De Denderbode Rechterlijke krouijk Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Hopmarkt. MUZIEKSCHOOL Cath. Werkmanakrin^. Kerstboom. Zooals op voor gaande jaren heeft het bestuur van den Catholieken Werkmanskring besloten eenen Kerstboom op te richten voor zijne leden. Wij nemen te dien einde de eerbie dige vrijheid een beroep te doen op de milddadigheid der weldenkende burgers van de stad. Wij verhopen, dat, gelijk voorgaande jaren onzen oproep warm zal beantwoord worden en dat men het kerstgeschenk on zer brave werklieden zal indachtig wezen. Men zal de voorwerpen met dank oi.t vangen bij den Eerw. Heer Noterman; bij M. Ivo Vlassenbroeck, schrijver van den Kring, of, in den Werkmanskring zelve. Dank op voorhand, HET BESTUUR. De moeilijkste talen. De Chinee- sche taal is de moeilijkste, de ingewik keldste, de lastigste en meest onhandel bare die ooit onder de volkeren in gebruik was. Er bestaan achttien verschillende soor ten van, behalve het hofdialekt. Tot eeni- gen tijd geleden kende een Europeeaan meer dan drie soorten dezer taal, terwijl het te betwijfelend is of ooit cenig Chinees ze alle grondig verstond. Datgene wat gewoonlijk het Chineesch genoemd wordt, bestaat uit dertig duizend uit elkander te herkennen letters toch bestaat er geen alphabet en geene spraak kunst. Zelfs dit aantal letters is nog onbe grensd, daar een geleerd Chinees er nog een bedenkt wanneer hij geen teeken kent, dat volgens hem volkomen geschikt is om het woord te schrijven, dat hij ver langt uit te drukken. Er is een Chineesch gedrukt boek in het Britsch Museum met twee-en- dertig verschillende voorbeelden van deze bedachte letters. Baskisch is de moeilijkste taal der Eu- ropeesche talen, voornamelijk wegens het willekeurig aannemen van vreemde woor den. Dit kenteeken heeft geen andere Eu- ropeesche taal, doch dit zelve is het juist wat de Amerikaansche en Indische talen zeer lastig maken. quo v,\nis a ÏO, 1K et SO centimes. J^^Wle een abonnement nemen aan voor 't jaar 190K, ontvan gen het blad te beginnen van beden tot Nieuwjaar KOSTELOOS. DE DEIVDERUODE ver schijnt den "Woensdag en Zaterdag van elke week en geelt Zondags een boei end bijvoegsel-mengel werk, welk op het einde een schoon boekdeel vormt. Hf en kan zich a bonneeren aan DE DEWDERItODE op ons bureel, bij de brief dragers en op het postbu- reel waardoor men be diend wordt. Zie voor waarden aun't hoofd 011 zes blads. De abonnementsprijs wordt vooraf betaald. Vervalschte koopwaar. M. Lan- noye, voorzitter van den Boerenbond van Dudzeele, had eene aanklacht gedaan tegen MM. Lagrange, gebroeders, hande laars te Antwerpen, wegens het leveren van 4000 kilos vervalscht lijnzaadmeel. De scheikundige ontleding deed i5 °/0 vreemde stoffen in de koopwaar ontdek ken, terwijl de wet 12 °/0 toelaat. MM. Lagrange werden vervolgd, doch Zaterdag vrijgesproken. Worden gevraagd Machienbreisters om te huis te werken Een dienstmeid van 3o tot 40 jaar Een kleermaker, (halve gast) Eene goede kleermaakster. Vragen werk Een werktuigkundige Een smeder, 17 jaar Een persoon voor 3 of 4 uren per dag, voor bureel- of handelshuis Verschillige jongelingen van 16 tot ao jaar Eene goede werkvrouw vraagt dage- lijksche posten Een magazijnier. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. o Creemboter. Markt van Woensdag 21 Decemb. 1904 75 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. 'Komt te verschijnen Sl MICHAEL'S ALMANAK, gebonden in fraaien omslag met gekleurden wandkalender,inhoudende tal van schoone illustraties en boeiende novellen. Te verkrijgen ten bureele van dit blad tegen 0,60 centiemen franco per post 0,70, AALST. De zitting des Gemeen- teraads van Zaterdag namiddag is geken schetst geweest door de geusche spotter nijen van zekeren onzer liberale contro leurs met de ceremoniën van onzen R. C. Godsdienst ook werd een H. Sacra ment bespottelijk nageaapt. Verder lever den zij 't bewijs dat ze trouwelooze politiekers zijn en van bestuurlijke zaken zoo veel verstand hebben als een os van eiers te pellen. Vier contróleurs verklaar den zich voorstaanders van 't onzijdig onderwijs, van een onderwijs zonder God, zonder christelijke leering, in een woord, van 't liberaal goddeloos onder wijs. Wat moeten zij nu tot zich zei ven zeggen, zij die in een oogenblik van mis noegdheid door hun panacheeren die mannen naar 't stadhuis zonden Wij hopen ons uitgebreid verslag over de beide zitingen van Zaterdag en Maan dag in ons aanst. nummer meê te deelen. Brandramp.Zondag nacht, rond 2 uren is er brand ontstaan, in een afhan kelijkheid vaneen huis ('tOudeZaagsken) bewoond door M. Van Pottelsberghe dela Potterie, Geeraardsbergsche Steenweg. De gebouwen zijn de eigendom van M. L. Van Overstraeten-Hyde, eigenaar alhier, en zijn gestaan gedeeltelijk op de grondgebieden van Aalst en Erembode- gem. Het woonhuis staat gedeeltelijk op Aalst een ander gedeelte en de schuur door 't vuur aangetast op Erembodegem. Ons Vrijwillig Pompierskorps snelde op 't noodsein ter plaats doch bij gebrek aan water was zijne werking onmogelijk. Onze mannen hebben zich moeten bepa len met de bescherming van 't woonhuis. De schuur was in huur gegeven aan zekeren Josef De Neef, voerman en koopman in kolen. Al wat jn de schuur was gebergd is de prooi der vlammen geworden, behalve het peerd die men heeft kunnen redden, maar men heeft het ten gevolge der bekomene brandwonden, moeten afmaken. Oorzaak en schade on bekend. AALST. Merkwaardige aan komst. Wij vernemen dat er heden Woensdag bij den heer Sedeyn, visch- handelaar, Nieuwstraat, alhier een MONSTER - STEUR is aangekomen, wegende 600 pond. Hij zal aan fr. 1,25 den halve kilogr. uitverkocht worden. Eereteeken. Wij vernemen dat den heer Albert Van Dcurm, agent van den Congo-Vrijen Staat de koninklijke gouden medalie van den Leeuw komt te ontvangen. Hertelijk proficiat. Alois Vereecken van Geeraar Isber- gen, de pleger der moordpoging en zelf moord, is Zaterdag morgend begraven. Zijn slachtoffer, vrouw Tuypens, werd Vrijdag moeder van een kind, dat slechts gedurende vier uren in het leven bleef. Vrijdag avond, rond 6 ure, is de moeder insgelijks overleden. Zaterdag nacht zijn onbekende die ven in de kapel gedrongen van het St- Jansgasthuis, te Brussel, en hebben er verschillige voorwerpen van groote waar de meegenomen. Een onderzoek, door een twintigtal agenten in burgerskleeren gedaan, heeft op de grensscheiding van Sint-Gillis en Cureghem een établissement doen ontdekken, waar de kalanten, onder welke zeer jonge meisjes, in prieeltjes, grotten, cabinetjes, enz., hun verteer na men en den avond doorbrachten. Niet minder dan zestig personen werden aan gehouden. Een onbekende, blootshoofds en blootvoets kwam te Brussel Vrijdagavond in den gang van een huis der Cellebroe- dersstraat gestormd hij liep den trap op en ging zich, op het eerste verdiep, ach ter eene kleerkas verschuilen. Daar men hem onmogelijk weg kon krijgen, werd de policie ontboden twee agenten kwa men den man halen, maar men kon er geen woord uitkrijgen. Een bijgeroepen geneesheer verklaarde dat bij den zonder lingen man geen teeken van zinneloos heid waar te nemen is. Maandag voormiddag, kwam te Oostakker een vreemde jongeling in den horlogiewinkel van M. Matttys en vroeg om eenen ring te koopen. M. Matthys liet er eenige zien. Dan vroeg de jongeling om eens naar achter te gaan. Eenige stonden later kwam hij terug in het huis. Hij hield eenen revolver in de hand en loste een schot op M. Matthys. Deze kreeg den kogel in den nek en stortte ten gronde. Juist kwam de brieven drager Jan Peeters voorbij. Hij keerde zich om en vroeg wat er gebeurde. De moordenaar antwoordde dat de horlogiemaker iets gekregen had. Ik loop om den geneesheer, voegde hij er bij. De brievendrager drong in huis en riep op M. Matthys. Deze antwoorddeIk ben geschoten!# Spoedig sprong de brievendrager de straat op en riep luidkeels Houdt den moordenaar n Deze liep de Muntstraat in. Juist kwam M. Van Cauwenberghe onderwijzer, met zijne leerlingen door de straat. Met medehulp van Jozef Beerens hield hij den moordenaar aan. He slachtoffer is verzorgd door Dr Lomme. De kogel is uitgehaald. Zaterdag zou M. Matthys in het huwe lijk treden. De moordenaar schijnt uit de streek van Baaigem te zijn. Hij is netjes gekleed. De kerel weigert zich kenbaar te maken. Men zal zich herinneren dat te Gent over eenige weken ten huize van ridder de Formanoir. terwijl de familie afwezig was, dieven des nachts binnengedrongen zijn en er een verhuis in regel deden. Ten gevolge van eene breedvoerige verklikking aan den adjunt commissaris Gerard, van de 1® wijk. heeft de onder zoeksrechter twee mandaten afgeleverd tegen dc personen, die als daders waren waren aangewezen. Zaterdag morgend, om 6 uren, weiden dientengevolge aangehouden Alex. R., 22 jaar, letnrzetter en Gust. De M 18 jaar, smid, beiden wonende bij de moeder van den laatste op de Predikheerenlei. Na de aanhouding werd overgegaan tot eene huizoeking, waarbij men in d n geldbeugel van R. 4 Chineesche of Ara bische geldstukken vond, waarvan hij de herkomst niet kon aanduiden en die men denkt bij M. de Formanoir gestolen te zijn. Volgens het zeggen van den verklik ker, had R. zelf hem vt rteld hoe de dief stal bedreven werd. Hij en De M. waren op 18 November in den vooravond in het huis gedronpen en zijn er twee dagen gebleven.Tijdens den nacht had de nacht waker, licht bemerkende en wetende dat het huis onbewoond was, aan de poort gebeld. R. had het venster opengetrokken en, met eene slaapmuts van M. de Formanoir op het hoofd, tot den waker geroepen Vriend, wat begeert gij De bewaker drukte er zijne verwonde ring over uit dat er licht brandde. Daarop antwoordde R. Ik ben de zoon van M. de Formanoir en ik verzoek u mij te laten slapen. De waker had daarop om verschooning gevraagd en was vertrokken. Volgens den verklikker werd heel de buit verkocht voor 1000 fr. en door den verheler, wiens naam hij niet te weten is kunnen komen, is tweemaal met eene kar afgehaald. De acties, die in den coffre-fort lagen, hadden de dieven verbrand. De twee aangehoudenen zijn Zaterdag in het Justiciepaleis door M. Iweins ondervraagd, doch loochenen alle schuld. Maandag avond, rond 6 ure, is een wagon van den koopwarentrein, die van Kortrijk kwam, tusschen Maltebrugge en Sint-Denijs-Westrem, losgeraakt, uit de rails gesprongen en dwars over de tweede baan gevallen, op het oogenblik dat de trein van Gent naar Nieupoort kwam aan- gereden. De locomotief van dezen laatsten trein botste op den omgevallen wagon en ont- riggelde ook en al de wagons kwamen, onder groot gerucht en het hulpgeroep der reizigers, in de gracht, naast de baan, te recht. Eene groote paniek volgde, doch, of schoon er talrijke licht gekwetsten zijn, heeft men geen enkel menschenleven of zelfs zwaar gewonde te betreuren. De reizigers keerden te voet of in rijtuig naar Gent terug, door het veld en de duisternis geen aangenaam tochtje met dat mistige weer en na den doorgestanen schrik. Het personeel van den koopwarentrein was niets gewaar geworden van het onge val, overkomen aan den wagon, en heeft dezen, nadat hij uit het spoor was ge sprongen, nog twee kilometers verre nevens de baan meegesleept, bils en rails van de andere baan uitrukkend en de wolbalen, waarmee hij geladen was, links en rechts naast den weg zaaiend. Natuurlijk vielen al de volgende wagons om, werden beschadigd of ontspoorden. Het was de trein van 5 ure i5 uit Gent, die op den dwarsliggenden wagon botste, doch niet met het geweld, dat men zou verwachtende machinist had in de halve duisternis gezien dat de baan belemmerd was en had zijne machien terug doen werken. Dat is zeker de oorzaak dat de reizigers er slechts met kneuzingen van afgekomen zijn. Maar de stoffelijke schade moet zeer groot zijn, Al de andere treinen, die deze baan moesten volgen, konden niet door en heel de dienst was ontredderd. Volgens ooggetuigen moet het ongeluk veroorzaakt zijn door het afvallen van eene baal wol tusschen de wagons. Deze zou dan op de baan onder de wielen terecht gekomen zijn en zoo de ontsporing veroorzaakt hebben. De stad van Mechelen is in opschud ding gebracht door een schrikkelijk drama, dat met eene moord eindigde. In de Keizerstraat, n° 2, aan den hoek van Sint-Pietersberg woonden de echtgenoten Cuypaerts-Claes hebbende drie dochters van 23, 19 en i5 jaren oud. FraDS Cuypaerts 44 jaar oud en schil der van stiel was gekend als een ontaarde man, een dronkaard, die zijne vrouw zeer ongelukkig maakte. Deze Maria Claes, oud 40 jaar, was integendeel een voor beeld van echtgenoote en moeder. Zij hield een klein winkeltje van lekkernijen en deed al wat ze maar kon om eerlijk door de wereld te geraken. Zij had van haren man zeer veel te lijden, en werd dikwijls geslagen en mis handeld en met de dood bedreigd. Zondag nacht rond 12 uren kwam Fr. Cuypaerts weer dronken thuis en begon andermaal zijne vrouw te mishandelen en met den dood te bedreigen. Na eenige voorwerpen te hebben aan stukken ge slagen, greep hij zijne vrouw vast doch deze wapende zich met het eerst wat haar onder de handen viel, een gewicht en bracht haren aanvaller een slag toe aan het hoofd. Hij zakte weldra ineen en bleef bewusteloos liggen. De ongelukkige vrouw liep spoedig wanhopig met hare kinderen naar het policiebureel waar zij het schrikkelijk drama herhaalde, er bijvoegende dat zij geloofde haren man te hebben gedood. De policie van wacht snelde oogen- blikkelijk toe en bestatigde de waarheid van de verklaring. M. Peeters, geneesheer, weid onmid- delijk ontboden en verklaarde dat de toe stand van Cuypaerts zeer erg was, de schedel was verbrijzeld. Hij werd onmid- delijk naar het gasthuis overgebracht al waar hij maandag morgend om 5 uren stierf. Het parket werd verwittigd en is thans ter plaats om het onderzoek te doen. De bevolking alsook de policie weet van vrouw Cuypaerts niets dan lof te zeggen haar gedrag is altoos voorbeeldig geweest in 't midden van het lijden dat zij van haren man had te onderstaan. Dit bloedig drama heeft te Mechelen eene diepe ontroering teweeg gebracht. Het was kwart na 12 ure toen vrouw Cuypaerts in het policiebureel aan M. Doms. inspecteur vnn dienst, het schrik kelijk drama kwam varhalen. De agenten Dentcneer en Van de Wouwer begaven zich spoedig ter plaats en vonden Cuy paerts op den grond, badend in zijn bloed. Hij had eene verschrikkelijke wond aan het hoofd. Het was met een gewicht van 5 kilos, dat Cuypaerts zijne vrouw wilde slaan en het is met hetzelfde gewicht dat de vrouw den slag toebracht, die den dood voor gevolg had. De man had gansch den dag gedronken en ging als een barbaar te werk, zoodat de vrouw haar geduld ver loor. Daags te voren, insgelijks dronken thuis gekomen, bedreigde hij zijne vrouw met den dood. Hij zette zich in een leunstoel met 2 messen nevens hem en viel in slaap. De vrouw nam de messen af en bracht ze naar het policiebureel. Zoodra de eerste wettelijke bestatigin- gen volbracht waren, werd de vrouw, op bevel van het parket, in hechtenis geno men en in de gevangenis opgesloten. Rondgure kwam het parket ter plaatse- Het was samengesteld uit MM. Aerts, procureur des konings, ridder de Wargny, onderzoeksrechter, Mousset, griffier en Louveaux, geneesheer. Vrouw Cuypaert werd, vergezeld van M. Schweitser, poli- cieofficier, in een rijtuig naar hare woning gebracht, waar zij weenend het verhaal deed van het gebeurde. Een ontelbare massa volk bevond zich voor het huis. De magistraten begaven zich vervol gens met haar naar het gasthuis alwaar zij met het lijk werd gecodfronteerd. Men kan oordeelen welk droevig tooneel er aldaar plaats had. De wonde, die het slachtoffer had bekomen, heeft eene lengte van i3 centimeters. Na de confrontatie werd het onderzoek in het cabinet van den onderzoeksrechter voortgezet waar talrijke getuigen werden ondèrhoord. Men heeft te Mechelen alweer eene aanranding te voegen bij dezen die men in de laatste dagen melden. Zaterdagavond bevond zich de ge naamde J.-B. Jacobs, oud 65 jaar.petrool- vtrkooper, met zijn stootwagentje in de Peperstraat, toen twee kerels op hem kwamen toegesprongen en den lederen riem oversneden waaraan zijne lederen geldzak was vastgemaakt. Zij ontstolen hem dezen zak, inhou dende 5o fr. cn namen er de vlucht mede. De policie deed alle mogelijke opzoe kingen. doch de ontaarde schelmen had den zich snel aan hare opsporingen weten te onttrekken. Zondag avond werd de omtrek der Oude Beurs, Wisselstraat en Groote Markl te Antwerpen in opschudding gebracht door eene dievenjacht Onbekende dieveh waren bij middel van valsche sleutels in de voorkamer gedrongen van het huis n. 23 der Oude Beurs, bewoond door de wed. Van Haver, welke op dit oogenblik afwezig was. De dieven hadden heel gerust de lamp aangestoken en al de meubelen doorzocht zonder iets te vinden. Eene schuif van de waschtafel waarin geld lag, poogden ze open te breken, maar toen werden ze ver rast. Men had hun wanbedrijf bemerkt en was de policie der Groote Markt gaan verwittigen. Toen de adjunkt Blavier met een viertal agenten ter plaatse kwam, had den de dieven reeds de vlucht genomen langs het dak. Eene jacht werd toen in gericht op de daken, wat gevaarlijk was en daarbij geheel zonder uitslag bleef. Een rijke auto-boot, de Speranza, van graaf Koek, van Parijs, was sedert drie dagen van Oostende le Doornik aan gekomen. M. en Mev. Koek waren naar Parijs doorgereisd en hadden de boot achtergelaten onder de hoede van M. Cronento, secretaris van M. Koek en den machinist Verbreuck. Zaterdag had men 33o liters naphte aan boord gebracht. Rond 9 u. i5 m. is deze gevaarlijke stof ontploft en de beide per sonen werden in het water geslingerd beiden waren echter reeds erg verbrand en moesten bij dringendheid naar het gasthuis gebracht worden. Heel de boot is vernield. Zij was ver zekerd voor 5o,ooo fr. Graaf Koek is ver wittigd. Ziehier wat men nog meldt De boot was sedert een drietal dagen te Doornik aangekomen met ontredderde machienen', Daar de nieuwe machienen Zaterdag moeten aankomen, had men 3oo liters naphte aan boord gebracht. Rond 7 uren 's avonds had eene kleine ontploffing plaats. De geleider der boot, M. Verbreuck, werd licht gekwetst en ging te bed, na zich te hebben verzorgd. Rond 9 uren, kwam M. Cronento.se- kretaris van M. Koek, aan boord. Eene nieuwe, ditmaal zeer hevige ontploffing had plaats. Verbreuck en Cronento wer den erg gekwetst en in het water geslin- gerd Bij middel van koorden, werden zij opgehaald. De boot had vuur gevat en de pom piers moesten al hunne krachten inspan nen om het vuur te beletten, zich aan de andere schepen, in de nabijheid gemeerd, mede te deelen. Een sloep te Oostende, die van de IJslandsche vangst terugkeerde, had een pladijs aan boord van 75 centimeters lengte, dragende een koperen plaatje, waarop vermeld stond dat de visch, nog Jriein, over i3 maanden door sloep n° 17 gevangen werd. Sinds eenigen tijd bezigt men dit middel, om het groeien van den visch te kunnen waarnemen. De visch is aan het personeel van de slofp n° 17 ge geven, tegen 25 fr. vergoeding. Het onderzoek in de zaak van den dubbelen moord te Lens heeft nu eene andere richting te volgen, naar aanleiding van eene aanklacht, gedaan door eenen werkman van Bergen. Deze zou twee personen gezien hebben, waarvan een een hoogen hoed droeg, en die hij had hooren zeggen Wij hoeven slechts de oude te dooden. Wat de meid betreft, die moe- ten wij maar op eenen stoel binden. Zij heeft gezegd dat zij zal zwijgen, op voorwaarde dat zij haar deel krijgt. Valt te zien wat er van dit vertelsel waar is. Zondag middag ging te Luik, op de Place Saint Lambert het meisje Vaes, oud 4 jaar, waarvan de ouders wonen in de Ste-Ursulastraat, met haar broerken van anderhalf jaar aan de hand, over de riggels van den elektrieken tram, toen een rijtuig kwam aangereden, die het jongentje een twintigtal meters ver sleepte. Men moest het rijtuig inhouden om het slachtoffer,dat den schedel was ingedrukt, er van onder te halen. Het kind stierf eenige oogenblikken later. Eene vrouw, die toegesprongen was om het kind te redden, werd door den tram weggeslagen en met gebroken been en heup opgeno men haar toestand is gevaarlijk. Vrijdag morgend vonden twee aarde werkers nabij eene verlatene steenbakkerij te Ensival (Verviers) een wissen reiskoffer, waarnaast een zwarte hoed en een vrou wenparaplu lagen. Bloed was aan den koffer zichtbaar. De twee werklieden verwittigden de plaatselijke overheid, die bijkwam. De koffer bevatte het bijna naakte lijk eener vrouw van schijnbaar 35 jaren. Om half twaalf is 't parket gekomen en heeft de doodde naar 't lijkhuisje doen brengen. Het lijk lag gebogen, op de r-chterzij, in den reiskoffer. Het gelaat was gelijk van pijn verwrongen, maar het lichaam droeg geene enkele wonde. De vrouw droeg twee ringen een met de letters J. Z. en een met de letters G. W. Hare onderkleeren, bijna rijk, waren ge- teekend G. Z. Men weet nog niet wie het is. Inwoners van Ensival hebben Donder dagavond langs den weg een heer en eene vrouw ontmoet met denzelfden wissen reiskoffer geladen. Men veronderstelt dat de vrouw aan eene schuldige operatie bezweken is. Men denkt ook dat zij eene vreemdelinge is. Uit de schouwing van het lijk der vrouw te Ensival in de wissen mand ont- dekt, is inderdaad gebleken dat de onge- lakkige aan de gevolgen van misdadige bewerkingen overleden is. Het verder onderzoek heeft ook de ver moedelijke plichtigen doen kennen. Eene vroedvrouw is reeds aangehouden, eene Duitsche, even als de overledene. Men zoekt nu den Duitscher S. op, di e de schoonbroeder en tevens de minnaar van de overledene, Theodora Wingens, van Zulpichzou zijn De aangehouden vroedvrouw heet Emma Strantz, en is van haar echtgenoot gescheiden. Ook Theodora Wingens was eene ge scheiden echtgenoote. Onbekende kerels zijn de kerk van Jamioulx binnengedrongen. Zij hadden eene ladder tegen den muur geplaatst en eene ruit uitgesneden. Een kelk, benevens andere kostelijke voorwerpen zijn ver dwenen de heilige Hosties lagen op den vloer verspreid. Aalstcrhop 1904 beschikbaar fr. 145,00 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. i3o,oo de 5o kil. Markt vast. STAD AELST. o BERICHT. De plaats van BESTUURDER der Muziekschool is open. Jaarwedde frs. 1400. De Bestuurder zal ten minste twee leer gangen geven naar keus der besturende Commissie verders zal hij zich alle da gen in de School gedurende de uren der klassen ter beschikking houden der Com missie, der Leeraars en Leerlingen. Hij zal zich in de Stad moeten huisvesten. De aanvragers zullen hun verzoek schrift en hunne Diplomas indienen vóór den 1 Januari 1905. Aelst, i3 December 1904. De Secretaris. De Voorzitter, Edm. Scheerlinckx, V. Dc Gheest,

De Denderbode | 1904 | | pagina 2