Het laatste bericht over den Apenmensch. Afschuwelijke propagande. jEEN EN ANDER. Missen is menschelijk. Cathol. Werkmanskring, Benedictus Kalender TENTOONSTELLING AELST. Allerhande nieuws. ZE t G$ Men herinnert zich zeker nog het arti kel dat wij over 14 dagen wijdden aan de zoogezegde ontdekking van den aap- mensch, of, zooals hij reeds gedoopt werd den pithecantropus erectus van het eiland Borneo. Wij moeten aan ons artikel eene kleine terechtwijzing brengen het is niet de Kölnischb Zeitung maar de Basler Nachrichten, een Zwitsersch blad, dat het eerst het nieuws de wereld heeft inge zonden. Dat doet nu ook weinig ter zake, maar eer aan wie eer toekomt. Lb Petit Bleu, de Kölnische Zei tung, Le Soir en verscheidene andere geuzen of socialistische bladen hebben het bericht in vollen ernst overgenomen en grooten ophef over de ontdekking ge maakt. Le Peuple vroeg zelfs triomphantelijk Hoe zal de Catholieke Kerk hare leering over de schepping van den mensch met dat feit doen overeenstemmen De triomf van Le Peuple is waarlijk van korten duur geweest. Neen, men zal nog geen apenmenschen kunnen vertoonen. Het apenkind heeft nog een staartje bijgekregen, waar de vrijdenkersbladen zich niet aan verwacht ten. Het is juist uitgekomen zooals wij ver wacht hadden het Zwitzersch blad heeft zijne lezers eenvoudig voor den aap ge houden, en bekent nu zelf dat heel de ontdekking van voor tot achter was uitge vonden. O, die snaken van opstellers Wat hebben zij guitig gelachen, ziende hoe wel hunne grap gelukt was. Voor en na kregen zij Duitsche, Fransche, Belgi sche bladen, en 't eerste waar zij naar keken was of ook hun Aprilvisch geslikt was. En, waarachtig het was zoo. Ja, bladen die dan nog pochen en stoffen op geleerdheid en wetenschap, die zich in beelden met eenen pennestreek geheel de christelijke leering te niet te doen, zij hadden den apenmensch als was het eene malsche mossel naar binnen gespeeld. Ten laatste konden zij het van lachen niet meer uithouden, vooral toen zij de commentariën van Le Pbuplb lazen, en hebben zij rechtuit bekend dat heel de geschiedenis van het staartekind een lou ter verdichtsel was. Dat zal evenwel de vrijdenkers niet weerhouden van te blijven beweren dat de mensch van den aap voortkomt en de staart door de vrijving der beschaving is afgevijld. Nu, wij hebben er niets tegen, op deze ééne voorwaarde, dat de Darwinis ten, socialisten en andere rationalisten den naam van apenkinderen voor zich zei ven houden. afkeer zou moeten inboezemen, indien hij eenige eigenweerde bezat. Maar dit alles hoeft ons niet te verwon deren, indien het waar is dat in dit cen trum van licht de twee derden van de schoolbestuurders deel maken van de loge. (Corresp. Handelsblad). In Rome hebben de vrijdenkers op cy- nieke wijze de uitroeiing van alle gods dienstonderwijs gestemd 't is te zeggen dat, indien zij de meesters waren, zij met boet en gevangenis zouden straffen, alwie aan de kinderen den catechismus zou lee- ren. Te Brussel durven de ergste onzer vrij denkers niet zoo ruw hun haat tegen het christelijk onderwijs luchten. Daarentegen zijn hunne daden niet veel beter dan de afschuwelijke redevoeringen uitgesproken in de lokalen van het Ro- meinsch collegia, door de pelgrims van het socialism. Weet gij welk op dit oogenblik het groot werk is, van de pogingen der vrij metselaars en der vrijmetselarinnen, want er zijn ook vrouwen bij, gij weet wel, van die dames die den 7 September 1884 in de straten van Brussel de katholieken be- leedigden Die heeren en dames houden zich van 's morgends tot 's avonds bezig met het belegeren der kleine handelaars, der werkliè, der arme menschen, die hunne kinderen naar de gemeentescholen zen den. Zij zenden hun omzendbrieven, sporen ze op tot in hunne dakkamerkens of hun ne kelders. En waarom Om hun eene formuul te doen teekenen, die hunne jon gens en meisjes ontslaat van het volgen van den leergang van godsdienst en zede- leer. Ziedaar wel een goed gebruikten iever 1 Ik heb de overtuiging gekregen, dat die duivelsche propagande niet altijd lukt. Een braaf man, wien dit aandringen ver veelde en kwetste, heeft met een krachtig gebaar den bezoeker, die hem niet losliet, aan de deur gewalst. En om er voor goed van af te zijn, heeft hij zijne kinderen naar de catholieke scholen gezonden. Logeknechten. Men verzekert mij dat in een or groote liberale steden, wanneer een fa lievader zijne kinderen van eene gemeen teschool wegneemt, de onderwijzer ver plicht is zich naar dien man te begeven en hem te ondervragen over de reden van dit besluit. Men voegt er bij dat het 't stadhuis is, dat dien gedragsregel aan den onderwijzer heeft voorgeschreven. Indien deze nu een weinig intrigant is, verlangend om op een goed bladje te staan bij den schepene van openbaar onderwijs, bepaalt hij zich niet bij het ondervragen der ouders van den leerling hij gaat de personen vinden, welke hij veronderstelt invloed te hebben uitgeoefend op hun be sluit, kortom, hij doet een onderzoek dat andermans rechten krenkt en dat hem zelf TVTpTI kan soms om zoo'n onnoozele kwestie, door een klein abuuske dat aan iedereen kan ovt rkomen, klanten stooren en kwijt geraken. Door een adres verkeerd te schrijver, of een brief per abuus verkeerd in te pakken, dat alleen is genoeg om u de giootste onaangenaamheden op den hals te halen. Een onzer konfraters te Brussel, had eene brievenbus van inlichtingen inge richt waar zijne abonnenten in alle ge vallen en omstandigheden kosteloos raad konden bekomen, mits bijvoeging van een postzegel van 10 centiemen voor wederantwoord. Die menschlievende in richting werkte goed en dagelijks heeft onze confrater werk om de gevraagde inlichtingen te beantwoorden en zijne abonnenten met zijnen besten raad bij te staan. Doch, bij overvloed van werk, wordt er al licht onvrijwillig eene mis greep begaan. Een landbou er wiens vruchten door sprinkhanen werden afgevreten vroeg hoe ze te verdelgen. Een vader van een tweeling wenschte in het begin van verleden week te weten, hoe hij zijne lievelingen best den tijd van het tandenkrijgen zou kunnen doorbren gen. Onze goede confrater, met den besten wil der wereld bezield, schreef aan elk zijner kalanten, zijnen besten raad, en stak elk in de enveloppen, welke adres sen hij op voorhand geschreven had, per abuus verkeerd. Hemeltje lief. Ten gevolge van die onvrijwillige misslag, kreeg de door de sprinkhanen geplaagde den raad Geef ze een beetje wonderolie en wrijf de kaakjes met een beenen rin»sken of stokje. De bezitter van den tweeling ontving het volgende antwoord Bedek ze met strooi, steek dit aan en gij zult spoedig van uwe kwelgeesten verlost zijn. Gij ziet van hier het effect. 's Anderdaags kreeg onze confrater 2 brieven thuis, gepeperd, 'k laat het u weten. Hij had al heel goed en wel te doen met pater peccavi te roepen en te zeggen, dat het een gansch onvrijwillig abuus van hem was. O. L. H. verstaat dat, maar de men schen verstaan dat niet, dat is zeker, hij was een paar abonnenten kwijt, en hunne vriendschap nog op den hoop toe. Hier uit volgt dat wij bestendig zorgen moeten in geene onvrijwillige abuuskens te ver vallen, en daarom hebben wij gedurig de gratie van O. L. Heer noodig. De jacht in Oost-Vlaanderen. Tijdens de maand Juli werden in onze provincie afgeleverd 420 jacht verloven, waarvan in het arrondissement Gent Eecloo 216 Aalst 27 Oudenaarde 47 Dendermonde-St-Nicolaas i3o. 81 personen te Gent wonende, hebben een jachtverlof genomen zij verdeelen zich onder opzicht van beroepen als volgt 2 senatoren of vertegenwoordigers; 3 magistraten 1 professor i3 advocaten, pleitbezoigers, notarissen 1 geneesheer; 1 veearts 1 ingenieur 1 officier 8 nij- veraars 1 hoedenmaker 4 handelaars 3 ondernemers 2 ambtenaren 32 zon der beroep en 3 studenten. De hoegeleerde Bayle, vermaarde ge neesheer van Parijs,ging alle jaren eenige dagen uitrusten in zijn geboortedorp. Dan vergaderde hij de makkers zijner jeugd, en vond een zeer groot genoegen met hen over hunne jonge jaren te spre ken. Op zekeren avond stelde hem de garde champetter, die ook een zijner vroegere speelmakkers was, eene wondere vraag. Mijnheer de dokter, zegde hij hem, in de kerk, achter den grooten autaar, is eene holte in den muur. Daar ligt een doodshoofd in, zoudt gij nu, in den don ker, dit doodshoofd daar durven gaan uithalen Wel zeker, antwoordde hem de geneesheer, waarom niet Ga dan, hernam de andere, en breng ons het doodshoofd hier. De dokter vertrok. Hij kwam de kerk binnen, een enkel lichtje brande er het was het kleine flauwe vlammetje der godslamp. De dokter ging zonder schrik vooruit, achter den autaar gekomen, be vond hij zich in eene volkomene duister nis. Hij tastte met de handen langs den muur, vond de holte en haalde er het doodshoofd uit. Hij richte zich op en meende vooruit te gaan, toen hij eens klaps een zucht uit het doodshoofd hoorde komen. Een koude rilling van schrik liep hem over het lichaam, dcch hij zegde bij zich zelve Kom, kom, het is maar een gedacht, ik heb mij bedrogen. Hij ging vooruit. Maar nauwelijks had hij eenige stappen gedaan of hij hoorde dit maal zeer klaar, eenen tweeden zucht die uit het doodshoofd opsteeg. De geneesheer werd koud van schrik, en dachta Wil ik het doodshoofd weg werpen en gaan loopen Maar neen dan zouden mijne oude kameraden mij fel uitlachen 0 Hij verzamelde al zijnen moed, liep de kerk uit met het doodshoofd in de hand en kwam, bleek als een doode, in het huis waar zijne makkers zaten. Hij plaatste het doodshoofd op de tafel en viel van schrik in bezwijming. De ontstelde boeren sprongen op.liepen om azijn en waschten er den dokter mede. Na eenige oogenblikken bekwam hij. Dan sprak hij met ontsteltenis Waar is het doodshoofd Wel hier, mijnheer doktoor, op de tafel. Met voorzichtigheid werd het onderzocht en men vond er in eenen nest met jonge vledermuizen. En het was het dof geluid dat die diertjes in het doodshoofd ge maakt hadden hetwelk de doktor voor eenen menschenzucht had genomen. En nu was de oorzaak opgeklaard. Besluit Onze ooren en ons verstand en onze oogen kunnen missen. Ons heilig geloof bedriegt ons niet. De snelheid der locomotieven. Wij spraken reeds meermaals over den electrieken spoorweg Mariënfeld-Zossen en de ongeziene snelheden, die op de lijn bereikt werden, 200 a 210 kilometers per uur. Ziehier nu eenige snelheden, die men tot hiertoe bij middel van locomotieven heeft kunnen bereiken Tussclien Hanover en Stendal, eene lijn van ongeveer i5o kilometers, deed men onlangs proefnemingen met verschil- lige typen van locomotieven. Een locomotief-Borsig met 10 wagons (318 ton) achteraan, deed gemiddeld 91 kilometers 700 m. Hare grootste snelheid was 116 kilometers 5oo meters. Met 5 wagons (i56 ton) deed zij gemid deld io3 kilomet. 200 met., hare grootste snelheid was i3o kilomet. 35o meters. Tusschen Offenburg en Freiburg, wer den proefnemingen gedaan met compound, die a5o ton op eene heu velachtige lijn trok. De gemiddelde snel heid was 128 kilometers in het uur. Op sommige plaatsen reed men met eene snelheid van 143 kilometers in het uur, Tot hiertoe is het de lijn van Cambden (Philadelphia) naar Atlantic City, die met den sneltrein Atlantic City Fleyer genaamd, het record der snelheid voor groote afstanden bezit. De trein rijdt gemiddeld 109 kilomet. 400 meters in het uur. Van tijd tot tijd overtreft hij zelfs zijn eigen record In Juli laatstleden met vertraging trokken, haalde hij den verloren tijd in en reed gemiddeld 124 kilomet. 5oo meters in 't uur. In minder dan 20 minutnn legde hij den afstand af (47 kilomet. i5o met.) tusschen Winslow-Junction en Meadow- Taver, het geen de snelheid vertegen woordigt van 141 kilom. 408 met. in het uur, of 2 kilomet. 355 met. per minuut en bijna 40 met. per second. In Frankrijk op sommige lijnen van Parijs naar de vertrekhavens van Enge land worden ook groote snelheden be reikt met de kolossale compound locomo tieven, zooals er over eenige maanden een op ons spoorwegnet liep, voor proef nemingen. Zooals wij het reeds aan onze lezers bekend maakten heeft de Duitsche regee- ling den bouw van eene electrische lijn tusschen Berlijn en Hamburg besloten Deze lijn, die verscheidene honderden kilometers lang zal zijn. zal op die van Martënfeld-Zossen nagebootst worden. De snelheid zal 200 kilometers in het uur be dragen. En zeggen dat wij hier maar niet tot akkoord kunnen geraken over den elek trieken spoorweg Antwerpen-Brussel. Hier in België was er het eerst spraak van eenen elektrieken spoorweg, en zal hij er het laatst komen. AALST. Zondag, 9en dezer, om 5 uren s na middags VOORDRACHT, door den heer Filiep De Munnynck, hoofdopsteller van u 't Volk te Gent, over De Vak- vereenigingen. Na de Voordracht, groote prijsloting. Het Bestuur. en Almanak van O.-L.-V. van Affligem voor igo5, is een ware Volksalmanak, voor jong en oud, arm en rijk. Hij bevat buiten de ver- makelijkste lezingen tweeschoone liederen met muziek, i* Vergeet mij niet. 2e Een twee Het reglement van het whistspel. Kalender der Heiligen met eene alfabe- tissche lijst van meer dan 1000 verschil lende namen. Allernuttigste lessen voor ouders en kinderen, goede middelen om niet ziek te worden. Bloemliefhebbers vinden er ook nuttige lessen in. enz. enz. Kortom de Almanak van Affligem is allernuttigst en onmisbaar voor alle klas sen van menschen. Niemand zegge, 'k Heb geen geld om hem tc koopen, want, och arme hij kost slechts 3o centiemen, i5 cents. Te bekomen bij alle IJveraars en IJve- raarsters van den Mariagroet, in d'Abdij van Affligem en bij de catholieke druk kers tegen 3o centiemen; franco 't huis 36 centiemen. Men zegge het voort Hofbouwmaatschappij van Aalst «Vooruit door Studie Samenwerking Met de medewerking van de Stad, de Provincie en de Nationale Federatie der Belgische Tuinmaatschappijen, houdt de Maatschappij op 14, i5 en 16 Novem ber, in het Lokaal van het Comice, Keizerlijke Plaats, eene van CHRYSANTHEMEN en laatrijpend FRUIT. Diplomas en 180 Franken Geldprijzen. o Creemboter. Markt van Woensdag 5 October 1904 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. De policie van Dendermonde heeft zekeren P. D., 37 jaren, aangehouden, omdat hij zijne i5 jarige dochter schande lijk mishandelde. De kerel, die acht min derjarige kinderen heeft, is opgesloten, Zijne vrouw, die sinds lang bedlegerig was, is bij het vernemen van dit schrikke lijk nieuws, van ontroering overleden. Eenige boogschutters hielden c-enen wedstrijd te Schaarbeek jBrussel). Eens klaps trof een slecht gemikte pijl eenen 18 jarigen jongeling onder het oog met zoo veel kracht, dat men dien met geweld uit de wonde moest trekken. De getroffene, die het bewustzijn had verloren, werd in wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht. Het parket heeft op de plaats van het ongeluk een onderzoek gedaan. Zaterdag morgend had er te Brussel een hevige botsing plaats op de Zuider laan tusschen twee electrieke tramrijtui gen. Twee trams reden achter elkander, toen aan de hoogte der Blaesstraat gekomen de eerste stopte. De tweede, waarvan de rem niet op tijd werkte, kwam tegen den eersten tram gebotst. De schok was aller hevigst. Twee reizigers, die zich op het voorplatform van den eersten tram bevon den, werden uit het rijtuig geslingerd. Een andere reiziger die zich in het rijtuig bevond werd door de ruiten geworpen, waarvan de scherven eene dame erg in het aangezicht kwetsten. De andere reizigers, die er met den schiik van af waren, liepen zonder omzien als Zinneloozen weg. De schae is nogal aanzienlijk. Het eer ste rijtuig werd geheel verbrijzeld. De policie van Cureghem heeft een onderzoek geopend ten laste eener vrouw uit de Pasteurstraat, die beticht wordt, minderjarige kinderen in haar huis gelokt te hebben. Verscheidene personen zouden in deze zedenzaak betrokken zijn. De betichte is voortvluchtig en moet zich, denkt men te Parijs schuil houden. Zij is 45 jaar oud en van haren man gescheiden zij hield met hare zestien jarige dochter een papierwinkeltje. Men zegt dat zij de meisjes, die school- behoeften kwamen koopen, in eene ach terkamer bracht en daar met champagne en fine likeuren dronken maakte. De arme kinderen durfden niet spreken en talrijke personen, die wisten wat er in het huis omging, zwegen ook. uit vrees van hunne namen in het schandaal ge mengd te zien. Mej. X...' Koninginnenlaan te La ken, maakte onlangs kennis met eenen Franschman, die beweerde lyrisch artist te zijn in eenen der schouwburgen van Brussel. Verloving had plaats. Dezer da gen toonde X... aan de juffer een telegram uit Marseille, eene voordeelige verbinte nis aldaar meldend. Hij haalde haar over met hem naar deze stad te vertrekken waar het huwelijk zou voltrokken worden De gelukkige bruid verkocht nu al wat zij bezat en hield slechts hare juweelen en haar linnen, welke zij in haren reiszak sloot. In afwachting van het uur waarop de trein vertrekken zou, deed de verloofde zich al het geld geven dat zijne toeko mende bezat. Onder voorwendsel dat hij dit geld in Fransche waarden ging doen uitwisselen, ging hij henen en deed de juffer naar hem wachten in een koffiehuis. De kerel nam zelfs den reiszak van het slachtoffer mede en liet zich niet meer hooren. - Men heeft zich afgevraagd, wat wel de reden kan zijn van het ontslag als ge meenteraadslid van citoyen Max Hallet, te Brussel. De Courrier meldt het ons. Hij zegt zijne hoedanigheid van citoyen vaarwel, om zich uitsluitelijk bezig te houden met het beheer der goederen van M. zijnen schoonvader. Het schijnt zelfs dat de socialistische partij hem gedwon gen heeft, zijn ontslag te nemen. Het Maison du Peuple wil niet door eenen patroon vertegenwoordigd worden a zou men hem hebben gezegd. Anderen be- weeren dat er twist heerschte tusschen hem en M. Grimard. Te Brussel heeft een automobiel- rijder eenen werkman omverre geworpen, hem overreden en is er dan zonder om zien zoo snel mogelijk van door getrokken. Te Hamme-Mille, bij Leuven, reed een fabrikant dier stad door het bosch van Meerdaal, vergezeld van zijne vrouw en eenen vriend, toen eensklaps twee mannen, die achter het gewas verscholen waren, eenen steen wierpen, welke de vrouw verwondde. Dat is eene laakbare daad, die alle afkeuring verdient; maar als de zaak goed onderzocht wordt zal men misschien ont dekken dat de steen werper of iemand der zijden wel eens het slachtoffer was van eenen automobielrijder. En vele menschen kunnen het stelsel van oog om oog, tand om tand niet goed afleeren. Om in hetzelfde kapittel opgenomen te worden Gaston C., van Elsene reed zeer snel in de Leuvensche straat eenesteile helling af. Maar aan den hoek der Maria The- resiastraat kon hij, wegens de snelle vaart niet spoedig genoeg keeren en bij kwam inet hel hoofd in den vitrienspiegel eenen hoedenmaker terecht. Met bebloedden kop werd hij naar k gasthuis gebracht en daarenboven zal r.og vervoigd worden omdat hij zoni plaat reed. - Men schrijft aan een Brusselschblj dat er te Oostende veel spraak is van zonderling feit, iets ongehoords, name; de afstelling van eenen officier der bé gerwacht. Ziehier de feiten, thans aan bag Greindl, generaal der burgerwacht in beide Vlaanderen, gezonden. De kapitein kwartiermeester D. i tevens bediende in een groot stedelijk; sticht, dat later in handen der patticub ren overging. Hij had daar nog al eene hooge plas die htm 5ooo fr. per jaar opbracht en I5 uitzicht gaf op het onderdirecteurschap, Tevens had hij van zijne positie gebrta gemaakt om den meester trommelsbj W. van zijn batalfon daar een po®;, bezorgen, maar op voorwaarde dat hem van elke veertiendaagsche prée ioi afstond. W. betaalde dit commissiegeld versé dene keeren doch, daar zijn loon niets hoog liep, werd het hem te zwaar en: moest er van af zien, nog die taks tesb Nu onlangs had W. van eene aai overheid een verlof gekregen, dat D, is had geweigerd en deze zwoer woedend: hij zich op W. zou wreken, en heme plaats doen verliezen. De kleine bediende deed nu eene kite aan den overste van het gesticht, die zaak onderzocht en D. onmiddelijk ontslag gaf. En nu heeft de kolonel, op bedreip van het ontslag van al de officieren Burgerwacht, ook den kapitein-kwara meester moeten afzetten. Daarbove een onderzoek ingesteld over andere ten, die nog in de Burgerwacht zijn ra gevallen. De ouderdomsdeken der gevange in het groot arrestquis te Leuven, ism leden. Het was niemand anders dn beruchte Dessous-le-Moustier, die een dertigtal jaren voor een half do moorden in Henegouw ter dood ven deeld werd- Een werkman van Meirelbeke plotselings zinneloos geworden. Hij zich met zijn jongste kind op den a en wierp toen dakpannen naarder® bijgangers en geburen. Toen ment gelukte, de deur zijner woning te opa nam hij de vlucht door het veld, ens kon hem niet meer achterhalen. Dl nadien vond men zijn lijk in de vaart. De raadkamer van Gent heeft; nieuw het aanhoudingsmandaat bevesl tegen den bijgevoegden adjunct gris Saey, voor aftroggelarijen bij middel: valsche taksen. Er zouden reeds r meer dan 7000 frank ontvreemdingen ontdekt. Al het*geld is verkwist. Te Aaltere werd een man in 'tbs der week door eene vlieg gestoken. D derdag zwol zijn gelaat geweldig 0 vrijdag morgend stierf hij aan bloei giftiging. Te Deerlijk moest, bij gelegeni van het klokkenfeest, op kermiswoensi met de groote klok geluid worden. Da op het oogenblik dat de luiders de kick beweging brachten, raakte deze uit b hengsels los en stortte met groot gen! naar beneden, gelukkig zonder ongd ken te veroorzaken. Men weet nog: of de klok in het vallen gebersten is, Het gerécht heeft een ondena gedaan te Peronnes, waar men briek van valsch geld heeft gevooi Een i8jarige letterzetter en zijn bros zijn als de voornaamste plichtigen aas houden. Zondag morgend ten 5 ure ontsta te Brée een groote brand in de stalles schuren der afspanning van H. Goose Vaneygen, gelegen op den hoek Kloosterstraat. Een goed werkpaard den eigenaar der afspanning is verbrc alsmede vier vette varkens en geheel oogst. Alle akkergereedschappen evenals het gebouw totaal ten grander brand. Debakkerij van Vranken-Maesenbrü de insgelijks met geheel den inboe totaal af. Goossens, die al de paarden 0 eenen aannemer, die bij hem g® waren, gered had en het zijne niet kon naderen, heeft tamelijk erge wonden bekomen. Het geheel is brand verzekerd. De oorzaak van de na is ongekend. De schade is zeer aanziet? Het verdient gemeld te worden, 0 onze policie even als de moedige redds hun best gedaan hebben en er in gw zijn, aangelegene gebouwen te vrij*® Er was in de nabijheid water in vloed. Eene historie wordt vermeld twee jongelieden van Charleroi, de van eenen wisselagent en de dochter' eenen policiecommissaris, die, ni vaders kas een paar duizend franks? roofd te hebben, Europa rondreisö zich vermoedelijke te Londen, op Engelsch lieten trouwen en zich Marseille gingen zelfmoorden. En Zaterdag verwachtte men te leroi de doodkisten die hunne lijken 3 vatten. Maar nu kwam Vrijdag eene depö uit Berlijn melden dat de twee dwaashoofden daar levend terug den zijn. Zij geven de namen Char Robert en Bertha Poinbceuf (de der twee vluchtelingen) op. Een later telegram meldt dat zij Sir.gen, bij het meer van Constance j vinden. Een bloedverwant is naar stad vertrokken. Robe: leroi, rooor< Singe zijne terwij vooru gtsch "!barl Nu bloed waar ren, e gevon staanc Marsf De loopif verre herke Ma ie z: vluch He ooit. roi, d briefv TA TA HE Zal Hol T01 Griet Nieu Rog Rou| Holl Kree: Garn Garn Holl 1 vat Mell Gep: J IloUt Steui ï'arb Heilt liollf Tong Hoik ltoob lilac Groo Kleii Peet» Witt Mak Abet G&ri All vuld H joe nam i zict

De Denderbode | 1904 | | pagina 2