OOSTAKKER. tW Zondag 26 Februari WELDADIGHEIDSFEEST EEK EK AKDER. AELST. Allerhande nieuws. K. Arys-DePaepe Hopmarkt. ZEEVISCHHANDLL H. Arys-De Paepe. S. Sedeyn - De Backer, ELZEN SLAGHOUT elzen Slachhout en SDoei WOO KH VI ZEK WOONHUIS BOUWGRONDEN Goede ZAAILANDEN In het Zuid-Westen van Frankrijk, aan den voet der Pyreneën, ligt de kleine stad Lourdes, met hare dalen en rotsen, met hare schuimer.de Gave, met hare weidsn, eisen, esschen en populieren. De Gave, van Gavernie komende, be sproeit de rotsen Massabielle, waarin de reiziger drie spelonken ontdekt. Het was daar, dat de Onbevlekte Ontvangenis in de maanden Februari en Maart i858 verscheen het was daar, dat, onder de hand van Bernadette Sou- birous, eene wonderdoende bron begon te vloeien. Sedertdien heeft men, op het hoogste der Massabiellerotsen, eenen heerlijken tempel gebouwd. De wereld heeft, ver stomd, de gebeurtenis vernomen en duizenden en duizenden, uit Frankrijk en België, uit Engeland en Duitschland, uit Spanje en Italië, uit Oostenrijk en Rusland, zelfs uit Azië en Amerika, komen in het heiligdom knielen en bidden. Vlaanderen heeft ook zijn Lourdes, en wel in de nabijheid van Gent te Oost akker. Oostakker, met nagenoeg 5ooo zielen, ligt langs de vaart van Terneusen. De tram, van Gent naar Saffelare rijdende, brengt ons in het dorp. Wij snellen door Sint Amandsberg, waar het nieuwe Begijnhof van Gent prijkt, en stappen te Slootendries af. Slootendries is een gehucht van Oost akker, Een stuk van 694 noemt Sclautis in pago Gandensi Jongere bescheiden spreken van Slota (110a), Slote (ii3o), Sloete coutre (i368). Het Gobd tk Slots was vanouds eene aanzienlijke pachthoeve. Ten jare 1590 was het, in winnende landen, meer dan twintig bunderen groot. Mevrouw de Caurtcbourne deed in 1871,'in hare prachtige warande, eene grot bouwen. Zij plaatste er een beeld van O. L. Vrouw van Lourdes in. Den 29 Juni 1873 werd dit beeld plech tig gewijd. Het volk stroomde toe en hedendaags is Oostakker, na Hal en Scherpenheuvel, de voornaamste bede vaartplaats van België. In de jaren 1875-77 bouwde men, niet verre van de rots, eene nieuwe kerk Van Hoecke, die het plan leverde, verkoos den Romaanschen stijl. Twee slanke torens bekronen het portaal. Boven de deur prijkt een beeldwerk van J. Gerrits, met dit opschrift: Antwerpen aan Maria Onbevlekt Bovendien schonk de stad van Rubens den predikstoel, gesneden door J. B. van Wint. Voor het overige, is de bidplaats inwendig lief versierd. Het dorp Oostakker toont verscheidene lustverblijven. De parochiale kerk werd herbouwd in de eerste jaren der XVIII* eeuw, vergroot in 1724 en z8a3. Tijdens het beleg van Gent door de Franschen, in 1678, werd alles, wat sich in het bedehuis bevond, a in slacken ghecapt ande verbrant Eenige schilderijen verdienen onze aan dacht de Doop van Sigebert, door G. De Ciayer Christus aan het Kruis en eene Boodschap aan Maria beide door J. Paelinck. Jozef Paelinck (1781-1839) was een *oon van Oostakker. Wij kennen nog eenige schilderijen van den beroemden kunste naarde H. Coleta, in de hoofdkerk van Gent de Vinding van het H. Kruis, in St-Michielskerk van dezelfde stad eene Aanbidding der Herders, in de kerk van Wachtebeke het «Vertrek van Tobias, in de kerk van Opbrakel. De Biefve was een zijner leerlingen. Th. S. zal, in het Sint Jozefs-College, een LUISTERLIJK gegeven worden door de Catholieke Jonge Wacht van Kortrijk. De vrouwen tegen de jongmans. Niet alleen in Frankrijk, ook in Amerika, maakt men zich ongerust over ontvolking. De ongehuwde vrouwen willen nu de her- bevolking met dwangmiddelen in 't leven roepen. In eene stad van Wisconsin, te Salem, heeft daarom niet lang geleden een bijeen komst plaats gehad van ongehuwde vrou wen, jonge. Deze Amerikaanschen be klaagden zich bitter over de achteruitgaan de huwelijks neiging der mannnen. En als eenig middel daartegen werd door dit huwelijkscongres de Staatshulp aangepre zen. Wanneer de damen uit Wisconsin dus hun zin krijgen komt er een wet niet om alle ongehuwde mannen tot het huwelijk te dwingenzelfs deze vrouwen deins den voor zoo'n hinderwet terugmaar tot het betalen van een belasting van a5o dollars voor elk boven de a5 jaar ongc- huuwd doorgebracht jaar; bovendien zul len zij niet mogen stemmen, evenmin als lid van een jury zitting nemen. Maar, zegde een der aanwezige vrou wen: Als nu de ongehuwde mannen maar niet naar een anderen Staat verhuizen? Daartegen was algauw een middel ge- vonde: Er zullen in al de 45 Staten van Noord-Amerikasoortgelijke vrouwenclubs gesticht worden, die samen zouden propa ganda maken en petionneeren bij het Con gres, bij den Senaat, bij den President, enz. Hewel. die metaea hst nu eens ernstig I Wegwijzers. Het Bestuur van brug gen en wegen bestudeerd thans de verbe teringen, die er te brengen zijn aan het stelsel van wegwijzers, dat nu in Belgie in voege is en hetwelk men beter op de hoogte van den tijd wenscht te brengen. Deze palen zullen voortaan inlichtin gen voor wiel- en motorrijders opgeven. In het land van verplichtend onder wijs. le charivary, een blad dat niet van Catholicism kan verdacht worden, schrijft dat er in Frankrijk, ondanks het verplichtend onderwijs,er nog streken zijn waar 55°/0 bijna ongeletterde lotelingen voorkomen. En de Belgische liberalen en hunen groene sleppedragers komen beweren dat wij Belgen, aan 't steertje komen der be schaafde landen I In Belgie hebben wij nog 10% ongelet- terden. Vogelteelt. Meer dan 800 loten zijn moeten geweigerd worden voor de ten toonstelling die tegen 18 19 20 en 21 de zer in het Vejaringspaleis te Brussel ge opend is door de maatschappij avicul- TEURS BELGES. En nog zal zij meer dan 33oo loten be vatten. Engeland, Frankrijk en Holland zullen goed vertegenwoordigd zijn, Duivenwedstrijden in 1905. Het sportcomiteit van den brusselschbn dui- venbond heeft, met het hoog op de wed strijden van 1905 veranderingen aan zijn propram gebracht. Deze hebben vooral tot doel, het bedrog te keer te gaan, dat in 1904 en vroegere jaren herhaaldelijk werd waargenomen. Om den liefhebber te verhinderen, vóór den terugkeer van de duif in haar hok.iets te constateeren iets wat kan ge daan worden door het afnemen van den ring bij het inkorven, met de medeplich tigheid van eenen der in dienst zijnde w e d s t r i j d-a genten en bestemd voor de bestatiging op het oogenblik der der terugkomst, zal het uur der loslating niet meer worden aangeplakt. Het zal ge heim worden gehouden en men zal alleen aankondigen dat de duiven losgelaten zijn. De bestatigen zullen in het hok gebeu ren bij middel van automatische toestellen. Daags na den wedstrijd zullen de com missarissen de bestadigers ledigen. Ieder toestel zal nauwkeurig onderzocht wor den. De liefhebbers, wier toestel sporen van poging tot openen zal dragen, zal onge nadig worden .uitgesloten van alle wed strijden en die uitsluiting zal aan al de maatschappijen der Brusselsche omge ving worden meegedeeld. Levende talen. Wij vernemen dat het algemeen Bestuur der Victoria Schools in België, het inzicht heeft eene succursaal van hare inrichtingen te Aalst te stichten. De cursussen van al de talen (engelsch, duitsch, russisch, itali- aansch, spaansch enz.) zullen kortelings aanvangen. Eene openbare enkostelooze voordracht over de levende talen zonder vertaling, gevolgd van eene practische proef der leerwijze zal gegeven worden door den Bestierder op Zondag aanst. 19 februari om 11 1/4 uren ten lokale van het Land- bouwcomice, Keizerlijke Plaats, te Aalst. o Creemboter. Markt van Woensdag i5 Februari igo5. 70 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. HUIS Aankomst van grooten springlevenden Holland- schen Schelvisch en Kabeljauw. Verders Turbot, Ele- bot, Tongen, Rougets, Rog, enz. Op 9 September 1903, werd zekere Anciauz van St-Jans Molenbeek, aange houden en veroordeeld tot a jaar gevan genisstraf voor poging tot diefstal ten huize van den senateur Sam. Wiener. Anciaux weigerde steeds, zijne mede plichtigen te doen kennen. Vrijdag verliet Anciaux de gevangenis en begaf zich regelrecht naar zekeren S., een herbergier van den Gentschen steen weg, en eischte eene som van 5ofr. omdat hij hem nooit had aangeklaagd als mede plichtige in eenen diefstal van 36,000 fr. in l'Etoilb Bleue, Rouppeplaats, en een anderen van 17,000 fr. te Brussel gepleegd. S. weigerde de 5o fr. te geven en Anciaux dreigde hem als medeplichtige aan te klagen. S. sloot Anciaux in zijne herberg op en ging aan de policie verkla ren, dat hij den man zooeven op heeter- daad van diefstal ten zijnent had betrapt. Anciaux bewees dat de beschuldiging valsch was. Anciaux en S. werden aange houden. Als medeplichtige wordt nog een man met een houten been opgezocht, eveneens door Anciaux aangeklaagd. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet. Geneverdrama. Te Ukkel had den de vrouw en de tajarige dochter van zekeren Deckers veel te lijden van zijne brutaliteit, vooral als hij dronken was, zoodat de vrouw zelfs het echtelijk dak ontvluchtte en eenen post van keuken meid zocht. Deckers verkocht nu alle meubelen, liet zijne dochter aan het medelijden der geburen over en liep van herberg tot herberg. Was zijn geld op, dan ging hij bellen aan het huis waar zijne vrouw diende. Doch telkens werd hij afgewezen. Vrijdag namiddag klauterde hij over den hofmuur, kwam zoo in de keuken en loste een schot op zijne vrouw, die, in de borst getroffen, met een luiden schreeuw achterover stortte. De meesteres en de andere dienstboden kwamen naar de keuken gesneld en juist op dit oogenblik hoorde men een tweede schot, en Deckers stortte dood neer. Een dokter werd geroepen en deze bestatigde dat de toestand der vrouw gelukkig niet gevaarlijk is. Het lijk is naar het kerkhof gebracht. Door het breken van een waggoneke geladen met geutijzer en dat te Gent in de werkhuizen Carels, op het Dok vervoerd werd, kwam een stuk der lading terecht op den 44jarigen Louis Lagacke. De on gelukkige werkman werd op den slag gedood. Een andere werkman, Laforge genaamd, werd licht gewond. Raadselachtige zaak. Op de spoorlijn Mechelen-Dendermonde is eene aardige zaak voorgevallen. De trein n. 355, die rond 11 uren 's avonds Baesrode- Zuid voorbijsnelt, is op eenige meters voorbij die plaats staands gehouden door de teekens van het noodsein. Het personeel van den trein snelde spoedig naar het aangemelde vertrek en vond bij het geopend portel twee perso nen, die op de vraag van den treinoverste verklaarden dat een ander persoon uit het rijtuig op de spoorbaan was gesprongen. Men ging op zoek en vond een weinig van daar den aangeduiden persoon, met verbrijzelde onderkaak en klagend over inwendige pijnen. De persoon is zekere D. C., van St- Gilles-bij-Dendermonde, die verklaart bij toeval uit het rijtuig gevallen en er niet uitgesprongen te zijn. Wie van beiden het rechte eind vast heeft kunnen wij niet met zekerheid be vestigen, maar in alle geval is het eene raadselachtige zaak. Een die voor de bruiloft zorgt. Een jongen te Turnhout dis 't verre zal brengen is ongetwijfeld de 10 jarige X., een zoontje van brave ouders, dat deze week voor de bruiloft van grootvader aan 't zorgen is geweest. De policie had ver- schillige klachten gekregen over de han delingen van dien iojarigen snaak en heeft Maandag en Dinsdag een onderzoek ge daan. Het kereltje had in talrijke winkels gepoogd koopwaren af te truggelen. Hier en daar was 't gelukt. Overal vertelde hij dat grootvader ging trouwen en dat hij gestuurd was om inkoopen te doen. Er zou natuurlijk gefeest worden, daarom kwam hij bij twee bakkers zes groote krentenbrooden halen, eenige pakken chocolade, peperkoek en dies meer. In eenen witgoedwi'kel der Gasthuis straat vroeg hij plastrons, cols en andere voorwerpen Grootvader moest proper voor den dag komen op den trouwdag. In dezelfde straat bestelde hij bij eenen schoenmaker zes paar schoenen voor bon papa In den kruidenierswinkel van M. S. kwam hij waren vragen, genoeg om voor eene heele week een huisgezin te voeden. En dat manneken is nauwelijks 10 jaar oud. Natuurlijk gaf hij overal val- sche namen op. Aan de policie legde hij al die heldendaden uit, maar bleef het antwoord schuldig toen men hem vroeg met welk inzicht hij zulks gedaan had. Ter dood veroordeeld. Een der hoofdmannen der Leuvensche socialisten Crab, die te Wilsele den man doodsloeg der vrouw waarmeé hij in schuldige betrekkingen leefde, is tot der doo 1 veroordeeld. Die apostel der roode onafhankelijke zedeleer zal er nu in 't rasphuis kunnen op nadenken. Lotingsdramas. In verschillige gemeenten van West-Vlaanderen hebben gevechten plaats gehad, onder andere te Pitthem, Meulebeke, Langemarck, Zand voorde, Dadizeele, enz. Te Kortrijk werd Donderdag morgend het lijk van een 3ojarig3n man gevonden, die ook aan een gevecht had deelgeno men. De vechters hadden hun werk in den donkere verricht, want zij hadden eerst al de gaslanteerns uitgedoofd en verbrij zeld. Het slachtoffer had geen deel genomen aan die baldadigheden maar hal de kerels zelfs hun gedrag verweten. Daarop had men hem met eene ijzeren staaf dood geslagen. Een pachterken van Oudecapelle had over eenige dagen van zijne spaar centen een paar stadsloten van Oostende gekocht. Met een van die lotjes heeft bij nu den grooten prijs van 100,000 fr. ge wonnen Heel het dorpken heeft den braven pachter gefeest. De gemeenteoverheid van Boussu heeft naar de regeering eene protestatie gezonden tegen het inrichten der werkda- dige burgerwacht in die gemeente. Het stuk zegt dat de burgerwacht aldaar tot niets zal dienen. Een buurttrein, die van Cul-des- Sarts kwam en naar Couvin reed, is nabij Dinant in botsing geweest met eene ma- nceuvreerende locomotief. Le machinist, de 24jange Gaston Biez, getrouwd en, sedert denzelfden morgend, huisvader, is gedood. Een tiental reizigers werden gekwetst en onder dezen de eerw. h. Moreau, pastoor te Frasnes, de gemeentesecretaris van Bruly, de muziekoverste van Beau mont, enz. Een dubbel onderzoek, bestuurlijk en rechterlijk, is ingesteld. Het tienjarig knaapken C., van La Louviêre had, eenige dagen geleden, al spelende een tiencentiemenstuk inge- zwolgen. Het knaapken niets gewaar wordend, had er niet aan gedacht. Maan dag echter kreeg het hevige pijnen in den buik en, ondanks alle geneeskundige zor gen, is het arme kind Woensdag over leden. Te Ruette is vader Carpentier over leden in den ouderdom van io3 jaar. De ouderling was tol zijn laatste oogenblik- ken nog in het volle bezit zijner verstand- vermogens. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i3o,oo 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. 120,00 de 5o kil. Markt kalm. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 16,17 en 18 Februar iigo5 TARBOT de kil. fr. 2,00 TARBOTTINS 0,60, i,oo, 2,00 2,5o HEILBOT fr. i,5o /.alm de kilo, fr. 3,5o 4,00 4,5o Hol landvellen Kabeljauw, fr. 0,80 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 3,oo Pladijs 't stuk fr. o,3o, 0,70 Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Rougets fr. 2.00 tot 2,5o Buitengewone Hollandsche Schel visch fr. 1,00, 1,75, 2,00 en 3,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,5o Hollandsch Haring 0,20 1 vaatje Nb-uwe Haring 2,5o Melkers Haring ,25o Tongen, groote, midden en Klein voort. Oovt endenvche Viachbank 36, Nieuwstraat, Aalst, gekend voor eerlijk en treffelijk gediend te worden tegen matigen prijs. AANKOMST WEKELIJKS: Hollandsche Zalm fr. 3.00 den 1/2 kilogr. Steur n 1,50 n Tarbot 2,00 n Heilbot 1,25 Hollansche Kabeljauw 0,70 Tongen fr. 1,00 tot 4,00 het koppel. Holland. Schelvisob fr. 1,00 tot 2,00 't stuk. Koobaard 1,00 2,00 n blankenberg. Rog 1,50 3,00 Groote Pladijs n 1,00 2,00 Kleine Pladys 0,10 0,20 Peeterman n 0,10 0,20 Witting 0.10 0,20 Makerau 0,50 „1,00 Aberdaan fr. 0.70 den halve kilogr. Garnalen fr. 0,20 de pint. Geparkeerde Mossels fr. 0,12 en 0,15 de kilo. KREEFTEN fr. 2, 3, 4 en 6 't stuk, Alle aanvragen worden met de meeste zorg vuldigheid ten huize besteld. Hjj beveelt zioh aan de goede gnnst van eenieder. OPENBARE VERKOOPING van i35 koopen schoon en Ei'wtriivt, te Hof stade, achter de Kerk. op Maandag 20 Februari igo5, om 2 ure namiddag, ten aanzoeke van den heer Prosper Callebaut, nijveraar, te Aalst, door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Op de gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits borgstelling. VENDITIE VAN onder Denderhautem en Appelterre-Eychem. De Notaris VAN OUDENHOVE, verblijvende te Denderhautem ztl op DIJNSDAG 18 FEBRUARI 1905, aan den voet der koopen, namens de volgende eige naars in 't openbaar verkoopen A Onder Daadarhautem cm 8 ure 's morgens i. NameD» Theophiel Sonck-De Vos. ao koopen elzen Slachhout in een bosch in de Kempeneer boven den Daal. 3. Namens Madame weduwe Mertens-Van de Perre, om 9 ure slipt voornoen 50 koopen elaen slachhout in den Borreken. 3. Namens eenen anderen eigenaar korts daarna 5o koopen Schaarhout daartegen omtrent de her berg De fluit. 4. Namens Frans Roelandt en zuster 60 koopen Schaarhout en Snoei in een bosch in de Leebtek rechtover de herberg van FredericVan den Eynde. 5. Op verzoek van Mijnheer Van Innis 5o koo pen zwaar elzen Kaphout in eenen bosch nevens den voorgaanden in de Leebeke. B. Onder Appelterre-Eychem om 2 ure stipt. 100 Koopen zwaar elzen Slachhout in eenen bosch in de Lavaan, ten aanzoeke van Mijnheer Benjamien Philips, stoker te Burst. Gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van twee achoone XE AALST. De Notaris SCHELFHOUT,te Oordjgemt zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoo pen Eerste koop. Een schoon Woonhuis, ge staan en gelegen to Aalst, in de Sint-Joris- straat, gekadastreerd wyk A, nummer 1063, met eene grootte van 50 centiaren, palende ten ooste M. Pieter-Jozef Wanters, ten zuide M. Cyrille De Coen, ten wette zelfde heer De Coen en ton noords ds SinWorisstraat. Bewoond door M. Alexander Roos. Tweede en laatste koop. Een schoon Woonhnis, gestaan en geleeen te Aalst, in dt Stoofstraat, bekend bij kadaster sectie A. nummer 1287a, met eene grootte van 90 cen tiaren, palende ten ooste de heeren Lonii Bnrny en Livinns Fosselle, ten znide de Stoof, straat, ten weste voornoemden heer Fosselle en ten noorde M. Gnstaaf Leveau. Bewoond door Dame wednwevan den heet August De Roeck. DERDE ZITDAG Zaterdag 25 Februari igo5. telkens om 3 aren namiddag, ter estaminet In de Dry Koningen bij de Kiuderen Roe- landt te Aalst, Keizerlijke Plaats. OPENBARE VERKOOPING van een ichoon to Aalst, St-Janstraal. De Notari. SCHELFHOUT te Oordegem, .1 namens wien het behoort met gewin van palmsl«| en gelagen in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een schoon woonhuis gestaan en gelegen te Aalst in de St-Jansstraat, bekend bij kadaster sectie B nummer 4a6da groot 0,50 cent. palende langsvoren de straat, langs achter en van de eene zijde aan d'heer Gustaaf Singelyn en kinderen en van de an dere zijdeaan d'heer Gustaaf Eylenbosch-De Schry- ver. Bewoond door den heer Vinck. ZITDAGEN Instel Zaterdag «8 Maart Verblijf Zaterdag 1 April Telkens om 4 uren namiddag ter herberg Is den matroos gehouden door der heer Valery Di Vylder te Aalst Hopmarkt. OPENBARE VERKOOPING van schoone en welgelegene le Aalst-Ncliaai beke. Koolstraat en Ledebaan. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, aal namens wien het behoort met gewin van palmslsf en gelagen in het openbaar verkoopen Ekbste koop Een perceel bouwgrond gelegeo te Aalst-Schaarbeke aan de Koolstraat, bekend bi; kadaster sectie C deel van nr 1078a groot volgent meting 4 aren 13 centiaren, palende ten ooste M. Philemon De Strooper, ten zuide M. A. De Mees ter, ten weste koop 2 en ten noorde de Koolstraat. Tweede koop Een perceel bouwgrond gelegen nevens voorgaande bekend bij kadaster sectie C deel van nr 1078a groot volgens meting 4 aren 11 centiaren, palende ten ooste voorgaande koop, ten zuide M. A. De Meester, ten weste koop 3 en ten noorde de Koolstraat. Debdk koop Een perceel bouwgrond gelegen nevens voorgaande bekend bij kadaster sectie C deel van nr 1078a, groot volgens meting 4 aren 17 centiaren, palende ten ooste koop 2, ten zuide M. ADe Meester, ten weste koop 4 en ten noorde de Koolstraat. Vierde koop Een perceel bouwgrond gelegen nevens voorgaande bekend bij kadaster sectie C deel van nr 1078a groot volgens meting 4 aren 69 centlaren, palende ten ooste koop 3, ten zuide M. A De Meester, ten weste M. Louis Callebaut en de kinderen van M. Jan-B'0 De Vos en ten noordt de Koolstraat. In gebruik bij M. Philemon D» Strooper.. Vijfde koop Een perceel bouwgrond gelegen ts Aalst-Schaarbeke aan de Ledebaan, bekend bij ka daster sectie C deel van nr 903a groot volgens me ting 4 aren 65 centiaren, palende ten ooste M»« Moens, ten zuide koop 6, ten weste de Ledebaan en ten noorde Mm* W' Frans Coppens. Zesde en laatste koop Een perceel bouwgrond gelegen nevens voorgaande, bekend bij kadaster sectie C deel van nr go3a groot volgens meting 4 aren 65 centiaren, palende ten ooste Mmo Moens, ten zuide M. Fr. Standaert, ten weste de Ledebaan en ten noorde koop 5. In gebruik bij M. August Baeyens. ZITDAGEN Instel Zaterdag 11 Maart Verblijf Zaterdag a5 Maart Telkens om 3 uren namiddag ter herberg ge naamd v In de klok gehouden door M. Modests De Kerpel-Van Mol te Aalst, Nieuwstraatpoort. Voor nadere inlichtingen en nazicht van het plan vervoege men zich ten kantore van bovengenoem- den Notaris Schellhout, alwaar er ten allen tijde groote en kleine kapitalen te bekomen zijn aan ge matigden intrest mits goed bezet. OPENBARE VERKOOPING Tan en Boaschen TE LEDE EN WANZELE Da Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal met tusachenkomst van zijnen ambtgenoot de Notaris 8EGERS te Wetteren, met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar ver koopen GEMEENTE LEDE. Eerbtk koop Een perceel zaailand gelegen wijk Overimpe, gekadastreerd sectie D nr 1213bis aldaar groot 16 aren 60 centiaren, palende ten ooete M. Van Isegaem advokaat te Oostende, ten zuide den heer Karel-Lode- wijk De Brucker, ten weste het gescheed met degeneente Impe, en ten noorde de hoeren Van Paemel, Bron deel en andere. Boomprije fr. 25,00. Tweede koop Een perceel Bosch, gelegen wijk de Rocca, bekend bij kadaster sectie C n. 857, groot 12 aren 40 centiar. palende ten ooste de erven Danneboom, ten znide de hoe ren De Prez en zusters en M. Janssens-De Schiwver, ten weste de heeren Pieter Cobbant en Frans De Smet en ten noorde het Bareel van weldadigheid van Aalst. Dkrdk koop Een perceel bosch gelegen op het St-Joris-Rot, bekend bij kadaster sectie B n. 343, groot 6 aren 40 cent. palende ten oos te den heer Karei Van Cauter, ten znide de heeren De Prez en zusters, ten weste de erven Danneboom, en ten noorde M. Albert de Liohtervelde te Ternatb. GEMEENTE WANZELE. Vierde koop Een perceel land gelegen aan de Billegemstraat, bekend by kadaster eenige sectie n, 14, aldaar groot 17 aren 90 cent. pa lende ten ooste de straat, ten znide Jufvr. Just. Singelyn, ten weste de gemeente Chers- carnp en ten noorde den heer Leander Go- vaert. Boomprijs fr. 50. Vijfde koop Een perceel land gelegen aan de Billegemstraat, bekend bij kadaster eeüige sectie n. 15 aldaar groot 14 aren, palende ten ooste M. Jules Eduard Lammens en Mm* Lienaert, ten zuide jufvr. Justine Singelyn, ten weBte de straat en ten noorde den heer Leander Go-vaert. Zesde en laatste koop Een perceel land gelegen aan de Biltegemstraat bekend by ka daster eenige sectie n. 74 aldaar groot 25 aren 90 oent. palende ton ogtto de straat, ton soide

De Denderbode | 1905 | | pagina 2