Benediclus Kalender Vrijden kerscongres. Van tak op tak. HET GEHEIM Sterfgeval. Jubelfeest van den E. H. Willems Priesterlijke benoemingen AELST. Allerhande nieuws. 1 ZEE H. en Almanak van O.-L.-V. van Affligem voor igo5, is een ware Volksalmanak, voor jong en oud, arm en rijk. Hij bevat buiten de ver- makelijkste lezingen twee schooneliederen met muziek, i* Vergeet mij niet. 2e Een twee Het reglement van het whistspel. Kalender der Heiligen met eene alfabe- tissche lijst van meer dan iooo verschil lende namen. Allernuttigste lessen voor ouders en kinderen, goede middelen om niet ziek te worden. Bloemliefhebbers vinden er ook nuttige lessen in. enz. enz. Kortom de Almanak van Affligem is allernuttigst en onmisbaar voor alle klas sen van menschen. Niemand zegge, 'k Heb geen geld om hem te koopen, want, och arme hij kost slechts 3o centiemen, i5 cents. Te bekomen bij alle IJveraars en IJve- raarsters van den Mariagroet, in d'Abdij van Affligem en bij de catholieke druk kers tegen 3o centiemen; franco 't huis 36 centiemen. Men zegge het voort. De Brusselsche vrijdenkers zijn naar Rome vertrokken. Er zijn politiekers bij, in den aard van Lorand en Furnémont een blauwkous, Mej. Gatti doctoren in socialism, als M. Hector Denis. Ik zoek er vruchteloos een geleerde tusschen of een denker, ten ware dat wetenschap en vrije gedachte een toevlucht hadden gezocht in de verwarde hersens van mees ter Demblon. De Luiksche ex-schoolmeester, de loo» chenaar van Jesus- Christus, de lasteraar van de H. Maagd, zal daar troonen en maakt zich ongetwijfeld gereed, om er eenige domheden van zijne vinding af te kondigen, daar Edmond Picard, noch Vandervelde er zullen zijn, om hem den muilband aan te leggen. Merkwaardig samentreffen terwijl een handvol ontaarde Belgen naar Rome gaan, om den godsdienst te beleedigen, die België belijdt en die de wereld heeft be schaafd, wordt gemeld dat twee duizend Belgen te Lourdes zijn aangekomen zij bevinden zich daar vóór de grot der ver schijningen en smeeken de Onbevlekte Maagd de genezing af der zieken, de be keering der zondaars, de zegepraal der Kerk en het heil van België. Hoort gij die Belgische stemmen te Lourdes Zij zijn talrijk, machtig en rein genoeg, om de godslasteringen, welke eenige do zijnen vrijdenkers naar Rome gaan uit kramen, te verzoenen. En met de helderzienden van Lourdes zullen wij bidden voor de blinden, te Rome vergaderden zeggen Heer, vergeef het hun, want zij we ten niet wat zij doen. (Corresp. Handelsblad). MP» Op eerste bladzijde kondigen wij het vonnis af uitge sproken door de Rechtbank van Dender- monde in zake Jef De Blieck tegen ons uitgever. Wij hebben sedert verscheidene weken beroep ingeslagen tegen dit vonnis en zullen dus afwachten of de Raadsheeren van 't Beroepshof de zienswijze zullen deelen der Heeren Rechters van Dender- monde. Wij kondigen dus het vonnis af onder voorbehoud van alle onze rechten en dit omdat het uitvoerbaar verklaard is ondanks beroep of verzet en zonder borg. Brusselaars op zwier. De Soir geeft van sommige Brusselaars op zwier het volgende portret dat, ofschoon af- stootelijk, toch niet verre van de waarheid is. o De dag is daar dat men de spaarpot ten openbreekt en de spaarkassen ledigt. Men richt uitstapjes in naar de zee en naar de Ardennen, 't Is vreugde volop. Men loopt in volle lucht, men propt zich op met eetwaren, men schreeuwt langs banen en wegen. Eilaas eilaas Van dat plezier zullen onze goede Brusselaars weldra moeten 25* Vervolg. Het volle licht van de in den gang han gende gazkroon viel op zijn gelaat, toen de oogen van den beschuldigde de zijne ontmoetten. Als door een plotselingen schok getroffen, deinsde Sint-Alba ach teruit en weêr nam zijn gelaar dezelfde akelige, lijkgrauwe tint aan. Doktor Power riep hij uit, met een onwillige angstige beweging van den rechterarm. Maar ook deze verandering in zijne houding en voorkomen duurden slechts weinige sekonden. Schijnbaar zonder de minste inspanning herstelde hij zich zijne verwarring was zoo kortstondig ge weest, dat het zelfs onmogelijk zou zijn te zeggen, uit welke reden zij was voort gevloeid. Ik kan niet begrijpen wat dit alles moet btteekenen, sprak bij met zachte maar vasie stem, waarin geen spoor van angst of vrees meer was waar te nemen. Misschien kunt gij mij ophelderen, dok tor Power, waaraan ik dit zonderlinge bezoek te danken heb. Ik ben sedert lang geen doktor Po wer meer, antwoorde deze. Ik ben inspek- afzien. Weldra zullen zij nergens in de hotels plaats meer vinden, de herbergen zullen voor hen gesloten blijven. En waarom Omdat onze losgelaten Brusse laars heel die streken schrik aanjagen. Overal waar zij komen laten zij een slecht gedacht over de zeden onzer bevolking achterna en hun gedrag is in die omstan digheden dikwijls volop schandig. Vraagt het maar aan de inwoners der provincie Luxemburg, vraagt het maar aan de reizigers die deze provincie bij voorkeur bezoeken, zij zullen u over die Brusselsche maatschappijen op zwier, in lichtingen geven die alles behalve stich tend zijn. 't Is EENE ECHTE WOEDE VAN WILD HEID EN baldadigheden. Men is er fier opals men maar onbetamelijk zijn kan. Men wedijvert om maar plat en gemeen te zijn. Al wat de taal van Molenbeek en 't Marollenkwartier vuil en walgend in houdt, al de grove schertsen, spotternijen, en onzedige uitroepingen van 't Brus- selsch gespuis, weérgafmen door dalen en velden. De herbergen worden be stormd, 't porcelein en 't beddegoed mis handeld. In de herbergen drinkt men bier op bier, en zoo die herbergen maar door vrouwen alleen gehouden worden, trekt men er dikwijls van door zonder te betalen. 's Avonds in de hotels spuwt men door de vensters om rondekens te maken op het hoofd dergenen die beneden zijn. Een kostbaar avondtuur. De Lon- densche pompiers zijn Maandagavond, ten half zes, klaroenen en muziek voorop, in de Noordstatie te Brussel aangekomen, om over Antwerpen en Harwich naar Engeland terug te keeren. Ge ziet van hier welk gezicht ze trok ken, toen zij vernamen dat de trein zoo juist de statie was uitgereden. En de verrassing was des te grooter, daar Dijns- dag hun verlof uit was en zij, kost wat kost, Dijnsdag morgend te Londen moes ten zijn. Wat, is de trein op tijd vertrokken, riep de kapitein en men had ons wijs gemaakt dat sedert maanden al de treinen in België te laat vertrekken. Als praktische menschen, hebben de Londensche pompiers niet lang getalmd. Na een kort onderhoud met den taal man, zijn de 79 man in den omtrek der statie een stukje gaan eten en allen zijn vertrokken ten 8 u. 35 m., via Oostende- Dover. Dit te laat komen kost voor het korps eene extra-uitgave van 3ooo fr. Dat mag men dus heeten een kostbaar avondtuur. Sedert eenige weken is er in de groote nieuwsbladen veel spraakvan eenen hengst die, verzekerde men eerst, echt menschen verstand zou bezitten en kan cijferen, aftrekken, vermenigvuldigen en deelen, zelfs met breuken en tiendeelige breuken, de menschen op hun portret erkent enz. Eenige waangeleerden zaten daarmeê in hunnen schik en vonden er een bewijs in dat dierenverstand het zoo verre kan brengen als menschenverstand en dus dat de mensch van den aap kan afstammen. Jammer het komt nu uit dat die fameuze hengst enkel geleerd is... in 't bijzijn van zijn meester die hem met het wenken der oogen de cijfers aanwijst die het dier dan, door stampen op den grond, te kennen geeft. Er is hier dus kwestie van africhting en met geduld kan men dat zelfs aan eenen ezel leeren 1 De strijd tegen de tering, dezen geesel der beschaafde volken die hier te lande met evenveel krachtdadigheid als geluk gevoerd wordt, staat een nieuw verschijn sel in te treden, indien de waarnemingen, die een sinds jaren in 't Opper-Silezische kolengebied gevestigd geneesheer heeft gedaan, op juiste grondslagen berusten. De practijk heeft dezen doktor geleerd, dat onder de talrijke ziekten die den kool mijnwerker geregeld aantasten, slechts zelden longziekte voortkomt. En tevens dat menschen, die aan longtering lijdend uit andere streken zich metterwoon in het genoemde kolengebied vestigden, daar na eenig verblijf in den regel volkomen ge- teur bij de Sendbanksche policie en als zoodanig hier in de uitoefening van mij nen dienst. Dan is het dus uw dienst, merkte Sint-Alba met een spottenden glimlach op, die er u toe gebracht heeft mij hier te overvallen en aan te houden op grond van de aanklachtWelke aanklacht noemdet gij ook weer, mijnheer ver volgde hij, zich tot Brusel keerende. De aanklacht van moord op den persoon van Madeleine Faure ir. den nacht van 24 October lestleden, herhaalde de leste ernstig. Dank u voor de inlichting het is altijd goed zulke dingen precies te weten. Welnu, M. de inspekteur doktor of diender, wat gij dan eigenlijk zij wat denkt gij met mij te doen Sint Alba behandelde de zaak zoo luchthartig en met zooveel minachtenden spot, dat zelfs de detective Brusel ecnigs- zins van zijn stuk geraakte. Zeker is het, dat hij zich van de ontmoeting met Power veel meer had voorgesteld. Wij moeten u verzoeken, ons naar het bureel van de commissaris te verge zellen, antwoordde hij op vrij wat minder hoogen toon, dan hij in het eerst had aangeslagen. Wij hebben een rijtuig bij ons, dat op den hoek wacht. Wij wensch- ten zoo weinig opzien te maken als mo gelijk was. Gij behoeft dat voor mij niet te doen, vriend, hernam M. Sint-Alba met een nezen, zonder eene bijzondere genees methode te volgen, als het ware van zelf. Daaruit leidt de doktor af. dat deze gunstige uitwerking te danken is aan den kolenstofrijkdom der lucht in die streken. Dit kolenstof schijnt uitdrogend en ont smettend te werken op de zieke longen. Deze bewering klinkt vreemd, echter minder vreemd, wanneer men bedenkt, dat een der geneesmiddelen, die bij long lijders worden toegepast, het bekende creosoot, een koolteerpreparaat is. Binnenkort zal de geneesheer zijne ervaringen in eene brochuur wereldkun dig maken, en vervolgens midden in het Opper-Silezische kolengebied een sana torium voor longlijders stichten. Voor de lijdende menschheid is het te hopen, dat de verwachtingen van den doktor zullen blijken niet te hoog gespannen te zijn. Spoorwegtrafiek. Ten einde de toenemende spoorwegbeweging te verre- gelmatigen heeft het bestuur het koop- warenmaterieel verbeterd en de beproe ving van 700 wagons van 20 ton met sponders, twee assen en zijdeuren be volen, alsook honderd gesloten wagons van i5 ton met luchtgaten en schuivende en vaste zonlatten. De vloer van deze wagons is breeder en langer dan die der gewone. Gedurende heel den tijd van groot trafiek zullen alle toegelaten uitzonde ringen in zake het verblijf in de staties opgeschorst zijn. Niets zal echter veranderd worden aan het bijzonder regiem, in voege in de staties van Antwerpen (dokken en Entre pot) transit, id. lokaal en van Antwerpen zuid. Zolder. Snoekvangst. De jonge heer de Villenfagne, zoon van den heer baron de Villenfagne, provinciaal raadslid, vischte met eene hengelroede in de gracht rond zijn kasteel te Vogel- sanck. Een geweldige ruk deed zijne roede zinken. De verraste jonge heer trok zijnen buit oeverwaarts en was niet weinig ver wonderd aan zijn hengel een waar mons ter te zien hangen.Met nehulp der knech ten haalde hij eenen snoek boven van ruim anderhalven meter lengte en we gende 18 pond. De muil van den visch was zoo hol dat men er gemakkelijk eenen holleblok kon insteken. De photographie van dezen reuzensnoek met den jongen visscher er naast werd spoedig vervaar digd. Men schrijft uit Brussel aan a Het Handelsblad 17 Sept. Prinses Louise. Een Parijzer blad heeft gisteren gemeld dat de Koning in den loop van den winter prinses Louise zou ontmoeten in de omstreken vanNizza. Dit nieuws is volkomen valsch. De koning zal, in geen enkelen zin, tusschenkomen in de zaken van prinses Louise en prins Filip van Coburg, haren Een hofpersonagie, met welke ik giste ren sprak, bevestigde mij het formeel, er bijvoegende dat eene tusschenkomst van Mev. de gravin van Vlaanderen, om deze ongelukkige zaak in der minne geregeld te krijgen, niet onmogelijk was. Mijn zegsman voegde er nog de vol gende pikante opmerkingen bij De openbare denkwijze, door zekere dagbladen aangewakkerd, schijnt stellig in het voordeel der prinses 't is de zege praal der sentimentaliteit op de logiek. Zeker, de prinses heeft kwade dagen beleefd en men begrijpt dat alle voor medelijden vatbare zielen zich laten mee- sleepen bij het lezen van hare min of meer gedramatiseerde wederwaardigheden maar, enfin, men kan toch de spons niet vagen door de ergste vergrijpen, die eene getrouwde vrouw en eene moeder kan plegen. Men schijnt te gelooven dat er voor de prinses noch eene burgerlijke, noch eene zedelijke wet bestaat en dat zij zoowel boven de eene als boven de andere staat. Hoe beoordeelt men de vrouw, die naar de 5o jaren gaat en die zich daar vertoont, voor heel de wereld der Parijzer reportage, in gezelschap van een schoo- welwillenden glimlach. Ik geloof integen deel, dat gij in deze zaak te weinig aan u zelf gedacht hebt. De gevolgen uwer han delwijze komen voor uwe verantwoor ding, niet voor de mijne. Met dat al, uw bevelschift is in orde, voor zoover ik het beoordeelen kan. Ik ben derhalve gereed er gevolg aan te geven en met u meê te gaan. Wil zoo goed zijn mijn jas en mijn hoed hier te laten brengen. Gij zult er zeker wel niets tegen hebben, dat intus- schen een enkel woord aan mijne vrouw schrijf om haar op de hoogte te brengen Een der kelners werd geroepen om de wenschen van den gevangene te vervul len. Gedurende al dien tijd was de hou ding van M. Sint-Alba, zoo kalm en rus tig als onder de gegeven omstandigheden slechts mogelijk as. Ik moet aannemen, vervolgde hij, zich tot Robert Power wendende, dat ik deze onaangename verras ing aan u ver schuldigd ben. Het spijt mij voor u, dat onze vroegere kennismaking hernieuwd wordt op eene wijze, die u precies niet in een gunstig daglicht plaatst. Power gaf geen antwoord. Sint-Alba's ongeëvenaarde zelfbeh'ersching had hem geheel uit het veld geslagen. Bovendien werd hij even verrast door de plotselinge verschijning van eene dame. Die dame trad haastig meer wankelend dan loopend, naar Sint-Alba toe, die, met zijn rug tegen den muur geleund, onbeweeglijk was blijven staan. Onder nen menheer, die 'k weet niet hoeveel jaren jonger is dan zij En, dan is er nog een ander feit. In de kwestie der valsche wissels deed de prinses bekentenissen. Om de waarheid te zeggen, zij verschafte zich geld, ten bedrage van meer dan een millioen, door het handtee- ken van prinses Stefanie na te maken en de slachtoffers van dit alles zijn nog steeds niet vergoed. Vindt men dat alles zoo schoon en waard om tot voorbeeld aan onze tijdge noten gesteld te worden De houding der socialisten vooral dien» de de oogen te openen. Moest de minste kapitalist aftruggelarijen plegen, de Peu- ple zou er als een razende op vallen. Nu vindt men de prinses effenaf be- wonderensweerdig en men wenscht haar geluk de overspellige betrekkirgen met Mattatich heraangeknoopt te hebben. Men is waarachtig niet erg viesgevallen. Er ligt wel waarheid in die woorden. STAD AALST. GEMEETERAAD. Openbarr Zitting, Vrijdag 23 September 1904, om 5 uren namiddag. Dagorde i° Staatsmiddelbare scholen. Reke ning igo3. 20 Gemeentelijke belastingen. Staten van oninbare te brengen op rekening 1903. Reclamen. 3° Bureel van Weldadigheid. In cijnsgeving van goederen. 40 Kerkhof. Afstand van gronJ. langdurige ziekelijkheid in den bloei der jaren, overleden den heer Jozef Vander Poorten, werkend Lid onzer Koninklijke Harmonie. Met hem verdwijnt een Aalster- sche figuur, een man vreedzaam en min nelijk van karakter welke overal waar hij ooit verkeerde of verbleef talrijke vrien den telde. Jef was ook de catholieke zaak hoogst genegen. Dijnsdag 11. heeft zijn Lijkdienst en Begrafenis plaats gehad met de eerbe- wijzing welke onze Koninklijke Harmonie aan hare afgestorvene leden voorbehoudt. Aan het graf werden door den heer Alfons Willems, Bestierder, in eene korte maar zielroerende bewoording de deugden als lid der Harmonie herinnerd en in naam van al zijne medeleden en talrijke vrien den een eeuwig vaarwel gezeg H. R. I. V. STAD AALST. Op Zondag 25 September aanstaande, om 8 uren 's avonds op het Esplanadeplein GROOT COMCERT gegeven door de Fanfaar Willen is Kunnen onder het bestuur van Mr Rich. D'Haens. Programma 1. Grande marche militaire X. 2. Les noces de Figaro Mozart 3. Tancrède Rossini 4. Tanhauser marche des nobles R. Wagner 5. Le murmure de la sourie, Mazurka Ph. Fahtback Brabanconne. Aan het Festival zullen in de twintig maatschappijen deel Z. D. H. den Bisschop van Gent heeft benoemd tot surveillant in het college St- Lievin, te Gent, de eerw. h. Delcoigne, priester in 't seminarie. Leeraars in het college van Geeraards- bergen, de eerw. h. Van Puyvelde, pries ter in het seminarie in het college van Oudenaarde, de eerw. h. Dhollander, kandidaat in wijsbegeerte en letterkunde van de hoogeschool van Leuven in het collegie van Dendermonde, de eerw. h. Deminck, baccalaureus in godsgeleerd heid. In het collegie van Eekloo, de eerw. h. De Wulf, leeraar te Eekloo en den eerw. h. Last, diaken in het seminarie, in het collegie van Ronse, de eerw. h. Heeren boom, student in de natuur- en wiskunde in de hoogeschool van Leuven en de eerw. h. Gevaert, leeraar te Eekloo. het licht van de gazkroon gekomen, bleek het eene vrouw van ongeveer dertig jaar te zijn, verre van schoon of aanvallig, Zij was lang en mager en had een bleek, zie kelijk uiterlijk. Haar gelaat was zelfs zoo buitengewoon kleurloos, dat het scheen of al het bloed er sinds jaren uit was ver dwenen en ook de oogen daarbij allen glans verloren hadden. Zoodra zij Sint- Alba gewaar werd, wierp zij zich met een doodelijk verschrikten kreet aan zijne borst. Och Karei, Karei I riep zij uit. Wat is er gebeurd De inspekteur Power deinsde op hare verschijning onwillekeurig eenen stap achteruit. Mevrouw Gollo, stamelde hij. Hier is een oude bekende, lieve 1 sprak Sint-Alba, op snijdend scherpen en spottenden toon. Zooals gij hoort, is mijnheer zoo beleefd u te willen herken nen. Dokter Power, liefste, of neen, neem 'mij niet kwalijk, ik vergis mij policie- inspekteur Power 1 Óp het oogenblik dat hij dien naam uitsprak, lichtte zijne vrouw het hoofd op, staarde Power met een wezenloozen blik aan en stortte met een onverstaan bare uitdrukking op de lippen, buiten kennis op den grond. Sint Alba verloor echter geen oogen blik zijne tegenwoordigheid van geest. Dat dacht ik wel, sprak hij bedaard. Het is misschien beter zoo. Zij zal later o Creemboter. Markt van Woensdag 14 Septemb. 1904 206 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. et v |*at eene Ie ri' dba; STAD AALST. Academie van Schoone kunsten Plechtige Prijsuit reiking aan de leerlingen van dit gesticht, op Zondag 25 September 1904, om u 1/2 ure voormiddag ter Stadsschouwburgzaal. Aalst. Dijnsdag morgend zijn in de Bergestraat, Mijlbeek, door den agent Van Driessche, drij personen aangehou den, dragers van zakken inhoudende on geveer 5o kilogr. aardappels die zij gesto len hadden men weet niet waar, doch vermoedelijk te Meldert daar ze van die richting kwamen. Procesverbaal is opge steld. St. Antelinckx. Zondag was het kermis te St. Antelinckx. De genaamde Pieter Branchlau die over 29 jaren een man, zekere B. Lievens, heeft doodge slagen, is nu op die zelfde hofstede ook dood gevonden zittende op zijne knieën en handen nevens een boom. Hij had bloed en vet (smeerkoek) gespuwen. Naar 't schijnt is hij op de zelfde wijze ver moord als B. Lievens over 29 jaren hij werd ook met een blok dood geslagen. Zekere persoon is aangehouden. Het Par ket van Audenaarde kwam ter plaats. Wij verwachten nadere inlichtingen tegen Zondag. Een drama in de St. Pieters- straat. Een drama, dat nog door ge heim omringd is en hetwelk waarschijn lijk het leven zal kosten aan het slacht offer, is zondag voorgevallen in de St. Pietersstraat te Brussel. In nr 44 aldaar woont zekere Elisabeth D., kleermaakster, 37 jaar oud, die sedert 1 lang betrekkingen onderhield met een j getrouwd man, Alexis J., schilder uit de Zes Ellenstraat. Zaterdag avond had een hevige twist Lseptt plaats tusschen Elisabeth D. en haren r vriend. Toen Zondag avond de voornaamste huurster van het huis, Mm® Bailly, 't huis kwam, vonden zij op den trap overal bloedsporen, die hen leidden naar de kamer van vrouw D. Zij vonden deze op het bed liggen, on kennelijk en bijna geen teeken van leven meer gevend. De politie werd verwittigd en de gewonde naar St. Jansgasthuis ge voerd, waar zij het bewustzijn herkreeg en verklaren kon dat Alexis J. haar in dezen toestand gebracht had. Rond half drie ging de officier van po litie Ebrandt met drie agenten naar Alexis J. Hij hield den beschuldigde aan en zond hem naar M. Flamant, die reeds het parket had verwittigd. Ten 3 uren was dit laatste ter plaats. J. hield zijne onschuld staande, zeg gende dat hij met zijne vrouw was uit geweest. Dit was juist, maar in den val avond had men hem voorde woning van het slachtoffer zien slenteren. Deze is het hoofd ingeslagen met een koffiepot. Alexis J. beweert dat de vrouw dronk en zij denkelijk op den trap moet gevallen zijn, J is in do gevangenis van St. Gilles opgesloten. De toestand van 't slachtoffer is zeer erg. Uit de lavatory der Vooruitgang- - straat te Brussel, hoorde men woensdag |ten',v°|? avond een schot. Eene groote samen- scholing van volk had plaats. Een En- IJ™1 "Ie gelschman kwam buiten en zijne broek |liMrgesn was bebloed. Hij zette evenwel zijnen Te Sar weg voort, gevolgd door honderden nieuwsgierigen, Een politieagent deed [oil Vinti den Engelschman naar het commissariaat Igevechtei gaan. Daar kwam het uit dat een revol ver in den broekzak van den vreemdeling bij ongeluk was afgegaan en de kogel It 1 eene wonde aan het been had veroor- l'c «1 zaakt. De Engelschman zal vervolgd Isioenin worden voor het dragen van verboden |ten buree wapens. Een miljioen Belgische stukken van 5 franks zijn Zaterdag uit Frankrijk naar Brussel verzonden. In de Raffinerie Tirlemontoise te Thienen, waren werklieden gelast met I - 1 ;sM Itgren. der i jenbl Iburg I Uit P dat :1 Ita irlegen bes ten n d Te Pc tbure he ideren locoi BI tu icht. I djn gek\ Te Ge :rs h vertr Te M a in d Ie treir iers d «en. D 1.1 :ls ïrkliê ti egt dat 1 ■Hen gi In al c Op ve 1 Prijzen tari ta 111 heil Zalm Holla wel hooren wat er gebeurd is. Intusschea zal ik met u heengaan het bespaart haar een onnoodig afscheidstooneel. Hij had evenwel niet gerekend op Po- wer's gevoel als geneesheer, dat onmid dellijk ontwaakte, toen hij iemand voor zich zag, die zijne hulp noodig had. Hij I fongt bukte zich om de vrouw in eene gemak- grjet kelijkere houding te leggen, maar Sint- I fljeuwe Alba voorkwam hem. R0g Snel als het licht plaatste hij zich voor I R0Uget£ zijne vrouw. Holland Ik sta niemand toe, een vinger naar Kreeften haar uit te steken sprak hij op gebie- f Garnalen denden toon. Als zij hulp noodig heeft, I Garnalcr zal ik zelf voor haar zorgen. Komaan. I Nieuwe Marie vervolgde hij zich bukkende es de bewustelooze bij den arm vatten, wets moedig 1 Hij schudde haar eenige malen ruv heen en weer. De onzachte aanraking en de bevelende stem schenen haar onmid dellijk tot het leven terug te roepen. P* kleurlooze oogen openden zich wijd en zagen verschrikt in het rond. Zijne lippen tegen haar oor drukkende fluisterde Sint- Alba haar eenige woorden toe, welke voor de omstaanders onhoorbaar bleven. Wel ke die woorden ook mochten zijn, zeker was het, dat zij meer invloed hadden, dan alle andere middelen, waarmeê men gewoonlijk in onmacht gevallene tracht I pnjzen, hij te brengen. Wordt

De Denderbode | 1904 | | pagina 2