9 Zondag II December 1904 5 centiemen per nummer. S6s,e Jaar 3697. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Tramwegen. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze wet op de Arbeids-ongevallen. ID TH IMI-ATST met den Witten Baard. DE DENDERBODE. i it blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- Rening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor e Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes naanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. - De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bü C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N' 31. en in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE 8UIIM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen. uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele vaE dit blad. AALST, io DECEMBER 1904. Onze wet is, ten tweede, toepasse lijk op de leergasten. Wat is dat een leergast De wet zegt het niet. Wij weten dus niet of het een kwestie is van loon of van ouderdom die die de grens verbeeldt tusschen werkman en leerjongen. Het zou verkeerd zijn te zeggen dat heeft geen belang. Die bepaling heeft haar belang, want voor de leergasten die het slachtoffer worden van een werkon geval is een minimum, een laagste loon, voorzien, waarop de rente, in voorkomend geval, zou berekend worden. Bij voorbeeld. Een leerjongen wint 60 centiemen daags. Een ongeval treit hem en hij kan niet meer werken. Zijne rente is niet den helft van zijn loon, dat is 3o centiemen daags. Neen, de wet, in de voorlaatste paragraaf van art. 8, bepaalt dat zijne rente moet berekend worden volgens den minst betaalden arbeider van zijn vak, en zoo deze geen 1 fr. daags wint, op 365 fr. Die jongen zou dus 5o centiemen rente hebben per dag. Er zijn ongelukkiglijk arbeiders welke geen frank per dag verdienen. Zij zijn ZELDEN, ZEER ZELDEN, HET IS WAAR. Wel- nu, in geval van ongeluk, zou hunne rent berekend worden volgens hun werkelijk loon en min dan 5o centiemen per dag kunnen bedragen. Als de leergasten geen loon trekken dan toch zijn ze nog verzekerd men neemt alsdan of 365 fr. als basis, of het loon van den minst betaalden werkman van het vak waarin de leerjongen werk zaam was. De voor den leergast voordeeligsten cijfer wordt genomen als basis. 3. De wet is ook toepasselijk op de beambten. Zij stelt 2 voorwaarden 1° hun jaarloon mag niet boven de 2400 fr. gaan. 20 hunne bezigheid moet hen aan het zelfde gevaar blootstellen als de werklie. den, hetzij rechtstreeks of onrechtstreeks. Daaruit volgt dat de bureelbeambten niet onder de wet vallen, omdat de 2d* voorwaarde niet is vervuld (of misschien de eerste ook niet). Zij staan immers aan het gevaar van werkongevallen niet bloot. Men mag daaruit niet besluiten dat die bedienden geen recht hebben in geval van ongeval. Neen, hun toestand is en blijft geregeld volgens de algemeene princiepen van verantwoordelijkheid van ons bur gerlijk wetboek (art 1382 1386). O 29e VERVOLG. Ik geloof wel, dat gij aan Londen de voorkeur zoudt geven. Neen, ik zou juist het platteland verkiezen, zegde Beatrix op vasten toon. Ik ben ook een goede organiste en bespeel het orgel evengoed als de piano.Wanneer gij eens hoort dat er in eene kerk, dicht bij de plaats waar gij zult wonen, een organiste gevraagd wordt, dan verzoek ik u beleefd, aan mij te denken, Mev. Cart. Was het eene ingeving der Voorzienig heid, dat Jim Cart den volgenden mor gen eenen brief ontving, waarin deze hem mededeelde, dat de organiste, die sedert eenige jaren in de kerk van Chat ter ly was werkzaam geweest, haar ont slag had aangevraagd, omdat de nieuwe hulpprediker het gewaagd had, andere kerkgezangen voor te schrijven dan die tot dusverre id gebruik waren. Hij schreef Mej. Hoskin wacht er slechts op, dat wij tiaar zullen verzoeken te blijven, dan zou zij haar verzoek om ontslag in trekken, maar in uwe plaats liet ik haar liever gaan, M. Jones, de vorige predi kant, behield haar alleen, omdat zij goed koop is, wat dan ook haar eenig voordeel Maar zal men zeggen Zijn de inge nieurs bedienden die onder de toepassing van de wet vallen, wel te verstaan als hun jaarloon niet boven het wettelijk mini mum is Voor dezen zal de eerste voor waarde gewoonlijk niet vervuld zijn. Die heeren winnen meer dan 2400 fr. Doch zelfs in dat geval, meenen wij dat de wet er niet op toepasselijk is. De inge nieurs behooren eerder tot de directie. Zij oefenen, in vereeniging met het hoofd der onderneming, eene, opzicht- of toezicht en leidingsmacht uit. Onder de beambten van de wet moeten wij dus de technische beambten zien, waarvan in de vorige ontwerpeL spraak was. Dat is bij voorbeeld de meester gasten, de markeerders enz. enz. Op welke nijverheden is de wet toe passelijk Op alie nijverheid is de wet niet toe passelijk. Er zijn drij soorten van onder nemingen, waarop zij toegepast moet worden i° de nijverheden. 2° op landbouwondernemingen. 3° op de handelshuizen. Welke nijverheden zijn aan de wet onderworpen Zij worden opgenoemd in artikel 2. wij drukken dat artikel over 0 Aan deze wet zijn onderworpen de hierna genoemde openbare of bijzondere ondernemingen I. De mijnen, graverijen, groeven de cokeovens de perskoolfabrieken de ovens en werkplaatsen tot bereiding van de ertsen en van de voortbrengselen der groeven De hoogovens, staalfabrieken,inrich tingen tot het winnen en ruwbewerken van smeedijzer en andere metalen de metaalgieterijen De fabrieken van werktuigen en me talen voorwerpende smederijen de werkplaatsen voor ijzerwaren, de sloten- en kachelmakerijen het afwerken van metalen het vervaardigen van bouten, spijkers, schroeven (vijzen), kettingen, draad, kabels, wapens, messen en andere gereedschappen of voorwerpen in metaal De glasgieterijen, de glasblazerijen, de kristalfabrieken, de holglasblazerijen het bakken van aardewerk Het vervaardigen van scheikundige voortbrengselen, gas en naproducten, springstoffen, strijkhoutjes, oliën, kaar sen, zeep, verfstoffen en vernissen, caout chouc of veerhars, papier De leerlooierijen en leertouwerijen De graanmolens; de brouwerijen, mou terijen, stokerijen de fabrieken van spruitwater de suikerfabrieken De metsel-, timmer-, schilderwerken en alle overige werken behoorende tot de bouwnijverheid het schoorsteenvegen de aardwerken, het delven van putten, de uitmaakt. Zij is eigenlijk volstrekt niet muzikaal en speelt afschuwelijk valsch. Ik weet wel dat die valsche muziek bij de godsdienstoefeningen mij van den eersten dag af dat ik uit Indië terug was, onaangenaam heeft aangedaan. M. Oli ver, de hulppredikant, heeft in uwen naam haar ontslag aangenomen en ik raad u ernstig aan hare opvolgster nog voor uwen terugkeer te benoemen, omdat mej. Hoskin u met hare vleierij niet zou kunnen overhalen. De gemeente kan zeer goed duizend frank voor de organiste betalen en wanneer de nieuwe titularisse eene goede pianoonderwijzeres en boven dien eene befaamde dame is, dan kan zij een overvloed van lessen krijgen. Dicht bij de kerk is een lief huisje, dat juist ledig staat, wanneer dus uwe vrouw eene vriendin of eene b schermelinge heeft, die voor deze betrekking de noodige ge schiktheid bezit, dan kan zij haar en de gemeente eenen dienst bewijzen. Maud had dezen brief over den schou der van haren echtgenoot medegelezen Toen zij alles wist, klapte zij in de han den van vreugde. Dat is verrukkelijk riep zij uit Ik zou zoo gaarne voor mej. Charles eene betrekking in Engeland willen vinden zij is oaarvoor uitmuntend geschikt. Mijne liefste, voerde Jim hiertegen aan mej. Charles ziet er eerder uit als eenè adellijke dame, dan als eene dorps- organiste. bestrating, de werken aan de wegen en verdere werken behoorende tot de bur gerbouwkunde De boschbouwondernemingen De ondernemingen voor personen- en goederenvervoer te land; de binnen vaartondernemingen de trek, sleep- en baggerondernemingen de ondernemin gen voor bewaring in magazijn of pak huis, verpakking, laden en lossen de telegraaf- en teleplioonondernemingen De ordernemingen, voor welker uit oefening stoom, lucht, gassen of electrici- teit worden gebezigd, waarvan de span ning iene grens overschrijdt, bij konink lijk besluit aan te geven 1» En in 't algemeen, de ondernemingen, waar, anders dan tijdelijk, gebruik wordt gemaakt van werktuigen die worden be wogen door eene andere kracht dan die van mensch of dier II. De nijverheidsondernemingen, die niet zijn begrepen in de hierboven opgesomde soorten en waarvan gewoon lijk ten minste vijf arbeiders weikzaam zijn De landbouwondernemingen waarin gewoonlijk ten minste drie arbeiders werkzaam zijn 1 De handelsmagazijnen waar gewoon lijk ten minste drie arbeiders werkzaam zijn III. De hierboven niet opgesomde ondernemingen, waarvan de gevaarlijke aard bij koninklijk besluit wordt erkend, op advies van de commissie voor de ar beidsongevallen. 0 h Eenige uitleggingen. Het is met opzet dat de wet het woord handelsmagazijn heeft gebruikt en niet het veel breedere woord onderneming. Zekere handelsondernemingen, zooals de banken, de bureelen van verzekering enz. leveren geen gevaar op voor ongevallen. Dus was het niet noodig ze onder de toe passing van de wet te doen vallen. Het gaat er anders toe in de magazij nen, waar koopwaren moeten verhandeld worden of gelost of verplaatst of geladen. VOORBEELDEN. In een winkel heeft men één werk man. Bij het lossen van waren valt hem een kist op den voet. Is de baas verant woordelijk VOLGENS DB NIEUWE WET Neen, omdat hij niet gewoonlijk drij arbeiders gebruikt Dat wil wederom niet zeggen dat de baas buiten alle verantwoordelijkheid staat. Wij zeggen neen, want als de onge vallenwet niet wordt toegepast, dan blijft de gewone, de burgerlijke verantwoorde lijkheid bestaan. De werkman van ons geval zou tegen den winkelier een proces kunnen inspan nen, omdat deze geen voldoende maatre gelen had genomen om het ongeluk te vermijden. De werkman moet dat bewij zen maar als hij het kan, wordt de baas veroordeeld de gansche geledene schade te vergoeden. Maar ik zou bet zoo gaarne wen- schen, dat zij bij ons kwam, Jim, vleide de jonge vrouw. Toe, laat mij haar ten minste vragen of zij komen wil. De wensch van Maud was voor Jim Cart al zoo goed als eene wet en daarom gebeurde het nu ook, zooals zij wilde. Beatrix nam de aangeboden betrekking met vreugde aan. Haar eenige wensch was, naar Norths hire te kunnen vertrekken, om den echttn Jaak Ford te leeren kennen, omdat zij geloofde in zijne omgeving wel den val- schen Jaak Ford te zullen ontdekken. Zoo vertrok dan, ruim drie maanden nadat Nora aan de eeuwige rust op het kerkhof te ballon als onbekende was toe vertrouwd, hare tweelingzuster eveneens daarheen, met het eenige doel den vree- selijken eed, dien zij aan hare grootmoe der had gezworen, gestand te doen en den dood van hare zusttr te wreken. XIII. CECIL MONKTON. Jordan en zijne vrouw toonden dat zij het in hen gestelde vertrouwen ten voile waardig waren. Niemand van de in het kasteel aanwe zige bedienden en ook niemand der be zoekers, die nu en dan naar den toestand van den graaf van Chatterly kwamen ver nemen vermoedde iets van het ware karakter der ziekte. Op een hoeve valt een ongeluk voor. Zal de landbouwer moeten betalen vol gens de nieuwe wet Dat is onbepaald. Zijn op de hoeve gewoonlijk ten min ste 3 arbeiders werkzaam, dan is het antwoord ja, gelijk in welke veronder stelling. Die boerderijen vallen onder de toepassing van de nieuwe wet. Voor alle werkongeval van zekeren ernst zal er eene schadevergoeding moeten be taald worden. Eene parenthesis. Volgens de inlich tingen van onzen confrater De Land bouw van Gent zou er spraak, ernstig spraak zijn, in den schoot van den Land- bouwersbond eene vereeniging te stichten met het doel zich onderling te verzekeren tegen de mogelijke ongevallen. De Landbouw roept tot de boeren Verze kert u nog niet, wacht nog, want mis schien kunnen wij in onzen Bond de ver zekering inrichten Wij keuren dien oproep goed. ('t vervolgt). Hoenders. Bij nat en mistig weer, gedurende den wintertijd moet men de hoenders twee uren langer in hun kot la ten zitten dan anders. In October mag men ze opgesloten houden tot half acht, in November tot acht uren en in Decem ber tot half negen. Het kiekenkot moet tamelijk warm zijn, maar de al te groote warmte is ook schadelijk de binnenlucht mag niet te veel verschillen met de bui tenlucht dit zou immers eene stoornis bijbrengen in de gezondheid der dieren. De ontworpene vergadering van Bur gemeesters en nolabelen bijeengeroepen om de mogelijkheid van eenen tram van Aalst naar 't zuiden van't Arrondissement te onderzoeken, heeft plaats gehad op het stadhuis van Aalst op Zaterdag 3 Decem ber onder voorzitterschap van M. Leo Gheeraerdts, Burgemeester van Aalst. Waren tegenwoordigd HH. Senator de Kerchove, Volksvertegenswoordigers De Sadeleer en de Bethune, R. Eeman, Lid der bestendige Deputatie, De Vuyst en Van derHaegen, provinciale Raadsleden, De Clippele, Arrondissementcommissa ris, de heeren Burgemeesters van Nieu- werkerken, Meire, Haeltert, Kerkxkcn, Denderhautem, Heldergem, Sint-Ante- linckx, Nederhasselt, Aspelaere, benevens talrijke notabelen van die gemeenten, alsook van S'Lievens-E-sche, Steenhuyze en Ophasselt. Lieten zich verontschuldigen de heeren Staatsminister Woeste, Senator Van Vnckem en M. De Bruyn, Oudminister van Landbouw en Bestuurlid der Natio nale Maatschappij van buurtspoorwegen. Deze laatste zond een telegram om fe Jaak Ford kwam eiken dag, om te vragen hoe het met zijnen neef was, maar gaf nimmer den wensch te kennen, hem te zien. Gertrude wilde geenen voet buiten het kasteel zetten, zoolang haar echtgenoot niet hersteld was, maar Jaak zegde haar rond en duidelijk, dat zij daar ongelijk in had. Dokter Bardon kent Reginald bijna zoolang hij leeft, zegde hij. Ik geloof dat hij juist zijne studie had vohooid toen Reginald geboren weid. Denkt gij niet dat gij op mijne uitspraak kunt vertrou wen en hem gelooven wanneer hij verze kerd «lat er geen gevaar is. Ik zou zoo gaarne eens naar Lane- House gaan, want ik heb tante Edith in lang niet gezien, maar als Reginald nu eens naar mij vroeg, terwijl ik afwezig was Dat zal hij niet. Het is mij alsof gij mij iets verberg- det, zegde zij angstig. De arme Ford werd niet weinig in het nauw gebracht in het veinzen, was hij geen meester. Luister eens, zeide hij, de ziekte schuilt meer in zijnen geest dan in zijn lichaam. Le genezing van Chatterly hangt er geheel en al van af, of de voorschriften van den ouden dokter nauwkeurig worden gevolgd. Vrouw Jordan is zijne voedster geweest en zij heeft nog altijd zekeren invloed op hem. Ik geloof niet dat gij, al melden dat hij voordeelig is aan het ontwerp. Op verzoek van den Voorzitter geeft M. de Volksvertegenwoordiger de Be thune eenige inlichtingen over de buuit- snoorwegen in ons Arrondissement waar de volgende lijnen bestaan of in opbouw zijn. i°) Brussel-Ninove, 20) Hal-Ninove, 3°) Geeraerdsbergen-Audenaerde, 40) Sot- tegem-Wettcren, 5°) Assche-Aalst-Oorde- gem, 6°) Meirelbeke-Heizele. Bovendien worden ontworpen eene lijn van Aalst naar de Schelde langs Herdersem en Wieze, en de lijnen van Herzele Geer- aerdsbergen, en Ninove-Sottegem. De zaken stellen zich zeer goed voor, voor de twee, Aalst-Schelde, en Herzele-Geer- aerdsbergen. Doch deze lijnen evenals de zes eerstgenoemde raken het hart van 't Arrondissement niet. Wij hoeven al die lijnen te vereenigen door een soort van Grand Central van 't Land van Aalst even als spreker zich uitdrukte in Kamerzitiiug van 17 Fe bruari 1904. Daarvoor zou men van den eenen kant de lijnen van de Schelde naar Aalst moeten verlengen naar het zuiden indien mogelijk is langs Dender hautem tot St-Antelinckx of Essche en van den anderen kant de lijn Sottegem- Ninove uitvoeren. De verwezenlijking dezer verschillige lijnen hangt af van den goeden wil der Gemeenten. De verbin ding met de bevaarbare Schelde en Den der zou van allergrootste belang zijn voor onzen uitvoer naar Engeland en onzen fruithandel, 't Is daarom dat de heer Burgemeester van Aalst en M. de Bethune deze vergadering hebben bijeengeroepen, ten einde te vragen aan de Gemeenten of zij voornemens zijn dezen Grand Cen tral te bestuderen. De bestudering door ingenieurs veiplicht tot niets enkel vallen de kosten van bestudering ten laste der Gemeenten indien de lijn niet uitge voerd wordt en die kosten kunnen de 3oo fr. per kilometer niet overtreffen. De heer Burgemeester van Aspelaere is geenszins vijandig aan dit ontwerp, integendeel enkel drukt hij zijnen voor keur uit om eerst den buurtspoorweg van Sottegem-Ninove te zien aanvangen. De verwezenlijking dezer lijn wordt sedert jaren belpmmerd, zegt spreker, door de handelwijze van het stedelijk Bestuur van Ninove, doch het is te hopen dat thans dit Bestuur zou beter gezind zijn, en geene stokken in 't wiel metr steken. De heeren Burgemeesters van Kerkx- ken, Heldergem en Denderhautem druk ken den wensch uit dat men hunne ge meenten betamelijk zou bedienen en vree zen dat de ontworpene lijn misschien te veel onwegen zou doen. M. De Vuyst als provinciaal Raadslid voor Herzele drukt den wensch uit dat de lijn naar westwaarts zou aangestoken worden ten einde binnen het Canton Heizelete blijven. Verschillige belanghebbende van het Canton Ninove cn van Steenhuyzen vragen dat de algemeene belangen en die van hunne Gemeenten in Aalst zouden zijt ge zijne vrouw, u daarop kunt be roemen. Volstrekt niet. Goed, dan moet gij hem aan vrouw Jordan overlaten, totdat hij hersteld is, of wij zouden eene tweede zieke op het kasteel krijgen en dat zoudt gij zijn. Binnen eene week zal hij geheel hersteld zijn en dan kunt gij uwe reis naar het buitenland doen. Phillis is erg belegd, dat zij u in zooveel dagen niet gezien heeft. Dat lieve kind I riep Gertruda uit.' Welaan dan, ik zal mei u mede naar huis gaan, maar ik blijf slechts totdat het don ker wordt. Zij zette haren hoed op, sloeg haren mantel om en daarna gingen zij hem, terwijl Jaak er met een gevoel van dank baarheid aan dacht, dat het hem toch nog gelukt was, voor haar te verbergen, wat haar echtgenoot eigenlijk deerde. Jaak was zoo woedend op zijnen neef, den graaf, als hij zich niet kon herinneren ooit op iemand te zijn geweest. Toen zij voorbij het hofje van Copslei gingen, zegde Gertruda Gelooft gij wel dat ik dien M.March hoewel hij reeJs eene maand hier woont nog in het geheel niet heb gezien Ook niet in de kerk De kerkbank van Copslei is zoo ver van de onze verwijderd, dat ik niet kan onderscheiden, wie daarin zit. Hij moet Ea. genomen worden, eerder dan de canto- nale omschrijvingen. M. De Vuyst men zou eenen wensch kunnen uttdrukken ten voordeele der drij lijnen Aalst naar Essche of St-Ante linckx, Herzele-Geeraardsbergen en Sot tegem-Ninove, Een lid doet bemerken dat deze twee laatste lijnen reeds bestudeerd zijn. M. de Burgemeester van Meire denkt dat die lijnen weinig zijne gemeente aan belangen die reeds in de nabijheid van 2 statiën gelegen is. M. de Bethune Er schijnt eensge zindheid te zijn op het net ecner lijn van Aalst naar het zuiden van 't Arrondisse ment, dal die streek in verband zou zetten voor 't vervoer van koopwaren met de Schelde en zelfs 't Land van Waes en Brabant tot Asscheen later tot Vilvoorde. Waar zal die lijn aangestoken worden Het zal het werk der ingenieurs zijn van het te h -palen in overeenkomst met de plaatselijke Besturen. De Volksvertegen woordigers en Senators kunnen hierin geene Gemeenten bevoordeeligen of ach teruit steken, maar enkel de werking der der Gemeenten ondersteunen en de alge meene belangen van 't Arrondissement doen zegepralen. Het zij terloops gezegd dat de lijn van Aalst naar 't zuiden van 't Arrondissement verre van de lijn Ni nove-Sottegem te belemmeren, integen deel hare stichting zal vergemakkelijken, gezien beide lijnen zich waarschijnlijk op een zeker punt zouden vereen gen en op gemeene riggels loopen. Hij beloofd aan allen de krachtige mudehulp der Depu tatie doch nu is 't aan de Gemeenten van te werken en voorwaarlijk van te zeggen of zij de lijn willen bestudeeren. (Bijtreding.) M. de Burgemeester van Nibuwer- kerken Men zeDde ons maar onmidde- lijk de noodige beraadslagingen om de noodige bestudeering der lijn te doen be slissen. Wij zullen ze onmiddelijk aan onzen Gemeenteraad onderwerpen. Andere Burgemeesters drukken zich in denzelfden zin uit. Na eenige hartelijke woorden des heeren Burgemeesters van Aalst, gaat de vergadering blijgemoed uiteen om 4 t/* uren. Melken. Het melken van de koeien is van het grootste belang. Zij moeten al tijd goed uiTgcmolkcn worden. Het is zeer nadeelig voor de dieren, als er melk in den uier blijft. Bovendien de melk die niet uilgetrokken wordt, gaat verloren 't is een verlies voor den boer en ieder een weet ook dat de laatst gemolken melk de vetste en de beste is van de koe. Door proeven is men te weet gekomen, dat door een shchten melker dikwijls tot 10 melk verloren gaat, en de overige veel van hare deugdzaamheid verliest. Om goed te melken is er nog al veel lichaamskracht vereischt en stevigheid in dc handen. Om die reden zijn de vrou wen in 't algemeen de slechtste melksters en kunnen de mannen dit voordetliger verrichten. overigens zeer vroeg naar de kerk gaan, want telkens wij er komen, is hij er al en Reginald is toch altijd zoo slipt als een uurwerk. M. March is een door en door braaf man, Z'-gde Jaak Ford. Hij en Phillis zijn zulke goede maatjes, dat ik haar gis teren nog gezegd heb, dat ze mij jalot rsch op March zal maken. Men zegt dat hij schatrijk is, is dat waar Ik geloof het wel. Toep ik den laat- sten keer te Londen was, heb ik Verity gesproken en die vertelde mij, dat March ten aanzienlijk vermogen bezit. Gij weet toch, dat de zuster van Verity getrouwd is met onzen nieuwen predikant Ja. Zij was nog een klein kind toen ik de familje Verity kende. Haar broeder en ik waren speelmakkers. Paul Ja, hij was ongeveer zeventien jaar oud, toen ik met Cecil de wijde wereld introk, maar hij scheen mij toen reeds als een degelijke, oprechte jongen toe. Hij doet zijnen naam Verity wel eer aan. Hij zal dezen winter wel eens bij het jonge paar komen logeeren eu dan zult gij de gelegenheid hebben de kennis met hem te vernieuwen. Gertruda schudde het hoofd. Neen, zegde zij, Paul Verity behoort nog tot mijne meisjesjaren en die liggen ver achter my. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1904 | | pagina 1