Catholieke Burgerkring Nieuwe Vlaamsche Ullustratie Onze Nieuwe Roman. Geen Bewijs EEN EX ANDER. TENTOONSTELLING Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. DE VRIENDSCHAP, te Aalst, zal op Zondag 18 September igo4 DE 40" verjaring zijner stiohting herdenken. Het programma der feestelijkheden is vastgesteld als volgt 's Voormiddags om 9 1/2 uren zeer stipt, OPTOCHT stoetsgewijs van den Jubelvierenden Kring, vergezeld van de leden der catholieke Maatschappijen met vaandel of cartel, naar onze S' Martinus- kerk tot het bijwonen eener Mis van dank- zegging waarna terugkeer van den stoet naar 't lokaal Feestzitting en Aanspraak door den Z. E. H. Roelandts, Pastoor- Deken. Al de catholieke Maatschappijen zijn uitgenoodigd om door hare tegenwoor digheid den stoet op te luisteren. 's Namiddags om 6 uren stipt, VELD- FEEST in 't lokaal 44 Korte Zoutstraat, Verlichting van den hof, Turnfeest, Concert, Wafelslag, opstijging van Luchtballons enz. Het feest is kosteloos toegankelijk voor de leden der Maatschappijen enz. welke aan den stoet van 's morgens zullen heb ben deelgenomen. LEEST in de Met het nummer 5o worden de span nende verhalen der lotgevallen van den beroemden Spaanschen brigant Don Q. gesloten. Talloozen in den lande hebben met de grootste belangstelling die interes sante avonturen gevolgd, en we durven zeggen, dat de geschiedenis van den Roover der Sierra's, zoo boeiend in al de opvolgende schetsen, een onderwerp is geweest van hooge belangstelling. In het volgend nummer maken we een aanvang met een nieuwen Roman. Een geschiedenis van verrassingen, van tegenstellingsn, van contrasten. is een verhaal, dat vooral verdiensten heeft door den buitengewoon spannenden inhoud, die telkens nieuwe gebeurte nissen, telkens andere factoren geeft, telkens verwisselende beelden voor het oog toovert, en zoo de situatie telkens weer opnieuw belangwekkend maakt, en het is bij lezing van dit verhaal niet te verwonderen als men tot de gevolgtrek king komt, dat hier wederom een stukje menschenleven meesterlijk is geschetst 1 Wij twijfelen er dan ook niet aan, of de hoogst interessante deelen van dit boeiend verhaal zullen telkens door onze lezeressen en lezers met waardeering wor den ontvangen. Degenen onzer lezers welke op de Nieuwe Vlaamsche Illustratie nog niet hebben ingeschreven verwaarloozen niet het te doen met den aanvang van den nieuwen jaargang. Ze kost zeer goed koop nog geen centiem per dag. De nieuwe inschrijvers zullen het begin van het feulleton krijgen, Prijs der inschrijving voor de Stad 3,6o, met de Post franco verzonden fr. 4.20. De duif in de oudste tijden. De geschiedenis leert ons dat de duif reeds tam gemaakt was vóór den zondvloed. Noë liet tot twee maal toe, ééne duif uit de ark vliegen, om zich te vergewissen hoever de wateren des zondvloeds van de aarde verdwenen waren den zelfden dag, tegen den avond, kwam de tweede duif terug, eenen groenen olijftak in den bek dragende. Dit bewijst dat de duif, van in dien verren tijd, den invloed van den mensch ondergaan had, en dat zij van dan af aan haar huislijk verblijf gehecht was. Homerus, de oudste der Grieksche dichters, stipt onderscheidene steden in Griekenland aan, waar men eene talrijke menigte duiven kweekte (900 jaren vöor J.-C.) Aristoteles spreekt van de duif als van eenen zeer nuttigen en tammen vogel. Bij de oudste Assyriërs en de Egypte- naren vindt men ook bewijzen van de tamheid der duif. In den tempel van Jerusalem wierden er door de Hebreeuwen dagelijks duiven geslachtofferd. De duif was door de oude dichters aan Venus toegewijd. Zij wierd aanzien als het zinnebeeld van de teerderheid en de echtelijke trouw. Men treft verscheidene voorbeelden aan van het schrander gebruik dat men, in de oudste tijden, van de duif maakte. Onder ander meldt men, dat een jonge kampvechter van het eiland Egina, zich naar de Olympische spelen begevende, eene duif met zich nam. Na zijne zege pralen hechtte hij een purper lint aan haren poot en gaf haar de vrijheid. De vogel was denzelfden dag in zijne woning teruggekeerd en bracht alzoo de goede tijding aan de familie over. De Romeinen die de wedrennen van wagens, waarin zij veel belang hadden, niet konden bijwonen,zenden er vrienden naar toe, voorzien van duiven, om het nieuws! hunnen eigenaars over te bren gen. De vogels, losgelaten na het eindi gen der wedstrijden, werden geverfd met de kleur van den zegenpralenden kamper. Plinius, de eerste maal van duiven sprekende, verhaalt dat Brutus, bij de belegering van Modena, door Marcus- Antonius het jaar 43 vóór J.-C. zich van duiven bediende, om hulp te vragen aan zijne vrienden buiten de belegerde plaats; dit was gewis eene der eerste benuttigin gen der duif in zake van krijgsdienst. Terwijl de Kruisvaarders de stad Jeru salem in Palestina belegerden vonden zij de duif door de Musuimannen als bood schapster aangewend 't was immers deze vogel die hun de plannen der vijanden volgenderwijze deed ontdekken eene duif, door de belegerden losgelaten en eene uiterst belangrijke boodschap dra gende, werd door een roofvogel vervolgd en viel levenloos te midden der christenen legers onder haren vleugel vonden zij een briefje dat hun de ontwerpen der ongeloovigen bekend maakte. In het jaar 1572, tijdens de belegering der stad Haarlem (Holland), door de Spanjaards, waren de duiven als lucht boden gebezigd, om tijdingen te ver zenden. Ten jare 1514, als de Hollandsche stad Leiden ook door de Spanjaards belegerd werd, was het dank aan de postduiven dat zij de verwoesting ontkwam. De geschiedenis meldt dearenboven,dat men in alle üjden en in alle streken der wereld, de duif als luchtbode benut tigd beeft zoowel voor de krijgsdienst als om bijzondere berichten en tijdingen over te zenden dat men dezen belangwekken- den vogel met de grootste zorg voedde, verzorgde,en zelfs voor de best geoefende reizigers, groote geldsommen betaalde. Nieuw nijverheidsgesticht. Krupp, de groote Duitsche ijzerfirma, gaat ook een fabriek in België oprichten. Zij heeft namelijk eenige hectaren grond aangekocht nevens de vaart te Vil voorde, voor de opbouwing van dit ge sticht. Een vreemde wereld. Geen lamp geeft thans meer licht genoeg, Geen brandkas is meer dicht genoeg, Geen woning is meer mooi genoeg, Geen ezel krijgt meer hooi genoeg, Geen spoortrein gaat meer gauw genoeg, Geen taille en is meer nauw genoeg, Geen gelbeurs is nog vol genoeg, Geen uitgangsdag nog dol genoeg, Geen mode is thans meer dwaas genoeg, Geen vrouw is thans meer baas genoeg, Geen onderwijs neutraal genoeg, Geen kind is meer brutaal genoeg, Geen koopman wint meer geld genoeg, Geen bruidje heeft meer u dot genoeg, Geen kluchtspel is meer zot genoeg, Geen dienstmeid is meer chic genoeg, Geen clown is meer komiek genoeg, Geen winkel is meer fraai genoeg, Geen orgel maakt lawaai genoeg, Geen sportman is meer wild genoeg, Geen aalmoes is meer mild genoeg, Geen meisje is thans geleerd genoeg, Geen vrouw geëmancipeerd genoeg, Geen weekblad geeft meer stof genoeg, Geen straattaal is meer grof genoeg, 't Is alles onvolmaakt op aard, Dat zooveel stof tot klagen baart. Droge Zomers. Van de hitte, hoe wel in de laatste dagen minder, sprak men veel, van de droogte, nog meer Mannen van wetenschap hebben reeds verzekerd, dat de zomer van 1904 in de meteorologische annalen zal voorkomen als een der warmste en droogste. In lan ge, lange jaren het laatst heeft men in 1811 nageslagen had men niet zulk weer. In dat jaar waren thermometerstand en droogte voor Europa ongeveer de zelfde, maar het lijden der menscheid was erger, omdat zeestranden en koele vacantiereizen onbereikbaar waren. De drie warmste zomers, die voor Europa zijn bekend en aangeteekend, blijven die van 1000, 1473 en 1540, met de laatste als de warmste. Dat zijn over leveringen, die dezen zomer in de koelste schaduw stellen 1 Den 21 Juni 1540 (oude tijdrekening 10 Juni) begon men in Lo tharingen reeds te oogsten ...in October bloeiden de rozen voor de derde maal in Milaan ...vijfmaanden achtereen viel er geen druppel regen in ons land ...in Zwitserland regende het viermaal van Februari tot December. Het jaar 1473 houdt andere herinneren in leveji. De warmte was dien zomer zoó ontzettend, dat de rivieren hun water verloren, dat men den Donau droogvoets kon oversteken. Ook dit jaar bloeiden de boomen tweemaal, en op St-Marten anders zoo koud plukte men den tweeden kersenoogst. In Straatsburg, Mainz. Goslar, Speyer en andere Duit sche plaatsen waren de houten huizen zoo droog, dat de zon ze in brand stak en geheele steden plat brandden. In latere jaren heeft met het kunst stukje om met drooge voeten groote rivieren als Rijn, Donau, Seine en Loire over te gaan nog wel eens een enkele maal meer uitgehaald. Maar in het bijzonder wordt nog mei ding gemaakt van het jaar 1426, toen, zooals oude kronijken vermelden, meer mannen stierven van de hitte dan door hel staal.» En dat wil voor die strijdbare dagen heel wat zeggen. Onze warme, en onze aan oorlogs slachtoffers rijke zomer 1904, kan ten minste op zulk eene verhouding nog niet bogen. Onleesbaar. Een onlangs versche nen omzendbrief aan de beambten der openbare besturen, beveelt deze aan, voortaan voor de officieele stukken een goed leesbaar geschrift te bezigen. Dat is eene goede aanbeveling, die een einde zal stellen aan vele misbruiken. Maar dan diende het voorbeeld van hooger te komen. Welnu, wij lezen in een stuk van het bestuurlijk memoriaal onder aan eenen omzendzendbrief Voor den minister, de algemeene secretaris (onleesbaar) Ziedaar een schoon voorbeeld. De fruitoogst in Limburg. Ten gevolge van den overvloed van peren en appelen worden deze verkocht aan 3 en 4 fr. de honderd kilos. De voordeelen, teweeg gebracht door den goeden fruitoogst, worden sterk ge minderd door het gebrek aan voeder, dat de boeren verplicht, hun vee aan spot prijzen te verkoopen. Dien ten gevolge zal denkelijk de boter duur zijn en zal de geringe man veel fruitsiroop en gelei eten om de dure boter te vervangen. Welbegrepen collectivisme. Tij dens een der laatste socialistische con gressen kwam een der leiders bij eenen hotelhouder en zegde Ik heb 32 congresleden onder dak te brengen. Hoeveel vraagt gij voor ieder 6 franks daags. Goedmaar daar ik hen 7 fr. 5o doe betalen, zult gij mij dus voor elk hunner iederen dag 1 fr. 5o overhandigen. Verstaan. Nog iets Het zal er bij u niet op aankomen, of bij die 32 logeergasten een man meer aan tafel zit. Ik zal dus aan de eetmalen deel nemen. En zoo bracht dat congres dien leider een klein 600 fr. op. Toen hij echter op den duur zijne vrouw en dochters meê te eten bracht walste de hotelhouder hem aan de deur. Zonderlinge uitvinding. Een merk waardig nummer staat voor morgen op het programma van de Palace Theatre of Varieties, namelijk De magieke Moor De uitvinder is een Amerikaan, met name Ralph Dean, en vrijdag gaf hij eene vertooning voor de leden der pers. Op het uiterlijk vertoont de moor niet het minste verschil met de mooren welke in elke keuken te zien zijn, maar hij is merk waardig in zijne eigenschappen. De moor kookt even lustig op een blok ijs als op een spiritusvuur, en zijnen in houd bevriest alles wat er in aanraking medekomt. Steekt men een ei in den moor, het komt er een oogenblik daarna uit zoo hart als een steen olie verandert in ijs, druiven worden gelijk hagelstee- nen, en caoutchoucballen worden zoo hard en breekbaar, dat zij vergruizen wanneer zij ten gronde geworpen wor den. En het grootste wonder van al kwik zilver wordt er hard genoeg in gemaakt, om het als een hamer te kunnen gebrui ken En terzelvertijd dat dit alles binnen de moor plaats heeft, zal de stoom, welke uit den tout komt, eene cigaar of cigaret aansteken, en wanneer men er een zak doek voorhoudt, vertoont deze geen enkel teeken van vochtigheid. De uitvinder verzekert dat bij geene scheikundige stoffen bezigt, en alhoewel er verscheidene personen beweerden dat er vloeibare luchtstofin 't spel was toch werd niemand wijzer, en het zijn zeker de dagbladschrijvers niet welke het geheim van Mr Dean zullen nabootsen. C. H. Hofbouwmaatschappij van Aalst «Vooruit door Studie Samenwerking. Met de medewerking van de Stad, de Provincie en de Nationale Federatie der Belgische Tuinmaatschappijen, houdt de Maatschappij op 14, i5 en 16 Novem ber, in het Lokaal van het Cornice, Keizerlijke Plaats, eene van CHRYSANTHEMEN en laatrijpend FRUIT. Diplomas en 180 Franken Geldprijzen. Worden gevraagd Een werkman van 16 tot 18 jaar Een kuiper, kunnende rolvaten maken; Breisters voor één en één, om te huis te werken. Vragen werk Een werktuigkundige, ajusteerder. Daglooners en fabriekwerkers. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. o Creemboter. Markt van Woensdag 14 Septemb. 1904 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Markt, op Donderdag i5 September om 8 1/2 uren 's avonds door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lensscns. 1. Marche des Conquérants. Cam. Robert. 2. Nabuchodonozor, Ouv. par Verdi. 3. Un jourd'été en Norwège, (Hervraagd) Wilmers. 4. Grand Duo pour Clarinette et Hautbois, Klosé. Solistes MM. P. D'Hoir et F. De Gusscher. 5. Die Heinzelmannchen Eilenbergh. mm. De Benedictus Ua- 1^^^ lender en Almanak van O. L. Vrouw van Affigem voor het jaar On- zes Heeren igo5. komt te verschijnen. Prijs fr. o,3o. Te verkrijgen ten bureele van Den Denderbode. Zilveren Jubelfeest Op Zondag 25 September aanst. zal de E. H. Willems, zijn Zilveren Jubelfeest vieren als Pastoor van St. Jozefsparochie alhier. Zondag aanst. zullen wij het program ma der feestelijkheden meêdeelen. Tijdens de foor van Wetteren ont stond er eene paniek, door eenen brand ontstaan in eene wafelkraam. In 10 minu ten was het hëele kraam ééne enkele vlam en de 10 volgende minuten waren voldoen de om al wat er om henen stond plat te leggen, en dat was de redding, want daar aan is het te danken dat de brand geene groote uitbreiding nam. Vrijdag avond zag een brievendra- ger te Brussef, dat eene juffer bezig was brieven uit de bus van den Alcazar- schouwburg te halen. Hij hield het meisje aan en leverde ze aan de policie over. Men vond in haar bezit een brief aan den bestuurder van den Alcazar ge richt. Een stier, die naar het slachthuis van Cureghem werd gebracht, werd woe dend en ontsnapte. Hij bracht eerst een ingespannen paard verscheidene hoorn steken toe,zoodat men het moest afmaken; een persoon van Grimbergen, die hem wilde tegenhouden werd omverre gewor pen en vertrapt, zoodat hij in stervensge vaar verkeert. Eindelijk vluchtte de stier eene openbare schuur binnen, waar hij zich zonder moeite liet grijpen. De g emeente Eeckeren is in op schudding door een gruwelijk feit, veroor zaakt door eenen twist tusschen vier broeders e n een anderen persoon. Een der vier broeders S. had twist gehad met eenen dokwerker Sp. genaamd, en zijne drie broeders zouden daar wraak over plegen, op de tegenpartij van den vierde. Twee hunner drongen dé woning van Sp. binnen, terwijl hij te bed lag met zijne vrouw. Zij sleurden de laatste, alsook de kin deren der echtgenooten Sp. uit het bed, joegen ze butten en hebben toen den man, die weerloos in hunne handen achterbleef, in zijn bed dood geslagen. De drie broeders zijn aangehouden en hebben bekentenis gedaan. Men zegt dat de vermoorde algemeen als een vechtersbaas gekend was. Eene bende valschmunters. De twee meèplichtigen aangehouden. De bijzonderste dader op de vlucht. In de ie wijk en vooral aan den. haven kant, te Antwerpen, werd dikwijls valsch zilvergeld in omloop gebracht, zonder dat ooit de uitgever ervan gevonden werd. Ten laatste verdacht men als uitgevers twee vreemdelingen, die dikwijls in gezel schap werden gezien van eenen derde, die als de valschmunster werd aanzien. De onderzoeksrechter, M. Biart, leverde tegen het drietal aanhoudingsmandaten af. De adjunct De Roover, met de zaak gelast, hield er twee aan op de stoomboot Tampican. Beiden zijn Grieken Statio Stamadiadis, 3g jaar oud, wonende Napo- leonskaai, en de logementhouder Cantel- cotis Pano, Schippersstraat wonende. Dat moeten de twee meèplichtigen zijn. Zij zouden de valsche munt aan den man gebracht hebben. Doch later is ook gebleken, dat dezelfde bij eenen barbier uit den omtrek een looden tweefrankstuk in betaling heeft gegeven. Den volgenden dag gaf de barbier het terug, hem zeggende dat het een looden was en de Griek nam het terug zonder de minste aanmerking, hetgeen zeker niet in zijn voordeel pleit. Wat nu den derde betreft, welke als de valschmunter aanzien wordt, die is met dezelfde stoomboot Tampican, waarop de twee andere zijn aangehouden,naar Mon treal vertrokken. De twee Grieken blijven opgesloten ter beschikking van den prokureur des ko- nings, terwijl de policieofficier M. De Roover, met iever het onderzoek voort zet. Teruggevonden. We hebben het avontuur bekend gemaakt van drie jongelingen van Berchem, die eenen re volver waren gaan probeeren, en waarbij een hunner door eenen kogel getroffen werd. De pleger van dit schot was zijne woDing ontvlucht, om niet meer terug te komen, wanneer zijn kameraad niet ge nas, omdat hij dan ook wilde sterven, zegde hij. De ^jarige knaap is nu te Mechelen teruggevonden. De ouderdomedekenin van België, vrouw Cardinal, van Berchies, viert op i5 dezer haar io5e verjaardag. Het dorp en heel den omtrek zal aan die feestvie ring deel nemen. Deze week had te Ramsel een bru taal feit plaats in de Kerzelaarstraat. h de herberg van V.-, kwamen 's avonds twee personen die alras aan 't twisie; geraakten. Weldra verlieten zij de her berg de een langs voor, de andere langs achter een hunner nam een stoel met buiten. De herbergier volgde de mannes naar buiten om zijnen stoel terug te ha- len. Eensklaps weerklonk een schot e: de herbergier werd tamelijk erg gekwetst Een onderzoek is ingesteld Dramas te Oostcamp. Vrijda nacht zijn twee dramas voorgevallene; het grondgebied van Oostcamp. Vijf jachtwachters hadden zich in twa groepen verdeeld, om gemakkelijk vij pensjagers te kunnen aanhouden. Toe zij later malkander ontmoeten meende zij met wildstroopers te doen te hebbe en schoten op malkander. Zekere Mostaerd, 32 jaar oud, jacht wachter van M. Haus.werd in volle bor? getroffen en verkeert in stervensgevaai Tot de andere groep jachtwachters bi- hoorde de vader van het slachtoffer. Zaterdag heeft de genaamde Alfoa De Wachter, 24 jaar oud, van Oostcam; zich in het gasthuis van Brugge aanp boden met een uitgeschoten oog. Hij ve klaarde niet te weten hoe het ongelul dat hem des nachts was overkomen, beurd is. Het gerecht denkt nu dat ook de wild stroopers door vergissing op elkands hebben geschoten. Uit het onderzoek is reeds de juistheü van deze veronderstelling gebleken. zijn ook twee andere wildstroopers d« loodkorrels gekwetst. Deze laatsten n aangehouden. Een jongeling van Woumen, D,g» naamd, was op jacht geweest en hadzh geweer in eenen hoek van de keuken p plaatst. Zijn hond, die bij de thuiskom vroolijk opsprong tegen de moeder ra den jongen jager, wierp het geweer 0 waarvan het nog geladen schot afging de moeder in de rechterzijde trof. zoon richte zijne moeder op, de gene» heer snelde toe, maar 't was te laat. Hi schot had haar gedood. Zaterdag nacht, rond 12 1/2 v. kregen op den wijk het fort, de tweep broeders Huyghebaert van aan de Ms en zekeren Vandeputte van Roussela ruzie wegens een oud verschil met zet ren Vanwalleghem wonende op het Fort Dezen laatsten bedreigde hen te slaan bb zijne kloeffen en een der drie eerstge noemde bracht Vanwalleghem metee: klein mesken een steek in de borst tot Vanwalleghem die op het Fort w kon nog tot aan zijn huis heraken, viel daar ten gronde en was dood. Zondag in den namiddag is het pari; gekomen om een onderzoek te doen. Ei gebroeders Huyghebaert zijn losgelatr ?e; en Vandeputte den vermoedelijken dad; is aangehouden en naar Kortrijk overp bracht. Vrijdag morgend is tijdens hunt! afwezigheid brand ontstaan in de wonitj der echtgenooten Vranckx, herbergierstt landbouwers te Steenockerzeel. De ma beien konden gered worden, maar dt woningen onafhankelijkheden werdents gronde vernield. Bij hunne terugkom stelden de echtgenooten Vranckx vast, een koffer opengebroken en daaruit eet som van verscheidene honderden frar,ï verdwenen was. Het onderzoek der ge darmen bewees ook dat de brand eene misdadige hand gesticht was. ft dieven hebben blijkbaar het huis in braai gestoken, om den diefstal te verbergen, Te NeufchAteau-lez-Visé ontmoel! de jachtwachter Clocker drij wildstroopa met wild geladen. Zij vielen hem ar en sloegen hem bijna dood met gews kolven. Vooraleer te sterven, heeft de jack- wachter zekeren D. kunnen aanduidc die aangehouden is, doch alle plichw- heid loochent men heeft echter in 12 huis het geweer van Clocker aangeslaga Te Marchienne-au-Pont heeft a nieuw dronkenmansdrama plaats Zekere Van Wayenberghe was uitgegffl om te visschen. Doch in de plaats daar van ging hij de herbergen bezoeken e zich bedrinken, met eenen vriend, zekere Querton, dien hij ontmoette en metwré hij begon te twisten en te vechten. Vc Wayenberghe liep naar huis om eene B en eenen revolver. Doch op het oogs- blik dat hij zou schieten snelde Quer» toe om hem te ontwapenen. In den si# ging het schot af en de kogel trof Qaï- ton id de borst, zoodat hij stervend net' zakte. Van Wayenberghe werd aasje houden. Heiligschendenden diefstal te R» baix. Zaterdag morgen, rond 5 ure:, wanneer de E. H. Colpin, pastoor kerk van den Verlosser,vergezeld van» koster, in zijne kerk wilde treden, zag3 dat kwaaddoeners het slot der deur vb- brijzeld hadden. Binnentredende, krego zij een droevig schouwspel te zien. Een groot aantal H. Hostiën, vrijoj gewijd, lagen voor het hoogaltaar va* spreid, verscheidene waren met de voeta vertrappeld. Achter het hoogaltaar uf het brandkoffer opengebroken. Uit het eerste deel van het branc waren drie ciboriën verdwenen, waar» twee vier honderd hostiën inhielden. B derde ciborie bevatte eene gewijde host* die verdwenen is. De ciboriën b eene waarda van 700 fr. Eene som van 200 fr. in goud, was 0# verdwenen. Buiten het gestolene wordt de aange richte schade op 3ooo fr. geschat. Deze heiligschendende diefstal, ge pleegd in de armste kerk wan Roubaiii heeft eene groote opschudding verwekt. bli

De Denderbode | 1904 | | pagina 2