Mouchards aan 't werk in België. Davidsfonds. Voedering van aankomende Leghennen Revolutie in Rusland. EEN EN AN DEK. Rechtbank ran Dendermonde. Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws De Courrikr db Bruxblles deelt in al zijne bijzonderheden de ontdedking meê, van eene verkiikkerij op groote schaal in België, en die, evenals in Frankrijk, door de loge op touw is gezet. Zekere vertrouwde personen krijgen vertrouwelijke brieven, vergezeld van eene in te vullen vragenlijst, over den toestand van godsdienstige gemeenschap pen in de omgeving der woonplaats van dien vertrouwde. Bewuste vragenlijst eischt inlichtingen over den naam van elk klooster, over het moederhuis, over den tijd van bestaan, het getal kloosterlingen, of er vreemden onder deze laatsten zijn, of er kinder normaalberoepscholen worden gehou den, of er werkplaatsen, weezenhuizen, ouderlingen verblijven, gasthuizen, enz., zijn of men er eene nijverheid of eenen handel uitoefent of het klooster nog an dere eigendommen dan het kloosterhuis bezit en waar, welke de cadastrale toestand is, enz. De omzendbrief is vergezeld van een vertrouwelijk schrijven waarin gezegd wordt dat de mouchard, die dit verklik- kerswerk op zich neemt, maar moet in vullen wat hij weet, of het volledig is of niet dat hij met voorzichtigheid te werk gaan en zich voor inlichtingen moet wenden tot gemeentesecretarissen, poli- tie-commissarissen, veldwachters, notaris sen, landmeters, van 't cadaster, ontvan gers, enz. enz. Iedere mouchard (correspondent staat er in den vertrouwelijken brief) moet de rekening der gedane onkosten of het judasloon opgeven, denkelijk voor het geval zij de champetters, commissarissen of secretarissen hier of daar een karrewiel in de hand moeten stoppen. k En de speurhonden zijn dadelijk aan 't werk gegaan zegt de Courrier. Te Brugge heeft men sporen van hun werk ontdekt. Daar hebben zij, met een siropen tronie in verschillige vrouwen kloosters de verlangde inlichtingen beko men doch eindelijk kwamen zij ook in een mannenklooster en hier zag men in hunne kaart. Men vroeg den mouchard wie hem ge zonden had en hij toonde eenen brief van een persoon, die in nauwe betrekking staat met de magistraten en het leger, een officieel persoon zelfs, maar wiens hoeda nigheid als vrijmetselaar algemeen gekend is. Daar zag men wat vleesch men in den pot had. De mouchard werd wandelen gezonden en de andere kloosters verwit tigd. Wij oordeelen het noodig die meëdee- ling van den Courrier aan het licht te brengen, om niet alleen de kloosters maar ook het publiek en de eerlijke ambtenaars te verwittigen, aan wien deze inkwisiteurs soms met eene fijne tong inlichtingen zouden pogen te ontlokken. Afdeeling Aalst en Omstreken Op Maandag 3o dezer maand, zal den Leden en hunne huisgenooten een toon kundig Avondfeest worden aangeboden in de zaal van den Catholieken Burgers- kring, Korte Zoutstraat. De heer Dr JPersyn zal er ook spre ken over den zoozeer gewaardeerden en volksgeliefden Vlaamschen schrijver a August SNIEDERS. Het onderwerp dezer voordracht zal voorzeker in ieders smaak vallen en een talrijk publiek doen opkomen. De heeren toonkundigen G. Pape en A. Volckaert hebben zich gelast voor het toonkundig gedeelte te zorgen, wat voor zeker iets puiks laat verhopen. Begin om 5 4/* uren 's avonds stipt. De Leden van den Catholieken Bur gerskring en hunne huisgenooten zijn eveneens kosteloos tot dit feest toege- aten. Wanneer men kiekens tot leghennen wil opfokken, moet men deze geheel anders voederen, dan de voor de markt bestemde haantjes. Een zeer groot aantal van de tot leg hennen bestemde kiekens worden door eene ondoelmatige, maar niettemin vrij algemeen gebruikelijke voederwijze, voor het groote doel ongeschikt of althans min der geschikt gemaakt, want wanneer een dier, dat nog niet ten volle ontwikkeld is, overvoederd v.crdt, dan is dat niet alleen eene verspilling van voeder, maar de spijsverteringsorganen worden er door verzwakt. Wanneer men de in de groeiperiode kiekens bijna uitsluitend met mals voe dert, dan moeten ze hiervan natuurlijk te veel eten, om eene voldoende hoeveelheid vleeschvorme: d voedsel naar binnen te krijgen. Wel is waar krijgen ze op dezen leeftijd nog geen last van het vet maar hebben ze zich reeds eenigermate ont- wikkeld, dan komt het vet doorgaans in te groote hoeveelheid, wat zeer nadeelig werkt op de eiervoortbrengst. Om den groei en de volkomen ontwik keling te bevorderen is er geen beter en doelmatiger voeder dan melk, havergrut- ten, klaver baksel en zemelen, want in deze voedermiddelen zijn alle voor de ontwik keling noodige voedingstoffen in geschikte verhouding aanwezig. De melk moet men liefst in gezonden toestand geven, want in dezen vorm houden de hoenders er het meest van, is zij ook licht verteerbaar en veroorzaakt geen diarrhee. De melk moet echter na het zuur worden niet te lang gestaan hebben. Verder is het aan te bevelen, de haver te malen, omdat ze dan gemakkelijker te verteren is. De klaver moet goed fijnge hakt zijn, dus eenige malen door de hak- machien gaan. Men vermenge de klaver met eene gelijke hoeveelheid zemelen en havergrutten, bevochtige het mengsel flink met heet water en late het dan 12 n staan, waardoor het week wordt en zeer gemakkelijk te verteren is. Voor dit doel kan men zoowel groene klaver als klaverhooi gebruiken, welk voeder in verbinding met de genoemde krachtvoedermiddelen zeer bevorderlijk is voor eene flinke ontwikkeling der hoen ders. Van tijd tot tijd moet men wat ver schillende gekookte groenten bijvoegen en als de hoenders geen vrije uitloop heb ben, driemaal per week een weinig ge kookt vlecschafval (West-Vl. Landb.) Eene revolutie is zondag 11. te St-Peters burg uitgebroken gestookt door de socia listen. Honderden, volgens zekere nieuwslij- dingen, duizenden onderdanen van den Tsaar verloren het leven of werden ver wond. Wat er gebeurde is zoo verschrik kelijk dat het in alle beschaafde landen een kreet van afschuw en medelijden ver wekt. 't Is onmogelijk voor een weekblad al de nieuwstijdingen en berichten zelfs zeer beknopt meê te deelen immers De Dbnderbodb zou wel twee maal te klein zijn. Ook willen wij vermijden, lijk wij in de dagbladen bestatigen, van aan 't begin iets meê te deelen dat eenige regels verder als valsch wordt geheeten. De laatste berichten spreken van 2000 dooden en 5ooo verwonden. De revolutie wint veld, te Moscou zijn duizenden soci alisten samengestroomd die het vaandel des oproers hebben opgestoken. Te Sebastopol hebben de rooden de gebouwen der militaire scheepswerf in brand gestoken 's morgens om 7 uren. De schade is overgroot. De staat van beleg is in Rusland uitge sproken. Zou het geld der Japanners daar niet onderzitten De rooden zijn im mers tot alles veil en dit vooral als er tegen Keizers en Koningen valt op te treden. De Keizer, de Keizerin en hunne kin deren ziin vertrokken naar Gastschina Stoomtram. - AALST- ASSCHE. Naar wij vernemen is de opening be paald op Woensdag 1 Februari aanst. De uurtabel zal kortelings verschijnen. r.nppncn Ontv. van M. J.D.V. ViUlICSJJ. Sc|,oonaerdei fr. 6j00 over 1904. Het is eene dwaling, dat er spraak is, Mgr Hebbelynck, Rector der Leuven- sche Hoogeschool, tot Hulpbisschop van Gent te benoemen. Steenkolencrisia. Ingevolge de sta king der mijnwerkers in het Roergebied, worden de Belgische kolen in groote hoe veelheid naar Duitschland verzonden. Men mag zich niet verheugen over het ongeluk van een ander, maar 't is toege laten vast te stellen dat die staking in Duitschland zoo voordeelig is voor onze koolmijnen,dat zij in korten tijd heel hun nen voorraad zullen verkocht hebben. De werklieden zijn de eerste om er voordeel uit te trekken zij werken meer en worden ook meer betaald. In de meeste mijnen van den Borinage, gingen de werklieden maar vijf dagen meer naar beneden thans gaan zij zes dagen. Leiders van Brussel zijn naar Hene gouwen getrokken ten einde poolshoogte te nemer, om te weten of zij er in geluk ken zouden, de Belgische werklieden te doen staken, uit geest van solidariteit met de Duitsche broeders. Zij zijn zeer slecht ontvangen en men heeft hun verzocht, zich met hun eigene zaken te bemoeien. (Handelsblad.) Bruinvisch. Een schipper heeft te Heusden, in de Schelde, een bruinvisch geschoten van 1 m. 80 c. lengteen wegen de 60 kilugr. Waarschijnelijk was het dier versukkeld. Verkoop van bevrozeu Vlee»cl». Sedert enkele dagen is te Antwerpen eene naamlooze maatschap pij tot stand gekomen, ten einde regel matig het bevrozen vleesch van Buenos- Ayres (Argentina) in te voeren. Die maatschappij schikt langs Antwer pen duizende kilos ossen- enschaapvletsch per maand in te voeren en overal goed- koope beenhouwerijen in te richten in de groote centers, Antwerpen, Brussel, Gent, Luik. Die invoer zal zeer nadeelig zijn voor den har.del van boeren en beenhouwers. De heer J. Maenhaut, Volksvertegen woordiger, komt de aandacht van den Minister van Landbouw te vestigen op de oneerlijke concurrentie die landbou wers en beenhouwers zou kunnen worden aangedaan. Hij heeft aangedrongen opdat de han delaars, die het Amerikaansch bevrozen vleesch zullen verknopen genoo izaakt worden in hunne winkels bij middel van groote en zichtbare letters aan te kondigen VERKOOP VAN AMERI KAANSCH BEVROZEN VLEESCH. Op die wijze zullen de menschen weten dat het geen versch, maar bevrozen Ame rikaansch vleesch is, dat ze koopen. Ontslag van M. Derbaix. M. Derbaix heeft aan de Kamer zijn ontslag gezonden, als Volksvertegenwoordiger van het arrondissement Thuin. De redenen van dat besluit zijn tot nu toe onbekend. Donderdag namiddag, in de Kamer, verzekerde men echter dat M. Derbaix, in de laatste kiezingen, slechts eene can- didatuur had aangenomen op het leven dig aandringen van zijne politieke vrien den dat hij, overigens, groote belangen had in Frankrijk, alwaar hij herhaaldelijk geroepen werd en dat het waarschijnlijk uit oorzaak was der noodzakelijkheid waarin hij zich bevond gedurig afwezig te zijn, dat hij besloten had van zijn man daat af te zien. Zijn opvolger. M. Gendebien is de schoonzoon van den oud-senator M. 't Serstevens. Afwezigen.De Patrie, van Brugge maakt de Rechterzij der Kamer opmerk zaam op het feit dat, bij de stemming over een belangrijk artikel der wet op de echtscheiding, de tekst der regeering slechts werd aangenomen met 7 stemmen meerderheid, te weten met 56 stemmen tegen 49. Er ontbraken dus aan de tegenstrevers der regeering slechts acht stemmen om het ontwerp te doen vallen. En de oorzaak daarvan Geene andere dan de plaag der afwezigheid, die onder de Kamerleden heerscht. Inderdaad de Kamer bestaat uit 166 leden en als men het getal stemmers samentelt dan bevindt men dat er slechts io5 aanwezig waren. Dus 61 afwezigen en dat bij eene zoo gewichtige stemming. Indien het die heeren te groote moeite is naar de Kamer te gaan, waarom laten zij zich dan kiezen Het kiezerskorps heeft hun immers geen mandaat toever trouwd om ermeê achter de kachel te blijven zitten. eene zekere gis ting in en rond de raadzaal, waar het, ter oorzake van den grooten volkstoeloop, stikkend warm was. M. Oe Durgcmccotci vlcclt mede dat hij zijn ontslag aan den Koning heeft ge zonden. Gezel Coppieters. Is het aanvaard M. De Burgemeester doet een tee- ken, zijne onwetendheid dienaangaande uitdrukkende. Hij deelt vervolgens mede dat hij zijne verklaringen in de vorige zitting uitge drukt, houdt staan en dat hij geene en kele onderhandeling heeft aangegaan met welkdanige groep Aan de dagorde staat nu de vervanging der ontslaggevende schepenen. De eerste stemming geeft voor uilslag Anseele 14 stemmen. Bruneel i3 stem men. Witte briefjes 12. Geen candidaat de meerderheid heb bende bekomen wordt er overgegaan tot de tweede stemming. Deze geeft Anseele 14 stemmen. Bruneel 16 stemmen. Witte briefjes 9. Derde stemming Anseele 14 stemmen. Bruneel i5 stemmen. Witte briefjes 10. M. Bruneel, de eenvoudige meerder heid hebbende bekomen, wordt gekozen verklaard. k Men gaat over tot de kiezing voor den tweeden schepene, in vervanging van M. De Vigne. Bij de eerste stemming krijgt Anseele 14 en M. De Vigne i3 stemmen. Er zijn 12 witte briefjes. Bij de tweede stemming heeft gezel Anseele 14 stemmen M. De Vigne 16 stemmen. Er zijn 9 witte briefjes. M. De Vigne wordt in de derde stem ming gekozen met i5 stemmen tegen 14 en 10 witte briefjes. Men gaat thans over tot de herkiezing van een schepene, in vervangnig van M. De Ridder. Bij de eerste stemming bekomen An seele 14 stemmen M. De Ridder i3. Er zijn 12 witte briefjes. De tweede stemming geeft voor uitslag: Anseele i5 stemmen M. De Ridder i5. Er zijn 11 witte briefjes. Bij de derde stemming bekomen Anseele zijne 14 stemmen terug en M. De Ridder i5. Er zijn 10 witte briefjes. Bijgevolg is M. De Ridder ook her kozen. De laatste kiezing gaat op dezelfde wijze, met stemmingen en herstemmin gen, doch nog meer verward dan de anderen, omdat op het laatst een der raadsleden bij vergissing een verkeerden naam op zijn slembriefje heeft geschre ven hij schrijft den naam van M. Bod- daert in plaats van dien van M. Baert- soen. De uitslag der stemming is Anseele, 14 siemmen Baertsoen, 14 Boddaert, 1. Witte briefjes, 10. Anseele, ouder zijnde dan M. Baert soen, wordt als schepene gekozen ver klaard, doch hij verklaart dat hij van de dwaling van den liberalen raadsheer niet wil profiteeren. De Burgemeester brengt hulde aar. de ridderlijkheid van Anseele. Toejuichingen in 't publiek en bij de raadsleden. Bij de herstemming wordt M. Baert soen gekozen met i5 stemmen tegen 14 aan Anseele en 10 witte briefjes. De vijf herkozene schepenen leggen den grondwettelijken eed af. Hiermeê blijft het college wat het was, wat ongetwijfeld zal het ontslag van den burgemeester ook wel eene fausse sortie zijn, gelijk men dat in de comedie noemt. k ZIGEUNERS. Nu en dan melden de dagbladen, dat een troep Bohemers of Zigeuners Je grenzen zijn overgezet of dat de veiligheidswacht hen belet heeft den voet op het Belgisch grondgebied te zetten. Wie zijn de Zigeuners 't Is thans eene uitgemaakte zaak, dat de Zigueners uit Azië afkomstig zijn. In onze streken verschenen ze rond 1417 en verwekten groot opzien. Hun vreemd soortig uiterlijk, hunne eigenaardige taal de brutale geheimzinnige levenswijze, waarop ze van het bijgeloof en de onwe tendheid van het volk voordeel wisten te trekken, dit alles was van aard om overal vrees en afkeer in te boezemen. Daarom is het ook niet te verwonderen, dat reeds spoedig in verschillende landen maatregelen genomen werden om zich dat lastige goedje van den hals te schuiven. Onder allerlei namen is dat volkje Europa bekend. Wij noemen ze evenals de Franschen Bohemers de Hollan- ers: Heiden of Zigeuners; de Duitschers evenzoo bij de Engelschen, Gipsies bij de Italianen, Zingaro. Zichzelven noemen zij zwart volk of ook wel a menschenvolk Hoeveel zigeuners thans in Europa verblijven, is natuurlijk niet met zeker heid te zeggen sommigen beweeren van twee tot vijf honderd duizend. Het liefst houden ze zich in de Donaulanden van waar ze zich verder over Europa hebben verspreid. In Oostenrijk-Hongarië be draagt hun aantal wel 100,000. Zcoveel wonen er ook wel in Moldavië en Walla- chiê, terwijl men voor Turkije, dit aantal ook we in rekening mag brengen. Duitsch land, Frankrijk en Spanje moeten er elk ongeveer 40.000 herbergen. Engeland en Schotland waarschijnlijk i5,ooo. Uit ons land worden ze zorgvuldig ge weerd. De meesten onzer lezers hebben echter nog wel Zigeuners gezien. Hunne middel matige lengte, hunne slanke gestalte, hunne zwartbruine of olijfachtige kleur, hunne helderwitte tanden en pikzwarte haar en hunne glinsterende oogen staan ons nog goed voor. We hebben er gezien die zich als smeden of ketellappers voor deden, anderen bewerkten het hout en vervaardigden lepels, troggen en ziften weer anderen trokken rond met apen, of traden op als berenleiders en goochelaars. Zware en geregelde arbeid is hun echter een gruwel niets doen is hunne zalig heid. Daarom leven zij liever van den arbeid van anderen, maken zich vaak schuldig aan diefstal en bedrog. Sommigen drijven ruilhandel in paarden en spelen gaarne veearts. Vele kunstjes staan hun ten dienste om eerst het vee schijnziek te maken en daarna te genezen. Beoefent de Zigeuner een ambacht, dan doet hij dit vooral om een goed voor wendsel te hebben om zich overal in te dringen, om te bedelen en de boerenbe volking wat af te persen. Honger en dorst, koude en hitte ver draagt de Z'geuner gemakkelijk en dat is geen wonder, wijl hij reeds van jongs aan allerlei ongemakken gewend is. Hij is dan ook gewoonlijk gezond en bereikt vaak een hoogen ouderdom. Een oude wagen, een in der haast opgeworpen oude hut, of ook wel de bloote hemel zijn het verblijf voor den dag en den nacht. Zijn armzalig bezit wordt gewoonlijk door een ouden knol getrokken of gedra gen. Algemeen is 't bekend dat de Zigeuners veel aanleg voor muziek hebben. Bijzon der munten ze uit in dansmuziek. Met dans en zang verdienen de vrouwen en meisjes graag een stuk geld, terwijl de ouderen zich meestendeels met waarzeg gen bezighouden. Op het voedsel zijn ze niet kieschkeu- rig van vleesch zijn ze groote liefheb bers, ja zelfs van honden, katten en eekhoorns. Hunne grootste liefhebberij is evenwel het vleesch van den egel. Met behulp van honden vangen ze deze stekel- dieren, blazen hunne huid op en ontdoen ze levend van hun stekels. Van alle dranken geven ze aan brande wijn den voorkeur bovendien is tabak voor hen onontbeerlijk. Menigeen zal gezien hebben dat allen, mannen, vrou wen en kinderen rooken. De huwelijken worden dikwijls reeds zeer vroeg gesloten, soms op 14 of i5 jarigen ouderdom. Geen Zigeuner huwt echter eene andere dan eene Zigeunerin. geroofd hebben ten nadeele van Petrus Bevgaert, Lindestraat, n° 7, te Aalst- Schaarbeek. Nichels vroeg bovendien eene schade loosstelling van 25oo franks. Mr De Swarte, roode advocaat, te Brussel pleet voor Nichels. Mr Joseph Eeman, advocaat te Aalst, droeg onze verdediging voor. Onze ver dediger bewees op ontegensprekelijk» wijze, dat de priester, als dief van 't geld van Beygaert door Nichels aangewezen, niemand anders is dan de E. H. Willems, Pastoor van St-Jozefsparochie. Die be schuldiging van Nichels, is eenvoudig eene grove lastering, zegde Mr Eeman. De Rechtbank sprak op 18 Januari 11 haar vonnis uit en zondt 't roodjeNicheli met al zijne pretentie wandelen, hem ver oordeelende tot de onkosten. Wij zuller afschrift van 't vonnis vragen en er dan oj terugkomen. Beleediging van eenen Burgemees ter. Men heeft gemeld dat drie libe ralen van Diest voor de Rechtbank warei gedaagd voor beleediging van den catho lieken Burgemeester dier stad in de uit oefening van zijn ambt. De zitting had maandag morgenc plaats. De eerste betichte Kennis werd veroor deeld tot 100 fr. boete of 1 maand gevan genis, voorwaardelijk met 3 jaar opschor- sing. Duysters kreeg dezelfde straf maar nie voorwaardelijk. Eveneens niet voorwaardelijk wen veroordeeld Lemmens tot 5o fr. of 1; dagen gevangenis. De partij-secretaris der roode socialis ten, heerschap Alfred Nichels, heeft ons voor de Rechtbank gedaagd ten einde ons te hooren veroordeelen tot de gedwongen afkondiging van twee brieven door hem ingezonden als antwoord op onze bemer kingen aangaande zijne lasttrlijke be schuldigingen tegen een onzer priesters welke, namelijk, 20 duizend franks zou Worden gevraagd Een huisknecht Een leerjongen kleer maker Een smeder van 17 tot 18 jaa voor het aanleeren van stoker voor be zonder huis Een werkvrouw voor kuis schen, enz. Vragen werk Een smedersgast (22 jaar oud) Eei bediende voor eenige uren per dag Dag looners en fabriekwerkers. Men kan op het bureel der Werkbeurs inlichtingen btkomen der Werkbeurzei van Brussel, Antwerpen en Gent. o Creemboter. Markt va Woensdag 25 Januari 190 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil De ondergeleekende bericht het publie! dat hij de schulden niet zal erkennen ge maakt door zijne huisvrouw Rosalia Vai Langenhove. Wie meubels of huisraad van haar kot> pen zou, zal gedwongen worden alle terug te geven of te brengen. Francois DE COCK, 26, Hoveniersstraat, Aalst. De omtrek van Ninove is verontrus door eene talrijke bende kwaaddoeners die alle nachten op verscheidene plaatsei tegelijk diefstallen plegen. Ten gevolgi veropenbaringen van eenen persoon, di met de bende in betrekking schijnt ti staan, heeft de gendarmerie een spoor ge vonden. In alle geval is reeds een goet half dozijn der dieven gekend. De ver klikker, die in een oogenblik van dron kenschap heeft gesproken, heeft nu eer naamloozen brief ontvangen, meident dat men hem vermoorden zal, als er éér lid van de bende aangehouden wordt. Wereldtentoonstelling van Brussel Nu de bijval der tentoonstelling var Luik verzekerd is, oordeelt M. de sena- teur Dupret dat men zich opnieuw maj bezig houden met de ontworpen wereld tentoonstelling van Brussel,die niet alleen aan den handel en de nijverheid, maai ook aan de werklieden van gansch he' land en het arrondissement Brussel, in het bijzonder, groote diensten zal be wijzen. Hij heeft zich tot al de senateurs en volksvertegenwoordigers van het ar rondissement Brussel gericht, om hen te verzoeken deel te maken van het stich- tingscomiteit. Dit comiteit, dat zou aftreden bij de samenstelling der definitieve maatschap pij, zou de hooge bescherming des koning en de medewerking der regeering vragen, den datum der opening vast stellen en de plaats der tentoonstelliug kiezen. Den i5 dezer is eene vreeselijke zelf moord gepleegd te Wevelgem.Daveloose, 19 jaar oud, en bloemen-schilder te Croix- Wasquehal in Noord Frankrijk, was van zijnen werkbaas opslag van loon beloofd omdat hij zulk goeden werkman was. Zijne medematen van het atelier waren daarom op hem verbitterd en plaagden hem van langs om meer. Dat is de reden der zelfmoord die in de volgende omstan digheden geschied is.' Rond 4 ure is de ongelukkige schilder in eene herberg gegaan cn keek verwil derd, als zocht hij iets. Algauw dronk hij zijne pint uit er. ging als gejaagd bij zijn oom, beenhouwer, dien hij was komen bezoeken. Haastig neemt hij een been houwersmes, gaat naar de koer en steekt het mes dwars door zijne kleederen in zijnen buik, derwijze dat de ingewanden er uithingen. Drie doktoren waren oogenblikkelijk bijgeroepen, en aan hen heeft de onge lukkige met volle verstand veklaard dat hij zijne daad niet beklaagde. Er was geen middel om hem het leven te behou den. De ouders zijn spoedig gehaald geweest.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2