De Denderbode Van tak op tak. Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. BREUKEN \terklprijzen. Mobilaire Voorwerpen BOOMEKI' partij lil"'ee'r S C H BOOMEN M^VVieeenaboimeinent neme» aan voor 'L i»ar 190S, ontvan- gen liet blad te beginnen va» lieden tot Mieuwjuar KOMTELOOB. DE DEüDERBODE ver- «ckiijnt den Woensdag en «:*i erdag van elke week en «eet» Zondags een boei end bijvoegde l-mengel werk, welk op liet einde een schoon boekdeel vormt. Men kan zicli abonneeren aan 1>E DEKIDERBODE op 011» bureel, bi| de brief- dragers en opliet post bu reel waardoor meu be diend wordt«ie voor waarden aan'tboofdonzes blads. Ou a bon nemen tsprl|s wordt vooraf betaald. EENE FEIL is in ons hoofdartikel van zondag 11., «Onze wet op de ar beidsongevallen niet verbeterd ge worden. Men leze 2e kolom, alinea 9 de opzettelijk veroorzaakte ongeluk ken alleen uitgenomen in plaats van allen uitgenomen. Maar 't oordeel van blauwen, rooden en groenen moet de regeering zich niet bekommeren met de uitstalling van zedenschendende prenten en tiet gezang en geroep in 't openbaar van zedelooze liederen en uitdrukkingen. Men weet dat onze achtbare Volksver tegenwoordiger, M. Woeste, eene wijzing aan 't strafwetboek heeft voorgesteld om die ergelijke schandalen te beteugelen en er de jeugd tegen te beschermen. Het liberale heerschap Hymans zegde daarover vcrledene week ter VolksKamer: dat is een klein belachelijk wetsontwerp, het zat alle doelmatigheid missen. Het zal enkel spotnamen uitlokken en gij zult de Volkskamer haren tijd doen verliezen. Pilatus Daens schreef ook dat het wetsontwerp tot niets leiden zal, in een woord, hij keurde het af maar wacht zich wel iets meer doeltreffend voor te stellen om dat hij er niet in staat toe is daar het, bij hem ook meer geschreeuw is dan wol... Wie weet gaat Groene Pie nu niet iets voorstellen dat afdoende zal zijn, hij, die onzen heer Burgemeester, onzen heer Commissaris van politie zoo menigmaal hevig aanviel ter oorzake der zedelooze gezangen en geroepen langs de stralen. Maar wat willen wij toch Groene Pie staat, als wetgever, nog wel tien graden lager onder O dan Pilatus die er ook onderstaat... Veel gezeever en vischwij- ventaal kenschetst hem immers.... Nu, met onzer Confrater a De Gazet van Antwerpen zeggen wij Dus, eeue liberale regentie beteekent: algemeen verval der zedelijkheid want, er wordt niets gedaan, er mag, volgens hen niets gedaan worden om de openbare goede manieren te beschermen, de ge heime ontucht mag niet afdoende genoeg bevochten. Uit het ongodsdienstig onder wijs ontstaat de verslaping en het breken der huwelijksbanden, en de vermindering van het geboortegetal bewijst welhaast dat de natie in hare levens- en welvaart bronnen is aangerand. AALST. Catholieke Werkmans kring. Op Zondag aanst. 27 Novem ber, om 5 */a uren 's namiddags, zal eene voordracht gehouden worden door den heer Van der Motte, Gemeenteraadslid te Gent. Onderwerp De Zondagrust. Het Vergunningsrecht. Minister de Smet de Naeyer heeft dezer dagen, in eene nogal levendige bespreking over het vergunningsrecht, met eene afveerdiging der Belgische brouwers, het volgende af gekondigd i° Alle herbergen, oude en nieuwe, zul len aan het vergunningsrecht worden on derworpen. 2® Else nieuwe herberg zal een vast openingsrecht van 750 frank betalen aan den Staat. De provincie zal eene tweede openingstaks mogen leggen. De gemeenten zuilen geene openings- rechten op drankslijteiijen mogen heffen. 3° Eike herberg of drankslijterij die een jaar lang van 1 Januari tot 3i December niet geopend is geweest, is in geval van heropening aan bovenstaande rechten on derworpen. Elke herberg of drankslijterij gesloten geweest zijnde en aangewend tot eene andere bestemming, welke die ook zij en 't zij gedurende welk tijdverloop ook, is aan bovenstaande rechten onderworpen. De minister van finantien verklaarde daarenboven, dal de belasting op den al- cool 3o ten honderd min opbracht dan voorzien was. AALST. Renbaan De Jonghe. Wij hebben ons niet bedrogen toen wij voorzegden dat de eerste vertooning van de Renbaan De Jonghe luisterlijk zou wezen. De vrolijke Kaboters, Duimpje, de Chi- neesche Acrobaten Hang-Du, de stout moedige tiapezist Baptist, de wonderbare werkzaamheden van M. Joseph en Mej. Ai.na De Jonghe, buitengewone rij kam pioenen enz. enz. maken een volmaakte geheel uit. De vertooningen eindigen met eene prachtige pantomime in schoone en nieu we kostumen iets wat ter eere strekt van de lieftallige Bestierster, M® De Jonghe, Zaterdag, Zondag, Maandag en Don derdag, afwisselende vertooningen om uren 's avonds. TTarlHon de Duitschers en de En- IlaUUCll gelschen, schrijft Pilatus Daens, onze hop niet komen koopen, z'en zou maar 60 fr. hebben gegolden. Wat geniale ontdekking toch Als er veel liefhebbers zijn om hop te koopen, dan is er natuurlijk ook veel vraag en wordt ze duurder verkocht. Maar zou Pilatus dat nu gansch alleen, slechts geholpen door zijn eigene genie ontdekt hebben Wij kunnen het niet aannemen, neen, neen Voorzeker zul len de twee uilen van Chipka al hun verstand hebben tegaar gelegd. Ze zullen dagen en nachten moeten studeeren heb ben... Wat zijn de hopplanters overgeluk kig dat die twee uilen over hunne belan gen waken 1 Wetsontwerp. M. Van den Heu vel, minister van rechtswezen, zal binnen kort een wetsontwerp voorstellen, waarbij de bevoegdheid der policierechtbanken, in correktionneele zaken wordt uitge breid. Dat wetsontwerp zal voldoening geven aan de wenschen der bijzondere commis sie, die door het ministerie van rechtswe gen gelast is geweest de middels op te sporen om de taak der rechtbanken van eersten aanltg te verlichten. M. Van Iseghem is de voorzitter van die commissie. Liberale zedeleer. Niets is er ter wereld waar de liberalen meer be hagen in scheppen dan in 't aanklagen van de schandalen der onafhankelijke ze deleer. Waarom feiten of daadzaken aanklagen die de geusche zedeleer toelaat Iets wat de liberale schrijvelaars altijd uit 't oog verliezen, 't is dat een opsteller der Reforms de walgelijkste aanslagen wet tigde en verdedigde. Wat min schijnhei ligheid zou aan velen blauwen wat beter passen. 1820 Koninklijke Harmonie 1904 Sle Ceciliafeest, op Zondag 27 Novem ber aanst.,zal het Muziekkorps, vergezeld van de Eereleden, de H. Mis bijwonen, om 10 1/2 ure, in St-Martinuskerk. Na de Mis, zal het korps zich begeven naar de Groote Zaal van den Catholieken Werkmanskring (ingang Zonnestraat), waar de volgende muziekstukken zullen uitgevoerd worden onder de leiding van M.R. Lenssens. i® Le retour au pays, Overture par Mendelssohn. 2° Fantaisie Ballet, par Farès. Her Publiek wordt tot deze uitvoering toegelaten. Hoe zal de winter zijn Om dit te weten, heeft men slechts bijen noodig. Deze diertjes kunnen reeds bij het aan breken van den herfst voorspéllen of de winter streng of zacht zal zijn. Indien de winter zeer streng moet zijn, sluiten de bijen hunnen korf bijna geheel dicht met was. Zij laten slechts een klein openingje ternauwernood zichtbaar. Indien de winter echter zacht moet zijn, dan laten de diertjes het gat van den korf wijd open staan. Dit jaar zijn de bijen reeds allen bezig met hunne deuren te sluiten. Dit voorspel is ons dus weinig goeds. Liberale verliezen in de Kamer. De liberale partij heeft, door het overlij den van M. Bauduin, burgemeester van Thienen en volksvertegenwoordiger van Leuven, eenen der steunpilaren van het doktrinarism verloren. De plaatsvervanger die hem als volks vertegenwoordiger opvolgt, M. Claes, be hoort daarentegen tot de groep der radico socialisten. Dank aan de liberaal socia listische bondgenootschappen in de kie zingen winnen de radico-socialisten aldus, zonder slag of stoot, de zetels terug welke de doktrinairs hun in de kiezingen ontno men hebben. En zoo sterft het doktrina rism langzaam maar zeker uit, door zijne eigene schuld. Rooken. Liefhebbers van pijp en sigaar, ge moogt gerust zijn en rooken zooveel het u lust. Rooken kan geen kwaad. Volstrekt niet. 't Is een Fransche scheikundige, M. Trillat. beroemd evenals alle scheikun digen, die de merkwaardige ontdekking heeft gedaan. De nicotine kan geen kwaad. Als men rookt dan wordt er een alcaloïde voortge bracht zijn naam is formische alde hyde die zich met de nicotine ver bindt en ze zoo schadeloos maakt. Bravo En nu aan 't dampen, dat men er niet door ziet Staatspoorwegen. Stilstandplaats Iddergem. De heer Baron de Bethune komt een brief te ontvangen van den heer Minister van spoorwegen enz. waardoor hem wordt bericht dat eerlang ter stil standplaats Iddergem een kas van oude wagon zal geplaatst worden om te dienen tot schuilplaats voor reizigers. Dank aan onze catholieke Regeering. Onze landbouwers weten dat over eenige maanden nog de muilplaag de stallen besmette. Die plaag was gekomen uit Holland door de grenzen te openen, ten einde plezier te doen aan zekere eige naars van vetbeesten en slachters. Nu, dank aan de maatregelen geno men sedert eenige jaren door 't catholiek Ministerie,is de muilplaag gansch uit ons land verdwenen. Waren de liberalen meester ge weest. dan stonden de grenzen open en de stallen onzer brave landbouwers waren vernield door de muilplaag. AALST. Spoorwegbruggen. De heer baron Leo de Bethune komt een brief te ontvangen van den heer Minist r van Spoorwigen enz. door den welken hij hem laat weten, dat de aanbesteding tot het bouwen der bruggen zal plaats hebben in den loop van dezen winter ten einde toe te laten aan den ondernemer de zelve te beginnen met de toekomende lente. De uitvoeringstermijn zal van drij jaar zijn, die werken moetende uitgevoerd worden in verschillige poozen opdat het verkeer der treinen op geenerlei wijze zou belemmerd wezen. Wanneer zullen de werken tot ophoo ging onzer reizigersstatie kunnen aanbe steed worden ~k Kanarievogels. Te Parijs wordt thans eene tentoonstelling van jonge hol- landsche kanarievogels gehouden. Zekere dier vogels worden aan hooge prijzen ver kocht zoo werd er 400 fr. betaald voor een wit wijfje, en de voorzitter der ten toonstelling zegt dat hij zekere zijner kanarievogels nog voor geen 2,000 fr. zou geven. Priesterlijke benoemingen Zijne Hoogwaardigheid heeft benoemd: Coadjutor te Kemseke den E. H. J. De Braeckeleer, coadjutor te Oombergen en te Oombergen den E. H. G. Spitaels, professor te Deynze. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 20 November 1904, M. Meirsschaut, Korte Zoutstr, o Creemboter. Markt Zaterdag 19 November 1904 210 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 370 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2970 kilogr. Een solo-slim is Zondag 11. ge speeld, of liever, afgelegd geweest ter estaminet Het Hof van Regelsbrugge, Aalst-St. Job, door M. Valery Sterk. Hij vertoonde 11 hartens en de zeven vrij van koekens. De medespelers waren M.M. J. Van de Canière, Petrus Schouppe, de hospes en zijn zoon Louis. Er is een rondeken op gedronken. Vreeselijke kwelling van alle nachten. De ondervinding van eenen inwoner van Aalst. Hoevele slape- looze nachten heeft het prikkelend, grie vend en het om zinneloos worden speen u doen doorbrengen Welken doodstrijd veroorzaakt het u gedurende den dag 't Is nutteloos, dat gij eene menigte vermeende middelen ge bruikt hebt. En nochtans er bestaat een zeker middel. Leest wat er eenen uwer medeburgers over zegt. Mr J. Troch, kleermaker, 57 Leopold- straat te Aalst, zegt ons Sedert twintig jaren leed ik van het speen, dat mij op sommige oogenblikken onverdragelijke pijnen toebracht ik was mistroostig, want reeds menige middelen zonder uit slag gebruikt hebbende, hoopte ik op geene genezing meer, toen een vriend mij de Foster's Zalf als een krachtdadig middel aanbevoolaanstonds haalde ik er eene doos bij Mr De Valkeneer, apo theker te Aalst. Na gedurende vijf dagen die weldoende zalf gebruikt ie hebben, voelde ik mij reeds grootelijks vtrlicht en weinigen tijd later was ik van die leelijke kwalen ontslagen en tot mijne groote vreugde gevoelde ik niet meer de minste pijn. Ik verklaar het bovenstaande waar en mach tig u het kenbaar te maken. De huid is eene der wijzen waarop on zuiverheden uit het gestel gevoerd wor den maar de huid is aan bijzondere ongesteldheden, die haar werk beletten of tegenhouden, onderhevig en deze moeten in 't bijzonder behandeld worden. Eenige van deze ziekten zijn Eczema, Speen, Roos. Dauworm, Schurft, enz. Foster's Zalf is eene bijzondere bereiding voor iedere soort jeukende huidziektemen heeft ze gebruikt en hare kostbare waarde in duizer.de gevallen bestatigd. Verzekert u dat men u de Foster's Zalf voor het Speen gave van dezelfde soort als die welke M. Troch gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 5o de pot of 19 fr. de 6 potten of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-Ó2 Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. Belangrijk bericht. M. De Pratere, Apotheker-scheikundige te Oostende, verzoekt ons de geabonneerden te verwittigen dat hij geene andere reme die vervaardigt tegen den hoest en tegen de borst en keelziekten dan de Borstsiroop De Pratere van kleurlooze teer. Weigert dus andere soortgelijke produkten ver wekt door den grooten bijval van den Siroop De Pratere hij alleen geneest altijd zonder gevaar den hevigsten hoest. QUO V A l)IS? a ÏO, 125 et 20 centimes. Woensdag nacht, rond 12 ure, \*trd de gemeente St-Jans- Molenbeek in op schudding gebracht door een hevjgen brand, die ontstaan was in het schden- magazijn van M. Epiard. Nijverheids- kaai. In eenige oogenblikken stond het heele huis in laaie vlam en verlichtte op verren afstand de lucht, zoodat spoedig ondanks het late uur eene groote volksmenigte ter plaatse was. De pompiers der gemeente moesten zich bepalen bij het beperken van den brand; zij meenden hier in gelukt te zijn, doch niet zoi.der de hulp der pompiers van Brussel. Na den hevigen brand, die de schoe nenfabriek van M. Epiard in asch legde, werden de pompiers van Brussel, die ten 1 uur de plaats der ramp verlaten hadden, ten 2 ure weer opgeroepen, daar de werk: plaatsen, bevattende de tooneelschermen van den ThéAtre des Galeries gren zend aan de afgebrande fabriek, vuur hadden gevat. De brand, gevoed door de droge doe ken en latwerk, zette zich voort aan de drukkerij Claessens en vervolgens aan den grooten kruidenierswinkel der echt- genooten Van Doren. Van de werkplaatsen en de woning van M. Claessen blijft niets over dan de ver koolde muren. Al de machienen dezer groote drukkerij zijn vernield. 't Zelfde is het geval met den winkel van M. Van Doren. Drie stoomspuiten, onder welke ook die van het vrijwillig pompierskorps van Cureghem, wierpen met talrijke lansen stroomen van water op de vlammenzee. Dat duurde tot 6 1/2 ure in den morgend. Eerst toen gelukten de moedige werkers er in, de vlammen te overmeesteren, en de aangrenzende huizen te vrijwaren. Er zijn gelukkig geene menschenlevens te betreuren. Het parket, dat verwittigd is, heeft een onderzoek ingesteld, om de oorzaak te kennen. Men kan de schade, door de ramp te weeggebracht, nog niet bepalen, doch deze moet minstens 200,000 fr. bedragen. PIANOS.Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pia nos, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs, Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, (tegenover de Bagattenstraat), Een voerman kwam te Selzate langs het kanaal van Terneuzen gereden met eenen wagen bespannen met twee peer den, toen het eene peerd door het voorbij aren van een stoomschip, verschrikte en in het water sprong, man en wagen medeslepende. Het schijnt dat voerman en peerden verdronken zijn. Het parket van Brugge heeft zich Zaterdag naar Lophem begeven om een onderzoek in te spannen over eene ont moeting, die verleden week bij klaren dag heeft plaats gehad tusschen den jacht wachter Van Quathem en twee wildstroo- pers. Een dezer loste twee geweerschoten op den jachtwachter, die gelukkiglijk niet getroffen werd. Deze laatste schoot terug, waarop de jachtovertreders de vlucht na men. Men weet niet of zij gekwetst wer den. Zij zijn niet erkend geworden, doch de bijzonderste plichtige zou reeds ont dekt zijn. Dezer dagen zijn langs Oostende naar Dover vertrokken de tweelingzusters Rosa en Josefa Blazek, die aan malkaar gegroeid geboren zijn. Ze zijn 24 jaar oud en aan malkaar verbonden aan de heu pen. Het Belgisch spoorwegbestuur is tegenover de meisjes milder geweest dan hetDuitschStaatsspoorwegbeheer dat hun twee kaartjes had doen nemen van Berlijn naar Oostende op de postboot hadden zij maar voor eene plaats te betalen. Te Toumeppe, niet verre van Brus sel gelegen, werd in den nacht van Dijns- dag op Woensdag het huis belegerd.waar de politiecommissaris zijne bureelen en zijne woning heeft en waar ook de veld wachter verblijft. Vier bandieten poogden binnen te dringen, en de commissaris hoorde duidelijk dat zij het op zijn leven hadden gemunt. Doch hij gaf hun den tijd daar niet toe. Hij snelde buiten, greep een der aanvallers bij de keel en, gehol pen door den veldwachter, maakte hij hem onschadelijk, terwijl de drie andere op de vlucht gingen. Doch zij keerden terug en gelukten er in, den aangehou denen te verlossen. Hij verschool zich nu op den zolder in de woning zijner oudeis, waar de gendarmen, geholpen door den vader van den deugniet, hem aanhielden. De vader zelf heeft zijne opsluiting in een verbeteringsgesticht ge vraagd. Een herbergier van Champion schep te Zaterdag eene schup kolen op de stcof. Hij bemerkte dadelijk met schrik dat door eene spleet van het deksel eene blauw achtige vlam opsloeg. Daar hij kennis heeft van ontploffingstoffen deed hij zijne vrouw spoedig naar buiten gaan en be reidde zich om haar te volgen, toen eens klaps eene geweldige ontploffing het huis deed dreunen. De stoof berstte, de ruiten rinkelden, de muren scheurden en de meubelen vlogen door elkaar. Door een bijzonder geluk kwam de herbergier er van af met eene lichte wond. Een onder zoek wordt gedaan, om te weten hoe de dynamiet want het was dynamiet dat ontplofte in de kolen is geraakt. Holland. Zaterdag avond om 8 ure, terwijl M. Stevens, rustig op het kantoor zat van M. Grewen, aan de Wijnhaven te Rotter dam, waar hij werkzaam is, is een man binnengedrongen, heeft hem een zakje peper in het gelaat geworpen, bracht hem eenige stompen toe, zoodat hij van de pijn ineenkromp en op den vloer viel, en maakte zicli dan meester van eene porte feuille die op het bureel lag en omtrent 17,000 gl. aan bankbriefjes bevatte. De portefeuille werd ledig op het kantoor te ruggevonden. Van den dief geen spoor, alleen meent eene jufvrouw opgemerkt te hebben dat rond dat uur een man het kantoor van M. Grewen is binnengeslopen, blijkbaar zor gende zoo weinig mogelijk gezien te wor den. Duitschland. Moord op eenen pastoor. Misda digers zijn in den nacht van Vrijdag tot Zaterdag binnengedrongen in de pastorij van Helderbeigen, bij Mainz, en hebben den 65 jarigen pastoor Thöber vermoord. Deze geestelijke, een zeer liefdadig man, was rijk. De moordenaars moeten eene belangrijke som geld gestolen hebben. Zij hebben een keukenmes achtergelaten. Op merkelijk is dat de meid hoegenaamd niets bemerkt heeft. Vaarzen 54 Schapen 58 1 Varkens 23g Lammeren Loopers 9 Kalveren 85 Viggens 545 Stieren ie kw. 0,80 2ekw. 0,70 3®kw o,65 Koeien 0,80 0,75 0,60 Vaarzen o,85 0,75 0,75 Ossen o,85 o,75 0,60 Varkens 0,90 0,80 0,00 Kalveren 1,20 0,90 0,00 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht iz 2Q Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. J. Ceymeulen, kuiper, met D. Guns, br. F. Kindermans, tapiss. met M. Flips, strikster. C. Meersman, werkm. met D. Mertens, z. b. C. Bauwens, landb. met E. Van den Eynde, kantw. V. Van Vaerenbergh, schoenm. met M. Roelandt, tw. overlijdens. R. Steenhaut wr De Neef, z. b. 80 j. Oud. Denderm. stw. M. Verhulst, kleerm. 48 j. Esplanadestr. I. Van Campenhout we Liebaut z. b. 77 j. Maanstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. GQ °-3 w F __j 181 <N O fc>0 5 Heelkundig Gesticht TE G E K L O O Alle slag van Operatiën, speciaal het radikaal genezen van BREUK, WATERBREUK, UITZAKKING der LIJFMOEDER, (matrice), enz., op 8 tot 14 dagen tijds. Te raad plegen Zondag en Dijns lag van 8 tot 10 uren en Donderdag tot den middag. Ook per brief. 2214 Handelend Geneesheer DH. LOWIE. Masteluin Zaterdag 19 Novem. 1904. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 6,5o a 0,00 Boter per 3 kil. 7,65 a 8,64 Eiers de 25 3,75 a 4.00 Viggenen.per koppel 55,00 a 65,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil.volgk.w, 17,00 a i8,oo Aalsterhop 1904 beschikbaar frs. i52,5o de 5o kil. Aalsterhop op Levering December, fr. i53 de 5o ktl. Er was 1 baal termaiki. Primé, fr. 000. 1 Ordinaire fr. 145. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. 145,00 de 5o kil. Markt kalm. GENT 18 Novcm. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge i3,5o a 14,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,70 a 2,97 Eiers per 26 3,60 a 3,96 ANTWERPEN, 18 Novem. Ziehier de prijzen der granen op da markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 18,00 a 18,5o Rogge 14,25 a 14,50 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst I7»25 a 17,50 Haver 17,5o a 17,75 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 20,00 a 21,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,45 a 1,60. De aardappels per zak 6,oo tot 6,75 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks r. 3,5o a 4,00. VEEMARKTEN, GENT, 18 Novem. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 5i5 Melkkoeien 40 Vette koeien 87 Groote ossen 11 Stieren 67 Jonge ossen 46 Magere beesten 196 CUREGHEM-ANDERL. 17 Novem. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 533 Ossen, 275 Stieren, Koeien en Veerz. 1045 Men betaalde per kilogram op voet Ossen o,65 a 0,92, Stieren o,55 a o,85, Koeien en Veerzen o,55 a 0,79. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 820. Prijs per kilogr. fr. 0,80 a 1,16. BRUSSEL 18 Novem. Kalverenm. Getal te koop gesteld 239, per kilogrt op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00 stieren 0,75 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,90 a 0,95, Kalveren i,35 a 1,45. BURGERLIJKE Gods- en Weeshuizen dot* Stad Aolst. De besturende commissie der burger lijke Godshuizen van Aelst, heeft de eer het publiek te berichten dat zij, in hare gewoonlijke Vergaderingzaal, op Maan dag 28 November 1904, om 9 uren voormiddag, zal overgaan, bij geslotene Soumissiën, tot de openbare Aanbeste ding der levensmiddelen en andere voor werpen, beschikt voor het dienstjaar igo5. Het kohier van lasten en bespreken be rust ten Bureele der Commissie, alwaar eenieder er kennis kan van nemen, van heden tot den dag der Aanbesteding, van 9 uren 's middags en van 2 tot 4 uren des namiddags. Aelst, den 14 November 1904. De Sckretaris, De Voorzitter, Frans CRICK. Adolf CALEWAERT. OPENBARE VERKOOPING van Schrij n werkersgerief, Boerenalem, Balken, Planken,Ribben, Mest, Brandhout, enz. to Hotstade, Hoogstraat. Ten verzoeke en ter woonst van Sieur Petrus Van Keer, landbouwer aldaar, op Maandag 28 November 1904, om 9 uren voormiddag. Op de gewone voorwaarden. Door het ambt van Deurwaarder Josef DE VOS, te Aalst. VEN DITIE van ERWTR1JS, SNOEIHOUT, Bandhout voor kuipers en mutsaard, t© AALST, Brusselschen Steenweg, op 't kasteel Overhamme. De Deurwaarder MAHIEU te Aalst, zal op Maandag 21 November 1904, om 1 ure namiddag, in het openbaar verkoo- pen Namens de heeren Baron Leo de Be thune en Baron Louis de Bethune, eige naars i°) drij zeer dikke en schoone Kersen- boomen, 1 Esch, 2 dikke Herselaars, 3 schoone Lindenboomen, 2 Erabeis, enz. 2°) 40 koopen allerschoonst Erwtrijs. 3°) 20 koopen Snoeihout. 4°) 5 koopen Bandhout voor kuipers. 5°) 20 koopen Mutsaard. Gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling voor eenieder. OPENBARE VERKOOPING te ERPE, Langebroeck. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met tusschen- komst van Mr SCHELFHOUT, Notaris te Oorde- gem, met gewin van palmslag en gelagen, namens wien 't behoort, in het openbaar verkoopen Eenige koop. Een perceel Meersch mei haag omheining, gelegen te Erpe, Langebroeck, bekend bij kadaster wijk D, nummers 1016 en 1017, groot aldaar 25 aren, 5o centiaren, palende ten ooste M. Jooris-Dooreman, ten zuide den Voetweg, ten weste en ten noorde den Gracht. Boom- en haagprijs fr. 100. Onmiddelijke ingebruiktreding. Laatst gebruikt door M. Frans Van Droogen- broeck-Sterck, te Meire. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 8 r. Verblijf! Donderdag ee >9»4 telkens om 3 uren van den avond, ter herberg ge houden door den heer Xaveer Van Cauter, te Meire, Dorp. OPENBARE VERKOOPING VAN 29 koopen zware Kanada en Wilgen- te ERPE, Langebroeck. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met tusschen- komst van Mr SCHELFHOUT, Notaris le Oorde- gem, namens de Erven van wijlen M. Amand Sterck te Meire en Jufvr. W° Sterck-Pieters te Erpe, in het openbaar verkoopen op Maandag 5 December 1904, om 9 uren van den morgend Aan eene partij meersch, te Erpe, Langebroeck, nabij dc Statie 26 koopen Kanadaboomen, 3 koopen Wilgenboomen. N. B. De voormelde boomen meten allen i omtrek ongeveer 2 meters en zijn geslaan nabij de Statie Erpe-Meire en de Audenaardsche kassei, dus allergunstig voor het vervoer. De verkooping zal plaats hebben op de bovenge melde uur en na de verkooping van Boomen te doen te Erpe, aan de Nestebrug, om K uren van den morgend van zelfden dag door het ambt van voornoemden Notaris EEMAN. Zij zal geschieden op gewone voorwaarden en ongeld en met tijd van betaling mits ie stellen goede en gekende borg.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2