Het legerkontingent. Volkskamer. De Denderbode EEN EN ANDER. Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. Holland. ZEEVISCHHAN DEL H. Arys-De Paepe. S. Sedeyn - De Backer, Boomen Slaghout OLMEN BOOMEN M. Woeste heeft aan de Kamer het verslag voorgelegd, door hrm opgemaakt namens de middenafdeeling die het wets ontwerp heeft onderzocht waarbij het kontiugent of de getalsterkte wordt be paald der milicielichting voor igo5. In dat verslag komt, onder andere, het volgende voor De middenafdeeling heeft aan de regee ring de volgende vragen gesteld i» Welk is, in 1903-1904, het gemid deld soldetrekkend effektief geweest a° Hoe groot was, in 1903-1904, het getal vrijwilligers van het kontingent, vrijwilligers met premie, vrijwilligers van beroep en dergenen die eene nieuwe ver bintenis hadden aangegaan De regeering heeft geantwoord Gemiddeld effektief van het leger op vredesvoet, 41,878 (daarin begrepen 900 burgers. Art. :oo der miliciewet.) (Mili- ciejaar 1904.) Vrijwilligers van het kontingent, ge komen in afrekening van het kontingent voor 1904, 11 Getal ingelijfde vrijwilli gers met premie (miliciejaar 1903-1904) 1,519; getal ingelijfde vrijwilligers van beroep (miliciejaar 1903-1904.) 2.441, getal dergenen die eene nieuwe verbin tenis hebben aangegaan (miliciejaar 1903- 1904) 1,438. Uit die antwoorden blijkt dat, gedu rende het jaar 1903-1904, het getal vrijwil ligers van allen aard beloopen heeft tot 5,409, Deze uitslag is zeer voldoende en verrechtvaardigt de vooruitzichten der makers van de laatste miliciewet. In 1902-1903, voor een tijdvak van 19 maanden, waren er 3,796 vrijwilligers van beroep, zijnde voor een jaar 2.307. In 1903-1904 waren er 2,441. Het getal der vrijwilligers van die soort heeft dus neiging tot vermeerdering. Het getal dergenen die eene nieuwe verbintenis hebben aangegaan dat in 1902-1903 beliep tot 3,3oi voor een tijd vak van 19 maanden, heeft in 1903-1904 beloopen tot 1,438. Maar, indien dit cijfer minder is dan dat van het vorig jaar, dient er opgemerkt te worden dat de nieuwe wet, aan de vrijwilligers die eene nieuwe verbintenis aangaan, voordeelen verlee- nende, welke zij vroeger niet genoten, noodzakelijk in de eerste maanden eene toeneming der nieuwe, verbintenissen moest medebrengen. Het tegenwoordig getal, behalve dat het de hoop van de voorstanders der wet overtreft, verzekert aan het leger een onloochenbaar bestand deel van samenhang en stevigheid. De cijfers door M. Woeste aangehaald bewijzen de ongerondheid der beweriDg onzer tegenstrevers, als zou de proefne ming met het vrijwilligerschap mislukt zijn. Inderdaad, om het effektief van het leger op vredesvoet niet te verzwakken waren er vier duizend vrijwilligers noodig. Welnu, men heeft er 5,400 en 't is nog maar een begin Wat den persoonlijken dienstplicht be treft, dat is eene politieke kwestie, die de legersterkte niet aangaat, aangezien de persoonlijke dienstplicht aan ons leger geenen man,geen kanon meer zou geven. Het is dus zottemanspraat, gelijk M. Huysmans, in de Kamer, te zeggen dat de nieuwe legerwet goed zou zijn indien zij den persoonlijken dienstplicht had in gericht. AALST. Koninklijke Maatschap pij. Wij vernemen dat de eeretitel van Koninklijke Maatschappij der Rederijk- kamer a De Catharinisten a door Z. M. onzen Koning komt vernieuwd te worden. Reeds in 1827 onder 't Hollandsche beheer is dezen eeretitel aan de Cathari nisten door Z. M. Willem I gegund ge worden. gister Dijnsdag weer aan gang geweest. Groene Pie interpelleerde de heer Minis ter van spoorwegen enz, over de onbe waakte overwegen van den Staatsspoor weg en bijzonderlijk over 't ongeluk te Hofstade, op ix Juli 1904 alwaar de klei ne Maria Daelman door den trein werd overreden. Andermaal werd uitgekraamd wat sedert jaren en jaren in de groene organen te lezen staat. Al de beschuldigingen door de uilenfamilie aangeklaagd zijn door den heer Minister krachtdadig gelogenstraft geworden. Wij komen hierop terug. Wie een abonnement nemen aan voor 't jaar 190£», ontvan gen liet blad te beginnen van beden tot nieuwjaar KOSTELOOS. DE DEUDbRUODE ver schijnt den Woensdag en Zaterdag van elke week en geelt Zondags een boei end bijvoegse l-men$gel- werk, welk op het einde een schoon boekdeel vormt. Men kan zich abonneeren aan DE DEWDEIt DODE op ons bureel, bij de brief dragers en op het postbu- reel waardoor men be diend wordt. Zie voor waarden aan't hoofd onzes blads. De abonnementsprijs wordt vooraf betaald. STAD AALST. Openbare zitting van den Gemeenteraad, op Zaterdag 17 De cember aanst., om 5 uren namiddag. Dagorde ie Hopwaag. Wijziging aan 't reglement. ae Lager onderwijs Rekeningen igo3 en begrootingen 1905. Bespreking van den toestand der Scholen. 3e Markten. Verpachting van den ont vangst der plaatsgelden. 4« Buurtspoorweg Aelst naar St-Lievens- Essche of St-Antelinckx. 5® Dansfeesten. Wijziging aan het politie en fiscaal reglement. 6e Wegenis. Rechtlijningsplan voor de verbreeding van het Kalfstraatje. 7® St-Jozefskerk. Voltrekking. 8* Staatsmiddelbare scholen. Begrootingen 9e Grondrente, aflossing, io® Brandweer. Begrooting voor igo5. n« Volksboekerij. Rekening igo3 en be grooting voor igo5. 12® Burgerlijke Godshuizen. Aanbesteding der benoodig heden binst het jaar igo5. i3® Gemeenterekening 1903 en gemeente- begrooting igo5. AALST. Gulden Jubelfeest. In den loop der toekomende week zal de heer Leo Leirens, Oud-senator, zijn gul den Jubelfeest vieren als Voorzitter en Lid der Aalstersche Conferencie van Sl-Vin- centius a Paulo. Een brooduitdeeling aar. de noodlijdenden zal te dezer gelegenheid gedaan worden. Ontslaging van den vasten op den 6 Januari 1905. De Osservatore Romano deelt de volgende nota meê met verzoek aan de catholieke gazetten van ze over te nemen a De feest van Drij Koningen.vallende op eenen vrijdag, in 't aanstaande jaar igo5, heeft Onze Heilige Vader de Paus, op voorstel van Hunne Eminentiën de Cardinalen van de Gewijde Congregatie van bet Heilig-Officie, geweerdigd voor dien dag de geloovigen van geheel de catbolieke wereld van den vasten te ont slaan. gronde deed tuimelen. Naar Wauters vermoed is de slag hem toegebracht ge weest door iemand hem van naam onbe kend maar die hij zeer goed zou erkennen. Eene vechtpartij ontstond verder in de welke Jules De Waele, zoon Alexander, fabrikant van sletskens te Schellebelle, een messteek in den onderbuik bekwam. Van de Meersche wordt door De Waele beschuldigd de dader te zijn. Bij eerste onderzoek scheen de wonde van De Waele gevaar op te leveren daar ze zeer diep was. Thans hoopt men dat alle gevaar van verwikkelingen zal verdwenen zijn. Proces verbaal is opgesteld gewor den. Erpe. Zondag avond heeft de zoon of een der bewoners der herberg In de oude vijfhuizen bij het verlaten van eene herberg ter straat een geweldi gen messteek in den buik bekomen die zijn leven in gevaar brengt. De dader zou een Ledenaar zijn. Wij verwachten nadere inlichtingen. Fuuiez le» eigare» Quo Vadi» Worden gevraagd Machienbreisters om te huis te werken Een dienstmeid van 3o tot 40 jaar Een kleermaker, (halve gast) Eene goede kleermaakster. Vragen werk Een werktuigkundige Een smeder, 17 jaar Een - persoon voor 3 of 4 uren per dag, voor bureel- of handelshuis Verschillige jongelingen van 16 tot 20 aar Eene goede werkvrouw vraagt dage- lijksche posten Een magazijnier. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. o Creemboter. Markt van Woensdag 14 Decemb. 1904 80 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Komt te verschijnen Sl MICHAEL'S ALMANAK, gebonden in fraaien omslag met gekleurden wandkalender,inhoudende tal van schoone illustraties en boeiende novellen. Te verkrijgen ten bureele van dit blad tegen 0,60 centiemen ftanco per post 0,70. AALST. Posterij. Men zou wel licht denken dat, sedert hier te Aalst, twee postkantoren zijn ingericht, te weten: een voor verzending en een voor ontvangst en bestelling der correspondentiën, deze laat- sten nu vroeger en regelmatiger worden besteld. Neen, men bedriegt zich. Een brief voor Aalst-Mijlbeek of Aalst-Schaar- beek, al woonde de bestemmeling slechts op 20 minuten afstand van 't postkantoor blijft, de nachturen afgerekend, 7 A 8 uren onderweg eer hij afgegeven wordt. Bij voorbeeld men legge een brief in een der postbussen in de stad neêr, zelfs ter bus van 't postkantoor ter Hopmerkt om 10 ure 's avonds in de goede meening dat hij des anderendaags met de eerste bestelling zal tot zijn adres komen... Maar neen, uw brief zal slechts tusschen éen en twee uren 's namiddags besteld worden. Nu dat is toch ook niet te verwonderen de eerste lichting der bussen gebeurt om 7 uren 3o min. gemiddeld en de correspon dentiën worden naar 't kantoor van ver zending gedragen en dan zendt men van daar deze bestemd voor de stad Aalst naar 't kantoor van ontvangst en be stelling. Maar zie dan zijn de postbo den van Mijlbeek en Schaarbeek al een uurtje op gang. Het eenige middel om het te verhelpen ware de eerste lich ting der bussen te bepalen op 6 uren 's morgens in plaats van om 7 u. 3o min. Ware dat niet mogelijk In alle geval wij roepen er de aandacht op in. AALST. Messteek. Zondag avond, rond 7 uren, kwamen de genaamde Van de Meersch Petrus en Wauters Karei beide broodbakkers te Aalst-Mijlbeek, ter estaminet De ZwarteAdelaar 0 Zwarten hoek. Nauwelijks waren ze binnen of een der aanwezige verbruikers begon met hen te gekken en te spotten en waaruit dan ook, zooals gewoonlijk, ruzie voort sproot. Nu om verdere moeilijkheden te vermijden, nam Wauters zijn gezel Van de Meersch bij den arm zeggende laat ons heen gaan en 't geen zij deden. Maar in 't portaal bekwam Wauters een geweldi gen slag in 't aangezicht die hem ten Er heerscht te Brussel onder de peerden eene ziekte (de snotziekte) die, zoo er niet spoedig goede maatregels wor den genomen, dreigt zich te zullen uit breiden. Het stadsbestuur heeft in de stallen van den reinigheidsdienst, van de pompiers en andere stadsinstellingen strenge maatregels voorgeschreven. Ongeveer drie honderd werklieden zijn aan den arbeid voor het leggen der grondvesten van het koloniaal paleis te Tervuren. Al de groote steenblokken, voortkomend van den ouden praalboog van 't Verjaringspark zijn naar Tervuren vervoerd en zullen benuttigd worden bij den opbouw. Het eigenlijk paleis, be stemd om de verzamelingen te bevatten van het Congoleesch Museum, zal een gebouw uitmaken van i3o meters lengte op 85 meters diepte. Ter plaats, waar het huidige Museum verrijst, komt eene res tauratie, en waar tijdens da tentoonstel ling van 1897 de velodroom was, stelt men zich voor, een uitgestrekt paleis te bouwen, waar een groot Museum van overzeesche verzamelingen zou worden ingericht. De twee vleugels van dit paleis zouden worden ingenomen door het Chi- neesch en het Japansch Museum Achter het paleis wordt eene feestzaal gebouwd, in ronden vorm, die 70 meters doorsnede zal hebben. Een knaapje van 7 jaar, die naast eene haag eikelen raapte, is te Hal door eenen jager, die het kind niet gezien had, morsdood geschoten. Dramatische schermpartij. In de bovenzaal van den Nieuwen Circus te Gent werd Zondag morgend een kamp strijd gehouden voor floret,voor de afdee- ling meesters van den internationalen schermbond. In een hevigen strijd voor den eersten of tweeden prijs tusschen M. D. V. van Brussel, onderofficier bij een onzer regi menten en M. K. van Gent, brak het floret van dezen laatste. Het deel, dat hij in de hand hield, drong drie centimeters diep in de linkerzijde van zijnen tegen strever. M. D. V. spuwde bloed. Hij is dadelijk naar het krijgsgasthuis overgebracht. Het gerucht liep Zondag avond dat M. D. V. overleden was. Men heeft hiervan even wel nog geene bevestiging ontvangen. Toen Constant Verhé, Notelaar straat, te Gent Zondag thuis kwam met zijne kinderen, stelde hij vast dat men bij middel van valsche sleutels in zijne woning gedrongen was. Zijne vrouw lag in bezwijming ten gronde. Zij vertelde dat zij door twee kerels bij de keel was gevat. Moorddadig gevecht. Zondag avond is er in de Molenstraat te Lokeren, een moordda lig gevecht ontstaan tusschen eenige jongelingen van voor in de twintig jaren oud. Men had getwist, en bij het verlaten eener herberg, was men naar het schijnt aan 't vechten geraakt. Plotseling zeeg een zekeren Milliau ten gronde, ter wijl de overigen de vlucht namen. Men biacht den gekwetste de herberg binnen, waar men bestatigde dat hij een d;epen messteek in den onderbuik ont vangen had. De wonde is zoo erg dat hij niet eens naar huis mocht overgebracht worden. Zondag avond nog werd een dergenen, die in den twist gemengd geweest waren, aangehouden. Maandag morgend hield de policie nog een anderen persoon aan men is nu bezig met een ieverig onder zoek, om vast te stellen wie er den vreese- lijken steek heeft toegebracht. Misdaden. Sint-Lambrechts- Woluwe is het tooneel geweest van een gruwelijk misdrijf. Vrijdag avond klopten twee mannen aan de deur der echtgenoote Demaer. Mad. Demaer, die alleen thuis was, deed open. De twee mannen verklaarden dat zij gendarmen waren en haar moesten spreken. De vrouw verzocht hun, binnen te komen. De bandieten waren nauwelijks in den gang of zij grepen de vrouw vast, bon den hare handen bijeen en bevolen haar, de plaats aan te wijzen waar het geld ge borgen lag. Daar mad. Demaer weigerde, riepen de kwaaddoeners eenen medeplichtige, die buiten op uitkijk stond. De drie kerels sleepten de arme vrouw naar het verdiep, boeiden haar stevig en wierpen haar op het bed, dreigende heel het huis leeg te plunderen, indien zij bleef weigeren de bergplaats aan te duiden. Het slachtoffer gehoorzaamde dan. De bandieten vonden eene som van 270 fr. in eene kas, die hun aangeduid was. Zij braken vervolgens al de meubelen open, en brachten de vrouw verscheidene geweldige vuistslagen op het hoofd toe. Zij begaven zich daarna naar den zolder, stichtten er brand en vertrokken. Met groote moeite en veel krachtinspan ning gelukte het slachtoffer erin de koor den los te krijgen. Zij sukkelde naar het venster en riep om hulp geburen kwa men toegeloopen en bluschten den brand, die reeds den zolder en een deel van het dak vernield had. De opzoekingen der gendarmerie zijn vruchteloos gebleven. Mad. Demaer ligt ziek te bed. Te Olignes bij Lessen, werd in een bosch een gazetleurder, die denkelijk door wildstroopers voor een boschwachter were aanzien, door twee geweerkogels getroffen. Eenige weken geleden was de eigenaar van dit bosch, die met zijn broeder en eenen wachter op jacht was, verrast door eene bende van veertien stroopers, allen verkleed of zwart gemaakt. Deze hebben zich nu blijkbaar willen wreken. Een onderzoek in de villa, waar de oude rentenierster, Mad. Mathiei: Lens-bij-Montignies, en hare meid ver moord werden, heeft doen ontdekken dat de moordenaars het huis in brand hebben willen steken, doch dat het vuur van zelf uitgedoofd was. Het hoofd der vrouw rustte namelijk op een half verbrande strooibussel. Er werd in het huis eene gedekte tafel gevonden met vier tassen, wat zou doen gelooven, ofwel dat de misdadigers met vieren koffie gedronken, ofwel dat zij met tweeën waren en vóór den moord met hunne slachtoffers ontbeten hebben. In dit laatste geval moeten dus de moor denaars bekenden van de vermoorde vrouwen zijn. Vrouw Mathieu werd geacht een 200,000 fr. rijk te zijn. Te Erwetegtm bij Sottegem, werd vrouw De M., op het oogenblik dat zij hare lamp uitdoofde om slapen te gaan, in den arm getroffen door een geweer schot, dat van buiten gelost werd. Haar man werkt in Frankrijk. Zij opende de deur en riep om hulp, doch de geburen die toesnelden, vonden nie mand. Denkelijk hebben misdadigers haar eerst willen dooden en dan haar huis leeg stelen. Deze aanslag werd gepleegd op eenige stappen afstand van het huis, waar over. eenige weken nog een diefsfal met brand stichting plaats had. Te Hamme randden eenige dronken jongelingen den veldwachter aan. Deze riep de hulp in van eenen ver bruiker, M. Van Meerhout, die door de woestaards met messen werd aange vallen, zoo zeer, dat bij nu op sterven ligt. De daders zijn op de vlucht. Een jongeling van de gemeente Cosen, die te Weyer eene jonge herber gierster ging bezoeken, vond haar reeds in gezelschap van een anderen persoon, die zijne veroverderde plaats wilde be houden door den binnenkomende weg te jagen. Dit lukte echter niet en nu trok hij er zelf van door. Doch hij wachtte op straat zijnen concurrent af en zoo orit- stond een gevecht, in 't welk de jongeling van Cosen den buik werd opengesneden. Men vond hem des anderendaags naast den weg en hij is op dit uur denkelijk reeds dood. De moordenaar is aange houden Eindelijk is de schardijn of sprot daar, die met zulk ongeduld door de Oostendsche visschersbevolking verwacht werd. De vischjes zwemmen er zoo dik, dat het de visschers bijna onmogelijk is hunne netten op te halen en zij zich ver plicht zien. soms een deel hunner vangst weg te werpen. Een Belgische bedrieger. Dezer dagen had te Hansweert een commis- sionnair, voor rekening van een Belg, voor i5o gl. aardappelen gekocht, die geladen werden. De Belg kwam ter plaatse en met den leverancier af te reke nen beiden gingen naar een koffiehuis en de Belg bood een bankbriefje van 3oo gl. aan, doch de aardappelverkooper kon niet weergeven. De commissionnair voegde zich in tusschen bij hen en zou het briefje gaan wisselen. Ondertusschen werd den verkooper door den Belg eene kwittancie voorgelegd ter teekening. Hoe wel dit geen gewoonte is bij aardappel- verkoop, deed de leverancier het toch. Zij zouden samen uitgaan om den com missionnair op te zoeken, maar de Belg ging met de kwittancie er van door. De man, die nog geen geld ontving, heeft de zaak aangegeven. Een toren ingestort. Men meldt uit Oirschot aan de N. R C. Dijnsdag avond, rond 5 uren, is een gedeelte ,van den toren, een 60 meters hoog reuzenwerk uit de x3® eeuw, inge stort. Een groote steenmassa kwam op het gelukkig verlaten marktplein terecht, zoodat geen persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. Door de duisternis is de omvang der ramp nog niet geheel te be palen, doch vermoedelijk zijn de klokken, het uurwerk en het orgel der catholieke kerk vernield. Eenige omwonende ontruimen reeds hunne huizen, uit vrees voor verder instortingen der nog staande drie muren. Een geweldige brand ontstond Zondag te Rouen, in het fabriek van landbouw- machienen van M. Lapierre. Niettegen staande spoedige hulp deelde het vuur zich meê aan vijf andere gebouwen. De schade bedraagt 25o.ooo franken. Er schijnt kwaadwilligheid in 't spel te zijn. De verklikkerij. De deken der faculteit van wetenschappen van Caen, betrokken in de verklikkerij, heeft zijn ontslag gegeven, 't welk aanstonds is aan genomen. Een advocaat van Marseille is voor drie maanden opgeschorst door den raad der orde. De kolonel van een regiment in gar nizoen in het centrum, heeft een dagorde afgekondigd, die gerucht zal maken. Hij verbiedt aan al de officieren onder zijne bevelen, deel te maken van de vrijmetse larij en zet deze die er deel van maken aan hun ontslag te geven. De verklikkers noemt hij lafaards en canailles. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor i5, 16 en 17 December. TARBOT de kil. fr. 2,00 TARBOTTIM8 o,6o, 1,00, 2,00 2,5o HEILBOT fr. i,5o Zalm de kilo, fr. 3,5o 4,00 4,5o llollandschen Kabeljauw, fr. 0,80 Tongje** (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 3,oo Pladijs 't stuk fr. o,3o, 0,70 Griet fr. o,5o, 1,00, 2,00 Nieuwe Landolium fr. 0,70 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Rougets. fr. 2,00 tot 2,5o Hollandsche Schelvisch fr. 1,00 1,75 en 2,00 Makreelen 't stuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,5o Hollandsch Haring o,ao 1 vaatje Aiii-uwe Haring 2,5o Melkers Haring o,aJ Oostendensehe Vischbank 36, Nieuwstraat, Aalst, gekend voor eerlijk en treffelijk gediend te worden tegen matigen prijs. AANKOMST WEKELIJKS Hollandsche Zalm fr. 3,00 den 1/2 kilogr Steur n 1,50 a Tarbot 2,00 Heilbot 1,25 n Hollansche Kabeljauw 0,70 n Tongen fr. 1,00 tot 4,00 het koppel. Holland. Schelvisch fr. 1,00 tot 2,00 't stuk. Roobaard Blankenberg. Rog Groote Pladijs Kleine Pladys Peeterman Witting Mak er au Aberdaan fr. 0,70 Garnalen fr. 0,20 de pint. Geparkeerde Mossels fr. 0,12 en 0,15 de kilo. KREEFTEN fr. 2, 3, 4 en 6 't stuk, Alle aanvragen worden met de meeste zorg vuldigheid tea huize besteld. Hij beveelt zich aan de goede gnnst van eenieder. 1,00 1,50 1,00 0,10 0,10 0,10 0,50 2,00 3,00 2,00 0,20 0,20 0,20 1,00 kilogr. OPENBARE VERKOOPING van schoone te Oordegem, Smetlede en Vlierzele. De zaekwaarnemer MATTHYS, te Oordfr gem zal door het ambt van deurwaarder 1>E VOS, te Aalst op Dijnsdag 20 Dkckmber 1901 ten 9 ure voormiddag, namens Mijnheeren de Potter d'Yndoye te Melle, de Smet dl Naeyer te Gent, Vrederechter de la Haye ta Beveren-Waes, Joseph Bogaert te Oordegem, Mejufvrouw De Schaepmeester to Gent, kin- ders Henry De Corte. Jean-Baptist De Corti te Oordegem en andere binnen bovengemeld! gemeenten openbaarlijk verkoopen 110 koopen allerschoonste boomen bestaand! in de volgende 63 koopen Eiken, 44 koopen Kanadas en 3 koopen Abeelen. Al de voormelde boomen geschikt voor alli bedrijven, verders nog 32 koopen 9 jarig! e8schen-eiken en elzen slaghout. Alles gemakkelijk gestaen voor 't vervoer. Vkrkoopings-orde Begin A te Oordegem, wijk rompland nabij het Kimpsstraatje. B Vlierzele, Paepegem, C Smetlede, Grooten Eist, D Oordegem, Molenboek, E Oordegem, Speurtdriesch, F id. Schoot, G id. Wijde wereld, en einde H id. Groote kalseide. Al de koopers voorzien zich van goede gfr kende solvabele borgen of medekooper. Geene koopers, noch borgen, zullen aan vaard worden, die iukoopen in gevallene ver- koopingen aan genoemden Matthys, verschul digd zijn. OPENBARE VERKOOPING van 1 WO Canada, extra schoone Beuken, Eiken, Esschen, Abeelen en en Schaarhout, te Baerdegem, Meldert en Moorsel, onder het bestuur van den Secretarii REYNTENS, te Moorsel en door be voegd ambt op Donderdag 29 DecembM 1904, om 8 uren voormiddag.

De Denderbode | 1904 | | pagina 2