Groote Tentoonstelling Nijverheidsschool.- Aalst. DE BOKKENRIJDERS Van tak op tak. Ter Drukkerij Vuige beleedigingen. - Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Priesterlijke benoemingen Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. Merklprijzen. Rusland. BREUKEN Heelkundig Gesticht MARKTRECHTEN Martin SNEL, GOEDEREN Hofbouwmaatschappij van Aalst. Vooruit door Studie en Samenwerking onder de Eere-Voorzitterrcbap van den Heer Camibl Liénart. van Ghrysanthemen en laatrijpend fruit, op Zondag i3, Maandag 14 en Dijns- dag i5 November xgo4, ten lokale van het Landbouwcomice Keizerlijke Plaats. Opening Zondag i3 Novemher 1904 om 11 :/2 ure, om 3 ure namiddag Voor dracht door den Heer Is. Beeckman, Voorzitter Onderwerp: Bereiden der fruitdranken. Praktische bewerkingen met fruitmolen en fruitpers. ZONDAGLESSEN. Zondag, 3o October, ten 9 1/t ure. Electriciteit (M. De Lange) Serieen paraleelschakelen der cellen Uitwerk sels Scheikundige werkingen van den stroom. Bepaling der polen. Stoomtuigen (M. De Lathouwer) ie Beschrijving der stoomwerktuigen (ver volg) benaming der deelen. 20 De stoom ketel en afhankelijke deelen. N. B. Het eerste deel der les zal gegeven worden ter fabriek van M. Van Gyseghem, ten 9 1/2 ure stipt. 2' uur Het meten van hoeken en manier om dezelve over te brengen Maandag, 3i October ten 7 ure. Tandwielen. Berekening. (Vervolg). Spinkunde. Ten 8 ure, de garennum mering. Engelsche, Belgische, Fransche nummering. Herleiding. MAATSCHAPPIJ op Maandag 14 Novem- ber aanst., zal de Catho- I lieke Bokkenrijdersbond de 38* verjaring zijner stich ting vieren. Om 10 uren solemnele rouwmis tot lafenis der zielen van al de afgestor- ver.e leden. Vergadering om 9 uren> ten lokale van den Cath. Kring, Groote Markt. 's avonds om 6 uren Avondmaal en Concert. Demandez par tout le» i'igareH Quo Vadis an Den Denderbode drukt men niet alleen de gazet, maar ook alle andere hoegenaamdc Boek- en Steen- drukwerken. Ook te verkrijgen Bureel- en Schoolbe- hoeft;n, Inpakpapieren voor samenwer kende Melkerijen, Slachters, enz. Gema- tige prijzen. De Hoogere Arbeidsraad heeft zich bezig gehouden met de loontarievcn Eenige wijzigingen aan de eersten wer den gestemd, 't Gold hier namelijk de kwestie den werkman te doen weten aan wat prijs hij werkte, iets wat in vele nij verheidsgestichten niet bestaat, zoo dat de werkman nooit op voorhand weet wat hij met zijnen arbeid verdient. Met 21 stemmen tegen 7 en 5 onthou dingen is aangenomen dat voortaan het loontarief moet uithangen in ieder werk huis, ofwel dat aan eiken werkman, bij het begin van een werk, een loontarief moet overhandigd worden. Alle verandering aan het loontarief moet ter kennis der werklieden gebracht worden. Het tarief moet opgesteld zijn in de taal die door de weiklieden gesproken wordt. Elke werkman heeft recht kopij van •t loontarief te nemen. Koolmijnwetten. Men verzekert dat de regeering voornemens is, in den aanstaanden zittijd, het wetsontwerp tot wijziging der wetgeving op de mijnen aan de Kamers ter bespreking voor te leggen Eerst na de aanneming der nieuwe wet geving zal er eene oplossing gegeven wor den aan de kwestie der koolmijnen in de Kempen. Het ontslag van generaal Couse- bant. Het officieuse Journal de Bru- xelles heeft Woensdag eene nota aange kondigd, om het incident van het ontslag van generaal Cousebant uit te leggen. Deze nota bevestigt wat ik u schreef over de redenen, die den generaal hebben aangezet zijn ontslag te vragen en die enkel in den toestand zijner gezondheid moeten gezocht worden. Doch de nota bevat eene zinsnee, die ik wil doen uitkomen De koning, staat er in, heeft, in een schrijven aan gene raal Cousebant, dezen de diensten herin nerd door hem bewezen aan het leger, sinds hij de portefeuille van oorlog in handen heeft. Deze hulde heeft haar gewicht. Zij bewijst dat Leopold II, in strijd met wat beweerd is, het volkomen eens is met de regeering over hare politiek in militaire zaken. De vijanden van het volontaviaat en de ultra-militaristen moeten zwijgen de koning is niet langer met hen. Eene nieuwe luchtmachien van Santos Dumont. Santos Dumont wil nu eenen luchtbal maken, de Santos- Dumont XIII, om acht dagen omhoog te blijven, zonder neer te dalen. De ballon zal 2000 kub. meter inhouden. Hij zal verscheidene motors hebben, en 4 perso nen met den noodigen levensvoorraad voor acht dagen kunnen medenemen. De uitvinding moet eene vernuftige verbete ring uitmaken aan het stelsel van Pilastre de Rozier-graaf Orlandus. •k Na priester Fonteyne en leeuwke Planc- quaert is er nu een andere straatleire opgetreden om Z. H. Mgr. Stillemans met hoon, smaad en beleedigingen te bejegenen. Nu de derde straatleire drijft het nog verder dan zijne twee voorgangers. Z. H. Mgr. Stillemans onze Bisschop wordt voorgesteld als een stompzinnige (UN rammolu in 't Fransch), dus als iemand die door overlast van werk en ouderdom zoodanig verstandelijk is ver zwakt dat men voor hem een gevoel van diep medelijden moet hebben daar hij niet verantwoordelijk kan gesteld worden voor zijne daden. En waarom al dien hoon, al dien vui- gen smaad, al die verachtelijke belee digingen Wel omdat Z. H- Mgr. Stillemans aan Pilatus Daens niet toegelaten heeft in priesterkleerderen ten offer te gaan bij den Lijkdienst van wijlen M. De Galan, daar het hem verboden is priesterklee deren te dragen. Het smaadschrift is onderteekend Een KATHOLIEK DOM. HANDELSREIZIGER. Pilatus Daens is ook handelsreiziger, commissior.aris in wijnen en dit dan nog zonder patent. Boter naar Congo. Wie zou ooit gepeisd hebben dat er nog boter naar Congo zou gevoerd worden. En toch is zulks nu dezer dagen ge beurd. De melkerij van Ertvelde, heeft ver leden dijnsdag eene zending boter voor naar Congo gereed gedaan. Deze boter zou te Antwerpen opgeladen worden. Hoe men die boter zal verpakt hebben, om niet gesmolten te zijn eer zij in Congo Men heeft ze in de ijskamer steenhard doen vervriezen en in bussen ingepakt. En verder op veel schepen zijn ook ijskamers, om vleesch en visch en andere dingen te bewaren. Het reglement op de hondenwa gens, door de liberale meerderheid van den Brabantschen Provincieraad gestemd, ontmoette allerwege de sterkste afkeu ring. zoodat de koning, op wien de be langhebbenden zich beriepen, geweigerd heeft, er zijn goedkeurend handteekend onder te plaatsen. Worden gevraagd Machienbreisters om te huis te werken. Een dienstmeid van 3o tot 40 jaar. Een kleermaker, (halve gast). Vragen werk Verschillige jongelingen van 16 tot 20 jaar Eene goede werkvrouw vraagt dage- lijksche posten. Een werktuigkundige. Een persoon voor 3 of 4 uren per dag, in bureel- of handelshuis. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. Creemboter. Markt van Zaterdag 20 October 1904 190 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,10 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 374 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2990 kilogr. Z. H. de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor te Oostwinkel, den E. H. Semal, professor te Eecloo Coadjutor te Klein-Sinay, den E. H. Taeleman, priester in het Seminarie; Professor te Eecloo, den E. H. Van Wayenberg, diaken in het Seminarie. Aan ons nummer 3685 be hoort een bijvoegsel. Opgepast Gij allen die hoest, oud en jong, wilt ge bronchiet of tering vermijden, neemt onmiddelijk den Borst siroop Depratere van kleurlooze teer en tolubalsem siroop. Hij alléén geneest zon der gevaar, terwijl andere onbekende re medién schadelijk zijn voor har: en maag en de longvezeltjes verbranden. 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overal te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Eene gewichtige vraag die slechts een rechtzinnig antwoord duit. Welk is tusschen een dozijn artikelen degene, waar ik het meest op rekenen mag? Dengene, dien de menschen van Aalst aanbevelen, ofwel de anderen, die slechts door vreemdelingen aangeraad worden Leest het onderstaande verslag. Gij vrouwen, die lijdt omdat alles bij u niet volgens de wetten der natuur werkt, en gij mannen, die gelooft dat uwe rug pijn maar eene eenvoudige lendenver rekking is, die mettertijd zal verdwij nen. gij hebt eenvoudig eene nierziekte, tn iederen dag, dien gij verwaarloost u te verzorgen, verergert uwe kwaal. Zie er hier een overtuigerd bewijs van in h2t- geen ons Me Victorine Debolster, 16, Moorselsche baan te Aalst zegt Sedert zes maanden leed ik van de nieren ik had hevige pijnen mijne nachten waren bewogen cn 's morgens stond ik altijd vermoeider op dan daags te voren ik had soms zoo duizelingen dat het mij scheen of ik ging a]le oogenblikken val len niettegenstaande menige middelen bekwam ik niet de minste verlichting en ik wanhoopte niet meer wetende wat doen, toen ik van de Fester Pillen voor de Nieren hoorde spreken, haalde ik er aanstonds eene doos bij M. De Valke neer, apotheker le Aalst. Goed beviel het mij, want na verloop van den derden dag ondervond ik eene groote verlichting in gansch mijnen toe stand en na de eerste week gevoelde ik niet meer de minste pijn, al mijne smar ten waren als bij tooverslag verdwenen. Verzekert u dat men u de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Madame Debolster gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken beko men tegen 3 f. 5o de doos of 19 f. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. UIT GEERAERDSBERGEN. Diefstallen. Zondagavond, rond 7 ure, kwamen vier blauwtjes, met Gent- srhen tongval, die deel genomen hadden aan den liberalen stoet, bij Beinarda Vinck, herbergierster, in de Gasthuis straat, en vroegen een glas bier, de vrouw moest in haren kelder gaan om te tappen. De blauwe helden maakten van hare korte afwezigheid gebruik, trokken de tooglade open, en namen een twee frank- stuk en wat klein geld er uit, zij namen vervolgens de vlucht. Treffelijke mannen De liberale leiren aan 't werk. Zondag hebben de liberalen hier betoo ging gehouden en zich zoo schandalig gedragen dat iedereen er met verachting van spreekt. Aan het hospitaal kwamen zij den lijk stoet tegen van eenen jongeling, lid der harmonie St-Cecilia. In plaats van eerbie dig het lijk te laten voorbijgaan, zijn zij beginnen huilen, schuifelen en tieren. Op de Groote Markt is het nog veel erger geweest. Toen het lijk uit de kerk gebracht werd om naar zijne laatste rustplaats gedragen te worden, hebben de geuzen den weg afgesloten en het lijk niet laten passeeren. Noch de tusschenkomst der policie noch het geween en gesmeek der familie leden, noch het optreden van hoogge plaatste mannen kon helpen. Dat spel heeft wel 3o minuten geduurd. Lijkenonteerders —Volgens de Brusselsche bladen werd gesproken van een lek dat ontstaan was in een der diensten van het stadhuis, en dat eene som van 100.000 fr. aan de stad zou kosten. Er wordt nu gemeld dat er hoogenaamd van geene oneerlijkheid sprake is, maar alleen van onregelmatig heid. Eene ondernemer, die bij afreke ningen betaald wordt, zou,door tusschen komst van eenen stadsbeambte, veel meer getrokken hebben dan het bedrag der tot nu uitgevoerde werken. De verantwoor delijke stadsbediende is geschorst. Het huisgezin V., te Brussel, in 't welk de dochter over eenige dagen door eenen spoorwegbediende met vi triool werd geworpen, is daarenboven het slachtoffer geweest van eene lage aftrog- gelaïij. Een kerel, zich aanmeldend als agent eener verzekeringsmaatschappij, neeft onder voorwendsel van gezonden te zijn door de familie van den vitriooleer- der, eene hooge som weten af te trog gelen, om de kosten van het instellen van een proces te dekken. Het schoonste van de zaak is dat een policieofficier in eene andere kamer van het huis was, om het onderzoek in het vitriooldrama voort te zetten. Te St-Gilles kwam een 23 jarige jon geling dronken te huis. Zijne moeder be- ripte hem. De zoon wilde daarop zijne moeder slaan, doch deze laatste, waanzin nig van ontroering, greep eenen hamer en bracht den jongeling cr een vtrschrikke- lijken slag mee op het hoofd toe, zoodat hij erg bloedend en bew steloos op den vloer stuikte zijn toestand is zeer erg. Alweer eene misdaad te Brussel. Woensdag nacht, rond 3 ure, heeft in Rozenstraat iMartelarenplaats) pen revol verdrama plaats gehad. Hector Van D., welke daar woont met eene wedewe, heeft na een hevigen twist, op deze laatste twee schoten gelost. De vrouw kreeg beide kogels in het hoofd en werd bij hoogdringendheid naar het gast huis gebracht, waar zij nog niet :s kun nen ondervraagd worden. De moordenaar is aangehouden. Te Anderlecht berstte een hevige brand uit in de schuur van den landbou wer Boch. Bij de blusch werken, dte 2 volle uren duurden, is een pompier die op het dak stond, door het verliezen van zijn evenwicht, op den grond gevallen en zwaar aan 't hoofd gewond. Te Buysingen bij Halle is Woensdag morgend om één uur, zekere Banau erg toegetakeld langs den grooien weg ge vonden. Het was een jongeling van 22 jaar, die den kermisdag te Buysingen had doorge bracht. Men heeft hem in een naburig huis ge bracht, waar hij thans te sterven ligt. Een ingesteld onderzoek laat voorzien dat de plicbtigen weldra in handen zullen zijn. Dijnsdag avond kwamen twee per sonen in het policiebureel der 4e wijk te Antwerpen, het volgende verklaren Maandag namiddag waren zij met de stoomboot Finland, van de Red Star Line, aangekomen. Het waren de land verhuizers FransCosyns, van Koekelberg, en Gustaaf Hemerick, van Turnhout, die na in Amerika eenig geld vergaard te hebben, terug naar huis keerden. In gezelschap van eenen anderen land verhuizer, die evenals zij den overtocht gedaan had en waarmee ze in kennis waren gekomen,stapten zij af in een hotel der Sint-Michielskaai. Woensdag morgend gingen ze alle drie eene wandeling doen door de stad. Op de Meir werden ze aangesproken door eenen persoon die hen den weg vroeg naar de Groenplaats. Men kwam met dezen onbekende in nader gesprek daar hij hun vertelde, dat hij ook met de Fin land van Amerika was teruggekomen. Deze onbekende stelde eene wandeling voor rond de haven, hetgeen werd aan genomen. Op weg zijnde, verliet hij voor een oogenblik het drietal, om naar zijn logement te gaan, en zijn kofferke te halen, waar zijne waarden zich in be vonden. Korten tijd daarna voegde hij zich weer bij hen, waarna men eene herberg be zocht, die nog al redelijk donker was. De onbekende met het kofferke, stelde hun daar voor, de waarden van hen allen in 't kofferke te doen, dan bestond er geen vrees voor verliezen. De goedgeloovigen namen dit aan. Frans Cosyns gaf een verzegelden omslag met 3ioo fr. en Gust. Hemerick eene met 625ofr,, die beiden in het kofferke werden neergelegd. Men bleef daar eenigen tijd en rond 4 ure, vertrouwde de oubekende het koffer ken Aan de twee laatstgenoemden, en verliet met den derden onbekende de herberg, om zijne koffers te gaan halen. Zij zouden zich in het hotel bij hen ver voegen. Doch 's avonds zagen Cosyns en He merick niemand komen en zij besloten ten laatste naar het politiebureel te gaan. De adjunct De Coninck die alles had gehoord, twijfelde geen oogenblik of de twee onbekenden waren zeer behendige dieven. Om daar zekerheid van te heb ben, brak hij het kofferke open en tot hunne niet geringe verbazing brstatigden de twee goedzakkige landverhuizers, dat hunne omslagen verdwenen waren. Er lag nog enkel eene enveloppe in met een stuk gazet. Een onderzoek werd aanstonds inge steld om de twee dieven op te sporen. Men denkt hier mrt kerels te doen te hebben, die hunnen slag tijdens de reis over den Oceaan beraamden. Men weet dat de omtrek van Koit- rijk en de gemeenten langsheen de Fransch-Belgische grens tegenwoordig het exploitatieveld zijn van eene bende, die zoo min de Fransche als de Belgische gemeenten spaart, en zoo min de eene als de andere policie vreest. Aanhoudingen werden reeds allerwege gedaan en Dinsdag werd nog eene alge- meene klopjacht gehouden. 35 Fransche policie-agenten en i5 Belgische gendar men deden opzoekingen in alle slecht befaamde huizen, doch de verdachten moeien lont geroken hebben, want slechts een hunner werd in het net gevangen. Middelerwijl duren de diefstallen voort. Dronken boerenjongens gingen Dinsdagavond rond 11 ure kabaal maken voor de pastorij en de woning van den koster van Huysingen. De veldwachter die de orde wilde herstellen, werd aange vallen, zoodat deze zich met den sabel moest verdedigen. Een der dronkaards werd met gekloven schedel opgenomen. Het parket dat ter plaatse is geweest, heeft den veldwachter vrijgelaten. Een erg ongeluk is Woensdag avond te St-Andries bij-Brugge voorgevallen. Een handelaar van Brugge, M. Verbeke, wonende op de Groote Markt, kwam per velo en met licht langs de velobaan naar Brugge teruggereden, toen hij eensklaps botste op eene kar die van de tegenover gestelde richting kwam en zonder licht was. De wielrijder werd met erge kneu zingen en inwendige pijnen opgenomen. Na de eerste geneeskundige zorgen in eene naburige woning ontvangen te heb ben, is het slachtoffer, dat het bewustzijn verloren had, op eene matras naar zijne woning gedragen. Zij toestand is zeer bedenkvol. Een onderzoek is ingesteld om de verantwoordelijkheid vast te stellen. Dieven hebben gepoogd het post- bureel nevens de statie van Quartgnon binnen te dringen. Zij waren met drieën, doch de bareel wachter van den spoorweg, die gerucht gehoord had, joeg hen met revolverschoten op de vlucht. Geen enkel der dieven werd geraakt. Waren zij in hunne poging gelukt, dan zouden zij toch maar een mageren buit hebben ge maakt. want de brandkas bevatte nauwe lijks 60 fr. Men kent het signalement der dieven. De vrouw van eenen herbergier te Aarlen had, om in den hof groensels te gaan plukken, hare twee kinderen, 3 en 5 jaar oud, alleen gelaten. Van verre hoor de zij hen pijnlijk schreeuwen en vond en naast het vuur met brandende kleeren en zoodanig met wonden overdekt dat zij, ondanks de hulp der dokters, beiden den geest gaven. De moeder is als zinneloos. Op de kermis Begijnendijk, een ge hucht op 3 kilometers van Aarschot gele gen, was Zondag avond ten 10 ure een zekere Vermeulen in tamelijk opgewon den toestand in eene danstent gekomen. Hij stak eenen der aanwezige jongelin gen een mes in de borst, zonder dat daar toe de geringste aanleiding bestond. De getroffene ligt thans op sterven, de moordenaar beweert dat hij meende aan gerand te zijn. Hij is naar de gevangenis van Leuven gebracht. Een metser, van Spa geboortig, maar die in de Luitsche gemeente Mal- medy werkzaam was, is door zijn werk gezel, een Pruis, in eenen twist met eenen mesteek in het hart gedood. Twee gebroeders, P. en M. Van K. te Hasselt keerden met eene kar beet naar huis. Beiden waren dronken. De een voerde het paard, de ander volgde per rijwiel. De voetman reed een ver keerden weg in en deed zoo de kar omslaan. Des anderendaags vonden voor bijgangers hen daar nog liggen. De voer der was dood, verpletterd onder de kar de andere was erg gekwetst en het peerd eveneens. Maandag, rond 8 uren, was vrouw Geoges, 26 jaar oud, te Montignies-sur- Sambre, alleen te huis, toen een zwart gemaakte kerel binnenkwam, die haar aanviel. De vrouw werd naar de slaap kamer gesleept waar de schurk haar eene prop in den mond stak om het roepen te beletter.. Daarna bond hij haar vast. Hij doorzocht daarop al de meubels en maak te zich meester van eene som van 3o fr. Daarna verliet hij de woning. Wanneer de echtgenoot twee uren later te huis kwam, vond hij zijne vrouw, half dood van schrik, ten gronde liggen. Scheiding van Kerk en Staat. De ministers zijn donderdag bijeengekomen en zijn het eens geworden over den juis- ten tekst welke Zaterdag door den minis ter-voorzitter aan de parlementaire com missie tot scheiding van Kerk en Staat zal worden voorgelegd, ten einde in alle bijzonderheden de inzichten van de re geering over deze zaak te doen kennen. Tarwe Zaterdag 29 Oct. 1904. fr. 00,00 a 00,00 Groote petroolbrand van Hamburg. Uit Hamburg wordt gemeld dat al daar Donderdag morgend in een petrool- stapelhuis aan den Luisenweg, in de voorstad Boyefelde, brand is uitgebroken. Het vuur verspreidde zich snel totover het kanaal dat daar voorbijloopt en deelde zich meê aan de stapelhuizen eener samen werkende maatschappij, gevestigd in de Wendenstrasse, alsook aan petrooldepots te Hamburg. 's Middags was de brand nog niet be- meesterd. De verbrande hoeveelheid petrool wordt op 3ooo ton geschat. Al de pompierskorpsen zijn ter plaats. HAMBURG, 27 Oct. De brand, uitgebroken in de stapelhuizen van het Duitsche bijhuis der «Vacuum Oils Com pany, d moet waarschijnlijk aan kwaad willigheid worden toegeschreven. Meer dan 4000 ton olie zijn verbrand. De exploitatte is echter niet onderbroken. De toestand der Polen. Een hoog geplaatst Pool heeft, naar uit Lemberg aan de N. Fr. Presse wordt gemeld, een open brief gericht aan den nieuwen minister van binnen'andsche zaken in Rusland, prins Swiatopolk-Mirsky waar in hij den treurigen toestand van de Po len, in Russisch-Polen schildert en wen ken geeft voor de noodzakelijke hervor mingen. De Polen worden in Rusland haast zonder uitzondering beschouwd als Staats- misdadigers het onderwijs staat slechts in dienst van de meest krachtdadige ver- russing de Russische bureaucratie heeft onder de Poolsche boeren het rechtsbe wustzijn geschokt. Zoo wordt ook al door de gods dienstige vervolgingen het gevoel tot een grooten staat te beliooren verzwakt. Men zal er niet in slagen den Polen hun nationaliteit, taal en godsdienst te ontnemen en toch schijnen de Russen hier naar te trachten, hetgeen slechts tot felle tegenweer van de Polen kan leiden. Moge Rusland den Polen even vertrou wensvol tegemoet komen als Oostenrijk, dan zal het hiervan geen berouw hebben, zegt de schrijver ten slotte. Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 6,5o Boter per 3 kil. 8,10 a 8,73 Eiers de 25 3,33 a 3,5i Viggenen.per koppel 5o,oo a 60,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil.volgk.w, 06,00 a 00,00 Aalstcrhop 1904 beschikbaar en op le vering October-November, van fr. i52,5o tot 155 de 5o kil. 4 zakken primé, prijs 160 - 175 fr. 24 zakken ord., prijs i5o - 160. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. i5o"de 5o kil. Merkt zeer kalmer. GENT 28 Oct. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge i3,5o a 14,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,70 a 0,00 Eiers per 26 2,79 a 0,00 ANTWERPEN, 28 Oct. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 18,00 a 18,25 Rogge 14,a5 a 14,50 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst '7.oo a 17,25 Haver 17.00 a 17,50 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 19»50 a oo.00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 7,00 tot 8,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 3,5oa 0,00. VEEMARKTEN, GENT, 28 Oct. Getal te koop gestelde lioorenbeesten 628 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Vette koeien 86 1 Stieren 42 60 Magere beesten 218 68 io5 j Varkens o Loopers 96 Viggens 255 5 518 Stieren 1® kw. o,85 a*kw. 0,80 3®kw. Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren 0,73 o,85 0,90 0,90 1,25 0,75 0,80 o, 85 0,80 o,g5 0,70 0,75 0,00 0,00 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk idem 10 Huwelijken. L. Van der Poorten, tw. met J. Luycx, tw. L. Ronibaut, tw. mei M. Van der Eecken, tw. overlijdens. R. Van Gansberghe, vr. Van der Lin den. z. b. 44 j., Fabriekpl. J. Coen, m. Wauters, landb., 75 j., Ajuinstr. J. Arents, mutsenm. 64 j Groote Markt. F. Verhulst, schoenm., 79 j-, Leo- poldstr. C. Eemans, z. b. 70 j., Naza- rethstr. 1 kind onder de 7 jaren. E E K L O O Alle slag van Operatiën, speciaal het radikaal genezen van BREUK, WATERBREUK, UITZAKKING der LIJFMOEDER, (matricb), enz., op 8 tot 14 dagen tij-is. Te raad plegen Zondag en Dijnsdag van 8 tot 10 uren en Donderdag tot den middag. Ook per brief. 22i'4 Handelend Geneesheer Dr H. LOWIE. CUREGHEM-ANDERL. 27 Oct. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 641 Ossen, 155 Stieren, Koeien en Veerz. 1048 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,62 a 0,91, Stieren o,52 a o,85, Koeien en Veerzen o,52 a 0,72. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 706. Prijs per kilogr. fr. 0,77 0,97 a 1,17. BRUSSEL 28 Oct. Katverenm. Getal te koop gesteld 2o5, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. stieren 0,75 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,90 a 0,95, Kalveren i,35 a 1,45. TAD AELST. Openbare Verpachting van den ontvangst der en van de STADSBEL. De Burgemeester en Schepenen, brengen ter kennis van het publiek, dat op Maan dag 5 Decekber 1904, ten 3 uren T namiddags, ten Stadhuize, in de Zittingszaal van den Gemeenteraad, zal overgegaan worden, onder verdere goed keuring der bevoegde Overheid, tot de Openbare Verpachting,voor eenen termijn van drij achtereen volgende jaren te beginnen met 1 Januari 1905 ent te eindigen den 3i December 1907 van i®Lot.De ontvangst der plaatsgelden ter mark van Fruiten. 2. Lot. Idem op de Eier- en Botermarkten. 3* Lot. Idem op de Graanmarkt. 4« Lot. Idem op da Kiekenmarkt. 5® Lot. Idem ter Aardappel- en A juinmarkten, ter markt van het Vlas, Garens, Hennep oi Kemp, uithekeling van Werk. 6« Lot. Idem ter Verkensmarkt. 7« Lot. Idem op de Vleeschmarkt. g. Lot. Idem ter Groenselmarkt.ter markt van Hopkeesten en Plantsoenen, van Haring en Schol len, van Aarden- en Gleiswerk en van de plaats gelden van Kramen op de onderscheidene markten. 9e Lot. De Stadsbel. Het kohier van lasten berust op het Stadssecre- tariaat, alwaar eenieder ei IIESI'ENHANDEL GROOT —«o»— KLEIN 6, Albert-Liênartstraat, 6t nabij de Graanmarkt, AALST, gelast zich met 't zouten, druppen en rooken van Hespen en alle andere soorten Vleesch. «u.v-v. v. kennis kan nemen,en ook alle verdere inlichtingen nopens deze Verpach ting bekomen, alle werkdagen van 9 uren 's mor gens tot 's middags. Gedaan den 24 October 1904. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. GHEERAERDTS. Oscar REYNTENS. OPENBARE VERPACHTING der behoorende aan het Arm- en Kerkbestuur van Vlierzele De Notarie EEMAN te Erpe, zal op Maan dag 7 November 1904, om 9 uren voormiddag ter herberg Het Gemeentehuis, gehouden door den heer Constant J)e Groote, te Vlier zele, overgaan tot de openbare Verpachting der onroerende goederen behoorende aan het Arm- en Kerkbestuur van Vlierzele gelegen te Vlierzele, Bavegem, Borsheke, Letterbau- tem en Zonnegem. De verpachting zal aanvang nemen met do goedereu van het Armbestuur. N. B. De pachters die hunne versahenen pachten, ten dage der verpachting, niet zul len voldaan hebben, zullen noch als pachters, noch als medepachter» aanvaard worden.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2