Zondag 5 Maart 1903 5 centiemen oer nummer. 56^ Jaar 5721 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST. HUISGEZIN. EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze wet op de A rbeids-ongevallen ID Ui IMI-A LT mel den Witten Baard. Groote kwestie Het Werk van het H. Land. De mannen van'tjaar '30. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQVJE 8VVM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 4 MAART igo5 Wij meenden eene vergelijking te ma ken tusschen de verschillige wetgevingen nopens den toestand der vreemde werk lieden en hunne rechthebbers. Wij had den bijzonder het oog op onze Fransch mans en dachten hun nuttig te zijn met zekere bepalingen van de Fransche wel, op hen toepasselijk, nader te doen ken nen. Wij gaan het acht dagen uitstellen. Wij moeten heden over een ander punt han delen. De nijveraars en de landbouwers wor den tegenwoordig waariijk overstroomd met omzendbrieven door de verzekerings maatschappijen met vaste premie rond gezonden. In die brieven en bekend makingen beerscht gewoonlijk een toon van schrikaanjaging. Men gewaagt van schroomelijke artikels die de nalatigen met verval en ondergang bedreigen Dus, zeggen zij, verzekert u aanstonds., of ge ziet vóór uwe voeten den gapenden afgrond I Dat noopt dus onze uiteenzetting een oogenbl k te onderbreken en op die kwes tie ons gedacht te zeggen. Wij zullen heel kort zijn, want bij de bespreking der artikelen ioen 20 moeten wij de zaak breedvoeriger behandelen. Tot de kleine nijveraars, tot de land bouwers zeggen wij Niet uw eigen verzekeraar te blijven. Zij mot ten of lid worden van eene mutualiteit, of zich verzekeren bij eene maatschappij. Wij zeggen straks wat wij verkiezen. Zij moeten dat doen voor hunne eige ne zekerheid. Hunne werklieden kan het niet schelen of zij zich verzekeren of niet, of zij aangesloten zijn of niet bij eene mutualiteit. Zij staan aan geen gevaar bloot indien zij door een ongeluk ge troffen worden, zijn zij altijd zeker van hunne vergoeding. Kan de baas niet betalen, dan zal de nationale kas van voorzienigheid het in zijne plaats doen maar dat is het einde van den patroon zijn boedel en al wat hij bezit wordt eerst te goede gemaakt. Verders, de niet verzekerde of de niet- aangesloten patroon is verplicht aan die nationale kas bij te dragen alhoewel hij zich zeiven daardoor niet vrijwaart. Dat moet hij doen voor zijne werklieden hij zelf blijft aan het gevaar blootgesteld. Die bijdrage moet door koninklijk be sluit vastgesteld worden. De kleine patroon moet ook op zich zeiven denken. Hij moet zich ook een schuilplaats maken als het ongeluk hem treft. Het ongeval aan zijn werklieden mag hem niet tot ondergang veroordeelen. Geene valsche opvattingen, niet waar Ik moet u gelukwenschen, mej. Charles, zi gde hij, men moet den graaf tegen mij belasterd hebben. Ik beken, dat hij op mij geen gunstigcn indruk heeft gemaakt, maar het ware mij aangenaam zoo ik mij vergist hadde. Zooals van zelf spreekt, gaat ge met mij mee naar mijne woning. Mijne vrouw wil dat gij vannacht bij ons zult logeeren, dan kunt gij mor gen, bij daglicht, uwe woning beirekken. Maud ontving de jonge oiganiste zeer vriendelijk. Zij geleidde haar zelf het huis binnen en zegde haar dat de maaltijd dadelijk gereed zou zijn. Er was buiten haar slechts een gast, die onverwachts was gekomen. Maud droeg een eenvoudig, lichtgrijs zijden kleed met een kanten kraag en kanten manchetten. Zij zag er uit als het toonbeeld van eene gelukkige, jonge vrouw, maar bezat niets van de betooverende schoonheid der jonge dame, met wie zij de eetzaal bin nentrad. De bijdragen aan de nationale kas be schermen uwe werklieden, doch gij zijt daardoor niet voor het gevaar be waard. Twee wegen staan de kleine patroon open om zich voor den mogelijken on dergang te behoeden. Hij kan zich verzekeren bij eene maat schappij van verzekering. Hij zal alsdan eene vaste premie betaien, regelmatig, alle jaren. Hij moet alsdan goed na zien of die maatschappij, met welke hij verbintenissen aanneemt, door den Staat is erkend. Is zij niet erkend dan is het onvoorzichtig zich te verbinden en hij staat aan andere ongemakken bloot. Wij herhalen De maatschappij moet door ons Goevernement zijn erkend. De kleine patroon kan zich ook aanslui- en bij zekere mutualiteiten welke thans gevormd worden. De bazen kunnen zich vereenigen onder elkander om geza menlijk ieder volgens het getal zijner werklieden en het gevaar waaraan zij zijn blootgesteld, de lasten der verzeke ring ie dragen en de ongevallen te ver goeden. De vereenigde bazen maken een regle ment op en doc-n het door den Staat tr- kennen, en zij zijn klaar. Wat is het beste Zich verzekeren bij eene maatschappij met vaste premies of zich aansluiten bij eene mutualiteit Bei den zijn zeker. De meeningen verschillen zeer breed nopens het voordeel. Wij meenen dat het voordeel igst zal zijn zich bij eene mutualiteit van bazen aan te sluiten. Ziehier in twee woorden waarom. De vcrzekerings-maatschappijen moe ten leven, winsten maken. Zij hebben dividenden te betalen en bedienden te onderhouden, in groot getal Dus groote kosten van bsheer en noodzakelijkheid daarboven nog winsten te maken. Welnu de mutualiteit maakt geene win sten en zij maakt hare onkosten zoo ge ring mogelijk, daar iedereen er belang bij heeft. Wij weten hel wel, de agenten der ver- zekerings-maatschappijen doen voor de oogtn allerlei schrikbeelden dansen van onzekere premies, vermeerdering van las ten enz. enz. Wij zouden daarop antwoorden kunnen doch het zou ons heden te verre leiden daar wij de Duitsche en de Oostenrijksche statistieken zouden moeten raadplegen. Dat is voor later. BESLUIT. Neemt voor het oogen- blik nog geen verbintenissen. Wacht eerst met tsU" Juli treedt de nieuwe wet in voege. Er is nog tijd en die zal u veel leeren er zijn nog te vele dingen in wor ding. Ordewoord wachten, mannen Daar zat een forsch gebouwd heer, die bij het binnenkomen der dames dadelijk opstond. Maud naderde hem met Beatrix aan de hand en zegde M. Jaak Ford, sta mij toe u mej. Beatrix Charles, onze nieuwe organiste, voor te stellen. Gij hebt beiden iets met elkaar gemeen, namelijk, dat gij beiden evenveel van muziek houdt. Jaak Ford stak haar de hand toe. Hij bemerkte dat het meisje van het hoofd tot de voeten beefde, toen zij hare hand m de zijne legde, maar dat schreef hij toe aan schuchterheid. Hoe had hij ook kunnen vermoeden, welk eene vreeselijke beteekenis zijnen naam voor haar had Het maal werd onder een alledaagsch gesprek gebruikt en aan het dessert, toen het dienstmeisje was heengegaan, zegde de predikant Ik moet u eens wat vertellen. Jaak. Mej. Charles heeft eene verovering ge maakt bij uwen neef, den graaf van Chat- terly. Zij zijn te samen van Londen hier heen gespoord en de graaf heeft haar zelfs eene plaats in het rijtuig aangeboden. Indien wij vergelen war;n haar aan de statie af te halen. Jaak Ford zag zijne tafelbuurvrouw verbaasd aan. Bezit gij eenen tooverstaf, mej, Charles? vroeg hij. Mijn neet heeft anders een ware afschuw van vreemde menschen WiPTYinnH is dus ky machte IllClllalIU Priester Daens tot betere gevoelens te brengen noch de Bisschop van Gent, zijne Geestelijke Overheid noch de Congregatie van Car- dinalen noch de Paus van Rome nie mand De verklaring is gedaan De nota's van Rome mogen afkomen Hij, Daens, moet op zijn manier 't christen geloof redder. de Kerk bestieren 't Was reeds lang zeker en vast voor allen die hem kennen. Het fameus woord: h Als de Paus zal spreken, zal ik zwijgen was maar schijn en bedrog om de een voudige misleidden te blinddoeken. Nochtans, wat men moet doen uitko men (en ware het maar om te toonen hoe verre de eerste misstap den m-nsch op di n dompel kan helpen), is de hardnek kigheid der droeve schismatieken van on zen tijd. De Bisschop van Gent, wettige Over heid van de Priesters in zijn bisdom, meent den or gehoorzamen priester te motten strafTen om zijne meetingen in herbergen. Niemand zal hem dit recht betwisten Eerste straf verbod van in 't publiek Mis te lezen de ongehoorzame priester doet voort tweede straf verbod van Mis te lezen de priester blijft onge voelig derde straf verbod van 't pries terkleed te dragen en de priester blijft hardnekkig. Dan begint een nieuw bedrijf Priester Daens verklaart, eerst verdoken weg, later tot in gazetten toe, dat de Bisschop zijn recht te buiten is gegaan. Na lang geduld moet zijne Hoogweer- digheid toch antwoorden En 't antwoord was verpletterend De Congregatie van Cardinalen van Rome, aangesteld om in zulke zaken te oordeelen, 't hoogste gezag in de H. Kerk na den Paus, had den Bisschop van Gent gemachtigd zoo te handelen En priester Daens weet dat sedert lang en goed. Zal hij nu zwijgen ten minste Een prins der H. K<rk, zijn Bisschop bewijst gelijk twee en twee vier is, dat hij, pries ter. de waarheid verkeert, en oneerlijk handelt Ja, maar dan ware hij Daens niet meer! Zijn antwoord Op eene plechtige ver klaring van zijne Hoogweerdigheid Hij zal ten minste ernstig redeneeren Luistert naar zijn antwoord Ja, ja, Congregatie wat is dat wij hebben hier ook eene Congregatie En de onbeschaamheid ten top voe rende, voegt hij er schijnheilig bij Chris tus heeft ook veroordeeld geweest door de Hoogpriesters der Joden En 't is al spot en blasphemie, ziedaar het antwoord van eenen Daens aan eenen Bisschop van Gent. 't Ware om te bersten van lachen, ware het zoo bedroevend niet. En nu in 't Land van zondag laatst 1 en hij vermijdt zooveel mogelijk met hen in aanraking te komen. M. Chatterly is zeer vriendelijk tegen mij geweest, en de gravin stelde mij zelfs voor, Fransche les te geven aan haar dochtertje. De kleine Phillis zegde Jaak Ford op hartelijken toon. Dat is een engel van een kind en in het geheel niet zooals mtn zich anders jonge, rijke erfgenamen voor stelt. Gelijkt zij op haren vader of op hare moeder Eigenlijk op geen van beiden, maar zij heeft de onmiskenbare familietrekken van haren vader. Zij is een Chatterly van kop tot teen. Na afloop van het noenmaal werd er muziek gemaakt. Hoe hemelsbreed verschilden de zang en het spel van Beatrix met dat van mej. Hoskin. Toen Jaak Ford naar huis ging, moest hij bij zichzelven bekennen datjim Cart er zeer verstandig aan gedaan had, mej. Charles als organiste te doen komen. Mevr. Edith was neg op en wachtte haren zoon. Welnu, vroeg zij, hoe ziet mej. Charles er uit Zij is het schoonste meisje dat ik ooit gezien heb, antwoord hij, een fijn beschaafde dame en ook heeft zij eene wonderschoone stem. Mevrouw Edith Ford zag haren zoon met stralende oogen aan. M Daens voorziet dat Rome gaat spre ken, hem afkeuren, hem veroordeelen om zijne aardige manier van de wereld te verbeteren onder den schijn van Gods dienst. Vooraf legt hij de volgende verklaring af Ons heilig recht van vrijheid op politiek en sociaal gebied zullen wij voor niemand afstaan, al moesten wij banblik sems en notas op onzen nek krijgen van Rome. En de gehoorzaamheid aan den Paus van Rome Wel is waar zijn zij getrouwe catho- lieken, gehoorzaam aan de Bisschoppen en aan Rome in alle godsdiensi ige zaken.» Daar ligt 't peerd niet gebonden In zulke zaken is er spraak van ketterijen. Er zijn zaken diejuist niet godsdien stig zijn, maar nauw met den Godsdienst verbonden. Wat doet M. Daens met die zaken Mag de Paus zijne Kerk niet be stieren geene richting aanduiden Bijzonder en eerst en vooral als 't een priest, r geldt, die door zijne tusschen- komst eene valsche richting wil geven aan 't volk en misbruik maakt van zijne weer- dightid. Mag de Paus maar spreken in gods dienstige zaken? Punten van't geloof Zijne encycliek Rerum Novarum handelt die van godsdienstige zaken Neen, neen, 't zijn die vijf stuivers niet. X. De grot van Lourdes.Het Beroeps hof van Pau heeft woensdag zijn srrest uitgebracht in zake de goederen der corgregatie van de Paters der Onbe vlekte Ontvangenis. De hkwideerder be weerde eigenaar te zijn van de grot van Lourdes. De Bisschoj) van Tarbes van zijnen kant eischte dien eigendom op, die hem ook was toegewezen in eersten aan leg. Het Beroepshof heeft dit eerste von nis bevestigd en verklaard dat de grot van Lourdes toehoort aan het bisdom. Toekomenden Zondag, eersten Zondag van den Vasten, zal er in alle kerken en openbare bidplaatsen van ons bisdom, ond« r alle missen en goddelijke diensten, de jaarlijksche inzameling gi daan worden voor het H. Land. Dc inzameling geschiedt krachtens het voorschrift van verscheidene Pauzen, en op bevel van Zijne Doorluchtige Hoog weerdigheid den Bisschop van Gent. De zending van het H. Land is sedert verscheidene ecuwen aan de orde der Minderbroeders toevertrouwd. Nu deze aalmoezen dienen niet alleen Jaak, zegde zij, ik ben verrukt over hetgeen gij daar zegt. Mej. Charles is met Chatterly en Gertruda van Londen hierheen gereisd en Reginald schijnt geheel mei zijne stuur- sche gewoonten afgebroken te hebben. Hij was buitengewoon beleefd tegen haar, zoo iets zou men van hem niet verwach ten. Neen, zeker niet, stemde Mevr. Edith toe. Ik zal morgen zelf naar het kasteel gaan, ik ben nieuwsgierig of Gertruda vinden zal, dat Phillis gegroeid is. Den volgenden dag regende het even wel zoo hard, dat Mevr. Edith niet kon uitgaan, daarop volgde een ijskoude wind zoodat eerst den derden namiddag na den terugkeer van den graaf en de gravin, Mevr. Edith naar het kasteel kon gaan. Alle herstellingen waren voltooid, het geld was met volle handen uitgegeven en het kasteel was zeer verfraaid, maar de rimpels in het voorhoofd der bewoonster waren niet gladgestreken. Mevr. Edith ontzonk den moed, toen zij Gertruda welkom kuste. Mijn lief kind, wat ziet gij cr zwak en ziekelijk uit, zegde zij, gevoelt gij u niet wel O Zeker, ik ben volkomen gezond, antwoordde Gertruöa. Heeft u dan een nieew verdriet ge troffen i om in de groote en menigvuldige nood wendigheden dezer uitgestrekte missie te voorzien, maar vooral om die drijmaal heilige Plaatsen onzer verlossing, in naam van gansch het Christendom, te be waren, te verdedigen, te vereeren, en deze die helaas in de macht der ongeloovigen of scheurmakers zijn gevallen, bij gele genheid terug te bekomen. Groot c-n menigvuldig zijn de geeste lijke voordeelen welke de gelo ivigen ge nieten die volgens hun vermogen tot dit zoo godvruchtig werk bijdragen, want volgens eene bulle van Pius VI, worden zij deelachtig in alle missen, gebeden, boetplegingen enz., van de Minderbroe ders en van alle geloovigen van het Hei lig Land, alsook van al degenen die de H.H. Plaatsen komen bezoeken en ver eeren. Bovendien worden er jaarlijksch door de Franciscanen van Palestina meer dan 20,000 Missen voor de levende en overledene weldoeners opgedragen. Wij durven verhopen, dat den eerbied voor de heiiige Plaatsen en de voornoem de onwaardeeibare gunsten iedereen zal aanzetten, on; dit uitmuntend werk meer dan ooit door milde liefdadigheid te on dersteunen. Hteenwog RrusMel-Anlst- Gent. Meer dan eens reeds zijn er metingen gedaan geworden tot het ver beteren van den loop van dezen steenweg door het bebouwde g -.deelte onzer stad M< n zou de drij gevaarlijke krommingen der Brabantstraat, Kerkstraat en Nieuw- straat doen verdwijnen. Wij vernamen dat een ander ontwerp komt ter studie gelegd te worden. Eene baan of weg zou geopend worden aan de Zeebergbrug, loopende door den hof-De Pauw, Osbroek, Ajuinveld, langs het Kerkhof, Sl Job enz., om eindelijk den Gentschen Steenweg te bereiken. Die baan zou door den Staat worden gesticht. De studie zal ongetwijfeld tijd vragen en dan de onteigeningen en de rest Er kunnen vijf a zes jaren verloo- pen eer men 't werk zal kunnen aanvan gen, wel te verstaan als 't ontwerp aan genomen wordt. Hoeveel leven er rog van, di1 t.c& de 75* v< rjaring onzer onafhankelijkheid zullen vieren Een blad geeft het volgende lijstje van die levende relikwieën Er zijn nog 10 vrijwilligers: MM. E- Marly, te Gistel Ph. Provost, te Ligne Ch. L. Triho, te Handzaeme B. A. Craeye, te Brugge J. J. Depière, te Brugge P. Fr. Sterck. te Moerseke Ad. Dtcroly, te Thoricourt Pli. J. De Moulin, te Arquennes; Pasc. J. Matagne, Mevr. Edith had op angstigen toon ge sproken het was alsof zij een trek van lijden op het gelaat van Gertruda had kunnen waarnemen. Ik hoop het niet, zegde de gravin. Is Reginald thuis Neen, anders zou ik hem laten roe pen om hem te verzoeken u welkom te heelen. Hij is naar Parijs vertrokken. Naar Parijs herhaalde Mevr. Edith verbaasd. Ik meende dat gij daar juist geweest waart. D it is ook zoo, maar Reginald heeft eene brieventasch met bankbilletten in ons hotel vergeten en nu is hij vertrokken om te trachten, die terug te krijgen ge lukkig heeft hij de nummers der briefjes genoteerd, en zal denkelijk niet veel last hebben om zijn recht te bewijzen, maar toch was hij over dit ongeval ontstemd. Dat kan ik mij voorstellen, zegde de oude dame, die de gierigheid van haren neef kende. Gertruda, wanneer gij heden bij ons wilt middagmalen, dan konden wij het uwen broeder laten weten. Dat zou voor u eene beste gelegenheid zijn hem ongestoord weer te zien Wai zijt gij toch goed, tante Edith Ik zal zelf gaan vragen of hij komt, ik moet toch langs Copslri, want ik wilde dc nieuwe organiste gaan b< zoeken. Jaak hei ft mij gezegd dat zij eene fine, be schaafde dame moet zijn. Die indruk heeft zij ook op mij gemaakt en Reginald zegt, dat zij er uit ziet als eene prinses. te Burdinne Fr. Gr. Leghain, te Mar- bais. Verders 21 miliciajien MM. Eug. J. Vercauter, te Ville Pommeroeul Fr. Boone, te Ploegsteert E. N. Picrseaux, te Aalst F. J. Latinis, te 's Graven- brakel Fr. Goderis, te Zonnebeke P. J. Mc-sselis, te Hulste A. J. Charon, te Fourbechies G. Vanderhaegen, te Pa- mel L. Fr. Oreel, te Ysenberghe Ant. Lemoine.te Vierset-Barse J.Wasschaert, te Beveren (Waas) D. Van den Bussche, te Rousselaere; E. D. Hespeel, te Antwer pen; Alb. Verriest, te Lier; J. B. Dubois, te Brussel; P. E. Mespioen, te Brussel; J. M. Janssens, te Wynckel Ch. L. Duy- melinck, te St-Nicolaas D. Dehand- schutter, te St-Pietcr-Capelle J. J. Rou- chesne, te Hoei en Ch. J. Prévót te Beuzel. De eersten genieten een pensioen van 900 en de tweeden een van 400 fr. Beide pensioenen zijn dit jaar ver dubbeld. Hoeveel schijnheiligheid ofte hypocrieterij huist er dan toch wel in eene roode ziel In zijne redevoering over de Zondagrust ten lokale Koorn- merkt te Gent, zegde autocraat Anseele dat de socialisten de Zondagrust willen om de arbeiders een dag van rust, een dag genot, een dag familieleven te verzekeren.... Een dag familie leven Volgens de roode princiepen moeten de menschen tc samen leven lijk de dieren. Schoon familieleven üf!.. Be- bel, de groote roode apostel, legt het, in zijn werk De Vrouw uit hoe het in den rooden toekomststaat gaan zal... De roode orgaantjes zullen weer uitroepen dat we lasteraars zijn, doch wij dagen ze allen uit te durven afkondigen wat er in 11 De Vrouw op bladz. 421 en 42a te lezen staat. DE VREDE is voor goed getee- kend te Santbergen... De benoeming van den heer Limbourg, geneesheer, als Burgemeester heeft de volkomene een dracht hersteld tusschen al de gemeente naren. Zondag 11. vergaderde de Ge meenteraad om de feestelijkheden te regelen te gelegenheid der inhuldiging van den algemeen geachton Burgervader. Eene feestcommissie werd aangesteld, waarvan deel uitmaken: M.M. Bruylandt en Dejonghe, schepenen. Van Eesbeeck, veearts, Goossens, De Vuyst, de bestier der van 't cartonfabriek aan de statie. Verder de heeren Gemeenteraadsleden en voorname ingezetenen. Eene openbare inschrijving tot het dekken der onkosten werd geop-. nd welke meer dan 400 fr. opbracht, 't Zal er luisterrijk zijn morgen Zondag 5 Maart, bij de plechtige inhul diging van den nieuwen Burgemeester 1 Goedzoo zou het overal moeten gaan dan zouden blauwen, rooden en groenen overal op de krib moeten bijten. Nogmaals zag Mevr. Edith verbaasd op. Ik dacht dat Chatterly anders wei nig acht sloeg op jonge dames, zegpe zij, ik verbeeldde mij zelfs, dat hij ze niet kon uitstaan. Dat kan hij ook in het geheel niet, maar hij schijnt voor Mej. Charles eene bijzondere genegenheid opgevat te heb ben. Hij heeft haar uit eigen beweging het voorstel gedaan. Phillis onderwijs te geven in het Fransch, en tot mij zegde hij, dat het jammer was, dat wij niet vóór den predikant met haar kennis gemaakt hebben, dan had ik haar tot gezelschaps juffer moeten nemen. Misschien was Mevr. Edit Ford wat bevooroordeeld, maar deze ingenomen heid van haren neef met de jonge dame was bij haar eene slechte aanbeveling voor Mej. Charles, en zij was dan ook iets stroever dan gewoonlijk, toen de oude, doove vrouw, die in Elm-Cotage woonde, en het huishouden voor de jonge organiste waarnam, de deur der kleine ontvangstkamer voor baar opende en haar aandiende. Beatrix verwachtte geen bezoek zij had een eenvoudig, zwart kleed aan en was bezig h »re boeken uit te pakken en in een kastje te zetten. De winterzon scheen helder op haar zacht treurig gelaat en het vooroordeel van Mevr. Edith maakte weldra plaats voor bewondering. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1905 | | pagina 1