BEDEVAART naar GENT Dood van baron Lambermont STAATSMINISTER De eerbiedweerdige staatsman, baron Lambermont, is maandag morgend ten 10 i/a ure te Brussel overleden in den ouderdom van 86 jaar. Zaterdag avond had een bloedopdrang hem getroffen, terwijl hij zich in zyn werkkabinet be vond, in het ministerie van buitenland- tche zaken, waar hij nagenoeg zijn leven doorgebracht heeft. Terwijl baron Lambermont op sterven lag, begaf M. Kumps, neef van den over ledene, zich zondag naar Boschvoorde, ten einde mejufvrouw' Lambermont, de enige nog levende zuster van den staats man, over den toestand in te lichten. Baron Lambermont had de gewoonte alle zondagen zijne zuster te bezoeken. Alhoewel M. Kumps met alle mogelijke voorzichtigheid zijne droevige taak ver vulde, was het nieuws een donderslag voor de oude jufvrouw. Zij begon te weenen en kreeg plotseling eene geraakt heid. Dr Planquart werd ontboden, doch alle geneeskundige hulp bleef vruchteloos. Maandag morgend, twee uren voor haar broeder, stierf jufvrouw Lambermont. Zij was 76 jaar oud. MAAND MAART tot het gekroond beeld van den H. Joseph bijzonder vereerd in de kerk van de E.E. Paters Carmelieten Discalsen, op ZONDAG 19 MAART 1905, voor nadere inlichtingen en.kaarten, zich richten tot Elisa Meganck, Hoogstraat, 5, Aalst. Vertrek uitjAalst, 8 u. 13 m. 's morgens. Vertrek uitJGent, 18 u. 55 m. 's avonds. PRIJS HEEN EN WEER klas fr. *,00. 3e klas fr. i,5o. De kaarten moeten ten laatste afge haald zijn den Vrijdag 17 Maart aanst. EEN EN ANDER. Magistraten. Dit is de titel onder vrelken Ie Fransche schrijver Duruskam de schandalen bespreekt, waaraan leden der Fransche rechtbank zich plichtig maakten. Daar sommige bladen te verstaan ga ven dat de schrijver wel zou kunnen voor 't gerecht worden gedaagd, antwoordde Duruskam Ik vraag niets beters. Ik houd ter beschikking van den minister van rechtswezen den naam van den magis traat die op 3 October 1898, u,5oofr. stool. n Insgelijks van dêngene die handel drijft in vrouwen van dengenea die een dossier vervalschte van de magistraten wier bedorvenheid van zeden eene gan- sche stad verontwaardigt van hen die tienstuiverswerk verrichtteden van den magistraat die met booze trukken 't Assi senhof ontkwam. Wat moet dan de gewone bevolking zijn, als de magistraten zeiven dergelijke dingen kunnen aangewreven woiden. Vooral, wanneer men bedenkt dat urn ZB OM DAT ALLES NOG NIET EENS VERONT RUST III Dat is 't pikanstste. De minister van eeredienst, in Frankrijk,heeft laten weten aan het berek, welk de zaak onderzoekt der scheiding van Kerk en Staat, dat het ministerie den voorstel aanveerdt, aangaande het be stendig verbod der processiën op straat. Het vrijdenkers ministerie zal dan alles verbieden wat de godvruchtige mildheid der christenen tot r.u toe had uitgevon den, om toe te laten aan de godvreezende en geloovige bevolking weerdiglijk haren eerbied en hulde te bewijzen aan God en de Heilgen. Geen indrukwekkende stoeten meer van vreedzame bedevaarders van kinder- kens en maagdekens, van zingende gees tslijken, van biddende lieden I Geen andere «toeter, meer zullen toege laten zijn, in naam der vrijheid, dan daze waarin men omwentelingsliederen zingt, of waarin men roept tegen de papen, tegen de koningen, tegen de eigenaars, of wel waarin men den spot drijft met al wat eerbiedweerdig is. De stoeten alleen zullen alle recht hebben op straat, die alle eerlijke lieden van de straat doen wegvluchten 1 Leve de vrijheid... voor de deugnieten I 1 Goedkoope woningen. Wij ont vangen het program van het congres der goede woningen dat dit jaar te Luik zal worden gehouden. 't Is uitsluitelijk in 't Fransch. Dege nen die er meer van verlangen te weten kunnen zich richten tot M, Lepreux, voorzitter, Wolvengrachtstraat, Brussel. Daar er drie ministers al6 eerevoorzit ters aan 't hoofd van dit congres staan en het gehouden wordt onder hooge be scherming der regeering is het te vermoe den dat deze laatste ook hare geldelijke ondersteuning verleent. Laten die heeren ministers dan zoo maar zonder oogluiken toe dat de Vla ming, die toch meê betaalt, in al die Luik- sche congressen totaal buiten gecijferd wordt De centen der Vlamingen schijnen te Luik meer welkom te zijn dan de Vla mingen te zelf. Belgische Volksbond. De aan staande vergadering van het Middenco- miteit van den Belgischen Volksbond. zal gehouden worden in het Wirkmans- huis Eendracht en Arbeid, Brialmont- straat, te Gent, op Zondag ia Maart, ten a ure 's namiddags. Dagorde 1° Aanduiding der plaats waar het congres zal gehouden worden en vaststelling der dagorde. 20 En kwest over den gang der samenwerkende maatschappijen in Engeland. 3° Al lerlei. Alcool in het brood. In een re clame-vlugschrift van Duitsche wijnhan delaars, uitgegeven met het inzicht van de onthouding te bestrijden, is er spraak van den alcool, in het brood bevat. Iedereen, ook zij die meen en geheel onthouders te wezen, maken gebruik van alcool, want in hun dagelijksch brood, nemen zij eene merkelijke hoeveelheid alcool 1 aldus beweren die kerels, die zich willen rijk maken door het aan den man brengen van alcoolische dranken. De Matigheidsbond van Dresden heeft de hoeveelheid alcool doen vaststellen, welke bevat is in 14 kilos roggebrood, dat voor den verkoop gereed lag, in de bakkerij van T. Brienert, in Dresden- Plauen. De ontleding werd gedaan in het scheikuudig laboratorium van doctor Hefelmann te Dresden, aangenomen scheikundige voor het onderzoek der eetwaren. De hoeveelheid alcool, in die 14 kilos brood gevonden, beliep iets meer dan een halve gram, (zeer juist: o,o36 gram per kilo roggebrood). Een felle broodeter, die dagelijks een pond rogge brood opsmult, verbruikt dus nog geene twee honderdsten van een gram alcool. Als het brood versch uit den oven komt, en nog niet aangesneden is, is het natuur lijk rijker aan alcool toch is het hoogste ten honderd, welk in dat nog oneetbaar brood gevonden werd, nauwelijks 4 tien den van eenen gram. Iemand zou dus 20 pond heel versch brood moeten eten, om de hoeveelheid alcool genuttigd te heb ben, bevat in een enkelen liter licht bier, met 4 °/0 alcool. Als die grootverstanden geene andere bewijsredenen tegen de onthouding kun nen vinden, dan is het maar povertjes 1 Vlekken op de zon. Prof. Nijland schreef zaterdag aan het U. Dbl. Er waren heden twee zeer groote stre pen van vlekken op de zonneschijf zicht baar. Een ervan is vrijdag aan den oost rand verschenen, wordt nu in 't verkort gezien cn zal zich eerst over een paar da gen in ware groote midden op de schijf vertoonen. De andere groep van vlekken is, door een donker glas, voor het boote oog zichtbaar, zondag morgend stond de groep even links onder het midden der schijfbij helder weer zal ze nog eenige dagen waarneembaar zijn. De afmetingen van deze buitengewoon groote groep zijn niet minder dan 170" bij 80", dat is ongeveer 122.000 bij 58,oco kilometers, de totale oppervlakte is dus 56 maal doorsnede van den aardbol. Be halve talrijke kleinere zijn er vier zeer grootere kernen te zien, met middellijnen van 10,000 kilometers en meer. De aller grootste meet zelfs of liever met dezer dagen, want zonnevlekken veranderen dikwijls tamelijk snel 22,000 bij i3,ooo kilometers, en is dus ongeveer twee maal zoo groot als de doorsnede der aarde. Een neuter blad. Aldus werd sedert vele jaren Le Soir genoemd. En inderdaad, dikwijla hoorde men vragen, van welke kleur is deze gazet Vele lezers aanzagen haar als waarlijk een onpartijdig, een onverschillig blad. 't Was echter een wolf in een schapenvel. Thans heeft zij haar schijnheilig mas ker afgeworpen en zich in haar waar dag licht getoond. En door deze geloofsbelij denis zal zij in 't vervolg niet alleen als eeu niet-katholiek, maar als een God-loo chenend blad aangeteekend worden. Ten bewijze daarvan volgt hier de ver taling van een uittreksel van een artikel, dat er over eenige dagen in verscheen, en dat genoeg toont hoe walgend godde loos het is. Le Soir b schrijft Het is een eer voor onze twintigste eeuw aan niets meer te gbloovbn. b De goden verslijten zij zijn verdwe nen. De tempels zijn tot eenen tragen, maar zekeren ondergang gedoemd. De ziel, bovennatuurlijke inbeelding, het toe komende leven, troostende leugen, daar houden alleenlijk nog deze denkers zich mee bezig die te angstvallig zijn om de natuur te ondervragen b Wat het geloof aangaat, daarom be moeien zich alleen nog eenige aristocraten van de gedachten, eenige belanghebbende Priesters, eenige klassen, eenige rangen der maatachappij, de eenen omdat sij den drang naar een ideaal gevoelen, de ande ren uit geldzucht of uit schijnheiligheid, maar allen plooien en draaien zij behen dig hun geweten, volgens goeddunken. b Niets bestaat er dan hetgeen wij kun nen voelen al het andere is bijgeloof of vernepene herssendwaling. Onmogelijk, niet waar zich bepaalder uit te drukken over God, de ziel, 't toeko mend leven. Is dat niet de taal van eene goddelooze gazet Mag dergelijke taal in de kristene huisgezinnen gevoerd worden Is dat geen blad dat den laatsten sprankel van ons goddelijk en waar geloof uit de harten zijner lezers moet trekken Nu kent gij Lb Soir b lezers. Gij hebt er zelf kunnen over oordeelen uit haar eigen schrijven. Een vader. De socialistische inschrijving. Het socialistisch hoofdorgaan Le Peuplb doet geestdriftige oproepen tot de Bel gische proletariërs b opdat zij de zestig duizend b werkstakende mijnwerkers gel delijk zouden ondersteunen. De eerste inschrijvingslijst, door het officieel orgaan der roode miljoenairs en vrijmetselaars afgekondigd zegt de Patriots is wel van aard om die on gelukkige werkstakers, door leiders zon der geweten en zonder hart bedrogen en uitgebuit, ernstig te doen nadenken. Deze lijst zal de belangrijkste zijn, want zij bevat de tc groote inschrijvingen deze van den Landerijken Raad der partij (waarvan de kas gevuld wordt door arme werklieden zeiven) 5oo frank die der miljoenairs Vandervelde, Furnemont, Hendrikx, die er ieder 5o frank aan ge waagd hebben, die eindelijk van zeer gekende leiders, wier geestdrift niet hoo- ger beloopt dan tot.... x frank Dat maakt, in alles te zamen, 85o fr. En dat is, wij herhalen het, eene uitzon derlijke ontvangst, waarvan men 's gelijke niet meer zal aantreffen, 't is de lijst die tot lokaas moeten dienen en welke door geene andere meer zal geëvenaard wor den. Welnu, wat zal zij opbrengen aan de werkstakers, de gefopten der socialistische leiders, die eerste uitdrukking der socia listische solidariteit, welke door geene tweede van zulk belang zal gevolgd wor den Zij zijn met 60,000, le Pkuple zegt het zelf. Dat maakt dus juist éénen centiem en vier tienden, voor eiken werkstaker. Dat cijfer is zóo veelsprekend dat het onnoodig is er verder op aan te dringen Sterfgeval. M. Karei Heirbaut, oudstrijder van i83o, is te Nieukerke-Waas overleden in den ouderdom van 96 jaar. Rechterlijke kronijk. Jaak Thielemans, zo jaar oud, kwaad in den nacht van 27 december 1904 met zijne verloofde, juffer Pelerom, Wayez- straat, te Anderlecht. in hare woning. De vader van het meisje hoorde gerucht en dacht dat er dieven in huis waren. Hij nam een revolver, kwam naar beneden en riep Wie is daar Antwoordt of ik schiet! Daar niemand antwoordde, loste hij een schot op eene schaduw die hij zag bewegen. Thielemans werd door den kogel getroffen en stierf aan de bekomen wonde. Maandag werd deze zaak voor de boet straffelijke rechtbank opgeroepen. Pele rom werd vrijgesproken. De ouders van het slachtoffer die 10 duizend frank scha devergoeding vroegen, werden van hun nen eisch ontheven. Wij hebben onlangs de veroordeeling gemeld van Louis Van Ginderdeuren en Frans Vossem, van Gaesbeek. Den 20 october laatstleden ontmoetten de twee betichtten in eene herberg zekeren Ri meaux, die niet goed bij zijn verstand was zij plaagden en tergden hem een heelen tijd en sloegen hem vervolgens dood 1 De misdaad werd gepleegd uit louter vermaak 1 De boetstraffelijke recht bank veroordeelde de twee kerels voor 't toebrengen van slagen die de dood ver oorzaakten zonder het inzicht deze te veroorzaken tot 2 maanden gevang en 5o fr. boet 1 Het beroepshof heeft nu dit vonnis bekrachtigd II Gemeente Moorsel. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia, LUISTERRIJKE VERTOONINGEN op Maandag 24 en Zondag 30 April 1905, om 4 uren stipt namiddag, in de zaal der Meisjesschool, OPVOERING Robrecht Van Eine, geschiedkundig drama in vier bedrijven. Allerhande nieuws. Eerste Communie. Schoone en groote keus van prenten, gedenkenis voor Eerste Communie te be ginnen van 5 fr. het honderd, boekdruk begrepen, ten bureele van Den Den der bode, Korte Zout6traat, 3i, Aalst. AALST. De vastenavonddagen hebben andermaal bewezen hoe zeer de armoede hier de rr uren oploopt, 't Zijn vooral de fabriekwerkers en werksters die zich met gansche groepen vermomd, zin gend, danzend en springend van de eene danszaal naar de andere begeven. Dc koers blijft van de Hoogstraat naar den Molendries. En of er geld word tverteerd en soms eer verloren Een reiziger drukte ons zijne verwondering uit over de paard- jesmolen, barakken enz. die zich ter Groo te Merkt en Hopmerkt bevinden er bij voegende die menschen gaan slechte za ken maken want Aalst wordt als eene stad aanzien waar de werklieden, meestal io nood verkeeren. Zoo, zoo, kom Zondag, Maandag en Dinsdag eens kijken en ge zult kunnen bestatigen hoe zeer onze werkersbevolking in nood verkeert. Denkt ge dan dat de foorekrtnwrs niet weten wat ze doen Ze komen alle jaren terug en moesten ze slechte zaken maken ze zouden zich wel wachten naar Aalst te komen. Of onze reiziger is komen kijken weten wij niet... In alle geval wij kunnen het zeer wel lijden dat de jeugd zich ver- make slechts buitensporigheden keuren wij af. Wij moeten er bijvoegen dat meest buitensporigheden worden bedreven door jongelingen van naburige gemeenten die zich hier komen vermommen en veel al te werk gaan als ware kledders. Geene vechtpartijen zijn bestatigd geworden. Vadermoord te Audegem. Zekere P. Van Herreweghe die sedert eenige tijd van zijne vrouw gescheiden leefde, kwam haar Zondag een bezoek brengen. Er ontstondt ruzie en de zoon Van Herreweghe bracht zijn vader ver scheidene mesteken toe aan de gevolgen der welke hij overleed. Moeder en zoon zijn aangehouden. Te St.-Joos-te.i-Noode heeft men Zondag op eene zolderkamer, waar het krioelde van ratten en muizen, Zerozo- straat, een gepensionneerde luitenant van het Belgisch leger, Valère Madolens, ge boren te Avelghem in i83o, op zijn bed dood gevonden. De oude man die zich met spiritism bezig hield, was in de buurt bekend onder den naam van den a too- veraar. Op de kamer was alles, behang papier, de marmeren platen van lavabo en nachttafel, honderde papierkens, enz., vol geschreven met cijfers Toen de landbouwer Jozef Denis, te Huyssingen (Brabant), van een avond partijtje terugkeerende, aan zijne hoeve kwam, bevond hij zich plotselings tegen over twee kerels. Een dezer, Urbain Devillez, leefde sedert lang in onmin met Denis. Zonder iets te zeggen, begon deze met eene bijl te zwaaien en ging Denis aan het hoofd treffen, toen deze armen ophief. Een der armen werd bijna geheel afge kapt. Het slachtoffer stortte, luid om hulp roepend ten gronde. De twee zonen van Denis kwamen buitengesprongen, waarop de gezel van Devillez op de vlucht ging. Devillez werd alsdan door de twee jongelingen aangevallen. Wat er nu juist gebeurd is weet men niet. Voorbijgangers vonden Devillez badend in zijn bloed liggen. Hij was letterlijk doorkorven. De toestand van Denis is zeer erg; dien gan Devillez is volstrekt wanhopig. Een machinist van Antwerpen werd Maandag nacht ter statie van Dender- monde door een goederentrein verrast en de twee beenen afgereden. De ongeluk kige bleef dood op den slag. Een schrikkelijk ongeluk had zon dag namiddag plaats op de tramlijn te Turnhout. Het 3jarig zoontje van den herbergier Van Reusel, wonende in de Otterstraat, was met twee broerkens lek kernij gaan koopen. Het kind, uit den winkel komende, liep over de tramlijn, die voor de deur ligt. Op dit oogenblik kwam de tram van Arendonck aange- stoomd. De machinist kon onmogelijk nog in tijds stoppen. Het knaapje werd door de lokomoth f overreden en doodge- pletterd. H et ijsclijk misvormd lijkje werd naar het gasthuis gebracht. De stad Hoei was zondag in volle feest om Jan-Jozef Rondschesne, oud- strijder van i83o, te vieren die, nog kloek en gezond, zijn ioae jaar ingetreden is, Men zal zich herinneren dat verleden jaar het eeuwfeest van den braven man plech tig gevierd werd en dat de koning hem te dier gelegenheid tot ridder van de Leo poldsorde benoemd heeft. Frankrijk. De scheiding van Kerk en Staat. Het Fransche Kamerlid Berthoulot, af gevaardigde van Seine-et-Oise, heeft bij het bureel van dc Kamer den tekst inge diend van een ontwerp tot het houden van een referendum over de kwestie van scheiding van Kerk en Staat, na eerst de Kamer en de commissie zijn plan meé- gedeeld te hebben. Het ontwerp luidtDe Kamer ver zoekt de regeering een referendum uit te schrijven, tijdens de Paasch-vacantie over de scheiding van Kerk en Staat in de ge meenten en departementen, door bemid deling van de gemeenteraden en depar tementale raden. Louis Barthou, afgevaardigde van Olé- ron, heeft voorgesteld het wetsontwerp te verschuiven tot na de kiezing van 1906. Hij is namelijk een van de veie afgevaar digden, die niet zal herkozen worden als de scheiding doorgaat. De republikaan- sche comiteiten zijn voor de scheiding, maar de kiezers wenschen haar niet. Zie daar waarom men deze zaak zoo stilaan zoo willen schaveelen, opdat dc menschen het niet te veel zouden bemerken. Engelaud. Kostbare waterkan. Vrijdag is op de veiling bij Christie te Londen iets zeer verrassends gebeurd. Een waterkan uit bergkristal werd ter veiling opgezet. Vijftig pond werd geroepen en men begon te lachen, omdat men dit bod voor een grap hield. Maar binnen twee minu ten was 1000 pond geboden en de hamer viel eerst bij 4300 pond (107,500 fr.) De kan, die onder waardeloos porse- léin wus ontdekt, was afkomstig uit de 16' eeuw zij was van geribd kristal, had d n vorm van een peer, was 6 1/4 inches hoog en met gedreven zilver gemo'nteerd. ZEEVISCHHANDEL H. Arys-De Paepe. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 9, 10 en 11 Maart igo5 TARBOT de kil. fr. 2,25 TAKlïOTTinH 0,60, 1,00, 2,5o Sleur 1,75 HEILBOT fr. i,5o /.alm de kilo, fr. 3,5o 4,00 4,5o Hollandtschen Katseljauxv, fr. 0,80 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 en 3,oo Pladijs't stuk fr. o,3o, 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Rougets fr. 2.00 tot 2,5o Buitengewone Hollandsche Schel- visch fr. 1,00, 1,75, 2,00 en 3,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 7,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,5o Hollandsch Haring 0,20 1 vaatje Al -uvve Haring 2,5o Melkers Haring 2,5o Tongen, groote, midden en klein eoorl. Oost endeiiMClie Vmclitmnk. S. Sedeyn - De Racker, 30, Nieuwstraat, Aalst, gekend voor eerlijken treffelijk gediend te worden tegen matigen prijs. A A NKOMST WEKEL IJKS Hollandsche Zalm fr. 3,00 den 1/2 kilogr. Steur 1,50 n Tarbot 2,00 non Heilbot n 1,25 llollansche Kabeljauw 0,70 n n Tongen fr. 1,00 tot 4,00 het koppel. Holland. Schelvisch fr. 1,00 tot 2,00't «tuk. Koobaard 1,00 n 2,00 Blankenberg. Rog 1,50 n 3,00 Groote Pladijs n 1,00 n 2,00 n Kleine Pladys 0,10 0,20 Peeterman 0,10 n 0,20 Witting 0,10 0,20 Makerau n 0,50 n 1,00 Aberdaan fr. 0.70 den halve kilogr. Garnalen fr. 0,20 de pint. Geparkeerde Mossels fr. 0,12 en 0,15 de kilo. KREEFTEN fr. 2, 3, 4 en 6 't stuk, Alle aanvragen worden met de meeste zorg vuldigheid ten huize besteld. Hij beveelt zich aan de goede gnnst va* eenieder. STAD AELST. Hopmarkt. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i3o,oo 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. ii2,5o de 5o kil. Markt standhoudend. Ill op tie VaHti-navomldiigen. De Gemee teraad, Gezien de wet van 16 en 34 August! 1790, t, XI, art. 3 en art. 78 van de Gemeenteweten de bestaande reglementen. BESLUIT Ak-n 1. Het is toegelaten langs de straten der stad ver kleed en gemaskerd zich te ver toonen den Zondag, Maandag en Dijnsdagder Vastenavondde gen, alsook den er op volgenden zondag telkens tot 's middernacht». Art. 2. Het is verboden aan de gemaskerden te dragen vuurroeren, pistolen, sabels, degens, stok ken, blazen, spruiten, poeder of zemelzakken of elk ander wapen of getuig, waardoor zij iemand kun nen hinderen of bezeereD vermomingen te ge bruiken die de zeden of de godsdienstige overtui gingen zouden krenkenmilitaire oi geestelijke kleederen aan te trekken gesprekken te houden, liederen te zingen of druksels uit te deelen, dewelke iemands eer of de goede zeden zouden kunnen kwetsen anderen aan te randen oi te tergen, on danks verzet in de huizen binnen te dringen. Art. 3. Het is insgelijks verboden de gemas kerden te tergen, le beleedigen of te mishandelen. Art 4. Het is streng verboden naar het aan gezicht van iemand te werpen met iets dat hem kan deren of vuil maken. Geen confetti mogen ge worpen worden in openbare gestichten of lokalen, tenzij na de toestemming bekomen te hebben van de houder» of van degenen aan wier waakzaamheid deze gestichten toevertrouwd zijn. De confettis mo gen langs den openbaren weg niet opgeraapt wor den. Art. 5. Alle gemaskerde of verkleede persoon zal, op het eerste verzoek van eenen politieba- diende, deze moeten vergezellen naar het politic- bureel om zich aldaar te laten kennen en de in lichtingen te geven die hem zullen gevraagd wor- den. Art. 6 Het is uitdrukkelijk ccrooden aa% eenieder zedenschendende of ontuchtige liederen te tingen. Art, 7. De overtreders van de huidige veror deningen zullen aangehouden en geleid worden naar het burgerlijk arresthuis alwaar te hunnen op zichte zulke maatregelen zullen genomen worden als het behooren zal, onder voorbehoud van alle rechterlijke vervolgingen, zoowel tegen hun als tegen de ouders oi personen wettelijk verantwoor delijk, krachtens de bestaande politiewetten en re glementen. Art. 8. De overtredingen aan het tegenwoor dig politiereglement zullen gestraft worden met de straffen van enkele politie aangeduid door hel straf wetboek. Art. 9. De altochtsklok zal op de vasten avonddagen niet geluid worden. Art. 10. De commissarissen en agenten van politie zijn gelast met de uitvoering van het tegen woordig reglement dat zal afgekondigd worden op de gewone wijze der bekendmakingen. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad in zitting van 26 Januari 1900. De Burgemeester- Voorzitter, M.-L. GHEERAERDTS. De Secretaris, Oscar REYNTENS. Vastenavond 1 O O li Gedurende de vasten avonddagen zullen er geene gemaskerde of verkleede personen toegelaten wor den i° Ten lokale van den Catholieken Kring, Groote Merkt. 2' Ter estaminet Ste Ceciila, bij Frans Hoebeke, aan de Sl Martinuskerk. 3° Ter estaminet De Koornbloem, bij de We Frans Callebaut, Korte Zouistraat. 4» Ter estaminet De groene Wande ling, bij Gustaaf De Buck, Sl Jansstraat. 5° Ten lokale De Welkom On- derwijsstraat. 6. In Sint Rochus, bij M. Raspoet- Longé, aas de S' Martens-Hoofdkerk,

De Denderbode | 1905 | | pagina 2