Zondagrust. Allerhande nieuws. Merhlprijzen. Hij loochent dus stout. Wij wisten reeds dat hij durft, maar dat hij dat punt ▼an vermetele stoutheid zou bereiken, dat durfden wij niet veronderstellen. Scripta manent, schriften blijven, zegt een gekend spreekwoord. Het was dus mogelijk de eene en de andere van die verklaringen aan te teekenen en ze aan het licht te brengen. Men oordeele. In den Wbrkman van 16 Oogst 189S leest men Weet gij niet dat de Stadhouder Christi, de Heilige Paus Leo XIII, al de stukken en plans der christene volks- partij heeft onderzocht en dat Hij in 1 zijne brieven geen enkel woord van af- keuring of van misprijzen heeft gegeven aan de Christene Democraten. In te- gendeel hij zegent die teêrbeminde zonen op eene bijzondere wijze en moedigt hunne werkingen aan. Hij moedigt hunne werking aan lil Zich steunend op eene dubbelzinnig heid neemt hij voor zich wat voor anderen was bestemd 1 Land van Aelst 25 Maart 1900 4d* bl. schrijft a Priester Daens werd in t Va- tikaan stuur ontvangen doch na een a zorgvuldig onderzoek zijner meetingen. zijner redevoeringen bleek het duidelijk dat hij in alles getrouw was gebleven s aan de christene leering in de pause- lijke mis mocht hij aanwezig zijn doch de Paus KON hem in 't bijzonder niet ontvangen, althans stuurde Hij hem zijnen vaderlijken zegen. Als die woorden eene beteekenis heb ben is datDe paus keurt Daens goed, hij zegent hem VOORUIT, 't Gentsche roode orgaan, deelt onder handteekcning A. Nichels, een artikel meê geknipt uit Klokks Roeland in 't welk wordt bevestigt dat twee Sottegemsche arme familiën door Kerk en Klooster werden onterfd. En 't is geen bagatel, 't beloopt tot 190 duizend franks. Naar gewoonte worden er geen eigen namen genoemd, geen kloorsterorde aan gewezen. 't Zal zeker weêral iets zijn in den aard der beschuldigingen tegen den E. H. Willems, Pastoor van St Joseph alhier ter stede, welke 20 duizend franks ont roofd had aan Petrus Beygaert, Linde straat n° 7 ALLE WAPENS, alle middelen zijn voor het groene protestantism goed als men er de lichtgeloovige lieden maar meê kan verleiden. Zoo verre durven zij het drijven van zich op Jesus-Christus, Ons Heer en Zaligmaker te beroepen. In 't Land van Aelst van iS April 1900, leest men Oorlog aan d'onrechtveerdigheden, a Christus de Zaligmaker roept ons a tot den strijd. Wat ellendige volksfoppers 1... Zekere liberale organen krijgen van tijd tot tijd eene vlaag van rechtzin nigheid waarin zij zonder omwegen be kennen dat hun waarlijk doel is denR.C. Godsdienst tot volkomene uitroeiing te bevechten. Nu dit was dezer laatste dagen weêr eens 't geval met de Gentsche 0 Flandrb Libérale b die in volle letters 't volgende schreef u Den dag der afrekening)en die zal a komenzal het papenras (la pétraille) a en met hem de Godsdienst, er vreeslijk gehavend van tusschen komen. Het zal a dat gewild hebben. Men stapelt niet a straffeloos zooveel wraakzucht opeen. a De oude De Geyter, die onlangs door a Antwerpen zoo plechtig ter aarde werd d besteld, heeft in zijn Geuzenlied op prachtige wijze, het vurig gebed weêr- a gegeven dat, als een luid geroep uit a meer en meer borsten opwelt Van a 't ongediert der Papen, verlos ons a Vaderland I Ziedaar een staaltje van helsche liberale maconnieke razernij 1 MEER EN MEER wordt het bewezen dat het Daensism of Roelanderij zich afgescheiden heeft van Rome en dus als eene nieuwe soort van protestantism moet aanzien worden. Al hunnen eerbied voor 't hoogste gezag der Kerk is gaan vliegen. Groene Pie heet den brief van Mgr. Merry Delval op bevel van Z. H. Pius X geschreven rimram. Nu, gehoorzaamheid, zegt hij, zijn zij, priesters Daens en Fonteyne, noch aan Bisschop, noch aan Paus veischuldigd. LeeuwkePlancquaeit veroordeelt open baarlijk Z. H. den Paus. Te midden van eenen vloed van beleedigende aanvaiien tegen de hoogste geestelijke Overheid, lezen wij 't volgende o Sedert meer dan een jaar dat wij zien a dat deze Paus geheel en gansch afbreekt a met de volksgezinde werking van zijnen voorganger, spreken wij over hem niet a meer. a 't Leeuwke veroordeelt Z. H. Pius X en dit wel omdat Hij niets anders betracht dan de voorschriften van Z. H. Leo XIII te bekrachtigen, onder anderen en voor namelijk dit, dat de maatschappelijke werking der catholieken en bijzonderlijk der Priesters moet staan onder de hoogs leiding van H. H. de Bisschoppen... Zoo is 't, de groene protestanten zouden die leiding moeten in handen hebben en dan zou bet een olietje zijn om hunne heerschzucht en liefde voor 't geldeken te verzadigen. EN MEN KOME NIET BE WEREN dat het Daensism geene nieuwe soort van protestantism is geworden die zelfs de Roomsche kerkelijke geboden en en wetten openbaarlijk miskent en ver werpt... La Presse van Dijnsdag 11 April, een Antwerpsche catholiek orgaan, deelt de spijskaart meê van het eetmaal waaraan priester Fonteyne op 4 April xgo5, in het Hótsl db Flandrb aldaar heeft deel genomen op uitnoodiging van eenige Gentsche vrienden. De spijskaart wees twee gerechten visch en drij gerechten vleesch aan en priester Fonteyne heeft van al die gerechten heel smakelijk geëten, alhoewel de R. C. Kerk aan alle geloovigen uit drukkelijk verbiedt in den Vasten, vleesch en visch te eten op een en denzelfden maaltijd. Maar heeft zijn geweten dat nu zoo goed verteerd als zijne maag Nu,zegt La Presse a MM. A. Daens en Fonteyne beweren dat ze catholieke christen en tevens vrije burgers zijn en dan waarschijnlijk was het vleesch voor den vrijen burger en de visch voor den catholieken christen, verkleefd en van harte gehecht aan de Kerk van Chris tus En dit alles zou dat geene afscheuring zijn van de R. C. Kerk en de stichting van een nieuw soort protestantism daar- stellen WERKLIEDEN Een laatste woord en Vergeet het nooit In 't maconnieke liberale gazetje 't Laagste vuil nieuws van 25 Maart igo5 leest men c Wij moeten gelooven dat de nieu- a we wet op de arbeidsongevallen, die a op 1 Juli maar in voege komt, op den a buiten groot misnoegen zal veroor- a zaken... Zoo de boeren daar over kla- a gan en tegen morren, hebben zij - gelijk, want zij zijn door de clerikalen hevig gefopt geworden, a Ziedaar wat er in eene liberale ziel ver borgen ligt 1 Wie zijn de vijanden van de sociale hervormingen en lotsverbetering der werkende standen Wie zijn de vijanden der werklieden en van den socialen vrede en verbroe dering Wie De liberalen, die Mancheste- rianen, zij die zeggen dat alles moet blij ven gaan gelijk het gaat, i a. w. dat het lot der werkerstanden niet moet verbe terd worden Hoeveel harteloosheid is er dan toch in eene liberale ziel ver borgen BOND DER Geitenkweekmaatschappij en van het Arrondissement Aalst. Het Bestuur brengt ter kennis van al de Geitenboeren van het Arrondissement, en voornamelijk aan de leden der Geiten- kweekmaatschappijen en Verzekeringen aan den Bond aangesloten, dat er op 2den Paaschdag aanstaande, om 1 1/2 ure ter Dorpplaats, te Aygem, eene groote Tentoonstelling voor Geiten en Bokken zal plaats hebben. 300 Fr. Prijzen. Priesterlijke benoemingen Zijne Hoogw.de Bisschop heeft pastoor benoemd te Wortegem, den E. H. Ma- bilde, onderpastoor te Lede. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker Zondag 16 April igo5, M. De Waele, Kerkstraat. Gemeente Moorsrl. Koninklijke Harmonie Sinte Cecilia. LUISTERRIJKE VERTOONINGEN op Maandag 24 en Zondag 80 April 1905, om 4 uren stipt namiddag in de zaal der Meisjesschool. OPVOERING Robrecht Van Eine, geschiedkundig drama in vier bedrijven. AELST. Creemboter. Markt van Zaterdag i5 April 1905. 169 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,io tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 33o klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2640 kilogr. TE BEKOMEN ten bureele van De Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, Novene en Gebeden met Litanie van den H. Gerardus Majella aan fr. 0,10, franco fr. 0,15. Vraagt Het Huisgezin geil- lustreerd weekblad, aan onze verkoopers, prijs o,o5 c. Men schrijft ook in ten Bureele van De Denderbode. Te huis ge bracht 3 franken per jaar. EEN GROOTE DIAMANT. Wij zullen voorzeker de laatsten zijn, van een zoo kostbaar artikel als het bo vengenoemde iets kwaads te willen zeg gen, maar als wij bedenken, gelijk wij dezer dagen lazen, dat men één enkelen diamant voor vijf honderd duizend pond sterling of ruim twaalf en een half millioen franken verzekerd heeft bij de verzending, van welke verbazende som toch ten slotte slechts één persoon genot kan hebben, en waarvan geen inte rest wordt getrokken dan komt onwille keurig de vraag op, of het niet verkiese lijk zou zijn, voor eene zoo groote waarde tien duizenden van hectaren, vele jaren achtereen met uitnemende vette als de echte Peru Guano bij voorbeeld, en dan de bevolking van een geheel land, zoo te zeggen, levenslang met den rijken voor raad van geoogste vruchten van beste kwaliteit te onderhouden Ons dunkt, ja I Het woord van eenen Aalstenaar. Waarom gelooft men er zoo spoe dig aan Omdat gij het zelf onderzoeken kunt. Dit getuigschrift, dat ons laatsleden ge geven werd, is in den aard van die welke geloof en vertrouwen waardig zijn. M. Cornells Dezaer, 1, Stoofstraat, te Aalst, zegt ons Sedert zes maanden leed ik zoo van de nieren, dat ik maar slechts met groote moeite mijn werk kon ver richten iederen dag stond ik vermoeid op en van ondragelijke pijnen onder mijnd al de middelen hadden mij geen goed gedaan, toen men mij de a Foster Pillen voorde Nieren aanraadde ver kocht bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. In weinigen tijd werkten zij op eene merkbare wijze in gansch mijnen toe stand die beternis deed niets dan toe nemen, zoowel dat ik in minder dan eene weck gansch genezen was. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. Hebt gij ooit vermoedt dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren Hebt gij pijn in den rug, in het hoofd of in de leden Hebt gij rheumatieuk, zwak te van het hart of zijt gij waterzuchtig Komt er te veel of te weinig urine met graveel of bezinksel Zijt gij altijd moe, afgemat of zenuwachtig Overweegt. Verzekert u dat men u de Foster's Pillen voor de Nieren geve, van de zelfde soort als die welke M' Dezaer gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 frank 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de En- gelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat, te Brussel, Algemeen Depothouder voor België. Een heer kwam Dinsdag avond te Brussel in een policiebureel klagen, om dat men hem in een koffiehuis beleedigd had. Daar de klager eenigzins opgewon den en min of meer bedronken scheen, ging een policieofficier mee om de zaak te onderzoeken. En het bleek dat de heer eenvoudig door de kalanten aan de deur was gegooid, omdat hij hun beleedigde. Des morgends ten 2 ure kwam de heer terug, ditmaal in gezelschap van twee agenten en eenen koetsier, die met hem gereden had en vruchteloos betaling voor zijnen rit eischte. De commissaris, die zag dat de heer nu nog veel meer bedronken was, deed hem in den amigo steken, na proces-verbaal tegen hem te hebben op gemaakt. Het is een kapitein-commandant van een linieregiment, in garnizoen te Antwerpen. Eene vrouw van Elsene, die reeds 40 jaren in denzelfden dienst was, ging gedecoreerd worden. Woensdag kwam daartoe eene vragenlijst bij haren patroon. Deze vulde ze in, en gelastte de werk vrouw zelf, het papier naar het gemeente huis te dragen. Vol vreugde liep de vrouw er heen, doch onderweg zakte ze ineen en was dood. Een geneesheer stelde vast dat de vrouw overleden was ten gevolge der aandoening, door vreugde veroor zaakt. Maandag avond belde een fatsoen lijk gekleed persoon aan een huis te Cureghem. Hij overhandigde aan de meid, die kwam open doen, een pak, dat hij verzocht aan Madame Cartuyvels, die boven woont, te overhandigen. En zonder verdere uitleggingen ver dween hij in de richting der Zuidstatie. Mad. Cartuyvels, aan welke het pak ter hand werd gesteld, opende het en vond er in zeven obligaties der Noorderspoor- wegcompagnie, de andere voorwerpen, die op 10 October 1903 in hare woning gestolen werden. Een koetsier te Laken, Juniaux ge naamd, vond inde maand Februari, toen hij op eenen avond van den cirk kwam, zijne vrouw niet meer thuis. Met haar waren al de meubelen en het geld verdwenen. Na opzoekingen vond hij hsar Donder dag bij eene vriendin in de Herrystraat. Hij nam plaats op een trapportaal, en, toen zij voorbijkwam, loste hij op haar drie revolverschoten, die haar dood neer- strekten. Dan ging hij weer naar beneden er bleef op straat vóór de deur staan, lot er policieagenten kwamen om hem aan te houden. Toen hij hen zag naderen, ging hij ze te gemoet en gaf zijnen revolver af, zeg gende: houd mij aan, ik heb mijne vrouw dood geschoten. Het slachtoffer was door alle drie de kogels getroffen, een in den mond en twee in de borst. De moordenaar is in de gevangenis opgesloten. Een jonge stier, woedend geworden, is Donderdag morgend, rond 10 ure, aan zijne geleiders ontsnapt op denZwijnaard- scher.steenweg te Gent. Het beest ver nielde de afsluiting van hovenier Watt- camps en verwoestte de bloemisterij. Zekere Theorluul Van Ryckem, 22 jaar, soldaat bij het 2e jagers, te Bergen, maar tijdelijk in verlof bij zijne ouders, kwam met eene roode sargie af en kon ze den stier over den kop werpen. Hij trok ze rond den hals van het aldus verblinde beest toe en kon dit aldus in bedwang houden, tot wanneer de geleiders het dier weer bemachtigd hadden. Achiel Minjauw, 14 jaar oud, van Stacegem, die eten gaan dragen was aan zijn vader, werd te Kortrijk aan den bar- reel van den ijzerenweg der Staceghem- straat, nabij de ophaalbrug door den trein die ten 12 u. 11 uit Kortrijk naar Gent vertrekt, verrast en letterlijk het boofd afgereden. Ook waren al de kleederen van 't lichaam gerukt. Men heeft het lijk naar de ouderlijke woonst gebracht. Woensdag namiddag heeft er te Becrsse een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. De landbouwer, Petrus Adriaen- sen, was in zyne schuur werkzaam. Men dorschte namelijk het graan met het machien. Het kindje van den landbouwer een twee a driejarig zoontje, was ook in de schuur gekomen. Denkelijk is de kleine ie dicht het ma chien genaderd want het werd eensklaps door de ijzeren Strang die het buitenwiel aan iiet machien verbindt en het alzoo in werking brengt, meê getrokken en er twee of driemaal rondgeslingerd zoodat armen en beenen op verschillende plaat sen gebroken werden en de kleine nog erge inwendige verwondingen bekwam. Het slachtoffer is, na verschrikkelijk lijden overleden. Woensdag nacht heeft er eene hevige botsing plaats gehad, rond 1 uur, tus schen smokkelaars en tolbedienden op de wijk Overleede, te Wachtebeke. De smokkelaars leidden acht hoorn beesten, welke reeds door de Moervaart getrokken waren. De brigadier, de onder brigadier en drie beambten kwamen ter plaats en losten twee revolverschoten in de lucht, waarop de smokkelaars viermaal terug schoten. Na veel moeite hebben de tolbedienden drie schoone vaarzen aangeslagen, geza menlijk i3 tot 1400 fr. waarde. De smokkelaars konden met vijf beesfen ontkomen, daar zij in groot getal waren. De aangeslagen beesten zijn op stal ge bracht. De H. Bloedprocessie te Brugge. De vermaarde bijbelsche en gods dienstige stoet van het H. Bloed, zal dees jaar op Maandag 8 Mei, uitgaan. Hij zal opgeluisterd worden met de tegenwoor digheid van den pauselijken Nuntius in België, van Z. H. de bisschop van Brugge, van twee vreemde prelaten en van Mgr. den bisschop van Menevia, die de groep Engelsche beêvaarders zal op leiden. Deze bvévaart is, zooals men weet, sedert drie jaren ingericht door de Engelsche catholieken en neemt van jaar tot jaar in belang toe. De groep zal op 6 Mei Londen verlaten. Het diepste geheim omringt nog de zaak van de moord op den varkenskoop man Ferd. Van Woensel te Aarschot. Bij zijne eerste ondervraging vielen de vermoedens op den persoon, die den vermoordde vergezelde en beweerde dat beiden door straatroovers waren aange rand. Hij werd dan ook in verzekerde bewaring gehouden. De aangehoudene, Lauwers geheeten, die beweert een schot gehoord te hebben, moet hier hebben gelogen, daar er in de wonde van Van Woensel geen spoor van hagel of kogel gevonden is. De dood is veroorzaakt door eenen slag op het hoofd, toegebracht bij middel van een kneuzend voorwerp, een hamer, ijzeren stok of iets dergelijks. Lauwers zegt dat hij zich wel kan ingebeeld heb ben, een schot te hooren, daar hij dron ken was. Bij opzoekingen ter plaatse heeft het parket nabij de plaats der misdaad een halve trektang gevonden, waarmeé de slag wel kan toegebracht zijn. Ook droeg het lijk zekere tt ekenen die doen vermoe den dat er tusschen 't slachtoffer en den moordenaar een gevecht heeft plaats ge had. Andere teekenen doen echte? de voorbedachtheid vermoeden. Uit getuigenissen van geburen en ken nissen blijkt dat Van Woensel wel drager kan geweest zijn van eene aanzienlijke som, daar hij, jongman en 'eenigzins wantrouwend zijnde, gewoon was, al wat hij bezat, bij zich te dragen, opdat men hem, in zijne afwezigheid niet zou be stelen. PIet Handelsblad vermeldt twee uit leggingen van den moord van Langdorp, bij Aarschot, die tegenstrijdig schijnen. Ziehier daarover de waarheidHet slacht offer Van Woensel,een alom geacht man, keerde 's avonds redelijk laat uit de stad naar zijne woning vergezeld van zekeren Lauwers. Naar den uitleg van dezen laatste die (merk wel op) thans gevankelijk te Leu ven zit, zou er op zeker oogenblik een schot geklonken hebben. Verschrikt zou hij zich hebhen laten neêrvallen. Hij voelde, zoo zegde hij, dat men zijne zak ken aftastte. Men deed hem echter geen kwaad. Hij liep daarna naar huis en haalde zijne vrouw en de neef van 't slacht offer, Toen deze bijkwamen vonden zij Van Woensel in een bloedplas met ge kloven schedel. Heel kort daarop gaf hij den geest. De uitleg van Lauwers schijnt erg ver ward en onwaarschijnlijk. Echter schijnt hij heel luchthartig de zware vermoedens die op hem wegen, te dragen. Het slachtoffer had eene som van hoog stens een 5otal franken op zak. Deze werden hem ontnomen. Lauwers beweert dat men hem ook 20 fr. heeft ontvreemd. Twee werklieden van Jupille, vader en zoon Houbart, die in den nacht de kachel hadden laten branden, werden 's morgends bewusteloos gevonden. De zoon kon spoedig tot het leven terugge roepen worden, maar de toestand van den vader schijnt wanhopig. Het parket van Bergen heeft aan de mijn van Noirchain een onderzoek ge daan naar de oorzaak der grauwvuuront ploffing, die zeven man het leven kostte. Een twintigtal welklieden werd onder vraagd. Deze waren allen werkzaam in eene laag, nabij die waar de ontploffing plaats had. Eenigen hunner zeggen dat de werklie den reeds daags vóór de ramp de porions hadden gewaarschuwd dat mijngas zich in twee schachten ophoopte. Het ingenieurscorps is reeds tweemaal in de mijn neergedaald. De onderzoeksmagistraten hebben ook een bezoek gebracht aan den werkman, die aan den dood ontsnapte, Laurent Christine genaamd. Zijn toestand is, hoe wel buiten doodsgevaar, zoo erg dat men hem niet kon ondervragen. De honderd vijftig werklieden van de mijn Noirchain hebben op den dag der begrafenis, ten teeken van rouw, het werk gestaakt. Opgepast I Gij allen die hoest, oud en jong, wilt ge bronchiet of tering vermijden, neemt onmiddelijk den Borst siroop Depratere van kleurlooze teer en tolubalsem siroop. Hij alléén geneest zon der gevaar, terwijl andere onbekende re mediën schadelijk zijn voor har: en maag en de longvezeltjes verbranden. 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overal te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Duitschland. Vreeselijke misdaad. Maandag middag verdween te Hannover bet om- trent8jarig meisje Erna Schafe,dochterke van eenen timmerman. Woensdag kwa men twee knapen op het policiebureel meedeelen, dat zij nabij den spoorweg een pak hadden gevonden, dat het hoofd en de armen van een kind bevatte. De inspecteur Hamrighausen begaf zich ter plaats en van daar naar het huis van Schare, waar vastgesteld werd dat de gevonden lichaamsdeelen van het verdwe nen kind voortkwamen. Juist toen de policie het huis van Schare betrad, wilde de 32jarige postbe diende Büther het verlaten. De inspec teur kreeg zoo plotseling het denkbeeld dat Büther wel de plichtige kon zijn. Hij verzocht hem daarom eens eventjes zijne woning te openen. Al aanstonds bemerkte men daar een eigenaardigen reuk. Men zocht en vond spGedig de overige lichaams deelen van het kind op verschillende plaalsen verborgen. Büther bekende en verklaarde dat zijn huisbaas, de schoen maker Paul, het kind bij hem had ge bracht. Hij had dan het kind mishandeld en met zijn zakmes den hals afgesneden, 't Was ook met zijn zakmes dat hij het lijk in stukken had gesneden, welke hij dan gepoogd had te verbranden, maar dat stonk te veel. Hij was nu voornemens de deelen van het lichaam op andere wijze te doen verdwijnen. De schoenmaker erkent insgelijks kin deren mishandeld te hebben, maar be weert met den moord niets uitstaans te hebben. Dit geval herinnert de verdwijning van een ander meisje in 1901, dat in zelfde huis woonde. Beide booswichten ontken nen iets met die verdwijning uitstaans te hebben, maar de policie bezit aanwijzin gen, die laten vermoeden dat men wel degelijk de plegers van deze eerste mis daad niet elders meer moet zoeken. Büther woonde drie maanden in het huis, toen het meisje in 1901 verdween. "Delangrijk fabriek van linnen waren, hemden, enz., die uitverkoopt, is ge neigd buitengewone voorwaarden van crediet toe te staan aan beambten, fonc- tionnarissen, verloofden en gehuwden om. zijne waren te verzetten. Schrijven Post bus 93, Brussel-Midden. Stalen gratis op aanvr. gezond. Stad en prov. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten Mannelijk geslacht i3 Vrouwelijk idem 8 21 Huwelijken. V. De Backer, tw. met M. Wageman, tw. overlijdens. Th. Eeckhaut, meesterg. 41 j,. Zon- nestr.M. Huylebroeck, vr. Van Varen- bergh, 65 j. Beukendreef. M. Van Laere, we Lowie, z. b. 76 j. Koolstr. A. Van de Winkel, we Coppens, z.b. 77 j. Langestr.I. Smekens, vr. Braeckman, 57 j. Leopoldstr. L. Van den Broeck, wr Van Neypen, 65 j. Dirk-Martenstr. 1 kind onder de 7 jaren. Keukenmeid wordt gevraagd voor catholieken Dienst, Gent, Keizer Karelstraat, 52 loon volgens verdiensten. Xe huren terstond, schoon Winkelhuis, in de Korte Zoutstraat. Zich te bevragen bij M. Meirsschaut, Apothe ker, te Aalst. Xe huren Tegen den eerste Mei, een nieuw opgebouwd Huis, dienstig voor herberg te Aelst, aan het Schaliën- huis, hoek der De Gheeststraat en Bur gemeestersplaats, (voortijds Erembode- gemstraat. Zieh te bevragen ten kanloore van den Notaris De Pauw, te Aalst. VKlMr CALLEBAUT, Pharmacien -r*- a Alost, iuforiue aa clientèle qu'il est désormais dépositaire des BOLI.ETTES DEXTAIltEH de Fuurgeand nee seule guérit infaillible- meut, en une seconde et saus retour la plus violente RAGE DE DENTS. En vente dans toutes les bonnes pharma cies. 1 fr. 50 le flacon. Zaterdag i5 April 1905. Tarwe fr. Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 10 Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil, volgk.w, kil. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 6,00 a 6,5o 7,92 a «8,91 1,80 a 1,90 55,oo a 70,00 o,oo a 0,00 00,00 a 00,00 GENT 14 April Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,70 a 2,79 Eiers per 26 1,80 a 1,98 ANTWERPEN, 14 April Ziehier de, prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 17,00 a 17,«5 Rogge 14,00 a 14,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 19,00 a 19,25 Haver 17,25 a 17,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 22,00 a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,5o a 1,60. De aardappels per zak 7,00 tot 8,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2.00 a 2,25. VEEMARKTEN, GENT, 14 April Getal te koopgestelde hoorenbeesten 745 Melkkoeien 29 Vette koeien 9® Groote ossen 3 Stieren 75 Jonge ossen 41 Magere beesten 338 Vaarzen 39 Schapen 17 Varkens 164 Lammeren 1 Loopers 5 Kalveren 92 Viggens 268 Stieren ie kw. 0,90 2®kw. 0,80 3ekw. 0,70 Koeien 0,80 0,70 0,60 Vaarzen 0,90 0,80 0,00 Ossen 0,42 o,85 0,70 Varkens 0,95 o,85 0,00 Kalveren 1,40 1,00 0,00 CUREGHEM-ANDERL. i3 April Ter veemarkt werden te koop gesteld: 479 Ossen, 335 Stieren, Koeien en Veerz. 837 Men betaalde per kilogram op voet Ossen o,8c a 0,98, Stieren 0,66 a 0,89, Koeien en Veerzen 0,66 a 0,75. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 801. Prijs per kilogr. fr. 0,80 i,o5 a 1,15. BRUSSEL 14 April Kalverenm. Getal te koop gesteld 3o5, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen o,g5 a 1,05 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen 0,95 a 1,00, Kalveren i,35 a 1,45. Hopmarkt. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. i37,5o de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 120,00 de 5o kil. Markt standhoudend. Bericht. aan de Heeren Ondernemers, Metsers en Plafonneerders. Zavel, eerste kwaliteit, zich te bevragen Nieuwbeekstraat, al hier, aan het magazijn der firma Ve De Wolf-Cosvns fils. BERICHT. Er wordt aan het publiek herinnerd dat er geene postvrijdom verleend wordt tus schen de bijzonderen en den Gouverneur der Provincie, en dat bijgevolg alle brief wisseling aan dezen Ambtenaar gezonden, behoorlijk en voldoende moet gefrankeerd zijn, wil men zich niet blootstellen deze geweigerd te zien. Gent, den 6 April igo5. STAD AELST. GROENSELMARKT De Burgemeester der Stad Aelst, laat weten dat de loting voor de Voorbehou den e plaatsen, ter Groenselmarkt, zal geschieden op Maandag r Mei aanstaande om 2 r/2 ure namiddag in de Militiezaal ten Stadhuize. Aaelst, den 11 April xgo5. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. GEMEENTE' OKEGEM. Kerkfabriek van Okegein. OPEN BARE AANBESTEDING van Vergrootings- en Herstellingswerken AAN DE KERK. De Kerkfabriek zal op Maandag 8 Mar igo5, om 3 uren namiddag, in het Pasto- reelhuis van Okegem, onder nadere goed keuring der bevoegde Overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding der ver grootings- en herstellingswerken aan de Kerk. De werken zijn begroot op 13,930,00 Franken. De plans en het bijzonder lastenboek berusten ter pastorij, alwaar de belong- hebbenden er kennis kunnen van nemen alle werkdagen, van 8 tot 18 ure. De aanbiedingen zullen den heer J. Covens, Voorzitter van vermelde Kerkfa briek, toegestuurd worden, overeenkom stig de voorschriften van het algemeen lastenboek, bij aanbevolen brief, dragen de den poststempel van uiterlijk den 4 Mei igo5 zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de buitenste voor opschrift zal dragen Aanbieding voor de onderneming der werken aan te beste den op 8 Mei n de binnenste Aan bieding voor de onderneming der ver grootings- en herstellingswerken aan de kerk van Okegem. n Het te storten pandgeld volgens, en in de voorwaarden van art. 10 van hooger gezegd algemeen lastenboek, is vastge steld op 600 franken. Voor het opstellen hunner aanbieding even als voor de verklaring nopens het minimum van dagloon, zullen de aanbie ders zich formulen kunnen verschaffen, daar waar de plar.s berusten. Voor nadere inlichtingen, wende men zicli tot den lieer Julius Goethals, Bouw kundige, Dirk Martensstraat, Nr 14, te Aalst. Gedaan in zitting van 11 April igo5. DE KERKFABRIEK De Secretaris, De Voorzitter, J. Van Holder. J. Corcns,

De Denderbode | 1905 | | pagina 2