Zondag 25 April 1905 5 centiemen per nummer. 56ste Jaar 5755 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze Ongevallenwet. 3D'.Hl ZMUkTSr met den Witten Baard. Vivan een goed pijpken Huldebetoog- De Clippele. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE. Pit blad verschunt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prüs ervan Is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drü maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. chique hihjm. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3*e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele v«m dit blad. AALST, aa APRIL igo5 LANDBOUWERS De geuzen hebben dus eenen veldtocht op den buiten aangekondigd. Zij gaan de landbouwers tegen de Catholieke Partij ophitsen, omdat sommigen onder hen ver plicht gaan zijn de schade door arbeids ongeval aan hunnen werkman veroor zaakt voor de helft te vergoeden. In den lande van Aalst is die verplich ting voorzeker eene uitzondering zij bestaat slechts voor de groote boerderijen waar gewoonlijk drij werklieden arbeiden of waar werktuigen worden gebruikt door eene andere kracht dan die van mensch of dier bewogen. Doch wij hopen, wij zijn verzekerd zelfs, dat de landbouwers, welke onder de toepassing der nieuwe wet vallen, zich niet door liberale verdichtsels en schrik- aanjagingen zullen laten vangen. Zij zullen nadenken zij zullen edelmoedig genoeg zijn om zich eens af te vragen of de wet niet heel rtchtveerdig is. Is het billijk dat een werkman, door een onge val getroffen dat hij niet afweren kon, tot den bedelstaf worde veroordeeld;dat zijne familie te kort heeft, dat zijne vrouw en kinderen honger lijden, dat zij dat brood moeten gaan vragen van deur tot deur, in vernedering en schande, dat brood dat de verongelukte vader niet meer verdienen kan Zou uw hert niet bloeder, zou u geen wroeging knagen, moest gij uw ge wezen knecht zien voorbij strompelen, ongelukkig en onder den last van het lijden gebogen Zoudt gij denken dat gij aan alle vereischten der rechtveerdigheid hebt voldaan, toen gij, onhekommerd voor de toekomst, het slachtoffer van een arbeidsongeval de deur hebt gewezen Landbouwers, gij zijt edelmoedig. Gij zult u in de plaats denken van uwe werk lieden en alsdan, met hunne gedachten, zult gij de wet oordeelen. Gij zult dat doen, omdat gij rechtveerdig en christen zijt en alsdan zult gij aan de liberale opruiers het gepaste antwoord geven, want hun gedrag is oprecht schandalig. Het is ook eene beleediging voor u want zij veronderstellen u ikzuchtig ge noeg om uwe belangen boven de recht veerdigheid te stellen, om u voor een weinig geld uwe plicht te doen vergeten. Zij meenen dat gij van hunne gehalte zijt, dat gij, om eene brutale Vlaamsche uitdrukking te gebruiken, met hetzelfde sop als zij zijt overgoten. Dat niet, niet waar gij zijt rechtveer dig en 4 ij zult u christen toonen. Artikel 10 legt hun de verplichting op bijdragen te storten in het Waarborg fonds. Wij zullen bij art. 20 daarover een woordeken meer uitleg geven. Voor het oogrnblik zeggen wij dat het eene kas is, gesticht door de Regeering welke de uitbetaliug der verschuldigde vergoedin gen op zich neemt, in geval de patroon het niet kan. De werkman is dus altijd verzekerd zijne renten te trekken doch door die bijdrage is de baas niet, hoegenaamd niet, voor zich zelve verzekerd. In geval van een ongeluk moet hij altijd de ver goedingen storten. Slechts dan, wanneer zijn onvermogen is vastgesteld, wanneer al wat hij bezit is verkocht, dan eerst neemt de kas, voor hetgeen ontbreekt, den last op zich Sommige rijveraars kunnen bij konink lijk besluit van de verplichting aan het waarborgfonds bij te dragen ontslagen worden. Zij zullen daar toe de noodige waarborgen moeten leveren. Het konink lijk besluit welke die vaststellen moet, is nog niet verschenen. Het koninklijk besluit dat het bedrag der bijdrage bij het Waarborgfonds moet regelen, is ook nog niet verschenen. Zoodra het uitkomt zullen wij onze lezers ervan op de hoogte brengen. gen voortspruitende uit deze wet, zijn de hoofden van bijzondere ondernemingen, die geene overeenkomst hebben gesloten zooals hierboven is gezegd, verplicht bij te dragen tot het ingevolge artikel 20 ingestelde bijzonder fonds zij kunnen echter daarvan worden ontheven bij mi nisterieel besluit, op advies van de com missie voor de arbeidsongevallen, indien zij de mogelijke uitkeering der vergoe dingen hebben gewaarborgd onder de voorwaarden en op de wijze bij koninklijk besluit vast te stellen. Welk is de toestand van die nijveraars of landbouwers die zich niet verzekeren of die welke het gedaan hebben bij eene verzekeringsmaatschappij welke bij ko ninklijk besluit niet erkend is 48e VERVOLG. Burggraaf Thorn was bij een spoor wegongeluk omgekomen, evenals M. Charles. Reginald was tot het laatste oogenblikbij zijnen broeder geweest en had het geheim van diens huwelijk op zijn sterfbed vernomen. De gedachte, dat een onnoozel kind hem een inkomen van zeven honderd duizend fr. per jaar zou ontrooven, had Reginald woedend gemaakt. Kort daarop stierf Marguerite, zonder iets omtrent de familie van haren echtgenoot te weten en nu was de bekoring Reginald te sterk het kostte hem volstrekt geene moeite, zijn onrecht te plegen. De oude grootmoeder, eene eenvoudige burgervrouw, was zeer gemakkelijk te misleiden en allerlei omstandigheden hadden er toe bijgedragen om zijn plan te begunstigen. Den naam van Jaak Ford kon hij zich gemakkelijk totöigenen, want de ecute Jaak Foid, een jongmensch van nog geen twintig jaren, was juist naar Indië vertrokken 't scheen dus van den man, die destijds het gruwelijke bedrog pleegde een handige zet, zich voor Jaak Ford uit te geven. Hoe zal men voor die bijdragen te werk gaan Zij zullen moeten betaald worden aan den ontvanger der rechtstreeksche be lastingen op dezelfde wijze als die be lastingen. Deze ambtenaar zal ieder jaar op het aanslagbriefje voor de belastingen de vraag stellen of men verzekerd is of niet. Is het antwoord neen, dan komt de bijdrage op den lastenbrief. Is het ant woord ja, dan zal men zijne polis moeten toonen of bewijzen dat men verzekerd is. In dat geval zal men niets vinden op den lastenbrief. Voor diegenen welke die bijdragen niet betalen, zal de ontvanger te werk gaan lijk hij thans doet voor degene die hunne zettingen of lasten niet voldoen. Documenten. Artikel 10 luidt als volgt De in bovenstaande artikelen vastge stelde vergoedingen komen uitsluitend ten laste van het-hoofd der onderneming. Het hoofd, der onderneming is echter, onverminderd hetgeen wordt gezegd in artikel 11, van dezen last ontslagen, in dien hij, tot betaling van de genoemde vergoedingen, eene overeenkomst heeft gesloten hetzij met eene, volgens de be palingen van hoofdstuk II dezer wet, toegelaten Verzekeringsmaatschappij, het zij met de uit kracht van artikel 35 lrge- stelde verzekeringskas. In zoodanig geval gaan de verplichtingen van het hoofd der onderneming van rechtswege over op den verzekeraar. Onverminderd de andere verplichtin- Zoo peinsde Cecil voort, terwijl hij de beide portretten bezag, totdat hij eens klaps zegde Ik moet weg. Nu al, zegde Gertruda. Mijne lieve zuster, ik zal misschien naar Londen moeten vertrekken en ik kan nog niet zeggeo, wanneer wij elkaar zullen weerzien. Zij zuchtte, maar vroeg niet wat hij doen wilde. Cecil greep hare handen en voegde er nog bij Dit moet ik u nog zeggen, Gertruda. Wat ook gebeuren moge, vergeet nitt dat ik u en Phillis meer lief heb dan mijn leven. Alles wat Cecil Monkton had ontdekt, scheen hem zeer verzwarend voor Regi nald Chatlerly toe. Er bestond geene mogelijkheid, dat hij, nadat er zooveel bewijzen tegen hem waren, nog onschuldig kon zijn aan het onrecht, aan de vreeselijke misdaad waar van Cecil hem verdacht. Toen hij het hek van Copslei binnen trad, kwam Jaak Ford hem uit den tuin te gemoet. Maar, beste vriend March, riep hij uit. wat is er met u gebeurd Gij zet een gezicht alsof gij eenen geest gezien hadt. Ik geloof ook, dat ik er eenen gezien heb, zegde Cecil Monkton op bijna plech- tigen toon. Het is mij alsof de lucht met Met hoeveel genoegen rookt burger en werkman zijn geliefkoosd pijpken Welk een aangename afwisseling in zijne dage- lijksche bezigheden 't Doet deugd, men ziet het. Ook is 't geen kleinigheiJ wat er dage lijks aan tabakwolken wordt uitgeblazen. En niet tegenstaande de groote hoeveel heden tabak welke in Belgié jaarlijks ge teeld worden, overtreft de invoer onge veer io,oco,ooo kgr. den uitvoer. Muar tabak en tabak is twee, en 't is vooral de fijne tabak die hier wordt inge voerd. Behalve eenige streken als Appel- terre, Wervick, Oburg, enz. waar de grond bijzonder voor deze teelt geschikt schijnt, wordt in ons land veel gemeenen tabak gekweekt. Benevens de grond, heb ben de vruchtafwisseling de verzorging en vooral de bemesting grooten invloed op den geur en de fijnheid van dit gewas. Wat de vruchtafwisseling aangaat, 't is een gekend feit dat tabak verscheidene jaren achtervolgens op hetzelfde land kan geteelt worden dat de hoedanigheid zelfs langs cm b'ter wordt. De bemesting laat in vele gevallen nog al te wenschen. En nochtans kleur en brandbaarheid de twee hoofdvereisch- ten van goeden tabak hangen er van af. Hoeveel kleine landbouwers zijn er niet, welke enkel gebruik maken van beir? Andere voegen er wat chimiek bij, waar van zij noch den inhoud, noch de natuur kennen. Welnu, beir en sommige hulpvetten be vatten nogal veel chloor, en dit element wordt door de tabakplant opgenomen maar die chloor werkt nadeeligst op de fijnheid en de brandbaarheid van den ta bak. Het gevolg daarvan is dat men wel den hoop heeft, doch de a deugdzaamheid d niet. En 't is toch de kwaliteit die het pijp- ken maakt I Gebruikt liever eene goede dosis geteer de stalvette en brengt die vroegtijdig on der. Een bijvoeging van scheikundige mest stoffen is ten zeerste aan te prijzen doch niet de eerste de beste. Tabak is eene zeer uitputtende plant, vooral aan stikstof, potasch en kalk. Wat kalk zal dus ook zeer welkom zijn. Als stikstofmest is sodanitraat in twee keer toegediend te verkiezen. Wat de potasch aangaat, men zal den voorkeur geven aan gezuiverde potasch- zouten of ten minste er geen gebrui ken, waarin chloorverbindingen aanwezig zijn. Men geve daarom 25o of 3oo kgr. zwa velzure potasch per hectare of wat ook zeer goed is, 400 of 5oo kgr. patentkali. De potasch meststof worde tamelijk vroeg aangewend en goed in den grond gewerkt. Dusdoende kan men hopen een lekker pijpken te zullen mogen smooren I Lowis. onzer welgemeende achting te den. Namens het Bestuur. Wie verlangt in te schrijven, wende zich tot den heer Glénisson, Advocaat, 21, Statiestraat, Aalst. geesten bevolkt is, geesten uit eenen lang vervlogen tijd. Komaan, «preek toch geen wartaal, riep Jaak Ford vroolijk uit. Weet ge wat, ik zal bij u blijven middagmalen, dan gelukt het misschien u wat op te beuren. Maar hoe welkom het gezelschap van Jaak Ford ook was, toch gelukte het hem ditmaal niet, Cecil Monkton wat opge wekter te stemmen, en toen de tafel weer was afgenomen, zegde Jaak Ford plot seling Welnu, wat scheelt er dan eigenlijk aan Ik kan het u niet zeggen, antwoord de Cecil. Ik meende toch dat wij vrienden waren Gij hebt mij een geheim toever trouwd, waarom wilt gij 't tweede voor mij verbergen Ik kan in geene bijzonderheden treden, het eerste geheim betrof mij alleen, in het tweede zijn ook anderen betrokken. Ik heb mij dezen morgen overtuigd van feiten, die mij met ontzetting hebben ver vuld. Zooveel kan ik u wel zeggen, Jaak: Chatterly is een ellendeling, al is hij ook de echtgenoot van mijne zuster, uw neef de vader van Phillis. Een diep stilzwijgen volgde op deze woorden. De vroolijke trek was nu ook van het gelaat van Jaak Ford geweken, ten slotte legde hij zijne krachtige hand op den arm van zijnen vriend. De volgende omzendbrief werd in 't be. gin der week gezonden Mijnheer, Een voorloopig Komiteit werd alhier samengesteld, ten einde eene Huldebe- tooging in te richten, ter eere van den heer Abel De Clippele, Arrondissements Kommissaris sedert 35 jaren. Talrijke vrienden en bestuurden heb ben, in eene opwelling van eenparige ge negenheid den eersten oproep beant woord en besloten die betooging met allen mogelijken luister te omringen, derwijze, dat zij waardig zij van dengene, die er het voorwerp van uitmaakt. Met dit inzicht werd een voltallig Be stuur samergesteld, alle geschikte be- standdeelen bevattende, voor het welge- lukken dier betooging. Een gunstige uitslag zal zonder twijfel de aangewende pogingen bekronen im mers iedereen weet, welke achting deze plichtbeseffende man geniet, die, zooals het te recht een onzer meest geroemde Volksvertegenwoordigers zegde, enkel vrienden en geene vijanden telt. Zijne onderdanen vooral, die hem allen innig zijn verkleefd, zullen het ter harte nemen, tot den laatsten mau, hunne dank baarheid te betuigen aan hem, die hen zoovele blijken van genegenheid heeft ge geven. Opdat eene duurzame gedenkenis, onze blijken van verkleefdheid beware, werd er besloten zijne beeltenis door ten onzer befaamdste Belgische kunstenaars te laten vervaardigen, en hem dit plechtig aan te bieden, op eersten Juni aanstaande (Feest van O. L. H. Hemelvaart), bene vens een gedenkboek bevattende de na men van al de inschrijvers. De inschrijving vastsesteld op tien fran ken geeft recht op een gesteendrukt por tret. Daarenboven zal hem een feestmaal aangeboden worden ter feestzaal van het Stadhuis, denzelfden dag om éen uur. Wij rekenen, Mijnheer, op uwe mede werking en verzoeken Ude verzekering Zij is zijne echtgenocte, de hemel sta haar bij, sprak hij, en, wanneer hij eene misdaad heeft gepleegd en men hem daarvoor straft, dan zal men niet alleen hem, maar ook haar en haar kind treffen. Gij kunt over uwen zwager niet slechter deuken dan ik over hem denk, gij kunt hem niet meer verafschuwen dan ik hem verafschuw, maar toch smeek ik u, spaar hem ter wille van zijne vrouw en zijn kind. Cecil Monkton maakte een gebaar van ongeduld. En die andere menschcn dan, tegen wie hij zulk een snood onrecht heeft ge pleegd riep hij driftig uit. Denkt gij, dat zij, wanneer ik de waarheid aan het licht gebracht zal hebben, hem medelij den zullen toonen, alleen ter wille van zijne vrouw en kind Ford scheen een snel besluit genomen te hebben. Betreft het geld vroeg bij ernstig. Chatterly heeft zulke eigenaardige begrip pen van eer. Wanneer hij iets misdadigs heeft gedaan, hoe bitter ik dien man ook tiaat, dan zou ik er eene belangrijke soui geld voor willen opofferen om geene schande over den ouden roemrijken naam van Chatterly te laten komen. Geld kan die smet niet uitwissclien, bloed wellicht. Cecil zijl gij krankzinnig Ik wenschie dat ik het ware. Gij maakt mij vreeselijk ongerust, Geloof! see maai- Over eenige dagen kondigde de Etoile Belge aan dat men te Brussel eenen priester naar het Commissariaat geleid had hij heette Jacques Lefebre hij was van Saint-Quentin hij was professor in het Sint-Jozefscollege in die stad hij woonde daar Place du Marché Cou vert, n' 16 drie jongens hadden hem aangeklaagd van oneerlijke feiten. Hij was in een hotel gelogeerdin zijne kamer vond men eenen priestertoog, maar geene papieren. Men had naar Saint Quentin gezonden om inlichtingen bij het Parket. Wie zou dat alles niet gelooven Welnu er bestaat geen priester te Saint Quentin die Jacques Lefebre heet Het College van St Jozef bestaat niet Place du Marché Couvert bestaat niet en de straat die langs de eigentlijke marché loopt heeft geen nr 16 In Saint Quentin weet men op het Parket van niets. Wat blijft er nu over te gelooven Dat een echte priesterhatende geus zich Ieen priestercostuum zal aangeschaft heb ben om er slijk op te werpen. En dat is genoeg voor liberale gazetten om dadelijk een klerikaal schandaal in de wereld te schuppen. Het goed dat meest te wenschen is, na de deugd, 't is een sterke wil. Jules Simon. MOEILIJKHEDEN waren opgerezen inde Maatschappij van onder- lintren hijstand 0 Algemeene Bond van Werklieden en Burgers der Stad van Aalst i) en die mo< i ïjkheden zijn einde lijk door tusschenkomsl der hoogere Overheid uit den weggeruimd geworden gansch ter eere van *t Bestuur en bijzon derlijk van den heer Alfons Willems, Voorzitter. Bedoelde Maatschappij had besloten wij weien niet welke feest te vieren, eene Vaandelfc. st denken wij. Een banket zou alsdan ook piaats hebben. Nu om d« onkosten hiervan te dekk- n was er ook besloten dat er wekelijks VRIJWILLIG 3 centiemen zouden gestort worden. Alle leden stemden toe, betaalden de vrijwil lige bijdragen tot den dag dat zekere twistzaaiers die niet leven kunnen als ze aan 't werk niet zijn, nijdig bij 't zien der eendracht die heerschte, begonnen kwaad zaad uit te werpen. Weldra waren er tal van leden, nog al talrijk, die weigerden de vrijwillige bijdrage voor het feest te betalen en 't reeds gestorte geld terug- eischten. Na eenige moeilijkheden werd zegde Jaak angstig. En ik kan deze onrust niet verwij deren, mijn vriend, hernam Cecil. Ik kan u zelfs niet zeggen welke vreeselijke ont dekking ik heb gedaan. Ik vertrek heden avond nog naar Londen om verdere nasporingen te doen, maar er is nog een dienst dien gij mij kunt bewijzen. Gaarne zegde Jaak zonder aarze ling. Zoo het uwe zuster betreft, dan hoeft ge mij zelfs niet eens te zeggen wat ik doen moet, voor haar zal ik alles doen, wat gij zelf doen zoudt. Het betreft Gertruda niet, antwoord de Cecil. Wie dan Hebt gij Mej. Charles gezien vroeg hij. Jaak begon bijna te gelooven dat de wensch van zijnen vriend vervuld was en deze plotseling krankzinnig was gewor den hij kon zich andets niet verklaren hoe Cecil, midden in zulk een ernstig gesprek over een meisje kon beginnen, dat voor hen, naar hij meende, nog be trekkelijk eene vreemdelinge was. Hij antwoordde Zeker, ik heb haar gezien, maar wat ter wertld heeft zij hiermeé uit te staan. Cecil glimlachte. Ik tien niet waanzinnig, zegde hij langzaam en op droevigen toon inder daad Ja;.k, gij kunt u overtuigd houden dat ik bij mijn volle verstand ben. Ik zou het gestorte geld teruggekeerd, maar natuurlijk zullen die mannen niet mogen meèfeesten en zullen ze dien dag moeten sperrtbekken, ja, ja, sperrebekken zullen ze. Wij zeggen hooger dat de opgerezene moeiclijkheden uit den weg zijn geruimd gansch ter eere van 't Bestuur en bijzon derlijk van M. Alfons Willems, Voorzit- ter, Wij hebben twee mir.isterieele brieven van 20 Januari en 6 April igo5 voor ons liggen uit dewelke wij 't volgende over schrijven Laat ons toe. Heer Voorzitter, U mijne voldoening uit te drukken over de voorstellen welke, ik hoop het, in het belang uwer Maatschappij het han- gend geschil zullen oplossen, alsook over de wijze waarop gij U in de rege- ling dier zaak gedragen hebt. (20 Januari 1905). Geene enkele klacht aangaande uwe Maatschappij werd aan mijn Bestuur overgemaakt betrekkelijk die verschil- lige punten noch over de zaken in uwen voormelden brief aangehaald. 6 April igo5. De twistzaaiers hebben oneer ingeoogst en zij die aan hunne opstokerijen gehoor leenden zullen mogen zien feesten Ziedaar I WAAR de dominés Daens en Fon- teyne, in hunne antwoord aan Z. H. Mgr. Goossens, Cardinaal van Mechelen, zorg vuldig over zwijgen, 't is over 't verbod van Z. H. Paus, Leo XIII van 24 Januari 1897, waardoor het aan alle priesters zon der onderscheid, ontzegd wordt week- en dagbladen en tijdschrijften te besturen zonder uitdrukkelijke toelating van hun nen Bisschop, Is dat misschien geen geestelijk bevel van regeltucht aan 't welk alle priesters moeten gehoorzamen Waarom antwoorden ze hier op niet Ze weten wel waarom... De ongehoorzaamheid onder dit op zicht is meer dan voldoende om de straffen te w. tiigen die de twee verdwaal den hebben opgeloopen... De Doerenbond wordt door de liberalen en socialisten roode en groens bevochten, 't Is een veldtocht van verdachtmaking, beleediging, logen- en lastertaal tegen de heeren welke aan 't hoofd staan en er zich aan toewijden. Geen wonder toch de driekleurige anti-cathoiieken verachten de landbou wers. Ze heeten ze barbaren, masten- toppen, onmenschen die geene liefde hebben dan voor hunne dieren, ploegen die in God gelooven enz. enz... En waarom die vijandschap dtr anticatho- lieken Omdat op den buiten de gods dienstzin nog diep is ingeworteld en er hunne goddelooze leerstelsels dus weinig of geen ingang vinden. Doch ondanks dit alles, treden de catho- Heken, priesters en voorname lieden op zonder er zich om te bekommeren, om de u willen verzoeken mij te beloven, dat gij Beatrix Charles onder uwe bescherming zult nemen. Hetgeen ik u gezegd heb, maar beloof mij dat gij haar, zooveel als in uw vermogen is, tegen Chatterly zult beschermen. Jaak Ford werd doodsbleek en sta melde Ik begrijp u niet, wat heeft toch Chatterly met Mej. Charles gemeen Cecil aarzelde. Wijs mij een spoor aan, zegde hij, anders kan ik niets doen. Herinnert gij u nog het onbekende meisje, dat gij en mijne zuster aan de statie te Salton dood hebt gevonden Ja. Mej. Charles is hare tweelingzuster. De man die de eene zuster heeft vermoord, zal de andere ook niet sparen en Chat terly was de laatste, die men met het ver moorde meisje heeft gezien. Jaak Ford drukte de hand van Cecil Monkton. Ik zal alles doen war in mijn ver mogen is, maar wat ik u bidden mag, vriend, keer spoedig terug. Gij hebt mij in een warnet van geheimen gewikkeld. Gij hebt misschien den sleutel daarvan, maar mij komt de verdenking nop onge grond en onbegrijpelijk voor. Gij hebt echter mijne belofte en die zal ik houden, maar kom spoedig terug. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1905 | | pagina 1