Zondag 29 Januari 1905 5 centiemen per nummer. 50ste Jaar 5711 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST. HUISGEZIN. EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze wet op de Arbeids-onge vallen 13 JE 3VI.A LT met den Witten Baard. Eeuwfeest onzer Academie. Buurtspoorwegen in 't Arrondissement. DE DENDERBODE rit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor 'e Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank s jaars, fr. 3-25 voor zes naanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE HLX'H. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. i-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij aceoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen. uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele va dit blad. AALST, 28 JANUARI igo5 Het slachtoffer van een arbeidsongeval kan ook de steun zijn van zijne klein kinderen, bij voorbeeld als de ouders dezer vroegtijdig zijn gestorven. Door het ongeval overgekomen aan hunnen groot vader of hunne grootmoeder kunnen zij hunnen broodwinner verliezen. In dat geval wordt aan hen ook eene zekere rente toegekend welke betaald zal worden tot hun i6de jaar. Indien zij den ouder dom van 16 jaren bereikt hebben dan wordt verondersteld dat zij in staat zijn voor hun eigen onderhoud te zorgen en hebben zij dan ook geen recht meer op eene schadeloosstelling. Het kan ook gebeuren dat de vader of de moeder van het slachtoffer of van dezes vrouw met hem inwonen en dat zij van hem onderhouden worden. Indien het zoo is, dan ook hebben die bloedver wanten in opklimmende lijn recht op eene vergoeding, vermits zij door den dood van hunnen steun en broodwinner eene zekere schade hebben geleden. Eindelijk ook de broeders en zusters van een slachtoffer, beneden de töjaar, hebben recht op eene rente als het slacht offer voor hen zorgde en voor hen het brood won. Er zijn dus vier klassen van personen vier groepen die in voorkomend geval eene rente kunnen genieten, als hun broodwinner door een arbeidsongeval wordt ntêrgeveld. Het recht van al die groepen is het zelfde niet het recht van den eenen groep kan dat van den anderen uitsluiten. Ziehier hoe de wet in het 2d* deel van artikel 6 dat regelt i) Er zijn verscheidene kinderen en eene weduwe. De weduwe heeft recht op drij vijfden de kinderen verdeelen onder elkander de twee overblijvende vijfden. Een voorbeeld Onze vriend Jan is 40 jaar, won i33p fr. als hij in een arbeidsongeval is omge komen Zijne vrouw en kinderen, hij heeft er 4, hebben te zanten recht op 400.20 fr. rente. Dat vertegenwoordigt op den leeftijd van Jan, 40 jaar, 7452 fr. 32 capitaal. Daarvan worden in eene lijf- rentkas gestort voor de weduwe de drij vijfden dat is 7452,32 X 3/5=4471 ,38 fr. Die Bomme moet dienen om haar eene rente te bezorgen berekend volgens haren ouderdom. Hoe ouder zij is hoe grooter haar pensioen zal zijn. Indien wij aannemen dat zij 35 jaar is, dan zou hare rente, volgens de tarieven van eene ver zekeringsmaatschappij, de a Victoria 36e VERVOLG. En denkt gij dat ik mij aan zulk eene dwingelandij zou onderwerpen? Ja, dat denk >k. Gij zijt mijne echt- genoote, de Engelsche wet is op sommige punten wel zeer onduidelijk omtrent de rechten van eenen echt enoot en ik weet niet zeker, of ik, zoo gij mij ontvluchttet, wel de macht zou hebben u tot terugkce- ren tedwii gen, maar opeen punt spreekt de Wel duidelijk genoeg; ik ben voogd over mijne dochter. Ik geloof niet, dat gij mij zult ontvluchten, Geriruda, wanneer gij weet dat gij Phillis zoudt moeten achterlaten. Met eenen hoonenden lach ging hij de kamer uit en Gertruda zonk op de kmêen. Zij weende. Die man was dus haar echtgenoot, hij beweerde haar te beminnen en toch scheen het alsof hij geen grooter genoegen kende dan haar t<- wJlenl Hij was de vader van haar kind, Toen zij zien tie;, jaar geleden, wil le van Cecil aan Reginald van Chatterly had vukocht, begteep zij nog niet, dal zij den graaf niet enkel ais neer en gebicdei aanvaardde, maar hem nog de macht gat over hare latere kinderen. van Berlijn bedragen 4,471.38x52= 242,51 fr. A l drij maanden zou zij het vierde deel ervan tr-kken, dat is 60,62 fr. Zij zal die rente genieten tot hare dood en van af het overlijden van haren echt genoot. Dus onmiddelijk. Wij hebben daar zoo even gesproken van dn Victoria van Berlijn. Ons Ministerie van Arbeil heeft gunstigere tarieven afgevaardigd waaraan de con- tracteerende verztkerings maatschappijen zich zullen rroeten onderwerpen. Men zal die vinden, bij voorbeeld, in Aibeidsblad van Augusti 1904. Berekenen wij het onmiddelijk pen sioen van Jan's weduwe. Op 35jarigen ouderdom het ft men voor één frank eene rente van 0,105589. Indien wij nu die som vermenigvuldigen met 4471,38 dan bekomen wij 272,12 fr. Wat zouden aldan de 4 overige kin deren hebben Het geheel is 7452.32 fr. Daarvan afge trokken 4471,38 van de weduwe blijft 2970,94 voor de 4 kinderen. Ieder zal dus er het vierde van hebben, want zegt de wet Onder rechthebbende van de zelfde groep wordt tot gelijke hoofde lijke verdeeling overgegaan, a Voor ieder kind zal dus neérgelegd worden 2970,94 4 742,73. Daarmede zal voor ieder eene rente ge vormd worden betaalbaar tot den ouder dom van 16 jaar, volgens een tarief door ons Arbeidsministerie vas>gesteld en dat wij eveneens in het Arb-idsblad van Augusti 1904 vinden. (Tarief II) Daar de kinderen van verschillenden ouderdom zijn, zal hunne rente niet even groot zijn. Hoe ouder de kinderen zijn hoe grooter hunne rente is. Dat is be gtijpelijk, de tijd is korter waarop zij moet betaald worden en het capitaal dat voor de aanltgging dient is het zelfde als van de jongere kinderen. Wij gaan dat voor Jan's familie als vraagstuk doen dienen en slechts de noo- dige getallen opgeven.Onze lezers moeten ze uitwerken. De kinderen van Jan zijn respectievelijk3, 5, 8 en 11 jaar oud, bij veronderstelling. Het eerste heeft 742 73 X o,og35?3= Het 20* heeft 742,73x0,105862= Het 3de heeft 742,73x0,138112= Hot 4de heeft 742,73x0,210721 2° Heeft bij voorbeeld Jan's weduwe maar één kind of meer rechthebbenden van de overige groi pen, dan heeft zij recht op de vier vijfden. Het kind. of ook de andere rechthebbenden, hebben het overblijvende vijfde. Daar wij ons reeds genoeg verdiept hebben in de cijfers, achten wij het onnoodig de berekeningen van inge beelde voorbeelden te maken. Onze lezers h-. bben stof genoeg om zich er over een tamelijk juist gedacht te vormen. -De hemel vergeve het mij, Phillis, mijn lieveling, ik vermoedde niet, dat ik ook u opofferde, snikte de arme moeder. Mijn kind, mijn alles, gij zult mij nooit mg verwijt mogen doen! Langen tijd bleef zij daar geknield en weenend liggen. Zij had zich nog nooit zoo rampzalig gevoeld als op dit oogenbitk. XVI. Beatrix begint haar groot werk. De eenige, die Beatrix Charles gelijk gaf, dat zij de betrekking van organiste in de keik te Chatterly aannam was Claude. Zoowel dokter Bolton als zijne vrouw, hadden hunne beschermlinge liever te Parijs gehouden. Zij huiverden bij de gedachte, dat Bea trix naar het land zou gaan, waar haar vader en hare zuster zoo noodlottig omge komen waren. De jonge dokter daarentegen, begreep Beatrix beter dan hare oude vrienden. Afgescheiden nog van zijn eigen verlan gen om zijn verloofde te wreken, was hij overtuigd dat Beatrix niet zou rusten en geen belang zou stellen in alledaagsclte aai gelegenheden, voor le r zij hei geheim nart doorgrond, dal nare Zuster het leven kostte Claude dacht niet gaarne aan de ryee- setijke belofte, door Beatrix aan mevrouw Lecomte gedaan toen zij haar einde voel- Documenten Wij moeten nog artikel 6 bespreken maar het zal goed zijn het reeds onder de oogen onzer lezers te bren gen lijk het in de wet voorkomt Dat zal de volgende uitleggingen vergemakke lijken. Art. 6. Ilec-ft het ongeval den dood van hi t slachtoffer veroorzaakt, dan wor den, bij voorkomend geval, de volgende vergoedingen toegekend ie Eene som van y5 frank voor begra feniskosten. Het laatste lid van artikel 5 is van toepassing op deze vergoeding 2° Een capitaal vertegenwoordigende de waarde berekend naar den leeftijd van het slachtoffer op 't oogenblik van het overlijden eencr lijfrente gelijkstaande met 3o t. h. van het jaarlijksch loon. Dit capitaal wordt uitsluitend toege kend aan de hierna aangeduide groepen van personen a.) Aan den niet uit den echt of van tafel en bed gescheiden echtgenoot, onder voor waarde dat het huwelijk vóór het ongeval is voltrokken de weduwnaar heeft echter slechts dan recht op vergoeding wanneer hel slachtoffer zijn steun was b.) Aan de wettige kinderen, voor het ongeval geboren of ontvangen, en aan de onechte, voor het ongeval herkende km deren, voor zoover beiden den leeftijd van 16 jaren niet hebben bereikt c.) Aan de kleinkinderen, die den leef tijd van 16 jaren niet hebben bereikt, als mede aan de bloedverwanten in opklim mende lijn, wier steun het slachtoffer was; d.) Aan de broeders en zusters, beneden de 16 jaren, wier steun het slachtoffer was. Ingeval de echtgei oot tc gelijker tijd met verscheidene kinderen optreedt, heeft hij slechts recht op drie vijfden van het kapitaal ingeval hij te gelijker tijd op treedt hetzij met een enkel kind, hetzij met eén of meer rechthebbenden van de overige grot pen, heeft hij recht op vier vijfden. De kinderen hebben den voorrang bo ven de rechthebbenden van de groepen c en d de rechthebbenden van groep c sluiten die' van groep d buiten. Onder rechth- bbenden van dezelfde groep, wordt tot gelijke hoofdelijke verdeeling overge gaan. Bij ontstentenis van een overleven den echtgenoot, treden echter de kleinkin deren te gelijker tijd op met de kinderen, doch de verdeeling geschiedt staaksge- wijs. De deelen van den echtgenoot en van de bloedverwanten in opklimmende lijn worden omgezet in lijfrenten. De deelen van de overige rechthebben den worden omgezet in tijdelijke renten, die voor elk hunner eindigen op den leef tijd van 16 jaren. De rechter kan nochtans op verzoek van eiken belanghebbende, na vooraf partijen te hebben gehoord of op geroepen, eene andere wijze van beleg ging van het kapitaal bevelen hij kan ook, onder dezelfde omstandigheden, de verdeeling van het capitaal onder recht hebbenden die te gelijkertijd optreden naar billijkheid wijzigep. de naderen, maar hij begreep dat Beatrix, met haar prikkelbaar gestel en haar drif tig karakter, het verstand zou kunnen ver liezen, met werkeloos over het lot van hare zuster te zitten peinzen, en zelfs dat, wanneer zij geen spoor van Nora's moordenaar kon vinden, zij meer bevre digd zou zijn dan nu, daar zij ten minste al het mogelijke had gedaan. Bovendien scheen het hem toenadat haar door een zonderling toeval onge zocht de gelegenheid was aangeboden om naar Nortshire te gaan alsof de Voorzie nigheid zich tot bondgenoote van het meisje had gemaakt. De geheele reis van Beatrix zou langs eenen anderen weg gemaakt worden dan die langs welke Nora was gegaan. Zij zou te Dieppe naar England oversteken en Claude wilde gaarne eenen dag verzuimen om haar daarheen te geleiden; hij verliet haar niet vooraleer hij haar had toever trouwd aan de zorgen van eene bejaarde dame met een v«rtrouwenswekkend voor komen, die van een bezoek aan hare ge trouwde dochter te Rouaan naar Londen terugkeerde. Door een gelukkig toeval, hadden Claude eu Beatrix op reis van Rouaan aar Dieppe eenen coupé voor zich alken, Zood.il hij haar de laatste a mwijzigingei: kon geven, zonder beluisterd te worden. Gij zult rond acht ure aankomen in de Victoria statie te Londen, zegde hij, cn Streetham, waar de moeder van mevr. Cart woont, is slechts een half uur van Maandag laatst is, in de gemeenteraad zaal ten stadhuize, ondi-r voorzitterschap van M. Gheeraerdts, Burgemeester, eene vergadering gehouden van de Bestuur leden der Academie en van verschillige Oud-leerlingen, dewelke zonder onder scheid van welke politieke gezindheid zij mochten wezen, waren gtviaagd om hunne medewerking te verleenen tot de inrichting der feestelijkheden bij de vie ring van het honderdjarig bestaan van dit Gesticht. Na kennisgeving van de ingazondene bijtredingen voor de Tentoonstelling, werd er beslist den oproep te vernieuwen aan alle Oud-leerlingen, omdat degenen die tot heden nagelaten hebben hunr.e deelneming kenbaar te maken, deze zon der verderen uitstel zouden doen kennen aan M. Reyntens, Gemeentesecretaris te Aalst. De Tentoonstelling zal ingericht wor de n in de lokalen der Academie binst de K- rmisdagen van Juli aanstaande en naar alle waarschijnlijkheid zal de plechtigheid geschieden op Zaterdag 1 Juli. De d- elnemers zullen hunne werken mogen inzenden te rekenen van 1 Juni en worden aanzocht de laatste dagen niet af te wachten, willen zij eer.c voordeelige plaats bekomen. Eene bijzondere Com missie zal aangesteld worden voor de ontvangst en de plaatsaanwijzing. Aan degenen die kunstwerken van eigene voortbrenging ten toon stellen,, zal het Stadsbestuur een diploma afle veren. Een prijskamp wordt uitgeschreven tusschen de leerlingen en de oud-leer lingen der Academie tot het voordragen van een ontwerp van diploma. De teekeningen, vergezeld van eenen gesloten omslag waarin de naam van den teekenaar zal worden aangewezen,moeten voor 1 April behandigd wezen ten Stad huize, G'-meentesecretariaat. Alle verdere inlichtingen betrekkelijk de grootte, den tekst en den aard van het diploma kunnen aldaar bekomen worden. De beoordeeling der teekeningen is toevertrouwd aan eene hiertoe benoemde Commissie aan het uitmuntendste werk zal eene geldprijs ge hecht worden. De vergadering was eensgezind om den wensch uit te drukken dat eenieder het zijne zou bijbrengen tot het welgelukken van de Tentoonstelling om alle krachten te vereenigen en aan ambachtslieden van verschillend vak de gelegendheid te geven zich wederzijds aan te zetten of door samenwerking zich te behelpen, noodigt l et inrichti nd Comiteil al de deelnemers aan de Tentoonstelling uit tot eene alge- meene vergadering op Zondag 12 Fe bruari eerstkomende om 11 iU uren voor middag, ten Stadhuize, groote Feestzaal. daar verwijderd. Daar zij u uitgenoodigd heeft, een paar dagen bij haar te logee- ren, zult gij ru mschoots den lijd hebben om M. Peter Diksonop te zoeken. Wan neer gij kunt, is het beter dat gij hem vooaf schrijft en den tijd bepaalt waarop gij komtn zult, zoo niet, dan moet gij maar wachten, dat hij u kan ontvangen. Iu elk geval moogt gij Londen niet ver laten, zonder hem gesproken te hebben. Beatrix zag hem zwijgend aan en zeg de: Wanneer M. Verity het eens zon derling vindt, dat tk een rechtsgeleerde ga bezoeken, wat moet ik hem dan antwoor den? De waarheid, tot op zekere hoogte wel te verstaan; dat uwe grootmoeder gedu rende eenige jaren hare toelage door de tusschenkomst van M. Dikeon heeft ont vangen en dat hij zich altijd zeer voorko mend jegens u heeft betoond. Claude, thans, nu ik mijn doel zoo nabij ben, sidder ik bijna. Het komt mij ongelooflijk voor, dat ik binnen eenige dagen aan het graf van mijne lieve Nora zal staan. M. Dikson zal uwen besten raads heer zijn, zegde Claude bemoedigend, maar vergeet .niet dat gij mij als uwen broeder moet aanschouwen. Ik zou wel willen dat ik met u mee kon gaan naar Chatterly. Aan de Victoriastatie wachtte Beatrix eene verrassing. Een jong man met een Lijn Sottegem-Ninove. Woensdag morgend werd door den Heer de Burlet.Algemeen Bestuurder der Nationale Maatschappij van Buurtspoor wegen in gehoor ontvangen eene talrijke Deputatie van Burgemeesters en Notabelen der Steden van Ninove en Sottegem, cn der Gemeenten gelegen tusschen deze steden. De Deputatie werd opgeleid door onze Catholieke Senaieurs, de Heeren Van Vrecki m, Bon de Kerchove, vergezeld van Bon de Sternhault, Senateur van Brussel, en onze Catholieke Representanten, de Heeren De Sadeleer en de Bethun-, als ook de Heeren D Cl req, V an Cauwe- laert, Rollier, Van der Ha-gheo, De Beer, Provincieraadsleden van Ninove, Herzele en Sottegi m. De Heer Woeste, in het Beroepshof wederhouden door eene voortzetting van pleidooien, had zich laten verontschuldi gen. De Heer Volksvertegenwoordiger de Bethune, die van den Heer de Burlet het vaststellen dezer vergadering httd beko men, stelde de Deputatie voor, en herin nerde dat er, sedert i885, spraak is van dien zoo nuttigen Buurtspoorweg. Thans zijn al de Gemeentebesturen t' accoord, evenals zal blijken uit het verslag die namens de vertegenwoordigde Gemeen ten door een barer Burgemeesters zal worden voorgedragen. Dr Van de Velde, Burgemeester van Aspelaere, in een wel doordacht verslag, doet de vootdeeien der ontworpene lijn en de volkomene eensgezindheid van alle Gemeentebesturen kennen. Dit merkwaardig verslag wordt door de goedkeuring van alle aanwezige ledtn begroet. Van Vreckem herinnert al de pogin gen vroeger door hem gedaan ten voor- deele dezer lijn. De hinderpaal is ge weest de vroegere onverschilligheid der Gemeenten. M. de Burlet herinnert dat hij ten allen tijde met M. Van Vreckem voordee- lig is geweest aan de lijn Sottegem- Ninove. Het is de schuld der belangheb bende Steden en Gemeenten dat die lijn vroeger niet is tot stand gebracht. Thans heeft de lijn Herzele-Gceraardsbergen den voorrang genomen. Doch vermits de Gemeenten thanseensgezind,en zelfs geest driftig,zijn voor de lijn Sotti-gem-Ninove, en gezien den goeden wil der Provincie, is de Heer Algemeen Bestuurder 't accoord deftig vriendelijk gelaat, dat veel uitkomst had met dat van Maud Cart, stond op het perron te wachten. Met een beleefden groet naderde hij haar en sprak haar aan: Mt-j. Charles? —Ja, Mijnheer. Mag ik mij dan even aan u voorstel len? Ik, Paul Verity. Mijne moeder heeft eene hevige verkoudheid opgedaan, an ders zou zij u wel zelf hebben afgehaald. Wilt gij mij toestaan u naar Streetham te geleiden, mijne moeder wacht u daar met het onbijt. Paul Verity was getroffen door hare schoonheid, hij kon zich niet herinneren ooit zulk een meisje gezien te hebben eu vroeg zich af of Maud kon veronderstel len, zulk eene Dame lang als organiste van eene dorpskerk te kunnen behouden. Daar hij altijd veel van zijne moeder en zijne zuster had gehouden, was hij er aan gewend, aan dames kit ine beleefd heidsvormen te bewijzen en in ongeloof lijken korten tijd was het zware koffer van Beatrix in den goederenloods geborgen, waarna hij haar handkofferke overnam en haar naar een rijtuig geleidde waarmeê zij naar Streetham reden. Ik vrees dat het u te Chatterly niet zal bevallen, zegde Paul openhartig. Ik ben er zelf nooit geweest, maar ik weet toch wel, dat het slechts een klein dotp is en bij Parijs vergeleken, moet het u als eene woestijn voorkomen. Toch niet. ik ga er gaarne heen, het om de lijn uit te voeren zoodra het Mini» sterie van Financien ook zijne bijtreding zal toegestaan hebben. Ten einde deze te bekomen zal M. de Burlet met den meesten goeden wil onmiddelijk de studie dezer lijn hernemen. Hij vraagt of de Stad Ninove de verbinding met de Buurt spoorwegen van Ninove - Brussel en Ninove-Hal aanvaardt. M. Van Impe, Schepene van Ninove. Namens de Stad Ninove neem ik die ver bintenis. De Heeren Van Cauwelaert en B0n de Steenhault vragen de bespoediging der lijn Brussel-Hal. M. de Burlet belooft in dien zin te werken. De laatste onteigeningen gaan beginnen. MM. de Beer en De Clercq vragen verbeteringen aan de lijnen Sottegem- Wetteren en Ninove-Brussel, te weten, namelijk,een avondtrein uit Sottegem, en eenen direkt dagelijks tusschen Ninove- Brussel. M. de Burlet belooft een welwillend onderzoek. M. Senator de Kerchove vraagt aan den Heer de Burlet, de Het-ren Se nators en Representanten tc verwittigen van 't oogenblik dal zij m t nut bij den Heer Minister van FinanciSn zuilen kun nen bandelen. M. de Burlet hoopt dat weldra 't Ar rondissement van Aalst een volledig net buurtspoorwegen zal hebb n, dooi krui send 't Arrondissement langs alle kanten onlangs nog heeft men ons gevraagd nieuwe lijnen te bestuderen in de richting van Aalsten Dendermonde.Ongelukkiglijk beletten de werken der statie van Aalst, de verbinding der lijnen Oordegem-Aalst en Aalst-Assche. Zou M. de Bethune ons daarop geene inlichtingen kunnen geven? De lijn Aalst-Assche zal den 1 Februari geopend zijn. M. de Bethune. De Heer Hoofd ingenieur der Staatsspoorwegen heeft mij over pas drie dagen de laatste plans der vethooging aan de statie getoond. Binnen weinige weken zal men aan 't werk zijn. M. De Sadeleer aanziet het als eene plicht den Heer de Burlet te bedanken over zijn welwillend onthaal en beloften van spoedig onderzoek. De vergadering wordt daarna in de beste stemming geheven. De eene tentoonstelling is nog niet begonnen, of de andere ligt reeds in 'tzout. Maandag middag had M. Dupret, Se nator, de Brusselsche drukpers uitgenoo digd in de Taverne Royale, op eene ver gadering, waar de grondsteen gelegd werd der ontworpen wereldtentoonstelling te Brussel in 1908. En te Antwerpen spreekt men van eene nieuwe tententoonstelling op de gronden der af te breken vestingen. Maar dat kan nog al wat duren is altijd mijn vurigste wensch geweest in Engeland te zijn. Gij hebt ook een geheel Engelsch uiterlijk, ik zou u nooit voor eene Fran- sche hebben aanzien. Ik ben ook eene Engelsche, al werd ik in Frankrijk geboren. Mevr. Verity ontving de jonge vreem delinge zeer vriendelijk en drong er op aan dat zij ten minste twee nachten in Streetham zou verblijven, alvorens zij hare reis voortzette. Hebt gij nog kennissen in Londen, die gij gaarne zoudt willen bezoeken? vroeg zij. Ik vrees dat ik wegens mijne verkoudheid niet zal kunnen uitgaan, maar'myr.e huishoudster kan u brengen waar gij wilt. Ik stel mij ook geheel ter uwe be schikking, voegde Paul er bij. Vandaag moet gij n r.og wat uitrusten van de reis, maar morgen zullen wij Je bezienswaar digheden der stad in oogschnuw nemen. Beatrix schudde het hoofd en antwoord de: Ik zou liever geen bezienswaardig heden der stad bezoeken, daartoe ben ik nog niet gestemd en zij wees op hare rouwkleederen, maar er is te Londen een heer dien ik gaarne zou willen spreken. Hij is een goede vriend geweest van mij ne grootmoeder, en hij is voor mij in ze keren zin een voogd. Ik wilde hem een bezoek brengen en mijne plannen mede- deelen. Wordt voorgezet.

De Denderbode | 1905 | | pagina 1