Achille E Kunstguano en Dienstmeid ^XauI Te koop Bericht. Van tak op tak. Henri Hallam. Geiteokweelimaatscliappij en Prijskamp voor vet Vee Rechterlijke kronijk. Het Huisgezin N. VI. Illustratie Allerhande nieuws. Hopmarkt. ZEEVISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. Bericht. HERVERPACHTING GROENSÉLMARKT MEUBELS HANDELSHUIZEN Bleel zwal i/uvio'u"» I bleak zicht sklonr, witte vloed, alle ziekte zwakheid, zyn in eene maand genezen de PILLEN PARIDAENSfr. 1.75 de Eischt op ieder doos het handteeken L. DAKN8, uwe gezondheid hangt er van af. apotheek Paridaena, ohauBeée de Mor Brussel te Gent, Demoor te Aalst, bant te Lokeren, Cools te Sint-Nik Depoorter. 1647j (HUIS GE (Prijs volgens sam Al onze vervaardigde kunstvetten en ammoniak; 2° Het phosphorzut onder vorm van oplosbare zouten. Zeer voordeelige prijzen van 8 tc Nitraat van Soda en andere Zuivere en blauwen aluin. granen. Vergruizers VERMC te Boschvoorde (Boitsfort).j Goede Dringend. Men vraag dienstmeid voor klein huishouden. a5 a 3o fr. Schrijven of zich aan aan Walter Schulte, te Schooi bij Dendermonde. Keukenmeid. Men eene goede Keukenmeid, op het Oudegracht, te Meerbeke bij Ninot Goede getuigschriften. HUIS XE HURE te Sottegem, Trapstraat. Schoon en gerieflijk Huis voo; nier of bediende, verscheidene be en bovenplaatsen, ruime keldering en regenwater. ich te bevragen l Marie Goossens, nevens het te vi huis. Xe huren terstonc Een schoon en gerieflijk Huis, voor alle bedrijf, hebbende verse boven- en benedenplaatsen, poi regenwater, hof en groot magaz staan in de Zonnestraat, N' 33, te Zich te bevragen bij P. Van P beke-De Boom, Brusselsche straat te Aalst. Huis te huren, Zoni Nr 25, bewoond tot den eersten M Mijnheer Van Driessche, Géom 't kadaster. Huis te huren Zonnestra laatst bewoond door den heer Scl Verandering van wc R. Meganck-Kelders, onderne openbare werken, heeft de eer b maken dat hij zijne woonst komt brengen van de Keizerlijke Plaa de Schoolstraat, IV0 3' Bij hem zijn gestadig te verkri] Bouwmaterialen en bijzonderlijk en ceramieke Vloeren, alsook e< van Portlandsche Cement, enz. Gematige prijzen en in vertr Door uitscheiding van bt Over te nemen wel gekalande kei van bureel- en schoolbehoi voordeelige voorwaarden. Zich t Leopoldstraat, 8i, Aalst. Xe huren ol te kooj: schoone groote Hof, zich te bij Madame Minnaert-Van Cr te Aalst, Korte Zoutstraat. velst) een hoeveelheid extra f aardappelen, zijnde Fransche Brabant, blauwpijlen in 't land en kabijlen in 't land van Dend ook genaamd Woubrechtegemsi Ingekuilde Duipei aan ken, op wagon, Sas van Ge Vraagt prijs bij F. De Wolf, bij Gent. Tp knon Eene draaiba' ie KOOp. g0eden staat, toebehoorten zich te wenden Vidy, regenschermfabrikant te I te Zoutstraat n° 27. publiek te berichten dat hij zi< vestigen, te Aalst-Mijlbeek, Oi dermondschen Steenweg, 35, a in alle stelsels. Gelast zich ooi herstellen van oude gebouwen, in welken staat zij zich bevindt Gematige prijzen. Let wel op het adres Oude xnondsche Steenweg, tegen h< voor ongeneesbaren. Verlatene binders. Te Brussel bestaat er een werk voor ver latene kinders, genaamd a Werk van het Kind Jesus i> onder 't bestuur van pries ter Vander Haegen. Een afgeveerdigde heeft zich reeds he den woensdag hier te Aalst bij onze mede burgers aangeboden ten einde jaarlijksche bijdragen en aalmoezen in te zamelen. Bedoeld werk van priester Vander Hae gen is hoegenaamd niet aan te bevelen en wij raden dus onze geachte lezers aan den afgeveerdigde-inzamelaar beleefd wandelen te zenden. Er zijn in onze stad ongelukkigen ge noeg te helpen dan dat men zijne giften en almoezen voor elders bestemme. GOEDE WEEK. Ziehier een oud liedje, dat men vroeger in Vlaanderen zong Het is op een Góeden-Vrijdag geschied: Heer Jezus lag in zwaar verdriet, En zag zijne lieve Moeder staan... Gebenedijde Moeder, ik lijd zoo wreed; Mijn bloed verandert in zweet Ik heb vijf bloedige wonden, Tot boeting van de zonden. Wie dit gebeêken voor zijn eten Zal lezen, God zal hem niet vergeten. Hij zal hem een engel zenden Drie dagen voor zijn ende, Drie dagen voor zijn dood... Zij zonden zijn vergeven, Al waren ze nog zoo groot. OVER DE BIECHT. Het is niet te loochenen dat de biecht in de eerste eeuwen van het Christendom bestond. Klaarder dan Cyprianus ze ons beschrijft kan men niet vergen dat ze geschilderd worde. De protestant Pfaff. De biecht is een machtige teugel die van alle kwaad, vooral van geheim kwaad, terughoudt. De goddelooze Voltaire. Er is geen beter middel om de zeden reinheid in de jeugd te behouden dan de maandelijksche biecht. Marmontel. De bron van het grootste goed, dat de CBtholieke godsdienst verricht, bevindt, zich in de biecht. Hier is het dat de sleutels bewaard worden, hier dat de lamp brandt wier stralen elke zijde van het kerkelijk leven in licht stellen. Protestantsche goedbezitters hoort men dikwijls zeggen dat zij liever catholieke dienstboden hebben. Dezen immers zijn er door de biecht toe genoopt deftig en eerlijk te zijn. De lutheraan Hengstenberg. Zijne fouten belijden is een teeken van gezond verstand. Senbca. Telkens de zondaar zijn innerlijk wezen beschouwt is hij ongerust, zoolang hij zich niet heeft door de biecht van de ongerechtigheid verlost heeft die op hem weegtWeiss. 2* Paasch- en Sinksendagen. Eenige liberale bladen spreken weer v: verkwezeling, fanaliseermg, enz. bij ge legenheid van het besluit des ministers van spoorwagenden tweeden Paasei dag en tweeden Sinksendag in den postdienst gelijk te stellen met de Zondagen, voor wat de uitdeelingen en lichtingen betreft. Tot elks geruststelling zij gezegd dat de minister dit besluit slechts heeft geno men, na gezien te hebben dat de dienst op deze dagen hoegenaamd geene belang rijkheid genoeg heeft, om een zwaarderen dienst voor de postbeambten te wettigen. Liberale lasteraar veroordeeld. In het nummer van Db Volksvrijheid van Audenaarde, van x5 Januari 1905, was een artikel verschenen, waarin gezegd werd dat de bestuurraad der Godshuizen aan een werkmanskind allen onderstand geweigerd had, uit reden bepaald uitge drukt dat de vader van het kind deeluit- maakte van eene vereeniging tegenstrij dig met het gedacht der leden der com missie. MM. Van der Meersch, notaris Omer De Temmerman, notaris Jozef De Vos, onderzoekrechterOmer G.evaert, nijve- raar en Van de Putte, mouter, allen leden van de commissie der Godshuizen te Au denaarde, spanden een proces voor laster in. De rechtbank van Audenaarde heeft M. Haeck,uitgever van de Volksvrijheid, veroordeeld tot betaling van 2000 frank schadevergoeding, tot drie maal de op name van liet vonnis in De Volksvrijheid en tot betaling der inlassching van het vonnis in de drie dagbladen van Aude naarde. Vlaamsch te Luik. Het doel van het Vlaamsch kantoor der Tentoonstelling is zooveel mogelijk het Verblijf der Vla mingen alhier te vergemakkelijken en te ▼eraaDgenamen Een hoofdkantoor van inlichtingen met telefoon zal ingericht worden in het lokaal der Verbenigde Vlamingen op de Markt bij het stadhuis, 's Zondags zullen afge vaardigden naar alle staties gaan om zich ter beschikking te stellen der aankomende Vlamingen. Zij zullen herkenbaar zijn aan arm- of borstband, waarop het woord Vlaming in groote letters zal te lezen staan. In de tentoonstelling zelve zal een 2d* inlichtingskantoor bestaan in 't Vlaamsch muis eene heiberg waar men zal eten en drinken op zijn Vlaamsch, uitsluitend Vlaamsche dranken, allen zeer goedkoop Eene leeszaal vindt men er, waarin uit sluitend Vlaamsche dag- en weekbladen ter tafel zullen liggen. Eene som van 20,000 fr. is aan de oprichting van het Vlaamsch huis besteed. f HOP. Het voorstel Woeste, De Sade- leer, de Bethune enz, vragende, een recht te heffen op vreemde hop, die in België wordt ingevoerd, is in al de afdeelingen verworpen. Dotatie van Prins Albert. Men beweeit dat er niet alleen sprake is, de dotatie van 200,000 fr., aan den graaf van Vlaanderen uitbetaald, over te brengen op het hoofd van prins Albert, maar ook definitief de opvolgingskwestie te regelen, door de uitroeping van prins Albert als rechtstreekschen troonsopvolger. Dit alles met de volledige instemming van den graaf van Vlaanderen, die hiertoe genoopt is door den staat zijner gezond heid. Deze oplossing ligt overigens in 's konings wcnschen en zal ook door iedereen in België goedgekeurd worden. Een groot wedstrijd voor vaandels, vlaggen, banieren, tros vanen en kartels en een wedstrijd voor gildeschalten en juweelen worden te Brussel ingericht op Maandag 20 Juli 1905, onder de bescher ming van den Minister van Binnenland- sche Zaken en Openbaar Onderwijs en van de Hoofdstad. Wij noodigen vooral uit de oude gil den, corporatién en rederijkkamers, die nog hunne aloude juweelen bezitten (hals handen, penningen, schilden, kronen enz. enz.) op dezen prijskamp. 25.000 fr. prijzen, premiën uit te loten of afstandspremiën worden verdeeld. Het secretariaat van het inrichtings- comiteit, gevestigd te Brussel, 24 Lom bardstraat, houdt zich gewillig ter be schikking van de maatschappijen, die deel wenschen te nemen. BOND DER van het Arrondissement Aalst. Het Bestuur brengt ter kennis van al de Geitenboeren van het Arrondissement, en voornamelijk aan de leden der Geiten- kweekmaatschappijen en Verzekeringen aan den Bond aangesloten, dat er op 2den Paaschdag aanstaande, om 1 1/2 ure ter Dorpplaats, te Aygem, eene groote Tentoonstelling voor Geilen en Bokken zal plaats hebben. 300 Fr. Prijzen. STAD VAN AALST. Uitslag van den op 13 April 190ü. Eerste reeks. Ossen. Ebreprijs, M. Berwouts, Gent. A Ossen ongeschoten t* prijs MM- Petrus Schandevel, Gent 2® prijs M. Petrus Schouppe, Aalst St-Job, gekocht door M. Ben. Clinckaert Aalsl 3e prijs M. Mergan, Aalst, St-Job. B Ossen met 2 tanden 1® prijs M. Petrus Schandevel Gent 2® prijs id. 3* prijs MM. De Winter en Claus, Aalst 4® prijs M. Petrus, De Kinder, Dender monde. C Ossen met 4 tot 6 tanden i« prijs MM. Rombaut en Van Daele, Gent; 2® prijs id.3® prijs M. B. Clinckaert, Aalsl. Tweede reeks. Vaarzen. Eereprijs, M. Kimpe, (Salte). D Vaarzen ongeschoten i® prijs M. Petrus Van Hove, Wieze 2e prijs MM. Rumbaut en Van Daele, Gent. 3* prijs MM. id. E. Vaarzen met 2 tanden: ie prijs M. Berwouts, Gent. 2e prijs MM. De Win ter en Claus, Aclst. 3® prijs M. Alois Van Gucht, Aclst 4® M. P. Van Hover. Wieze. F Vaarzen met 4 tot 6 tanden i® prijs M. De Ridder, Gent ae prijs MM. De Winter en Claus, Aalst. Derde reeks. Verkens. Schoonste verken i® prijs M, Kep- pens, Oordegem 2* prijs M. G. Van Gucht, Aalst. Zwaarste en edelste verken ie prijs M. De Smedt, Moorsel2e prijs MDe Moor, Burst. Minnelijke overeenkomst. Naar het voorbeeld, door de Luiksche recht bank gegeven, heeft de Antwerpsche handelsrechtbank ook eene kamer van minnelijke overeenkomst ingericht. De schuldeischcis, die maar eene som van tot en met 200 fr. te vorderen hebben, zullen eerst voor deze kamer verschijnen waar men zal trachten hen met hunne schuldenaars overeen te brengen. Die om vele onnoodige processen te vermijden en tijd te winnen. Dat is de goede kant der zaak. Maar ongelukkiglijk is er ook een slech ten kantvoor de deurwaarders. In plaats van rechtstreeks voor de Handelsrecht bank te dagen, moeten zij het eerst voor de nieuw ingestelde kamer doen. De laat ste citaties worden natuurlijk zoo veel niet betaald als wel de eersten. Daaruit kan men gemakkelijk begrijpen waarom deze ambtenaren weeral klagen, juist zooals zij dit deden toen hun de buitendagvaar dingen der policierechtbank door den minister afgenomen werden. Slechte liedjes. De wet-Woeste tot beteugeling van de zedelooze liedjes heeft Vrijdag eene eerste toepassing ont vangen voor de rechtbank van Brugge. Twee personen, Callebaut en Pardo, die gedurende de laatste Carnavaldagen in overtreding werden genomen om slechte liedjes uit te braken, werden verwezen de eerste tot 8 dagen gevangenis en 26 fr. boete of 8 dagen, de tweede tot eene boe te van 3o fr. of 20 dagen met opschor- sing voor den tweede. 't Is te hopen dat deze voorbeelden tot les zullen dienen aan de liefhebbers van schandalige gezangen, die zelfs de groote menschen doen blozen. LEEST EN VERSPREIDT te verkrijgen ten Bureele van DE DENDERBODE Verkoopers. V ALnlst. - Een geldbeugel is op Dijnsdag 18 April gevonden geworden in de Lange Zoutstraat en berust ten bu reele van politie, tot het welk de verliezer zich kan wenden. Èrembodegem. Het gerucht loopt alhier dat er eene bandietenstreek op den Brusselschen steenweg, zaterdag rond 11 ur.en 's voormiddags is gepleegd geworden. Een meisje van i5 jaren doch ter van een herbergier zou overvallen zijn geweest door een bandiet met het inzicht van te stelen. Wij verwachten nadere in lichtingen. De 3ojarige dienstmeid van de ge zusters X., wonende nabij de Congres kolom te Brussel, was verliefd geworden op een bi jaarden heer, liefhebber-kunst schilder, die eenen adeltitel voert en bij de twee jufvrouwen de bovenvertrekken bewoonde. De meid hare liefde niet beantwoord ziende, had hierover zulk groot verdriet dat zij er letterlijk zinneloos van werd. De huurder verhuisde en dit verergerde zoo zeer haren toestand, dat men haar als totaal zinneloos heeft moe ten opsluiten. Geheimzinnig wildstroopersdra- ma opgehelderd. Over twee maanden onze lezers zullen het zich herinneren werd een inwoner van Ruddervoorde, bij Thourout, Taveirne genaamd, die als een wildstrooper goed gekend was, des nachts door een geheimzinnig schot ge troffen in het hoofd. De ongelukkige be zweek daags nadien, eene weduwe met elf kinderen nalatende. Zijne vrouw, die het gerecht verwittigde, verklaarded.it zij den gekwetste voor de deur had vinden liggen. Het parket van Brugge opende een nauwkeurig onderzoek, hetwelk vast stelde dat vrouw Taveirne de waarheid niet gezegd had en dat Taveirne tijdens eenen strooptocht was getroffen geweest, in eene ontmoeting met jachtwachters of ten gevolge van eenen misslag van eenen wildstrooper die op zijnen makker had geschoten. Dat punt kon het onderzoek tot hiertoe niet opklaren. Politieke troe belmakers verzekerden dat Taveirne door eenen jachtwachter van eenen catholieken kasteelheer was getroffen geweest, en zij hadden dienaangaande eenen veldtocht van haat en nijd tegen de catholieke kas teel heeren aangegaan. Het tegenovergestelde van deze bewe ring is thans bewezen. Zekere Mestdagh die tijdens dezen dramatischen nacht met Taveirne en Craeymeersch uitgegaan was, bood zich over een paar dagen aan bij den policiecommissaris van Rudder» voorde en zijn geweten niet langer wil lende bezwaren, zegde hij het geheim van deze zaak te komen opklaren hij verklaarde dat hij rond 11 uren'snachts op de fesanterijacht uitgegaan was in de Munkenbosschen met Taveirne en Craey meersch zij hadden reeds verscheidene fesanten buitgemaakt. Op zekeren oogen- blik werd een fesant geschoten doch de vogel kon nog voortloopen, ach tervolgd door Taveirne. Craeymeersch loste nog een schot om den fesant voor goed néér te vellen, maar bij misslag trof hij Taveiree, die erg getroffen in 't hoofd neerviel. Zijne beide gezellen hadden den gekwetste naar zijne woning geleid en hem, na de wonde gewasschen te hebben, in zijn bed gelegd. De vrouw van 't slachtoffer had hier over niets gezegd om de makkers van haren echtgenoot niet te verontrusten. Craeymeersch werkt thans tijdelijk in Frankrijk. Het parket van Brugge heeft zich ten gevolge dier onthullingen van Mestdagh naar Ruddervoorde begeven. Indien het verhaal van Mestdagh echt wordt bevonden, zou Craeymeersch voor doodslag door onvoorzichtigheid vervolgd worden. De vadermoord te Heerse. Het parket en de moordenaars ter plaatse.Tot vollediging van het onder zoek heeft het parket van Brussel, met de vier aangehoudenen, ter plaatse der mis daad een onderzoek gedaan. De bevolking, die van dit bezoek ver wittigd was, verdrong zich op den weg, die, op honderd meiers afstand langs de hoeve loopt. De moeder toonde zich bij de aankomst der rijtuigen, die de magistraten en hare vier kinderen aanbrachten, niet het minst ontroerd. Zij ging met haar werk voort, terwijl twee kinderen van 7-8 jaar, haar achterna trippelden. Een oogenblik zag zij die vier moordenaars aan, maar beant woordde den groet niet, welke deze haar met de hand toewierpen. De t ee jongste kinderen, de tweelin gen van 8 weken oud, lagen in de wieg (het is dus onwaar, dat een van de twee korts na den moord gestorven is), de dochter Josefien was mc-lk gaan brengen naar de coöperatief en vier andere kinde ren waren naar de school. Alles in dit huis ademt onverschillig heid, zorgeloosheid, zegt een correspon dent. De gekalkwitle muur achter het bed toont aan waar, tijdens het drama de bloeddruppels op gesprenkeld zijn. Wel zijn zij weggekrabt, maar men kan er toch nog de sporen van zien. Terwijl de rechters in huis het eerste bezoek deden kwam Josefien met hare melkkar thuis. De zusters Justien en Lowies moesten samen in liet rijtuig blij ven zitten, waarmee zij aangebracht waren. Zij brachten den tijd door met zingen, twisten en de gendarmen te plagen. Eerst werden de twee broers Karei en Leo beurtelings ondervraagd dan de zusters en dan werden door hen de ver- schillige bijzonderheden verhaald en aan- gewezen, waarin de moerd plaats had. Heel het onderzoek levert niets nieuws op. Het bevestigt dat reeds lang de mis daad besloten was. De vader wordt door de moordenaars afgeschetst als een drin ker, een brutaal mar, die eens een kwa den slag zou hebben gedaan Daarom hadden zij een oud geweer, welk hij bezat uiteen genomen en weggestopt. Waarschijnlijk zal een deel van het on dersoek door het militair gerecht worden voortgezet, daar Karei soldaat is en dus door den krijgsraad moet worden geoor deeld. Misschien zal hij slechts alleen voor het gerecht verschijnen daar zijn broer, als te jong zijnde, zal worden beschouwd als hebbende zonder oordeel gehandeld, ter wijl de twee zusters, door zinneloozen- dokters onderzocht, denkelijk onverant woord< lijk zullen worden verklaard. De echtgenooten Trigalez woonden met hunne twee kinderen, 3 en 1 jaar oud, en eenen oom, in het Quartier des Tanneurs, te Luik. Zij kwamen slecht overeen. De man was grof en lastig hij dronk nu en dan cn sloeg zelfs zijne vrouw. De vrouw had onlangs een erfd-eltje getrokken en, daar het huisgezin het niet te breed had, zou dit uitmuntend te pas gekomen zijn, hadde men wat vrediger met elkaar geleefd. Zaterdeg was men alweer aan 't twisten geraakt. De man gaf zijne vrouw een slag en de laatste, woedend geworden, nam op de werktafel van den oom een schoen makersmes en bracht er Trigalez eenen steek mee toe, in den arm en een anderen in de borst. De gekwetste liep bloedend en schreeu wend de kamer uit en de vrouw, ziende wat zij gedaan had, oper.ds het venster en sprong erdoor op de binnenplaats om vervolgens str at op te vluchten. Trigalez was beneden in elkaar gezakt en gaf, terwijl gtburen en een geneesheer poogden hem bij te staaöi den geest. De vrouw werd kost nadien aange houden. Trigalez was 21 en de vrouw 22 jaar oud. Zaterdag nacht kwam te Namen, een Italiaan, Bompard geheeten, in het policiebureel verklaren dat hij een man had gedood. Hij zegt dat hij, eene zaal gehuurd hebbende voor eene goochel- vertooning te Loyers, daar vandaan komende, aangerand werd door eenen man, die hem de beurs of het leven vroeg. Hy wilde zich verdedigen en, zijn mes uit de zak nemend, omwikkeld met zijnen zakdoek zag hij op hetzelfde oogc-nblik twee andere mannen den eersten aanrander bijspringen. Een hun ner riep dood hem doe niet gelijk met Sounougnel I (zinspelend op eene andere aanranding die over een paar weken plaats had). Dit hoorend stak Bompard zijn mes in de keel van den aanrander, die dood neerstorte. Tot teeken der waar heid van zijn gezegde toonde hij den be- bloeden zakdoek en het mes. Bompard is opgesloten. Aalstirhop 1904 beschikbaar fr. i37,5o de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. i20#oo de 5o kil. Markt standhoudend. üelangrijk fabriek van linnenwaren, ■""'hemden, enz., die uitverkoopt, is ge neigd buitengewone voorwaarden van crediet toe te staan aan beambten, fonc- tionnarissen, verloofden en gehuwden om zijne waren te verzetten. Schrijven Post bus g3, Brussel-Midden. Stalen gratis op aanvr. gezond. Stad en prov. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 20, 21 en 22 April igo5. TARBOT de kil. fr. 2,5o TAHHOTTIMS 1,00, 2,5o, 4,00 Steur 2,00, 3,5o HEILBOT fr. i,5o Zalm de kilo, fr. 3,5o 4,00 4,5o Kabeljauw, fr. 0,75 Griet fr. 1,00, 2,00, 3,00 Xongen (koppel) fr. 1,00,2,00, 3,00 Pladijs't stuk fr. 0,70 i,5o, 2,00 Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Rougets fr. i.5o 2.00 tot 2,5o Schelvisch fr. 1,00, 2,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 7,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring 0,10 1 vaatje Beste Haring 2,5o Melkers Haring 0,20 Tongen, groote, midden en klein soort. Xe liuren Tegen den eerste Mei, een nieuw opgebouwd Huis, dienstig voor herberg te Aelst, aan het Schaliën- huis, hoek der De Gheeststraat en Bur gemeestersplaats, (voortijds Erembode- gemstraat. Zich te bevragen ten kantoore van den Notaris De Pauw, te Aalst. aan de Heeren Ondernemers, Metsers en Plafonneerders. Zavel, eerste kwaliteit, zich te bevragen Nieuwbeekstraat, al hier, aan het magazijn der firma V® De Wolf-Cosyns fils. STAD A.KUSX. OPENBARE van den ontvangst der plaatsgelden op de markt van Kiekens, Gevogelte, Konijnen en Wild. De Burgemeester en Schepenen, brengen ter kennis van het publiek dat or op Woensdag 3 Mei 1905, ten 10 uren 's voormid dags, ten Stadhuize, in de Zittingzaal van het Schepencollege, zal overgegaan worden,onder nadero goedkeuring der Bevoegde Overheid, tot de openbare herverpachting ven den ont vangst der plaatsgelden op de markt van Kiekens, Gevogelte, Konijnen en Wild, dit voor eenen termijn te beginnen van den 6d" Mei 1905 en te eindigen met 31 December 1907. Hetcohier van lasten berust op het Stads- 8eoretoriaat, alwaar eenieder er konnis kan van nemen en ook alle verdere inlichtingen nopens deze verpachting bekomen alle werk dagen vau 9 nren 's morgens tot 's middags. Gedaan den 17 April 1905. De Burgemeester en Schepenen, M -L. G1IEERAERDTS. De Secretaris Oscar REYNTENS. Keukenmeid wordt gevraagd voor catholieken Dienst, Gent, Keizer Karelstraat, 52 loon volgens verdiensten. Xe huren terstond, schoon Winkelhuis, in de Korte Zoutstraat. Zich te bevragen bij M. Meirsschaut, Apothe ker, te Aalst. STAD AELST. De Burgemeester der Stad Aelst, laat weten al de loting voor de Voorbehou- dene plaatsen, ter Groensel markt, zal geschieden op Maandag 1 Mei aanstaande om 2 1/2 ure namiddag in de Militiezaal ten Stadhuize. Aaelst, den 11 April 1905. De Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. OPENBARE VERKOOPING van schoone I© Aalst, Vaart. Er zal overgegaan worden door het ambt van Meester VAN MUYLEM, te Aalst, op A. Woensdag 26 April igo5, ten 8 uren stipt voormiddag, ten verzoeke van den heer Baron L. de Béthune, ad vocaat, te Aalst, curator der Bankbreuk van Adhèmar Scheerlinckx, vroeger han delaar te Aalst, ter woning van dezen laatsten, te Aalst, op de Vaart, tot eene openbare verkooping van verschillige schoone Huismeubels en Wijnen. B. Zaterdag 2g April igo5, ten g uren 's morgens, ter openbare Waag, te Aalst, Hopmarkt, 22 balen Hop. OPENBARE VERKOOPING van twee EEN PERCEEL LAND, te Aalst en te Ottergem. De Notaris BEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagenin het openbaar verkoopen Eerste koop. Een Huis met poort on aanboorigheden, gestaan en gelegen te Aalst, uitmakende den hoek van den Dendermond- schen Steenweg en van de Denderetraat, ge- teekend nummer 9, hebbende gelijkvloers, ruime winkel- en salonplaats, cabinet- en keukenplunts, magazijn en stalleken op de bovenverdieping, 4 slaapkamers en groote salonkamer op den zolder, 3 mansardeka mers 3 groote kelders, waarvan eene keuken en eene eetplaats, drank- en regen waterpom pen palende langs voren aan den Dender- mondschen Steenweg en de Deuderstraat, van de eene zyde aan het huis onder koop 2 hier na en van de andere zijde uan een hoia van den heer Karei Van Hanwermeiren. Bewoond door den eigenaar M. Frans ütookmaa.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2