ai ,t umm Jt Postkantoor Aalst-Centrum- Zondagrust. Volkskamer. Allerhande nieuws. mr Eerste Communie. Serklprijzen. Openbare Aanbesteding Dus wij alltn, catholitken, zijn don- koppen en de volksfoppers van Chipka, Somergem en meer andere plaatselijk heden zijn 't verstand, 't vernuft, de be kwaamheid, de geleerdheidheid in per soon, maar jammer is 't dat al die groene helden door hunnen handel en wandel ons vertoonen dat ze verre gevorderd zijn op den weg naar Gheel.... Tram Anlsl Tor joden- Deu<lerti>*ul4'rii - Nlnove. Men vraagt ons of de Gemeentebesturen van Erembodegem, Haeltert, Eerkxken en Ninove eene beslissing hebben geno men aangaande de tusschenkomst tot het dekken der studiekosten van de be doelde tramlijn. Aangaande Erembodegem en Ninove bezitten wij geene inlichtingen. Wat Haeltert en Kerkxken betreft, deze Ge meenten schijnen g'en belang te hebbtn in 't ontwerp waarvan de aandeelen in de studiekosten door Aalst en Denderhautem zijn gestemd. Immers de richting dezer tramlijn zou zijn Aalst-Terjoden, Den derhautem- Anderenbroeck, Denderhau- tem-Vondelen, Denderhauti m-Dorp, Ni nove, alwaar verbinding met de reeds bestaande tramlijnen. Groene Pie kondigt met zichtbaar genoegen aan dat de Volkskamer op haar budjet een pensioen van 2000 fr. 's jaars, onder zekere voorwaarden, heeft toege staan aan de W* en kinderen van wijlen M.Alois De Backer. Geen wonder nu denkt hij immers niet meer verplicht te zijn duizend franks van zijne parlemen taire vergoeding te, moeten afstaan aan de weduwe en kinderen van zijnen over leden vriend. Belofte is schuld en in dees geval moet de schuld des te meer gekwe ten worden daar, dank zij de genomene verbintenis, duizenden kiezers hunne stem aan de groene cAndiciatenlijst gun den. Maar wie zich op eene zelfs plech tige belofte van ten groene volksfopper vertrouwt, steunt op een gebroken siok. De leus der groene volkstoppers is im mers Alles voor 't oordje en alles voor de baat en Groene Pie zal O stellen en alles meèdragen Pilatus Daens heeft wel de 80 zilverlingen opgestreken die de Fransche socialisten voor hem in de logic gebedeld hadden Dendergalm en na hem Pilatus klagen de onzedelijke liederen aan die hier door gemaskerde lieden, gedurende de vastenavonddagen, zonder eenige be teugeling der Policie, gezongen werden. 't Is eene schromelijke misdaad, een lafhertig schelmstuk en het moet grouw- zaam geweest zijn, zegt Pilatus, want Dendergalm die van geen klein gerucht schijnt vtrveerd te zijn, deelt er een lang artikel met grootc letters over meè. Vooreerst Wie zaten achter het mas ker verdoken Waren het soms geene liederlijke blauwe of roode jannen die eens lucht gaven aan 't zedenverderf dat in hunnen boezem schuilt 't Is grootclijks te veronderstellen... En al de schuld wordt Burgemeester en Schepenen aangewreven... Sedert wanneer zijn Burgemeester en Schepenen de vertegenwoordigers van 't Parket Sedert wanneer zijn ze ge last proces-vei baal op te stillen tegen dezen die de strafwetten miskennen of overtreden Dit recht behoort uitsluitelijk toe aan den Officier van 't Parket hier te Aalst, den heere Commissaris van politie.'t Is dus de houding van den heer Commis saris van politie en zijner agenten die wordt beknibbeld, gehekeld... Wij beweren niet dat er geene zede- schendende gezangen werden uitgebraakt alhoewel ze, ten meerderen deele, slechts maar van verregaande dubbelzinnigheid getuigen. Nu, men zal met ons bekennen dat de politie toch op alle plaatsen te gelijk niet zijn kan. Overigens wij zijn verzekerd, dat waren er onbetwistbare zedenschen- dende gezangen in tegenwoordigheid der agenten gezongen de dadelijke beteuge ling zich niet zou hebben laten wachten. Groene Pie spreekt van 5 familiën die zoo gezegd onder Burgemeester De Ghtest, dus bijna over 40 jaren, liberaal waren en nu tot de catholi» ke Partij be- hooren. En die vijf familiën bekleeden ieder twee plaatsen, natuurlijk bezoldigde- plaatsen... Wij kennen die familiën niet maar wel eene familie, deze der twee broeders Daens, die beide eene bezoldigde plaats bekleeden van 4000 patotterkts cn dc eene verkreeg ze door afkeuilijke, dus be drieglijke middelen. En wat het liberalismus, van over 40 jaitn betrtft, dit liberalismus is op verre na niet te vergelijken aan 't hedendaag sche. Die liberalen van toen waren chris ten menschen die 'sZondags mis hoorden, op tijd te biecht en te communie gingen, die hunnen paaschen hielden en zich on derwierpen aan de geboden der H. Kerk, terwijl de hedendaagsche liberalen ten groottren deele vrijdenkers zijn, godver- loochenaars, bespotters van Gods gebo den, beschimpers der godsdienstige cere moniën, vtrsmadtis van priesters en kloosterlingen, kerels die naar kerk noch kluis omzien en bij gevolg hunnen paaschen niet houden en daarbij vloeken en zweren. En dit laatste soort liberalen zijnde bondgenooten van de groene ketters en omdat het hunne bondgenooten zijn, zijn ze dan ook goede christenen. De Aalstersche catholieken zijn volgens de groene ketters geen goede christenen, maar zij ze zijn het. Dus om goede christen te wezen moet men 1° liberaal zijn naar de nieuwe mode 20 lijk de groene ketters veel Ier ktrk gaan om O- L- H. nen vlassenbaard aan te doen, Judas, verrader zijn, met de liberalen mtêhuilen en dansen, mits duimkruid der francmajons, lijk ze schui felen. De Pater Capucien preekte het zoo wel Gelukkiglijk. zegde hij, zijn er te Aalst niet veel zulke n-jnsllsiuhd, of liever verachtelijke groene ketters. T Spaarzaamheid in België. De algemeene spaar- en lijfrentkac, onder waarborg van den Staat, heeft onlangs het verslag uitgegeven over hare verrich tingen gedurende September en Augusti laatsth den. Daaruit blijkt dat er gedurende die maanden frank 57,771,321.19 werd inge bracht, dat is fr. 2,327,076.79 mindbr dan er werd teruggehaald. Ten slotte bleef er den 3o September, wegens boek- jesinbreng fr. 737,794.599.59 (gewone burgers: frank 720,466,089.79; openbare inric .tingen fr. 17,328,500.80). In de lijfrentkas werden in de twee maanden 758,796 stortingen gedaan, ten bedrage van fr. 4,671,749.99, waarvan fr. 699,334.62 met voorbehoud van kapitaal, 9,634 nieuwe boekjes werden afgegeven, waarvan 8.984 op stortingen door midde laars gedaan. De verzekeringskas eindelijk, heeft in Augusti en September 724 nieuwe over eenkomsten gesloten, en fr. 513,899.19 als verzekergeld geïnd. Den 3o September liepen er 25,221 overeenkomsten terwijl de verzekerde waarde fr. 59.046,418.68 bedroeg. (Arbeidsblad.) De Werkstaking heeft in de kom van Charleroi 3 1/2 millioen en in heel Henegouwen 7 millioen aan arbeids loon door de werkende klas doen verlie zen. Ja, ja de socialisten zijn de rijkmakers der werkiie. En nu rekent men nog niet meê de nahttlen veroorzaakt aan den gewonen gang van zaken, de ijzer- en andere fabrieken, die bij gebrek aan kol.n niet konden werken, de stremming in den kleinhandel bij gebrek aan contant geld. Men voege daarbij dat de werkstaking der glasblazers meer dan i5 millioen aan arbeidsloon heeft doen verloren gaan. En dat alles om niets, volstrekt niets te winnen Slechte herders Zijn eigen Requiem. De dooden kunnen vooitaan hun eigen Requiem zin gen Een rijke koopman te Coik(Ierland), Porter genaamd, die een schoor.e bary tonstem bezat kwam tens op de gedachte een Requiem voor d> phonograaf te zin gen. Toen hij op sterven lag, herinnerde hij zich dat en gaf als zijn laatsten wil te kennen, dat men de phonograaf op zijn lijkkist zou plaatsen, die zijn eigen stem dan moest laten hoonn gedurende den tocht naar hel kerkhof. En aldus geschied de het. Gemeente Moorsel. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia. LUISTERRIJKE VERTOON 1NGEN op Maandag 24 en Zondag 30 April 1905, om 4 uren stipt namiddag in de zaal der Meisjesschool, OPVOERING: Robrecht Van Eine, geschiedkundig drama in vier bedrijven. Kerkerlijk nieuws. Wij vernemen dat er met den aan staanden Paaschtijd eene groote zending zal plaats hebben in de drij parochie kerken van Aalst. De Sermoenen zullen gepredikt worden door Paters Redemp toristen uit Brussel, Antwerpen en Luik. Rechterlijke kronijk. Brandstichting. Een boer van Nosseghem was aan zijnen eigenaar ver scheidene pachttermijnen schuldig. Op zekeren dag kwam een landlooper hem werk vragen. Werk heb ik r iet, zegde de boer maar indien gij mijn ovenhuis in brand wilt steken, zal ik u vijf frank geven. Dat ovenhuis %vas voor een paar hon derd frank verzekerd. Des avonds brandde het gebouwke af. Gendarmen, veldwachter en dorpelingen snelden toe en de brandstichter werd aan gehouden. Hij w. rd ondervraagd en ver telde den gesloten koop. De boer werd tot 8 en de landlooper tot 4 maanden gevangenis veroordeeld. IVieii w j rgil t en nun Z. II. den Pnus. Opbrengst vorige lijstes fr. 490,00 Een moeder en een kind 20,00 De dragers van Spaarboekjes op het Postkantoor te Aalst Centrum genomen, worden uitgenoodigd hun boekje binnen te brengen ten einde nazicht en inschrij ving der kroozen of interesten. Friesterlijke benoemingen Z. H. de Bisschop heeft benoemd Orderpastoor te St-Nikolaas, den E. H. Verstraeten, onderpastoor te Mater. Leeraar te Sottegem, den heer Van Durme, diaken in het Seminarie. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker Zondag 19 Maart 1905 M. Ghysselinckx, Molenstraat. Rechten op de vreemde hop. De heenn Woeste, de Bethune, De Coster, Van der Linden, Colaert en Van Merris, catholieke Volksvertegenwoordi gers van Aalst, Brussel en Icperen komen een wetsontwerp aan te bieden, voor stellende een inkomrecht van a5 fr. de 100 kilogr. op de vreemde hop te heffen. Zitting van 14 Maart. Baarde- gem en Santbergen. VRAAG door MM. Woeste en de Bethune Vraag gericht tot den heer Minister van spoor wegen a Zullen de werken betreffende de sta tiën van Baardegem en van Santbergen worden uitgevoerd in den loop van het aanhangig werkseizoen Zal met de ont eigeningen weldra worden begonnen Antwoord Dijnsdag aar,st. TRAMLIJN AalstHerdersemWieze Dender- mondo De heer algemeene Bestuurder der Buurtspoorwegen komt aan onze catho lieke Volksvertegenwoordigers M. M. Woeste, De Sadeleer en de- Bethune als ook aan den lieer Volksvertegenwoor diger De Bruyn van Dtndermonde te laten weten dat om aan de vraag der be langhebbende gemeenten te voldoen zij van het Gouvernement verzoeken het in aanmerking r.cmen der lijn van Dender- monde naar Aalst. AELST. Creemboter. Markt van Zaterdag 18 Maart 1905. i5o kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 333 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2670 kilogr. Schoone en groote keus van prenten, gedenkenis voor Eerste Communie te be ginnen van 5 fr. het honderd, boekdruk begrepen, ten bureele van Den Dender- bode, Korte Zoutstraat, 3i, Aalst. Aan ons nummer 3725 be hoort het mengelwerk Iwein van Aelst, als bijvoegsel. PERU GUANO, zie aankondiging 4' bladzijde. Iets dat de moeite waard is ge kend te zijn, is ons door eenen onzer medeburgers gezeid. M. Edmond Cooman, 5, Vrouwstraat, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan een jaar had ik soms zoo scherpe nierpijnen, dat ik alle werk moest staken en dikwijls niet kon slapen mijn water was altijd troebel zonder de minste reden was ik aanstonds vermoeid en afgemat de mid delen bleven nutteloos en ik was mis troostig, niet meer weti-nde wat doen. Ik vernam alsdan de genezingen door de a Foster Pillen voor de Nieren verkre gen ik wilde ze beproeven en haalde er eene doos bij MDe Valkeneer, apothe ker te Aalst. Ik mag u bekennen, dat zulks mijne genezing was, want na drij dagen voelde ik mij reeds beter en na ttne week was ik teenemaal hersteld. Ik verklaar het bo venstaande waar en machtig u het ken baar te maken. Doet iedere verkoudheid u huiveren en heeft ze dadelijk invloed op uwm rug ge volgd door stoornis in de werking der nieren Verhit In t gebruik van sterke dranken, koffie, bier of thee uwe niersn Zijt gij spoedig boos en lastig gevallen voor kleinigheden Hebt gij koude han den en voeten Zwclb n uwe beenen en voeten op Hebt gij wallen onder de oogen Lijdt gij aan rhumatieken, hoofd pijn of rugpijn Wordt de werking der nieren onregelmatig en brengt zij gruis voort Indien er zich een van deze ken- tec-kens voordoet, 't is dat er bij u of zwakte of ziekte der nkren is en deze kenteekenen waarschuwen u voor meer gevaarlijke ziekten. Wat gij ook doet en wat gij ook denkt dat uw ziekte is, let goed op uwe nieren bij het eerste tec-ken dat er iets verkeerd is. Geeft hen de hulp, die zij juist noodig hebben,'*, is te zeggen, die welke de Foster Pillen voor de Nieren geven, het grootc geneesmiddel voor de nier- en blaasziekte en ziet hoe goed en welgezond gij u zult bevinden zelfs na slechts eenige dosissen. Verzekert u «lat men u der Foster's Pillen voor de Nieren geve, van de zelfde soort als die welke M. Cooman gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 frank 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de En gel sche Apotheek van Ch. Delacre. 5o-52 Coudtnbergstraat, te Brussel, Algemeen Depothouder voor BHgië. AALST. Diefstal van katoen. De politic-agent De Wael die donder dag nacht van dienst was langs de Bou de wij nkaai, bemerkte dat twee kerels zakken aan 't lossen waren uit een scbip dat aldaar gemeerd was. Dadelijk verwit tigde hij den Brigadier Colson die in de buurt woont. Beide begaven zich ter plaats en bestatigden dat de zakken die men op eene berrie had gelegd met katoen waren gevuld. Dit katoen was gestolen van eene lading bestemd voor eene der spinnerijen onzer stad. De schipper poog de de agenten om te koopen hun belo vende dat hij hen 't noodige katoen voor eene matras zou bezorgd hebben indien zij ie zaak zonder gevolg wilden laten onnoodig bijna er bij te voegen dat ze weigerden.De Adjunct-Commissaris Gits, op zijne beurt verwittigd, stelde een ver der onderzoek in. 't welk den verheeler deed kennen. Proces-verbaal werd tegen dieven en verheeler opgesteld. AALST. Werkongeval. Dijnsdag 11. was zekere Frans Vander Meersch, werkman ter spinnerij der Kei zerlijke Plaats, best gekend onder den □aam van u Kapiteintjes gelast met kas sen op te halen bij middel van den ophaler. Het tuig werd in beweging ge bracht terwijl Vandt-r Meersch zich tus- scht-n de kassen en de platen bevondt met 't ongelukkig gevolg dat zijne borst werd ingedrukt tn 8 ribben braken. Het slacht offer dat slechts 20 jaren oud is, werd in droevigen staat naar zijn ouderlijk huis, Gecraardsbergschen steenweg, overge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Een öojarige, B., zat Zondagavond te Wetteren, met de kaart te spelen in eer.e herberg van de wijk Molenhoek, toen de genaamde D. M. in gezelschap van eenen gemaskerde binnentiad. Deze laatste begon B.... scheldwoord: n toe te richten en er ontstond weldra twist tus- schen hen. Nadat deze gestild was, ging B, die in de buurt woont, huiswaarts en de baas der herberg, om verdere moeilijkheden op straat te vermijden, vergezelde B. tot tegen zijne woning, terwijl de twee ande- n-n in de herberg gebleven waren. Bij zijne terugkomst verzocht de baas gezien het gevorderde uur, dat allen de herberg zouden verlaten. Ei nige stonden later hoorde de vrouw van B.., die in haar bed lag, iemand op straat zeggen Trek uw mes en ont waarde tevir.s de stem van haren man. Zij sprong het bed uit en naar buiten, zij zag twee personen, onder welke zij D.M. erkende, vluchten, haren man in dc straat latende liggen. Zij bracht hem binnen huize, terwijl stroomen bloeds weldra gansch den vloer bedekten. De bijgeroepen genetsheer bestatigde dat de ongelukkige acht messteken had bekomen twee over het linkeroor, een in 't voorhoofd, een in de rechterwang, twee in de zijde, een van 10 c/m. lang en 3 diep in den rechtervoorarm en een in den buik. Alhoewel zoo deerlijk geha vend, hoopt de geneesheer den ongeluk- kigen B. nog te kunnen redden. Hel parket van Dendermonde is van de zaak ingelicht. Ook te Brussel wordt algemeen ge klaagd over het confetti werpen, dat geen vermaak meer is, maar in eene al te verre gaande brutaliteit ontaard is. Nog erger, men maakt er een middel tot gauwdieverij van. Onder voorwendsel de jufvrouwen de confetti in den hals te werpen, berooft men ze van brochen, kettingen, enz. Kom, 't is maar 't beste dat het verboden wordt. Een Duitscher zond over eenigen tijd eenige oude schilderijen van waarde naar Brussel, om in eene bijzondere ten toonstelling geplaatst te worden. Maar op den weg van den entrepot naar het ten- toonstellingïlokaal, werden er tw<e schil derijen vermist. Een onderzoek bleef lang vruchteloos maar eindelijk werd ont dekt, dat een inwoner van Sint-Gilles een der schtldcrijrn had aangekocht voor 26,000 fr., nadat het stuk reeds door ver- schillige handen gepasseerd was. De goede trouw van den aankooper kon niet verdacht worden. Niettemin is het kunstwerk in beslag genomen en ter griffie der rechtbank geplaatst. Van de andere schilderij hoort men niet., De eerste paardenmarkt van het jaar te Brussel had maandag plaats. Er waren 1100 paarden ter markt. De hoog ste prijs bedroeg 2400 fr. De stad kocht vijftien paarden voor den reinigheids- dienst. In de Smidstraat te Brussel, kwam zekere J- B. R. dronken thuis en werd hierover berispt door zijne moeder. Dit maakte hem woidend zoo dat hij de oude vrouw begon te mishandelen. De schoon zoon, die in de buurt woont, snelde toe om de moeder te verdedigen en nu ont stond er een gevecht man tegen man. De schoenbrofi, geen ander middel ziende om den dronkaard meester te worden, pakte hem vierkant op en wierp hem door het venster op straat. Het spreek woord zegt er is een bijzondere God voor de dronkaards. De kerel kwam er zonder eenige kneuzing af en had nog kracht genoeg om zich met geweld te verzetten tegen de policie, die hem wiJde aanhouden. Zekere C.. van Nederbrakel, die het hof maakte aan Mej. N..., had verno men dat deze een minnaar had. Hij be sloot haar te dooden. Zondag ging hij het koppel afwachten. In de duisternis zag hij een paar naderen. Denkende dat het Mej. N. was met haren minnaar, schoot hij. Hij trof twee andere inwoners, die doodelijk werden gekwetst. C. werd aan gehouden en naar de gevangenis van Oudenaarde gevoerd. Op de wijk Vrouwenetkhoek te St-Nicolaas was P. J., bijgenaamd de Stale, boereknecht, door zijnen meester, landbouwer Thierens, wcggezoBden. Maandag avond, rond 6 ure, wilde bij terug in zijnen dienst wederkeeren, niet tegenstaande er voor hem geene hoop meer was. De dochter, die wi-t dat hij terug zou komen, was reeds elders gegaan en de landbouwer was alleen te huis. Na herhaalde maal op de deur geklopt te hebben, ging J. eenen riek halen, stak er gedurig meê op de deur, zoodanig dat de punten er door kwamen en hij door aan houdend geweld binnen geraakte. De baas, voor zijn leven vreezende, nam eene spade, die daar in den hoek der keuken stond cn gaf er hem twee slagen meê op het hoofd, zoo dat het bloed over vloedig uit twee gapende wonden vloeide. Toen hij onschadelijk gemaakt was, werd er om de gendarmen gezonden die hem naar het policiebureel brachten, waar hij door dokier Burghgrave werd verbonden, dii. verklaarde dat de wonden niet doode lijk zijn. Dinsdag wierd hij weer opgeëischt door de gendarmen, die hem na een verhoor in vrijheid lieten. Terwijl men volop danste in het Boldershof te Kortrijk, hoorde men de ontploffing van de naphtebus, die den motor van het draaiorgel in beweging brengt. In een oogwenk stond het einde der zaal alsook het orgel in vlam. Men begrijpt welke paniek er ontstond, en hoe de dansers maakten dat zc weg kwamen. De patroon en zijn bediende werden ge wond door de ontploffing. Het orgel, dat niet verzekerd is, was 18,000 fr. waard. Een student der hoogeschool te Leuven, een Griek, die mislukt was in het exaam van ingenieur, liep de woning van den rector binnen en sloeg daar verschil- lige voorwerpen ir. stukken. Hij viel ook de voorbijgangers aan, onder anderen een priester, die verplicht was, de kazerne binnen te vluchten. Er waren zes policieagenten noodig om den armen stu dent, die plotseling zinneloos was gewor den, aan te houden. Men meende in den loop van den nacht dat het slechts eene voorbijgaande crisis was geweest en liet hem vrij, doch hij herbegon zijne aan vallen, zoodat men hem eindelijk voor goed moest opsluiten. Verleden Zondag kwamen eenige verkleden in de herberg van D. Mette- penningen, in de Molenstraat, te Eecloo, onder de virkleeden waren er drie, die eene pruik van vlas droegen. Een van hen ontstak zijne sigaar en wierp het stekske weg, niet wetende dat er een ge maskerde op den grond bc-zig was met allerlei toeren te doen het stekske raakte zijn valsch haar, en weldra stond hij in brand. Hij sloeg als zinneloos met het hoofd weg en weer, waardoor hij 't vuur meedeelde aan twee zijner makkers, die ook weldra in vlam stonden. Aanstonds vlogen de aanwezigen hen ter hulp en konden na veel moeite de brandende klee deren uitdooven. Dank aan de moedige aanwezigen zijn er de gemaskerde met verbrande kleederen en den schrik van afgekomen. Vier kinderen te Ronsiwaarvan het oudste nauwelijks 4 jaar telt, speelden... met eenen revolver. De ouders die bene den waren, hoorden een schot en een val. Zij gingen zien en vonden sen der kinde ren, een meisje van 2 1/2 jaar, dood op den vloer liggen. Een honderdjarige. Heden Zondag zal te Avelgem met veel plechtig heid de ioo« verjaar lag gevierd worden van Lucia Vlieghe, weduwe van Ignaas Vermeulen, geboren te Meestert en die te zamen met hare oudste dochter, die haar 8o* jaar heeft bereikt en ongehuwd is ge bleven, reeds meer dan 60 jaar deze ge meente bewoont. Een allegorische stoet zal de jubilarisse van hare woning naar de kerk brengen. I>e kinderfeesten zijn uitge steld uit oorzake van den kinkhoest die altijd hevig heerscht. Ouders, wilt gij uwe kinderen vrijwaren van den hoest en de erge gevolgen die er uit voortspruiten, geeft hen Siroop Depratere, hij zal de redder zijn uwer lievelingen 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overalte Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Een landbouwer van Florenville werd 's avonds bij het naar huis gaan, aangevallen door eenen persoon, die- hem verscheidene messteken toebracht. De gekwetste, Duparque, heeft inlichtingen kunnen geven, die tot de aanhouding leidde van zekeren Gérard, met wien hij in twist leefde. De wonden van Duparque zijn doodelijk. Oostenrijk. Slecht eindigende grap. Eene car navalsgrap te Budapest heeft een tragisch einde gehad. Er was op een gemaskerd bal een dame. die door haar verschijning en haar geestigheden buitengewoon de aandacht trok.Toen devroolijke stemming het toppunt had bereikt, ontdeed de dame zich van haar masker en herkenden haar dansers in haar een schrijnwerkersgezel. Drie der gefopte mannen zijn daarop zoo woedend geworden, ilat ze hun mes trok ken en daarmee den gezel te lijf gingen. Deze is kort daarna aan de hem toege brachte verwondingen gestorven. SOCIÉTÉ ANONYME DES USINES Roos, Geerincli'x De Naeyer, A L O S T \rfO|MrCALLEBAUT, Pharmacisn. ^lost, inf»*"™® ea clieutèle qu'il est désormais dépositnire des BOLI.ETTEB DEKTAIltli») de Fourgeand uce seule guérit infaillible- ment, en una seconde et sar s retour la plus violente RAG F DE DENTS. En vento dans toutes les bonnes pharma cies. 1 fir. 50 le flacon. Zaterdag :8 Maart 1905. fr. 00,00 a 00,00 Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.pèr koppel Vlas. de 3 kil. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,0b 00,00 a 00,00 7,00 a 0,00 7,92 a 8,91 1,71 a 1.80 65,00 a 75,00 3,69 a 3,87 L'assemblèe générale ordinaire aura lieu le 10 Avril 1905 A 14 heures, au siége social, rue de Bruxelles, 34, A Alost, ORDRF DU JOUR i* Approbation du bilan de l'exercice 1904. 2° Nomination statutaire. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 20 Vrouwelijk idem 9 9 Huwelijken. B. De Strooper, tabakb. met M. Roe- landt, tw. C. Schits, dagl. met M. Nuël, z. b. J. Simal, bed. niet C. Pal- sterman, z. b. C. Seminck, dagl. met R. Van der Eist. overlijdens. R. De Neve, man Franck, dagl. 37 j., St. Camielstr. P. Tillon, m. Batens, dagl. 60 j., Oud. Denderm. stw. M. Storpel, vr. De Middeleire, z. b. 40 j., Gentschen stw. J. Van Malderen, m. Podevyn, kleerm. 67 j., Windmolenstr. A. Van der Kelen, w* Wauters, z.» b. 60 j., Nazarethstr. R. Schellaert, t. b. 62 j., Zonnestr. M. Hendrickx, vr. Van den Steen, z. b. 52 j., Moorselb. BERICHT. Het Bureel des Bur gerstands dezer Stad is alle Zondagen open van 8 tot 9 uren, 's morgends al le. nlijk voor de aangiften van Geboorten en Overlijden. De aangever eener ge boorte moet bijgestaan zijn van 2 getui gen. Ajuin de 100 kil.volgk.w, 35,00 a 00,00, Hopmarkt. Aalstcrhop 1904 beschikbaar fr. i32,5o tot 135 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 120,00 de 5o kil. Markt vast GENT 17 Maart Tarwe, per 100 kilos fr. 17,op a 00,00 Rogge 19,00 a 00,0® Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,70 a 2,88 Eiers per 26 1,80 a 0,00 ANTWERPEN. 18 Maart Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,50 a 00,00 Rogge 14,00 a 14,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 18,75 a 19,25 Haver 17,75 a 18,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeên 22,25 a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 7,00 tot 8,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2.00 a 2,25. VEEK ARK TEN GENT, 17 Maart Getal te koopgestelde hoorenbeesten 65i 31 Vette koeien 200 o Stieren 60 52 Magere beesten 223 571 3i Varkens 257 8 Loopers 8 120 Viggens 237 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Stieren ie kw. 0,78 2 Koeien Vaarzen Ossen Varkens Kalveren 0,82 'lew. 0,70 3®kw. 0,62 o,65 o,55 0,70 0,60 0,75 o,65 0,86 0,00 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 16 Maart Ter veemarkt werden te koop gesteld: 608 Ossen, 244 Stieren, Koeien en Veerz. 808 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0.76 a 0.96, Stieren 0,66 a 0,89, Koeien en Veerzen o,66 a o,83. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 806. Prijs per kilogr. fr. 0,80 1,02 a 115. BRUSSEL 17 Maart Kalveren*!. Getal te koop gesteld 25o, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen 0,95 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen 0,95 a 1,00, Kalveren i,35 a 1,45. I)e eclite ZIJN TE VERKRIJGEN BIJ Pli Liebaut-Huysman KoperslagerLoodgieter en Gazier, TE AELST Kerkstraat 22, (nabij de Groote Kerk). Dopipht -Felix DE COCK, UCI ILllü. heeft de eer het publiek te berichten dat hij zich komt te vestigen, te Aalst-Mijl beek, Ouden Den- dermondschen Steenweg, 35, als Voeger in alle stelsels. Gelast zich ook met het herstellen van oude gebouwen, 't is gelijk in welken staat zij zich bevinden. Gematige prijzen. Let wel op het adres Ouden Dender- mondsche Steenweg, tegen het Gesticht voor ongeneesbaren. STAD AELST. DER OPRICHTING van eene gaanderij in de Academie. Het college van Burgemeester en Schepe nen der Stud Aalst zal op Maandag 27 Maart 1905, om 11 uren voormiddag, ten siadhuize, ter gewoDe Zittingzaal in het openbaar over gaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van de werken voor de op richting van eene gaanderij tot vergrooting der lokalen van de Academie van Schoone Kunsten. De begroot in gsstaat der uit te voeren wer ken bedraagt 2»,300 FVanken. De aanbesteding zal geschieden naarvolgens de voorschriften van het lastencohier cn de aanduidingen van de plans en bestek berus tende op het gemeen te-secretariaat alwaar men allo werkdagen van 9 uren 's morgends tot'8 middags er van kennis kan nemen. D9 aanbiedingen op zegel geschrevon, zul len onder aan de Post aanbevolen omslag ge stuurd wordou aan Mr den Burgemeester der Stad. Zjj moeten ten mioslo twee volle dagen voor dun dag der aanbestediug in de 1'ost be steld wezen. Zij zullen gezonden worden on der dubbelen ornslug de uitwendige zal be halve het adres van den heer Burgemeestor bet opschrift dragen Aanbieding voor de onderneming van Openbare Werken, n de

De Denderbode | 1905 | | pagina 2