1854-1904. }fer kipvijzen. BREUKEN JUBELFEEST Onbevlekte Ontvangenis. Ouderdoms-Pensioenen Van tak op tak. Rechterlijke krouijk Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. s I g 5^ 8" s°! gsfs* I g sj CQ i=j o S r a 3 Heelkundig Gesticht 5000 HOPSTAKEN, STA D A A L8T. DER St. Martens-parochie. x. Op Zaterdag 3 December, om 8 uren 's avonds, aankondiging van het Jubel feest door het luiden der klokken van al de kerken en kapellen der stad. 2. Zondag 4 December, om 4 uren. opening der plechtigheden door solem neel Lof met Vlaamsch Sermoen. Maandag 5. Dijnsdag 6, Woensdag 7 December, Vlaamsch Sermoen om 5 uren 's morgens en om 8 uren 's avonds. Fransch Sermoen om 5 uren 's avonds. 3. Donderdag 8 December, Feestdag der Onbevlekte Ontvangenis, Om 9 uren, plechtige Hoogmis met Vlaamsch Sermoen, Om 5 uren, plechtig Lof met Fransch Sermoen, Om 8 uren 's avonds, sluiting van het Jubile door Vlaamsch Sermoen gevolgd door de uitvoering van een Jubellied en d- Toewijding der stad Aalst aan de Onbevlekte Maagd. Daarna Magnificat door al het volk. 4. Op 8 December, van 5 tot 9 uren 's avonds. Verlichting met electriciteit van den koor en het portaal der St. Mar- tenskerk. 5. De inwoners van Aalst worden vriendelijk verzocht op 8 December hun ne huizen te bevlaggen. 6. Het Comiteit der feesten neemt de vrijheid tenen oproep te doen tot de gods vrucht en de mildadigheid derAalstersche bevolking voor het welgelukken der plech tigheden. Het Comiteit verhoopt dat de stad Aalst, door de algemeenheid en de edel moedigheid harer medewerking, zal toonen dat de liefde tot Maria nog altijd even diep in 't hert harer inwoners ge prent blijft. Namens het Comiteit Kanunnik ROELANDTS, Pastoor-Deken van Aalst. Wij denken onze geachte lezers aange naam te zijn met aan de ouderen van jaren te herinneren en aan de jongeren onder oogen te brengen, wat er hier plaatsgreep te gelegenheid van de plech tige afkondiging van het dogma of ge loofspunt der Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria. Uit De Denderbode van 5 Februari 1855, drukken wij over Verleden zondag heeft alhier de pleg- tige alkondiging plaets gehad van het leerstuk der Onbevlekte Ontvangenis van Maria, onlangs door het opperhoofd der H. Kerk, omringd van by de dry hon derd kardinalen, artsbisschoppen en bis schoppen vastgesteld. Ter dezer gelegenheyd heeft de stad Aelst zich deftig doen onderscheyden en onwedersprekelyke blyken gegeven van geloof, godsdienstyver en ware teerher- tigheyd jegens deze tot wie niemand oyt vruchteloos toevlugt genomen heeft. Van in den vroegen morgend wapperden in alle straten drapeaux, en bereydde men zich tot de algemeene viering die des avonds op de allerschitterendste wyze plaets gehad heeft, zelfs tot de geringste armhuysjeSjin de meest afgelegene wyken der stad zag men den penning der be- hoeftigen werkstellig gemaekt tot verheer- lyking van Haer die voornamelyk de troostersse der bedrukten geheeten word. Als eenen bliksem verspreydde zich overal het gerucht dat er iets buytenge- woons in het beggynhof verrigt wierd en inderdaed, 't was niet verloren moeyte dat arm en ryk, groot en kleyn, geleerd en ongeleerd naer die gewoonlyk zoo eenzame en stille plaets snelden om te zien wat Eene allerluysterryke. eene allertreffelykste viering, welkers weerga wy hitr tot nog toe niet gezien hebben. Te beginnen van den ingang tot in de het afgelegenste hoekje van het beggynhof waren de huyzenop de schitterendste wyze van onder tot boven verlicht een groot deel vensters waren afgespannen met ge schilderde transparanten waerin alle sooiten van zinnebeelden over het leven en eygenschappen der hrylige Maegd af geschetst stonden verder prykten bloem kransen, scliilderyën, kostelyk vercierde Lieve Vrouwbeelden, festoenen, trophees, pyiamiden immers alles wat de teerdere godsvrucht aen die geestelyke dochters had ingegeven, en dit alles te saem ge nomen, verlicht door zes zeven duyzend bougies en waschkeersen, leverde eenen zoo verrukktnden blik r p, dat de duy- zende bezoekers en bezoeksters van hunne verbazing niet konden terugkomen. Na aldus eenen oogslag op de bezonderheden geworpen te hebben, was men, om zoo te zeggen, verstomd by het zigt van het ensemble het welk door eenen buytenge- woon fraejen en klaer verlichten transpa rant, waermedc de ruyme kerkdeur ver- cierd was, nog opgehelderd wierd. Met een woord, de viering van 't begynhof heeft eene algemeene verbazing verwekt en 't publiek meermaels doen zeggen dat, als er kwestie is van vieren en van luys- terryk te vieren, 't begynhof en deszelfs yverigen pastor zich mogen meê be- moeyën. d Verder zyn de diensten in onze hoofd kerken de keiken der eerw. PP. Jesuiten ^n des begynhofs op de alhrplegtigste wyze verrigt geworden J deze kerken wart 11 Ook mei al hare beste cieraden, met zinnebeelden, en andere fraeye ver- ciersels opgepronkt en leverden eenen statigen oogslag op die den geloovigen doordringt, byzonderlyk als er gehandeld word van eene dier groote godsdienstige gebeurtenissen die 't katholicismus alleen op eene weerdige wyze kan vieren. a Alhoewel de algemeene viering niets te wenschen overlaet, is't echter jammer «lat zy niet eenige dagen te vóóren gekend is geweest, want wy hebben vele onzer medeburgers hooren zeggen dat zy ook hunne huyzen met transparanten en an dere cieraden zou vercierd hebben, gelyk de huizen van den terw. heer Deken, van den eerw. heer pastor des begynhofs, en gelyk de kapelle van den H. Geest inde Leopoldstraet. Ten slotte, wy hebben de grootste reden om ons te vergenoegen by het overwegen dat onze geliefde stadsge noten dadelyk de groote beteekenis dezer «odsdierstige feest hebben begrepen en zich zoo bevlytigd om de zelve naer be- hooren te vieren. De plechtige feesten werden later ge vierd op Zondag 3 Juni i855. Eene aller- luisterrijkste Processie, vereerd met de tegenwoordigheid van Z. H. Mgr. Dele- becque, Bisschop van Gent, doortrok onze rijk versierde straten. In DEN DENDERBODE van 10 Juni i855, lezen wij dat de indruk zoo groot is n dat veler tranen hebben ge- vloeyd, en dat duyzenden toeschou wers, als door eene onweerstaan bare kracht overheerscht, hunne kreten van verwondering niet kon den bedwingen. En dan lezen wij verder In zulken deftigen opschik is de pro cessie met onze stadsmagistraten de straten doorgetrokken en eyndelyk op de groote merkt gekomen waer eene verhevene estrade was opgeslagen wel ke Z. II- onzen onvermoeybaren pre laat met zyne talryke geestelykheyd beklommen heeft. Als nu geheel den stoet in volle orde op de uytgestrekte plaets gerangschikt was, heeft Z. H. den bisschop tot de ineengedrongen menigte eene treffende n aenspraek gehouden waerin hy het 1 levendig geloof en de devotie van de Aelstenaers hemelhoog heeft geprezen hen tevens aan Maria toewydende en den magtigen bystand der Koningin van hemel en aerde over hun afsmee- kende Wij moeten hier eindigen plaatsgebrek noopt er ons toe. Eene buitengewone bedrijvigheid heerscht op 't oogenblik ter onzer colle giale kerk van Sint-Martinus. Aan de voorbereidene werkingen onder 't bestuur van den E. H. Roegiers, Pas toor van ons Hospitaal, St. Elisabeth, mogen wij ons aan iets allerluisterrijkst, aan iets subliem verwachten. Hoe de kinderen tegen de koude moeten beschut worden. De Engel- sche mode van de kinderen bij alle weders half gekleed te laten loopen is bijzonder af te xeuren. Het is eene treurige mis greep, te denken dat het kind, dat met gelijke kleeding alle weders doortrekt, daardoor sterker wordt. Men ondermijnt integendeel de gezond heid der kinderen en stelt ze aan de ergste ongevallen bloot. Er is ten andere geen land ter wereld waar zoo vele kindersterf- ten en teringlijders aangestipt worden als in Engeland. Hun voorbeeld mag dus niet gevolgd worden. Wij moeten met stiptheid de verander lijkheden van de temperatuur navolgen en naar die veranderingen de kinderen kleeden. Des winters ir.oet men vooral lichte, buigzame en harige wolgoederen gebruiken. Hoe meer de wol effen is, hoe zwaarder hinderend en min warm zij zal zijn. Men moet ook geene groote boeveel heid kleederen om het lijf hebben. Wat ook dient vermeden te worden, is de ge stikte stof ook nog de katoengoederen, welke de vochtigheden opslorpen en geenszins tegen de koude beschutten. Al de ingewandziekten, waaraan de kinderen lijden, komen voort van koude aan billen en buik het is dus ook noo- dig dat deze lichaamsdeelen tegen het gure weder bescjiut worden. Eene flanel len of gebreide broek is heilzamer dan alle andere waren. Men mag echter nooit de flanel of het breiwerk rechtstreeks op het vel dragen. Men moet deze beide klecrsoorten boven het hemd dragen. Fijne en lichte wollen kousen zijn ook aan te bevelenbij slecht weder en bij hevige koude is het gera~ J zaam lederen slopkousen te dragen. De drie groote regelen der gezondheid voor de kinderen zijn dus, netheid, goed voedsel en kleeding volgens de seizoenen Abdij Affllgem. Donderdag December, Feestdag der Onbevlekte Ontvangenis van Maria Geduiige Aan bidding in de Abdijkerk van Affligem. 's Avonds na het Lot zal de Abdij prach tig verlicht worden ter eere van de Onbevlekte Maagd. STAD AELST. De werklieden of oud-werklieden, ge boren in i83g of vroeger, die vermeenen recht te hebben tot het Ouderdoms Pen sioen, worden verwittigd, dat, hunne aan vragen zullen aanvaard worden ten Bu- reele der Werkbeurs, van 9 tot n uren 's voormiddags, te rekenen van Donder dag 1 December tot den 3i inbegrepen. Eens dit tijdstip verloopen zullen er geene aanvragen meer kunnen aangeno men worden. Aelst, 28 November 1904. De Burgemeester. M-L. GHEERAEDTS. Demandez par tou» les cigare» Quo Vadis HOE DIKWERF hebben wij Groene Pie niet met verontweerdiging hooren donderen tegen de Vlaamsche vertegen woordigers, die in de Volkskamer de Fransche taal gebruiken, 't Is eene ware schande, riep hij uit... In zitting van 25 November 11., sprak Groene Pie, alhoewel het volgens hem eene schande is, vijf regels in de Fransche taal tot verdediging van een amendement door hem in de Fransche taal voorge dragen. Een woord van den heer Minister van justicie was voldoende om 't bedoelde amendement met eene zinking te doen begraven. En. 0 bittere spotternijdit amendement zou dienen tot vrijwaring der Vlaamsche rechten Wat groene politieke hansworsten toch Weinig gekend groensel. Aan de nationale maatschappij van hofbouw kunde, in Frankrijk, heeft de heer Curé, sekretaris van het syndikaat der moes tuinhouders V3n het Parijzer departe ment, eene soort groensel gezonden welke op onze dagen nog schier ongekend is en slechts in schrale hoeveelheid ge vonden wordt, bij hofbouwers die zich bijzonder op groetenkweek toeleggen. De soort groensel is de Pé Tsai of Chineesche kool, welke door de geleerden gedoopt is door Brassica Chineneis. Deze plant wordt op groote schaal in het Verre Oosten geplant en zij is de hoofdschotel van alle maaltijden in die streek. De heer Curé heeft aan de Nationale Maatschappij eenige dezer vruchten ge zonden, welke 3 kilogr. 5oo grammen wogen, na slechts 3 maanden groei. De Pé-Tsaï bezit zeer groote voe dingsstoffen en het schijnt zeker te zijn dat dit groensel den een of anderen dag eene groote plaats in onze maaltijden zal innemen. Het is een uitstekend groensel, waar van de smaak in niets den smaak der kool weergeeft.De smaak is zoet als hazel noten met een lichten doorslag van cruciferen. Alle personen welke er van eten zijn het eens om te verklaren dat de plant zeer goed is, Wat meer is, het is eene plant welke gemakkelijk te verteren is men mag ze voordeehg vergelijken met room of an dere zachte voedsels. Een groote deugd van de u Pé-Tsai is ook dat zij weinig tijd noodig heeft om gaar te zijn. Een Salomonsoordeel. Een be jaarde boer van een Brabantsch dorp werd verliefd op eene welhebbende boerin en vroeg haar tot vrouw. Het aanbod werd aanveerd, de noodige toebereidsels gemaakt, de papieren orde gebracht en de roepen gedaan. Maar middelerwijl vernam de bruide gom dat de fortuin zijner bruid in verre na zoo aanzienlijk niet was dan hij dacht, dat hare eigendommen met hypotheken waren belast en hij krabde terug. Woedend vernam de bruid de beslis sing van den boer en, om zich te wreken ging zij eene klacht doen bij den vrede rechter, om 200 fr. schadevergoeding te bekomen voor gedane onkoslen. Maar toen de zaak voor de vierschaar kwam, bracht de magistraat een von nis uit,om Salomon beschaamd te maken. Aangezien het ontworpen huwelijk aan de getrouwden niets kon brengen dan wonden, kneuzingen, blauwe oogen en bloedende neuzen Aangezien eene vrouw, die voor hare eer bezorgd is, stellig tot steun van haren eisch geene bewijsredenen zou hebben ingebracht, als die van de eischeres in kwestie Aangezien Venus en Cupido (hier volgt eene beschouwing waarvan de rech terlijke jaarboeken nog geen voorbeeld bevatten) Wordt de zaak niet als ontvankelijk gehouden en beide partijen buiten de zaak gesteld. 't Schijnt dat de eischeres in beroep gaat. (XXe Siècle.) Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 4 December 1904, M. Valckeneer, Esplanade. o Creemboter. Markt van Zaterdag 3 December 1904 206 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 358 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2860 kilogr. AALST. Een nieuw fabriek. Wij vernemen dat eene naamlooze maatschappij alhier een meersch heeft aangekocht, gelegen langs den Dender, iets verder dan de spinnerij en weverij Roos, Geerinckx en De Nai yer, tot het stichten van een fabriek van kunstmatige of artificieele zijde. Dergelijk fabriek be staai reeds tot Tubize boven Hal. Aalst is goed voorzien. Een bewijs zooals het volgende brengi eenige aanhangers bij, waarvan de bevestiging zich bij de reeds bestaande bijvoegt. M.GustavePalsterman, 4, Lange Zout- straat te Aalst, zegt ons Sedert meer dan vijftien jaren had ik vreeselijke nierpij nen 's nachts was ik dikwijls genood zaakt het bed te verlaten, zoo leed ik ik ruste nooit; ik kon mij bijna niet meer bewegen en alle werk was mij lastig en pijnlijk niettegenstaande menige midde len en zorgen bleef mijn toestand den zelfden, het verdrittte mij, me zoo te zien; ik wilde mij met de Foster Pillen voor de Nieren waarvan men zooveel goeds zeide verzorgen ik haalde er dus eene doos bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. Ik mag u zeer rechtzinnig bekennen, dat ik mij, na de pillen gedurende eenige dagen genomen te hebben, reeds veel beter gevoelde en weinigen tijd later is mijn toestand zoo van dag tot dag ver beterd dat ik heden niet meer de minste pijn gevoel. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. De hierbovenstaande bevestiging die zoo eenvoudig en zoo rechtzinnig getuigt van de krachtdadigheid der Foster Pillen voor de Nieren zij zijn een onfeilbaar middel tegen al de nier- en blaasziekten alsook voor hunne eerste kenteeker.en zooals de pijnen, de zwakte en stijfheid des rugs, de opstopping, het niet behou den van het water, het gruis in het water, de rugpijn door eene verkoudheid ver oorzaakt, de verdrukking der nieren en der blaas, de ontsteking, enz. en al de daaruit vooitspuitende ziekten zooals de suikerpisvloed, waterzucht, verlies van eiwitstof, de onzuiverheden des bloeds, enz. Dus vermijdt de ziekte met de ken- teekenen te bestrijden zoohaast zij zich voordoen. Verzekert u dat men u de Foster's Pillen voor de Nieren geve, van de zelfde soort als die welke M. Palsterman gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 frank 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de En- gelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat, te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. AALST. Cath. Kring De Vriend schap. Morgen 4 December, om 6 ,iren st*Pl 's avonds Sluiting van dan prijskamp met jaskaart. Om 8 uren GROOTE TOMBOLA voor al de Leden die voor den kaart- prijskamp zijn ingeschreven geweest. Xe Iaat klagen vele lieden wan neer de hoest hunner kinderen in bron chiet of tering is veranderd. We kunnen hun niet genoeg herhalen van bij den minsten hoest onmiddelijk den Siroop Depratere te nemen hij alleen is onfeilbaar en mag zonder gevaar genomen worden op eiken ouderdom. 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overal te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Laarne. Geheimzinnige zaak. Onlangs werd alhier het erg verminkte lijk van eenen werkman, zekeren Pae- linck, 21 jaar oud, op de lijn gevonden van den buurtspoorweg Zele-Hamme. Zijn hoofd was geheel vermorzeld. Uit het onderzoek schijnt nu te blijven dat de dood van Paelinck niet toevallig is, zooals eeist gedacht werd. De wetsdokters zijn het eens en alles duidt zulks aan dat de ongelukkige Paelinck vermoord is ge worden en dat naderhand zijn lijk op de rails werd gelegd, om te doen gelooven aan een ongeluk. Wat nog als eene ver zwarende omstandigheid aanzien wordt is het feit, dat Paelinck dien avond terug kwam uit Heusden, waar hij zijne beminde was gaan bezoeken, met wien hij eenige dagen later zou trouwen. Het schijnt ook dat hij onderwege twis heeft gehad met eenen man, die sinds dien niet meer is teruggezien. De echtgenooten X., die eene Brus- srische voorstad bewonen,waren, ondanks hun bloeienden handel, niet gelukkig. Zij hadden geen kinderen en maakten dik wijls ruzie. Nu eenige maanden geleden maakte de vrouw, die 53 jaar oud is, haren 1 bekend, dat hij weldra vader zou zijn De man hechtte geen belang aan dit gezegde en, toen de vrouw later hare bewering bev-stigde, dacht de man dat zij hem voor den gek hield af dat zij van lotje getikt was. Eenige weken geleden werd er weer hevig getwist en wel zoo erg dat de vrouw de deur uitliep. En toen zij over een paar dagen terugkeerde bracht zij een busselkindje meê. De man was woedend en de vrouw antwoordde met de melding, dat zij reeds voor de verklaring van den burgerlijken stand had gezorgd. Hij deed eene klacht. De geneesheer en de vroedvrouw die bij de geboorte zouden tegenwoordig zijn geweest, wer den ondervraagd, doch deze weigeren inlichtingen te geven wegens beroepsge heim. Maar het onderzoek bracht toch aan het licht dat op den dag, voor de ge boorte van het knaapje aangegeven, eene vrouw in de straten der voorstad aan de voorbijgangers gevraagd had naar Mad X. Die vrouw droeg een zuigeling op den arm. Er-schijnt dus geen twijfel te bestaan of er is hier spraak van een onderge schoven kind. Sedert eenigen tijd deed een persoon in de bladen van Brussel eene aankondi ging plaatsen, in welke hij aan lieden, die in geldverlegenheid zijn, leeningen aan bood, aan eene gansch regelmatige intrest taks de antwoorden moesten blijvende post in de middenstatie worden besteld, Nu over eenige dagen vroeg een Brus- selsche notaris eene aanzienlijke som ter leen, en reeds den dag nadien kreeg hij het bezotk van een deitig gekleeden type, ten genaamde V. D., 25 jaar, die hem zegde dat de zaak zonder moeite zou gaan, maar dat voor zijne waarborg de geldschieter, wiens tusschenhandelaar hij was, verlangde dat hij eene levensverze kering aanging. De notaris vond dia voorwaarde heel redelijk en hij ging met Van D. naar eene der voornaamste verzekeringsmaatschap pijen der stad, waar deze laatste eene polis teekende en als eerste storting 3,000 fr. betaalde. Van D.trok nu als premie voor de zaak eene som v m 800 fr. Denzelfden dag, rond 6 uren zou hij dan de verlangde som in leening ontvan gen. Van D. zou ze hem zelf brengen. Onnoodig te zeggen dat de naïve nota lis drie dagen lang vruchteloos naar de som wachtte. Eindelijk heeft hij zich moeten getroo sten met eene klacht bij het parket te doen. (XXe Siècle). Belangrijk en nuttig;. De Zakatlas die als premie wordt aangebo den aan eiken kooper van de Atlas-Cho colade, verkocht aan 1,35 fr. het pak in al de huizen Delhaize G broeders Cle, merk den Leeuw. Deze atlas bevat 19 kaarten in kleurendruk en geeft de nauw keurigste inlichtingen nopens de bevol king en de oppervlakte van ieder land. Een schrikkelijk ongeluk heeft Donderdag in de Magdalenastraat te Brussel plaats gehad. Een wagen, met twee paarden be spannen en geladen met een electrisch hijschtoestel, dat gediend had aan de kazerne der grenadiers, reed gezegde straat af, toen op de hoogte der Duques- noystraat het remtoestel van den wagen biak, cn het voertuig, voortgedreven door zijn ontzaglijk gewicht, met steeds grooter wordende snelheid, de hellende straat afreed. De wagen botste aan de kro - ming der Spoormakersstraat tegen den gevel van het huis nr 108, waar drie dames en een jong meisje vóór de vitrien stonden, die daar zij niet op tijd hadden kunnen vluchten, omver geworpen wer den. Twee i Ter, Mev. Germain en haar i2jarig dochterken, werden redelijk erg gekwetstde twee andere zeer gevaarlijk. Deze zijn Mad. Donnay en Mad. Grand- maison, echtgenoote van eenen gemeente- bediende. De voerman van den wagen, die door den schok op den grond viel, is zwaar gewond aan het hoofd. Een onderzoek is begonnen. Een jonge wees, oud 14 1/2 jaar, die door een tnenschlievenden persoon van het Casinoplein te Gent, in zijn huis op genomen was sedert verscheidene jaren, verdween dijnsdag op het onverwachts. Weldra stelde de weldoener vast, dat men hem vijf obligatiën, waaronder drie van Luik en twee van Gent, alsook een bank briefje van 20 frank ontnomen had. De jeugdige dief was naar La Louvière ver trokken, waar zich sedert eenige dagen zijne zuster bevindt, die met eene barak reist. Dijnsdag avond was hij reeds aan gehouden. Dank aan zijnen weldoener, had di jongeling eene verzorgde opvoe ding ontvangen. Hij volgde voor het oogenblik de leergangen der Hofbouw kundige school. PIANOS. Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pia nos, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs, Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 32, (tegenover de Bagattenstraat), In de onderaardsche gangen der koolmijnen van Personnes, bij Binche, heeft zich Woensdag namiddag eene in storting voorgedaan. Vier mijnwerkers werden onder de puinen bedolven. Men begon onmiddelijk de reddings werken twee der werklieden werden nog levend van onder de puinen opgehaald, maar waren erg gekwetst. Wanneer men de twee anderen boven haalde, waren zij reeds overleden. Het zijn twee gebroeders Bettignies. De eerste bewoont St-Vaast, is gehuwd 1 familievader de tweede, een jong man, woont te La Louvière. Een schrikkelijk ongeluk le Beveren-Waas.— Woensdag namiddag reed Frans Suy, landbouwer op Leurs- hoek, met zijnen wagen bespannen met 2 paarden en geladen met eene vracht rapen naar huis toen hij onderweg op de halfdreef door eene kar met drij honden voorbijgereden werd. Gelijk het dikwijls gebeurt verschrik ten de paarden het eene sprong over de strengen en het andere zette het op een loopen. De brave man trachtte zijne paar den tc stillen, sprong er na eenige ston den af en stuikte met het hoofd op de kasseisteenei 1 en de wielen vlogen over zijn hoofd. Toen men kwam toegeloopen vond men een lijk. De ongelukkige werd gedood eenige meters van zijne hoeve, waar eene vrouw met 6kinderen hem ver wachtten. De diefstallen in den omtrek van Hasselt duren voort. Het parket heeft zich naar Bourg-Leopold begeven om onder zoek te doen wegens een razzia, door de dieven gehouden in het kamp. Zij hadden in de mess der officieren eene massa vleesch, wijn, likeiren, boter, kaas, enz. gestolen. Uit der band te koop. Eenen schoonen en lichte IJstoel, die nende voor een en twee paarden, aan ge matigden prijs. Zich te bevragen Vrijheidstraat, Nr 16 te Aalst. a ui o s O) Z 4S G - cö 4» *-3 Q !S3o2 W 5 O o -r f—i - S 2 5 ods 1 -S -5 iO CJ o o S3 r- o 5h O O - Z Z a§5 O S e- 2 Zaterdag 3 December. 1904. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a oo,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 7,00 Boter per 3 kil. 7,11 a 8,28 Eiers de 25 3,25 a 3,5o Viggenen,per koppel 45,00 a 5o,oo Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil.volgk.w, 16,00 a 20,00 Er was o baal ter markt. Primé, fr. 000. Ordinaire fr. 000. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 142,50 tot fr. 145.00 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. 137 5o de 5o kil. Markt kalm. GENT 2 Decern. Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,79 a 2,88 Eiers per 26 3,85 a 3,96 ANTWERPEN, 2 Decern. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 18,00 a 18,25 Rogge I4»a5 a 00,00 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 17,00 a 17,25 Haver '7>5o a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitjerpeën 20,00 a 20,5o De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,5o a 1,60. De aardappels per zak 8,00 tot 9,00 fr. De- eieren betaalde men per 25 stuks r. 4,00 a 4,50. VEEMARKTEN, GENT, 2 Decern. Getal te koopgestelde hoorenbeesten 463 Melkkoeien 33 Vette koeien 92 Groote ossen 1 Stieren 4 Jonge ossen 5o Magere beesten 160 Vaarzen 53 Schapen io3 J Varkens a5g Lammeren o Loopers i3 Kalveren 99 Viggens 627 Stieren i* kw. 0,80 2ekw. 0,73 3®kw. 0,66 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht n 2J Vrouwelijk idem 10 Huwelijken. R. Martens, werkm. met C. Vercam- men, tw. D. Ryns, werktuigk. met M. De Coster, kantw. OVERLIJDENS. T. Moens, m. De Coen, bez. 43 j., KeizerI. PI. M. Van Mossevelde, m. Van Schoor, voerm. 44 j., Gheeraerdts- laan. F. Kiekens, m.Gecroms, broodb. 56 j.St. Jortsstr. N. Van Tillelboom, z. b. 60 j., Nazarethstr. J. Van Lier- de. w" Becqué, z. b. 72 j., Leopoldstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren 0,78 0,80 0,82 o,g3 1,25 0,70 0,70 o,74 o,85 0,95 0,65 0,60 0,60 0,00 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 1 Decern. Ter veemarkt werden te koop gesteld: 56g Ossen, 211 Stieren, Koeien en Veerz. 817 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,68 a 0,95, Stieren o,58 a o,88, Koeien en Veerzen o,58 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 776. Prijs per kilogr. fr. 0,80 0,98 a 1,16. BRUSSEL 2 Decern. Kalverenm. Getal te koop 'gesteld 25o, per kilogrt op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen 0,90 a 1,00 stieren 0,75 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,90 a 0,95, Kalveren 1,35 a 1,45. TE EEK L OO - Alle slag van Operatien, speciaal het radikaal genezen van BREUK, WATERBREUK, UITZAKKING der LIJFMOEDER, (matrice), enz., op 8 tot 14 dagen tijds. Te raad plegen Zondag en Dijnsdag van 8 tot 10 uren en Donderdag tot den middag. Ook per brief. 2214 Handelend Geneesheer D' H. LOWIE. OPENBARE VERKOOPING van TE MOORSEL, Statie, op Maandag 12 Debember 1904, om 2 ure namiddag, onder het bestuur van den Secretaris REYNTENS en door bevoegd ambt.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2