TOMBOLA Nationale bond tegen de tering. Handelsver drag met Mtscbland. E. H. E. Vander Schueren Van tak op tak. Hopkwestie. "iV" De helden van Chipka Belachelijke Snoever. Statie Denderleenw. Leopoldsorde. ~e^n. be' FrissterUjke benoemingen AELST. Allerhande nieuws. Denderhautem."örgf*ü Merklprijzen. Hopmarkt. ELZEN SLAGHOUT St.-Joseph's Collegie. Lijst der prijzen welke nog niet afge- ëischt zijn. Nummers Prijzen Nummers Prijzen 1250 37 10234 120 1497 133 10382 116 1520 34 10392 117 1732 96 11082 67 2635 62 11089 76 2890 108 11817 142 3473 72 12026 119 3822 22 12265 42 4053 137 12272 124 4292 81 13174 9 110 5687 36 13359 5805 28 14033 48 5900 4 14088 8 6046 100 14089 149 6349 140 15222 108 7221 131 15228 111 7297 68 ao' 15699 69 7493 102' 16007 112 7504 57 16999 125 7507 80 - - 17166 107 7660 39 V 17258 73 8109 123 17778 148 8163 61^-' 17835 49 8486 121 17848 85 8775 12 17872 3 8978 23 18105 88 9079 122 18185 1 9350 128 18807 18 9363 63 18917 19 0922 30 —19655 83 10185 44 19716 31 (TUBERCULOSE.) Stichting van een ondercomiteit te Aelst. Op maandag ao Februari aanstaande instelling van het Aelstersch-ondercomi- teit. Ten lokale van het LAMDBOUW- COMICE, keizerlijke plaats, om vijf uren nanoen, ZEER STIPT, voor dracht door M.M. hoogleeraar Verstrae- ten, Dr Van Cleeroputte, Voorzitter en Ondervoorzitter van het Provinciaal Comiteit te Gent Kunstmatige lichttafereelen, voorge steld door den Gentschen geneeheer D' Minne, zullen de voordracht ophelderen en meer aantrekkelijkheid bijzetten. Een zoo ernstig en hoofdzakelijk vraag punt, moet en zal de innige belangstelling, de wakende oplettendheid en het kracht dadig medegevoel onzer bevolking weg dragen. Wij rekenen dan ook op de tegenwoor digheid van een talrijk publiek, bij de aangekondigde voordracht. Namens het Onder-Comiteit van Aelst, De Schrijver, De Voorzitter, Dr A. Grégoire. Dr Fr. Claus, PAARDEN. De paarden der Vlaamsche, Brabar.t- sche en Ardeneesche rassen zullen moeten betalen Voor de paarden onder den prijs van iooo marken, 5o marken. Voor de paarden van iooo tot i5oo marken. 75 marken. Veulens tot 3i December van het jaar 't welke zij geboren zijn, io marken. Zuigelingen die de merrie volgen, vrij. België bekomt het voordeeligste tarief. Moest ooit een ander land betere voor waarden bekomen, zij zouden vooraf toe passelijk zijn aan België. AAN DEN Bestuurder van St.-Martensgesticht, benoemd tot Ridder der Leopoldsorde, op 7 Februari 1905. Over lang vervlogen dagen, Kreeg een man het ridderszweerd, Als bij 't leven durfde wagen, Voor den Autaar of den Heerd. En dit zweerd.dit werd zijn roem, en Steun voor grijsaard, vrouw en kind, Zoodat elk hem mochte noemen, 't Edelst schutszweerd dat men vindt. Oudtijds in gebruik en rede, Stond hij hoog in eer en macht, Nu, voor tijd van krijg of vrede, Leeft hij voort in 't nageslacht. GIJ waart Ridder door uw' daden, Eer de Vorst u Ridder sloeg, Reeds met dank en eer beladen, Eer uw borst het kruise droeg. Goed verdiend. Wel duizendmalen, Klinkt het nu door dorp en stad Op wiens borst zal beter pralen 't Eerckruis, als loon geschat Lange reeds hebt Gij uw leven, Onversaagd in pand gesteld, 't Volk uw levenskracht gegeven. Waar 't zijn goed en welzijn geldt. Werkman, burger, en gij lieden Van ten lande, en ter steê, Gij moogt eer en hulde bieden Aan den Ridder van de Vrêe. Aan dien Ridder, die uw lijden En uw lastig werk verstond, En u bracht tot bet'rc tijden, Op uw' eig'nen Vadergrond. En die duizend duizend monden, Passen U een eerekroon, In het burgershuis gebonden, En voltooid in 's werkmans woon. Zulk een lauwerkrans blijft duren, Die om 't hoofd en slapen viel, Van den priester Van der Schueren Ridder groot, in hert en ziel I ÜnnAPWPff Zo° onze geach,te OpOOrtVcg» lezers het reeds heb ben vernomen zal de vroege morgendtrein die van Sottegem langs Haeltert, Dender leeuw en Ninove naar de Walen rijdt van af 1 Mei te Ninove stilhouden, maar ge- abonneerden alleen zullen van dezen trein kunnen gebruik maken. Onze catholieke Senateurs en Volks vertegenwoordigers hebben aan den heer Minister gevraagd dat alle reizigers, geabonneerd of niet geabonneerd, met of zonder terugkaart, zich van dezen trein zouden kunnen bedienen. Dit bijzonder in 't belang der inwoners van de Cantons Herzelf tn Ninove. TR4M. Aal«t Terjoden - Hael tert - kerkxken, enz. Naar wij vernemen heeft het eerste ontwerp waarover hier te Aalst een bijeen komst werd gehouden over zeven weken, bij de Gemeenten geen bijval genoten; maar andere ontwerpen zullen bestudeerd worden. Het ontwerp dat meest bijval geniet bij de bevolking is het volgende De tramlijn zou beginnen van aan de Zoutstraatpoórt, bijvoorbeeld aan de afspanning «In den Meiboom» en nevens den steenweg gelegd worden. Wij zeggen NEVENS want de steenweg zou buiten de stad eenige meters moeten verbreed worden voor het leggen der dubbel lijn. Op sommige plaatsen waar de weg te 6mal is, zal men waarschijnelijk de lijn moeten plaatsen in het veld, achter de gebouwen. Op die wijze zouden Erembo- degem Terjoden, Haeltert-Statie, Hael- tert-Dorp, Kerkxken in rechtstreeksche correspondentie komen met Aalst. Dit zou maken dat eene landelijke bevolking van over de 8000 inwoners door dezen tram zouden bediend worden. Haeltert Statie Dender- hauteni-Winove.Van aan de statie te Haeltert zou eene andere lijn ge maakt worden op Denderhautem-Ninove. Daardoor zouden de volkrijke wijken Anderenbroeck-Vondelen-Denderhautem- Dorpplaats enz. rechtstreeks in gemeen schap gesteld worden met Ninove van den eenen kant en Haeltert-Statie en Aalst van den anderen kant. Dit ontwerp waar van er dikwijls gesproken is, zal ook bestudeerd worden door de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen. De Werkman van gister 10 Februari be spreekt het nieuw handelsverdrag met Duitschland betrekkelijk de hopkwestie. De heeren Woeste, De Sadeleer, de Bethune, De Coster, Volksvertegenwoor digers enz. enz. worden driftig uitge scholden als volksbedriegers, die, in kiezingstijd vele beloften aan de hop planters deden en hun woord niet hebben gehouden tot het verkrijgen van vrijheid of gelijke rechten met Duitschland, enz. enz. 't Is eene schandalige en moedwillige leugen, roept Pilatus uit, te durven 1 aankondigen dat, volgens het nieuw tractaat, de kwestie der Hop vrij blijft en dat ons Gouvernement de macht be- houdt gelijke rechten te stellen op de Duitsche Hop. Men moet de domheid in persoon zijn en niets gelezen of begrepen heb- ben van dat nieuw tractaat om zulke colossale domheid uit te kramen. En waarop steunt Pilatus zich Op het art. 4 van 't nieuwe tractaat, houdende: - Het tot nu in voege zijnde handels- i) tractaat van 6 December 1891. met de wijzigingen en de bijvoegsels van 't handelstractaat van 22 Juni 1904, zal geldig zijn tot 3i December 1917 Wij geloovcn dat, als er in de kwestie een schaamtelooze leugenaar en domme rik te zien is, Pilatus slechts in den spiegel hoeft te kijken. Immers de vrijheid door 't Belgisch Gouvernement voorbehouden van rechten te heffen bij den invoer van vreemde, of liever,Duitsche hop behoort tot de wijzin gen aan tractaat van 1891 toegebracht Nu slechts datgene van 'tractaat van 1891 dat niet is gewijzigd geworden, blijft be houden tot 1917. Plaatsgebrek laat ons niet toe verder uit te weiden en ten slotte zeggen wij dat Pilatus Daens het handelstractaat niet moei gelezen hebben en, heeft hij het ge lezen, hij te dom is om het te begrijpen en van zulke zaken zooveel verstand heeft als de bok om safraan te keuren. En dat zetelt ook al ter Volkskamer Het getal negen en den Paus. De doorluchtige prelaat Dr de Wael, zegt in eenen boek over Z. H. Paus Pius X als volgt «Het is merkweerdig, welke rol het d getal negen speelde in het leven van 1 den Paus, sedert dat hij priester gewijd a werd. Joseph Sarto was 9 jaar op zijnen a eersten post, als onderpastor ie Tom- a bolo hij was eveneens 9 jaar pastor te Zalzeno hij behoorde 9 jaar lang tot a het kapitel van Tceviso hij was 9 jaar a bisschop van Mantua, ook 9 jaar patri- ark te Venetië. a Dan werd hij Paus. Mochten de negen jaren van het pausschap ver a overschreden worden. zijn gedurig aan 't zagen over de lage loonen in Vlaanderen, over de werklieden aan den spoorweg die te weinig betaald zijn voor hun werk enz. enz. Men denke niet dat wij het zouden af keuren moesten de dagloonen algemeen opslagen of dat de bedienden en werklie den aan den spoorweg beter zouden be taald worden; neen dat niet, voorzeker niet. Maar wat wij willen doen bemerken 't is dat er lieden zijn, die in hur. eigen be lang, dit potje beter zouden gedekt laten. En inderdaad wat zagen wij hier gebeu ren? Wie was het,groene PiE.die jaarlijks, 3o duizend franks zuiver won, die dan met zijn gezin des zomers aan 't zeestrand als een rijke capitalist ging leven en zich vermaken? Wie was het die alsdan zijne werklieden betaalde niet per uur, per dag maar ter week, tegen 8 en 9 frank voor een vollen gast? Wierden er i5 20 uren overgewerkt t geene gemeenlijk 't geval was, de werk lieden kregen toch geen roodeduit meer... En Menheer streek 3o duizend fr. 's jaars opl Zouden zulke rare vogels niet beter doen hun bek in de pluimen te houden? Vier kalveren van een koe. Prof. Reul, vertelt, in de Annalen der •eeartsenijkunde, van een koe die bij den heer Hend. Moons, te Exel (Peer), vier kalveren in eens heeft gegeven. De koe is een roodhond klein dier van 4 jaar. Toen de koe de eerste maal wierp in igo3, gaf zij een kalf. Den 14 J uni 1904 gaf zij zonder moeilijkheid vier roodbonte regel matig gevormde, tamelijk zware kalveren: twee mannelijke en twee vrouwelijke. Op 21 Juni wogen de stiertjes 16 cn 18,5 kil. en de vaarzen 17 en r5 kilogr., alzoo te zamen 66 kil. en half. Den 25 November wogen zij, onderscheidelijk, de stiertjes 85.5 en 87 kil. en de veerzen 70 en 82. 't Is te zeggen dat zij in 157 dagen 277,5 kil. gewonnen hadden of 450 gram per dag en per kalf. Volgens de afmetingen der verschillige deelen van het lichaam is de groei grooter geweest dan die der ge wone kalveren der Kempen. De koe schijnt thans uitgekalfd te zijn. Eenigen tijd geleden beweerde Pila tus Daens ter Volkskamer dat er te Aalst op 3o duizend inwoners 20 duizend on derstand genoten, of liever, moesten on dersteund worden door 't Bureel van Wel dadigheid. De heer Verhaegen viel hem in de rede zeggende dat die cijfers onnauwkeurig waren. En Pilatus antwoordde die lo genstraffing is u door M. Bn de Bethune ingeblazen, en hij weet waarom... Nu, in zitting van 2 Februari jl kwam M. Ver haegen op de kwestie terug en bewees door cijfers ontleend aan 't stadsverslag over igo3 dat er, hier te Aalst, slechts 517 huisgezinnen waren die wekelijks, 't zij bestendig, 't zij tijdelijk door 't Arm- bureel ondersteund worden, dat er a385 ziekenkaarten aan de werklieden die het vragen zijn afgeleverd geworden. En de kosten beloopen voor de eenen tot 47,860 fr. en voorde anderen tot 10,592 fr. 37 c. Wij zijn verre zeer verre van de 20 dui zend, zegde M. Verhaegen. Pilatus en Groene Pie, dus de familie Daens of gansch de christene volksfoppe rij, zaten in nesten, 't was bewezen dat Pilatus met leugens had omgegaan. Zij poogde zich uit den slag te trekken met over kleine daghuren te spreken die in Vlaanderen worden betaald... Maar eindelijk in 't nauw gebracht, riep Pilatus M. Verhaegen toe: Ik laat u gansch 't Armbureel over... Als Pilatus denkt dat hiermêe zijne leugens gedekt zijn, 't is mis, man. want alle redelijke lieden zullen zeggen wat belachelijke snoever, die zich op zulke ellendige manier poogt uit den slag te trekken Brief van den heer Minister aan onze catholieke Volksvertegenwoordigers. Waarde Collegas. Als gevolg op eene vraag die UEd. mij heeft willen toesturen heb ik de eer UEd. bekend te maken dat een voorstel tot in orde brenging der statie van Denderleeuw op n Maart igo3 is goedgekeurd gewor den. Dit voorstel bedraagt de legging van onafhankelijke sporen voor de treinen naar Brussel en naar Geeraards bergen, nochtans zullen de werken dan uitgevoerd worden, als het beheer de noodige gronden daartoe zal bezitten;deonder handelingen tot het aankopen dier gronden gaat onophoudend voort. Ik moet UEd. nochtans laten opmerken dat de splitsing gelijk zij nu ingericht is niet gevaarlijker is dan dergelijke instellingen op andere plaatsen bestaande, zij is voor zien van alle noodige verzekeringstoestel len die het verkeer toelaten in de beste voorwaarden Aanvaardt, Waarde Collegas, de uit drukking mijner beste gevoelens. (Gd) Jul. Liebaet. Brussel, 8 Kortmaand 1905. Tram Herzele Geeraards- bergen. Een onzer abonnenten uit het canton Geeraardsbergen vraagt ons of de uitvoering der lijn Sottegem- Ninove deze der lijn Herzele-Geeraards- bergen niet zal vertragen. Wij hebben ons informeerkazak en on ze zeven uren botten aangetrokken en mo gen vei klaren dat die vrees teenemaal ongegrond is. Immers de lijn Herzele- Geeraardsbergen is en blijft beslist. De Nationale Maatschappij van buurt spoorwegen, heeft laten weten dat hare uitvoering kortelings zal beginnen. De uitvoering der lijn Sottegem-Ninove zal •r, zoo hopen wij, zonder verwijl op vol gen en beide lijnen zullen bronnen zijn van welvaart, voorspoed en vooruitgang. Er is plaats voor iedereen onder de zon I Officier M. Ridder Leo Schellekens, Voorzitter der Vogelteelt- Maatschappij van België, te Aalst. Ridder de E. H. Van der Schueren, Principaal van 't Sint-Martinuscollegie te Aalst, Secretaris der Veekweek-Syndica ten van Oost-Vlaanderen. Onze welgemeende gelukwenschen aas deze beide verdienstelijke heeren. ZijneHoogw.de Bisschop heeft pastoor benoemd te Hamme-Ste-Anna, den E. H. Lauwaet, pastoor te Iddergemte Vlierzele, den H. Van Bogaert, be stuurder der Broeders te Oostacker te Massemen, den E. H. Waelkens, onder pastoor van het Groot-Beggijnhof te S. Amandsberg te Iddergem, den E. H. Uyitersprof, onderpastoor te Gaver. niieuwjaargiften aan Z. II. den Paus. Opbrengst vorige lijste.v fr. 447,00 M. L. Lievens, Haeltert 6.00 H. Vader, zegen ons, onbekend Aalst 25.00 o Creemboter. Markt van Zaterdag 11 Februari igo5. i55 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,co tot 0.00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 351 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2800 kilogr. Er is geen beter bewijs dan de bevestiging der menschen van Aalst. Wij willen uwe aandacht op een der bijzonderste punten van al die gesprek ken met het volk trekken. Men baalt altijd verslagen van menschen van Aalst aan. Een mensch Duitschland bewonende zou u misschien diensaangaande eenen wei sprekenden en waarheidvollen brief kun nen toezenden maar gij zoudt zonder twijfel er liever eenen van een inwoner van Aalst ontvangen, niet waar? Niets opziensbarend. Wanneer men ziek is en het gewenscht geneesmiddel gebruikt, is het heel natuurlijk dat men eenen voldoenden uitslag bekome. M. Jacques Callebaut, 44 Leopold- straat te Aalst, zegt ons Sedert twee maanden was ik van nierpijnen, waarvan ik veel leed, aangedaan mijne nachten waren bewogen, ik had overvloedige zweetingen, 's morgens bij mijn opstaan voelde ik mij reeds vermoeid ik dierf niet meer de minste beweging doen want dan waren de pijnen zeer scherp op het aanraden een6 vriends nam ik de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M, De Valkeneer, apotheker i5 Esplanade plein te Aalst. Ik mag u zeggen dat ik mij na den zes den dag gansch verlicht bevonden heb, na een tiental dagen bad ik geen enkele pijn meer en was zeer gelukkig. Be ver klaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. Die stekende pijn in den rug, eenen dolksteek gelijkende, komt door de niereD en is een teeken van vergevorderde nier ziekte. Urinezuur heeft zich in de nieren zelf gekristalliseerd en de scherpe, puntige kanten dezer kristallen snijden en scheu ren de teeren weefsels der nieren en dit veroorzaakt verschrikkelijke pijn. De be- standdeelen waaruit de Foster Pillen voor de Nieren samengesteld zijn los sen spoedig het gekristalliseerde urine zuur op en helpen de nieren om het ver gif uit het gestel af te voeren door het water. Verzekert u dat men u de Foster's Pillen voor de Nieren gsve, van de zelfde soort als die welke M. Callebaut gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 frank 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Én- gelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat, te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. A.ALt^T. Brandramp, De oorzaak van den brand ter Olieperserij en Stoommaalderij van M. Gheeraerdts, Burgemeester, is onbekend cn zal onge twijfeld onbekend blijven. Men is op 'toogenblik reeds aan 't wegruimen deron- verbrande beschadigde granen en puinen. Vooruit, in zijne mededeeling der brandramp wil M. Gust. Leveau ook als een held doen doorgaan. M. Leveau. zegt 't rood orgaan, ver- dient eene bijzondere melding voor a zijne moedige tusschenkomst. En die gansche moedige tusschenkomst bestaat in de vraag van M. Leveau aan den heer Burgemeester van zijn huis te willen laten bespuiten door de Pom piers En dat verdient eene bijzondere melding De schrijver hiervan werd zeker met een metser of twee beschonken? AALST. Liberaal of geuzen- werk. Dijnsdag nacht werden ver scheidene vensterruiten ingeworpen van 't Collegie der Eerw. Paters Jesulten, Brusselsche straat, 't Was iets over 11 uren, de geburen werden gewekt door gevloek en't getier van «A bas la calotte I> en meer andere vuile uitroepingen. Later kwam de bende terug en de zelfde balda digheden werden herhaald. Geburen die waren opgestaan erkenden niemand doch bestatigden dat verscheidene de klak droe gen van leerlingen aan een Atheneum of Universiteit en bedronken waren. Einde lijk zijn de lieve jongena, of beter gezegd, miskweekte leiren eene herberg der buurt binnengetrokken AALST. Kieken en Konijnen- markt. Nogmaals hebben de poeliers ondereen merkt gehouden te Erpe-Vijf huizen. Vooruit van Gent heeft zich deze week ook met deze zaak bemoeid en men laat bedreigingen hooren aangaande de eiermarkt op de welke wij de aandacht inroepen van 't Collegie van Burgemeester en Schepenen. Men kan tusschen de regels gemakkelijk ontdekken wie de in- blazer is van bedoeld schrijven en welk doel wordt nagejaagd. Nogthans 't is een oud spreekwoord Wie zijn achterste verbrandt moet op de blijnen zitten. heeft men hit r uit den vijver van M. F. De Backer, gehucht Leebeke, het lijk op- gevischt van Hortensia De Muyter, vrouw J. Van Vaerenbergh. Reeds eenigen tijd -ziekelijk, beeldde zij zich in, hare kwaal ongeneeslijk te zijn. Zondag avond, rond half negen, verliet zij heimelijk hare woning. Na haar gansch !en nacht vruchteloos gezocht te hebben, ontdekte men 's mor gens haar lijk in bovengeinelden vijver. Men denkt, dat zij gehandeld heeft in eenen aanval van heete koorts. De milicieloting is voor Denderhau tem zeer slecht afgeloopen. Op 5i lote- lingen hebben er niet min dan 20, een slecht nummer getrokken. DENDERLEEUW. Maandag des namiddags, om 3 u. 20 m. is er brand ontstaan op den Lichtenlioek ter woning van Sienaert Pieter, winkelier. Het aan getaste gebouw met strooi gedekt stond weldra totaal in volle vuur Geholpen door hunne geburen poogden de bewo ners hunne meubels en geslacht verken te redden, doch toen zij ten vollen aan 't werk waren storte het brandend dak in en overdekte allen met vuur en puin. De mannen konden vluchten doch twee vrou wen, de huisvrouw en hare schoonmoe der, bleven in den vuurpoel. Dadelijk sprong men haar ter hulp en werden ge red doch niet zonder moeite. De kleederen der beide vrouwen stonden gansch in brand en men trok dadelijk de brandende lompen van haar lijf. Haar toestand scheen zoo bedenkelijk dat men haar de H. Olie toediende. Meest al de redders bekwamen min of meer ernstige brandwonden aan aange zicht en handen. Oorzaak onbekend. Zij die meest bewijzen van moedige zelfsopoffering aan den dag legden zijn Sonck Hendrik, treinwachter en de ge broeders Oscar en Prosper De Bruyn. BAVEGEM. Een vreeselijk ge vecht heeft Maandag namiddag plaats gehad tusschen lieden van Oordegem en Bavegemnaars. In den verwoeden strijd werden de messen getrokken en zekere Remi Verheugen bekwam een vreeslijke verwonding aan 't hoofd. Zijn toestand is hoogst onrustwekkend. Een persoon die het vechttooneel aan de deur stond te aanschouwen bekwam van een Oordegemnaar zulken zwaren slag op 't hoofd dat hij bewusteloos ten gronde viel. Stikstof. Hei is eene alge meen gekende zaak, dat de stikstof voor verre de meeste planten de bijzonderste en meer kostbare vruchtbaarmakende zelf standigheid is, en een groot deel der we tenschappelijke bemoeiingen op land bouwkundig gebied sinds vele jaren, dient om de bronnen, waaruit men die gewaar deerde stof putten kan zooveel mogelijk uit te breiden en te vermeerderen. Zoo behelzen o. a. de schijnbaar onuit puttelijke steenkolen mijnen verbazende voorraden stikstof gelijk de hoogst belang rijke jaarlijksche opbrengst van ammoni- akzout door de gazfabrieken en aanver wante werken bewijst. En de groote in voer van Chili salpeter die sinds 25 jaren ook eene zoo belangrijke rol in de bemes ting speelt, is een nieuw bewijs aan de beteekenis die de landbouwer aan de stikstof voor de bemesting zijner akkers hecht. Maar geen dezer beide artikelen, die uitsluitend stikstof inhouden, kan op gelijken rang gesteld worden met de echte Peru-Guano, waarvan juist bet groote voordeel is, dat zij, behalve de stikstof in verschillenden vorm, ook nog het voorde planten onmisbare phosphoorzuur, zoo wel als potasch, bevat, wat haar tot de beste volledige meststof van organischen oorsprong stempelt. Impe. weer de messen. Zondag avond werden drie jongelingen van Lede door vijf vechters aangevallen. In 't ge vecht bekwam Emiel Meulman drie mes steken. PIANOS. Einde van seizoen. Verkoop eener groote keus nieuwe Pia nos, welke eene huur gedaan hebben, met eene buitengewone vermindering van prijs, Tien jaar waarborg. Huis B. VAN HYFTE, Gent, Nederkouter, 3a, (tegenover de Bagattenstraat), Geeraardabergcn. Maan dag drongen dieven binnen bij den heer Flamand, Burgemeester. Alle meubelen werden doorzocht en wat van eenige waarde was ir.eêgenomen en onder ande ren eene pendule en garnituur, eene som van 5o franks en 4 tafelmessen. In de plaats waar zij meest buit zouden hebben gevonden, geraakten zij niet binnen. Naar men denkt waren de schelmen ten minste gedrijen. Er bestaan geen vermoe dens. Woensdag namiddag stond de bier wagen van een Geeraardsbergschen brouwer aan eene herberg der Lessen- schestraat. Terwijl de voerman in den kelder was, klom een snaak van 8 jaren op den bok en de peerden gingen op loop en een meisje van acht jaren dat zich uit de voeten niet had kunnen maken werd overreden. Het linker voorwiel verplet terde haar hoofd en het achterwiel de borstkas. De dood was oogenblikkolijk. Belangrijk bericht. M De Pratere, Apotheker-scheikundige te Oostende, verzoekt ons de geabonneerden te verwittigen dat hij geene andere reme die vervaardigt tegen den hoest en tegen de borst en keelziekten dan de Borstsiroop De Pratere van kleurlooze teer. Weigert dus andere soortgelijke produkten ver wekt door den grooten bijval van den Siroop De Pratere hij alleen geneest altijd zonder gevaar den hevigsten hoest. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 11 Vrouwelijk idem 10 Huwelijken. C. Libaut, stofbew. met M. De Veyl- derbr. D. Verhulst, schoenm. met C. Godier, dienstm. J. Gits paswerk. met J. Vander Cammen, tw. J. Van den Bossche, pasteib. met E. Van Nuffel, z.b. J. Phlips, voerm. met M. Lenoir, br. OYERLIJDENS. M. De Rieck, vr. Van Hecke, zb. 84 j. Gasthuisstr. M. Van de Meerssche, vr. Abbeloos, z.b. 53 j. Binnenstr. M. Vinck, zb. 75 j. Botermelkstr. L. Van Mol, w' Buekens, landb. 76 j. St-Job. C. Gysens, m. Luycx, stadswerkm. 69 j. Maanstr. G. De Haeck, wr. Geyst, schoenm. 45 j. Hooge vesten. F. Van derStockt, wr. Dorekens, z.b. 71 j. Oud. Denderm.stw. M. Maes, we Michiels, z.b. 80 j. Gasthuisstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. "Rp»T»irht —Felix DE COCK, DUntlll. hee[t de eer het publiek te berichten dat hij zich komt te vestigen, te Aalst-Mijlbeek, Ouden Den- dermondschen Steenweg, 35, als Voeger in alle stelsels. Gelast zich ook met het herstellen van oude gebouwen, 't is gelijk in welken staat zij zich bevinden. Gematige prijzen. Let wel op het adres Ouden Dender- mondsche Steenweg, tegen het Gesticht voor ongeneesbaren. Zaterdag 11 Februari igo5. Tarwe fr. 00,00 a Masteluin 00,00 a Rogge 00,00 a Garst 00,00 a Haver per 100 kil. 00,00 a Aardappelen de 100 kil. 6,00 a Boter per 3 kil. 7,ao a Eiers de 25 2,00 a Viggenen.per koppel 5a,00 a Vlas. de 3 kil. 0,00 a Ajuin de 100 kil.volgk.w, 3a,00 a 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 7,00 8,10 2,00 62,00 o,oo 35,oo Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i32,5o 50 kil. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. 120,00 de 5o kil. Markt kalm. GENT 10 Februari Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,00 Haver 18,00 a 00,oo Garst 00,00 a 00,00 Boter per kilo 2,61 a 2,70 Eiers per 26 2,70 a 2,79 ANTWERPEN, 10 Febrari Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,00 a 17,a5 Rogge 14,00 a 14,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,75 a 17,00 Haver 17,25 a 17,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 21,75 a 22,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. ö,oo a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,35 a i,5o. De aardappels per zak 6,5o tot 7,5o fr. De eieren betaalde men per a5 stuks fr. 2.75 a 3,oo. VEEMARKTEN, GENT, 10 Februari Getal te koopgestelde hoorenbeesten 470 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Vette koeien Stieren Magere beesten Varkens 280 Loopers 8 107 Viggens 336 Stieren i®kw. 0,75 a*kw, 0,70 3®kw. 0,60 Koeien 0,70 0,60 o,5o Vaarzen 0,80 0,70 o,65 Ossen 0,82 0,74 0,60 Varkens 0,90 0,80 0,00 Kalveren i,25 o,g5 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 9 Februari Ter veemarkt werden te koop gesteld: 679 Ossen, 273 Stieren, Koeien en Veerz. 953 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,90, Stieren 0,60 a o,83, Koeien en Veerzen 0,60 a 0,77. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 764. Prijs per kilogr. fr. 0,00 o,85 a 1,18. BRUSSEL 10 Februari Kalverenm. Getal te koop gesteld 405, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,80 a 0,85, Koeien en Veerzen o,g5 a 1,00, Kalveren x,35 a 1,45. OPENBARE VERKOOPING van i35 koopen schoon en Erwirijsl, te Hof stade, achter de Kerk. op Maandag 20 Februari 1905, om 2 ure namiddag, ten aanzoeke van den heer Prosper Callebaut, nijveraar, te Aalst, door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst Op de gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits borgstelling.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2