VET VEE I ZONDAGRUST. Van tak op tak. De Zondagrust.,-^™ Priesterlijke benoemingen De Boeren en de Nieuwe Wet over de Werkongevallen. AELST. Ditjes en datjes. Allerhande nieuws. EIGEX HAARD 1 Marktprijzen. Hopmarkt. HOPSTA KEN ELZEN SLAGHOUT Prachtig Mobilier rvieuwjnarglften nun Z. II. den Pau». Opbrengst vorige lijstea fr. 478,00 Onbekend, Welle, fr. 2.00 STAD AALST. De groole I Pri|tkumpvoor (Paascbmarkt,) zal plaats hebben op Zaterdag i5 April igo5. Talrijke premiên zullen als gewoonlijk uitgeloofd worden. Kortelings zullen de plaktffieven ver schijnen. JgDe bijzondere parlementaire commissie der Zondagrust heeft in hare vargadering van Dinsdag namiddag besloten, dat het grondbegin der wet ook toepasselijk moet zijn op de bedienden. Zij verwierp 't amendement-Van de Walle. De commissie besloot, de gunstuitzon- deringen uit te breiden over verschillige nijverheidsvakken, die in de wet niet voorzien waren. Men heeft artikel voor artikel de amendementen der regeering onderzocht en ze, zooveel mogelijk, overeengebracht met die der commissie. De voornaamste schikking is deze fe De werklieden en bedienden der ondernemingen van kleinhandel kunnen, eenen Zondag op de twee, gebezigd wor den *óor den middag, gedurende eenen tijd, die de vijf uren niet te boven gaat. De werklieden kunnen des Zondags gebezigd worden voor herstellingswerken, alleen voor zooveel deze in de week niet verricht kunnen worden. P De bedienden van drankslijterijen en hotels zijn gelijk gesteld met de uitzon deringen, voorzien in artikel 3. De commissie zal de naaste week op* nieuw vergaderen. Rusland. De groothertog Ser- gius, oom van den Tsar, is gister vrijdag om 3 uren's namiddag vermoord gewor den. Anarchisten hebben eene bom onder zijn rijtuig geworpen en na de ontploffing bleef tr van 't rijtuig niets meer dan splin ters en de 4 wielen over. De groothertog was het hoofd en de beenen van het ove rige des lichaams afgeslagen. De koetsier bekwam erge brandwonden en stierf on der weg naar 't hospitaal. De twee daders zijn aangehouden. De groothertog is nauwelijks 48 jaren oud. Deftige behandeling. Teun heeft wegens stropen en lichamelijke mishande ling lang in het tuchthuis gezeten. In het dorp terug, vraagt men hem: Wel, hoe is dat u bevallen? O. best, antwoord Teun. Daar weet men iemand de eer te geven die hem toe komt. Daar ging iemand altijd met mij mee, die de deuren voor mij open en toe moest doen, en het eten werd mij door een knecht gebracht. En dan nog heeft men mijn portret gemaakt als aanden ken. heeft de Volkskamer zich onledig gehou den met het wetsontwerp op de Zondag- rust. Het wordt verdedigd door de catholie- ken en socialisten terwijl de liberalen, door alle middelen het pogen af te breken. Meer dan eens zijn de liberalen in nesten gebracht. De eenen willen van de zondagrust niet hooren omdat ze zou strijden tegen het art. i5 der Grondwet. Die beweering wordt door verscheidene leden als valsch bewezen Anderen zeggen dat de wet er niet noo- dig is omdat zij maar bekrachtigd wat er nu reeds bestaat. Waarom er dan tegen zijn, heeren libe ralen De handelsbedienden moeten ook van de voordeelcn der wet genieten beweren de liberalen en als men hen vroeg: Zult ge zulke uitbreiding stemmen,, schudden zij van neen. Het wetsontwerp berust op 't zelfde princiep der wet op den arbeid van vrouwen en kinderen die beveelt dat er hun zekere rust moet gelaten worden. En als men aan de liberale heeren vraagt Wilt ge die bescherming afschaffen, blij ven zij zoo stom als een karpel. 't Is onbetwistbaar de liberalen zijn tegen de Zondagrust om twee redens 1* Uit godsdiensthaat a° omdat zij slechts de belangen voorstaan van eenige grootc nijveraars. verstokte Mancheste- rianen, die de werklieden, niet als men schen, maar als machienen behandelen. VRIJMETSELARIJ. De Cour- rier DE Bruxellks gaat voort met geheime stukken der Belgische vrijmetselarij af te kondigen. Uit de laatste volgt i° Na de lriezing van 1900 werden de vrijmetselaars- volksvertegenwoordigers en senators in de groote logie van Brussel onthaald. De logie hield voor hen bijzon» dere zitting. Zij dansen gelijk de logie schuifelt. a° De wetten worden eerst in de logie door de vrijmetselaars beraamd. Zoo geschiedde het vroeger met de ongeluk kige schoolwet. Zoo gebeurt het nu met de maatregelen van vervolging, die de vrijmetselaars reeds bereiden en koesteren voor het geval dat zij zouden weêr aan t hoofd geraken. Ten bewijze het gtheim onderzoek door dc logie bevolen tegen kloosters, catholieke scholen en inrich ingen. 3* In de logie hekben zoogezegde vrij metselaars-huwelijken plaats. Tot heden heeft niet een vrijmetselaars- blad het gewaagd een enkel der menig vuldige onthullingen van den Courribr de Bruxellbz in twijfel te trekken. 't Blijft dus onloochenbaar bewezen dat het land onder de dwingelandij der vrij metselarij zou vallen, indien de catholie- ken de meerderheid moesten verliezen. AALST. Brandramp Gheeraerdts. Gansch de week is men aan 't wegruimen geweest van de puinen en der niet verbrande doch erg beschadigde granen en oliezaden. Nog eenige dagen en alles zal weggeruimd zijn. De werken staan onder de leiding an een opzichter aangesteld door de i Verzekeringsmaatschappij De Vbr- eenigde Eigenaars. Nu wij nogmaals van die ramp ge wagen moeten wij zeggen dat wij ons bij 't lezen van De Dendergalm hebben afgevraagd Wil men dan toch bongrb, malgré M. Gust. Leveau, als een onver saagde liberale held doen doorgaan wiens naam voor de nakomelingschap moet be waard blijven of., is men met bedoelden heer aan 't zwanzen of aan 't gekschee- ren Dendergalm schrijft M. Gustaaf Leveau drong in het brandende gebouw en opende de los kraan van den stoomketel waardoor eene ontploffing onmogelijk werd, men kan het nog zien aan zijne wangen, dat hij het daarbinnen een poosje zeer warm moet gehad hebben.... CUIQUE SUUM. Elk 't zijne 'tis de oude mecanicien die uit eigen bewe ging de veiligheidsklep of loskraan aan 't openzetten was toen M. de Burgemees ter waarschuwde dit werk dadelijk te doen... Hoe men toch door zijne eigene poli tieke vrienden, kan bespottelijk gemaakt worden 1 Het vergunningsrecht. De bij zondere Commissie der Kamer, gelast met het onderzoek der kwestie van het ver gunningsrecht, heeft vrijdag eene zitting gehouden om kennis te nemen van het verslag van M. Delbeke. Deze had pas zijne lezing begonnen, toen M. de Smet de Naeyer aan de Commissie de uitslagen kwam meedeelen van eene bijeenkomst, welke hij met de afgeveerdigden, van het Brouwersverbond heeft gehad. De afge- eerdigden hebben hem verklaard dat zij de openingstaks aanveerden, alsook de algemeene toepassing van het vergun ningsrecht op alle drankslijterijen, zoowel oude als nieuwe, mits eene byzondere rangschikking. De huizen waar enkel bier verkocht wordt, zouden vrij zijn van dat recht M. de Smet de Naeyer heeft beloofd binnen de drie weken de voorstellen der Regeering op die punten te doen kennen. De Commissie is dan uiteengegaan tot 3 Maart. Verbetering van het runderras. De Moniteur kondigt de goedkeuring af der beraadslaging van den Provincieraad van Oost-Vlaanderen, houdende de wijzi ging van het provinciaal reglement op de verbetering van het runderras. Deze wij ziging, betreffende het tweede paragraaf van artikel 9, luidt als volgt Te rekenen van het derde jaar na het in kracht treden der tegenwoordige ver ordening zullen de bewaringspremiën niet meer verleend worden tenzij voor de stieren, waarvan de voortbrengsels, ten minste 5 in getal, premiëri zullen verdiend hebben, gelijkvorming artikels 8 of 10. Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor in het begijnhof te St- Amandaberg, den Eerw. Heer Van Huffel. onderpastoor te Sint-Nicolaas (Waas). Coadjutor te Poesele. den E. H. De Roo, onderpastoor te Nevele. (Leuven drukkerij Iatas. Prijs Fr. 0,20) Dit is de titel van ce» vlugschrift dat veel nut kan stichten. De schrijver, adv. Vliebergh, professor aan de hoogeschool te Leuven, zet hierin klaar uiteen welke verantwoordelijkheid op de landbouwers weegt als gevolg van ongevallen gebeurd op het werk welke verandering de nieu we wet van 24 December 1903 in dit opzicht gebracht heeft aan de oude wet, anders gezegd aan het Burgerlijk Wet boek sedert meer dan 100 jaar in ge bruik, Ten slotte geeft de schrijver aan dc be langhebbenden den raad zich tegen werk ongevallen te laten verzekeren. Hij meent dat zij die verzekering met het meeste profijt zullen aangaan bij eene onderlinge verzekeringsmaatschappij en zegt dat de Belgische Boerenbond te Leuven samen met den Landbouwersbond van Oost- Vlaanderen en de Boerenbonden van Hensgouwen, Namen, Luxemburg en Luik bezig zijn met het stichten van twee groote onderlinge verzekeringsmaatschap pijen die over het gansche land zullen werkzaam zijn en alle landbouwers en kleine ambachtslieden of dorpsnijveraars zullen verzekeren, ook dezen die geen lid zijn van eenen Boerenbond. De zetel dier twee maatschappijen is gevestigd te Leu ven, Minderbroedersstraat, 24. De i* Maatschappij zal de boeren die onder de nieuwe wet vallen verze keren tegen ongevallen die overkomen aan hun werkvolk. De 2® Maatschappij zal die zelfde boeren verz< keren tegen de ongevallen die aan andere personen kunnen over komen en zal ook de kleine boeren ver zekeren op wie de nieuwe wet toepasselijk o Creemboter. Markt van Zaterdag 18 Februari 1905. 170 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 335 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2600 kilogr. week weêr eens fel gewerkt hebben in de hersenlooze bovenkas van Groene Pie. De held spreekt niet min dan van'tSluier- straatje af te breken de Stoofstraat te verbrrsden, de Bui ebt af te breken, den meersch achter dc Zwemkom aan te koo pen. nieuwe straten te openen voor en achter de S' Martinuik<-rk, bruggen te bouwen en wat weet ik nog al, in een woord, een ontwerp dat meer dan een millioen zou kosten... Maar, kom, kom... ne zoöóóóóót. 'ne dubbele zoóóóóóOt. Te Moorsel bij de opvoering van Frieda verscheen er een kerel dik en vet, met roode blaaskaken en een buik zoo dik als had hij een vaatje uitzet ingezwolgen, declameerende Aanziet mij hoe ik door verkerkering ben uitgemergeld 't Pu- blitk lachte en lachte nog meer toen het de soldaten achter hem uit hunnen helm uitzet zagen zuipen. H< t is stellig dat de kwestie der hop vrij blijft, 't is te zeg gen, dat aan het Belgisch goeverne- ment de vrijheid voorbehouden wordt van rechten te heffen bij den invoer van Duit- sche hop. Pilatus Daens die dat loochende heeft hierdoor bewezen dat hij te dom is om 't handelsverdrag te begrijpen ofwel dat hij een ellendige schaamtelooze leuga- naar is, die niets anders zoekt dan de menschen te verschalken. Zouden zij die dienen te waken dan toch in slaap gevallen zijn Men zou het wel maar gaan gelooven. Wij herinneren de laiijn- sche spreuk Qui vis pacem, para bel- lum, die de vrede wil, bereidt den oorlog. De blauwen en groenen vragen den persoonlijken militairen dienstplicht en waarom?... Om de priesters te judassen en ze met den ransel op den rug te doen optrekken, maar toch trachten zij door alle middels hunne zonen te doen ver vangen. Men hoort zekere lieden zeg gen ik wensch aan niemand eenig kwaad, doch veel al is 't uit loutere schijn heiligheid, dat alzoo wordt gesproken. Zij wenschen niemand kwaad en toch be let het niet, dat zij hunne politieke tegen strevers heimelijk zoeken te kwellen en te dwarsboomen zelfs als zij door eene brandramp geteisterd zijn. Ja, zelfs drijft men het zoo verre van eene schriftelijke aanklacht aan den heer Procureur des konings te zenden wegens misbruik van macht. Nu men is dom en ezel genoeg om niet te weten dat, het Parket zich met bestuurlijke zaken niet te bemoeien heeft.. En daar hebben de sukkelaars, onwe tens wel is waar, ook al een kamerlid van gemaakt Men moet eene verachtelijke blauwe of groene ziel hebben. De meeste deugnieten, zegde L. Vi-uillot, vertoonen uitwendig meest medelijdend en zijn inwendig meest verheugd als iemand door eene ramp geteisterd wordt. M. Gust. Leveau werd ook door Groene Pie als groote onversaagde held gesalueerd. A bas la calotte 1 Weg met den R. C. Godsdienst is altijd en in alles het wachtwoord der liberalen. Bij de wet, waarbij het zingen van ontuch tige liederen werd verboden, was het A bas la calotte Bij de wet op de echtscheiding ook A bas la calotte en nu bij de Zondagrust is het wter 't zelfde liedje...Al de liberale argumenten draaien uit eeuwig en erfelijk uit op den ouwen doodgezaagden Zeever WEG MET DAT PAPEN RAS I Als iemand die door eene brandramp verlies ondergaat en dan wil schadeloos gesteld worden, moet hij zijn eigendom en meubels laten verzekeren. De vrouw die zich tot het Armbureel heeft gewend is niet onge troost weggezonden, integendeel er werd haar hulp toegezegd in de maat van 't ver mogen, maar dat was niet voldoende. Mejuffer moest een volledig gerief van huishouding hebben tot jatien toe om er koffie uit te jabberen. Een sommeken van 5 600 franks schat men op Chipka. Dat Groene Pie een deel van zijne parlemen taire vergoeding afstaat hij is er toch aangeraakt door middels die af te keuren, dus bednegelijk zijn. Sprekende over de nota der Godsdienstige Week door de welke wordt herinnerd dat Pilatus Daens onwetrdig is van nog langer 't priesterkleed te dragen, wordt hij weêr eens aan onzen Goddelijke Zaligmaker vergeleken. Pie, schrijft Hoe is de Goddelijke Verlosser behandeld door d'Opperpribsters van zijnen tijd Vloekt het niet Judas aan God te verge lijken Kwaadvuurstokers verneugen zich omdat zij er in gelukt zijn in 't Zie kenfonds 1 Burgers en Werkuedbn oneenigheid te stoken en het zoo verre brachten de 3 centiemen bijdrage voor de Vaandelfeest te doen teruggeven. Wie niet heeft bijgedragen, zal ook met meê- feesten en daarmeê is 't amen en uil. Maar hoe zij, die beweren catholieken te zijn dan wie- ook, aan die kwaadvuur- stokerij van Chipka hebben kunnen het hand leener. begrijpen wij niet... De merktrechten zijn hier te Aalst, sedert 1889 altijd de zelfde gebleven, nooit zijn ze verhoogd geworden. Gedurende i5 volle jaren is er geen enkele reclaam ge weest, alles is met de meeste regelmatig heid afgeloopen. De moeilijkheden zijn maar begonnen met Nieuwjaar, dus van den eersten dag dat de nieuwe pachters zijn opgetreden, 't Is niet heel moeilijk het doel te ontdekken dat men bereiken wil. Heden zaterdag hebben de poe liers nogmaals markt ondereen gehouden, te Erpe, Vijf huizen. - Vogelteelt. 't Is heden Zaterdag 18 Februari dat de groote wederlandsche Tentoonstelling wcr<l geopend ingericht ter groote Hail van 't Vijftigverjaringpark. Er zijn 3,3oo loten en meer dan 4500 stuks gevogelte van alle soorten. Advies aan de liefheb bers. AALST. Gulden Jubelfeest. Maandag zullen de echtelingen Frans Van den Berghe, St-Job, de 5o* verjaring van hun huwelijk vieren. Om 10 uren Mis ter St-Marienskerk. Des avonds ver lichting en vuurwerk. De jubilarissen zijn nog kloek en gezond. De inwoners van St Job en naburige straten zul en hun best doen om het feest weerdig te vieren. De geestdrift doet niets dan aan groeien. Is het niet verbazend het nieuws met zoo een-: wonderbare snelheid verspreidt te zien Het goede nieuws komt ons langs alle straten der stad. Een groot getal feiten doen zich alle oogen- blikken voor en wekelijks geven wij er zooveïl wij kunnen. Ziehier weeral een. Mme. Delphine Tréaen, 5 Peperstraat te Aalst, zegt ons Sedert ongeveer twee maanden lang was ik van nierpijnen, waarvan ik veel leed, aangedaan mijn slaap was bewogen en reeds bij mijn op staan voelde ik mij vermoeid soms had ik zoo hevige duizelingen dat ik, om niet te vallen, genoodzaakt was mij vast te houden aan hetgeen mij omringde mijn water was troebel, belast ik was mis troostig want lot nu toe waren al de ge bruikte middelen zonder merkbaren uit slag gebleven- 't Is op dit oogenblik dat ik veel goeds van de Foster Pillen voor de Nieren hoortnde, ik eene doos bij Mr. De Valkeneer, apotheker i5 Espla nadeplein, te Aalst haalde. Ik mag u zeer rechtzinnig zeggen dat ik reeds na den vierden dag de kwaal stillekens aan verdwijnen voelde na een veertiental dagen was ik teenemaal ver dwenen. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. De zwakte der nieren kenmerkt zich door knagende pijn en zwakte in de len den. De zieke kan bijna niet gaan den geheelen dag heeft hij dat neerdrukkend gevoel in den rug het is evenzoo 's nachts zich om en om leggende in het bed tracht hij in slaap te geraken maar is niet in staat rust te vinden, en 's morgens schijnt de rug nog pijnlijker te zijn. Verzekert u dat men u de 1 Foster's Pillen voor de Nieren geve, van de zelfde soort als die welke Mm# Tréaen gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 frank 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de En- gelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-5a Coudenbergstraat, te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. EREMBODEGEM.Men spreekt hier van een helsch werktuig, eener alles vernielende springbus door den bareel wachter des spoorwegs aan de brouwerij van den heer H. De Cock, Burgemeester gevonden Zou het soms geen grap zijn uitgesto ken door den eenen af anderen zwanzer MEIRE. Talrijk zijn reeds de bijtredingen tot het Xaverianenfeest op 7 Mei aanst. Het gansche Land van Aalst zal dien dag te Meire vergaderen en er eene andere getuigenis geven van de ge hechtheid der ware Vlamingen aan den voorvaderlijken Godsdienst en Vaderland. ERPE. Zondag 11. werd hier een Genootschap van den H. Frncisus- Xaverius gesticht; 35o mannen traden bij. Die talrijke opkomst is niet te verwonde ren ten allen tijde hebben de ware Erpenaren menigvuldige bewijzen gele verd van overtuigden godsdienstzin. Vele zegeningen staan het heldhaftige Erpe te wacht'-n. OOST-EECLOO. Nachtelijk drama. -- Op eenen uithoek dezer ge meente, niet ver van Bassevelde, wonen de echtgenooten Van Wassenhove, twee oudjes van in de 70 jaar. Bij hen woont ook een iajarige knaap in, het zoontje van D. Scheire. De Van Wassenhoves zijn beiden doof. Verleden nacht hoorde de kleine Scheire, die op d n zolder slaapt, gerucht in huis, alsof er gevochten werd. Het kind stond op, klauterde door een vensier dat in de schuur uitgeeft, en geraakte langs daar builen. Dadelijk liep het naar het huis van den naasten gebuur, V. Aers genaamd, klopte den man op en z^ide hem dat de Van Wassenhoves ver moord werden. Enkel gekleed met eene onderbroek en eene slaapmuts, liep Aers naar de woning van Van Wassenhove.Hij had de voorzorg genomen, zijn geweer en vier kardoezen im de te nemen. De deur der «chtge-nooten Van Wassenhove was versperd. Door het openstaande venster, zag Aers twee mannen staan, die den ouden Van Wassenhove de keel tot kne pen. Aers had gaarne op de boosdoeners gevuurd, doch was bang, hun slachtoffer te zullen treffen. Een der schurken be merkte hem en riep tot een hunner op wacht staanden meeplichtigen Schiet hem dood I Schiet hem dood Een schot weerklonk, doch Aers werd nelukkiglijk niet getroffen. Hij vuurde toen op zijne beurt in de richting van waar geschoten was en hoorde een luiden smartkreet. De man die de wacht hield, viel gekwetst neer. Drie mannen, die in het huis der Van Waf» nhovts waren gedrongen en zich wellicht niet meer veilig waanden, kwa men hierop daor het venster gesprongen, grepen hunnen gekwetsten makker, die een viertal keeren wederom ten gronde ▼iel en trokken hem met zich mede. Aers was middelerwijl naar zijne eige ne woning geloopen en had in der haast eenige kleedingstukken aangetrokken. Vermoedende dat de inbrekers langs de Heidebrug zouden trachten te ontkomen, begof hij zich naar deze plaats. Hij vond er een aamal personen waaronder de ge- naamden Pieter Moens, Louis Wille en Aug. Van de Velde D ze peisonen had den 's avon is. rond 6 1/2 ure, e n viertal onbekenden van verdaent uiterlijk in de gemeente zi<r. rondslenteren en vermoe dende dat de onbekenden niets goeds in het schild voerden, hadden zij zich daar op loer gesteld. Aers vertelde hun het gebeurde. Er werd besloten te blijven wachten tot de schurken zouden terugkeeren en al de voornoemde personen legden zich in hin derlaag. Rond 1 1(2 ure 's nachts hoorde men voetstappen. De onbekende inbre kers werden ingesloten en een verwoed gevecht werd tegen hen geleverd. Edmond Moens greep een der mannen vast, doch op hetzelfde oogenblik kreeg hij tenen steek in der. pols en was ge dwongen los te laten De persoon, die gestoken had. sprong op en viel in een diep water. Twee geweerschoten werden hem achterna gezonden. Men weet niet of de kerel ortsnapt of verdronken is. Dinsdag heeft men herhaaldelijk in het water naar hem gedregd, doch niets is gevonden. Later in den dag werd een bloedspoor ontdekt, dat liep tot aan de Singelbrug, te Sleidingen. Hieruit besluit men dat hij wellicht omkomen is. Twee zijner makkers ontsnapten, begunstigd als zij waren door de duisternis. De per soon, die door Aers was geschoten, nabij de woning van de Van Wassenhoves bleef in handen. Deze werd naar het gemeentehuis van Oosi-Eecloo overgebracht, waar hij door gendarmen, die het onderzoek hebben in gesteld, ondervraagd werd. Na een drie tal valsche namen te hebben opgegeven, verklaarde hij Versompel te heeten en te Gent, iu de Nieuwe Kerkstraat ta wonen. De man is 3o jaar oud en gehuwd. Hij was getroffen in ien rug en in den bil, doch zijne wonden zijn niet dood' lijk. Hij heeft de namen zijner medeplichtigen doen kennen een dezer woont in de Nieuwe Kerkstraat en de anderen nabij de Muidebiug, te Gent. De inbrekers hebben bij Van Wassen hoves eene som van 9 fr. meêgenomen, de opbrengst van den verkoop van 25o kilos strooi. Te Oost-Eecloo liep het verucht dat hij over eenigen tijd eene kleine deeling had gedaan de dieven zullen dit wellicht ook vernomen hebben en hierdoor aangelokt zijn. Vrouw Van Wassenhove werd door een der dieven met een mes aan de hand gekwetst. De aangehoudene Vansompel zegt dat het de eerste maal is, dat hij op stelen was uitgegaan en dat zijne makkers groote moeite hadden om hem te overha len, mee te doen. Schoone daad. Er moet zoo veel kwaad alle dagen door de gazetten verteld moet worden, dat men er ook wel eens eene schoone daad tusschen mag voegen. De typhus woedde te Bonefïe, bij Namen, en tastte ook een huisgezin aan, bestaande uit eene weduwe met negen kinderen. De oudste zoon, een jongen van 24 jaar, de steun van het huishouden, stierf het eerst. Een tweede kind volgde hem weldra in het graf en al de andere kinderen wer den nu aangetast, terwijl de moeder door eene keelkwaal belet werd, eenig werk te verrichten. Een jong werkmeisje uit de buurt, ge wezen leerlinge van de nonnekensschool, kreeg meelijden met dit ellendig huisge zin. En met een vriendinneke aan welke zij over die ellende sprak, ging zij huis aan huis bedelen voor die arme lieden. De inwoners waren door deze eenvou dige daad zoo getroffen, dat de twee meisjes eene schoone som bij elkaar haal den. In een naburig gehucht van Ver- viers was een boer dronken thuis geko men. Zijne vrouw niet vindend, ging hij bij den haard, zitten maar, in slaap val lend, stuikte hij voorover met het hoofd in het houtvuur. Vreeselijke wonden heeft hij hierdoor bekomen. De dokter denkt dat zijn gezicht onherroepelijk verloren zal zijn. De hoest hoe erg hij ook zij wordt op eiken ouderdom op eenige dagen ge nezen door den alomberoemden Borstsi roop Dcpratcre van kleurloozc teeren tolubalsemsiroop. -- Weigert alle andere siroopen, pillen, pastillen of kapsulen die zwarte onzuivere teer bevatten of verdoo- vende middelen waarvan het misbruik de INWENDIGE ORGANEN VERBRANDT. 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratbre en overal te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callbbaut. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ van het Arrondissement Aalst Zaterdag 18 Februari 1905. Tarwe fr. 00,00 a Masteluin 00,00 a Rogge 00,00 a Garst 00,00 a Haver per 100 kil. 00.00 a Aardappelen de 100 kil. 6,00 a Boter per 3 kil. 7,55 a Eiers de 25 1.98 a Viggenen.per koppel 60,00 a Vlas. de 3 kil. 0,00 a Ajuin de 100 kil.volgk.w, 29,00 a 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 7,00 8.37 2,07 70,00 0,00 31,00 Gewone algemeene vergadering op Maan dag 6 Meert 1905, om 10 uren 's mor gens, ten Stadhuize van Aalst. DAGORDE: i° Verslagen van den Bestuurraad en van het College der Commissarissen a° Goedkeuring van den Bilan en van de Rekening van Winsten en Verliezen. 3* Benoeming van eenen Bestuurder in vervanging van M. Notelteiis, ontslagge ver, en van twee Commissarissen in ver vanging van MM. Van Lierde en De Vuyst, uittredende Leden, herkiesbaar. Art. 24 der Stadregelen. Les actions nominatives donnent droit d'assister aux assemblées générales sans aucune forma- lité. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht i3 Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. L. Van de Velde, fabrikant, met M. Bogaert, z b. P. Van den Borre, ta bakbew. met C. Van Nuffel, tw. ovbrlijdbns. P. Caudron, 8 j., Kerrebroekstr H. Moreels, wr Persoons, nachtwaker, 62 j,, Dooihofstr. V. Vinck. z. b. 76 j., Gasthuisstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i22,5o 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904 be schikbaar fr. 107,50 de 5o kil. Markt kalm. GENT 17 Februari Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Boter per kilo 2,61 a 2,79 Eiers per 26 1,98 a 0.00 ANTWERPEN, 17 Febrari Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,25 a 17,5o Rogge 14,00 a 14,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 16,75 a 17,00 Haver 17,25 a 17,50 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 21,75 a 23,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 10,00 tot 11,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2.65 a 2,75 VEEMARKTEN, GENT, 17 Februari Getal te koopgestelde hoorenbeesten 547 Melkkoeien 3g Vette koeien 143 Groote ossen 1 o Stieren 84 Jonge ossen 49 Magere beesten" 117 Vaarzen 60 Schapen 48 Varkens* 18a Lammeren o Loopers a Kalveren 101 Viggens 402 Stieren i* kw. 0,75 a®kw. 0,70 3®kw. 0,60 Koeien 0,70 0,60 o,55 Vaarzen 0,80 0,70 0,60 Ossen 0,8a 0,74 o,63 Varkens 0,90 0,80 0,00 Kalveren i,a5 o,g5 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 16 Februari Ter veemarkt werden te koop gesteld: 540 Ossen, ao3 Stieren, Koeien en Veerz. 796 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,74 a 0,94, Stieren 0,64 a 0,87, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,87. Kalverenmerkt -r Ter merkt gebracht en te koop gesteld 736 Prijs per kilogr. fr. 0,90 i,o5 a i,ao. BRUSSEL 10 Februari Kalverenm. Getal te koop gesteld a55, per kilogr. op voet fr. o,go a 1,18. Huidenmarkt Ossen 0,95 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen o,g5 a 1,00, Kalveren i,35 a 1,45. OPENBARE VERKOOPING va ik NOOO Larixen TE MOORSEL. Statie, op Maandag 27 Februari igo5, om 2 ure namiddag, onder het bestuur van den Secretaris REYNTENS, en door be voegd ambt. OPENBARE VERKOOPING van 135 koopen schoon en ErwtrijHt, te Hof stade, achter de Kerk. op Maandag 20 Februari igo5, om 2 ure namiddag, ten aanzoeke van den heer Prosper Callebaut, nijveraar, te Aalst, door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, te Aalst. Op de gewone voorwaarden en tijd van betaling, mits borgstelling. By sterfgeval OPENBARE VERKOOPING van een rijke zilveren, bronzen, koperen, porceleinen, Kunstvoorwerpen en Oudheden, alsmede van fyne en aoortige WIJNEN en STERKE DRANKEN TE AALiT. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op IJ NS DAG 21 FEBRUARI 1905, en volgende dagen, telkens oiu 8 uren van den morgend, ten baize van wijle mejuffer Sophia Van Ittkkbkkk te Aalst aun de groote kerk, in het openbaar verkoopen, de navolgende voorwerpen, te weten Huismeubelen en gerieven. In bamboeshout8 stoelen, kanapé en tafel gaeridon. In geeneden eikenkont2 schoone en groote kassen (liahnt), 1U stoelen, coulisse tafel met verLngsels, tafel étagère en werktafel. Bod- stoel met twee gelijke kanten en ressort, spie gelkas, lavabo met marmeren blad en toebe- hoorton, twee nachttafels en droogstoel. In znartkout Salon garnitnnr styl Lode- wyk XVI, 4 gebonreerae stoelen, 2 gebon- reerde zetels en tafel. In acajou of mahoniehout Salon garnitnnr nis, 6 gebourtserde stoelen, twee geboureerde zetels en 2 sofas. Bed stoel met ressort, la vabo met marmeren blad en toebehoorten en nachttafel. In notelareuhoutBedstoel met twee gelyke kanten en ressort,spiegelkas, lavabo uiet niur* muren blad en toebehoorten, twee nachttafels en droogstoel. In eerschilhgc houten In eikenbont 10 stoe len, lessenaar eu inuzicksioel, kas iu pita- pinbout. In acajou of mahoniehout, koamode

De Denderbode | 1905 | | pagina 2