Robrecht Van Eine, EEN EM AM DER. Kerkerlijk nieuws. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Eerste Communie. Holland. Hopmarkt. ZEEVISCHHANDEL ff. Arys-De Paepe. S. Sedeyn - De Backer, Frankrijk, Openbare Aanbesteding. Gemeente Moorael. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia. LUISTERRIJKE VERTOONINGEN op Maandag 24 en Zondag 30 April 1905, om 4 uren stipt namiddag in de zaal der Meisjesschool, OPVOERING geschiedkundig drama in vier bedrijven. Snelheid bij de dieren. Indien alle viervoetige dieren eens deelnamen aan een wedstrijd over den korten afstand, zegt Db Fiets, dan zou de hazewind het winnen, die soms meer dan ia5o M. in de minuut rent. Het paard, dat zijn maximumsnelheid bereikt met nóo M. in de minuut, zou den tweeden prijs krijgan. Dan de giraffe, die 900 M. in de minuut aflegt, vervolgens de tijger, die u inhaalt, wanneer ge niet meer dan 860 M. rijdt het rendier, dat 85o M. in de minuut snelt de wolf, die 570, en de haas de 400 M. in de minuut beenen maakt. Van de vogels houdt de postduif het record mei laoo M. in de minuutde albatros vliegt bijna even snel. Wat de visschen aangaat zwemt de bruinvisch het hardt, 3i K. M. per uur, de zalm haalt het tot i3 Engelsche mijlen en de haring tot 12. De walvisch. om ook een zwemmend zoogdier te noemen, kan het, als hij in angst zit, tot 14 mijlen in het uur bren gen, maar dat houdt hij niet lang uit. Den echte liberaal. Hij heette Laurent toen hij nog leefde en van hem schreven de liberalen dat hij c het libera- lismus vertegenwoordigde lijk het moet zijn. 1 Een afgod is hij voor alle echte liberalen. Waarom Omdat hij zijn leven lang sprak en schreef om de twee groote liberale prin ciepen te verdedigen i° Onverdraag zaamheid a° haat tegen de Catholieke Kerk. Onverdraagzaamheid hij was het die schreef dat al degenen die in eene school door de Geestelijkheid bestierd, wa ren opgevoed onwaardig zijn eene open bare functie te bedienen dat de Staat verplicht is alle catholieken bum n alle plaatsen te houden. 1 Haat tegen de Kerk a Godsdienst oefeningen zijn kwakzalverijen 1 en 1 de mannen van de Fransche Revolutie had den geen ongelijk als zij zegden dat de priesters arlekyns zijn in 't zwart gekleed, en een groote brandstapel moest gemaakt worden van de biechtstoelen. Catholieken, herinnert u die echte liberale princiepen als de liberalen u komen vertellen c dat zij verdraagzaam zijn, en niet tegen de Religie. Dank voor 't compliment. In een liberaal blad wordt gezegd dat de strijd tegen de alcoolplaag niets anders is dan klerikale kiespropaganda. 1 Dus menschen van den jenever aftrek ken, is er catholieke kiezers van maken. Wij hebben nooit het tegendeel be weerd. Wij hebben zelfs (getuige het tijdvak der •plezantemannen.deNantjes# en andere propagandisten van dien tijd) meermaals gezien en geschreven dat men bij middel van alcool veel liberale kiezers fabrikeeren kan. Wat waren de wijkkermissen en andere zwelgpartijen anders dan middels om liberale propaganda te maken (Handelsblad). Nog een die zich bekeert. Een Luiker radikaal, M. Hanson, een der be stuurders van het ongodsdienstig, radi kaal dagblad l'Express van Luik, werd dezer dagen ziek. De man wist dat zijn einde nabij was en wat doet hij Hij laat den priester roepen, spreekt zijne biecht, wordt bediend en kan zijne vreug de niet uitspreken van met God verzoend te zijn. Hij werd onder de gebeden der Kerk begraven. Een vrijmetselaar, M. Magnette, moest toch eene lijkrede uitspreken. Op zijn gemak was hij natuurlijk niet, en hij moest wel een woord zeggen van het einde van M. Hanson. Weet gij hoe de flauwerik het draaide Voorvaderlijke gebruiken in zijne familie heeft hij willen eerbiedigen met godsdienstige praktijken op zijn laatste. Flauwerik, ja I... Moge M. Magnette op zijn laatste dag zoo gelukkig wezen als M. Hanson, en aan Onzen Lieven Heer denken die hem zal oordeelen. Wij vernemen dat er met den aan staanden Paaschtijd eene groote zending zal plaats hebben in de drij parochie kerken van Aalst. De Sermoenen zullen gepredikt worden door Paters Redemp toristcn uit Brussel, Antwerpen en Luik" Worden gevraagd 'HEen Werktuigkundige een halve gast kleermaker een werkvrouw een leer meisje kleermaakster 2 goede schrijn werkers 5 goede stiksters, Vragen werk Twee bedienden-magazijniers twee smeders, halve gasten een voerman 1 hoveniersgast een jongman van 25 jaar voor kleinen bediende of allerhande werk; fabriekwerkers daglooners. Schoone en groote keus van prenten, gedenkenis voor Eerste Communie te be ginnen van 5 fr. het honderd, boekdruk begrepen, ten bureele van Den Dendbr- bode, Korte Zoutstraat, 3i, Aalst. TE BEKOMEN ten bureele van De Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, Novene en Gebeden met Litanie van den H. Gerardus Majella aan fr. 0,10, franco fr. 0,15. DE BEDEVAART van Aalst-Mijl beek naar den H. Vader- Benedictus en Onze Lieve Vrouw van Vrede, te Affligem, zal plaats hebben ZATERDAG z5 MAART AANST. Hoogmis om 8 uren gelezene Mis om 9 uren. Eene soort van paniek ontstond Zondag in de S*-Gudulakerk te Brussel. Onder de negen urenmis zag men eens klaps een regen van vonken boven en rond het hoogaltaar en men hoorde een gerucht als van een vuurpijl. Een oogen blik later, terwijl het volk naar de deur vluchtte, zag en hoor.Ie men hetzelfde verschijnsel eene tweede maal. Onge twijfeld heeft de eene of andere geesti- faard hier eene misplaatste grap willen oen. Misschien is het ook wel het werk van zakkenrollers, die verwarring wilden verwekken. Een metsersbaas te Brussel verliet over drij maanden zijne vrouw, om met eene andere een gemeubeleerd kwartier te betrekken. Doch in zijn nieuw huis houden duurde het schoon weer niet lang. Het lieve koppeltje twistte, vocht dat het een plezier was en dit werd zoo erg dat hij Donderdag avond zijne ge zellin eene spruitfllesch op het hoofd sloeg. De vrouw werd met gebersten schedel naar het gasthuis gebracht en de metsersbaas zit nu in de gevangenis. De jachtwachter des burgemeesters van Laame kwam, het geweer in den riem dragend, in eene herberg van ge zegde gemeente. Eensklaps ging, men weet niet hoe, het schot af en de wachter zelf kreeg onbegrijpelijker wijze den kogel in de zijde. Hij viel steendood neder. De genaamden Lodifier, Tack en Michiels waren zondag per rijwiel een uitstapje gaan doen. Rond 9 en half uren 's avonds kwamen zij in de herberg Ma- rolle, te Kruishoutem, waar zij een glas bier dronken, terwijl zij hunnen velo aar de deur lieten staan. Toen zij buiten kwa men was een der rijwielen verdwenen. Zij stonden samen over het geval te spreken, toen zij zekeren Alfons Minnaert, 19 jaar oud, met het rijwiel zagen terugkeeren. Zonder de toelating te vragen aan den eigenaar, was Minnaert er een eind ver meê gereden. De drie jongelingen maak ten hierover eene opmerking en eene kleine woordenwisseling ontstond. Toen deze geëindigd was, reden Tack en Mi chiels weg. Lodefier bereidde zich orr hen achterna te rijden, doch Minnaert sprong toe en bracht hem twee erge mes steken in den bil toe. Breede gulpen bloed spoten uit de won den en Lodefier viel kermend ten gronde. Een slagader was doorgesneden. Het slachtoffer werd in voornoemde herberg binnengedragen en de laffe dader ging ijlings op de vlucht. Daar de toestand van Lodefier middelerwijl voortdurend verslechte, werden de eerw h. onderpas toor en een geneesheer ontboden. Het slachtoffer kreeg de H. Olie en is niette genstaande de beste zorgen van den dok ter, rond 4 uren 's morgens bezweken. Lodefier was ongeveer 3o jaar oud eD moest eerstdaags in het huwelijk treden, De moordenaar, gekend als een gevaar lijke kerel, is rond 2 ure 's nachts, door de gendarmen van zijn bed gehaald. Het wapen waarvan de schurk zich bediend had, is een soort van dolk langs twee kanten snijdend. Dijnsdag namiddag is het parket ter plaats geweest. Minnaert is na ondervraging nrar Gent overgevoerd en in de gevangenis opgesloten. De Gentsche bladen deelen de vol gende inlichtingen meê Het meisje Van der Sypt, wiers ouders vroeger koffiehuishouders zijn geweest in de Concorde, lokaal der Liberale Asso ciatie van Sint-Amandsberg,Schoolstraat, heeft kennis gehad met Steels. Zij had dezen voor den Voorzitter der rechtbank geroepen, om een maandgeld van 3o fr. te bekomen voor den onderhoud van haar kind, dat thans 3 en half maanden oud is. Beiden waren voor den voorzitter ver schenen, maar waren niet overeenkomen, daar Steels weigerde, toe te staan wat het meisje Van der Sypt vroeg. Zij verlieten samen het kabinet van M. den voorzitter. Mej. Van der Sypt vroeg in de wandelzaal nog eens Hewel ge wilt niet Dan weet ik wat ik te doen heb. Op hetzelfde oogenblik loste zij een schot, dat Steel van onder aan den rug trof. Men kan denken welke opschudding dat verwekte. Steels greep Mej. Van der Sypt bij de keel wierp haar ten gronde, waarop seffens advokaten, avoués en deurwaarders tusschen kwamen. Het meisje Van der Sypt werd dadelijk aangehouden door den brigadier der gendarmen. De kogel was in den paletot van M. Steels bleien steken, zoodat hij niet ge kwetst werd. De wapenmaker die Zater dag morgend den revolver verkocht aan dochter Van der Sypt, had gezien dat zij zeer opgewonden was en had haar slechts zeer lichte kardoezen gegeven. Naar het schijnt waren de kogels hol deze die afgeschoten werd was geheel plat. Mejuffer Van der Sypt werd seffens bij den onderzoeksrechter gebracht. Zij zal waarschijnlijk aangehouden blij ven, onder betichting van moordpoging met voorbedachtheid. Zij zegde, spijt te hebben, Steels niet te hebben gedood zij had, ter wille van hem, eene verbin tenis met eenen schouwburg van Parijs afgezegd. Naar gezegd wordt had zij Steels, tijdens den carnaval, reeds "eene cham- pagneflesch naar het hoofd geworpen. De catholieke studenten van Brus sel hadden, bij de tiende verjaring van hunne vereeniging, hunne vrienden van Leuven, Gent en Luik genoodigd. Dat was natuurlijke eene uitdaging tegen de gewetensvrijheid der liberalen, studenten en niet-studenten. En deze moesten hunne verontwaardiging lucht geven, door het geroep van A bas la calotte, enz. Natuurlijk volgden hieruit eenige woe lingen, eenige oorvegen en aanhou dingen. En eveneens natuurlijk zijn het de catholieke studenten, die aangehouden werden. De lammekens van liberalen mochten, volgen loffelijk gebruik der policie in alle liberale steden, vrij roepen en schreeuwen, manifesteeren en afran selen, en vervolgens even vrij naar huis gaan. Wij kennen dat.... Er schijnt te Ledeberg eene oude misdaad ontdekt te zijn. Over een vijftal jaren vond men op den ijzerenweg, aan den eersten viaduc, 't verpletterd lijk van een i8jarigen jongeling. Er loopen thans over die zaak allerlei geruchten in de gemeente, die doen veronderstellen dat er geene spraak zou zijn van een ongeluk. Wij weten niet of het parket reeds het onderzoek herbegonnen heeft. De brandkasdieven te Mechelen. Aanhoudingen te Keulen en te Vorst. Het onderzoek in zake den diefstal van 160,000 fr. bij M. Dessain te Mechelen heeft geleid tot het ontdek ken van een anderen diefstal, die tot toe nog met geheim omringd was. Men weet dat eenige personen, mannen en vrouwen, aangehouden werden in den omtrek van Brussel. De vrouwen, echtge- nooten of minnaressen der verdachte mannen, werden losgelaten. Eene der vrouwen, eene Duitsche die nu onlangs nogmaals in 't verhoor werd genomen, bracht het volgende aan den dag Ten tijde dat zij nog te Keulen woonde, maakte zij kennis met zekeren A., een Belg, en een der plegers van den diefstal bij Dessain. De heer bij wien zij woonde, zekere Herreman, kreeg dikwijls het bezoek van dien A. en dan hielden de twee mannen lange gesprekken in eene kamer, in welke het meisje niet binnen mocht komen. Zekeren dag volgde zij A. naar Bel gië. Zoodra de onderzoeksrechter die ge schiedenis vernam werden twee agenten naar Keulen afgevaardigd en dezen richtten zich allereerst naar de policie dier stad om haar op de hoogte te stellen van wat de vrouw verleid had. Daarop volgde eene huiszoeking bij Herreman, die dadelijk herkend werd als een der gevaarlijkste huisdieven van Duitschland, zekere Marchand. Men vond geene te Mechelen gestolen titels, zooals men gehoopt had, maar wel eene heele verzameling dievengereed- schap, alsmede eene som van 40,000 mark en andere waarden, voortskomende van eenen coffrefortdiefstal, die eerst ver leden week te Keulen was gepleegd. Marchand (alias Herreman) werd aan gehouden en te Keulen opgesloten. De Belgische politieagenten zijn dezer dagen te Br ssel teruggekeerd. Van den diefstal te Keulen was de policie van Brussel reeds onderricht. Een der verdachten was gekend als woonach tig te Brussel. Het was zekere B. Maar zijne minnares was gekend en deze werd óndervraagd. Zij weigerde zijn verblijf te doen ken nen doch na het verhoor deed de onder zoeksrechter haar opvolgen en zoo kwam men te weten dat de verdachte, B., te Vorst verbleef in de Var. Volsemstraat. Daar werd hij korts nadien aange houden. Een droevig ongeluk is maandag nacht in de statie van Mechelen voorge- valen. Een lader, de genaamde J. Goos- sens, die de baan overging, bleef aan een excentriek met den hiel van eene zijner schoenen, tusschen de riggels steken, juist op het oogenblik dat een trein de statie binnenstoomde. Ondanks alle poggen kon hij er niet in gelukken, los te geraken en men kan oordeelen wat er gebeurde. De ongeluk- kige werd door het machien neêrgeslagen en een groot deel van het been vermor zeld. Op 't bureel van den onder-statie overste gedragen, ontving hij aldaar de eerste verzorgingen van M. Dieudonné, geneesheer, waarna hij in wanhopigen toestand naar het gasthuis werd ge dragen. Een drama is te Meulebeke bij Kortrijk gebeurd. Een vader zou een schot gelost hebben op zijnen zoon, die hem toestemming vroeg om te trouwen. Ziehier hoe, volgeDS de Patrik de zaak in-een zit Cyriel Van Severen wilde trouwen met de dochter van zekeren Verbreyt. Maar vader Van Severen, herbergier, weigerde zijne toestemming tot dit huwe lijk te geven. De jongen, die reeds sedert eenigen tijd niet meer thuis woont, kwam dien Zon dag, rond 5 uren des avonds bij zijnen vader terug om opnieuw aan te dringen. Er werd getwist en Cyriel sloeg eene kruik op het hoofd zijner zuster in stuk ken en verbrijzelde de meubelen. Hier niet mee voldaan, klom hij naar de opka mer om een geweer te halen, roepende Ik zal u vermoorden - De vader en de zuster volgden hem en door de moeite, die zij deden om den brutalen zoon het geweer te ontrukken, ging het schot af, dat hem zelf in den bil trof. Zoo verhalen het de vader en de dochter. Ondanks de vreeselijke wonde, schijnt Cyriel niet in levensgevaar te zijn. Toen Zaterdag namiddag de koop- warentrein, uit Eecloo komende, te Sleidinge aankwam, werd de machinist verwittigd dat de excentriek niet in den haak stond. Hij stopte met zulk geweld, dat de middenste waggons tegen elkaar opsprongen, zoodat ze tot splinters ver nietigd waren. Er zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren, maar de baan is langen tijd belemmerd geweest en de treinen zijn slechts met groote vertraging kunnen voorbijrijden. Maandag nacht zijn schelmen in het kapelleken gebroken op den bovenhoek te Thielrode. Zij hebben het Lieve Vrou wenbeeldeken met de kandelaars en bloempotten er uitgenomen en in eene naburige gracht geworpen. De offerblok was van de deur gerukt, en het geld, dat natuurlijk niet veel kon bedragen, er uit geroofd. Geheel de parochie is veront- waamigd over dezen rood met heilig schennis. Te Halle-Boyenhoven, bij Leuven, kwam Zaterdag avond rond 7 ure, een genaamd C. in den kruidenierswinkel van M. Use, om azijn en vogeltjeszaad. De winkeljuffer die alleen was, daar de winkelier sedert eenigen tijd ziek is, moest voor het gerieven van een dier arti kelen een oogenblik den winkel verlaten. Hiervan maakte C. gebruik om achter den toog te sluipen en eene greep in de schuif te doen. Hij werd echter verrast door de juffer, en, om te beletten dat zij hem zou aanklagen, nam hij een vleesch- mes dat op den toog lag, en bracht het meisje niet minder dan 42 steken toe. De moordenaar vluchtte, doch werd reeds Zondagmorgend te Zout-Leeuw aangehouden. In het huis waar men hem aanhield heeft men een bebloedde broek gevonden. Hij poogt zijn gruwelstuk te loochenen doch alle bewijzen zijn tegen hem. Het parket van Leuven heeft een on derzoek ter plaatse gedaan. De metser Dubé te Houffalize, die zwaar ziek op zijne kamer zat, zag een kindjein het watervallen. Niemand was n den omtrek en Dubé snelde den kleine ter hulp. Na vele pogingen kon hij hem redden. Do toestand van den redder is zeer verergerd. In de fabriek van den machienbou- wer Constant Cailleaux te Charleroi heb ben dieven gedurende den nacht een bezoek gebracht en hebben er al de stoom werktuigen zoodanig uiteengenomen, dat een zestigtal werklieden 's morgends niet aan den arbeid kon gaan. Riemen, kope ren coussiNBTS, transmissies, alles werd meêgrnomen. Wij hebben reede gemeld dat de werklieden van de mijnen van Forchies, door revolutionairen geest bezield, mani festeerden tot in de mijn toe. Zij hebben hebben zelfs, omdat het bestuur aan hunne eischen niet wil toegeven, op aan stoken der stakers agenten, zoo weinig mogelijk productie geleverd. Het bestuur heeft hen nu verwittigd dat het, indien de werklieden deze gedragslijn blijven volgen, de putten zal sluiten. Er wordt tevens in alle mijnen geklaagd over de geringe opbrengst. Er is dus blijkbaa door de leiders een ordewoord gegeven. De moord te Amsterdam, Men weet dat een der buren, de vrouw van een melkboer Van Rijn, tegen de deur heeft geklopt. Dit moet zijn gebeurd toen de moord reeds geschied was en de moorde. naars zullen dit hebben beschouwd ais eene waarschuwing van hun op straat wachtende makkers, dat er onraad na derde. Zij hebben teruggeklopt en moeten toen in allerijl de woning verlaten heb ben. Dit verklaart dat zoovele kostbare voor werpen en ook geld die als 't ware voor het grijpen lagen, door hen onaan geroerd zijn gelaten en wettigt het ver moeden dat betrekkelijk weinig gestolen zal zijn. Ongelukkiger wijze wist niemand nauw keurig wat de vermoorde vrouw zoo al bezat, zoodat het hoogst moeilijk is, vast te stellen wat er verdwenen is en of voor werpen in het bezit der verdachten ge vonden, al of nfet uit haar huis afkomstig zijn. Toch is, zooals men begrijpt, de vondst van den sleutel een hoogst belangrijke aanwijzing tegen de verdachten. Italië. Naamfeest des Pausen. Ter gele genheid van 's Pausen naamfeest St- Jozefsdag ontving de H. Vader Zaterdag, nadat hij de H. Mis had opge dragen in de Consistorie-zaal, het H. Col lege. Maandag kwam het diplomatisch korps zijn gelukwenschen aanbieden en des avonds gaf de kapel van het Pauselijk korps gendarmen een muziekuitvoering, die door den H.Vader in een der loggia's werd bijgewoond. Pater Timoteo Bertelli van de orde der Barnabieten, de waarnemende bestuurder der Vatikaansche sterrewacht en aardkundige is in 7ojarigen ouderdom te Florence overleden. Deze geleerde kloosterling werd door de mannen der wetenschap in Italië schetsendcrwijze de vader der aardbevingen genoemd en droeg in 1895, toen de provincie Toskane door een reeks aardbevingen geteisterd werd, in zijn populair-wetenschappelijke voordrachten en geschriften veel bij tot kalmeering der gemoederen. Hij ontving daarvoor van de stad Florence een gou den medalie. Hij was lid van vele weten schappelijke vereeaigingen. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i32,5o tot r 35 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 120,00 de 5o kil. Markt vast Verandering; van woonst. R. Meganck-Kelders, ondernemer van openbare werken, heeft de eer bekend te maken dat hij zijne woonst komt over te brengen van de Keizerlijke Plaats, naar de Schoolstraat, V° 32. Bij hem zijn gestadig te verkrijgen, alle Bouwmaterialen en bijzonderlijk Cement en ceramieke Vloeren, alsook eerste klas van Portlandsche Cement, enz. Gematige prijzen en in vertrouwen. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 23, 24 en 25 Maart igo5 TARBOT de'/* kil. fr. 2,25 TAHIIOTTIAiS 0,60, 1,00, 2,5o Steur 175 HEILBOT fr. i,5o Zalm de i/t kilo, fr. 3,5o 4,00 4,50 Ilollandschen Kabeljauw, fr. 0,80 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,3o, 0,70 i,5o Nieuwe L&ndolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo en 4,00 fr. opleg Rougets fr. 2.00 tot 2,5o Buitengewone Hollandsche Schel- visch fr. 1,00, 1,75, 2,00 en 3,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 7,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,5o Hollandsch Haring 0,10 1 vaatje B«*ste Haring; 2,5o Melkers Haring 0,20 Tongen, groote, midden en klein soort. Oostendenscbe Visclibank 36, Nieuwstraat, Aalst, gekend voor eerlijk en treffelijk gediend te worden tegen matigeD prijs. AANKOMST WEKELIJKS Hollandsche Zalm fr. 3,00 den 1/2 kilogr. Steur n 1,50 n Tarbot 2,00 Heilbot n 1,25 Uollansche Kabeljanw 0,70 Tongen fr. 1,00 tot 4,00 het koppel. Holland. Schelvisch fr. 1,00 tot 2,00't stuk. lioobaard 1,00 2,00 n Blankenberg. Rog n 1,50 n 3,00 n Groote Pladijs n 1,00 2,00 Kleine Pladys n 0,10 0,20 Peeterman 0,10 0,20 Witting 0,10 0,20 Makerau 0,50 1,00 Aberdaan fr. 0,70 den halve kilogr. Garnalen fr. 0,20 de pint. Geparkeerde Mossels fr. 0,12 en 0,15 de kilo. KREEFTEN fr. 2, 3, 4 en 6 't stuk, Alle aanvragen worden met de meeste zorg vuldigheid tea huize besteld. Hij beveelt zioh aan de goede gnnst van eenieder. STAD AELST. Scheiding. Dijnsdag' begon de Kamer de bespreking van het wetsontwerp op de scheiding van Kerk en Staat. Eerst zal men de twee moties, vragende de verdaging, bespreken. Deze moties zullen bestreden worden door den verslaggever en ongetwijfeld door den minister van eeredienst. Deze bespreking zal ongetwijfeld de heele zit ting innemen. Oprichting van eene Schietbaan. Het College van Burgemeester en Schepenen der StadAelst zal op Maandag 17 April igo5, om 11 uren voormiddag, ten Stadhuize ter gewone Zittingzaal, in het openbaar overgaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van het leveren en plaatsen van de verdere bcnoodigheden tot de oprichting van eene Schietbaan, zooals Overdek, Kogelscher- men, Schijfdragers, enz. De begrootingsstaat der uit te voeren werken bedraagt 13.498.^0 FRA1VKEN. De Aanbesteding zal geschieden naar- volgens de voorschriften van het lasten- cohier en de aanduidingen van de plans en bestek berustende op het Gemeente- secretariaat alwaar men alle werkdagen van 9 uren 's morgends tot 's middag» er van kenni» kan nemen.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2