Ditjes en datjes. H. Franciscus-Xaverius De Geitentoonstelling van Aygem. Eet Huisgezin N. VI. Illustratie DE ZENDING. Mijlbeke. Van tak op tak. Steenbakkers. ~t?irL Rechterlijke kronijk. Grot van 0- L. V. van Lourdes, Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. Merklprijzen. Hopmarkt. STAD AALST. Cath Werkmanskring vd. /jXfjr Tooneelkundig en Muzikaal FEEST, Maandag22Mei,om 4 '/tu. 'C Een beroemd PROCES £v wereldberoemd dram* in 6 bed. Eene roode begrafenis. De socialistische godverloochenaars van Ton- nere (Frankrijk) begraafden, burgerlijk natuurlijk, een zelfmoordenaar. Aan het hoofd van den stoet traden 3 gemeente raadsleden. Op de begraafplaats hield een hunner éene aanspraak in den vol genden zin Ik verzoek de aanwezigen ten sterf- a huize te gaan om er eenige oude besto- vene flesschtn te ledigen, die de overle- 1 dene bewaard heeft om eens op zijne nagedachtenis te tikken onder het zin- gen der Marseillaise. Dit klonk in de ooren der vrijdenkers ze gingen naar 't sterfhuis waar 60 fles- schen wijn werden gezopen en saucissen gefret, maar aan 't besprek van de Mar seillaise te zingen volkwamen ze niet. Ze ware wellicht te wel gedaan, immers er bleven tal van flesschen onaangeroerd. Door zulke redevoeringen en slempernij- en is het dat de roode vrijdenkers de zoo roerende cbristene begrafenissen willen vervangen. Fagadewetten. Onze Belgi sche liberalen blijven altijd maar voort gaan met schaamteloos over de daken uit te bazuinen dat onze maatschappelijke wetten enkel fagadewetten zijn. Le Matin, een anti catholiek orgaan van Parijs denkt er gansch anders over. Na bestatigd te hebben dat de Belgi sche Kamers en de catholieke Regtering zich vereerd hebben door het verbieden der fabricatie en van den verkoop van den Absinthe, voegt het orgaan er bij k Het is belangwekkend vast te stellen dat dit klein land door zijne wetten van afschaffing der spelen, door 't verbod van den absinthe en door de instelling der zondagrust voor werklieden en be- dienden van handel en nijverheid zijne groote naburen voorbijstreeft op den weg der maatschappelijke hervor- mingen. Ziedaar eene onverdachte hulde van tegenstrevers Gezel Vandervelde, een der roo de chefs en lid der Volkskamer kwam eene voordracht houden te Kortrijk orr er te handelen over collectivisme en de ka- merkiezing van 1906. Het collectivisme, zegde hij, is niet de verdeeling van alle goederen onder de burgers, maar wel het aanslagen door den Staat van de groote eigendommen, van de eigendommen die niet met het werk gepaard gaan (II faut détruire les capitaus non tnariés au travail En om dat doel te bereiken prees hij aan onder anderen Het aanslagen door den Staat van alle groote fortuinen bij het afsterven der eigenaars die geene rechtstreeksche erfge namen nalaten. En verder Algemeen stemrecht, ver plichtend onderwijs en gedwongen mili tairen dienst juist lijk de groene socia listen. Maar wat verstaat gezel Vandervelde door eigendommen die niet met het werk gepaard gaan Zijn het zijne eigen dommen en die der andere roode millio- nairs Wel neen 1 zoo dwaas niet... 't Zijn de eigendommen van Kerken en Kloosters en alle liefdadige vrije gestichten... En die eigendommen,die goederen zullen zij, gelijk in Frankrijk, rooven, van 't oogen- blik dat zij hier zullen meester zijn. Worden de liberalen en socialisten hier ooit meester de godsdienstoorlog zal hier, evenals in Frankrijk, woeden. Landgenooten I ge zijt dus verwittigd Hetgeen de dieven doen, de booswichten, de vervalschers, om hunne dief ten, misdaden en namaaksels te ver bergen, dat ook doet deze, die door het menschelijk opzicht beheerscht is, om zijne goede daden te verduiken. Wil hij een gebed lezen, bij zoekt de afgezon- derdste plaats van zijn huis wil hij Mis hooren, het Allerheiligste Sacrament be zoeken, hij gaat naar de afgezonderste kerk enkel in den donker gaat hij te Biechte en dan nog bij eenen onbekenden priester in een woord, hij omhult hem van het geheim, waarmede de veroor deelde zich omhult, die de grens' heeft overgesteken en die bevreesd is van ont dekt te worden. Brbsciani. DE GODVERLOOCHENAAR die in a De Dbndergalm zijn gal uit braakt, heeft weer eens lucht gegeven aan 't gene zijne helsche inborst hem inblaast. Men oordeele c Van huis tot huis werd in onze stad a een bericht van deken Roelandts be- steld. de missie van buitengewone pre- dikanten aankonkigende Bij dit bericht was een blad gevoegd, a vol stommiteiten en beestigheden onder andere bevat het een liedje Wij willen God. d Dus alwie God wil begaat eene stom miteit, eene beestigheid. En wie geene stommiteit, geene bees tigheid wil begaan mag God niet willen, hij moet God verloochen lijk een helsche liberale krawat. En dan ter. tijde van kiezing bazuinen die helsche liberale schrijvelaars over de daken uit. Wij zijn geen godsdiensthaters en papenvreters en Groene Pie verleent ze een getuigschrift, zeggende dat ze goede christen zijn. Achteruit I schijnheilige volksbedrie gers 1 Apenfamilie. 't Is wel wat lang om bij Ditjes en Datjes gevoegd te wor maar kom, kom, het moet er toch door De Duitsche vrijdenker, Ernest Haec- kel, verzekert, namens .le wetenschap, dat de mensch niets anders is dan een afstammeling van een apenras. De men- schelijke ziel zegt hij heeft zich langzamerhand ontwikkeld het materia lism moet het christendom vervangen; de drievuldigheid van het Ware, het Goede en het Schoone, zal de mensch verstan diger, vrijer, beter en gelukkiger maken. Wil men nu een voorbeeld hebben van de manier waarop die razende vrijdenker zijne schoone leering op zichzelven toe past, men leze dc volgende anecdoot, welke de Kreuzzeitung, het groot pro- testantsche blad van hem verhaalt Na den afloop eener voordracht door hem gehouden, werd Haeckel aan tafel genoodigd door de Vrijdenkerskringen van Berlijn. Het banket had plaats in het spijshuis van den Dierentuin. Op de heil dronken welke verscheidene dischgenoo- ten hem toebrachten,antwoordde Haeckel: 1 Het denkbeeld dit banket in te richten te midden onzer lieve bloedverwanten van den Dierentuin, was mij bijzonder aangenaam. Dezen morgen ben ik, ge- d durende eene wandeling in dezen tuin, voorbij het paviljoen der apen geko- s men ik bleef stilstaan voor eene lieve nicht, een wijfke van den Chimpanzé. B Toen deze mij bemerkte naderde zij tot mij en bezag mij met een klaarblijkend begrip, in het wit der oogen alsdan ben ik in hare kooi g<gaan en ik heb mejuffer Chimpanzé omhelsd. Al de aanwezige vrijdenkers hebben dezen a geestigen zet van den a door- luchtigen geleerde geestdriftig toege juicht. Zou de kooi van mejuffer Chimpanzé soms niet de natuurlijk aangeduide tem pel zijn, waar de leerstoel van den rnate- rialistischen a godsdienst 0 de vereering van den stof en van haren drolligen Paus, moet opgericht worden. 't Is daar dat zij zich in bedevaatt zul len begeven, onze fiere vrijdenkers, die zich a Zonen van het Beest noemen en weigeren de kinderen van God te zijn Wat ons beireft, wij achten ons, ten aanzien van die uitspattingen, meer en meer vereerd de volgelingen te zijn van den Zaligmaker die, na voor de redding van het menschelijk geslacht tot zijne laatsten druppel bloed vergoten te hebben zijne leering heeft bevestigd door zijne glorierijke Verrijzenis. Zeg eens, wie durft er houden staan dat de godsdienst den mensch ver dierlijkt Zij die beweren dat ze van eenen aap afstammen. Wie beweert er dat er geene hel is Zij die door hunne losbandigheden het klaarst bewijzen dat ze noodzakelijk moet bestaan. Wie zegt dat de Kerk den vooruitgang tegenwerkt Zij die hem door de or.~ rechtvaardigste middelen tegenhouden. Wie preekt er de zelfopoffering tot het volk, de edelmoedigheid voor de armen Zij die de christene liefdadigheid op alle wijze dwarsboomen. Wie belooft van de ellenden der maat schappij te doen verdwijnen Zij die twist en tweedracht zaaien tusschen het volk, en de werkende klas tegen de pa tronen ophitsen. Wie durft de Kerk verwijten dat ze niet toegevend genoeg is en de Evangelische zachtmoedigheid niet uitoefent Zij die van geen Evangelie willen weten en in hunnen haat tegen de geestelijken, door de wetten zelfs, niet kunnen bedwongen worden. Wie beweert dat alle godsdienst goed is Zij die geen enkelen volgen L'abbé Girard. Gemeente Mei re GENOOTSCHAP Plechtige Inhuldiging en Wijding van het Vaandel der Xaverianen op Zondag 7 Mei igo5. De stoet zal bestaan uit 21 Genootschappen en Kringen. Wijding van het Vaandel door den Z. E. H. Roelandts, Pastoor-Deken van Aalst. Welwel Hebt gij dat nu al van uw leven gezien Zooveel volk en het is maar eene tentoonstelling van Geiten Wel toch! 10, 20, 3o telt eens, 40, 100, 200 geiten. Dat is waarlijk 't zien weerd Dat hebben onze buitenlieden nog nooit samen gezien Kijk Daar nog 'nen wagen met een koppel peerden. Sa, weeral geiten 't Is de Geitenverzekering van Aalst-Mijlbeek en St-Job met name 0 De Dendergeit De Dendergeit Ja, ja, nog maar één jaar bestaan en refds tentoonstellingen bijwonen. Zie, daar lost men ze af... 16 gt-iten en 2 bokken. Elk roept Welke schoone dieren De Jury der tentoonstelling gaat rond, ziet en keurt. Wat hoor ik daar Louis De Coninck uit de Kleistraat van Aalst- Mijlbeek, lid der geitenverzekering De Dendergeit a de eerste prijs met zijnen bok Proficiat Louis I! Wat belieft er u Uwe geitenverzek'ring heeft dan nog andere prijzen Nog maar 1 jaar bestaan en zoo reeds vooruit vliegen Een pluim- ken op den hoed van het bestuur; daarop mag het waarlijk fier zijn. Dat is werken. Dat is wel 1 Daarbij, dat zal 'nen zweep slag zijn voor al de geitenboerm van Mijlbeek en St-Job om zich ten spoedigste als lid te doen opschrijven. Ah Wat is de geitenverzekering toch eene schoone inrichting Dank hierover aan onze catholieke mannen, die altijd en overal de belangen van den braven werk man behartigen. De Geitenverzekering is eene schoone inrichting zeg ik Inderdaad, zie eens a De Dendergeit van Mijlbeek en St- Job zij bestaat nog maar één jaar en telt reeds 240 verzekerde geiten. Elk lid be taalt jaarlijks o,5o fr. per geit, en als zijne geit sterft, trekt hij, volgens gemiddelde rekening van verleden jaar, i3 fr. van de verzekering bovendien nog het geld van het vel en vleesch zijner geit. Is zulke toelage niet een troostengel voor onze brave werklieden Ha, hoevele geitenboeren zouden er niet te vinden zijn die, moest hunne geit sterven, het geld niet meer bijeen zouden krijgen om er eene andere te koopen zon der de verzekering Ha, onze brave mannen zijn dankbaar voor die inrichting en zij zouden herleven mochten zij ook eens eene Geitententoonstelling houden waar hunne geiten zouden kampen nevens die van den vreemde. LEEST EN VERSPREIDT en de 1 te verkrijgen ten Bureele van DE DENDERBODE en bij alle Verkoopers. Ja, de Zending, daar hoeft een woord van gezegd iedereen spreekt er van. Nooit is eene zending beter gelukt dan deze, die nu in onze stad gegeven wordt door de Eerw. Paters Redemptoristen. Alle avonden buitengewone toeloop van volk, de Kerk is telkens proppens vol grootsch en indrukwekkend is het schouwspel duizende menschen ver dringen zich in de kerk om de boeiende sermoenen der Paters Missionnarissen met godvruchtige aandacht te aanhooren. En op 2dtn Paaschdag, was het een ware triomf voor den gekruisten Verlos ser, wiens beeld door de straten der stad gedragen wierd, gevolgd van een ontel bare menigte, bij de welke men dc Bur gemeester, de vier Schepen en Gemeen teraadsleden bemerkte. Al de huizen waren bevlagd het muziek der Jonge Garde begeleidde de Missiegezangen die door duizende stem men aangeheven werden hier en daar bad men den Rozenkrans in een woord het was eeie buitengewone betooging van geloof en godsvrucht, en wel zoodanig dat de Paters met de uiterste voldoening getuigden er nooit dergelijke gezien te hebben. Men spreekt van niets anders door gansch de stad, als van die onvermoeibare en zoo welsprekende Missionnarissen. Ik zou er eenen halven dag naar luisteren, hoort men gedurig zeggen. Men heeft voorzeker 't puik der Congregatie naar Aalst gezonden. De Zending die zij zoowel geleid heb ben, zal dan ook rijke vruchten voortge bracht hebben. Neen, het Aalstersch volk heeft niet verzaakt aan zijn catholiek geloof, neen, het is niet rijp voor godde loosheid noch voor scheuring. Aanmoe digend en troostend was het voor de Eerw. Paters Redemptoristen en voor gansch de geestelijkheid der siad, de ge- loovigen in zoo groot getal gedurende veertien dagen iang, naar de kerk te zien stroomen en zich in geloof en godsvrucht te versterken. Hulde en dank aan de onvermoeibare predikanten Lang zal hun geheugen bewaard blijven in de harten der brave Aalstenaren, waar hun Apostelwoord de schoonste vruchten zal blijven voortbren gen, tot meerdere glorie van God en 't welzijn onzer catholieke stad. Troostend en verheugende tij ding ontvangen wij nopens de H.Zending op de nieuwe parochie van O. L. Vrouw. Deae zalige dagen hebben nogmaals be wezen dat de geest van geloof diepe wortelen in 't harte der inwoners blijft houden, niettegenstaande de helsche pogingen der vijanden. Eere aan die christelijke werkersbevolking die alle avonden met bijb.ijvenden iever de tref fende en diep overtuigende sermoenen der E. E. Paters Adriaensens en Van Wezemael kwam aanhooren. Met welken geestdrift weergalmden die roerende Missiegezangen door al de aanwezigen gezongen I Elkeen spreekt van de plechtige Kinderwijding de kin deren waren zoo talrijk dat de kerk bijna te klein was en elkeen zich afvroeg van waar komen ze toch Proficiat aan de brave huismoeders die de zegeningen des Hemels over hunne lieve kleinen kwamen afsmet-ken en zoo aandachtig luisterden naar de goede raadgevingen, welke hun gegeven werden. Op Paascfidag greep de plechtige pro cessie met het Missie-kruis plaats deze heeft aller verwachting overtroffen zoo veel volk, zulke godvruchtigheid en zuike geestdriftige en openbare .^blijken van geloof Nog nooit zag men dusdanige godsdienstige betooging op de parochie menschelijk opzicht kenden de ware christenen dien dag niet Dinsdag avond werd de kerk als bij tooverslag prachtig verlicht ter eere der H. Maagd de toeloop was zoo groot dat verscheidene menschen geene plaats meer vinden konden. De Hemel zegende deze heilige oefeningen, die talrijke vruchten van zaligheid voortgebracht hebben. Mochten ze bewaard blijven in 't herte der menschen, en aldus hun tijde lijk en hun eeuwig geluk verzekeren. Dank aan God voor deze schoone en troostende dagen. Dank aan de twee Eerwaarde Paters, ieverige zonen van den H. Alphonsus, voor al het goede dat ze in de jeugdige parochie stichtten Heilig ISloetl t«v Brugge. 1 1 liO - 1 90ö. De vijftien.laag- sche plechtigheid zal beginnen op Woens dag 3 Mei om gesloten te worden op Woensdag 17 Mei. De Heilig Bloedprocessie zal uitgaan op Maandag 8 Mei. i Ons proces met M. J. De Blieck is gister Vrijdag voor 't Hof van beroep te Gent, door M. Joseph Eeman, advocaat alhier, gepleten geworden. 5^ Wij zullen aan onze lezers met den uitslag bekend maken. ■k T\Tnnnool Het Concert van lVlUUIbtJl. verleden Zondag is buiten ieders verwachting afgeloopen. Eene menigte volks is niet kunnen ge plaatst worden al d'acteurs verdienen den meesten lof. Zij hebben blijken gegeven van gegronde tooneelkennis. Op tooneel- kundig en muzikaal gebied was de uit voering meesterlijk. Wij verhopen voor Zondag 3o April eene talrijke opkomst en verzekeren aan het geacht publiek de zelfde opvoering als verleden Zondag zoowel onder opzicht van zang als van tooneel. Begin om 4 uur stipt. Het Bestuur van het Stedelijk Hulpfonds tegen de Werkeloosheid brengt ter kennis van de belanghebben den, dat het bedrag van den bijleg voor de maand Mei 1905, vastgesteld is op vijf en dertig per honderd (35 p. Deze bijleg zal slechts vijf en twintig per honderd (25 °/0) bedragen voor vrouwen en leerjongens. Daar het Bestuur beschikbare mid delen bezit, zullen de vergoedingen voor langdurige werkeloosheid insgelijks uit betaald worden. (Reglement van inwen dige- en dienstorde, art. 43 tot 53). deur gewalst. Eene werkstaking is ontstaan ter steenbakkerijen rond Brussel om rede van loonvermindering. Eenige meesters-steenbakkers willen het loon van fr. 2,40 op fr. 2,25 de 1000 brengen... Nu, in het catholiek Werkmanshuis wer den hierover vergaderingen gehouden met de meesters ten gevolge der welke verscheidene van hen op hunne beslissing zijn teruggekomen en besloten hebben fr. 2.40 te zullen blijven betalen. De anderen gaan volgen. De groene krawat- ten wilden weêr eens aan 't hoofd staan en 't hooge woord voeren, maar ze wier- den feestelijk buitengewalst. n Zonder syndicaat blijven de steen bakkers overgeleverd aan de grillen en willen der geldmacht. Met een syndicaat dat niet gansch vrij is en ingericht werd door de vrien den der geldmacht, met zulk syndicaat zijn de steenbakkers, slechter als zonder syndicaal. Zoo schrijft Groene Pie en wij voegen er bij Met een syndicaat, gelijk Groene Pie het verlangt, zijn de steenbakkers ver leden jaar gefopt geworden, hunne centen zijn gaan vliegen en ze weten niet waar heen Weet Groene Pie het niet Nieuwe postzegels. Bij koninklijk besluit van 25 Maart 1905 wordt, voor waarden van 10 centiemen en meer. een nieuw model van postzegels ingevoerd. De postzegels volgens het thans be staande mo-'el blijven geldig totdat zij opgebruikt zijn. Een ministerieel besluit van i5 April igo5 bepaalt, dat de nieuwe postzegels, evenals de thans bestaande, voorzien zullen zijn van een strookje met de mel ding Ne pas livrer le dimanclie. Niet bestellen op Zondag de afzen ders mogen,vóór het gebruik, dat strookje afnemen. De zegels van 20, van 25 en van 35 centiemen worden verkocht van en met 1 Mei eerstkomende. De eerste verkoop dag der andere postzegels wordt later aangekondigd. (Moniteur.) Zedelooze liedjes De wet-Woeste heeft hare eerste toepassing te Brussel gehad. Twee meisjes uit de Marollenwijk werden tot 26 fr. boete veroordeeld voor overtreding dier wet. Zij lieten zich bij verstek veroordeelen. Doodslag te Kruishautem. Dins dag verscheen voor de rechtbank de i8jarige Alfred Minnaert die op Zondag 19 Maart laatst leden, den genaamden Lodefier met een dolkmes drie steken in den bil toebracht, omdat Lodefier hem eene opmirking had gemaakt, om, zonder dezes toestemming, zijn rijwiel te hebben genomen en er in de buurt een toerke te hebben mee gedaan. Minnaert werd ver wezen tot eene gevangenisstraf van 5 jaar. Hij was en blijft aangehouden. 1e Mijlbeek. MAAND MEI igo5. Alle zondagen zal de Rozenkrans gele zen worden gedurende heel den namiddag en op de werkdagen 's avonds na 7 uren. Zondag 3o April. Te 5 1/2 ure na middag, opening der Mei maand. Offeran de door de inwoners van Mijlbeek. Aan spraak door den E. P. Ottevaere. Zondag 7 Mei. Vereering der Relikwieën. Zondag 14 Mei. Bedevaart der studenten van 't Colegie. Te 5 1/2 ure Rozenkrans. Lofzang en vereering der Relikwieën.. Zondag 21 Mei. Lofzang en Ver eering der Relikwieën. Zondag 28 Mei. Ten 2 1/2 ure Offerande door de Congregatie. Lofzang en aanspraak door den E. P. Ottevaere. Donderdag 1 Juni. (O. H. Hemel vaart). Om 12 1/2 uren. Bedevaart en Offerande. Om 5 ure, Offerande door de inwoners der Leopoldstraat en Vrij heidstraat. Lofzang en vereering der Relikwieën. Aanspraak door den E. P. De Bruyn. O. L. Vrouw van Lourdes, bid voor ons. Worden gevraagd 2 smeders (halve gasten)1 kleermaker; boekbinder, (halve gast of leerjongen), kleermaker, (halve gast). Vragen werk 2 bedienden-magazijniers 1 hoveniers- gast 1 kuiper 1 koetsier met zeer goed gedrag1 kleermaker, volle gast, voor binnen of buiten de stad. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker Zondag 3o April igo5, M. Callebaut, Botermarkt. Creemboter. Markt van Zaterdag 29 April igo5. 180 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,90 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 345 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen2750 kilogr. V'reeeelljke kwelling van «11e nachten. De onder vinding van eenen inwo ner van iltalet. Hoevele slape- looze nachten heeft het prikkelend, grie vend en het om zinneloos wordend speen u doen doorbrengen. Welken doodstrijd verooorzaakt het u gedurende den dag 1 't Is nutteloos, dat gij etne menigte vermeende middelen ge bruikt hebt. En nochtans er bestaat een zeker middel. Leest wat er eenen uwer medeburgers over zegt. M. J. Tioch, kleermaker, 57, Leopold straat te Aalst, zegt ons Sedert twintig jaren leed ik van het speen, dat mij op sommige oogenblikken onverdragelijke pijnen toebracht ik was mistroostig, want reeds menige middelen zonder uit slag gebruikt hebbende, hoopte ik op geene genezing meer, toen een vriend mij de a Foster's Zalf als een krachtda dig middel aanbevool aanstonds haalde ik er eene doos bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. Na gedurende vijf dagen die weldoende zalf gebruikt te hebben, voelde ik mij reeds grootelijks verlicht en weinigen tijd later was ik van die leelijke kwalen ont slagen en tot mijne groote vreugde ge voelde ik niet meer de minste pijn. Ik verklaar het bovenstaande waar en mach tig u het kenbaar te maken. De huid is eene der wijze waarop on zuiverheden uit het gestel gevoerd wor den maar de huid is aan bijzondere ongesteldheden, die haar werk beletten of tegenhouden, onderhevig en deze moeten in 't bijzonder behandeld worden. Eenige van deze ziekten zijn Eczema, Speen Roos, Dauwworm, Schurft, enz. Fos ter's Zalf i) is eene bijzondere bereiding voor iedere soort jeukende huidziekte men heeft ze gebruikt en hare kostbare waarde in duizende gevallen bestatigd. Verzekert u dat men u de Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Troch gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3f.5o de doos of 19 f. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat te Brussel. Alge meen Depothouder voor België. Het Bestuur van den Algemeenen Bond der Geitenkweekmaaischappijen van ons Arrondissement verzoekt ons te willen mededeelen, dat het Feest welke, den 8 Mei, in den Cath. Werkmanskring moest plaats hebben, door onvoorziene omstandigheden, uitgesteld is tot Maan dag 22 dier maand. Denderhautem. Op Zondag i6en laatst werd hier op het gehucht Stichelen, een brave jongeling E. Mertens genaamd, op de baldadigste wijze mis handeld. Zich in eene kleine herberg bevindende, werd hij op 't onverwachts op het lijf ge vallen. Na hem bij middel ec'ner boom- snoeiersspoor eenen gevaarlijken steek in het aangezicht te hebben toegebracht, wierd hij nog zoodanig overstampi, dat de ongelukkige naar alle waarschijnlijk heid de beide oogen zal verliezen. Het parket, onmiddellijk verwittigd, deed een onderzoek, dat leidde tot de aanhoudidg van twee gebroeders Boone. Zij zijn ter beschikkking van het ge recht in de gevangenis van Audenaarde opgesloten Prins en prinses Albert hebben Woensdag in de Sinte-Gudulakerk te Brussel hunnen Paschen gehouden. Met den eenvoud, die hen eigen is, hadden zy tusschen de andere geloovigen plaats ge nomen en onder de acht uren mis en te samen met hen gecommuniceerd zij wer den door een zeer gering getal aanwezigen opgemerkt en herkend. De kinderfeesten zijn uitge steld uit oorzake van den kinkhoest die altijd hevig hcerscht. Ouders, wilt gij uwe kinderen vrijwaren van den hoest en de erge gevolgen die er uit voortspruiten, geeft hen Siroop Depratere, hij zal de redder zijn uwer lievelingen 2,00 fr. de flesch te Oostende, bij den apotheker Depratere en overal te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht i5 Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. A. Moortgat, postb. metG. Blommaert, zonder beroep. overlijdens. K. Van den Berghe, m. Verhofstadt, smid, 43 j. Bergekouterlaan. I. De Vuyst, z. b. 22 j. Lcopoldstr. B. Schol - laert, z. b. 62 j Leopoldstr.A. Orban, bed. 25 j. Borluutstr. P. Van Hover, landb. 72 j. Terlindestr. A. De Potter, leurder, 79 j. Gentschestr.B. Lamagie, 9 j. Denderm. steenw. P. Appelmans, Breukbandm. 86 j. Leopoldstr. P. Janssens, m. D'Haese, katoenb. 68 j. Gentschestr.G. Roelandt, m. Lenssens, bed. 34 j. Nieuwstr. M.-J. Meert, z. b. 35 j. Esplanade. 5 kinderen onder de 7 jaren. VERLOREN. Een groote Schepershond, lang en bruin veel hair, met groote pluimstaart. Goede belooning aan die'hem terugbrengt, Lange Zout- straat, n. 11, Aalst. ilfpil vraao-t eene jonge meid om ü*cij viadgi in het huishouden te helpen. Zich te bevragen Statieplein n. 7, Aelst. Zaterdag 29 April Tarwe fr. Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de iqo kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk.w, igo5. 00,00 a 00,00 a 00,00 a 00,00 a 00,00 a 0,00 a 7,56 a 1,90 a 55,oo a 0,00 a 00,00 a 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 0,00 8,37 2.00 65,00 0,00 00,00 Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 135 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 118,00 de 5o kil. Markt kalm. GENT 28 April Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,00 Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,34 a 2,52 Eiers per 26 1,80 a 1,89 ANTWERPEN, 27 April Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 17,00 a 17,«5 Rogge 14,00 a 14,25 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 19,00 a 19,25 Haver 17,5o a 18,00 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 21,75 a 22,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a i,5o. De aardappels per zak 8,00 tot 9,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1.75 a 2,00. VEEMARKTEN, GENT, 28 April Getal te koopgestel de hoorenbeesten 662 Melkkoeien 40 I Vette koeien i58 Groote ossen 2 Stieren 67 Jonge ossen 5o Magere beesten 235 Vaarzen 54 Schapen 11 Varkens 25g Lammeren o Loopers 2 Kalveren 99 Viggens 3go Stieren ie kw. 0,8a a'kw. 0,73 3ekw. o,65 Koeien 0,80 0,70 0,60 Vaarzen o,g5 o,83 0,72 Ossen 0,90 0,80 0,70 Varkens o,g3 o,85 0,00 Kalveren x,3o 0,95 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 27 April Ter veemarkt werden te koop gesteld: 5ia Ossen, 297 Stieren, Koeien en Veerz. 788 Men betaalde per kilogram op voet Ossen o,8o a 0,98, Stieren 0,66 a 0,89, Koeien en Veerzen 0,66 a o,85. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 784. Prijs per kilogr. fr. 0,80 i,o5 a t,i5. BRUSSEL 28 April Kalverenm. Getal te koop gesteld 280, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1,18. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen 0,95 a 1,00, Kalveren i,35 a 1,45.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2