EEN EN ANDER. GRANDE SOIRÉE Stad Aalst.-Werkbeurs Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws H. Arys-De Paepe AELST. Duitschland. Frankrijk. Vastenavond 1 90s. Hopmarkt. ZEEVISCII HANDEL II. Arys-De Paepe. S. Sedeyn - De Backer, HOPIiTA K E IV De Distelvink. Als de sneeuw den grond bedekt, en de meezen, appelvin- ken en goudvinken dichte bij de huizen korren, om het voedsel te zoeken dat hun door de vogelvrienden toegeworpen wordt, dan blijft de distelvink in de streek waar men ze altijd vindt gedurende den zomer en den herfst, namelijk in de dalen welke door hooge boomen of bergwanden tegen den wind beschut zijn. Daar huist zij, tot groot vermaak van den natuur vriend. De lieve vogel vindt altijd voedsel genoeg om den winter te doorkruipen en zich rusteloos en vroolijk te bewegen. Hoewel men de distelvink van verre aan de pluimen niet kan erkennen, wor den de vogelliefhebbers haar spoedig ge waar door haar op en neêrvliegen. Sommige schilders verbeelden het Kind Jesus met eene distelvink op de hand. Eene legende in dicht, verhaald door Kind, vermeldt aldus Nadat alle vo- gels van God hunne kleur ontvangen hadden, bleef de distelvink nog over. Onze Lieven Heer wilde dan een vo- a geitje maken met alle kleuren. Hij a sprenkelde die over de pluimen der dis- a telvink. a De verschillende kleuren zijn bijzonder met bloedrood vermengd, met bloedvlek ken die gelijken op deze die het kleed van Joseph van Egypte bevlekten, dat door zijne broeders naar Jacob gezonden werd. Om die reden ook is de distelvink een zinnebeeld van de marteldood. Nu de loting pas voorbij is, zal het niet slecht zijn eens te herinneren dat de catho- lieken den diensttijd der soldaten verkort hebben. Nu moet een piot 8 maanden min dienen dan vroeger, een jager te voet ook 8 maanden min, een grenadier 16 maanden min, een carabinier 16 maanden min, een ruiter, een kanonnier te peerd, of een soldaat der administratie 12 maan den min, een vliegende kanonnier 20 maanden min, een vestingskanonnier, een kanonnier der bijzondere compagnies of een soldaat der genin 14 maanden min. Daarenboven zijn het de catholieken die de schadeloosstelling van a5 en 3o fr. ter maand voor alle de soldaten ingevoerd hebben, schadeloosstelling die tot 5o fr. ter maand kan klimmen als zij op nieuw teekenen. Dat deden de catholieken. En wat deden de anderen, liberalen, socialisten en groene judassen Zij vroegen dat alleman zou moeten naar de kazerne trekken voor zijn lot, en dat gratis en onvergeld. En 't zou alzoo gebeurd zijn, waren de catholieken daar niet geweest. Verstaat gij 't verschil Het miljard der Kloosterlingen. Vrijdag 10 Februari heeft te Saint-Brieuc de verkooping plaats gehad van den in boedel der Franciscaners, welke aan de ware eigenaars wettig ontstolen werd. Een altaar is 1 fr. verkocht, eene bi bliotheek van 2480 boekdeelen, ging 46 fr. I I eene schouw, een lavabo, eene dub bele ladder en drie kruikjes te samen 3 fr. De spreekkamer ging fr. 5,75 de eetzaal fr. 6,a5, de wasscherij 2 fr. en het overige in dezelfde verhouding. Het versierde altaar der kapel, dat met vier biechtstoelen werd te koop gesteld, werd 10 fr. ingesteld men kwam af tot 4 fr., doch geen kooper bood zich aan. De verkooping bracht geene 3oo fr, op Er zullen er nog vele van dien aard moe ten gehouden worden om het zoogezegde miljard te bereiken dat naar beweerd wordt de kloosterlingen bezitten. Knechten van Rome. Een libe raal blad werpt die benaming verachtend naar '1 hoofd der volksvertegenwoordigers die de Zondagrust verdedigen. Het blad legt met een de gruwelijke plannen van die knechten van Rome bloot, zeg gende Eens dat zij sterk genoeg zullen zijn zullen zij de verplichtende Mis invoeren en verbieden des vrijdags vleesch te eten. Zooals men weet, wordt de Zondagrust zoowel verdedigd door de socialisten als door de catholieken. Gezellen Vander- velde en Anseele zijn er zoo groote par- tijgangers van als MM. Woeste en Helle- putte. Wie zou ooit gedacht hebben dat de twee socialistische hoofdmannen van zin zijn de menschen te verplichten naar de Mis te gaan en hun te verbieden des vrijdags vleesch te eten Vandervelde en Anseele knechten van Rome Dat is waarlijk eene kostelijke ontdekking I Hoe langer hoe schooner. Eene onderwijzeres, komende uit de Normaal school van Brugge, werd in eene Vlaam- sche stad benoemd. Maar... als ze moest gaan school hou den, moest ze bekennen, dat ze het Vlaamsch niet kon onderwijzen en ook in het Vlaamsch geen onderwijs kon geven. En nochtans getuigde haar diploma dat zij op haar examen meer dan de helft der punten in het Vlaamsch had behaald. Haar diploma bevestigt dus eene on waarheid COLLEGE S* JOSEPH muslcale d dramaiique donuée par la Jbunb Garde Cathouqub de Courtrai, le Qimanche 26 Février, a 5 h. La section dramatique de la Jeune Garde Caiholique de Courtrai, dont le nom seul est un succês pour une séance, interprê tera Un dient sérieux, comédie en un acte et A qui le Neveu, comédie en deux actes. Pour intermêde monologues, chansons, etc. On peut se procurer des cartes d'entrée chez le Portier du Collége. Worden gevraagd Een Werktuigkundige een halve gast kleermaker een werkvrouw een leer meisje kleermaakster 2 goede schrijn werkers 5 goede stiksters, Vragen werk Twee bedienden-magazijniers twee smeders, halve gasten een voerman 1 hoveniersgast een jongman van a5 jaar voor kleinen bediende of allerhande werk- fabriekwerkers daglooners. Een aspirant wetgever. De cor- rectionneele rechtbank van Dendermonde heeft den socialistischen suppleant-volks- vertegenwoordiger Van Hoeylant, van Sint-N ikolaas,tot 26 fr. boete veroordeeld, omdat hij eene herbergmeid, die in zake van roode princiepen zijne gevoelens niet deelde, eene oorveeg gegeven had. De zaak behoorde eigenlijk tot de be voegdheid van de policierechtbank (lolle- kenstribunaal zegt men in VLanderen) doch het was zijne hoedanigheid van suppleant - volksvertegenwoordiger, die hem voor de correctionneele rechtbank bracht. Als die menheer ooit in de Kamer komt en daar dezelfde bewijsredenen wil doen gelden, dat is, oorvegen uitdeelen aan al wie zijne gevoelens niet deelt, zal bij werk genoeg hebben. II U ft o Creemboter. Markt van Woensdag 21 Februari 1905. 170 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,00 tot 0,00 per kil. Aankomst van Holland- schenSchelvisch en Kabel jauw. Steur. Esturgeon Turbot, Tongen, enz. Op 800 meters van de statie Esschene- Lombeek hebben schurken een ijzeren paal, a meters lang en 40 millimeters dik uit den grond genikt, in 9 stukken ge slagen en dan op de riggels gelegd. Ge lukkig werd de misdadige poging ont dekt en zoo zijn groote ongelukken voorkomen, want een weinig later reed een trein voorbij. Het parket van Brussel is ter plaats geweest. Men denkt op het spoor der plichtigen te zijn. Een boer van Ophalfer.bij Ternath, bad eene koei geslacht en deed zich bij het villen tn vierendeelen helpen door zijnen zoon, een jongen van i5 jaar. De veearts ontdekte dat het dier door de koolziekte was aangedaan hij bemerkte tevens dat de jongen eene wond aan de hand had en hij zich dus, door aan het besmette dier mee te werken, zichzelven de ziekte had ingeént. Hij bracht hem de eerste en noodzakelijkste zorg toe, leidde hem toen naar den geneesheer en daar zag men dat zijne hand en arm reeds vreeselijk gezwollen was. Doch de kwaal verergerde en nu is de jongen in stervens gevaar. De echtgenooten N., van Sint- Amands, die met hunne kar naar de markt van Dendermonde reden, werden aan eenen openstaanden spoorwegbarreel door een trein verrast. De schok was zoo geweldig, dat de kar in splinters vloog en de twee echtge nooten op grooten afstand weggeslingerd werden. Het paard was gedood en de stukken van zijn vleesch hingen aan de locomotief. Toen het personeel der nabijgelegen statie ter hulp snelde, vond men den man met eene groote wonde aan het hoofd.De vrouw is nog erger gesteld, zoodat haar toestand zelfs gevaarlijk is. Een onderzoek is begonnen. Uit de vaart nabij de Ninovesche- poort te Brussel is het lijk opgetrokken van eenen persoon, die reeds eenige dagen vermist was. Het gelaat droeg sporen van slagen en stompen. In den hals was eene wond en in den rechterarm ook eene. De verdronkene is herkend voor den genaamden Cleirens, een magazij nier, een deftig werkman, die met zijne dochter woonde. Er moet hier dus onge twijfeld eene misdaad gepleegd zijn. Verscheidene personen hebben bij het parkat van Brussel eene klacht neer gelegd, tegen eenen gelukzoeker, die ben op deerlijke wijze heeft beet gehad. Hij vroeg, per aankondiging in dag bladen eenige personen, die zich met een gemakkelijk en winstgevend schrijf werk wilden bezig houden, en toen deze zich aanboden zegde bij dat hij voor de tentoonstelling van 1905, waarvan hij annoncenmakelaar was, eenige mil lioenen adressen op banden of envelop pen te schrijven had. Dit werk zou betaald worden 3 fr. 5o de duizend, betaalbaar per maand of per halve maand, De personen, met welke hij na onder handeling tot akkoord kwam,zouden eene eerste partij van 4000 enveloppen ontvan gen doch zij moesten hem schriftelijk ïunne toetreding zenden, vergezeld van een mandaat van 5 fr., zijnde omtrent de weerde van de eerste enveloppen. Onnoodig te zeggen dat de sukkelaars noch hunne vijf frank noch de envelop pe» nog ooit te zien kregen. De policie heeft een heer en eene dame aangehouden, die te Brussel eenen hotelhouder voor verscheidene weken kost en logist in de kleederen hadden gestolen. Zij gaven eenen grooten naam op en be weerden uitgestrekte eigendommen te bezitten in de provincie Namen. Zij wa ren in het bezit van een ijzeren kofferke, dat een aantal perkamentbladen bevatte, alsook papieren, die het aanzien hadden van obligaties en bankbriefkens en eene som van 5 fr. De dame is voorloopig vrijgelaten. Daar zij plotseling onpasselijk werd, bracht men haar naar het gasthuis. Een inwoner van de Surlet-de-Cho- kierstraat ging in een koffiehuis der Rogierplaats te Brussel aan den telefoon. Toen hij gedaan had liet hij op het tafeltje in de telefoonhut zijne portefeuille liggen. Korts nadien bemerkte hij zijne vergetel heid en snelde weerom, doch het was te laatde portefeuille had reeds een ande ren meester gevonden. Zij bevatte 10,000 franks. In een huis der Kruisboogstraat te Vorst, wonen twee huishoudens dit der echtgenooten Collin, waarvan de man voerman is, en dat der echtgenooten Deneve, waarvan de man het beroep van hovenier uitoefent. Sinds een jaar leven deze families in de grootste vijandschap de eene en de andere willen meester spelen in huis. Woensdag avond kregen de voerman en de hovenier wederom twist. Van scheldwoorden kwam men weldra tot daden de twee mannen grepen ieder eene spade en stormden als razenden op elkander toe. Vrouw Deneve wilde tusschenkomen om de ijselijke vechtpartij te doen ophou den, doch zij werd door een slag met eene spade getroffen op het hoofd en viel badend in haar bloed ten gronde. Midderwijl vochten de twee mannen voort zij scheidden maar uit toen beiden erg gekwetst waren. Van Deneve was een oor afgeslagen en de wang gekloven van Collin is de neus en het voorhoofd gespleten De policie en twee doktors zijn ter plaats gekomen. De drie gekwetsten zijn bedlegerig. Twee vrouwen van Saintes, bij Hal, Angelica C. en de vrouw P. kregen in October van verleden jaar ruzie en raak ten aan den slag. Toen men haar scheidde zagen zij er erbarmelijk uit. Beider gezichten waren doorkrabd, gebuild en geblutst en beider kleeren verscheurd. Vrouw P. die moeder is van verschei dene kinderen, deed eene klacht bij den vrederechter te Hal en Angelica C. werd gedaagd om voor dezen magistraat te verschijnen. De zaak had haar gewoon verloop en niemand sprak er nog van, toen vrouw P.. nu een dag of drie geleden, ziek werd en korfs nadien stierf. Het publiek schreef dit overlijden toe aan de gevolgen van de. slagen, haar door de engelachtige Angelica C. in October toegebracht. Het parket van Brussel werd over de zaak onderricht en dit is nu ter plaatse een onderzoek komen doan. Een wetsdokter is met de lijkschouwing gelast. Onlangs kwetste zekere L.f te Oos tende zich aan zijn been, doch gaf er geen acht op en ging voort met werken. Over eenige dagen hadden de pijnen zoo danig toegenomen, dat L. zich verplicht zag, in zijne kamer te blijven. Weldra werd hij zoozeer door pijnen aangedaan, dat hij er razend zinneloos van is ge worden, en men hem de dwangcamisool heeft moeten aantrekken. L.,overleed aan de gevolgen der wonde. Oost-Eecloo. Nog het drama. In ons vorig nummer meldden wij, dat de gendarmen te Bassevelde eenen persoon hebben aangehouden, die mede plichtig was aan het nachtelijk drama. De aangehoudene is zekere Wille, wonende te Bassevelde en geboortig van Nevele. Wille is naar Gent overgebracht en daar in de gevangenis opgesloten. De andere drie aangehoudenen zijn Patteuw, Roelandt en Versompel. Vrijdag namiddag is het parket op de plaats der misdaad geweest om het onderzoek te doen. De oude Van Wassenhove verklaart dat het Wille was, die hem bij de keel heeft gegrepen. Van Wassenhove heeft, zich verdedigd en zijnen aanvaller ge schramd in het gelaat. Wille heeft dade lijk baard en knevel doen afscheren en thans beweert hij dat de schrammen op zijn gelaat toegebracht zijn met een scheermes. Wille was vogelhandelaar. Men denkt dat hij niet gewoon was te stelen, maar het stieltje van verheeler uitoefent. Er wordt ook gezegd dat Patteuw er eene kar en een paard op nahield om den buil te vervoeren welken zij konden be machtigen, zooals kiekens, konijnen, schapen, geiten enz. Het paard was even wel eenige dagen geleden verkocht. Moedige mannen. Men hoort soms stoeffen over moed en zelfopoffering en ziet soms decoraties uitreiken aan per sonen, die niets gedaan hebben dan wat parade gemaakt. Maar als er ooit lof mag gesproken worden over moed en zelfopoffering, dan is het voor de eenvoudige buitenmen- schen, die bij den bandietenaanval te Oost-Eecloo zoo moedig optraden. Oost-Eecloo is er ook niet weinig fier op, dat het aan zijne inwoners te danken is, dat vier gevaarlijke kerels achter slot en grendel zitten. Hulde wordt gebracht aan het iajarig knaapje Scheire. Gelukkig had het door den schrik het hoofd niet verloren. Het is met overleg te werk gegaan om te ont vluchten en Aerts te gaan roepen. Het moedig gedrag van Aerts verdient ook allen lof. Zonder hem waren de ouderlingen Van Wassenhove wellicht op wreedaardige wijze vermoord of ten min ste uitgeplunderd. Zonder aarzelen vloog hij alleen, zon der kleederen nan te trekken, de slacht offers ter hulp tegen rene gewapende bende en toen de Van Wassenhoves ver lost waren, trok hij naar Heidebrug om de bandieten den weg af te snijden. Verder hebben wij den jachtwachter Pieter Moens, die in denzelfden nacht eene hoofdrol vervulde. Hoewel hjj over 19 jaren een been verloor, tengevolge van een schot in den knoesel en sedert met een houten been gaat, bleef hij niet alleen een ieverig jachtwachter, maar bleef hij ook de policie bijstaan om dieven en baanstroopers te beteugelen. Over 9 jaren waren verscheidene dief stallen in de omstreken gepleegd. Na vele nachten de wacht te hebben gehouden, gelukte het hem eindelijk, in gezelschap van den veldwachter, vier allergevaar lijkste dieven te ontmoeten, en na een verwoed gevecht te pakken. Pier kreeg eenen kogel dwars door het kaaksbeen niettegenstaande dat hield hij eenen der bandieten verscheidene minuten in be dwang en herkende hem. Het gerecht deed het overige en de dieven moorde naars werden tot i5, 10 en 6 jaren gevan genis veroordeeld 1 Maandag namiddag had P. Moens drie kerels gezien, die hem verdacht voor kwamen. Seffens richtte hij eene wacht in (de veldwachter ziek zijnde) en ging post vat ten aan de Heidtbrug, waar Aerts hem ontmoette. Men weet het overige. Welnu, het zijn zulke daden, die de belooningen voor moed en zelfopoffering verdienen. Een schat gevonden te Aren- donck. Te Arendonck, op de markt, staat de van ouds gekende herberg Db Wildman. Die eigendom hoort toe aan M. Deroisart-Stercken, wiens woning daarnaast gelegen is. De eigenaar doet nu die herberg afbreken om op de plaats een Engelschen hof te maken. Maandag wa ren de werklieden de grondvesten aan 't uitbreken, toen zij eensklaps, onder eenen muur, eene holte ontdekten en daarin eenen schat vonden. Het was eene aanzienlijke hoeveelheid oude munten goud en zilverstukken, sommige hadden de grootte van een 5 frank stuk in zilver. Naar men ons zegt. zouden er meer dan 100 stukken opgegraven zijn. De vond *011 dan eene nog al aanzienlijke weerde vertegenwoordigen, 't Is natuurlijk een buitenkansken voor de werklie, want vol gens de wet hoort de helft toe aan den vinder en de andere helft aan den eige naar. Men heeft te Kermpt een geweer schot gelost dwais door de vensters van een huis, bewoond door een persoon, die voor de rechtbank van Hasselt getuigd had in een proces, dat de veroordeeling van zekeren L. voor gevolg had. Deze laatste had juist zijn straf uitgedaan en daar hij verdacht wordt van dezen aan slag, heeft men hem aangehouden. De omtrek van Charleroi is de be voorrechte streek van de groote prijzen. Behalve de prijs van 100,000 fr. door eenen glasblazer van Jumet gewonnen, is nu de prijs van t5o,ooo fr. der Luik- sche leening te beurt gevallen aan eenen fabriekwerker van Gilly. Nabij het gehucht Grupen was een boer met zijnen zoon in het veld aan 't werk, toen van een daar voorbijsnel lende groep wilde zwijnen,een zich afzon derde en de twee werklieden aanviel. De zoon nam een stuk hout en sloeg met geweld op het wilde beest, dat op de vlucht ging. De boer is zoodanig aan den buik gewond dat men voor rijn leven afgestaan. Men was met Garcia overeen gekomen voor eene som van drie mil- lioen, als schadeloosstelling voor de onteigening. Sedert di< n zou Garcia vruchteloos naar zijn geld hebben ge vraagd. Zijn aanslag zou enkel hebben gedien 1 om de aandacht op zijne zaak te trekken. Hij wachtte op den Mexikaan- schen gezant, toen de bom in zijne hand ontplofte. Zijn valies bevatte nog drie andere bommen, die geheel gereed waren. De Mexikaansche consul te Parijs, be weert evenwel nooit iets van Garcia te hebben gehoord. Opgeschorste terechtstelling. Te Munchen is veel opzien gewekt door het afgelasten van eene terechtstelling. De valbijl was al in orde gebracht, om het hoofd af te houwen van zekeren Allram- stder, die op aanwijzingen schuldig was verklaard aan den moord op eene vrouw. Op het laatste oogenblik betuigde Allram- seder zijne onschuld en verklaarde dat de mandenmaker Huber de moordenaar was. Hij zelf had slechts mee gedaan aan het stelen van kostbaarheden. Het gerecht doet thans moeite om Huber in handen te krijgen. Allramseder wacht zeer gelaten af, wat er verder over hem beslist zal worden. Hij bidt zeer veel en leest druk in godsdienstige boe ken, die de bestuurder van de gevangenis hem heeft laten geven. Anarchistische aanslag. Zaterdag avond is eene bom ontploft voor het con sulaat van Mexico, in de rue Lamemai?, n. 7. De agenten legden aanstonds de hand op zekeren Garcia, Spanjaard, 35 jaar oud, wier.s handen en kleeren ver brand waren en die aan hoofd en borst gekwetst was. Op het policiebureel ondervraagd ver klaarde hij eene maand geleden te Parijs te zijn aangekomen, van alles ontbloot en vruchteloos hulp te hebben gevraagd aan de Mexikaansche overheden, met welke hij eertijds zaken had gedaan. In zijn> zakken vond men een revolver, een dolk en anarchistische brochuren.Hij ontkende evenwel tot eene revolutionnaire secte te behooren. In z|ne kamer vond men ins gelijks brochuren, dagbladen en een valies dat poeier, picraat en een werktuig bevatte, dat in het gemeentelijk labora torium onderzocht wordt. Garcia is naar het gasthuis gebracht, waar zijne twee handen moeten afg.zct worden, zegt men. Hij is overigens het éénige slachtoffer. De bom heeft bijna geen schade aangericht. Een welingelicht persoon vertelt het vol- gende:Garcia was vroeger in Mexico eige naar van uitgestrekte eigendommen, die eenige jaren geleden met een lap grond gebied door Mexico aan Engeland werden Gedurende de vasten- avonddagen sullen er geene gemaskerde of verkleede personen toegelaten wor den i° Ten lokale van den Catholieken Kring, Groote Merkt. 2* Ter estaminet S,e Ceciila, bij Frans Hoebeke, aan de S' Martinuskerk. 3® Ter estaminet De Koornbloem, bij de We Frans Callebaut, Korte Zoulstraat 4* Ter estaminet De groene Wande ling, bij Gustaaf De Buck, S'Jansstraat. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i25,oo 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904 fr. 110,00 de 5o kil. Maikt vast. Leopoldstraat. 14, Aalst. Prijzen voor 23, 24 en 25 Februari igo5 TARBOT de kil. fr. 2,25 TAJlROTTIIVft 0,60, 1,00, a,5o Sleur x,75 IIFJLBOT fr. x,5o Zalm de 1/« kilo, fr. 3,5o 4,00 4,5o lIollandBchen Kabeljauw, fr. 0,80 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,3o, 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Rougets fr. 2.00 tot 2,5o Buitengewone Hollandsche Schel- visch fr. 1,00, 1,75, 2,00 en 3,00 Makreelen 't stuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 7,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,5o Hollandsch Haring 0,20 1 vaatje Aliouwe Haring 2,So Melkers Haring ,a5o Tongen, groote, midden en klein soort. Oost endenRche Viaclibank 30, Nieuwstraat, Aalst, gekend voor eerlijk en treffelijk gediend te worden tegen matigen prijs. A A NKüMST WEKELIJKS Hollnndsche Zalm fr. 3.00 den 1/2 kilogr. Steur 1,50 Tarbot 7. 2.00 Heilbot n 1,25 li n Hollanscbe Kabeljauw 0,70 n Tongen fr. 1,00 tot 4,00 het koppel. Holland. Schelvisch fr. 1,00 tot 2,00't stuk. Roobaard 1,00 2,00 blanken berg. Rog 1,50 n 3,00 n Groote Pladijs 1,00 2,00 n Kleine Pladys 0,10 0,20 a l'eeterman n 0,10 0,20 a Witting n 0,10 0,20 Makeran n 0,50 a 1,00 a Aberdaan fr. 0,70 den halve kilogr. Garnalen fr. 0.20 de pint. Geparkeerde Mossels fr. 0,12 en 0,15 de kilo. KREEFTEN fr. 2, 3, 4 en 6 't stuk. Alle aanvragen worden met de meeste sorg- vuldigheid tea baize beeteld. Hij beveelt zioh aan de goede gnnst van eenieder. Huis te huren Zonnestraat,n°29, laatst bewoond door den heer Schaltin. OPENBARE VERKOOPING \tn HOOG Larixen TE MOORSEL, Statie, op Maandag 27 Februari 1905, om 2 ure namiddag, onder het bestuur van den Secretaris REYNTENS, en door be- vstfd ambt.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2