Frankrijk. Italië. Hopmarkt. Wasch- &Strijkerij Gemeenle Bavegem. TOEMAAT BOUWGRONDEN volledig toestel voor Melkerii, GRAANMOLEN vSS:s;i,s8!^-b«.« ZAAILANDEN PARTIJ LAND. WOONHUIZEN Openbare Verkooping Te koop uil der hand. Openbare verkooping GEVRAAGD Uit der hand te koop: Alfred KELDERS, Maandag morgend waren schilders erkzaam aan de school der Kipdorp vest Antwerpen. Een hunner, Albert Guens, jaar, uit de Korte Ridderstraat, 17, vond zich alleen op de hangbrug toen nsklaps de brug met den schilder naar meden stortte. Toen men hem ter hulp lelde, gaf hij geen teeken van leven eer.Hij werd opgenomen met eene bedelbreuk en naarSt-Elisabethgasthuis jvoerd, waar men bestatigde dat de man dood was. Het slachtoffer laat eene «juwe met zeven kinderen na. Brand op de zeekust. Het Giaxd Hotel du Phare te Knocke is hjnsdag afgebrand. De ramp begon Bschen half 9 en 9 uren en ten 1 o uren gds had er met geweldig gekraak eene jdeeltelijke instorting plaats. De villa van M. De Meester, bankier iBrugge is ernstig bedreigd, Naast de villa van M. De Meester is evan M. Paul Van Ooste, die eveneens ^tvaar loopt. De pompiers var. Heyst zijn opgeëischt jnd 10 uren, ter oorzake van het onvol doende der plaatselijke hulp.De pompiers in Brugge zijn eveneens opgeëischt. De oorzaak van den brand is onge- iend. In 't gewoel der eerste inlichtingen Kirdt de oorzaak van den brand toege- chreven aan eene gaz- of petroolont- loffing. Kwaart voor 11 uren nam de brand ene vreesverwekkende uitbreiding. Het Iotel DE BEAU Séjour en de aangven- jende villas vatten eveneens vuur, die van M. De Meester stond op dit oogen- blikook in brand. Het vuur woedt met ongekende hevig heid, en het volslagen gebrek aan hulp maakt de ramp nog vreeselijker. Daar het lage tij is kost het de pom piers de grootste moeite om water te wijgen- De pompiers van Brugge zijn naar de plaats der ramp vertrokken. De pompiers van Brugge zijn onder de leiding van hunne oversten aldaar toege komen. Ten 12 uren had den brand zulke schrikkelijke uitbreiding genomen, dat het Hotel du beau Séjour en twee villa's reeds in volle vlam stonden. Men poogde 't vuur te beperken,doch daar de wind geweldig en de zee zeer laag vras,vreesde men voor de totale vernieling der heele wijk. Eene groote menigte volks verdringt zich op den zeedijk veel nieuwsgierigen ook uit andere badplaatsen toege stroomd. Men heeft tot r.u toe geen dooden te betreuren, doch men zegt dat twee red ders gekwetst zijn. Dank aan de krachtdadige pogingen der pompiers is den brand ten 1 u. i5 m. kunnen beperkt worden. Het prachtig Hotel du Phare is geheel vernield en vormt op dit oogenblik een rookende puinhoop. Eenige meubelen zijn kunnen gered worden, maar al de weerden der vreem delingen en kostgangers zijn in den brand gebleven. Er is gelukkig verzekering. Het Hotel du beau Séjour, dat er nevens staat, is ook erg beschadigd, evenals de naburige villa van M. Van Naemen. Geene dooden, doch eenige vreemde lingen zijn aan de handen gebrand bij de pogingen om iets te redden. Men kan zich geen gedacht maken van den toeloop der nieuwsgierigen uit de badplaatsen van den omtrek. In de Vlaamsche wijk te Raillis- Pré, onder Chatelineau, waar zoo dikwijls gevechten en moorden plaats hebben, beeft Zondag weer op eene barbaarsche wijze gestroomd. Twee personen, Crabé en Schroyens raakten aan het vechten. Zekere Houtmeyers wilde hen scheiden, doch hij werd nu door de twee vechters tegelijk aangevallen en letterlijk door ploegd met messteken, zoodat hij voor dood bleef liggen. Er is voor hem gee ne hoop op redding. Werklieden, bezig aan het leggen van den buurtspoorweg te Bastenaken, deden eene mijn springen om rotsblokken te vernietigen. De ontploffing zich latende wachten, begingen zij de onvoorzichtig heid de mijn te naderen die op dat oogen blik ontplofte. Acht werklieden werden gekwetst, waarvan twee doodelijk. Op het gehucht Het Kompas te Moescroen wonen de 7ojarige gezusters Leclercq te zamen. Donderdag nacht hoorde de oudste, Flavie, gerucht in de benedenp'.aats eenige oogenblikken nadien drong een kerel in de kamer, gevolgd door twee andere schelmenZij grepen Melanie en Flavie vast en beletten hun, te roepen. De ongelukkige vrouwen werden mishan deld en toen zij beiden bewusteloos wa ren doorzochten de schurken geheel het huis. Eenigen tijd later kwamen de vrou wen tot het bewustzijn terug. Zij riepen om hulp en eenige personen drongen het huis binnen. Dan bestatigden zij dat de bandieten <*nen koffer hadden opengebroken en er de heele fortuin der twee ouderlingen, eene som van 25o fr. uit gestolen hadden. De dieven waren langs de schuurdeur gekomen in eene plaats, palende aan de keuken. Daar hadden zij eene opening in den muur gemaakt van 55 centimeters en aldus waren zij in de keuken geraakt. Zij hebben alsdan de deur der slaap kamer ingestampt. Het parket van Kortrijk is ter plaats geweest. Een onderzoek, spoedig inge steld, deed weldra een landbouw werkman van Waregem aanhoüden. Deze, een genaamde August M., is des avonds ge vankelijk naar Kortrijk overgebracht. Clerikale domperigheid. In de Revue des deux Mondes komt de volgende welsprekende bladzijde voor Op het oogenblik dat de kloosterorden zoo hevig vervolgd worden, is het niet van nut ontbloot, onze lezers er even aan te herinneren, wat onze maatschappij zooal aan de kloosterlingen dankt De Fransche spraakkunst is door a monikken ontworpen onze hooge- scholen zijn kerkelijke instellingen onze philosophie is geheel en al vervat in de a Summa van St-Thomas van Aquino een monnik, Roger Bacon, vond het buskruit 0 uiteen bisschop van Munster de bommen d; een domini caan. Albertus de Groote, vond het kompas uiteen andere kloosterling, Jacques de Vitry, paste het kompas toe op de scheepvaart Paus Silvester I vond het raderuurwerk a uitde H. Bonavcntura stelde in hoofdzaak de een heid der natuurkrachten vasteen an dere, Beda, verklaarde ebbe en vloed twee monniken, Orthon en Ardoin, von den het alphabet uitde Spaansche Benedictijnen, voorloopers van de E. H. de L'Epée, leerden de doofstommen spreken de kloosterling Gerber voerde ten onzent het Arabische cijferschrift in een missionaris, Gui d'Arezzo, vond de zeven muzieknoten uiteen kloos terling, Magnan: schonk ons het micros coop de kloosterlingen Lama en Bec- caria vonden de wellen der electrici- teit een ander monnik, Barranti, dacht de (i rem voor de locomotieven uit. De vorige eeuw als in de onze worden bijna alle groote observatorias van de sterrenkunde door Jesuieten bestuurd. Zij onderwijzen 95 talen. De aardrijkskunde in haar geheel is het werk van missionnariscen. Zoo de kloos terlingen het hun toekomende terugna men, besluit de Revue des Deux Mon des zou het er ellendig met ons uitzien en stonden we met leege handen. Dat nu de mannen van het licht n eens uitkomen niet de lange s lijst der uitvindingen der ongeloovige wetenschap, Zonderlinge zaak. Eene zon derlinge ontdekking heeft dezer dagen de policie van Versailles gedaan. Zij was ingelicht omtrent het verdwijnen van zekere jufvrouw Barbant, de dochter van eene weduwe, die zeer bevriend was met de 62jarige Sophie Christmann, een ge heimzinnige vrouw, van wie men wist dat zij op ongeoorloofde wijze de geneeskunde uitoefent. De policie begaf zich naar de woning van Mej. Christmann en vroeg haar naar de verdwenen dame. De agent werd nu naar eene kamer geleid, waar men hem met de woorden Daar is Mej. Barbant!» een lijk wees, dat reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. De kamer zag er zonderling uit; op de muren waren overal geheimzinnige inschriften aange bracht op een schrijfbord waren met krijt eenige teekens gemaakt, die volgens de bewoonster de verschillende phasen van de ziekte van wijlen M. Waldeck- Rousseau voorstelden. De spiritiste, of wat zij dan ook wezen mocht, hield vol, dat Mej. Barbant niet overleden was, doch in een slaaptoestand verkeerde en dat zij bezig was haar te genezen. Toen de policie het lijk naar de Morgue liet overbrengen, jammeiden de beide vrou wen de moeder van de overledene was er ook bij tegenwoordig dat door deze handelwijze het meisje zou sterven, dat zij volkomen vertrouwen stelden in het j vermogen om haar te genezen. De zaak heeft in Parijs zeer de aandacht j getrokken men gelooft met een moord te doen te hebben. De lijkschouwing zal 1 daarover meer zekerheid kunnen geven. Vrijdag is de man van de overledene, die zijne 28 dagen uitdeed, uit Falaise aangekomen. Hij protesteerde ernstig tegen de begraving zijner vrouw. Zij is niet dood, hield hij staande, zij verkeert in eenen staat van vernieuwing en zal binnen eenige dagen tot het leven terug- keeren. Een derde van de menschheid zal vernieuwd worden, evenals zij, de twee andere derden zijn onvermijdelijk verlo ren voor 1906, in eene komende ramp. Toen hij vernam dat de lijkschouwing gedaan was, werd hij woedend, omdat men hem niet geraadpleegd had. Toch zal dit de hernieuwing niet beletten, zegde hij De zaligverklaring van Pius IX. De Vérité Fran'9Aise schrijft De ver zoekschriften (om bij den H. Stoel de zaak der zaligverklaring van Pius IX aanhangig te maken) blijven aan onze bureelen toevloeien. Na de 38.ooo hand- teekeningen door ons vermeld, hebben wij er 7747 ontvangen uit Nantes, twee antlers lijsten uit Lyon en uit België, eveneens duizenden namen bavattend. Behalve de verzoekschriften, door de Vérité te Rome ingediend, komen er van alle punten der wereld in van bisschop pen, priesters, van leeken van allerlei stand en rang. Mgr. Geay te Rome. De Bis schop van Laval is naar Rome vertrokken. Zooals de Bisschop van Dijon stapte hij bij de Trappisten af. Hij werd door den Paus ontvangen en trachtte zich vrij te pleiten. Zijne vrienden zeggen dat liy reeds lang naar Rome had willen gaan, doch de Fransche regeering hield hem in 'toog. Hij gaf voor eene kleine reis te moeten ondernemen en gelukte er aldus in weg te komen. Uit Rome schreef hij aan den Paus en den voorzitter van den minis terraad. Pius X ontving hem onmiddellijk. De Figaro meldt dat de jaarwedde van Mgr Geay ingetrokken is. Bij de christen-democraten. —Treu rig is en blijft de toestand onder de chris ten-democraten in Italië. Wat wij reeds enkele weken geleden zegden te vreezen.heeft zich bewaarheid het oproer plant zich voort, de ontslag namen worden steeds talrijker. Driesier en schsamteloozer verheft het oproer den kop. Langer zwijgen en dul den. zou voor zwakheid gehouden wor den, daaiorn verwachten wij binnen kort eene nieuwe ernstige daad van den H. Stoel. Moge zij spoedig volgen en af doende zijn. Aalsterhop igo3 beschikbaar fr. 145,00 tot i5o de 5o kil. Aalsterhop 1904 op levering October- November, fr. 112,5o tot ii5 de 5o kil. MECANIEKE Dames 1 Wilt ge uw lijnwaad, name lijk, Cols, Manchetten, Manshemden, Servietten, Tafellakens, Gordijnen, enz. in het nieuw laten strijken, zonder ver hooging van prijs, draagt liet naar de Gezusters 14! KOI-i EMS, Nieuwstraat, te Aalst. Zij durven hopen dat zij, dank aan hunne nieuwe mecanieken, door haar voortreffelijk werk, spoedige bediening en voordeelige prijzen, uw vertrouwen zul len winnen n E It I C II T Burgemeester en Schepenen der Ge meente Bavegem, in uitvoering van art. 41 van het landelijk wetboek, maken be kend dat op Zaterdag i5 October 1904, om één ure namiddag, door eenen daartoe aangestelden gezworen landmeter zal worden overgegaan tot de grensbepaling der buurtwegen N*" i3 en 14 dezer ge meente genaamd Boschstraat en Leegen Helsegemweg. Te Bavegem den 26 Juli 1904. NAMENS HET COLLEGE Op bevel De Burgemeester, De Secretaris, V. Brackman. Louis Galmart. JAARLIJKSCHK VENDITIE TE ERPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Dijns- dag 6 September 1904, om 2 ureu namiddag, in het openbaar verkoopen 25 KOOPEN SCHOONEN TOEMAAT, wassende te Erpe, in de Molenmeerschen, op meerschen van MM. A. D'llondt, te Aalst en Karei Schockaert, te Erpe. Op gewone voorwaarden en tijd van beta ling, mits goede borgstelling. Tweede koop. Een Huis, gestaan en gelegen te Aalst, Molenstraat, getee kend nummer 22, gekend bij kadaster sec tie A, nummer 473, groot 90 centiaren, palende langs voren aan de straat, langs de eene zijde aan M. Boone, langs de an dere zijde en langs achter aan M. Lauwe- reyses. Verhuurd, zonder termijn, aan M. Emi- le De Smet, mits 600 fr. 's jaar. Derde koop. Een Huis met Werk huis, gestaan en gelegen te Aalst, Gee- raerdsbergscheSteenweg, geteekend num mer 19, gekadastreerd sectie A, nummer 1902B en 1902c met eene grootte van 60 centiaren, palende langs voren aan den steenweg, langs d'ecne zijde aan M. Max Moens, langs de andere aan M. B. Her- remans en langs achter aan M. Joseph Van de Meerssche. Verhuurd, zonder termijn aan M. René Bosschaert, mits 18 fr. per maand. Gemeente Smetlede. Vierde koop. Een perceel Land, voorheen Bosch, gelegen te Smetlede, Ge hucht Vinkelken gekadastreerd sectie A, nummers 5 b/2, 3 B/2 en 5 c/2, groot 61 aren 63 centiaren, palende oost M. De Geyter en de erven Byl-Van den Bossche zuid Mev. de Limon de Loose, west en noord de straat. TWEEDE ZITDAG Zaterdag 10 September 1904. Om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Groote Markt. a den Notaris LIMPENS, te Aalst. BEURTDIEWST van Antwerpen op Aalst. Vertrek uit Antwerpen 's Woensdaags vertrek uit Aalst 'sZaterdaags 's mid dags. Bureel te Aalst, Boudewijnkaai, 20. Goede bediening. David BAL. TE KOOP UIT DER HAND allerschoonste Gelegen te Aalst-Mijlbeke, Breedeslraat. nabij de Stokerij Lion d'Or Zich te wenden ter Studie van Notaris LIMPENS, te Aalst. Uit «lei* IiantI te koop. toebehoorende aan de Hollandsche Maat schappij. Zich te wenden tot den heer Borreman-Mally, Lange Zoutstraat, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van WOONHUIS, TUIN 6U LAND, te ERPE, Molenmeerscli, verdeeld in 4 deelen, zie plakbrieven. ZITDAGEN telkens om 2 uren nanoen, in S' Anna, te Aalst, Gentschensteenweg. OPENBARE VERKOOPING van te Ottergem. De Notaris LIMPENS, te Aalst, zal verkoopen i° Land te Ottergem, Molenkauter of Steenput, sectie A, nr 831, groot 27 a. 40 c. Gebruikers erven Seraf. De Smet. 20 Land alsvoren, op de Perre, sectie A, nr gSA, groot 14 a. 10 c. Gebruiker Constant D'Haese. 3° Land alsvoren, op den Doorn, sectie A, nr 49, groot 7 a. 90 c. Gebruiker Con stant D'Haese. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Verblijf Donderdag 1 September y om 3 uren nanoen, bij Louis Baal, te Meire, Vijverstraat. Studie van den Notaris LIMPENS te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene TE HOFSTADE, Oversbroeck, groot 37 aren 3o centiaren, s. A Nos 988 en 997. Gebruiker Prosper De Grave mits 120 fr. s' jaars. Boomprijs 3oo fr. ZITDAGEN Instel Maandag 19 September )rnnj Verblijf 26 ),90,t om 2 uren ter herberge Het Schipken bii Tufv. Rosalie D'Haese, te Ilofstade, Dorp. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van scboone TE AALST, on LAM) te Suietledo. De Notaris LIMPENS te Aalst, daar toe benoemd bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg te Dendermonde, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, en met de pleegvormen der wet van den 16 Juli 1816, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Eerste koop.Een Huis met Tuin, gestaan en gelegen te Aalst, Molenstraat, geteekend nummer 6, gekadastreerd sec tie A, nummers 425 en 426, groot 2 aren 3o centiaren, palende langs voren aan de Straat, langs de eene zijde aan Madame Weduwe Van den Broeck en M. Amedée Corael, langs de andere zijde aan M. Wil lem De Winter en langs achter aan M. Lauwereyssens. Verhuurd, zonder termijn, aan M. Hypolyte De Vos, bakker, mits 800 fr. ■s jaars. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openlijk verkoopen. Eene Hofstede te Nieuwerkerken, Pijpenbeek groot 38 aren 91 centiaren. Bewoond er. gebruikt door Constant De Boeck-De Pril, verdeeld in 3 deelen. i* 9 aren 52 centiaren bouwgrond ten zuiden. Boomprijs fr. 120,00. 2' 9 aren 52 centiaren bouwgrond te midden. Boomprijs fr. 210,00. 3" 19 aren 87 centiaren ten noorde met al de gebouwen. Boom- en haagprijs fr. 3oo,oo. Instel, 9 September, Verblijf, 23 I9°4' Telkens om 3 uren namiddag ter her berg van Judocus De Leenheer, te Nieu werkerken, Pijpenbeek. On domande a luuer. Magasin pour com. de HOUBLONS avcc touraille et une ou deux presses ft comprimer. Ecrire G. S. Bureau du journal. N° 110. Circa 1 hectaar 5o aren land allerbest geschikt voor bouwgrond in de nabijheid der stad, zich te bevragen ter studie van den Notaris SCHELFHOUT, te Oorde gem. Aan «Ie SlecnbaLkers. Xe huren, om voor kareelsteen uitgebakken te worden, eenen Meersch groot omtrent een hectaar 5o aren aller best gelegen aan de kassei. Zich te bevragen bij den Notaris DE GII EEST, te Aalst. Xe koop.— Preasé! PreiBét GROOTE OCCASIE door veranderen van huls. 2 groote Toogen, 1 Pavilloen, 1 groote Kleerkas, 1 groot Regenstuk, 1 Stoof, 1 Kindervoiturken, 5 Wijmen poppen voor kleermaaksters, enz., enz., bij Gustave Van Branteghbm, Lange Zoutstraat, 34, Aalst. Een koetsier op de hoogte van paarden en alle huiswerk, wijn aftrekken, cireeren, enz., vraagt werk voor goed of remplaceeren, adres L. Van den Brempt, Beekveldstraat, 3 Aalst. XE HURFN. Schoon en groot Magazijn, gelegen te Aalst, Hoogstraat. Zich te bevragen ten bureele dezer. II«lis te huren, Molenstraat, 43. Zich te bevragen zelfde straat, N° 45, te Aalst. Xe huren terstond. Drij schoone en gerieflijke huizen, zeer goed gelegen tot Okegem, rechtover de Statie van den IJzerenweg. Voorde voorwaarden, gelieve men zich te bevragen, bij den heer Gabriël Ilaese- leer, woonachtig tegen de Dorpplaats, aldaar. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een Winkelbuis, te Aalst, in de Ka- pellestraat, groot een aar. Bewoond door M. Leon Van Haver. Ingesteld fr. 7000. ZITDAGEN Instel Donderdag 18 Augusti Vei blijf Donderdag 1 September 9 4 telkens om 4 uren namiddag, ter estami- net Café de l'Univers, bij den heer Jean Pannemans, te Aalst, hoek der Sta tiestraat en Esplanadeplein. een bekwamen koetsier kunnende ook huis werk bij M.Léon Boterbergh, Geeraards- bergschestraat. Goede getuigschriften worden geeischt. 183 loten schoone en welgelegene Bouw gronden, te Aalst, nabij de Bierbrouwerij van den heer Van der Schueren en aan de Erembodegemsche straat. Voor alle inlichtingen en bezichtigin gen der plans zich te wenden ter studiën der Notarissen DE PAUW en BRECK POT. Alen vraagt eene Jonge dienstmeid van 17 tot 18 jaren, om in het huishou den te helper.. Zich te bevragen ten bu reele van dit blad. N' 109. Xe koop bij de kinderen Hosse- laer, te Erpe, een goede ressortkar voor poney. Buitengewone occohIo, Eene zeer schoone en goede Piano te koop, aan voordeeligen prijs. Zich te be vragen ten bureele dezer, 104 Xe koop Wagon nette voor een of twee paarden, zoo goed als nieuw, alsook een buggy, zich te bevragen ten bureele dezer. 106 Pliaëton voor een of twee paarden te koop aan zeer gematigen prijs te Aalst, Graanmarkt, N° 10. Huis vau vertrouwen. GROOT KLEIN Bisschopslraat2. Aalst. Handel in wol en gesponnen paarden* hair. Specialiteit van echte Brabantsche matraswol aan fr. 3,5ode kiio. Schapenvellen, lammersvellen, schuts- vellen. P. S. Men komt met de stalen ten huize. Men gelast zich met het maken der matrassen.

De Denderbode | 1904 | | pagina 3