BREUKEN Eene bedreiging. DE BOKKENRIJDERS, Zondagrust. Correspondentie. De Denderbode Nijverheidsschool.- Aalst. Van tak op tak. *- Groote Tentoonstelling' Priesterlijke benoemingen AELST. Allerhande nieuws. Holland. Heelkundig Gesticht Winstgevende bediening Ml er hl prijzen. Zermwherstellende Poeders BOOMEE' GOE DEREN BOOM EN ZAAILANDEN Vooruit van zaterdag 5 November 11., deelt eene correspondentie uit Aalst meê, onderteekend, A. NICHELS, de roode partijsecretaris. Uit die bedoelde correspondentie knip pen wij 't volgende Zoo was het verleden Dinsdag op i) het doodenplein van Aalst, waar zoo lt vele slachtoffers der kapitalisten berus- i) ten en zoo zal het eeuwig zijn, want het proletariaat deinst niet voor b wat slachtoffers. Op de lijken hunner b vrienden zweert men opnieuw den. edelen eed der wraak. b Wee dezen, als wij eensgezind b zullen optreden, die ons reeds zoo- b lang hebben verdrukt en verstooten!» Dus, zij die de sukkelaars tot opstand aanhitsen en zich op 't oogenbltk des gevaars schuil weten te houden gaan, zoo als vroeger, voor wat slachtoffers niet terugdeinzen. Dat het bloed maar stroome als 't maar het hunne niet is I... En daarbij de Dominé van Chipka zal ze in zijnen groenen hemel geleiden en ze huldigen als martelaars van eene heilige, rechtveerdige en dringende zaak... De Aalstersche rooden, Nichels en consoorten, hebben dien edelen eed der wraak gezworen. En wee u, roept Nicheis, zoowel de liberale als de catholieke nijveraars en fabricanten toe Wee u Als de guit, wiens verwaandheid geene palen meer ker.t sedert dat hij zich in den rooden vetten kaas, ten laste der uitge buite sukkelaars, heeft weten te vestigen ja, als hij denkt dat de Aalstenaars zich zullen gedwee laten behandelen als lam meren, dan zal hij zich deerlijk vergrij pen... Wee u Wees gerust, wij voorzeggen het u, ge zult weldra ondervinden dat de Aalste naars wel geen katjes zijn om zonder handschoenen aan te grijpen I MAATSCHAPPIJ op Maandag 14 Novem- ber aanst., zal de Catho- lieke Bokkenrijdersbond de 38* verjaring zijner stich ting vieren. Om 10 uren solemnele rouwmis tot lafenis der zielen van al de afgestor- verte leden. Vergadering om 9 l/t uren, ten lokale van den Cath. Kring, Groote Markt. 's avonds om 6 l/z uren Avondmaal en Concert. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag i3 November 1904, M. Ghysselinckx, Molenstraat. Meire, den 7 Nov. 1904. Mijnheer de Opsteller van u De Denderbode, In uw laatste nummer spreekt gij van de erfenis van Mej. Wynant. Ik verzoek Ued. den volgende brief te willen opne men welke ik aan M. Alfred Nichels kom te sturen. Aanvaard, Mijnheer, de uitdrukking mijner beste gevoelens. H. Vlegels. Meire, den 7 Nov. 1904. Mijnheer Alfred Nichels, Aalst. Ik heb met verwondering in de num mers van 9,ten en i6den October van uw blad u Recht en Vrijheid gelezen dat een priester twintig duizend frank gestolen had ten nadeele der erfgenamen van juffer Lucie Wynant. Algemeene erfgenaam van Juffer Wy nant, ben ik verplicht tegen uwe beschul digingen krachtdadig te protesteeren zij zijn geheel en gansch valsch. Niet een priester heeft een enkele cen tiem in de erfenis Wynant genoten. Al de papieren en al de stukken welke met de erfenis betrek hebben zijn in mijn bezit. Geen priester, nog eens, heeft er een enkel. De nalatenschap is vereffend geweest op den voet van het testament. Ik verzoek u, Mijnheer, dezen brief in uw eerst verschijnend nummer te willen opnemen. (Get.) Honoré Vlegels. Eene bemerking. Wanneer men den rooden mijnheer Alfred Nichels uitdaagt den priester te noemen die ten nadeele van Petrus Beygaert, wonende te Aalst- Schaerbttk, Lindestraat, n° 7, TWIN TIG DUIZEND franks zou achterge houden, of liever, gestolen hebben, wat antwoordt hij Hij antwoordt Ge weet dat de wet verbiedt zulke B FEITEN MET NAAM VAN DEN DADER TE B DOEN KENNEN EN HIEROM WILT GE DAT IK B IN DB VAL LOOPS... Kan men nu beter bekennen dat zijne beschuldiging valsch, ja, lasterlijk is Immers als den aangeklaagden diefstal van 20 duizend franks waarlijk gepleegd is geweest, mag men den dader bekend maken, dan hoeft men niet te vreezen van in de val te loopen. Dergelijke misdaden mogen bewezen worden voor de Rechtbank daar ze tot het openbaar leven behooren. Zou men dan deze die zoo ellendig klink trekt geen laffe lasteraar mogen heeten IpgP» Wie- een abonnement nemen s*an voor 't jaar 1 DOiï, ontvan gen liet te boghinen van lieden tot IVieuwjaar K0KTE1.UU». OK DEl%DIiHltODEver- rtcliijnt den Woensdag en Xalerdag van elke week en geelt Zondags een koel end bijvoegsel-mengel werk, welk op het einde een «schoon hoekdeel vormt. Men krin zich abonneeren aan UE DENDEHHODIC op ons bureel, kif «le brief dragers en op het posthu- reel waardoor men be diend wordt. ïie voor waarden aan'llioofdonzes hlads. De ahonnemeutsprijs wordt voouAF betaald. ZONDAGLESSEN. van half tien tot half twaalf. Zondag, i3 November. Stoomtuigen Les van M. De Lathau- wer Tubulaire Ketels ketels met inwen dige vuurgangen. 2 uur De zeshoek, beschrijving en toe passingen Veelhoeken en toepassingen. Electriciteit Les van M. De Lange electrische eenheden, Ampère, Ohm. Maandag 14 November, 7 ure 's avonds. Mecaniek De schroef zonder einde en hare toepassingen (vis sans fin). Spinkunde Zelfregelend voedingtoestel (Hopper-feeder). Zondag i3 November, ten 9 ure Vrije Herhalingsles door den Heer Bestuurder. De Vierkantswortel en toepassingen in de Nijverheid. Te Deum. Woensdag, aanst. 16 November, zal er te gelegenheid van het Patroonfeest des Konings, om 11 1/« uren voormiddag een plechtig Te Deum gezongen worden tot betwelk de burger lijke en militaire Overheden zijn uitge- noodigd. Een aardig barometer. In het onkruid stellaria media, (muur of mier- kruid, vogelmier) dat algemeen als zooda nig in onze tuinen voorkomt, bezit men een barometer, die voor de eerste uren het te verwachten weder vrij nauwkeurig aan geeft. Staan de bloempjes geheel open, dan kan men gerust een uur of vier zon der parapluie uitgaan zijn ze half geo pend, dan komt er spoedig regen, terwijl ze gedurende de regen gesloten zijn. t- Heiligen uit den vrijdenkershemel. De vrijdenkers van Schaarbeek komen een almanak uit te geven, waarin de oude namen van die der heiligen vervan gen zijn door de namen van grrrroote mannen. April, bijvoorbeeld, heet Cesar, October is Descartesmaand, en den 26"" is St-Leibnits. Brusselkermis wordt op den 4en Dante gevierd, op Cervantesdag. Hoe flauw toch, eh, lezers, en zijn er wel kinderachtiger menschen dan zij die den catechismus willen afschaffen, onder voorwendsel dat hij kinderachtig is Ge moet weten dat men in 't omliggende van Schaarbeek de inwoners van die stad de Schaarbeeksche... ezels heet. Zonder twijfel zijn er daar toch eenige die hun nen name niet gestolen hebben. Pensioenkas. Werklieden en bur gers, 't jaar loopt ten einde 't is tijd om uwe stortingen in de Pensioenkas niet meer uit te stellen, zoo gij ze tot nu toe niet gedaan hebt. Indien gij nog in de Pensioengilde niet zijt ingeschreven, laatu terstond inschrij ven, gij kunt nog de toelagen ontvangen voor de stortingen gedaan in 1904. Zegt niet ik ben te oud om nog te storten in de Pensioenkas. Weet wel dat er grootere toelagen gegeven worden aan al dezen die geboren zijn voor i860 op de 6 eerste franks die zij jaarlijks zouden storten die toelagen zijn r fr. i,5o fr. 2 fr. per frank, volgens den ouder dom van den storter. Alwaart gij 64 jaar oud, ge moogt nog eene storting doen en ge zult er voordeel uit trekken. Keernen in 1 1/2 minuut. Uit Amerika komt het bericht, dat eene keern uitgevonden is, waarmede in 1 1/2 minuut boter gekeernd wordt,als de room maar de gewenschtetemperatuur en kwaliteit bezit. De ingenieur J. Hirschenfeld, die reeds meerdere belangrijke uitvindingen deed, vond de nieuwe keern uit, die zeer een voudig moet zijn. Er heeft zich reeds eene maatschappij gevormd, die de uitvinding uitbaten wil. Het volgend jaar zullen de nieuwe keernen in den handel komen. Daar alle patenten nog niet verkregen zijn, is de bouw nog geheim. Spoedig echter zal deze openbaar gemaakt worden. Walvisschen in de Noordzee. De Koln. Ztg verneemt uit Embden, in dato 8 Nov. De stoomboot Phönicia, van de Hamburg-Amerikalinie, heeft op hare laatste vaart door de Noordzee, op om trent 5o mijlen van Dover, naar de lood sen berichten, een groote schoof walvis schen ontmoet. Bij het vuurschip Noord Hinder kon men duidelijk de waterstra len waarnemen door de walvisschen opgeblazen, en een dook op dichtbij bak boordzijde. Walvisschen in groot getal zijn in de Noordzee hoogst zeldzaam. De bisschop van Metz en de pers. Mgr Benzier, do bisschop van Metz is met 1200 diocesanen naar het genadeoord Lourdes geweest, en heeft tot zijne geloo- vigen eene rede gehouden over het lezen van slechte boeken en slechte bladen. Elk blad, elke roman, elk geschrift, dat den Godsdienst en de goede zeden aan randt, is een groot gevaar voor het heil der zielen en is bijgevolg, volgens 't woord van Paus Leo XIII, niet alleen verboden Krachtens het natuurrecht, maar ook krachtens de wetten der Kerk. Leest nochtans een geloovige goddelooze of onzedige geschriften of abonneert hij zich op der Kerk vijandige bladen, dan doet hij daardoor groote zonde, en geen enkele priester mag hem de HH. Sacramenten toedienen,zoolang hij niet die voor geloof en zeden gevaarlijke gelegenheid vaarwel zegt. b De bisschop vermaande zijne diocesanen, nooit of nimmer slechte dag bladen of boeken te koopen, en wees de ouders en overheden op hunnen plicht, toe te zien, dat hunne kinderen en onder danen die niet in handen krijgen. Wees op uwe hoede, zei de kerkvorst, want het gevaar dreigt van al'e zijden. Wat de bisschop van Metz tot zijne diocesanen zegt, geldt voor ieder ander. Nog te veel catholieken, ook in ons land, lezen andere dan catholieke bladen. De scheiding van Kerk en Staat.— 't Gaat er goed in Frankrijk. Combes drijft den oorlog voort.Onze Belgische liberalen (de domste van de gansche wereld) staan in bewondering. Oordeelt of het zonder reden is In zijn 011werp betreffende de schei ding van Kerk en Slaat, stelt M. Combes voor, van af den 1 januari na de afkondi ging der wet, geheel en gansch alle open bare uitgaven voor den godsdienst af te schaffen, al de jaarwedden en vergoedin gen aan de geestelijken verleend, niet alleen deze door den Staat betaald, maar ook die der departementen, gemeenten en openbare gods-en gasthuizen. De priesters, meer dan 60 jaar oud en die 25 jaar dienst hebben, zullen een pen sioen van 900 fr. ontvangen, de bisschop pen, aartsbisschoppen en rabbijnen een pensioen van 1200 fr. Twee jaar lang zullen de kerken en kapellen nog koste loos ter beschikking der geestelijkheid gelaten worden, doch dan zullen zij ver huurd worden voor termijnen van 10 jaar. Er zullen geene godsdienstige plechtig heden, processies of betoogingen meer mogen plaats hebben op straat, noch in eenig ander gebouw dan die daartoe be stemd. in de voorwaarden door de wet bepaald 11! Er zal eindelijk verboden worden, nog godsdienstige teekens of zinnebeelden op de openbare gebouwen of plaatsen te stellen. Hofbouwmaatschappij van Aalst. Vooruit door Studie en Samenwerking onder de Eere-Voorzitterschap van den Heer Camiel Liénart. Ghrysanthemen en laatrijpend fiuit, op Zondag i3, Maandag 14 en Dijns- dag i5 November 1904, ten lokale van het Landbouwcomice Keizerlijke Plaats. Opening Zondag i3 Novemhbr 1904 om 11 :/2 ure, om 3 ure namiddag Voor dracht door den Heer Is. Beeckman, Voorzitter Onderwerp: Bereiden der fruitdranken Praktische bewerkingen met fruitmolen en fruitpers. Zijne Hoogw. heeft benoemd Pastoor te 'S Gravensjansdyk, den E. H. Meule- man, onderpastoor te Nieuwerkerken leeraar in S. Lievensgesticht te Gent, den E. H. Van der Mynsbrugghe, pries ter in het Seminarie. AALST. Onze Jaarmerkt van Sint- Marten is Vrijdag 11. nogmaals voorbij gegaan gelijk het sedert velé jaren besta- tigd wordt. Pecrdenmerkt nietig om zoo te zeggen er waren 7 kachtels te koop gesteld de merkt van runderen was wel voorzien doch weinig verhandelingen. AALST. Verloren op Vrijdag 11 Novem ber; rond 10 of 10 l/z uren voor middagen de Brusselsche en Zoutstraten, de Keizerlijke Plaats, de Nieuwstraat, Markt, Leopoldstraat, Esplanade, Espla nadestraat, Kapelstraat, Rosmarijnstraat, Kerk en Brusseischestraten, een dames- horlogie remontoir in niclé, gemerkt het deksel met de letters PB in elkander ge- sttengeld. Belooning aan den vinder. Stad Aal»t. I*olitiubureel. Sluiten der herbergen. Gemerkt de talrijke misbruiken op het stedelijk regelment betrekkelijk het sluiten der her bergen, zoo vernemen we, dat van toeko mende zondag af, de verordeningen streng zullen uitgevoerd en toegepast worden. Al wie na middernacht, op eerste aanzoek der politie, het drankhuis, waar hij zich bevindt, niet zal verlaten, zal in overtre ding genomen en voor de rechtbank ge daagd worden. Hetzelfde voor de bazen, die na het bepaald uur hunne huizen open houden. o Creemboter. Markt van Zat.idag 12 November 1904 2i5 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,10 tot 3,20 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 3og klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2470 kilogr. Quo Vndie les meilleurs cigares agf"" Aan ons nummer 368g be hoort een bijvoegsel. De kïnilei-ieeslen zijn uitge steld uit oorzake van den kinkhoest die altijd hevig heerscht. Ouders, will gij uwe kinderen vrijwaren van den hoest en de erge gevolgen die er uit voortspruiten, geeft hen Siroop Depratere, hij zal de redder zijn uwer lievelingen 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overalte Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callbbaut. EENE DAME VAN AALST DANKBAAR.Wanneer de inwoners van Aalst denken, dat zij hunne dank baarheid moeten betuigen, wachten zij niet zulks te doen, hetgeen de wekelijk- sche bevestigingen in den aard als de volgende, ruim genoeg (oonen. M"e Marie Walgraef, 8, Pieter Coecke- straat, te Aalst, z gt ons Sedert zes jaren leed ik van vreeselijke nierpijnen zij beletten mij 's nachts te slapen en iedcren morgen stond ik vermoeider op dan daags te voren ik had overvloedige zweetingen ik was soms zoo lijdende, dat het mij zeer lastig was het minste werk te doen. Niettrgenstaande vele middelen volhardden mijne pijnen altijd, 't Was een martelingschap. Ook toen men mij van de Foster Pillen voorde Nieren» sprak, haalde ik er aanstonds eens doos bij M. De Valckeneer, apotheker, te Aalst. De uitslag was zeer gelukkig want na vier dagen was ik verlicht en den twaalf den dag was ik gansch genezen. Ik ver klaar het bovenstaande waar en machtig U het kenbaar te maken. Een woordje tot de vrouwen. Sommige vrouwen schijnen altijd ongesteld te zijn misschien hebben zij eene knagende pijn een neèrdrukkend gevoel hoofdpijn of last van zenuwachtigheid. Denk nu niet dadelijk dat gij eene vrouwen ziekte b hebt vele der zoogenoemde vrouwenkwalen zijn gewoon weg nierziekten. Gij zijt misschien lichtge raakt, zenuwachtig of neêrslachtig, maar verlies den moed niet en blijf niet dubben over eene ingebeelde kwaal. Misschien zijn uwe nieren ongesteld Waarom on derzoekt gij het niet Verzekert u dat men u de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke Mme Walgraef gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. Haeltert. Dijnsdag avond om trent 8 uren werd aan Cyriel Vercruysen ie midden der straat, verradelijk een mes steek in den linkerarm toegebracht. De dader is tot nu toe onbekend gebleven. Moord te Denderwindeke. Victor Trasenie van Vollezele overtuigd van in een twist Oscar Van der Kelen gedood te hebben is tot 12 jaren dwang arbeid veroordeeld geworden. Een jachtwachter van St-Quintens- Lennick kwam Dinsdag morgend, ten half 9, van zijne nachtronde naar huis, toen hij plotseling verrast werd door een schot en een kogel, die langs zijn oor floot. Hij zag om en bevond dat het schot gelost werd achter een huis, bewoond door eenen gekenden wildstrooper. Vree- zende gedood te zullen worden, indien hij zich naar het huis begaf, zette hij voor zichtig zijnen weg voort, om de gendar merie te verwittigen. De strooper in kwestie is aangehouden. Burgemeester Braun van Gent, werd tijdens zijne reis in Amerika, door gauwdieven ontlast van zijn uurwerk, zijne medalie van volksvertegenwoordiger en zijne medalie van de Gilde St-Michel. M. Braun heeft nu een pakje ontvangen welke de medalie der Gilde vanSt-Michel bevat met de woordenVan een berouw- hebbenden dief. Die a berouwhebbende dief heeft echter nog geen berouw ge noeg gehad om ook het uurwerk en de medalie van volksvertegenwoordiger weer te zenden. Een schrikkelijk ongeluk is Woens dag morgend rond 8 ure in den Korten Biuul te Mechelen voorgevallen. Het lojarig dochtertje Van Boxsom, wonende Kanonstraat, dat eten gedragen had naar haar vader, gleed uit op het voetpad, op het oogenblik dat de wagen der petrool- maatschappij voorbijreed. Het kind ge raakte onder het wiel en werd in eenen afgrijselijken toestand opgenomen en naar het policiebureel gedragen, waar het de eerste zorg ontving van M. Peeters, ge neesheer. Het werd vervolgens naar het gasthuis overgebracht. Een schrikkelijk ongeluk is nabij den weg van Stuivenberg te Mechelen voorgevallen. Een meisje, de genaamde. M. Roekens, die met eene hondenkar melk naar de stad voerde is met geheel het span in de vaart gesukkeld. Alle po gingen om haar te redden waren vruch teloos. Men kon slechts haar lijk boven halen. Er schijnt veel groot wild in den omtrek van Luik te zijn. Een Luikenaar, die op zijn jacht nabij Hockéay eene troep van zes herten en reeën ontmoette, heeft er drie van gedood, en dat slechts met hazenkardoezun, omdat hij er zich niet aan verwachtte, zulk wild hier te ontmoeten. Eenige dagen geleden heeft een jager van Verviers een hert van i5o kilos geschoten. Het was veel jaren gele den dat men dergelijk wild in deze stre ken heeft gezien. Misdadige brand. Het vuur heeft Dijnsdag een opper van 9000 strooi- schoven vernietigd, toebehoorend aan M. Germinal, te Villers. De gendarmerie onderzoekt deze zaak. Nabij Lamorteau, op eenige kilo meters van Virton, kwam een automobiel in volle snelheid in botsing met een rij tuig. De schok was verschrikkelijk. Het rijtuig werd verscheidene meters ver ge slingerd, terwijl de automobiel omkan telde. M. Morlet, bandelaar te Montmedy, die de automobiel stuurde, werd op een grooten afstand geworpen en bleef bewus teloos liggen. Zijne vrouw kwam onder de automobiel terecht en werd de twee beenen verpletterd. De twee dochterkens van de echtgenooten Morlet kwamen met zulke hevigheid op den grond terecht, dat zij beiden op den slag dood waren. De voerman van het rijtuig ontsnapte als bij mirakel. Zijn paard werd gedood. Daarna werden de slachtoffers in een naburig huis gebracht waar een genees heer in allerhaast geroepen, den dood be- statigde der twee meisjes. De vrouw Morlet verkeerd in eenen wanhopigtn toestand. De heer Morlet zal zijne wonden mis schien overleven. Dit vreeselijk ongeluk heeft geheel den omtrek in opschudding gebracht. De herbergier Van Ekelen, is in den nacht van Zaterdag op Zondag in zijn kofflehuis, op de Groote Markt, te 's Gra- venhage, dood voor zijnen loog gevon den, vermoedelijk tengevolge van een messteek, hem in de borst toegebracht. Voor het oogenblik mist de policie elke aanwijzing omtrent den dader. Verschil lende verhalen omtrent het voorgevallene werden gedaan, doch allts heeft den schijn, dat er een twist heeft plaats gehad tusschen den herbergier en een der be zoekers van zijne herberg, die zeer kort heeft geduurd, en de doodelijke wonde al zeer spoedig is toegebracht. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten Mannelijk geslacht 5 17 Vrouwelijk idem H uwelij ken. L. Sergar.t, mag. met A. Galle, z. b. P. Van Vaerenbergh, z. b. met J. Van Varenbergh, weefst. L. Gryseels, bed. met C. Van Styvendael, z. b. OYERLIJ DENS. F. Van Essche, werkm. 55 j., Gast huisstr. M. Jacobs, kleerm. 23 j.f Van Wambekekaai. J.De Bruyn, m. Dae- lemans, herberg. 69 j., Hopmarkt. 2 kinderen onder de 7 jaren. TE E E K L O O Alle slag van Operatiën, speciaal het radikaal genezen van BREUK, WATERBREUK, UITZAKKING der LIJFMOEDER, (matrice), enz., op 8 tot 14 dagen tijds. Te raad plegen Zondag en Dijnsdag van 8 tot 10 uren en Donderdag tot den middag. Ook per brief. 2214 Handelend Geneesheer D' H. LOWIE. VEEMARKTEN, GENT, 11 Novem. Getal te koop gestelde hoorenbeesten 535 Melkkoeien 3o Vette koeien 89 Groote ossen 1 Stieren 70 Jonge ossen 53 Magere beesten 182 Vaarzen 5o Schapen 66 j Varkens 229 Lammeren o Loopers h Kalveren 94 Viggens 504 Stieren 1® kw. o,85 2®kw. 0,75 3®kw. o,65 Koeien 0,78 0,70 0,60 Vaarzen 0,82 0,76 0,70 Ossen o,85 0,70 o,65 Varkens 0,92 o,83 0,00 Kalveren 1,20 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 10 Novem. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 6i^ Ossen, 244 Stieren, Koeien en Veerz. i33^ Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,68 a 0,95, Stieren o,58 a 0,88, Koeien en Veerzen o,52 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 820. Prijs per kilogr. fr. 0,80 a 1,16. BRUSSEL 11 Novem. Kalverenm. Getal te koop gesteld 239, per kilogr. op voet fr. o,go a 1,18. Huidenmarkt Ossen 0,90 a i,oo. stieren o,j5 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,90 a o,g5, Kalveren i,35 a 1,45. aan alle eerlijke en werkzame persoon. Urbaine de Bruxeiles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. Vragen sturen. Mercelisstraat, 23, Brussel. Ta L nnn 8 karren goed geteerd M. C KUU1'' Mest. Zich te bevragen ter Statie Aalst-Noord. Zaterdag 12 Novem. 1904. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 10,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 7,00 Boter pei 3 kil. 8,19 a 8,91 Eiers de 25 3,51 a 3,69 Viggenen,per koppel 55,00 a 65,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil.volgk.w, 14,00 a 16,00 Aalsterhop 1904 beschikbaar frs. i57,5o de 5o kil. Er waren 4 balen ter markt. Piimé, fr. 165. Ordinaire fr. i85. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. r52,5o de 5o kil. Merkt iets kalmer. GENT 11 Novem. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge i3,5o a 14,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,70 a 2,97 Eiers per 26 3,60 a 3,96 ANTWERPEN, n Novem. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 18,00 a 18,25 Rogge i4»25 a 14,50 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 17,25 a i7,5o Haver 17,5o a 17,75 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën *9i/5 a 20,00 De kuipboter werd beden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a 1,60. De aardappels per zak 7,00 tot 8,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 3,5o a 4,00. B A E T S L Gij die lijdt nan Vallende ziokto, stuipen van St-Gui, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie) of smarten gedu rende de maandstonden, onverdraaglijke hitteopdrang in het lceeren der jaren, zenuw verzwakkingen gevolgd van droef geestigheid en veroorzaakt door overdaad in werken of door verdriet (neurasthenie), gejaagdheden, kloppingen of stokken in de keel. boeschhei l, slapeloosheid,kram pen in de beenen, bevende handen, vree selijke droonien, plotselinge verstikkin gen, nachtelijke bedpisseu en ulla andere zenuwkwalen, zoekt uwe redding in de Zonuwhorstollende Poeders Baotslé die zelf, gedureude 4 jaar door Neuras thenia n gekwollen, en te vergeefs alle middelen beproefd to hebben, er zijne volkomene genezing aan te danken heeft. Prijs 2 fr. de doos. Hoofddepot büR. BAETSLÉ, Apotheker, Keizer Karelslraat54, Gent. Te Aalst Apotheek De Valckeneer, Esplanadeplein, (nabij Sl Jozefskerk.) VEN DIT I E ERWTRIJS, SNOEIHOUT, Bandhout voor kuipers en mutsaard, 16 AALtakT, Brusselschen Steenweg, op 't kasteel Overhamme. De Deurwaaider MAHIEU te Aalst, zal op Maandag 21 November 1904, om 1 ure namiddag, in het openbaar verkoo- pen Namens de hecren Baron Leo de Be- tllune en Baron Louis de Bethune, eige naars i°) drij zeer dikke en schoone Kersen- boomen, 1 Esch, 2 dikke Herselaars, 3 schoone Lindenboomen, 2 Erabeis, enz. 2°) 40 koopen allerschoonst Erwtrijs. 3°) 20 koopen Suoeihout. 4°) 5 koopen Band hout voor kuipers. 5°) 20 koopen Mutsaard. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling voor eenieder. OPENBARE VERPACHTING der behoorende aan de Kerkfabriek van Moorsel. De Kerkfabriek van Moorsel, zal, op Maandag 14 November 1904, om 9 uren voormiddag, ter herberg van Jean Bos- mans, le Moorsel aan de Statie, overgaan tot de openbare verpachting der onroe rende Goederen haar toebehoorende en gelegen te Moorsel, Meldert, Baerdegem, Wieze en Aalst, alsmede van het Jacht- recht op zelfde goederen. OPENBARE VERKOOPING van io5 Kanada, Eiken en Wilgen te Moorsel, Herdersem en Wieze, door het ambt van Mster L. LIMPENS, Notaris te Aalst, op Maandag 12 De cember 1904, om 9 uren 's morgens. Zie plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING vau goede te HUïrtlersem. De Notaris De Gheest te Aalet, zal met gewin van palmslag eu gelagen, in het open baar verkoopen Gemeente Herdersem. Eerste koop. Een perceel Landgelegen ter plaats genaamd Het Vagevuur, geka dastreerd wijk B, nummer 597, met eene grootte van 44 aren, 60 centiaren,palende ten ooste aan de straat, ten zuide aan juffr. wed. Heynderickx-Van der Jeught en andere, ten

De Denderbode | 1904 | | pagina 2