De tien regels der gezonheidsleer. De liberalen ziin niet tegen den Godsdienst Leening van fr. 1,649.000 Rechterlijke kronijk Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. _i. De zon is de koningin der wereld zij verspreidt geluk, zij brengt bloemen en genot. Het zonnelicht vernietigt de ziek- teveroorzakende bakteriën en is derhalve het goed koopste ontsmettingmiddel. Waar de zon niet komt, komt de dok ter luid een zeer waar Italiaansch spreekwoord. Slaap- en kinderkamers, welke nooit of maar zelden zonne heb ben, zijn nadeelig voor de gezondheid. 2. Om gezond te blijven of weer gezond te worden, is reine lucht onontbeerlijk. Lucht met stof en stinkende dampen be laden is schadelijk. Dat de nachtlucht van haar eigen nadeelig zijn zou, is een dom vertelseltje, waaraan alleen onnoozele menschen nog geloof hechten. Frissche lucht en luchttocht zijn twee zeer ver schillende zaken. De vensters dienen om opengezet te worden, de deuren om gesloten te worden. 3. Leven is beweging. De nadeelige invloed eener zittende levenswijze kan en moet tegengewerkt worden door dage- lijksche lichaamsoefeningen in de opene lucht arbeid in den tuin of op den ak ker, wandelingen of turnoefeningen, ver standig geschikte sport, enz. 4. Matigheid en eenvoud in eten en drinken zijn onontbeerlijk voor alwie zich een gezond en lang leven verzekeren wil. Wie de hoofdige dranken jenever, li keuren, wijn en zelfs bier verkiest boven water, melk, vruchten en vruchtsappen, verbeurt langzaam, maar zeker, zijne ge zondheid, zijne werkkracht en levens geluk. Ook overdreven vleeschgebruik is schadelijk. Ouders die aan hunne kin deren een geregeld, als zij het ook matig gebruik van sterke dranken zelfs zooals van bier, toestaan, handelen gewetenloos en laden eene vreeselijke verantwoorde lijkheid op hunne schouders. 5. Verstandelijke volharding door regelmatige huidverzorging koude was- schingen, lauwe en koele baden, lucht- baden, zijn zeer nuttig voor de gezond heid en een voornaam behoedmiddel tegen de zoogenaamde verkoudheden van allerlei aard. 6. De kleeding mag niet te warm zijn, dan verweekt zij niet te spannend, dan belemmert zij de ademhaling en den bloedomloop niet te dicht, de lucht moet er kunnen doordringen, anders benadee- ligt zij de huiduitwasseming. Gezondheid en gemak zijn twee hoedanigheden der kleeding opschik en mode komen op den tweeden rang. 7. Spaar nooit aan uwe woning. Spaar liever aan de heiberg en wijdt tijd en geld aan uw verblijf. Een gelukkige t'huis zal 't u duizendmaal vergelden. Eene ge zonde woning moet zonnig, droog, luch tig, ruim, rein, behaaglijk en aantrekke lijk zijn. 8. Reinheid boven alles. Rein moeten zijn lucht, voedsel, water, kleederen, waschgoed en woning. Rein de huid en rein het hart I dat is 't beste middel tegen alle ziekten. g. Een regel- en doelmatige arbeid, afgerekend naar ieders krachten en ten dienste van een vreedzaam levenberoep en eene ernstige plichtbetrachting is heil zaam zoo voor lichaam als voor ziel 't is de zekerste bron van waar genot, en brengt troost en verlichting in alle leed. 10. Zes dagen zult gij arbeiden en de zevende dag rusten. Eene wijze afwisse ling tusschen beweging en rust, tusschen arbeid en uitspanning is onontbeerlijk. Zoek de uitspanning echter niet in een luidruchtig gezelschap,ook niet in aanlok kelijke genotzucht, maar in den schoot der familie en in Gods heerlijke natuur. De nacht is voor den slaap bestemd. De ledige uren en den Zondag wezen gewijd aan een hooger leven, aan de verheffing van het hart, aan de ontwikkeling van den geest en aan de opvoeding der kin deren. dat willen de Dendergalmers hunDe lezers wijs maken, maar zij liegen, en zij weten dat zij liegen. Hoort wat de liberale Chronique den 20 November laatst schreef Ja, 't zijn de bevestigingen der geloo- vigen die men moet vernietigen, omdat 1 gansch de clerikale politiek gesteund is op afschuwelijkheden, die men de i) hel en het vagevuur noemt, en op 9 dat Elyseum, waar de goede kiezers d eene eeuwigheid van zaligheden ge- nieten. Domme, onbeschaamde fabels, die de gewetens verstompen, Het is tijd, hoog tijd, dat zij, die de bemiddelaars zijn der geestelijkheid, plaats maken voor mannen, die deze DWAASHEDEN VERACHTEN, Opdat men zonder uitstel eene wet kunne stemmen, het wereldlijk (leest goddeloos) en ver- plichtend onderwijs invoerende, b Welnu, Dendergalmers, wat zegt gij daarvan Dat is ten minste recht uitge sproken, nietwaar De geloofspunten van de hel, het vage vuur en den hemel zijn dus afschuwelijke dwaasheden in de oogen onzer liberale tegenstrevers, en 't is om uit 't hart der jeugd het geloof aan de zoogezegde dwaas heden uit te roeiên, dat zij het onzijdig en verplicht onderwijs willen invoeren. En toch zullen de Dendergalmers in sommige omstandigheden zeggen dat de liberalen niet tegen den godsdienst zijn. Maar tusschen zeggen en bewijzen, con troleurs, is een groot verschil. STAD AALST. 18»1 270 Trekking. 26 December 1904. Obligaties van 5oo fr. uitkeerbaar aan pari te rekenen van 1 Februari igo5. Nr» 698 879 1895 2576 751 1434 1997 2614 789 1465 2453 2877 STAD AALST. Stedelijk Hulp fonds tegen de Werkeloosheid. Het Bestuur brengt ter kennis van het publiek dat het Stedelijk Hulpfonds tegen de werkeloosheid te rekenen van ie Januari eerstkomende in werking zal komen. Maatschappijen en personen, dewelke begeeren zich bij het hulpfonds aan te sluiten, kunnen deswege de noodige in lichtingen bekomen ten Stadhuize. (bureel der Werkbeurs). HET BESTUUR De Voorzitter, M.-L. Gheeraerdts, Burgemeester. De Schrijver-Schatbewaarder, Leo Geeroms, Gemeenteraadslid. De Leden Leo Borreman, Gemeente raadslid Gustaaf Leveau, Gemeente raadslid Jan De Bruecker, Bediende Alexander Van de Velde, Meestergast, Joannes Van Malderen, Houtbewerker. Voor een ander veroordeeld. In de maand November werd door den krijgsraad een soldaat van het 3° linie, in garnizoen te Oostende, tot een jaar gevan genis veroordeeld, beticht, ondanks zijne loocheningen, eenen bajonnetsteek aan eenen burger toegebracht te hebben. Eenige dagen later ontving zijn advo caat een naamloozen brief uit Oostende, meldend dat dc krijgsraad eenen onschul- digen had veroordeeld. De plichtige was zegde de brief, een kaporaal van hetzelfde regiment, welken de soldaat, uit goede kameraadschap niet had willen verraden. Het militaire parket van Brugge begon een nieuw onderzoek en ontdekte de waarheid van dit schrijven. In deze voorwaarden kwam de zaak voor het hooger krijgshof, dat weldra de onplichtigheid van den soldaat aannam en hem met klank vrijsprak. Worden gevraagd Machienbreisters om te huis te werken Een dienstmeid van 3o tot 40 jaar Een kleermaker, (halve gast) Eene goede kleermaakster. Vragen werk Een werktuigkundige Een smeder, 17 jaar Een persoon voor 3 of 4 uren per dag, voor bureel- of handelshuis Verschillige jongelingen van 16 tot 20 jaar Eene goede werkvrouw vraagt dage- lijksche posten Een magazijnier. Voor verdere inlichtingen wende men zich ten Stadhuize,bureel der Werkbeurs. o -Creemboter. Markt van Woensdag 28 Decemb. 1904 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Komt te verschijnen Sl MICHAEL'S ALMANAK, gebonden in fraaien omslag met gekleurden wandkalender,inhoudende tal van schoone illustraties en boeiende novellen. Te verkrijgen ten bureele van dit blad tegen 0,60 centiemen franco per post 0,70. AALST. Zaterdag avond is de Duitscher Klotz, baas van het Duitsch Bierhuis en meestergast der firma Levêque, Tragel (Vellenfabriek) door de Gendarmerie als verdacht van diefstal aangehouden geworden.Verscheidene vel len wierden in zijne zakken gevonden. Procesverbaal is tegen hem opgesteld. AALST. Maandag rond 6 uren 's avonds kwam zekere Boud rond de 70 jaren, werkman, wonende Kerre- broek. Schaarbeek, zat lijk een Pollak waggelend uit eene naburige herberg ofte bac 2 snick der Vaart. Nu, in stede van zich op weg naar Schaarbeek te begeven deed hij het tegenovergestelde en plof de zatlap vloog de Vaart in. Waarschijne- lijk bracht dit ijskoude bad hem tot be zinning en gelukte hij er in de gasbuis te grijpen aan de welke hij zich krampachtig vasthield. Gelukkiglijk waren een puit en een padde in de nabijheid die, op zijne wanhopige kreten, toesnelden en hem uit zijnen hoogst gevaarlijken toestand ver losten. De brigadier van politie Colson en de agent Kindermans waren ook da delijk ter plaats en de puit en de padde verklaarden dat de sukkelaar een laatste druppeltje franschen kwam te drinken dat het hem naar alle waarschijnlijkheid ten volle gelapt had. De toestand van B... was zoo zorgwek kend dat zijne onmiddelijke overvoering naar 'l hospitaal noodzakelijk geoordeeld werd. Twee dronkaards waren te Hillegem Oost-Vlaanderen) over eenen afsluitings muur geklommen, en de waker van den eigendom, M. Vermassen, gelastte hen, j terug te gaap» Een der overklimmers trok een mes en bracht Vermassen eenen steek toe. De getroffene riep om hulp en de zoon snelde toe. De moordenaar, dezen laatste ziende, bracht hem eveneens eene wond» in de rechterzij toe, zoodat hij bloedend neer zakte. Daarop snelde een derde persoon toe en deze werd op zijne beurt door de aan vallers getroffen met twee messteken in de keel, zoodat hij dood neerviel. De moordenaar werd aangehouden en naar Audenaarde gevoerd, waar hij in de gevangenis werd opgesloten. Het is de genaamde Vandersmissen, 28 jaar oud, getrouwd en huisvader. De toestend van vader en zoon Ver massen laat geene hoop op genezing. Een landbouwer van Berlare, die te Impe eene veers had gekocht, opende zijne kist om het geld te nemen waarmeê hij wilde betalen. Een pak bankbiljetten, ter waarde van 2000 fr., was door de ratten stuk geknaagd. De overblijfsels, werden zorgvuldig samen gebracht, doch het is niet meer mogelijk er nog een ge heel van te vormen. Te Denderwindeke waren twee werklieden bezig boomen te vellen, toen een boom onverwachts viel en op een der houthakkers, Frans De Vos, neerkwam. Het slachtoffer werd onder een gewicht van omtrent 3ooo kilo verpletterd. Op acht meters van de plaats waar het onge luk gebeurde, heeft men stukken van her senen gevonden. De Vos was gehuwd en vader van vijf kinderen. Dramas te Brussel. Over een paar weken kwam een koppel in de Hol- landsche straat, te Sint Gillis Brussel, in het huis n° i3, eene gemeubeleerde kamer huren, 't Waren Jos. Delcambre, paarden koopman, te Waver, en Jeanne Muller, van Mulhouse, de eerste 3o, de andere 20 jaar oud. Zij lieten zich niet op den burgerlijken stand inschrijven, maar zegden, eer.e maand later te zullen trouwen. Zij namen hunne maaltijden bij den verhuurder en verteerden nogal veel geld. Toen deze zijne huurders zaterdag mor- gend niet beneden zag komen om te ont bijten, ging hij op hunne kamerdeur klop pen, maar kreeg geen antwoord. Hij riep en klopte nogmaals en wederom vruchte loos. zoodat hij het noodig oordeelde, de politie te verwittigen. Een adjunkt deed door eenen smid de deur openen en, eens binnen, zag hij een gruwelijk schouwspel. Beide huurders lagen dood op het bed, Jeanne met stuk geschoten hoofd en doorschoten borst Delcombe met een kogel in de hersens. Hij hield den revolver nog in de hand. Uit het geneeskundig onderzoek schijnt te blijken, dat hij het meisje in haren slaap gedood en de moordenaar zich toen gezelfdmoord heeft. Geen enkel schrift meldt waarom de misdaad werd gepleegd en men zal het wellicht nooit weten. Over het drama in de Noordstatie ver telt een blad de volgende bijzonderheden Paelman, de moordenaar, is heboortig van Geeraardsbergen, maar woonde met zijne vrouw te Curegem. Hij had geen kinderen en zijn huisgezin was een voort durend twisttooneel. Er was gesproken over eenen diefstal, waarvan, naar gezegd werd, Paelman verdacht was. Die diefstal zou gepleegd zijn ten na- deele van Mad. F., Warmoesslraat. Een onderzoek werd gedaan in de woning van Paelman en hij verliet zijn huis maandag, 19 dezer, om er niet meer terug te keeren. Des avonds maakte hij kennis met eene zangeres uit een lokaal der Beenhouwers straat, Suzanne F. Hij dronk champagne met haar en toen rond middernacht Isi- door kwam, de minnaar van Suzanne F., die zich op een teeken van het meisje, voor haren broeder deed doorgaan, nam deze meê plaats aan tafel. Hij dronk meé champagne en toen Paelman telkens betaalde, zag men dat zijn zak goed gespekt was. Het lokaal werd gesloten, maar Pael man bleef voort betalen voor zijne twee kennissen en nog twee andere zangeres- sen, tot eindelijk een rijtuig gehaald werd en de twee mannen met de drie meisjes naar Waterloo reden, waar het gezelschap ten 7 uren 's morgens aankwam. Daar werd andermaal groot verteer ge* maakt tot men eindelijk naar Brussel te rugkeerde, waar het gezelschap uiteen ging. Paelman bleef echter met Suzanne. Hij kocht nieuwe kleeren voor haar en ging des avonds met haar en hare mooder naar den schouwburg. Toen hij haar eindelijk verlaten had, vernam hij dat Isidoor met haar broeder, maar haar minnaar was. Daags nadien ging hij haar wéér opzoeken, zegde haar dat hij een erfdeel had getrokken, dat hij eene som op haar wilde bezetten en dat dit bij eenen Notaris te Gent moest be schreven worden. Er werd afgesproken dat men elkaar in de Noordstatie zou ontmoeten en, daar was het, denkelijk op het zien van Isidoor in haar gezelschap, dat hij door jaloezie gedreven, de moordpoging en den zelf moord pleegde. Men onderzoekt nu waar hij het geld heeft gehaald, dat hij in dit vroolijk ge zelschap verkwistte en waarvan het be drag, naar schatting, over de 5oo fr. be loopt. Het is nog niet zeker dat dit geld bij hooger genoemde dame van de War moesstraat gestolen werd. De toestand van het meisje is nog altijd zorgwekkend. 't Is een schoon boeltje in le monde 00 fc'ON s'auvsk I Een zonderling incident had plaats in de gemeenteraadszitting van St-Jans- Molenbeek. Daar werd namelijk geklaagd, omdat aan eenen politieagent eene straf van zes uren overwerk werd opgelegd, wegens een zonderling feit. Hij moest een huis te huren zoeken voor eenen schepene en had er geen gevonden. De burgemeester en schepenen hebben er de spons over geveegd en gezegd dat dit den raad niet aanging. Men zal zich herinneren, dat ver leden week de aanhouding werd gemeld in een établissement der Beenhouwers straat te Brussel, van een Franschman die eerst verdacht werd van moord op zijne schoonmoeder, maar die bewijzen kon, hieraan niet plichtig te zijn. Daar zijne houding deed vermoeden dat hij iets anders op zijne maag had, werd hij schier niet losgelaten. Men nam inlichtingen en men ontdekte dat hij de pleger moet zijn van eenen diefstal von 100,000 fr. in een handelshuis der rue Vaugirard, te Parijs. Vadermoord te Hal. Nabij eene hoeve, op de grens van Sint-Pieters- Jette, kwam een boerenzoon met eene zwaar geladen kar naar huis. De wielen van het voertuig raakten vast in den grond en de paarden waren niet bij mach te, nog vooruit te gaan, zoodat de voer man naar de hoeve ging om zijn vader te roepen, en hem te vragen eene helpende hand toe te steken. Maar onderweg naar de kar kregen zij ruzie, zoo dat de vader zijnen zoon slagen toebracht en hem zelfs in de hand beet. Beiden keerden terug naar de hoeve en de zoon bracht de peerden op stal. Toen hij binnen kwam begon de ruzie op nieuw. De vader verweet den jongen zijne onbekwaamheid in het voeren en werd onder het twisten zoo woedend dat hij een mes nam en den zoon er een steek meê wilde toebrengen. De jongen wachtte echter den steek niet af. Hij trok een revolver uit den zak en schoot den ouden man twee kogels in het lijf. Denkelijk zal de gekwetste aan zijne wonden sterven. Het parket van Brussel is ter plaatse geweekt en heeft den zoon doen aan houden. Diefstal van 100,000 fr. te Me- chelen. Bij den gekenden drukker Dessain, te Mechelen, werd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, een buitenge woon stoutmoedige diefstal gepleegd. De dieven kwamen bij middel van braak in het bureel, en met gereedschap pen, die men niet terug heeft gevonden, openden zij de brandkast, waaruit zij voor meer dan 100,000 fr. weerde stolen. Zij zijn langs eenen bouw, die aan den hofmuur paalt, binnen gekomen. (Nadere bijzonderheden). Het onderzoek over deze gewichtige zaak, heeft thans een goeden uitslag opge leverd, er heeft te Brussel eene dubbele aanhouding plaats gehad, en ziehier in welke omstandigheden In het bureel van M. Dessain, waar zich de brandkas bevond, hadden de die ven eene boor achtergelaten, die gediend had om het slot der kas te doorboren, ten einde ze alzoo door het lossen van dit slot te openen. Dit was een eerste voorwerp dat onge twijfeld de policie op het spoor der daders kon brengen. Deze boor vormde een bij zonder werktuig, dat door geene Mechel- sche werklieden in gebruik is en men moest dus elders opzoekingen doen. Al wat M. Dessain kon bevestigen was dat vreemde mecaniciens in zijne werkhuizen hadden gewerkt om machienen te plaat sen. Dadelijk vertrok M. Lonckx, officier van policie, naar Brussel, waar men in de fabriek, aangeduid door M. Dessain, verzekerde dat de boor in kwestie in ge bruik is door werklieden van dit huis. Men begaf zich naar de woning van ze keren Torfs, mecanicien, 24 jaar oud, die inderdaad bij M. Dessain had gewerkt en waarvan het rondsnuffelen niet onop gemerkt was gebleven. M. Van de Velde, officier van policie hield den verdachte aan die in het bezit werd gevonden van eene som van 25o fr. alsook eene partij postzegels. De aange houdene beweert dat hij den nacht van Vrijdag tot Zaterdag bij een meisje had doorgebracht doch deze verklaarde dat zulks onwaar was. Voorts ontdekte men een paar schoenen, welke beslijkt waren en waarvan de inprentsels overeenkwa men met die in den hof door de dieven achtergelaten. Eene tweede belangrijke inlichting kwam intusschen ter kennis van 'tgerecht. Zaterdag morgend rond 5 uren werden 4 verdachte personen in eene herberg op gemerkt te Hombeeck-Eycke, nabij Ca- pellen-op-den-Bosch. De policie begaf er zich oogenblikkelijk heen en vernam dat de verdachte mannen den trein voor Lon- derzeel hadden genomen om 5 u. 3o. Aldaar vernam men vervolgens dat zij met den buurttram naar Brussel waren vertrokken. Er werden dan ook ernstige opzoekingen gedaan en de policieagent, M. Vincent, legde weldra de hand op zekeren Denys, die reeds veroordeeld werd voor kerkdiefstal in den omtrek van Namen. Deze kerel, die zijne straf nog moest ondergaan, werd in het bezit gevonden van eene sqm i3oo fr., alsook een plan van de ligging der werkhuizen van M. Dessain. Er was dus hier geen twijfel dat men een medeplichtige vast had. Denys werd onmiddelijk in de gevangenis van St. Gilles opgesloten. Wat Torfs aangaat, deze werd Maandagavond om 8 uren naar Mechelen overgebracht en na een onder- hoor door M. de Wargny, onderzoeks rechter, in de gevangenis van Mechelen opgesloten. De twee andere medeplich tigen worden door de policie ieverig opge zocht. Een vreeselijk ongeluk had Zondag avond plaats op de tramlijn Oostmalle- Turnhout. De tram, die van Antwerpen om half 7 uren te Turnhout aankomt, was op de hoogte van den nieuwen ba reel gekomen toen een persoon, denkelijk door het licht van 't machien verblind, te dicht den tram naderde. Hij werd met geweld door de locomotief weggeslingerd, zoodat hij in de beek terecht kwam, die aan den buitenhof van M. Mesmaeckers vliet. De tram stopte onmiddelijk. Het slachtoffer, zekere Jan Baeyens, 60 jaar oud, werd opgenomen en zijn toestand onderzocht. Hij gaf geen teeken van leven meer. Een eerw. pater Capucien, die zich in den trein bevond, kon hem nog de biecht hooren. Daarna werd Baeyens met den trein meê naar Turn hout gebracht. De geneesheer bomers, die hem onderzocht, bevond zijnen toe stond hoogst gevaarlijk. Het slachtoffer werd verder naar het gasthuis overge bracht. Een hevige brand was Zaterdag te Brugge uitgeborsten in een gebouwke van de spoorwegstatie, dat tot bureel dient. Ongelukkiglijk stond daar nevens een magazijntje, in welke de springbussen bewaard werden, die als mistsignalen op den spoorweg dienen. Dit gebouwke vatte vuur en men kan oordeelen wat lawijd het maakte, toen die vierduizend fuseeën door het vuur werden bereikt. Verder breidde de. brand zich niet uit. Vrouwelijk telefoonpersoneel. Eerlang worden vergelijkende examen afgenomen voor plaatsen van leerlinge tegen 5oo fr. loon per jaar om te beginnen, bij den telefoondienst (uitsluitend voor vrouwen), te Hoei. Namen en Oostende, De candidaten Oostende (Vlaamsch gedeelte van het land), eenerzijds, nemen deel aan Vlaamsche wedstrijden; die voor Hoei en Namen (Waalsch gedeelte van het land) nemen deel aan Fransche wed strijden. Twee gendarmen hebben Zondag middag te Drongen in de Assels het lijk ontdekt van zekeren Oskar Piheyns, 22 j. wonende Weverstraat, te Gent. Het lijk lag slechts half in het water, op eene ondiepe plaats, verscholen tus schen het lisch. 's Namiddags zijn de broeders van het slachtoffer het lijk komen herkennen. Piheyns schijnt niet verdronken tezijni Er werd eene neusbloeding vastgesteld. De jongeling was thuis per velo vertrok ken dit voertuig is niet teruggevonden. In de zakken van het slachtoffer werd eene som van tien frank gevonden. Er was Zaterdag twist geweest in het huis van Piheyns. En Oskar was in eene vlaag van kwaadheid vertrokken. Te Kinkempois (Luik), was eene •vrouw eene boadschap in hare buurt gaan doen, haar kind van 2 1/3 jaar alleen latende. Toen zij terugkwam lag het, door vlammen omringd, op den grond te kronkelen van de pijn. Het stierf na eeni ge uren lijden. Te Baulers (Nijvel) is oen boeren knecht aangehouden, die verdacht wordt, deel te hebben gemaakt van de bende, die teSinte-Marie-Lierde, bij Oudenaarde, eene hoeve in brand stak en de oude be woonster zoo levend deed verbranden, omdat zij weigerde, hen haar geld aan te wijzen. TeRuckelingen was een boerenzoon bezig met palen te slaan rond eene weide, Hij werd aan dit werk geholpen door zijne zuster. Door eenen slag, die zijn doel miste, kwam de zware houten hamer op het hoofd van het meisje neder, en me' zoo veel geweld, dat de getroffene dood neerstortte. Te Haine-Saint-Faul heeft eene aan zienlijke loonsvermindering eene stakinf in de mijnen voor gevolg gehad. Zij breidde zich Maandag uit en schijnt wel dra over heel de streek algemeen te zulle: worden. Aan boord van bet schip La Flech: deDixmude,# gemeerd bij de koninklijk brug, heeft een Belgisch deserteur, Hen: Van den Bogaert, oud 22 jaar, de vrouï van den schipper Knockaert, geborer Philomena Fermault, oud 64 jaar, eerS getracht te wurgen en daarna afgemaald met haar twee wonden in den hals toe fe brengen. De moordenaar nam de vlucht, 800 fr. meenemende. Later werd hij aan eene herberg aangehouden. 't Is de echtgenoot der vermoorde die de misdaad heeft ontdekt. Bij zijne thuis komst vond Knockaert het nog warme lijk zijner vrouw. Alles lag overhoop it het schip. De matrassen waren open ge sneden, en de meubelen verbrijzeld. Dt misdadigers hadden uit een lessenaa! eene som gestolen van 800 fr. in goudJ maar een pakje met tien briefjes vatl 100 fr. hebben zij niet gezien. De policie opende aanstonds een onl derzoek, 't welk tot hooger gezegde aanf houding leidde. Van den Bogaert haf eenige dagen vroeger zijne diensten o? het schip aangeboden, maar men had hen geweigerd, omdat de echtgenooten Knocj kaert voornemens waren hun schip ti; verkoopen en naar België op hun renter te gaan leven. Sedert dien had men Va: den Bogaert rond het schip zien dwalen Maandag nacht deed hij overal groot! uitgaven hoewel hij daags te voren zot der hulpmiddelen was en dat heeft dl aandacht op hem getrokken en zijne aaD houding voor gevolg gehad. De onderzoeksrechter heeft reeds zwar beschuldigingen tegen hem vereenigr Maandag is er eene tweede aanhoudiE gedaan, die van zekere Swaertwaeghe Belgische schipper, 40 jaar oud, op wia ook erge vesmoedens wegen. Men ieflt in zijn bezit goudstukken gevonden, van hij de herkomst niet kon zegge

De Denderbode | 1904 | | pagina 2