BREUKEN Van tak op tak. Vol duivels gestampt Zondagrust. Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Holland. Winstgevende bediening Heelkundig Gesticht Marktprijzen. MARKTRECHTEN B O O M E TT G O E DEREN PAARD, RENTENIERSHUIS Om appelen te bewaren. Leg gave appelen in een houten kist, zoodat de vruchten elkaar niet raken. Strooi er dan een flinke laag droog zand op, leg op het zand weer eene laag appelen, en daarop weer zand, zoo, lot de kist bijna vol is. De bovenste laag appelen wordt weer met zand bedekt, en de vruchten blijven goed tot ver in het voorjaar. dat de roode partijsecretaris OCUCI l en beitel over d'haag heeft geworpen en hij zich in den rooden vetten kaas is gaan vestigen, kent zijne hoogmoedige verwaandheid geene palen meer. Het roodje beweert dat hij ons twee brieven ter afkondiging zond als antwoord op onze artikelen betrekkelijk zijne laste ring tegen een dooi iedereen gekende Pastoor onzer stad.Wij hebben die brieven noch gehoord, noch gezien. Maar 't roodje zegt dat ze twee maal door den postbode, ten onzen bureele, in onze afwezigheid, zijn aangeboden geworden. Denkt hij wellicht in zijne verwaandheid dat wij thuis moeten blijven ten dienste van den eenen of anderen persoon die het in den bol krijgt ons zijne proza toe te sturen. En voor 't overige wij denken dat we toch niet gedwongen kunnen worden iemands commission te doen. Nu heeft 't verwaand roodje ons zijne twee schriften bij Deurwaarder laten be- teekenen ons verklarende dat, bij geval wij ze niet dadelijk afkondigen, hij ons voor de Rechtbank dagen zal Brrrrrrr 't zal wreed zijn Ehwel, neen, roodje wij kondigen uwe laster schriften niet afNeen, wij wei geren den spreektrompet te zijn langswaar gij uwe eerroovende diatribe tegen onze catholieke Geestelijkheid in 't algemeen aan de wereld verkonden wilt... Neen, neen duizend maal, neen 1 1 Heeft een andere uit onervarenheid of om van allen verderen last ontslagen te zijn uwe lasterende aantijgingen willen afkondigen dat is zijne zaak maar, neen, wij doen het niet en wachten U op vasten voet af voor 't Gerecht al ware het reeds van maandag morgend... Begrepen 'tVerwaand roodje klaagt ook de Firma Roos, Geerinckx-De Naeyer bij den heer Werkopzichter aan wegens overtreding van 't art. 24 der wet van t5 Juni 1896 't welk onder andere bepaalt dat de boe ten moeten bestemd worden ter bevoor deeling der werklieden. Deze firma in plaats van de boeten in geld te verdeelen aan de werklieden, heeft hen slechts, twee pinten bier doen drinken en 2 sigaren rooken waar zij, heeren der Firma, het willen. En dat is tegen de wet gehandeld. Nu er heeft hier, meent 't roodje, eene wetsovertreding plaats gehad en hij klaagt de plichtigen bij den heer Werkopzichter aan. Naar wij uit goede bron vernemen staan wij hier wéér voor eene lasterlijke aanklacht van 't verwaand roodje hij liegt lijk alle ketters.... Wat moet De Welkom toch zwaar op 't hart drukken der roodjes 1 f 1 Cirk des Variétés, te Gent, St-Pieters- nieuwstraat, dicht bij de groote statie. Alle avonden, te 8 uren afgewisselde vertooning. Op Zon- en feestdagen, 's Donderdags, dagvertooning te 3 uren. Onberispelijk programma. Zeer aan trekkelijk. voor jong en oud. f pi 1 TT f1 Tl Zondag 6 Novem- tl V Cii» ber.dus morgen,gaan de roode socialisten den grafzuil inhuldi gen opgericht ter nagedachtenis van hun ne zoogeeegde martelaars, 't is te zeggen, der oproermakers die, in April 1902, sneuvelden toen zij de Burgerwacht aan vielen, geroepen om de openbare rust en orde te doen eerbiedigen. Zekere Crab, een roede bandiet van den zuiverste bloede, die in 't Wilseleveld den man heeft vermoord van de vrouw waarmtè hij aanhield, werd alsdan ook verwond en schoot er bijna het leven bij in. Groene Pie keurt die belooging te Leuven goed. De slachtoffers der ophit sers die achter de schermen zaten, waren helden die opstonden voor een heili ge, rechtveerdige en dringende zaak. Wij brengen hulde en dank aan de Martelaars van Leuven, roept Groene Pie, er. drukt de hoop uit dat men weldra den strijd zal hernemen en hij andermaal zal langs de straten hooren galmen- Een man een stem Dat moet 1 Al kost het bloed 1 Krijgen wij het stemrecht niet, Dan schieten wij met dynamiet (Zie Werkman 4 Nov. 1904.) Naar Holland. Wie graag eens n een reisje naar Holland wil doen, die n zal het zich nimmer beklagen zong vroeger de volksdichter Theodoor van Rijswijck. Die wensch is thans gemakkelijk te be vredigen, en alle inlichtingen hiertoe, worden kosteloos gegeven door den heer Cu. BOVY, algemeen Agent van de Nc- derlandsche Staatsspoorwegen, Noordlaan 64, Brussel. man omdat onze Confrater 't Nieuws van DEN DAG herhaald heeft wat honderd maal is bewezen geworden, namelijk dat de groene democraten Judassen zijn. Maar wie heeft er de 80 franks opge streken die de Fransche francmacons voor hem in de logie rondgehaald, of liever ge bedeld hadden Was het Pilatus Daens niet En die 80 franks hebben juist dezelfde geldweerde als de 3o zilverlingen die Ju das als prijs van zijn verraad ontving... Groene Pie kan daar een puntje aan zuigen. Weervoorspellingen van Capré voor November. Van de 1 tot den n, on zeker, twijfelachtig voor het westen van Europa. Van 11 tot 19, slecht tijdstip, slecht weder. Ergste dagen, 11, it, 14, 16 en 19. De 12 en i3, vuil weder over West- Europa. Van 20 tot 26 Verlaging der tempera tuur ten noorden, op de Engelsche eilan den in Scandinavië. Van 27 tot 3o Voortdurende verla ging. Hevige westerwinden over Noord- Frankrijk, de Nederlanden en Duitsch- land. Storm op de Noordzee, over Noor wegen en Denemarken. 't Geval van Pilatus. Al de blauwe en roode organen zijn in be- leedigingen tegen Z. H. Mgr Stillemans uitgevaren omdat hij aan Pilatus verbo den heeft in priesterkleederen ten offer te gaan. De zeer blauw-roode Gazette de Charleroi maakt uitzondering. Zij stelt de zaak onder haar wezenlijk daglicht voor en schrijft a Op liet volk heeft de kleedij hoege- naamd haar gezag niet verloren. Een pastoor in burgertkleeding is geen pas- toor meer. Nu, van het oogenblik dat d het priesterkleed officieel is erkend, is 't zeer natuurlijk dat de oorlof om het te dragen afhangt van de kerkelijke overheid, van de geestelijkheid zelve. M. Daens blijft halsstarig een kleed dragen, dat zijn Bisschop hem zou willen doen uitdoen.Logiek gesproken, is het M. Daens die ongelijk heeftin dat geschil. Dat is de taal der gezonde rede. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 6 November 1904, M. Bonner, Bisschopstraat. Worden gevraagd Machienbreisters om te huis te werken; Een dienstmeid van 3o tot 40 jaar Een kleermaker, (halve gast) Eene goede kleermaakster. Vragen werk Een werktuigkundige Een smeder, 17 jaar Een peisoon voor 3 of 4 uren per dag, voor bureel- of handelshuis Verschillige jongelingen van 16 tot 20 jaar Eene goede werkvrouw vraagt dage- lijksche posten Een mugazijnier. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. o Creemboter. Markt van Zaterdag 5 November 1904 205 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 374 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2950 kilogr. Aan ons nummer 3687 be- hoort een bijvoegsel. Quo Vaili» de Jusé Tin- clinnt- y Gonz.alès C0". Het woord van eenen Aalstenaar. Waarom gelooft men er zoo spoe dig aan. Omdat gij het zelf onderzoeken kunt. Dit getuigschrift, dat ons laatstleden ge geven werd, is in den aard van die welke geloof en vertrouwen waardig zijn. M. Cornelis Dezaer, Stoofstraat, 1, te Aalst, zegt ons Sedert zes maarden leed ik zoo van de nieren, dat ik maar slechts met groote moeite mijn werk kon verrichten iederen dag stond ik vermoeid op en van ondragelijke pijnen onder mijnd al de middelen hadden mij geen goed gedaan, toen men mij de 4 Foster Pillen voor de Nieren aanraadde ver kocht bij M. De Valckeneer, apotheker, te Aalst. In weinigen tijd werkten zij op eene merkbare wijze in gansch mijnen toe stand die beternis deed niets dan toene men, zoowel dat ik in minder dan eene week gansch genezen was. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. Hebt gij ooit vermoedt dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren Hebt gij pijn in den rug, in het hoofd of in dc leden Hebt gij rheumatiek, zwakte van het hart of zijt gij waterzuchtig Komt er te veel of te weinig urine met graveel of bezinksel Zijt gij altijd moe, afgemat of zenuwachtig Overweegt. Verzekert u dat men u de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M. Dezaar gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek- van Ch. Delacre, 5oÖ2 Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. Caoetl nieuivg We hebben met genoegen vernomen dat de influenza die hier zoovele lieden heeft aangetast schier is verdwenen, dank zij den Siroop De- pratere. Al de geneesheeren bevelen dit wonderbaar genetsmiddel aan 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overalte Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut, Te Ninove is gister vrijdag een stekjesfabriek de prooi der vlammen ge worden. De reeks misdaden, die sedert een paar maanden in eene ware plaag ontaard is, duurt voort. Over de misdaad der Vlaanderenstraat, te Gent gepleegd, waarvan wij vroeger spraken, schrijft men dat de getroffene nog niet dood is. Zijn toestand zou zelfs eenigzins verbeterd is. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op een uitkant van Se-Maria-Lierde een moord gepleegd op een oud vrouw ken, 78 jaar, dat alleen met een half on- noozelen jongen eene armoedige leemen hut in een bosch bewoonde. De vrouw had 80 fr. vergaard bestemd om binnen enkele dagen hare huishuur te betalen. Twee zwartgemaakte mannen zijn des nachts in de woning gedrongen terwijl de vrouw sliep. Op haar hulpgeroep sprong de jongen de kamer binnen, maar deze werd aan het oog getroffen door eene riek. Hij viel achterover. Ondertusschen zijn de twee misdadigers op zoek gegaan naar het geld. Niets vindende hebben zij de vrouw en de hut met petrool begoten en daarna deze in brand gestoken. De jongen, intusscbentijd tot bewust zijn gekomen, is de dichtsbijzijnde per sonen gaan verwittigen. Toen degemeente- overheden ter plaatse kwam, vonden zij het verkoolde lijk der oude vrouw, de hut gedeeltelijk verwoest en de som van 80 fr. onaangeraakt. Ziehier nogeenige bijzonderheden over de misdaad van Se-Maria-Lierde Volgens de verklaring van den bosch- wacbter moet het middernacht geweest zijn toen twee schelmen in de hut van de bejaarde vrouw gedrongen zijn langs de keuken waar zij sliep, paljas op den grond, nevens de stoof, boven dewelke eene kleine petroollamp op de schouw ge. gewoonlijk den ganschen nacht brandde Denis Pernotte sliep in de achterkeu ken. Op zeker oogenblik werd de klein zoon wakker geroepen door noodkreten van zijne grootmoeder Denis, Denis riep Virginie herhaaldelijk. Denis stond angstig op, liep in de keu ken, waar zijne grootmoeder zich v;r- weerde tegen den persoon, die haar geweld aandeed. Opeens kreeg Denis een geweldigen slag op den schouder en was genoodzaakt te gaan vluchten in de ach terkeuken, welker deur hij voor den ge- weldigaard gesloten hield deze ging buiten de hut en sloeg de ruit stuk van de achterkeuken, waar Denis aarzelend verbleef. Enkele minuten verliepen, die de dief waarschijnlijk te nutte maakte om den mesthaak te halen toen Denis einde lijk zijne schuilplaats verliet en door de keuken de hut buitensprong, werd hij aangevallen door denzelfden kerel mef den mesthaak. Hij kon ontsnappen, maar werd ge kwetst door den mesthaak boven het oog en aan het hoofd. Denis vluchtte in zijn hemd naar de woning van den boschwachter, die op 200 meters afstand is gelegen, maar voor aleer zich te verwnderen had hij licht bemerkt op de zoldering, waar zich de tweede dief bevond. De boschwachter liep in allerhaast naar de woning van Virginie. Toen hij daar aankwam stond de schuur in brand. Hij riep door de deur der keuken Virginie, Virginie Maar Virginie antwoordde niet, hij hoorde enkel het geblaf van het hondje dat later nevens het lijk der vrouw dood gevonden is. De bosch wachter De Creemer vond den mesthaak en den steel ervan, in diij stuk ken gebroken liggen. Wat is er gebeurd in den tijd dat Denis zich naar den boschwachter be geven beeft Men vermoedt ofwel dat de dieven de hut in brand zullen gesloken hebben, ofwel dat de petroollamp. met te vallen, brand heeft veroorzaakt. 's Anderendaags bij het krieken van den dag vond men de verkoolde romp ltggen der vrouw armen en beenen waren verdwenen. Het hondje lag met de twee voorpooten op haren schouder. Het geld, 85 fr., heeft men gevonden in een koffer der achterkeuken. Er wordt ook gemeld dat de vrouw over eenige dagen haar ouderdomspensioen had getrokken. Dit moet door de misda digers geweten zijn. De vrouw lag pas te bed als de twee zwartgemaakte mannen de deur harer woning instampten en bij haar aandron gen om het geld, dat zij bezat af te geven. Op hare herhaalde weigering hebben zij haar geslagen en gewurgd. Daarna zouden zij het huis doorzocht en niets vindende een bussel stroo geno men hebben, dewelke zij, alsook de vrouw, overgoten met petrool. Vervolgens zouden zij de bussel strooi in brand gestoken hebben. De jongen, die met haar inwoonde, en haar hulp had willen verleenen, die ge slagen is geworden en in bezwijming zou zijn gevallen, zou slechts tot bezinning zijn gekomen, door het bianden der woning. Vermoedens zouden wegen op twee zwervers, die denzelfden dag in het bosch hout en bladeren hadden geraapt. In deFransch-Belgische grensgemeente Halewijn is een elfjarig meisje, dat alleen thuis was, in het bed der ouders ver wurgd gevonden. Het kind werd mishan deld vóór het vermoord werd. Te N ij vel heeft, na een huiselijken twist, zekere Van Trier, 68 jaar oud, een revolverschot op zijne vrouw gelost ge lukkig zonder haar te treffen. Daarna ging hij naar zijne slaapkamer en schoot zich door den kop. De moordenaar was een 70-jarige groensélboer. die daags te voren kwaad was, omdat zijne vrouw de schapenmelk aan de kinderen gaf in plaats van aan hem. Hij dreigde, zijne vrouw te dooden en het schaap te vergiftigon. Het was eerst na een tweede twisttoo- neel, dat hij de misdaad pleegde. Te Muyzen, bij Vilvoorde, is Dinsdag morgend, ten 1 uur, een geweerschot ge lost in een venster van het kasteel vanM. Van Langendonck, op het oogenblik dat hij zich te ruste wilde begeven. Hij werd gelukkig niet getroffen. Men vermoedt eene wraakneming van wildstroopers. De postbediende van Vorst, die se dert eenige dagen verdwenen was, is teruggevonden. Hij verklaart vertrokken te zijn in een oogenblik van verdwaling, waarvan hij zichzelven geen rekenschap kan geven. Het geld dat hij verkwist heeft, zal door de familie teruggegeven worden. Na ondervraging is hij in vrij heid gelaten. Mevr. Peterken, Berckmansstraat, te Brussel, ging op reis en nam, uit vrees voor huisdieven, hare juweelen, ter waar de van 3ooo fr., met zich mee. In de Nieuwstraat werd haar de schat ontstolen. Nu is zij nog even ver. PIANOS.Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pia nos-. welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs, Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, (tegenover de Bagattenstraat), In de kelders van 't Gravenkasteel te Gent, waarvan de grond destijds opgegra ven werd,is men bezig 't metselwerk uit te breken, dat dagteekent van de jaren 1400. Vrijdag avond heeft men, lager dan het metselwerk, dus van ouderen tijd dan 1400, twee menschelijke geraamten ge vonden, die het eene met het hoofd op de borst van het andere lagen. Zaterdag heeft men aan den anderen kant nog twee geraamten gevonden, wonder wel be waard, alle twee van groote jonge man nen, het eene met nog al de tanden, ken merkend een man van 3o tot 35 jaren. In de opgedolven aarde zijn nog kleine brok jes half verteerd leder en kleerstof aange troffen, alsook eene belangrijke brok van een geschilderd raam. Men is tot de over tuiging gekomen dat daar oorspronkelijk geen vloer heeft gelegen en die kelder eene martelplaats moest zijn. Dijnsdag nacht is aan het Rond Punt, Vlaanderenstraat, eene moord ge pleegd. Aan zekere Verheylezone, wonende Doornstraat, is door den genaamden Van Autreyve, een gevaarlijken messteek in den buik toegebracht. De gekwetste, na in het Grand Hotel verzorgd te zijn, is stervend naar het hos pitaal gevoerd. De feiten gebeurden rond 10 ure. Verheylezone en Van Autreyve hadden samen verscheidene herbergen bezocht en waren bij drank. Er ontstond twist tusschen hen. Zij verlieten de herberg en op straat werd de twist voortgezet. Aan het Rond Funt trok Van Autreyve een breed mes uit den zak en bracht er zijn tegenstrever een geweldigen steek meè toe in den buik. Er is geene de minste hoop Verheyle zone, die slechts a5jaar oud is, te redden. De moordenaar, die 42 jaar oud is, werd in 't gevang opgesloten. Maandag avond kwamen eenige ke rels te Mechelen in de herberg, gehouden Leuvenschen steenweg. Zij waren verge zeld van een jongen harmonikaspeler. Zij gingen aan 't dansen en pakten eene vrouw vast, de echtgenote De Smedt, wiens reizend wagentje zich op den steen weg bevond. De man, Guill. De Smedt, verzocht hen, zijne vrouw gerust te latan daar ze ziekelijk was, doch hij werd slecht onthaald. De kerels gingen nu als balda- digen te werk en vielen De Smedt ten lijve even als zijne vrouw. Zijn leven in gevaar ziende liep hij naar zijn wagentje en haalde een kapmes om de schurken schrik aan te jagen doch het kapmes werd hem uit de handen gerukt en hij werd op zulke schrikkelijke wijze gewond, dat men hem voor dood liet liggen. M. Louveaux, geneesheer, bracht den gekwetste de beste verzorgingen toe. Hij verkeerde weldra in zeer bedenkelijken toestand. De veldwachter kwam spoedig ter plaatse en deed onmiddelijk een on derzoek. De plichtigen zijn gekend. Donderdag morgend om 4 ure heeft de policie de hand gelegd op een gevaar lijken kerel op het oogenblik dat hij trachtte binnen te breken in de woning van M. Pauwels, Hanswyckstraat te Mechelen, in andere woningen en in de Lieve Vrouwestraat had hij insgelijks gepoogd in te breken, doch dit lukte niet. Hij werd ter beschikking van den procureur des konings gesteld. Gevolgen van den drank.Dijns dag namiddag rond 2 ure, kwamen twee burgers twee soldaten van het 3e lansiers te Brugge, en eene vrouw, allen in dron ken toestand, de herberg binnen van M. Catry, Ghistelsche Steenweg te Sint- Andries bij Brugge. Daar men weigerde drar.k te schenken, vertrokken zij en gin gen het achterhuis dat op den Thourout- schen steenweg uitgeeft, bombardeeren met al wat hen onder de handen viel; dan liepen zij met hun hoofd de achterdeur in, die op nachtslot was. Van uit de ach terplaats zetten zij het bombardement voort, talrijke ruiten verbrijzelende. Ge lukkig werden debewoners niet getroffen. De geweldigaards begaven zich vervolgens naar de herberg Due de Brabant, Thou- routsche Kassei, en gingen daar hetzelfde spelleke herbeginnen, wanneer de veld wachter, verwittigd zijnde, ter plaatse kwam. Toen hij wilde proces verbaal op maken, sprongen de mannen en de vrouw hem te lijve en sloegen hem in eenen hoek terwijl een soldaat hem bij den kraag gesloten hield, trok de jonge vrouw hem geweldig langs achter bij den hals band, zoodat de ongelukkige haast ver wurgd werd; gelukkig sprongen de knop pen der tuniek los. De policieman gelukte erin te ontsnappen en ging in de nabij heid om hulp telefoneeren bij de gendar merie. Wanneer de gendarmen ter plaats kwamen, waren de kwaaddoeners reeds terug de stad in. Om niet erkend te wor- drn, hadden de soldaten de matricuul- nummers.uit hunne policiemulsen getrok ken. Een streng onderzoek is ingesteld. De plichtigen zijn gekend. In de Langestraat te Oostende is men op het oogenblik bezig het huis af te breken, waar in i85o de eerste koningin der Belgen overleden is. Zondag avond is te Breda, nabij de gasfabriek, zekere Mathijs Hendriks, hospitaal solda.it, aldaar wonende, door een tot nu toe onbekend gebleven per soon met eenen steen zoo erg aan 't hoofd verwond, dat de man den volgenden dag is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Men heeft den dader zien vluchten, maar tot hiertoe zijn er slechts zeer vage vermoedens. De verslagene was 44 jaar oud en laat 6 kinderen achter. Men weet niet wat er is voorgevallen. bu rgerlij'ke^stand^dër'1" STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 11 23 Vrouwelijk idem 12 OVERLIJDENS. P. De Vos, wedr De Sadeleer, steenk., 60 j., Burght. aan alle eerlijke eri werkzame persoon. Urbaine de Bruxeiles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. Vragen sturen. Mercelisslraat, 23, Brussel. TE E 1: K L O O Alle slag van Operatiën, speciaal het radikaal genezen van BREUK, WATERBREUK, UITZAKKING der LIJFMOEDER, (matrice), enz., op 8 tot 14 dagen tij.Is. Te raad plegen Zondag en Dijnsdag van 8 tot 10 uien en Donderdag tot den middag. Ook per brief. 2214 Handelend Geneesheer D' H. LOWIE. Zaterdag 5 Novem. 1904. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00'a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 6,5o Boter per 3 kil. 8,37 a 9,00 Eiers de 25 3,5o a 3,65 Viggenen,per koppel 55,00 a 65,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de ioo kil.volgk.w, 14,00 a 00,00 Aalsterhop 1904 beschikbaar frs. i5o de 5o kil. Aalsterhop 1904 levering November- December, fr. i52,5o de 5o kil. o zakken primè, prijs 000 - 000 fr. 00 zakken ord. prijs 000 -000. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. i5o de 5o kil. Merkt kalm. GENT 4 Novem. Tarwe, per too kilos fr. 17,00 a 00,0° Rogge i3,5o a 14,00 Haver 18,op a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,79 a 3,06 Eiers per 26 3,60 a 3,96 ANTWERPEN, 4 Novem. Ziehier de prijzen dei granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 18,00 a 18,25 Rogge 14,25 a 14,50 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 17,00 a 17,25 Haver 17,25 a 17,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 19,5o a 19,57 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 7,00 tot 0,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 3,oo a 3,25. VEEMARKTEN, GENT, 4 Novem. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 478 Melkkoeien 35 Vette koeien 83 Groote ossen t Stieren 42 Jonge ossen 60 Magere beesten 154 Vaarzen 68 Schapen 56 Varkens 2114 Lammeren o Loopers 4 Kalveren 85 Viggens 475 Stieren ic kw. o,85 2®kw. 0,75 3ekw. o,65 Koeien 0,78 0,70 0,60 Vaarzen 0,82 0,76 0,70 Ossen o,85 0,70 o,65 Varkens °i93 o,83 0,00 Kalveren 1,20 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 3 Novem. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 470 Ossen, 175 Stieren, Koeien en Veerz. 1232 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,68 a 0,95, Stieren o,58 a 0,88, Koeien en Veerzen o,52 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 767. Prijs per kilogr. fr. 0,80 a 1,18. BRUSSEL 4 Novem. Kalverenm. Getal te koop gesteld 201, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00. stieren 0,75 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,90 a 0,95, Kalveren i,35 a 1,45. STAD AELST. Openbare Verpachting van den ontvangst der en van de STADSBEL. De Burgemeester en Schepenen, brengen ter kennis van het publiek, dat op Maan dag 5 Decbmbkh 1904, ten 3 uren 's namiddags, tea Stadhuize, in de Zittingszaal van den Gemeenteraad, er zal overgegaan worden, onder verdere goed keuring der bevoegde Overheid, tot de Openbare Verpachting,voor eenen termijn van drij achtereen volgende jaren te beginnen met 1 Januari 1905 en te eindigen den 3i December 1907 van i« Lot.De ontvangst der plaatsgelden ter markt van Fruiten. 2* Lot. Idem op de Eier- en Botermarkten. 3' Lot. Idem op de Graanmarkt. 4* Lot. Idem op de Kiekenmarkt. 5® Lot. Idem ter Aardappel-en Ajuinmarkten, ter markt van het Vlas, Garens, Hennep ot Kemp, uithekeling van Werk. 6* Let. Mem ter Verkensmarkt. 7» Lot. Idem op de Vleeschmarkt. 8* Lot. Idem ter Groenselmarkt,ter markt van Hopkeesten en Plantsoenen, van Haring en Schol len, van Aarden- en Gleiswerk en van de plaats gelden van Kramen op de onderscheiden* markten. 9» Lot. De Stadsbel. Het kohier van lasten berust op het Stadssecre- tariaat, alwaar eenieder er ran kennis kan nemen,en ook alle verdere inlichtingen nopens deze Verpach ting bekomen, alle werkdagen van 9 uren 's mor gens tot 's middags. Gedaan den 24 October 1904. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, M.-L. GHEERAERDTS. Oscar REYNTENS. VENDITIE van ERWTRIJS, SNOEIHOUT, Bandhout voor kuipers en mutsaard, «e AALST, Brusselschen Steenweg, op 't kasteel Overhamme. De Deurwaarder MAHIEU te Aalst, zal op Maandag 21 November 1904, om 1 ure namiddag, in het openbaar verkoo- pen Namens de heeren Baron Leo de Be- thune en Baron Louis de Bethune, eige naars i°) drij zeer dikke en schoone Kersen- boomc-n, 1 Esch, 2 dikke Herselaars, 3 schoone Lindenboomen, 2 Erabeis, enz. 2°) 40 koopen allerschoonst Erwtrijs. 3°) 20 koopen Snoeihout. 4°) 5 koopen Band hout voor kuipers. 5°) 20 koopen Mutsaard. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling voor eenieder. OPENBARE VERPACHTING der behoorende aan de Kerkfabriek van Moorsel. De Kerkfabriek van Moorsel, zal, op Maandag 14 November 1904, om 9 uren voormiddag, ter herberg van Jean Bos- mans, te Moorsel aan de Statie, overgaan tot de openbare verpachting der onroe rende Goederen haar toebehoorende en gelegen te Moorsel, Meldert, Baerdegem, Wieze en Aalst, alsmede van het Jacht- recht op zelfde goederen. VENDITIE V AN een schoon MELKKOEI, MUTTEN, KALF, HUISMEUBELEN, Herberg- Bakkers- en Winkelgerief, aan liet Dorp, te VLIERZELE. De Notaris I)E GIIEEST, te Aalst, zal op Dijnsdag 6 December 1904, te beginnen om 8 uren 's morgens, ten verzoeke van Fran- ciscvs Boeykens en der benificiaire erfgenamen zijner vrou.v Uenrica Van Tittelborm, ten sterfhuize dezer laatste, te Yliarzele, aan de Dorpplaats, in bet opeubaar verkoopen Iluisnieubelen, Herberg- Broodbakkers- en Winkelgerievcn, bestaande voornamelijk in: Tafels. Stoeleu; Banken, Spiegels, Printen, Horlogio gezegd Regulateur, Buffet, Fles- schen, Bier-en Likeurglnzeu, Petroollampeu, Stoveo, Weegschalen, Koffijmolen, Bakken on Loketten, Winkelwaren, Kassen, Bedstoe- len, wollen Matrassen en verder Slaapgerief, veel Keukongerief en Laudbouwalem, Res- sortkarre, Drijwielkarre, Raapmolen, Krui wagen en Beirstuk. Een Poneypaard, Melkkoei, Mutten an Kalf. De Beesten zullen verkocht worden ten 12 uren te middag. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling, OPENBARE VERKOOPING van een allerschoonst TE LEDE, (Nieuwstraat.) De Notaris DE GHEEST te Aalst,zal, met gewin van palmslag en gelagen,in het openbaar verkoopen Een Renteniershuis groot 3 aren 60 cent. gekadastreerd sectie C, nummer5oe. Bewoond door den lieer Emile Van Accoleyen, Onderwijzer. ZITDAGEN: V S«nSHae 22 N°vember 1904 Verblijf, Dijnsdag 29 Ten 2 uren namiddag ter herberg ge naamd In Congo bij den heer Achille Lievens, te Lede, (Nieuwstraat).

De Denderbode | 1904 | | pagina 2