DE BOKKENRIJDERS EEN EN ANDER. Benedictus Kalender Nieuwe Vlaamsche Ullustratie Onze Nieuwe Roman. Geen Bewijs AELST. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Uit Sottegem.-wE4"onsgP°^; Frankrijk. MAATSCHAPPIJ op Maandag 14 Novem- ber aanst., zal de Cftho- lieke Bokkenrijdersbond de 38* verjaring zijner stich ting vieren. Om 10 uren solemnele rouwmis tot lafenis der zielen van al de afgestor- - vene leden. Vergadering om 9 uren, ten lokale ▼an den Cath. Kring, Groote Markt. 's avonds om 6 ljt uren Avondmaal en Concert. yiaaniHch in de Kamer. Wij lezen in het Journal de Bruxelles De Brusselsche correspondent van den Bien public verzekert dat het bureel der Kamer besloten heeft, van den toeko menden griffier te eischen dat hij Vlaamsch kenne. Het zou ook besloten zijn, voortaan die taal verplichtend te maken voor AL de candidaten van de beknopte en stenogra fische verslagen. Dit besluit zal zonder twijfel de rangen van dezen die naar de opengevallen plaatsen van MM. Dubosch en de Guluc dingen, wel wat verdunnen. Dezelfde correspondent zegt dat er een officieele vertaler zal worden aangesteld voor het vertalen der in de Kamer ge stemde wetsteksten, een werk dat nu door verschillige personen wordt gedaan die slechts eene onvolledige kennis van het Vlaamsch en van het recht hebben, en dus zeer veel te wenschen laat, Om dit gebrekkig werk niet meer te hebben, zou men M. Heuvelmans be- benoemen, die een bekwaam rechtsge leerde en tevens gekend is voor zijne grondige kennis van het Vlaamsch. Deze oplossing zou voldoening geven aan de Antwerpenaars en M. Heuvelmans toelaten, zijne candidatuur naar den post van griffier in te trekken, ONGEHOORD. De Patriote Vendómais verklaart uit zekere bron, het volgende feit te vernemen, dat alle ge dacht te boven gaat De zusters van Sint-Paulus van Char- tres, die hunne heilige zending in de strafkolonie van Cayenne uitvoerden,wer den verbannen en door leekeu ziekenver plegers en verpleegsters vervangen. Aan het hoofd van dezen bevinden zich.... Brierre, die zijne 5 kinderen vermoordde en eene vrouw die veroordeeld werd voor moordpleging op leden harer familie. En zeggen dat onze Combisten voort gaan met alles toe te juichen, zelfs de grootste eerloosheden, die ginder gepleegd worden. Wil wil er zijn vel verkoopen. Miss Emma Gallagher, een jong rijk meisje uit Evanston, vraagt bij aankon diging naar het vel van levende menschen. Wij vernemen daarbij, dat het ongeluk kig meisje het slachtoffer is van een brandongeluk en daarbij hevig verbrand werd. Om haar te genezen hadden de geneesheeren stukken levend vel noodig. En reeds 22 maal moest het meisje een operatie ondergaan en reeds 22 verschil lende personen moesten daartoe van een deel van hun vel afstand doen. Nu er is nog meer noodig, en daar niemand zich op het oogenblik beschikbaar stelt, vraagt deze Amerikaansche, naar 's lands wijze, per advertentie om aanbiedingen. Uit de aankondiging blijkt.dat iemands vel onder zekere omstandigheden tot 6000 fr. per vierkanten voet waard kan zijn. Het arme rijke meisje heeft reeds a5,ooo fr. uitgegeven. Nu vraagt ze nog één vierkanten voet. Zyn er liefhebbers en Almanak van O.-L.-V. van Affligem voor igo5, is een ware Volksalmanak, voor jong en oud, arm en rijk. Hij bevat buiten de ver- makelijkste lezingen twee schoone liederen met muziek, i* Vergeet mij niet. 2e Een twee Het reglement van het whistspel. Kalender der Heiligen met eene alfabe- tissche lijst van meer dan 1000 verschil lende namen. Allernuttigste lessen voor ouders en kinderen, goede middelen om niet ziek te worden. Bloemliefhebbers vinden er ook nuttige lessen in. enz. enz. Kortom de Almanak van Affligem is allernuttigst en onmisbaar voor alle klas sen van menschen. Niemand zegge, 'k Heb geen geld om hem te koopen, want, och arme 1 hij kost slechts 3o centiemen, i5 cents. Te bekomen bij alle IJveraars en IJve- raarsters van den Mariagroet, in d'Abdij van Affligem en bij de catholieke druk kers tegen 3o centiemen; franco 't huis 36 centiemen. Men zegge het voort. LEEST iu de Met het nummer 5o worden de span nende verhalen der lotgevallen van den beroemden Spaanschen brigand Don Q. gesloten. Talloozen in den lande hebben met de grootste belangstelling die interes sante avonturen gevolgd, en we durven zeggen, dat de geschiedenis van den Roover der Sierra's, zoo boeiend in al de opvolgende schetsen, een onderwerp is geweest van hooge belangstelling. In het volgend nummer maken we een aanvang met een nieuwen Roman. Een geschiedenis van verrassingen, van tegenstellingen, van contrasten. is een verhaal, dat vooral verdiensten heeft door den buitengewoon spannenden inhoud, die telkens nieuwe gebeurte nissen, telkens andere factoren geeft, telkens verwisselende beelden voor het oog toovert, en zoo de situatie telkens weer opnieuw belangwekkend maakt, en het is bij lezing van dit verhaal niet te verwonderen als men tot de gevolgtrek king komt, dat hier wederom een stukje menschenleven meesterlijk is geschetst Wij twijfelen er dan ook niet aan, of de hoogst interessante deelen van dit boeiend verhaal zullen telkens door onze lezeressen en lezers met waardeering wor den ontvangen. Degenen onzer lezers welke op de Nieuwe Vlaamsche Illustratie nog niet hebben ingeschreven verwaarloozen niet het te doen met den aanvang van den nieuwen jaargang. Ze kost zeer goed koop nog geen centiem per dag. De nieuwe inschrijvers zullen het begin van het feuileton krijgen. Prijs der inschrijving voor de Stad 3,6o, met de Post franco verzonden fr. 4.20. o Creemboter. Markt van Woensdag 19 October 1904 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Worden gevraagd Machienbreisters om te huis te werken. Een dienstmeid van 3o tot 40 jaar. Vragen werk Verschillige jongelingen van 16 tot 20 aar Eene goede werkvrouw vraagt dage- lijksche posten. Een werktuigkundige. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. Zaterdag morgend, rond 8 1/2 ure, toen de trein 4606 van Aalst omtrent in de statie van Sottegem was, is, op dezelfde plaats waar in September 1897 ook een erg ongeval voorviel, de eerste voituur (3e klas) achter de machien van de riggels gesprongen en omgekanteld, te tweede en de derde voituur ontrigge'.den en de laat ste bleef op de riggels staan. Seffens kwam het personeel onzer statie toegeschoten om hulp te brengen. Vijf leerlingen van het Gesticht O. L. V. van Deynsbeke. die in de omgeslagen voituur zaten, werden er de eersten uitgehaald en hadden geen letsel bekomen. Middelerwijl waren onze drie genees heeren, Mijnheeren Droesbeque, Van Lierde en Van Wymersch, ter plaats, alsook M. Stevens, policiekommissaris, Eerw. Serraris, bestuurder van het Ge sticht en Eerw. Heer Marien, onder pastoor. Met de overige reizigers was het zoo goed niet Een zestal werden met min of meer erge kneuzingen en verwondingen uit het rijtuig gehaald en in de wachtzaal gebracht, waar de geneesheeren hen eene eerste verpleging toedienden. Het zijn M. Gust. Van der Linden, van Aalst, die de spraak verloren had en inwendige kneuzingen bekwam. Zijn toestand werd nog al erg bevonden en hij werd naar het hospitaal overgebracht. M. Ch. Wauters, van Aalst, nog al erg gewond, werd bij M. Dysseleer, in de Kazernstraat, overge bracht. MM. Van Mieghem, stoker en Bac- kaert, machinist, waren licht gekwetst en konden naar huis keeren. Beide moesten naar Ronse om dienst te doen op een koopwarentrein die aldaar 's avonds ver trekt. M. Jos. Sterck, werkman bij den steen kapper L. De Smedt, was ook nogal erg gekwetst en werd naar de woning van dezen laatsten gebracht. Mejuffer De Leu, melkerijmeesteres te Borsbeke, bekwam eene lichte schram aan het been en kon haren weg voortzetten. Ten g.5o ure kwam reeds uit Gent een hulptrein met het noodige personeel om de baan vrij te maken en het spoor te herstellen dat ook beschadigd was. Een riggel was gansch gekromd. Men heeft bij middel van keldervijzen de voituur opge licht en terug op de riggels gesteld. Bijna al de ruiten waren gebroken en de beide voettreden ineen geduwen. De stoffelijke schade zal niet zeer be langrijk zijn. Hopen wij dat er bij de ergste gekwetsten geene verwikkeling kome en dat zij spoedig mochten hersteld zijn. Juist heden waren de 2 nieuwe sporen gereed en konden de andere treinen zon der vertraging binnenkomen en vertrek ken. Dit ongeluk had veel volk in den om trek der statie doen toestroomen, dat drif lig het ongeval besprak, omdat het reeds de derde maal is dat omtrent die plaats den trein van Aalst ongelukken veroor zaakt. De oorzaak van het ongeluk is tot hier toe nog niet bekend. Het parket werd ver wittigd. Zaterdag middag zijn de vrouw en zoon van M. Van der Linden alhier toegeko men. De toestand van het slachtoffer is beter seder- gister dijnsdag. M. Wauters, vader, is kwart vcor twaalf ure, langs Gent, alhier aangekomen. In de Lebeaustraat te Brussel vond vrouw Fayt, de portierster van een huis, toen zij in hare buurt eene boodschap had gedaan, twee kerels, die bezig waren haar kamerke leeg te plunderen. De vrouw wilde om hulp roepen, doch de schrik verlamde hare stem en zij kon geen geven. Een der kerels nam de vluchtde andere greep de vrouw vast, wierp haar tegen den grond en wilde haar verwurgen. Doek vrouw Fayt had hare krachten terug gekregen en zij bood wanhopigen tegenstand, zoodat de bandiet ten slotte de vlucht moest nemen. Vrouw Fayt, die ook hare geestkracht terug had gekregen, liep den kerel ach terna, om hulp roepend, zoocat een poli- cieagent, wiens aandacht gaande was ge maakt, hem ten slotte kon aanhouden en naar het naastgelegen policiebureel bren gen Hij is daar herkend voor een gevaar lijken oud-veroordeelde, maar weigert zijnen medeplichtige te doen kennen. Deze zaak wordt in de wijk, waar zij gebeurde, niet weinig besproken. Over eenigen tijd werd een persoon te Etterbeek op heeterdaad van diefstal betrapt en, na eene haastige vlucht, aan gehouden. Terwijl die jacht plaats had, wist een ander persoon, tusschen twee rijtuigen verscholen, een pak papieren te ver scheuren en deze nam toen de vlucht,doch ln tegenovergestelde richting. De lieden, die dit zagen, zetten ook hem achterna in de meening dat hij een medeplichtige van den andere kon zijn. Ondervraagd, beweerde hij Vireux te heeten maar men herkende hem voor een genaamde Nestor Dumont, een ge vaarlijke oudveroordeelde, die op dit oogenblik in banbreuk was. Ondervraagd over de papieren, die hij had verscheurd, zegde hij dat het de zijne waren op naam van Dumont, maar dat hij niet langer dien naam wilde dragen, omdat hij niet Dumont heette, doch een anderen naam droeg, dien hij wel aan den onderzoeksrechter zou bekend maken, te samen met verscheidene andere opschud dingwekkende bijzonderheden. Toen hij nu voor den rechter Havaux werd gebracht, verklaarde hij te zijn her tog Maximiliaan von Reiclisratz (?j,onwet tige zoon van de hertogin van dien naam, die in 1870, toen hij 4 jaar oud was, on der zijne oogen vermoord werd. Toen hij 10 jaar oud was, werd hij met zijne moeder in het koninklijk paleis te Brussel ontvangen. Hij beweert, ge durende de receptie, in de galerijen van het paleis spelend, opgelicht te zijn door iwee heeren, die hem in een tweespan meêvoerden, hem bedwelmden en naar Lodelinsart brachten bij zekere Philo- mène Minie. Deze weigerde hem te ontvangen en men bracht hem naar Gosselies, waar hij als de zoon van zekeren Dumont moest doorgaan. Hij leidde nu een ellendig leven, maar vergat zijnen oorsprong niet, zoodat hij, op i7jarigen ouderdom en later, meer maals het parket van Charleroi aansprak, doch natuurlijk vruchteloos. Die sukkelaar is denkelijk een zinne- looze. 't Is dat wat het Gerecht zal pogen te ontdekken. Moord te Brussel. Dijnsdag morgend ten 6 3/4 uren, is een moord ge pleegd in het huis n° 2 der rue de l'Eclipse, een steegje, dat uitgeef, in de Rijke Clarenstraat. Daar woont gelijkvloers, de vrouw Laure M., 60 jaar oud, eene vrouw van slechte reputatie. Om kwaart voot 7 uren, hoorden de voornaamste huurders van het huis plot seling hulpgeroep in de kamer der vrouw, zij snelden toe, doch vonden de deur op grendel gesloten en van binnen hoorden zij 't gerucht van een hardnekkig ge vecht. Op eens ging de deur open en een man sprong buiten, liep de toegesnelde bewoners omver en verdween in de rich ting der Rijke Clarenstraat, achtervolgd door den slootmaker Degreef. In de kamer vond men op den grond het lijk liggen van Laura M., met door gesneden hals en eene gapende wonde aan den schouder. Op den grond, in een grooten bloedplas, lag het scherpe dolk mes, waarmede de misdaad werd ge pleegd. De moordenaar werd achtervolgd door De Greef tot in de Verwersstraat, waar hij hem uit het oog verloor. De kerel was binnengevlucht in de her berg van vrouw De Dobbelaer, Kool marktstraat. Deze was juist bezig met kuischen, toen zij een man zag binnen komen hijgend bleek als een doode, de handen vol bloed. Zij vroeg hem wat hij had, maar hij bestelde een glas bruine, liep naar de pomp en reinigde zich de handen. Hij verliet daarop de herberg en is sinds dien spoorloos verdwenen. Uit het eerste onderzoek blijkt dat de moordenaar den nacht moet doorgebracht hebben in het vertrek van het slachtoffer; hij heeft in de kamer eene trui achterge laten. Ilij moet 35 a 40 jaar oud zijn en zijn signalement is in alle richtingen verzon den. Heel de opsporingsbrigade is te been en voor het huis der misdaad staat cr ge durig eene groote menigte. Zonderling huwelijk. Men weet dat in sommige gemeenten roi.dom Leuven d: pokziekto in min of meer ergen graad heerscht. Het is dus geen wonder dat Leuven zelf ook min of meer van de besmetting te lijden heeft. In de daartoe afgezonderde zaal van het Sint-Pietersgasthuis ligt dus onder ander een Leuvenaar, die door de ziekte is aangetast. Het is zekere Dumoulin, die, in 't oogenblik toen hij ziek werd, op trouwen stond. Daar zijn toestand verergerde, ver langde hij te trouwen in extremis. En om aan dien wensch gehoor te kunnen geven, moesten er gansch bijzondere maatregels worden genomen. De schepene Liégcois, vergezeld van dokter Dieudonné, den bureeloverste van den burgerlijken stand M. Vrijdags en twee andeie personen als getuigen, kwa men met de registers van den burgerlijken stand naar het gasthuis, waar zich reeds de bruid en de aalmoesenier bevonden. Alvorens in de afzonderingszaal te gaan, moesten zij allen de grauwe bloezen met kap aantrekken, die de bezoekers voorge schreven is en het was in die sombere gewaden dat de plechtigheid voltrokken werd. Na het huwelijk moesten alle aanwe zigen zich eerst het gelaat en de handen wasschen met groene zeep en zich daarna laten ontsmetten. Een telegram uit Leuven meldde van eene vrouw der gemeente Winxele, die van schrik stierf, toen de veldwachter haar aansprak. Dit gebeurde in de volgende omstan digheden De oude sukkel, de weduwe Merckx, was beesten voeder gaan snijden in de weiden achter het gesticht der Alexianen. De veldwachter, vermoedende dat zij wild kon hebben in den zak, in welk zij het voeder droeg, deed haar dien leeg schudden. Zij gehoorzaamde en, toen de wachter den inhoud had nagezien, verwijderde hij zich. Doch hij had geen tien stappen ge daan of zij zakte dood neêr. Zal dat nooit eindigen Te Leuven reed een cyclist in volle snelheid door de Kruisstraat. Eene Ö2jarige vrouw, Mad. Verwilghen, werd door hem omverre geworpen. Het slachtoffer verloor het bewustzijn en werd naar huis gedragen, waar de arme vrouw na eenige uren smartelijk lijden, bezweek. Haar man en haar zoon, die te Brussel werkzaam zijn, werden per telegram naar huis geroepen. Zondag morgend, ten 8 en half uren kwam de automobiel van M. Jules Steen ackers, van Boom, over de Groote Markt gereden, waar veel volk was, daar juist eenn mis ging beginnen. De genaamde Jan Joseph Carsau, tap per, wonende Nielschestraat, 276, een 75 jarige ouderling, kon zich nfet bij tijds uit de voeten maken, werd door het voer tuig gevat, omverre geworpen en de auto- miel giDg hem geheel over het lichaam. Iedereen dacht dat hij dood was be wusteloos werd hij opgenomen en ge dragen in de apotheek van M. Bergeys, waar hij de eerste zorgen ontving van Dr Verheyden. Gansch het hoofd is eene wonde het werd geheel in windels gewikkeld, terwijl de ongelukkige ook kloeg van hevige pijnen aan armen en handen. Hij werd in een rijtuig huiswaarts ge voerd en ten tien uren brachten de twee Doktors Van Reeth en Verheyden, daartoe aanzocht door M. Steenackers, een nieuw bezoek aan den gekwetste. Ntettegenstaande de talrijke kneuzingen en wonden,denkt men niet dat een doode- lijke afloop volgen zal, hoewel iedereen in den beginne dacht dat de ongelukkige ouderling dood onder het rijtuig zou uit. gehaald zijn. De gevolgen van den drank. Twee dronken personen van Oostcamp, Herrebout en Demeur maakten van hun nen neus, omdat hen drank geweigerd werd door den 7ojarigen Jan Fuype, werkman te St. Mich iels, bij Brugge, die geene herberg houdt. In hunne gramschap begonnen zij de meubels stuk te slaan. Puype kon ze echter buiten zetten. Dan grepen zij kasseisteenen die in de nabijheid lagen en wierpen ze op de deur en de venster der woning. Puype kwam op zekeren oogenblik buiten, maar hij kreeg een kasseisteen op het hoofd de ongelukkige viel met gebarten schedel ten gronde de hersenen waren getroffen. Niet te vreden over hunne laffe daad, mishandelden de kwaaddoeners nog den ouderling. Personen uit de buurt spron gen bij en joegen de lafaards op de vlucht. Het tooneel in het huis Puype was ver schrikkelijk het eenige bed was gebezigd door eene dochter van Puype, die op den zelfden oogenblik moeder werd daarne vens, op eenen stoel zat het slachtoffer, wien het bloed uit gapende wonden lekte. Daar men hem ter plaats de noodige zor gen niet kon verschaffen, is de ongeluk kige naar het hospitaal van Brugge ge. dragen. Zijn toestand is zoodanig verer. gerd dat hij bij hoogdringendheid moeten berecht worden en men voor zij: leven vreest. Het parket heeft een onder zoek ingesteld. De plichtigen worden ty gezocht. Niet slim genoeg. Twee heer» stapten te Feignies, eene grensstatie ij het arrondissement Bergen van den trjj en gingen naar het douanenbureel, wa: zij ongehinderd passeerden, omdat 5 niets aan te geven hadden, daar zij rj> het minste reisgoed bij zich hadden. De twee chikke typen gingen de onds zockzaal uit, terwijl een van de twee», de Daar zijn ze fijn beet g-nomen. Dit werd gehoord door eenen douania die aan het venster der bovenverdiepi^ stond Deze snelde naar beneden, venri tigde zijnen luitenant en de twee bees werden terug geroepen. En toen ment; onderzocht vond men rond hun lichaa- hunne armen en beenen eene hoeveel!» kant gewonden, vertegenwoordigen eene waarde van meer dan 40,000 fr. De kant werd in beslag genomen en j twee smokkelaars aangehouden. Moord of ongeluk Dat is vraag die iedereen stelt bij het besprek van de zonderlinge omstandigheden wy. in de 7ojarige bedelaar Van Coillie inde koeistal eener hofstede te Ardoye gesa ven is. Daar er tot hiertoe geene drijfo* van eene mogelijk gepleegde misdaad i gevonden, denken de onderzoekslij- straten weer aan een ongeluk, en de zo:- derlinge omstandigheden, die veel gel» hadden doen hechten aan eene misdasd werden als volgt uitgelegd Van Coillie moet in het vallen var: ladder die naar den 4ilt leidt, juist meti rechter oor op eer. scherp voorwerpt recht gekomen zijn, zoodat het lidmar om zoo te zeggen, letterlijk werdalp sneden. Het stuk vleesch kan door te rondzwervende kat opgeëten zijn, De-ouderling moet vervolgens in duisternis tusschen de koeiën versulds zijn geraakt en tusschen een der bes» en eenen staak de borst ingedrukt zijn, Dat hij naakt was, wordt uitgelegd do: deze omstandigheid dat de bedelaars gewoonlijk ontkleeden, om gedurai hunnen slaap niet te worden lastig geu len door het ongedierte, waarmede huu kleederen vol zitten. Eindelijk, vooraleer te sterven, hsr Van Coillie kunnen zeggen dat hij den dilt gevallen is. Naar aanleiding van den n De Vos, schijnt de justicie een aar spoor gevonden te hebben. Op de plu der misdaad is een revolver gevonda; en de persoon die deze of een dergelijl revolver verkocht heeft, herkent in 1' verdachte den persoon niet, aan wien dit wapen verkocht. Nu wordt een zé P. opgezocht, een toekomende scboo broer van Crab, die den dag vóór en nacht der misdaad te Leuven was, sinds dien niet meer gezien werd, niet op zijn werk te Namen. Men heeft:; de plaats van den moord de sporen holleblokken afgegoten. Een groep Luikenaars heeft bij staatsbestuur eene aanvraag ingedie strekkende tot het bekomen van eete automobieldienst voor reizigers en koop waren tusschen Luik en Maastricht, den linkeroever der Maas. De dienst, men zoo mogelijk in igo5 zou inricha zou gedaan worden door motorrijtuig 24 personen en eene zekere hoeveel!® koopwaren kunnende bevatten latera men deze wijze van vervoer door es tramlinie kunnen vervangen. Menhs verscheidene aanpalende gemeenten P raadpleegd deze ondersteunen het cc werp. waarvan de uitvoering voor dez van het grootste belang zou zijn. Zon meer van in huis komen dan van deatï mobieldiensten, die men eens te Antwf pen en te Gent wilde inrichten, en van de concessie reeds toegestemd was: Te Tourcoing had, gedurende ds nacht, in de fabriek Tiberghien eene oï ploffing plaats, zoo geweldig dat descti de instorting der gansche fabriek vM gevolg had. Er werd een man, een nachtwak gedood. De schae bedraagt i5o,ooo fr. menschen zijn van werk beroofd. In 't nummer 3o der Marlièrestra! te Tourcoing woont M. Jan Lallemaii rentenier, met zijne zuster Philoms* wederzijds 58 en 61 jaar oud. Donderdag, rond middernacht, Wj Mej. Lallemand wewekt dooreen get# als van een meubel dat men verplaatst! Op hetzelfde oogenblik zag zij een p® ten kerel voor haar staan, het aange# inet een zakdoek bedekt en die een ns in de hand hield. In den hoek der k23i was een tweede kerel bezig een kc open te breken. Mej. Lallemand-uitte kreet van schrik, terwijl twee hands haar poogden te verwurgen. Haar hulp geroep was gehoord door haren broek die haar nu ter hulp snelde en ook M hulp riep. Daarop namen de kerels vlucht en M. Lallemand gelukte eiis zijne zuster tot het bewustzijn te roeps In de benedenverdieping komende v® den zij al de meubels opengebroken en& inhoud op den grond verspreid. In de keuken vond men den hond dooi Hij was door de schurken verworgd. M» denkt dat een der indringers zich gekw® heeft, daar men verscheidene bloed# ken waargenomen heeft. In hunne vlucht hebben de kwaad# ners niets anders kunnen medenemen w een zilveren zakuurwerk. Mej. Lallemand ligt ziek te bed^j spuwt bloed. De policie heeft een zoek geopend.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2