Zondagrust. Allerhande nieuws. Gruwelijke misdaad te Galmaarde. Marktprijzen. noodzakelijk tegen de Kerk de eene is onafscheidbaar van de andere. Dat heeft de Chroniqub reeds van over lang ge drukt; maar onze armtierige schrijvelaars durven het niet rechtuit bekennen. Waarom niet De Duitsche socialist zal t ons uitleggen i Het is uit slimmigheid dat men dat niet altijd rechtuit zegde 't was om de kleine menschen en bijzonder de boeren niet te verschrikken 't was om wat stem men te winnen met de kiezing. a Zoo is het raak 1 En onze liberalen spelen die comedie nog altijd voort. NEEN 1 NEEN 1 ze zijn tegen den Godsdienst niet. Vooruit 'tGentsche roode orgaan, heet het Heiligdom van O. L. Vrouw te Lourdes in Frankrijk, BEN MIRAKELFABRIEK Voorzeker is dat om te bewijzen dat de rooden tegen den Godsdienst niet zijn. t Een rare wereld. Geen lamp geeft nu nog licht genoeg, Geen brandkas is nog dicht genoeg, Geen woning is nog fraai genoeg, Geen spoortrein gaat nog rap genoeg, Geen geldbeurs is nog vol genoeg, Geen mode is nog dwaas genoeg, Geen onderwijs neutraal genoeg, Geen werkman krijgt nu loon genoeg, Geen reclame maakt vertoon genoeg, Geen kluchtspel heeft nog schuim genoeg, Geen clown is nog komiek genoeg, Geen winkel is nog schoon genoeg, Geen orgel maakt lawaai genoeg, Geen aalmoes is nog mild genoeg, Geen dagblad heeft nog stof genoeg. Geen straattaal is nu grof genoeg, 't Is 't onvolmaakte van deez aard, Dat zooveel stof tot klachten baart. WIJ OOK zijn christen, geloo- vige cathoiieken, roepen de groenen uit maar wij willen niet gehoorzamen aan Paus en Bisschoppen. Het Daensism is dus afgescheiden van Rome, 't is dus eene nieuwe soort van protestantism waarvan MM. Adolf Daens de opperdomine en Fonteyne de onder domine zijn. Groene Pie mag ze in kapellekens tusschen twee keersen zetten. Werkmanspensioenen. De verslaggever der Commissie van geldwe zen in den Franschen Senaat heeft Woensdag bekend dat het hem onmoge lijk schijnt de beloofde maatschappelijke hervormingen (waaronder de werkers pensioenen) te verwezenlijken, indien men het milliard, dat zij moeten kosten, niet kan vergoeden door vermindering van uitgaven en door nieuwe ontvangsten. Dat milliard moest eert komen van de goederen der verjaagde kloosterlingen, doch de verkoop van die goederen brengt niet genoeg op om de kosten der uitdrij ving te dekken en om de radikale en socialistische advocaten, die er zich vet aan lekken, te verzadigen. Daarmede zijn de werkerspensioenen in Frankrijk op de lange baan geschoven en nu kan er geene spraak meer van zijn, zoolang men geen nieuw milliard heeft gevonden, ofwel in besparingen ofwel in nieuwe belastingen. 't Is het oogenblik, dunkt ons, voor Vooruit, om nog eens aan zijne gaaien te doen zien dat de Belgische wet op de pensioenen, die sedert vijf jaren in wer king is, niets beteekent, in vergelijking met hetgeen de Fransche wet zijn zal. in 't jaar één als de uilen preéken 1 Dat is het verschil tusschen eene catho- lieke Regeering, gesteund door eene catholieke Meerderheid en een gouverne ment van radikale kerkvervolgers, ge steund door de socialisten In den brief van MM. A. Daens en Fl. Fonteyne gericht tot Z. H. Mgr Goossens, Cardinaal van Mechelen, leest men a Over eenige jaren, wanneer priester s Daens voor de eerste maal afgeveerdig- b de was der Staten-Kamer, geliefde het b Uwe Eminentie hem op zekeren dag te i» zeggen b Ik zegen U als vertegenwoordiger b derchristene democratie, b Laat ons dat nu maar aannemen alhoe wel het zeer te betwijfelen valt, in tegen woordigheid der vroegere veroordeeling door den H. Stoel tegen Pilatus uitge sproken. Maar wat bewijst die zegening Wel dit M. A. Daens een comediant is die zijne rol zoo volmaakt speelde dat hij den zoo klaarzienden Kerkvoogd wise te bedriegen En sedertdien, zegt M, Daens, ben b ben ik in niets veranderd, s Dat hoefde gij niet te zeggen, man, iedereen die u kent, weet het Ge zijt comediant, ge zult comediant blijven...... en als ge maar als comediant de eeuwig heid niet intreedt, iets wat wij, cathoiie ken, grootelijks zouden betreuren. Ook wordt er dagelijks vurig gebeden opdat het niet voorvallen zou.... Waar sterft men het minst Te*Turnhout is voor het tijdverloop van ia tot 25 Meert het sterftecijfer 7,2 per 1000 inwoners dan volgen Berchem (Antwerpen) met 8,5 per 1000 Aalst met met 10,2 per 1000 Lier met io,6 per 1000 Mechelen met 12,5 per 1000 Sc- raing en Antwerpen met i3,2 per 1000 Brussel enjumet met i3,7 per 1000. Het geringste getal geboorten is te Doornik 8 per 1000. Aalst komt de derde in rang. Het zal niet beletten dat Groene Pie. die vijand van Aalst, over de daken zal blijven uitbazuinen dat de menschen hier van armoede en ellende voor hunnen tij i bij hond rden naar 't piereland trt kken Zal hij gehoorzamen In i8q5 nep M- Daens. in volle Voikskamer uit Als Rome heeft gesproken zal ik mij onderwerpen Zal hij zich onderwerp- n nu dat Z. H. pius X even als Leo XIII gesproken haeft Wel noen I... Dgens zou dan den Daens van heden niet meer wezen... Immers hoogmoed en wraakgierigheid gepaard aan baatzucht verwijderen er hem van. Ware hij gehoorzame priester de liberale en socialistische vereering ware weldra vervlogen en dan zouden de blauwe en roode helhonden hem nabas- sen en zelfs den achterpoot tegen hem durven opheffen. Kerkerlijk nieuws. Aalst, 7 April 1905, Beminde Aalstbnaars, Ik ben gelukkig U te mogen aankondi gen dat er met den aanstaanden Paasch- tijd een groots Zending in onze Stad zal plaats hebben. Vermaarde predikanten uit Antwerpen, Brussel en Luik zullen in de drij paro chiekerken het woord Gods komen ver kondigen. De dagen van Zending zijn dagen van genade en zaligheid gedurende dewelke God op een bijzondere wijze tot de her ten spreekt en de schatten zijner bermher- tigheid voor iedereen wijd open stelt. Voor velen onder U zal de Zending van igo5 de laatste zijn van het leven. Maakt er dus goed gebruik van om uwe ziel te zuiveren van de zonden en te ver sterken in de deugd. Komt allen naar de kerk, ja, komt met dezelfde geestdrift die gij hebt getoond in de maand December ter gelegenheid der wonderschoone feesten van d'Onbe- vlekte Ontvangenis. Hoe meer iever gij zult toonen, hoe overvloediger God zijne hemelsche zege ningen over uwe personen en uwe huis gezinnen zal uitstorten. Indien gij aan mijnen oprcep beant woordt hetgeen ik durf verhopen dan zal d'aanstaande Zending ten rijke bron wezen van geluk en vrede voor onze dierbare Stad van Aalst. Kanunnik ROELANDTS, Pastoor-Deken. Men verzoekt ons de inlassching van den volgenden brief Openbnef aan Dend-rgalm- Mijnheer de Opsteller, In uw artikel van Zaterdag laatstleden gebruikt gij uitdrukkingen welke van aard zijn mijne eerbaarh id in twijfel te trekken door de lezers, vermits deze, mijnen brief van 22"" Maart niet gelezen hebbende, zouden kunnen veronderstellen dat ik mijne collegas wellicht in hunne eer heb willen kwetsen, iets waarvoor ik te deftig ben. Ik verzoek u dus beleefd, Mijnheer, mijnen brief van 22*" Maart in uw eerst- verschijnend nummer letterlijk te willen opnemen. Ik hoop, M., dat gij mij niet zult ver plichten verdere maatregelen te nemen om u desnoods te dwingen aan mijn ver zoek te voldoen. Ik groet u beleefd. Ph. LOOCKX. Aalst, 4tn April igo5. EENE BEMERKING. Moesten wij handelen lijk Dendergalm voorzeker zou men met ons zooveel patiëntie niet hebben. De deurwaarder ware al op den gang. Jubelfeest. Wij vernemen dat het jubelfeest van den heer A. De Clip- pele, als 35 jaren. District Commissaris van ons Arrondissement van Aalst op 1 Juni aanst. plechtiglijk gaat gevierd worden. Deze week vergaderde de Commissie om de eerste maatregelen te nemen. Gemeente Ulooreel. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia. LUISTERRIJKE VERTOONINGEN op Maandag 24 en Zondag 30 April 1905, om 4 uren stipt namiddag in de zaal der Meisjesschool, OPVOERING Robrecht Van Eine, geschiedkundig drama in vier bedrijven. HAELTERT-EEDE. Onze catho- li'ke Volksvertegenwoordigers, de beeren Woeste, De Sadeleer en de Bethune komen een schrijven te ontvangen van den heer Liebaert, Minister van Spoor wegen enz. waardoor hij hen laat weten dat hij het besluit heeft genomen, in 1906, het gebouw met woning voor den overste der halte Eede te laten oprichten. WELLE. Men schrijft ons Ons Gemeentebestuur heeft deze week van onzen achtbaren Volksvertegenwoor diger Mr De Sadeleer eene goede tijding ontvangen. De heer Minister van Land bouw heeft hem het bericht gezonden dat onderrichtingen gegeven zijn aan den ijzerenweg waardoor kosieloos vervoer toegestaan is voor 800 tonnen moCllons en 400 tonnen ballast die moeten dienen voor het verbeteren onzer landbouw- wegen Onze bevolking zegt hartelijk dank aan onze catholieke Deputatie en aan de catholieke Regeering voor deze nieuwe weldaad BOND DER Geitenkweekmaatschappijen van het Arrondissement Aalst. Het Bestuur brengt ter kennis van al de Geitenboeren van het Arrondissement, en voornamelijk aan de leden der Geiten- kweekmaatschappijen en Verzekeringen aan den Bond aangesloten, dat er op 2<itn Paaschdag aanstaande, om 1 1/2 ure ter Dorpplaats, te Aygem, eene groote Tentoonstelling voor Geiten en Bokken zal plaats hebben. 300 FV. I*ri|asen. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker Zondag 9 April igo5, M. De Valckeneer, Esplanade. AELST. Creemboter. Markt van Zaterdag 8 April igo5. 179 kilogrammen ter markt) Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 362 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2890 kilogr. Stad Aalsl.-Werkbeurs Worden gevraagd 2 smeders (halve gasten)1 kleermaker; Vragen werk 2 bedienden-magazijniers 1 hoveniers- gast 1 kuiper 1 koetsier met zeer goed gedrag' TE BEKOMEN ten bureele van De Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, Novene en Gebeden met Litanie van den H. Gerardus Majella aan fr. 0,10, franco fr. 0,15. Vraagt Het Huisgezin geïl lustreerd weekblad, aan onze verkoopers, prijs o,o5 c. Men schrijft ook in ten Bureele van De Denderbode. Te huis ge bracht 3 franken per jaar. Eene gewichtige vraag, die slechts een rechtzinnig antwoord duit. Welk is tusschen een dozin artikelen degene, waar ik het meest op rekenen mag Dengene, dien de menschen van Aalst aanbevelen, ofwel de anderen, die slechts door vreemdelingen aangeraad worden Leest het onderstaande verslag. Gij vrouwen, die lijdt omdat alles bij u niet volgens de wetten der natuur werkt, en gij mannen, die gelooft dat uwe rug pijn maar eene eenvoudige lendenver rekking is, die mettertijd zal verdwij nen, gij hebt eenvoudig eene rierziekte, en iederen dag, dien gij verwaarloost u te verzorgen, verergert uwe kwaal. Zie er hier een overtuigend bewijs van in het geen ons Me Victorine Debolster, 16, Moorselsche baan te Aalst zegt Sedert zes maanden leed ik van de nieren ik had hevige pijnen mijne nachten waren bewogen en 's morgens stond ik altijd vermoeider op dan da*gs te voreh ik had soms zoo duizelingen dat het mij scheen of ik ging alle oogenblikken val len niettegenstaande menige middelen bekwam ik niet de minste verlichting en ik wanhoopte niet meer wetende wat doen, toen ik van de Foster Pillen voor de Nieren hoorde spreken, haalde ik tr aanstonds eene doos bij M. De Valke neer, apotheker te Aalst. Goed beviel het mij, want na verloop van der. derden dag ondervond ik eene groote verlichting in gansch mijnen toe stand en na de eerste week gevoelde ik niet meer de minste pijn, al mijne smar ten waren als bij tooverslag verdwenen. Verzekert u dat men u de Foster's Pillen voor de Nieren gwe, van de zelfde soort als die welke M* Debolster gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 frank 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de En gelsche Apotheek van Ch. Delacre. 5o-52 Coudenbtrgstraat, te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. AALST. De dagbladen deelen meê dat in den nacht van Woensdag op Don derdag de gansche juweelwinkel van ze kere heer Franck, in de Kerkstraat is leeggeplunderd. De waarde van 't gesto- lene zou tot 10 duizend franks beloopen. Dat moet eene missing zijn noch in de Kerkstraat, noch in gansch Aalst bestaat tr een juweelwinkel gehouden door zeke re heer Franck. Okegem. Nabij de brug naar Ledeberg-Paemel heeft men Woensdag namiddag II. het lijk opgevischt van zeke ren Roggeman, koopman in vee, te God- veerdegem. Sporen van gewelddaden zijn op het lijk bestatigd geworden Sedert eene maand heeft de ongelukkige zijne woning verlaten, drager feener som van 600 fr. Dit geld is verdwenen. Het Parket van Oudenahrde kwam ter plaats. In de Hoogstraat, te Brussel, had zekere Coosemans ruzie met zijne vrouw, in eene herberg, waar hij haar gevolgd was. Zij raakten aan 't vechten en de man troefde zijne wederhelft duchtig af. Middelerwijl kwam zijn 27jarige zoon binnen, en deze, partij trekkend voor zijne moeder, smeet zijnen vader ten gronde en stompte en trapte hem zoo ongenadig, dat de man bewusteloos naar het gasthuis moest worden gebracht. De zoon werd aangehouden. Brand was Woensdag uitgebersten in eene weezenschool te Vorst, en die liep zoo snel voort dat de bestuurder, de onderwijzeressen en de weesmeisjes een veertigtal sterk, in allerhaast de vlucht moesten nemen. Het gedeelte waar de brand ontstond werd gansch vernield, maar het hoofdgebouw kon behouden blijven. De schade moet nog al ernstig zijn. De schrik van de bewoonsters had spoedig heel de gemeente te been ge bracht, en dat was oorzaak dat de helpers I in zoo groot getal toesnelden, (Nadere bijzonderheden.) De moordenaars, die het lijk op de spoorbaan legden, hadden het dwars over de baan geplaatst, derwijze, dat de wielen der locomotief het hoofd moesten af snijden. Maar de chasse-pierres hadden het lichaam op zij geworpen en de vermor zeling gebeurde op eene andere manier. Zij hadden ook niet nagedacht, dat het lijk, na dien weg van 5 kilometers, geheel uitgebloed moest zijn en zoo kwam het dat op de spoorbaan geen bloedplas rond het lijk lag. Daarenboven hadden zij vergeten schoenen aan de voeten van den doode te doen, en aan de kousen was, ondanks den regen, geen spoor van slijk te ont waren. Men ziet, de misdaad moest, door de schuld der moordenaars zelf, aan 't licht komen. Het huisgezin Bauwens was eene ware familie van onmenschen. Volgens een correspondent, zou he! de tweede zoon, Leo, zijn, die den vader de messteken toebracht en den hals af sneed, nadat de oudste zoon he m met den hamer bedwelmd had geslagen. Daar de oudste zoon zoo dikwijls in verlof kwam had de vader zijne ontevre denheid getoond, omdat dit telkens geld kostte, en daarom besloot men gezamen lijk. den man van kant te helpen. Vijf maanden geleden was de soldaat reeds met dit doel overgekomen, doch toen werd de zaak uitgestald. Toen hij Zaterdag weer aankwam, Z' gde hij aan zijne moeder a Ditmaal zal ik hem niet missen. Toen de man dood was, wikkelden de zonen het lijk, waaraan het hoofd hing te bengelen in eene strooibussel en sleepten het naar de kar, waain-.eê het naar dep spoorweg werd gebracht. Zij werden in dit werk geholpen door hunne zuster. Des Zondags gingen al de leden van het huisgezin aan de gewone bezig heden, alsof er niets bijzonders gebeurd was. Toen het parket kwam stond een der meisjes gekleed om uitte gaan. Waar gaat gij naartoe vroeg een gendarm. Naar den carnaval van Edingen. Gij moet hier blijven. Ook goed dan zal mijn vrijer deze maal lang wachten. Tot een knaap van 11 jaar zegde men Men heeft uw vader vermoord. Zooveel te beter, was het antwoord ik ben heel blij. Hij zal wel in 't diepste van de hel zijn. Een ander der kinderen kwam met een kameraadje uit de school Wij gaan ons verken kapot maken, zegde ile een. Wij gaan onz'-n pee b kapot ma ken. was het antwoord van den andere. Toen hi t parket in huis kwam voor het onderzoek, zaten drie meisjes van i3, i5 en 17 jaar rustig rond de tafel koffie te drinken. Tot eenen gendarm,die haar iets vroeg, zegde Josefien Aan u zeg ik niets; gij zijt te leelijkl En toen sprak zij eenen anderen gen darm aan, met een knapper voorkomen, en aan dezen vertelde zij alles. Het slachtoffer is onder grooten toe loop van volk op het kerkhof van Viane begraven. Een Brusselsch blad ontvangt een schrijven van eenen inwoner der gemeente Galmaarde, meldende dat de afschuwe lijke vadermoord, waarover reeds heel de week gesproken werd, niet te Galmaarde, maar op het grondgebied van Heerne gebeurde. Hij lijk werd gevonden op het grond- gebfed van de gemeente Viane. Het eenigste feit dat Galmaarde met deze zaak in betrekking brengt, is dat de burgemeester dier gemeente het eerst ge komen is ter plaatse, waarde bloedsporen den weg aanduiden, welke men met het lijk heeft gevolgd. Op 17 Februari laatstleden kwamen drie jongelieden, de zoon en de dochter van den jachtwachter Craps en zekeren Alfons Semal, die kennis met de dochter heeft, 's avonds langs den Steenweg van Ter Hulpen naar Galmaarden. Juist achter de hoeve van Ramée, weèrklonk een schot eh Alfons Semal, die te midden van het drietal was, viel dood neêr. Etn kogel was in zijne borst ge drongen. Het was vader Craps die het schot had gelost. Het parket is driemaal ter plaats ge weest en verscheidene personen werden ondervraagd. Zaterdag zijn de gendarmen opnieuw bij Craps geweest, die staande hield dat het schot bij toeval gelost is. Een jong meisje, ziende dat Craps in vrijheid bleef, heeft echter iets belang rijks over de zaak verteld De dochter van Craps zou haar gezegd hebben dat hare ouders tegen de verbin tenis met Semal waren en dat haar vader zekeren avond in huis verteld had, dat hij Semal een kogel in het lijf zou geschoten hebben. Vader Craps is aangehouden. Zekere Dcwinter, lan ibouwer te Oombergen voerde een rijtuig waaraan koeien gespannen waren en reed over de lijn van den buurtspoorweg. Bij gebrek aan reizigers stopte den tram niet, zooals gewoonte, aan de stil- standplaais. Daardoor werd het voertuig van Dewinter door de lokomotief getrof- fen en de twee koeien waren zoo erg ge kwetst, dat zij moesten afgemaakt wor den. Dijnsdag namiddag is te Brugge een ijselijk ongeluk voorgevallen op den staatsijzerenweg buiten de statie. De ge naamde Karei Bonte, 25 jaar oud, rijtuig- kuischer, ging met eenen werkgezel over de riggels van het manceuverplein om eenen boterham te gaan eten, toen hij langs achter door eene rei manceuvreer- ende wagons werd omvergeworpen en overreden de ongelukkige werd in twee stukken gereden zijn linker been hing nog slechts met eenige vezels aan 't lichaam vast. Zijn gezel, die ongedeerd was, was zoo zeer verschrikt door dat ijselijk schouwspel, dat hij een uur lang geen woord kon uitbrengen. Het slacht offer werd naar het gasthuis overgebracht, waar hij rond 5 1/2 ure in ijselijke pijnen bezweken is. De ongelukkige zou deze maand in 't huwelijk treden. Eenige dagen geleden overleed te Staden (West-Vlaanderen), een onge huwd man, die bij testament bijna alles wat hij bezat, vermaakt had aan zijnen broeder, bij wien bij lang ingewoond had. Zijne zuster kreeg achterdocht en zij begaf zich bij eenen zaakgtlastigde waar het testament- was neêrgelegd geworden. Deze las de vrouw hettestament voor. Plotselings kon deze hare woede niet meer bedwingen. Zij rukte het testament uit de handen van den zaakgelastigde, scheurde het aan stukken en stak de stuk ken in haren mond om ze op te eten De zaakgelastigde poogde de vrouw de stuk ken te ontrukken, doch deze beet hem in den vinger. De politie moest er tusschen- komen om de vrouw tot bedaren te kun nen brengen. De bijzonderste deelen van het testa ment zijn kunnen gered worden. Een groot stuk is echter toch opgeëten. Een lief huishouden is te Meenen dat van de echtgenooten Liagre-Barbe, waar de man bijna dagelijks dronken is en alle avonden met een scheermes onder zijn kussen slapen gaat. Maandag avond kwam hij wederom dronken 't huis. Hij wilde nog geld hebben om te drinken en toen zijne vrouw weigerde er hem te geven, ging hij naar boven om het een of andere voorwerp te nemen en het te gaan verkoopen. De vrouw wilde hem zulks belette n, doch de woestaard greep haar vast en wierp haar van de trappen. Doo- delijk gekwetst werd de vrouw in een naburig huis verzorgd, terwijl de dron kaard, die gevlucht was, aan de Barak ken aangehouden werd. Eene 80 jarige vrouw van Moes ereen die het bedrag van een postmandaat i3 frank gehaald had, is woensdag avond op het gehucht Hoog-das door een onge- kenden kerel vreeselijk mishandeld. De vrouw was in bezwijming gevallen en kwam slechts een uur later tot het be wustzijn terug. Zij kon zich echter niet oprichten, en het was middernacht, toen een voorbijganger door haar gekerm op merkzaam werd gemaakt, naarstig onder zoek is ingesteld de vrouw kon echter geene inlichtingen geven over haren aan rander, die de armzalige i3 frank heeft gestolen. Te Sohier, (Luxembourg) zijn die ven gekomen in de kerk en hebben er de offerblokken opengebroken cn leegge roofd, toen de deur van het tabernakel verbrijzeld, de ciboriën en artistieke kan delaars er uit gestolen en de Hostiën over de altaartrappen uitgeschud. De dieven hebben, alvorens de kerk te verlaten, ook eenige flesschen wijn geledigd en beelden en sieraden vernield. Een baanwachter vond te Aulnois (Henegouwen) op de spoorbaan, ter plaatse Quatre Bras een persoon zwaar gekwi tst op de spoorweghelling liggen. Talryke wonden waren op zijn lichaam en aan zijn hoofd zichtbaar. Na een eerste verband kon hij verklaren dat hij Wynant heette, te Luik woonde en vandaar naar Parijs vertrokken was, waar hij des avonds ten elf uren moest aankomen. Hij was in den trein aangerand door personen, die hij niet kende en die hem buiten den trein hadden geworpen, na hem zijn geld te hebben afgenomtn. Hij werd naar het gasthuis van Mau- beuge gebracht, waar men zijn toestand als heel erg beschouwde. De overheden van Luik werden per telegraaf verwittigd. M'e lnat t klagen vele lieden wan neer de hoest hunner kinderen in bron chiet of tering is veranderd. We kunnen hun niet genoeg herhalen van bij den minsten hoest onmiddelijk den Siroop Depratere te nemen hij alleen is onfeilbaar en mag zonder gevaar genomen worden op eiken ouderdom. 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overal te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Duitschland. Het doel heiligt de middelen. In hooger beroep heeft de rechtbank te Keulen uitspraak gedaan in het bekende proces van den ex jusulet graaf Hoens- broeck tegen den bekenden Centrums afgevaardigde, den eerw, h. Dasbach. Hoensbroech eischte 3ooo mark welke Dasbach had uitgeloofd voor hem, die zou kunnen bewijzen, dat de leuze u Het doel heiligt de middelen 0 in een geschrift der jesuleten werd aangetroffen. De exjesuït beweerde dat bewijs te hebben geleverd. Dasbach ontkende dit. In eersten aanleg had het gerechtshof te Trier Hoensbroech's eisch wel ontvan kelijk verklaard. Het hof is dps op de eigenlijke kwestie nader ingaan, doch heeft als gevolg daarvan, de vordering afgewezen, omdat in de voorgelegde uit treksels van een groot aantal goed be kende en telkens aangehaalde schrijvers nergens kon worden gevonden wat Hoensbroech er beweerde 111 gevonden te tiebben. Ais bijzonderheid diene dat het gerechtshof te Keulen voornamelijk uit protestanten was samengesteld. Engeland. Een nieuw gas. In de Princes Mannons in Westminster werden proeven genomen met een nieuwe gas, gevormd door menging van 5 percent petrooldamp, met 95 percent gewone lucht. Dit licht, dat airlight gedoopt is, geeft een heldere goudglanzende vlam, die in een brander zoo sterk is als 35 gewone gasvlammen en kost minder dan 1 stuiver per uur voor elke vlam van 1000 kaarsen sterkte. Het licht moet zoo zuiver zijn, dat kleuren erbij te onderscheiden zijn als bij gewoon daglicht, ook moet het gas volkomen on gevaarlijk zijn. 24 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem i5 Huwelijken Cl. Meert, tw. met M. Van Cauwen- bergh, tw. OVERLIJDENS. Fr. De Pauw, z.b. 61 j. Langestr. J. De Smet, m. Wauters, tw. 63 j. Lange Ridderstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Hui» le huren, Zonnestraat, Nr 25, bewoond tot den eersten Mei, door Mijnheer Van Driessche, Géomêtre van >t kadaster. Zaterdag 8 April Tarwe fr. Mastel» in Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil, volgk.w, igo5. 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 6,5o 6,75 1,90 5o,oo 0,00 40,00 00,00 00,00 oo,oo 00,00 00,00 7.00 8,91 2,00 70,00 0,00 42,00 Hopmarkt. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i37,5o de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 120,00 Jde 5o kil. Markt standhoudend. GENT 7 April Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,70 a 2,88 Eiers per 26 1,71 a i,8o ANTWERPEN, 7 April Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,00 a 17,5o Rogge 14,00 a 14,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 19,00 a 19,25 Haver i7>75 a 00,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 22,2 5 a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. :,5o a 1,60. De aardappels per zak 9,00 tot 10,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks tr. 1.90 a 2,00. VEEMARKTEN, GENT, 7 April Getal te koopgestelde hoorenbeesten 922 Melkkoeien 20 Vette koeien 260 Groote ossen 2 Stieren 45 Jonge ossen 46 Magere beesten 3go Vaarzen 44 Schapen 5 Varkens 220 Lammeren O Loopers o Kalveren 124 Viggens 3o3 Stieren iekw. 0,78 2®kw. 0,70 3®kw. 0,60 Koeien 0,78 0,69 0,62 Vaarzen 0,80 0,70 0,60 Ossen 0,84 0,76 0,66 Varkens 0,92 0,82 0,00 Kalveren 1,2 5 0,95 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 6 April Ter veemarkt werden te koop gesteld: 5oo Ossen, 229 Stieren, Koeien en Veerz. 811 Men betaalde per kilogram op voet Ossen o,8o a 0,98, Stieren 0,66 a 0,89, Koeien en Veerzen 0,66 a o,85. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 703. Prijs per kilogr. fr. 0,80 1,07 a 1,17. BRUSSEL 7 April Kalverenm. Getal te koop gesteld 290, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,10. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen o,g5 a 1,00, Kalveren i,35 a 1,45. «7I Mr CALLEBAUT, Pharmacien ■tm. W lol Alost, iuforine na clientèle qu'il eet désormais dépositaire des BOVJI.ETTE8 DEM'.VIRES de Fourgeaud une seule guérit iufaillible- ment, en une eecoude et saus retour la plus violeute RAGE DE DENTS. En veDte dans toutes les bonnes pharma cies. 1 fir. 50 le flacon. M. Depratere, apotheker, te Oostende, verzekert de ge- nezing in 3 uren, zonder ge vaar door het Amerikaansch poeder, van den hevigsten afloop of schijt van Kalvers en Veulens. Duizenden ge tuigschriften kunnen geraadpleegd wor den. Eene enkele doos van één frank die M. Depratere van Oostende overal ver zendt op aanvraag, is voldoende om ver scheidene dieren te redden. Het Amerikaansch poeder is ook te ver krijgen te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2