Bil IT BEDEVAART naar GENT Robrecht Van Eine, Gemeente Wieze. VOLLEN AELAAT Openbare zitting van den VET VEE Zondagrust. Stad Aalst.-Werkbeurs Priesterlijke ■benoemingen AELST. Allerhande nieuws. Eerste Communie. Ph Liebaut-Huysman I lerklprijzen. Hopmarkt. 4 4 Jongenszot. Moeders, wilt ge weten of uwe dochters aangedaan zijn van de ziekte, van die koorts die vele jeugdige harten aantast, ziehier eenige kenteekïnen Als uwe dochter veel lan ger dan te voren in den spiegel staat, hare moeder dikwijls en onredelijk lastig valt om nieuwe kleederen vooral om een nieu wen hoed als zij van hare vriendin de kunst afleert om op eene nieuwe wijze heur hair te vlechten ofte krollen en een paar accroche-cceur of harte-pikkers langs hare slapen te laten hangen als zij bij 't voorbijgaan van jongelingen het gordijntje oplicht en 's avonds zonder vrees voor de koü langen tijd aan de deur blijft staan als zij. om vier boodschap per. te doen die zij gemakkelijk in ééns kon doen.viermaal de straat op- en afgaat; als zij nieuwe manieren aanleert van te glimlachen en van haar oogen op en néér te slaan als zij met een spiegelken, een kam, een geparfumeerden neusdoek rondloopten geld uitgeeft... aan sigaren en ander rookgeriefals zij veel omgang houdt met meisjes die verkeeren en soms in een dwaze lach schiet. Ziet, brave ouders, dan zijn de meisjes jongenszot... Oh ik hoor sommige meisjes zeggen 't is vanstenavond en De Denderbode» geeft onze zaligheid anderen zullen mis noegd vragen Ja, en wanneer zijnde jongens dan meijeszot Patiëntie I patiëntie, wij zullen het ook eens onder zoeken en hunne kwinten doen kennen... 4 4 DE ZONDAGRUST. De libe rale volksvertegenwoordigers bestrijden de eene na de andere het wetsontwerp op de Zondagrust. Hun voornaamste argu menten zijn dat het ontwerp strijdt tegen de godsdienstvrijheid, door onze Grond wet gehuldigd en de werklieden in meer derheid vijandig zijn aan Zondagrust. Dus volgens de liberalen werken de werklieden liever 's Zondags. Wat zegt ge daarvan, werklieden Te dwaas, niet waar o er ons nog verder meë onledig te houden.... 4 MORGEN Zondag beginnen de vastenavondagen met hun gevolg van slempernijen, wallebakkerijen en gezan gen de eene wat gemeener en ontuchtiger dan de andere. Deze dagen gaan opnieuw bewijzen hoe zeer Groene Pie en Pila- tus liegen als ze beweren dat de armoede hier te Aalst de muren oploopt. 4 De steenbakkers zijn talrijk opgetreden ter meetingen van Dender leeuw en Welle. Pater Rutten heeft zich doen verontschuldigen en werd vervangen door M. Dt-prez, secretaris van't werk der Franschmans te Gent. Plaatsgebrek laat ons niet toe zelfs eene flauwe schets meé te deelen van zijne hoogst merk- wetrdige redevoeringen. Zeggen wij nog- thans dat zij den beste indruk hebben gemaakt en bijna alle steenbakkers, be halve eenige verstokte groenen, overtuigd waren, dat zij er groot belang bij hadden syndicaten van onderlingen bijstand te stichten. Die stichtingen in verscheidene gemeenten werden dus besloten. Later zal er eene federatie der syndikaten van Oost-Vlaanderen en Brabant gesticht worden.Te Denderleeuw en ook te Welle traden er groene tegensprekers op. Te Denderleeuw maakte theerschap wat van zijnen neus en vloog aan de deur onder de kreten van Weg de volksbedriegers I Weg de volksverleiders Te Welle was 't groentje wat zachter hij bekende dat het ontwerp door M. Deprez ontwikkeld hoogst voordeelig zal zijn aan de steen bakkers, maar hij betreurde dat ze de groene fopvaan zouden verlaten... Over de 1700 voetjes die op den loop zijn ge gaan, sprak hij geen woord, maar inte gendeel na de meeting sprak men er over in de herbergen. Men vroeg zich onder ling afWaar zijn ze geloopen en nie mand weet het... Weten Groene Pie en Pilatus het niet 4*4In den Vlaamsche schouw burg te Gent gaat men kortelings het stuk opvoeren Jesus de Nazareër onbetwistbaar wil men hierdoor de ge- loovige catholieken smaden. Onze God delijke Zaligmaker wordt er onder een valsch daglicht voorgesteld dat gansch strijdig is aan de christelijke leering. Te Brugge en te Kortrijk hebben de geusche liberalen dit stuk ook laten opvoeren maar de calholieke drukpers heeft er krachtdadig protest tegen aangeteekend. Geen ware catholieken zullen dergelijke vertooningen willen bijwonen dat is goed voor liberale godverloochenaars of vrij denkers 4*4 EEN PENSIOEN van aooo fr. 's jaars komt door de Volkskamer aan de W® van Alois De Backer en hare kin deren te Dtnderhauiem toegestaan te worden. Die som gevoegd bij het deel zijner parlementaire vergoeding die Groene Pie zich openbaarlijk verbonden heeft aan M« De Backer af te staar., zal haar toelaten gemakkelijker over de baan te geraken. Maar Groene Pie zal van Houdegem zijn want hij staat naar 'toordje lijk de duivel naar eene ziel En nog- thans 't is dank aan die verbintenis dat hij door afkeurlijke middelen de Volks kamer is binnengeslopen MAAND MAART tot het gekroond, beeld van den H. Joseph bijzonder vereerd in de kerk van de E.E. Paters Carmelieten Discalsen, op ZONDAG 19 MAART 1905, voor nadere inlichtingen en kaarten, zich richten tot Elisa Meganck, Hoogstraat, 5, Aalst. Vertrek uit Aalst, 8 u. 12 m. 's morgens. Vertrek uit Gent, 18 u. 55 m. 's avonds. PRIJS HEEN EN WEER a* klas fr. a,oo. 3e klas fr. i,5o. De kaarten moeten ten laatste afge haald zijn den Vrijdag 17 Maart aanst. Gemeente Moorsel. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia, LUISTERRIJKE VERTOONINGEN op Maandag 24 en Zondag 30 April 1905, om 4 uren stipt namiddag, in de zaal der Meisjesschool, OPVOERING geschiedkundig drama in vier bedrijven. Uitgang der vermaarde en kluchtige cavalcade op Vanstenavond Dijnsdag, zijnde 7 Maart. J. M.J.F.C. C. G. Z. J. C. A. in de kerk der Arme Claren Coletinnen, MAANDAG 6 MAART, Feestdag van dbH. Moeder Coletta. De diensten zullen geschieden als volgt Om kwaart voor 6 uren, de eerste Mis met uiistelling van het Allerheiligste Sa crament, tot na het Lof. Om 8 uren de tweede Mis. Om 3 uren het I-of. ST\D AALST. Gemeenteraad, Vrijdag 3 Maart igo5, om 5 uren namiddag. De zitting werd om 5 1/4 ure geopend. Een eereteeken van eerste klas aan den heer Gustaaf Paepe. bij koninklijk besluit voor bewezen diensten, toegekend, wordt hem overhandigd door den heer Schepen Meert, die de plaats van voorzitter tijdens de korte afwezigheid van den heer Bur gemeester waarnam. Den heer Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige zitting dat wordt goedgekeurd. I. Vernieuwing der Sectiën. Goed gekeurd. II. Buurtspoorwegen Aalst Ninove. Studiekosten. Aangenomen. III. Gemeenterekenschap drie- maandelijksch nazicht van het 4* kwar taal 1904 Aangenomen. M. Verbestel. De stadskas verkeert nu toch in zulk een bloeienden toestand, zou ik dan mogen vragen dat men onze zitpenningen betale. Immers wij zitten hier al i3 maand en 't is nu Vastenavond; mijn vrouw en kinderen vragen er ge stadig naar. M. de Bethune. Het mandaat :s reeds geteekend, ge zult uw geld eerlang ontvangen. IV. Spaarkasrekening 1904. Be grooting 1906. Aangenomen. V. Gemeentegoederen. Verkoop van bouwgrond aan de Bcudewijn- kaai. Aangenomen. \'I. Gemeentebelastingen. Rollen voor igo5. Redamen. Aangenomen. VII. Kerkhof.— Grondafstand. Aan- Verpachting van Goederen. Aangeno- IX. Teekenschool. Begrooting 1905. Aangenomen. X. Vergrooting der lokalen van de Academie. Aangenomen. XI. Muziekschool. Begrooting tgo5. Aangenomen. XII. Op aanvraag van M Leveau Ondervraging samenstelling der Kie zerslijsten van den Werkrechtersraad 1905-1905. M. Leveau. Leest eene langdradig schrift waardoor hij zoekt te bewijzen dat de kiezerslijsten voor den Werkrechters raad van i9o5-o8 partijdig zijn opgesteld. Hij legt eene dagorde voor waardoor betreurt zou worden dat het Schepen college de kiezerslijsten gebrekkig heeft opgesteld. M. de Bethune. De Gemeenteraad heeft daar niets in te aien. Het Schepen college hardelt onbetwistbaar als rech ters. Ook bij al uwe reclamen was geen enkel bewijs gevoegd. De dagorde van M. Leveau is niet aanneembaar en mag ter stemming aan den Raad niet voorge steld worden, want moest het gebeuren dit zou van hoogerhand verbroken wor den. De heer Burgemeester legde het schrift van M. Leveau ter zijde, zeggende Zie 't ligt daar en er over stemmen zal ik niet toelaten. XIII. Op aanvraag van M. De Blieck. Toestand der wekelijksche markten. M. De Blieck zou begeeren te weten in welken toestand de Kiekenmarkt zich nu bevindt en welke middelen de Stad zou aanwenden om die markt die thans gedeeltelijk naar Erpe is verplaatst hier terug te brengen. Hij stelt voor de pachters van een paar duizend franks op de pachtsom te ontlas ten en de taks te brengen op a centiemen ptrkop. Uw systeem van premiën zal niet baten er dienen andere middelen ge bruikt te worden. M. de Burgemeester. Ja, zie daar is 't afslag van pachtsom. Wij weten het reeds vroeger dan van heden. Maar dat de Kie kenmarkt hier is verplaatst is alleen de schuld der pachters. Iedere week hebben zij ons beloofd voetstappen aan te wenden bij de pot ljeniers om ze terug naar de Markt van Aalstte brengen.Doch zij deden niets, en hebben ons met hunne beloften eenvoudig om den tuin geleid. Op vele andere plaatsen hadden die markten zich verplaatst, ook te Mechelen was ze naar Londerzeel verhuisd en te Audenaerde naar Leupegen en Beveren, bij middel van premiën hebben die steden deze markten op hunne oude plaats teruggebracht, j Wij hebben alles gedaan wat mogelijk was, om dien toestand te verhelpen. Nu zal het misschien nog niet gaan er komt schiers geen gevogelte op de markt, maar in de maanden Mei en Juni als de jonge ki. kens naar de markt worden ge bracht, zullen zij terugkomen. Dat is een onbetwistbaar f- it. Ik stel dus aan den raad voor die pre miën te stemmen. Deze worden gestemd met 14 stemmen JA tegen 5 NEEN der liberale contro leurs. Do zitting eindigt om 7 1/4 uren. STAD AALST. De grooto Prijekump voor (Paaschmarkt,) zal plaats hebben op Zaterdag i5 April igoii. Talrijke premiën zullen als gewoonlijk uitgeloofd worden. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 5 Maart igo5 M. Callebaut, Botermarkt. Worden gevraagd Een Werktuigkundige een halve gast kleermaker eer. werkvrouw een leer meisje kleermaakster 2 goede schrijn werkers 5 goede stiksters, Vragen werk Twee bedienden-magazijniers twee smeders, halve gasten een voerm: 1 hovcniersgast een jongman van a5 jaar voor kleinen bediende of allerhande werk; fabriekwerkers daglooners. Z. H. de bisschop heeft benoemd be stuurder der Broeders van Liefde te Zei- zate, der. Eerw. Heer Puissant, bestuur der der scholen te Zelzate. Proost te Wippelgem, den E. H. Voet, onderpastoor te Cluysen. Onderpastoor te Cluysen. den E. H. De Ryck, onderpastoor te St-Martens- Laathem te St-Martens-Laathem, den E. H. Moens, onderpastoor te St-Jan-in- Eremo te St Jan-iu-Eremo, den E. H. Vercautiren, priester der laatste wijding; te Nevele, den E. H. De Wilde, onder pastoor, te Nokere te Nokere den E. H. Thuysbaert, coadjutor te Watervliet te Gaver, den E. H. Boeykens, onderpas toor te Opbrakel te Opbrakel, den E.H, Van de Vyvere, oud-leeraar. Coadjutor te Watervliet, den E. H. Lelioucq. oud coadjutor te Meerbt-ke. Leeraar der rhetorika in het Klein Se minarie te St-Nikolaas, den E. H. De Hovre. leeraar der rethorika te Geeraards bergen der rethorika te Geeraardsbergen den E. H. Ryckaert Leraar der syntaxis te Ronsse der syntaxis te Ronsse, den Eerw. H. Muyshondt, leeraar der gram matica te Ronsse der grammatica te Ronsse, den E. H. Hanssens, priester in het Seminarie. Creemboter. Markt van Zaterdag 4 Maart 1905. 160 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 333 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2660 kilogr. Schoone en groote keus van prenten, gedenkenis voor Eerste Communie te be ginnen van 5 fr. het honderd, boekdruk begrepen, ten bureele van Den Dender bode, Korte Zoutstraat, 3i, Aalst. w Alalionale Militie. ff Maandag 11., zetelde de Militieraad jBf voor onze Stad Aalst. Het nr 123 is het 58e manschap goedgekeurd voor den dienst. Men voorziet dat, de 10 vrijwilligers van beroep afgere kend, een 5otigtal manschappen zullen moeten geleverd worden. Aalst.Donderdag avond iets over 10 uren, is de genaamde Van Je Maelen Al- fons, koolmijner, wonende Binnenstraat, bij ongeval aan de Boudewijnkaai, in den den Dender gesukkeld. Op zijn hulpge roep snelden MM. Liborius Van Lan duyt en Meert hem ter hulp, welke hem bij middel van eene ladder uit zijnen ge vaarlijken toestand hebben gered, 't Is onbetwistbaar dat zonder deze hulp Van de,Maelen onvermijdelijk zou verdronken zijn. AALST. Toen Alexander Van de Velde verkooper van 't Nieuws van den Dag en Denderbode verleden Zon dag op ronde was langs den Brusselschen steenweg, bemerkte hij dat een kindje 3 A 4 jaren ou i tusschen de riggels van den Buurtspoorweg aan 't spelen waz, juist toen den tram in volle vaart kwam aange- stooind. De machinist kon het wicht niet zie-; daar de rook door den wind in de zelfde richting werd geblazen. Alexander had maar nauwelijks den tijd de arme kleine van eene gewissen dood te redden. Hartelijk proficiat Deze daad van zelf offer ing verdiend eene belooning. Nieuwerkerken, Dorp. Tusschen vrijdag en zaterdag nacht der verledene week, it hier bet huis en de stalling afge brand van Jan Perdaens. Het vuur dae reeds in volle hevigheid woede toen dn inwoners ontwaakten, liet hun slechts den tijd in allerijl te vluchten, niets kon ge red worden dan een verken en de geiten. Men weet niet hoe het vuur ontstaan is. De schade die zeer aanzienlijk is, is door verzekering gedekt. WAAROM IS ZULKS WAAR Omdat zulks door een onzer eigene medeburgers gezeid is en niet door eenen jersoon op 100 kilometers of meer van lier wonende, en omdat zulks bewezen kan worden. M. Jan De Vylder, 2 Peperstraat, te Aalst, zegt ons Sedert twee jaren was ik in de nieren aangetast's nachts had ik vreeselijke pijnen die mij slapen beletten en 's morgens stond ik gebroken en gansch stijf op ik had dikwijls veel moeite mijn werk te doen en ik verzwakte ik was droevig en wist niet meer wat doen, toen men mij de Foster Pillen voor de Nieren aanraadde, welke verkocht zijn M. De Valckeneer, apotheker, i5, Esplanadeplein, te Aalst. Goed beviel het mij want na verloop van vijf dagen voelde ik mij reeds veel beter en veertien dagen later waren al mijne kwalen verdwenen en zulks tot mijne groote voldoening. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het ken baar te maken. Het gevaar der nierziekte. Nierziekte nadert langzamerhand en kan jaren lang in het gestel geweest zijn voordat de zieke de ware oorzaak van zijne ongesteldheid vermoedde. Het kan zijn dat hij hoofd pijn, pijn in de lenden, scheele hoofdpijn, waterzucht, rheumatiek, een zenuwach- tig, opgewonden of een zwak, afgemat gevoel, zwakte van het hart, enz. gehad heeft. Verzekert u dat men u de Foster's Pillen voor de Nieren geve, van de zelfde soort als die welke M. De Vylder gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 frank 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Én gtlsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-5a Coudenbcrgstraat, te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. Moorsel. De welbekende volks man, Hoogleeraar Vliecergh, van Leu ven, komt Zondag aanstaande, ten 3 uren namiddag, eene Voordracht geven te Moorsel, over de belangrijke kwestie van de Werkongevallen in de Landbouw. De ruime zaal der Meisjesschool is ter be schikking gesteld voor de Maatschappij De Boerenkring. In een stuk grond, onlangs door de stad Ninove verkocht, is door den nieu wen eigenaar op eene diepte van 70 cen timeters, eene steenen vaas gevonden, inhoudende talrijke goud- en zilverstuk ken. Deze laaste dragen meest allen het jaartal 1572 en de beeltenis van Philips II. De goudstukken hebben de grootte vao onze vroegere 40 frankstukken. Oud- heidsknndigen, aan welken de gevonJen schat getoond werd, zeggen dat deze mnntstukken uiterst zeldzaam zijn en dat de vaas eene groote kunstwaarde heef). De eigenaar zal in het bezit van dien schat komen, zoodra hij in de staatskas het deel zal gestort hebben, dat deze krachtens bepaling van het burgerlijk wetboek toekomt. De kostbare vond is dus door de policie aangeslagen, tot de vereischte pleegvormen vervuld zijn. De echtgenooten Verstegen, van Elsene hadden maandag morgend hunne twee kinderen, een meisje van 6 jaar en een jongentje van 2 1/2 jaar oud, alleen gelaten. De man was naar zijn werk, en de vrouw, eene leurster, naar de markt. Toen de moeier rond 9 1/2 ure terug kwam, vond zij haar dochterken Fran- coise door vlammen omringd. Het arm kind was reeds zoo deerlijk verbrand dat, toen de moeder de brandende kleerkens afrukte, lapken vleesch van het lichaamke losgingen Het slachtoffer is overleden, in het gasthuis, waarheen men het ge bracht had. De moeder had, toen zij wegging, de deur der kamer gesloten, zoodat het kind niet kon vluchten. Een zelfde drama gebeurde te Monceau- sur-Sambre. Daar woont Mad. Waterloo met haren schoonzoon Louis Carly, we duwnaar gebleven met twee kinderen, een meisje en de 4jarige Raoul. Des morgens waren Carly naar zijn werk, het miisje naar de school en de grootmoeder naar de markt. De kleine Raoul lag nog te bed. Wakker geworden, ging het kind met steksker.s spelen en stak zijn hemdje in brand. Door schrik bevangen kroop het onder het bed, waardoor het beddegoed ook in brand geraakte en op den kleine viel. Toen de grootmoeder terugkwam vond zij het lijkje gansch verkoold, de oogen waren uitgebrand en uit de neusgaten druipten de hersenen. Geheime stokerij ontdekt.Over eenige maanden werd het huis n. 297 der Godshuizenlaan te Gent, gehuuid door zekere personen, die evenwel geene meu belen of huisraad in hnnne nieuwe woning brachten. De geburen waren hierover ten zeerste verwonderd wat meer is, zij stelden een bestendig over- en we'Lr- geloop vast en hoorden een zonderling gedruisch in het huis in kwestie. Zij ver moedden dat het wellicht eeae geheime stokerij was en zij verwittigden de politie. Deze gaf er op hare beurt kennis van aan het bestuur der accijnsen dat zich, te zamen met M. den politiecommissaris der wijk naar 't huis begaf en er inderdaad eene in volle werking zijnde stokerij ont dekte. De werkman, die aan den arbeid was werd aangehouden hij bood hardnekki- gen tegenstand. Men was genoodzaakt hem te binden. De bijzonderste verval- scher is op de vlucht. Het zou een brou wer zijn welke eene kleine stad bewoond, Er waren in de stokerij zeer goede werktuigen voorbanden. De alambic was onlags te Parijs ge kocht geworden. Dé dagelijksche voort- brengst bedroeg 400 liters eu de winst 1000 fr. per dag. Dinsdag is eene twee aanhouding ge daan, doch niet volgehouden. (Nadere bijzonderheden). Over de ontdekking der geheime stokerij op de Godshuizenlaan te Gent, wordt nog gemeld dat op de buizen van de gaz- en waterleidingen darmen in caoutchouc waren toegepast, bij middel van welke men kosteloos water en gas nam. De inrichting was dus zeker goed koop. Moord. Dijnsdag morgen hteft men op de wijk Sluis te Wachtebeke, het lijk gevonden van zekere Petronella Coppieters, eene bedelares. Uit het inge steld onderzoek is gebleken dat de onge lukkige is doodgeslagen. Petronella Coppieters is niet doodge slagen, maar werd met een mes vermoord. Haar hoofd was van het lichaam geschei den en hing er nog slecnts met een lapje vleesch aan vast. In de keuken lag het mes, waarmee de misdaad gepleegd werd. Erge vermoedens wegen op eenen per soon, die Maandag naar de jaarmarkt van Moerbeke-Wa--s is gegaan. Behendige diefegge. Onlangs trad een jong, h-iveloos gekleed meisje een snoepwinkel der 9* wijk te Antwerpen, binnen. Na eenige lekkernijen gekozen te hebben, gaf zij in betaling een 5o centic- menstuk. Zij vroeg de winkelierster in 5 centiemenstukken van i863 weer te geven. Waarom juist met het jaartal i863 op vroeg de vrouw. Omdat het mengsel waaruit die geldstukken geslagen werden, goudstof bevatte Terwijl de koopvrouw zocht, had het meisje 5 fr uit de tooglade in haren zak doen verhuizen.De diefstal werd nochtans bemerkt en bestatigd. Het meisje is Louisa L., 16 jaar oud, dochter van foorkramers, die zij ont vluchtte. De rechtbank spreekt de betichte voor ditmaal vrij, wegens hare jonge jaren. De voorzitter denkt het nog gepast, het kind ne strenge berisping ie geven. Laffe aanranding. Eenige pei sonen zaten maandag namiddag, rond 3 ure, te Gavere, in de herberg De Nieuwe Schildekens, tusschen de statie en het dorp gelegen, toen zekere A. Janssens, wonende Oudestraat, aldaar voorbijging. Eenigen gingen buiten en vroegen hem binnen te komen om ook eene pint te drinken. Janssens, die met eenen hunner in geene goede betrekking stond, weigerde, daar hij vreesde mis handeld te zullen worden. Allen liepen toen naar hem, grepen hem vast en be gonnen hem bovenarms te slaan. De ongelukkige kreeg ook talrijke schoppen. Een der aanvallers trok ten slotte een mes bracht Janssens eenen vreeselijken steek toe in den onderbuik. De wonde is minstens 10 centimeters diep en de inge wanden puilden er uit. Het slachtoffer dat ook diepe sneden bekomen had in de vingc-rs met te trach ten h»-t mes af te weren, kon nog zijne ontzaglijke wonde in den onderbuik toe- duwen en zich tot aan het huis van dokter De Geem slepen. Deze niet te huis zijnde, sukkelde Janssens tot aan zijne eigene woning waar dokter de Clippel hem kwam ver zorgen. Langsheen den geheelen weg welke Janssens gevolgd had, was het om zoo te zeggen, één bloedspoor. Het slachtoffer is 35 jaar oud, gehuwd vader van drie minderjarige kinderen, Zijn toestand is onrustwekkend. De dader is ook een gehuwd persoon, Een onderzoek is door de gendarmen in gesteld. Opgepast S Gij allen die hoest oud en jong, wilt ge bronchiet of tering vermijden, neemt onmiddelijk den Borst siroop Depratere van kleurlooze teer en tolubalsem siroop. Hij alléén geneest zon der gevaar, terwijl andere onbekende re mediën schadelijk zijn voor hart en maag en de longvezeltjes verbranden. 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overal te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Schrikkelijke vergissing. Wij hebben dezer dagen verteld dat een lid der bemanning van eene Oostendensche visscherssliep zich zoo zeer bedronken had aan een opgevischt vaatje genever, dat hij over boord viel en den dood vond in zee. De Etoile verhaalt een gelijkaardig geval 't is misschien wel hetzelfde maar met eenig verschil in de bijzonder heden. Tolbedienden hadden in zee eenige dame-jeannes met alcool in beslag geno men. Garnaal visschers vonden eene dier flesschen drijvend in zee en, meenend dat het genever was, deelden zij hunnen vond met andere visschers en deze zoudee hun paart mee naar hunne schuit nemen. Doch alvorens te scheiden wilde men eenen beker drinken en een der visschers nam den eersten dronk. Het was eene brandende vloeistof. De visscher stuikte over boord en was dood. Het lijk werd opgevischt en mee aan land gebracht. De verongelukte had eene vrouw en zes kinderen. Het gerecht zal onderzoeken wat de flesch bevatte. Een jonge geneesheer te Tonge die nog maar een halfjaar getrouwd was, had zich eene kleine kwetsuur veroor zaakt bij het verzorgen van eene zieke vrouw, die in het kraambed stierf. Maar de wond van den geneesheer werd ge volgd door eene bloedvergiftiging en hij overleed, ondanks al de zorgen van de hoogleeraars, die hem behandelden. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 12 J Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. C. Lienart, eig. met M.Van Overstrae- ten, bez.M. Schollaert, tw. met A. Speeckaert, tw. D. De Smet, tababb. met J. Gits, kleerm. J. De Neve, dagl. met L. Janssens, tw. J. Troch, dagl. met M. De Vylder, strikster. A. Ver- moesen, tapis, met B. Vanderhaegen, dienstm. A. Van Langenhove, tw. met M. Parewyck, tw. F. Rimbaut, tw. met M. Van den Haute.br. P. Kersten, caoutchoucb. met C. Kalt. dagl. J. De Smet, tababb. met J. Van Hove, br. OVERLIJ DENS. J. Wauters, w' Ganseman, z. b. 74 j. Gasthuisstr. O. De Sadeleer, m. De Saedeleer. leurder, 73 j Vrijheidstr. P. Hutsebaut, vr, De Mol, z. b. 66 j. Oud. Denderm. st.w. M. Heyman, vr. De Coninck, z. b. 33 j. Brussel, st.w. C. Van der Eist, w* De Petter, z.b. 78 j. Windmolenstr. J. Van Varenbergli m. Schaepdryver, tw. 32 j. St. Camielstr. J. Van den Brempt, wr Temmerman, z.b. 85 j. Oud. Denderm. st.w. A. Bruyn- donckx, bierafir. 24 j. Burghtstr. C. Schelck, z.b. 62 j. Leopoldstr. B. Van den Borre, z.b. 13 jSchoolstr. 1 kind onder de 7 jaTen. BERICHT. Gedurende de Vasten avond'lagen en verders alle Zondagen zal 't bureel des Burgerstands open zijn van 8 tot 9 uren 's morger.ds, alleenlijk voor de aangiften van geboorten en overlijden. De aangever eener geboorte moet bijge staan zijn van 2 getuigen. De eelite ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ KoperslagerLoodgieter en Gazier, TE AELST Kerkstraat 22, (nabij de Groote Kerk). Mr CALLEBAUT, Pharmacien. im. 4 Alost, informe sa clientèle qu'il 1 est désormais dépositaire des BOULETTE8 DËRITAIHE8 de Fourgeaud une seulo guórit iufaillible- meut, en Une seconde et aana retour la plus violente RAGE DE DENTS. En vente dans toutes les bouues pharma cies. 1 fr. 50 le flacon. Zaterdag 4 Maart igo5. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a Garst 00,00 a Haver per 100 kil. 00,00 a Aardappelen de 100 kil. 6,5o a Boter per 3 kil. 8,37 a Eiers de 25 1,98 a Viggenen,per koppel 55,00 a Vlas. dc 3 kil. 0,00 a Ajuin de 100 kil.volgk.w, 32,00 1 00,00 00,00 00,00 7,00 8,91 2,16 65,00 0,00 35,oo Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. ia5,oo 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be- schikbaar, fr. io7,5o de 5o kil. Markt iets vaster. GENT 3 Maart Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,70 a 2,97 Eiers per 26 1,98 a 0,00 ANTWERPEN, 3 Maan Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,25 a 17,50 Rogge 14»00 a '4.25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst i7»°° a Haver - 17.5o a Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 21,75 a 22,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 10,00 tot 1 i,oo fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2.65 a 2,75. VEEMARKTEN, GENT, 3 Maart Getal te koopgestelde hoorenbeesten 55o Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Stieren i* kw. Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren Vette koeien 143 Stieren 64 Magere beesten 143 182 Varkens Loopers Viggens 402 75 a* kw. 0,70 3* kw. o,60 0,70 0,60 0,55 0,80 0,70 o,60 0,82 0,74 0,63 0,90 0,80 o,o0 1,25 0,95 0,0q CUREGHEM-ANDERL. 3 Maart Ter veemarkt werden te koop gesteld540 Ossen, ao3 Stieren, Koeien en Veerz. 796 Men betaalde per kilogram op voet Ossen o,74 a °-94. Stieren 0,64 a 0,87, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,87. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 736- Prijs per kilogr. fr. 0,90 1 ,o5 a 1,20. BRUSSEL 3 Maart Kalveren». Getal te koop gesteld 280, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen 0,95 a 1,00, Kalveren x,35 a 1,45.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2