Gemeente Wieze. Stad Aalst.-Werkbeurs EEN EN ANDER. In de Belgische miinstreken VET VEE Frankrijk. Duitschland. Hopmarkt. AELST. Allerhande nieuws. H. Arys-De Paepe Italië. Vereenigde-Staten /KEVISCHHAA DEL H. Arys-üe Paepe. S. Sedeyn - De Backer, Vastenavond 1 90s. 8TAD J AMT. Openbare zitting van den Gemeenteraad, in de gewone zaal der vergaderingen op Vrijdag 3 Maart igo5, om 5 uren namiddag. DAGORDE: i. Vernieuwing der sectiën. Buurtspoorweg Aelat-Ninove. Stu diekosten. 3. Gemeenterekenschap, driemaande- lijksch nazicht na het 4* kwartaal 1904. 4. Spaarkas, Rekening 1904. Be- giooüng 1906. 5. Gemeentegoederen. Verkoop van bouwgrond aan de Boudewijnkaai. Gemeentebelastingen. Rollen voor 1905. Reclamen. 7. Kerkhof. Grondafstand. 8. Bureel van Weldadigheid. Verpach ting van goederen. 9. Teekenschool. Begrooting 1905. 10. Vergrooting der lokalen van de Academie. 11. Muziekschool. Begrooting 1905. ia. Op aanvraag van M. Leveau On dervraging samenstelling der kiezerslijs ten van den Werkrechtersraad 1905*1908. i3. Op aanvraag van M. De Blieck. Toestand der wekelijksche Markten. Uitgangfder vermaarde en kluchtige cavalcade op Vanstenavond Dijnsdag, zijnde 7 Maart. Worden gevraagd Een Werktuigkundige een halve gast kleermaker een werkvrouw een leer meisje kleermaakster 2 goede schrijn werkers 5 goede stiksters, Vragen werk Twee bedienden-magazijniers twee smeders, halve gasten een voerman 1 hoveniersgast een jongman van a5 jaar voor kleinen bediende of allerhande werk; fabriekwerkers daglooners. De kruistocht der chriatene vakor ganisatie wint meer en meer veld. Verleden week heeft, op verzoek van Pater Rutten, eene belangrijke vergade ring plaats gehad ten huize van M. Beer- naert, Staatsminister, en die werd bijge woond door MM. Carton de Wiart, volks vertegenwoordiger de Bavay, raadsheer bij het Verbrekingshof Rosseeuw, volks vertegenwoordiger kanunnik Nuten, al gemeen bestuurder der Maatschappelijke Werken van het Aartsbisdom, de eerw. hh. onderpastoors J. en E. Vossen, de eerw. pater Van Langermeersch, S. J. M. Campioni, vrederechter, M. Mous- set, secretaris van Maatschappelijke Wer ken M. Brants, hoogleeraar te Leuven. Deze vergadering had voor doel, mid delen te beramen voor het nemen van maatregels tot eene doorslaande propa ganda, voor het Vereenigingsleven in de provincie Brabant en het stichten van comiteiten in alle gemeenten. Kleine Burgerij. MM. Gillèsde Pélichy, Cooreman en De Bruyn hebben, in de Kamer, een groep der burgerij ge sticht. Bi| de melaatachen. De edele martelaar der naastenliefde Pater Damiaan, die de bewondering der gan- sche wereld opwekte, door zich geheel en al aan de verpleging der melaatschen toe te weiden en vrijwillig die vreeselijke ziekte te gemoet te gaan, heeft eenen op volger die, op dezelfde plaats waar zijn voorganger zoo heldhaftig gevallen is, ook reeds door de onverbiddelijke kwaal is aangetast. Het Engelsch tijdschrift Daiiien Insti tute schrijft daarover in zijn nummer van December laatst Onze lezers zullen met spijt vernemen dat onze beminde broeder MarieSerapion Van Hoof, die in 1895 werd gezonden om, op zijne beurt, de Melaatschen van Molokaï te verzorgen, het slachtoffer van zijne liefde is geworden. Hij is door de melaatschheid aangetast. Als waardige opvolger van Pater Dami aan wacht hij thans den dood af, in het gezelschap van die arme lidmaten der lijdende menschheid, voor wier dienst hij zijn leven heeft opgeofferd. Het is hoogst aandoenlijk den brief te lezen waarin hij dat vreeselijk nieuws aan leden zijner familie aankondigt. Zeggen Dat Gods wil geschiedde is de plicht van eiken kristen in geval ziekte. Maar in staat zijn die woorden zoo moedig uit te spreken als die nederige dienaar Gods, in 't vooruitzicht van eenc-n vroegtijdigen dood, te ondergaan in 't midden der melaatschen, daarvoor moet men de heldenziel hebben van eenen leerling van Pater Damiaan. te Chatelineau. Eene bende stakers had de woning van eenen werkman vernield, omdat hij niet meê staakte, en toen hadden zij op bar- baarsche manier zijne vrouw geslagen. Twee gendarmen, die wacht hielden aan de mijn Trieu-Kaisin, wilden daar een einde aan stellen, maar zij werden door de bende stakers omringd en met ontwapening bedreigd. Eenigen hadden reeds hunne handen op de carabijnen der gendarmen gelegd. Deze laatsten schoten nu met hunne revolvers en een der stakers, zekere Vau- tor, viel dood neêr. De gendarmen konden zich nu vrij maken.Ter zelfder tijd kwam de luitenant die 't bevel voert over de brigade van Chttelet, te peerd toegesneld met zijne beschikbare mannen en de bende werd uit een gedreven, zoo verhaalt het de Etoile. De socialisten bladen vertellen het na tuurlijk anders. Volgens dezen wilden de gendarmen zekeren Charlier aanhouden, die ruiten uitgeslagen had. Dezes makkers verzetten zich er tegen en de gendarmen schoten zonder de minste sommatie. Zij voegen er bij dat 11 deze uitzinnige misdaad der gendarmen, door andere wanordelijkheden zal gevolgd worden. Zoo, zoo De oploop, die het leven aan eenen werkman kostte, had een geheel anderen oorsprong dan eerst verteld werd. Hij had met de werkstaking niets te maken en daarom is de verantwoordelijk heid van hen, die hem uitlokten, zooveel te grooter. Zaterdag namiddag was Karei Florian dronken. Om half drie ging hij binnen bij zijnen gebuur en bloedverwant Albert Florent, wonende op den steenweg van Gilly. Er ontstond twist en Florian werd buiten gezelTwee gendarmen kwamen juist voorbij. Ziende dat Florian dronken was, wilden ze hem opleiden. Florian natuurlijk niet gewillig. Werkstakers, die dat zagen, meenden dat Florian voor eene kwestie van werk staking was aangehouden en wilden hem uit de handen der gendarmen halen. De gendarmen Bumiaux en Hothiaux geboden de stakers plaats te maken. Er werd geen gevolg aan dit bevel gegeven. De menigte groeide gedurig aan. Florian werd aan de gendarmen ontrukt en deze geheel of gedeeltelijk van hunne wapens ontroofd. Dan schoot de gendarm Hothiaux eerst in de lucht daar men hem niet ger"s' liet, schoot hij in de menigte. De 27jarige Van Dooren kreeg den kogel in de borst en viel dood neer. Intusschen kwamen een zo-tal gendar men aangerend en dreven de menigte uiteen. Een zestal personen zijn aangehouden wegens opstand, waaronder de vader van Florian. Het slachtoffer Van Dooren laat eene weduwe met 2 kleine kinderen na. Men ziet, dat klinkt heel anders dan het verhaal der socialistische bericht- het volk op te hitsen en de gendarmen hatelijk te maken. De officieele opgaven vermelden eene onbeduidende vermindering in het getal stakers, dat nog 32,700 blijft. De nacht is kalm geweest. Men moet vóór eene goede acht dagen verloopen zijn, niet op eene meldensweer- dige verandering rekenen. Ook zijn de gemeente-overheden verre van gerust bij het naderen van den carnaval. Wellicht zal men in eenige plaatsen de vastenavondfeesten verbieden STAD AALST. D© groot© Prifskiamp voor (Paaschmarkt,) zal plaats hebben op Zaterdag i5 April igo5. Talrijke premiën zullen als gewoonlijk uitgeloofd worden. Zaterdag avond is een trein, die ten 6 u. 27 uit Brussel vertrokken was, nabij Vilvoorde aangereden, denkelijk uit oor zaak van de meer dan reglementaire breedte der wagons van den laatsten trein, een goederentrein. Het ongeluk is niet groot. Alleen werd een openstaande portel verbrijzeld en twee personen wer den min of meer gekneusd door het weg springen van stukken hout en glas. Het parket van Brussel zit met eenen kerel op den hals, waarmede het geen weg weet. Hij zegt Amerikaan te zijn en Burton te heeten. Het bestuur der Veiligheid van Parijs herkent hem (op zijne photografie) als een gevaarlijken kwaaddoener, die reeds in 1889, in 1892 tot gevangenis en in i8g5 tot deportatie veroordeeld werd,die in 1897 ontvluchtte, in 1899 in Frankrijk onder den naam van Burton en in 1900 onder den naam van Dutoit te Berlijn opnieuw veroor deeld werd. Daar die persoon nu werke lijk een Amerikaan schijnt te zijn, weet men er niet goed blijf mede. Groote beroering, zegt een blad. heerscht onder het dienstpersoneel der stad Brussel, sinds door het schepencol lege beslist werd, de beambten die den vereischten leeftijd bereikt hebben om op pensioen gesteld te worden, uit hun ambt te ontslaan om plaats te maken voor jongeren. Het was hoog tijd, want men telt in dienst der stad echte mathusalems, die misschien mannen van groote ver dienste zijn, doch wien 't mangelt aan den beroepsijver, bij minder bejaarden te bespeuren. De ouderdom waarop afscheid zal worden genomen, is bepaald op 65 jaar Dit is ook redelijk als men zich 35 a 40 jaar in de bureelen heeft laten vermuffen, mag men aanspraak maken op rust. Oude zaak. In Maart igo3 trok de ontvanger der studiebeurzen van de provincie Brabant en vandoor, na eene som van 167,000 fr. ontvreemd te hebben, bij middel van vervalschingen in de boeken. Langen tijd was het parket onwetend, waar de dief zich kan verscholen hebben en men vermoedde zelfs reeds dat hij zich gezelfmoord had. Sinds dien tijd vernam de policie echter dat hij in Griekenland een toevluchtsoord had gevonden en te Athene zich had ge vestigd. Het onderzoek is nu herbegonnen en de zaak voor de correctionneele recht bank verzonden. Het schijnt dat de voort- vluchiige zelf zich ter rechtzitting gevan gen zal geven, ten einde te profiteeren van de genadeverleeningen, waartoe de nationale feesten aanleiding zullen geven. De bewuste persoon is gedecoreerd met de orde der Kroon van Congo, ter gele genheid der inhuldiging van het monu ment De Bruyn, te Oostende. De policie heeft, bericht ontvangen, dat een zekere Arthur Genonceau, die te Brussel, bij middel van aankondigingen in dagbladen, zich uitgevende als bestuur der van steengroeven, bedienden vroeg, aan welke hij waarborgsommen van 5 tot 10,000 fr. aftruggelde, ja, zelfs tot 20,000 fr. ging, eindelijk te Straatsburg aange houden is. Hij deed zich daar graaf d'Oultremont noemen. Hij zal eerst door het Duitsche gerecht veroordeeld en dan uitgeleverd worden. De machinist van eenen stoomtram, die een half uur in vertraging was, wilde het tijdverlies inhalen en reed met groo tere dan normale snelheid, om het tijd verlies in te halen. Aan het wisselspoor van Vilvoorde sprong de locomotief, ter oorzake dier snelheid uit de rails. De machinist vloog van zijne plaats en werd zwaar aan het hoofd gekwetst, terwijl de locomotief 't onderste boven in het veld terecht kwam. Drie wagons, met melkstoopen gevuld dienden als beschutting voor de daar op volgende reizigerswagons; zonder dat ire er geen mensch levend uitgekomen. De eerste reizigerswagon achter de drie genoemden reed met de inzittende per sonen in de gracht naast den weg, en al de reizigers werden gekwetst of ernstig gekneusd. Het Journal de Bruxelles waaraan wij dit nieuws ontleenen, merkt op dat de machinisten en het bestuur der tram- maatschappij soms veel te onvoorzichtig met hunne treinen en menschenlevens digbeden, doodelijk gekwetst werd, is gestorven, zonder nog een enkel woord te kunnen spreken. Het parket heeft de lijkschouwing bevolen. Men twijfelt niet of hij is het slachtoffer van een stroopers- drama. Men heeft op zijne kleeren bloed en slijkvlekken gevonden. Zijne vrouw heeft verklaard dat hij des avonds ten 10 l/t uren was uitgegaan en des morgens rond 4 uren teruggekeerd. Van zelfmoord kan geen spraak zijn, daar hij, doodelijk gekwetst als hij was, onmogelijk zonder hulp naar huis had kunnen komen,zooals zijne vrouw beweert. Een boer vanGruytrode heeft zijnen gebuur eene lading hagel in den buik geschoten, omdat deze den hond van den eerste, die over zijn veld liep, geslagen had. De wond van den gekwetste is doodelijk. Het parket doet een onderzoek. Te midden der gemeente Geronville zijn verscheidene eigendommen onder welke landbouwwinningen, eene brouwe rij, een aannemerswerkhuis, enz. door een hevigen brand vernield. De schade is slechts gedeeltelijk verzekerd. Er wordt gezegd dat de brand door kwaadwillir heid zou ontstaan zijn. De knecht van een handelaar van Boussu bevond zich te Elouges met eenen kamion. Terwijl hij in eene woning was, bond zekere vrouw D. het öjarig dochterken van haren eersten man met een koord aan het achterbord van het voertuig. Van zijne boodschap teiuggekomen, sprong de knecht op zijne kar en gaf het paard van de zweep. Het meisje kon niet zoo ras loopen bolste op de straatsteenen. Door het geraas der wielen kon de knecht het hulpgeroep van 't klein meisje niet hooren. Het was maar nadat voor bijgangers hem verwittigden, dat het rijtuig stil hield Het meisje was zeer erg gekwetstde feeks is aangehoudtn. Te Reumange, op het oogenblik dat de familie Lambert zich aan tafel zette om te avondmalen, wierpen twee kinderen, oud i<~ en 12 jaar, de petrool- lamp om. Deze ontplofte en de kleederen der kinderen schoten in brand. Het oud ste werd doodelijk verbrand aan handen en aangezicht. Het jongste bekwam zulke erge brandwonden dat het eenige stonden nadien overleed. De Patrie meldt dat MBerteaux uitleggingen heeft gevraagd aan generaal Perein, die hem een verslag deed teeke nen, waarin hij als de ware uitvinder van het stelsel der fiches M. H. Brisson aanduidt. Volgens Perein zou de ex-voorzitter der Kamer, wiens hooge positie in di loge genoegzaam bekend is, het denk beeld hebben opgevat het leger te zui veren door het nemen van inlichtingen, door tusschenkomst van het Groot Oosten over de politieke denkwijze der officiere;. Toen generaal Gallifet zijn ontslag gaf, was het Brisson, die door Waldeck-Rous seau generaal Andre deed aannemen. Welnu, deze laatste, zeer verkleefd aan M. Brisson, paste aanstonds na zijn intreden in het ministerie hetfiches 1 stelsel toe evenals kapitein Mollin ver zekert generaal Perein enkel het bevel van zijnen overste te hebben uitgevoerd. O CreembOter. Markt van Woensdag 1 Maart igo5. 160 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. HUIS Aankomst van grooten leven den gesloten Hollandschen Schelvisch en Kabeljauw. Elebote, en Steur. Tongen, Roo- baarden en Oesters aan 6 en 8 fr. De policie zoekt een persoon die, in het kleedsel van Franciscaner monnik, eene menigte aftruggelarijen bij middel van valsche inteekenlijsten heeft ge pleegd. Hij noemt zich pater Leonardus di Ventimigliaof pater Bernardinus. Voor 't geval die afuuggelaar naar Aalst zou overwaaien, nemen wij zijn signalement uit de Brusselsche bladen over 40 jaar. klein, mager, geelachtig getint, gerimpeld voorhoofd, schijnt een Italiaan te zijn. Hij spreekt verscheidene talen en schijnt goed bekend met godsdienstige zaken. Een brave timmermangast te Brus sel, heeft zijne vrouw, die de echtelijke woning had verlaten, teruggevonden met eenen anderen timmerman. Hij trof hen samen aan in eene herberg en bracht eerst de vrouw en toen den andere beitel steken toe. Beiden zijn zeer erg gekwetst. Men heeft in het gasthuis meer dan twee uren werk gehad om hunne wonden te verbinden. omgaan. Boschwachters van Mevrouw de douairière de Crombrugge de Beau pré te Ronsse, hebben in een sparrebosch e^n diep hol gegraven gevonden, uitkomende in eene uitgegraven gaanderij, waar eene keuken en eene slaapplaats waren inge richt. In eenen hoek vond men overblijf selen van konijnen en gevogelte, talrijke flesschen oude wijn, een kasserol, waarin vet voorhanden was vorken, lepels en zelfs een zetel werd er aangetroffen. Ver der al het onmisbare voor de keuken. Eene klopjacht werd ingericht en reeds zijn twee aanhoudingen gedaan. Een visscherssloep kwam Vrijdag te Oostende binnen gevaren, met een doode aan boord, een lid der bemanning. Het schijnt dat de manschappen namelijk een vat jenever hadden opgevischt en dat de bedoelde matroos er zoo onmatig van ge dronken had dat hij over boord viel en verdronk. Men heeft slechts zijn lijk kunnen ophalen. In eene gekende liberale maat schappij te Oostende miste men sinds eenigen tijd den kassier. Toen deed men de kas door eenen slotmaker openen. En nu mist men ook din inhoud, naar het schijnt eenige duizenden franks. (XX« Siècle.) Teveirne, de wildstrooper van Rud- dervoorde, die in geheimzinnige omstan- Maandag morgend is te Berlijn in het hart der stad een looper van de Deutsche Bank, die een aanzienlijke som in goud en papier bij zich had (men spreekt van een half millïoen) door een roover aange vallen, die den man snuif in de oogen wierp en zoo weerloos maakte. De Bank laat echter bij dergelijke groote geldinzamelingen haar loopers door twee helpers volgen deze grepen den roover onmiddellijk vast en gaven hem aan policie over. Een windstoot heeft in den kloosterhof der Termini te Rome een der cypressen, die daar stonden om de fontein van Santa Maria degli Angeli, doen vallen. Dat de derde van de vier door Michel Angelo geplante boomen, die valt. Ook de vierde zal het niet lang meer maken. De brand te New-Orleans. De brand te New Orleans heeft voor 5 mil- lioen dollars schade aangericht De Stuy- vesantdokken en de eindstatie van den Illinois centraalspoorweg, in 't geheel blokken gebouwen nut winkelinriclui gen enz., benevens twee graanelevators, al gebouwen die nog niet lang en geheel op moderne wijze gebouwd waren, zijn nagenoeg geheel vernield. Dientengevolge wordt de uitvoer van graan op dit punt onderbroken. Later wordt nog gemeld Twee graanentrepots, waarvan de een millioen bushels bevatte en honderde wagons met20,ooo balen katoen,honderd duizende kisten suiker en andere kostbare koopwaren zijn verbrand. De waren be stemd voor New-Orleans en vooral de granen, schijnen aan 't vuur ontsnapt zijn. Twee stoombooten zijn bij den brand beschadigd. De eene. de Indian van de Leyland, had een lading van 60,000 dollars waarde aan boord. Men meent te weten dat de Illinois Central over een bijzonder brandfonds van 3 millioen dollars beschikt. Ten 1 uur 's nachts doofde de brand uit bij gebrek aan voedsel. De koopwaren in de entrepots en in de depots van den spoorweg, waren slechts verzekerd voor 4 millioen dollars. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i23,oo 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 110,00 de 5o kil. Markt kalm. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 2, 3 en 4 Maart igo5 ,\RBOT de kil. fr. a,a5 1 ARBOTTI18 0,60, 1,00, 2,5o L Steur 1.75 1 HEILBOT fr. i,5o Zalm de kilo, fr. 3,5o 4,00 4,50 Ilollandsclien Kabeljauw, fr. 0,80 1 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 en 3,oo Pladijs 't stuk fr. o,3o, 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Rougets fr. 2.00 tot 2,5o Buitengewone Hollandsche Schel visch fr. 1,00, 1,75, 2,00 en 3,00 Makreelen 't stuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 7,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,5o Hollandsch Haring o.ao vaatje Nieuwe Haring 2,5o Melkers Haring ,25o Tongen, groote, midden en klein soort. OostendenscheVischbank 36, Nieuwatraat, Aalst, gekend voor eerlijk eu treffelijk gediend te worden tegen matieen prijs. A A NKOM ST WEKEL IJ KS Hollandsche Zalm fr. 3,00 don 1/2 kilogr. Steur b 1.50 n n Tarbot n 2,00 bh» Heilbot 1,25 b Uollansche Kabeljauw 0,70 n b n Tongen fr. 1,00 tot 4,00 het koppel. Holland. SchelviBch fr. 1,00 tot 2,00 't stuk. Itoobaard Blankenberg. Itog Groote Pladijs Kleine Pladys Peeterman Witting Mak er au 1,00 1,50 1,00 0,10 0,10 0,10 0,50 2,00 3,00 2,00 0,20 0,20 0,20 1.00 Aberdaan fr. 0,70 den halve kilogr. Garnalen fr. 0,20 de pint. Geparkeerde Mossels fr. 0,12 en 0,15 de kilo. KREEFTEN fr. 2, 3, 4 eu 6 't stuk, Alle aanvragen worden met de meeste zorg vuldigheid ten huize besteld. Hij beveelt zich aan de goede gnnst van eenieder. Gedurende de vasten- avonddagen zullen er geene gemaskerde of verkieede personen toegelaten wor den i° Ten lokale van den Catholieken Kring, Groote Merkt. 20 Ter estaminet S,e Ceciila, bij Frans Hoebeke, aan de S' Martinuskerk. 3° Ter estaminet De Koombloem, bij de We Frans Cailebaut, Korte Zoutstraat. 4° Ter estaminet De groene Wande ling, bij Gustaaf De Buck, Sl Jansstraat. 5° Ten lokale De Welkom On- derwijsstraat. STAD AELST. op de Vastenavooddagen. De Gemeenteraad, Gezien de wet van 16 en 34 Augusti 1790, t, XI, art. 3 «n art. 78 van de Gemeentewet en de bestaande reglementen. BESLUIT Art. Het is toegelaten langs de straten der stad ver kleed en gemaskerd zich te ver- toonen den Zondag, Maandag en Dijnsdag der Vastenavondda- gen, alsook den er op volgenden zondag telkens tot "s middernachts. Art. 2. Het is verboden aan de gemaskerden te dragen vuurroeren, pistolen, sabels, degens, stok ken, blazen, spruiten, poeder of zemelzakken of elk ander wapen of getuig, waardoor zij iemand kun nen hinderen of bezeerenvermomingen te ge bruiken die de zeden of de godsdienstige overtui gingen zouden krenken; militaire of geestelijke kleederen aan te trekken gesprekken te houden, liederen te zingen of druksels uit te deelen, dewelke iemands eer of de goede zeden zouden kunnen kwetsen anderen aan te randen of te tergen, on danks verzet in de huizen binnen te dringen. Art 3. Het is insgelijks verboden de gemas kerden te tergen, te beleedigen of te mishandelen. Art. 4. Het is streng verboden naar het aan gezicht van iemand te werpen met iets dat hem kan deren of vuil maken. Geen confetti mogen ge worpen worden in openbare gestichten of lokalen, tenzij na de toestemming bekomen te hebben van de houders of van degenen aan wier waakzaamheid deze gestichten toevertrouwd zijn. De contettis mo gen langs den openbaren weg met opgeraapt wor den. Art. 5. Alle gemaskerde of verkieede persoon zal, op het eerste verzoek van eenen politiebe- diende, deze moeten vergezellen naar het politie- bureel om zich aldaar te laten kennen en de in lichtingen te geven die hem zullen gevraagd wor den. ARr. 6 Het is uitdrukkelijk rerooden aan eenieder zedenschcndende of onluchtige liederen te tingen. Art, 7. De overtreders van de huidige veror deningen zullen aangehouden en geleid worden naar het burgerlijk arresthuis alwaar te hunnen op zichte zulke maatregelen zullen genomen worden als het behooren zal, onder voorbehoud van alle rechterlijke vervolgingen, zoowel tegen hun als tegen de ouders of personen wettelijk verantwoor delijk, krachten» 4» bestaande politiewetten en re glementen.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2