Antiklerikalism en vrijmetselarij. beroemd Proces I Jzerenweg.-W erklieden (Get.) Jul. Liebaert. van Kunstwerken. Groote Prijskamp Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschlaad. Engeland. ZEEVISCHHAIV DEL H. Arys-De Paepe. Het biijkt dagelijks meer en meer Antiklerikalism en vrijmetselarij zijn één. Wie het antiklerikalism steunt, werkt de vrijmetselarij in de hand. Het antiklerikalism heeft een program, dat door de logebazen is opgemaakt het maakt propaganda met het geld, dat door de logebazen is ingezameld. Dat staat te lezen in de officieele stuk ken, uitgaande van de vrijmetselaarstem pels, en die door de katholieke gazetten worden openbaar gemaakt. De antiklerikale organen durven de echtheid dier documenten niet loochenen; zij zwijgen ze dood. Met het geld der vrijmetselaarsloges wordt propagande gemaakt, zoowel voor de socialisten als voor de liberalen. In de oogen der logebazen zijn beiden even verdienstelijk als verguizers en ver volgers van Kerk en Godsdienst. Wie dus aan liberalen en socialisten zijne ondersteuning verleent,verlaagt zich tot slaaf van de loge. Een slaaf van de loge weet niet eer.s aan wie hij gehoorzaamt, wiens plannen hij helpt doordrijven. De logeknechten kennen hunne eigene meesters nietzij gehoorzamen blindelings aan bevelen, gegeven door personen, wier namen zij niet eens vermoeden, wier streven en wier verleden hun gansch onbekend zijn. In de loge gebeurt alles in 't donker, in 't geheim. Een vrij man, een burger, die over tuigd is van zijne persoonlijke weerdig- heid die het besef heeft van de verant woordelijkheid, die op hem weegt, laat zich niet meêsleepen nog beheerschen door lieden, die zelf in 't gareel loopen van onbekende meesters, die achter de gordijn zitten. Hij wil weten met wie hij te doen heeft welk het gevolg zal zijn van zijn doen en laten welke verantwoordelijk heid hij op zich laadt. Wie de antiklerikale propagande steunt, weet zulks nooit, omdat het in de don kere krochten der loge verdoken blijft, welke plannen daar gesmeed zijn en wel ke plannen het antiklerikalism, zoodra het daartoe machtig genoeg is, op last der groote bazen der vrijmetselarij zal uit te voeren hebben. Weg dus met antiklerikalism en vrij metselarij STAD AALST. Cath Werkmanskring f Tooneelkundig en Muzikaal FEEST, i Maandag22 Mei,om 4 '/iu. EEN I wereldberoemd drama in 6 bed, Staatstblegram 8 Mei igo5 de Bethune Volksver- 17 u. 55 tegenwoordiger Aelst n° 3388 Gevolg aan uwen brief express Ik laat toe aan de werklieden vertrekkende te Aelst met nieuwen trein van vijf uren, voorts te rijden tot Schaerbeek zelfde toelating is gegeven aan de werklieden vertrekkende te Aelst met trein vijf uren negen. (Get.) Jules Liebaert. Staatstblegram 9 Mei o5 de Bethune Volksver- ontv. (12 u. 25) tegenwoordiger Aelst n° 7400 Gevolg aan uwen brief express heb ik doen stilstaan te Erembodegem trein vertrekkende uit Turn en Taxis om 17 u. 43. Onze Volksvertegenwoordiger Mr Baron de Bethune heeft ook nog bekomen dat de werklieden vertrekkende des morgens met den trein van 4 u. 22, welke tot Turn en Taxis rijdt, zullen aldaar eenen bijzon deren trein hebben voor Laeken en Schaerbeek. STAD AELST. Ten toonstelling Er wordt de deelnemers aan de tentoon stelling herinnerd dat om aan de bijzon dere commissie hiermede gelast de plaats aanwijzing te vergemakkelijken, zij aan zocht worden hunne werken in te zenden ten lokale van de Academie, S'-Martens- plaats, te rekenen van 2* Juni aanstaande en toch altijd voor den 20* Juni alle werk dagen van 5 tot 7 ure namiddag. Degenen die kunstwerken bezitten van Oud-leeraars of oud-leerlingen der Aca demie worden uitgenoodigd ten Stadhuize Gemeentesecretariaat te doen kennen dag en uur waarop deze ten hunnen huize mogen afgehaald worden. Nogmaals wordt er aangedrongen bij eenieder om mede te werken tot het wei- gelukken van de tentoonstelling. Eene algemeene vergadering zal gehouden wor den Zondag 21 Mei eerstkomende, om 10 1/2 ure voormiddag in de zittingzaal van den Gemeenteraadraad. Stad Aalst. Esplanadeplein. met ilen dilikeu Bal 825 FR. PRIJZEN FR. 325 tusschen 12 groote partijen van België Aanvang Zondag 14 Mei om 2 uren 's namiddags. Spelende partijen Edinghen (Pletinckx.) Etterbeek (Pelote Club). Brussel- Zavel (Latour). Aalst (Spaens.) De kampstrijd zal gebeuren in 8 spelen. 10 minuten rusttijd na iedere strijd. Prijzen der plaatsen Canapés i5 cen tiemen banken eerste rang 10 cen tiemen, tweede rang 5 centiemen. GOEDE PASTOORS. In eene liberale meeling heeft de Gentsche rede naar Paul Fredericq een kolossaal succes gehad met te zeggen dat de goede pastoors zoo raar zijn als de witte raven, en dat men, als zij bestonden, er in de zoologie appaaite kooien voor zou moeten maken. Goede pastoors zijn namelijk, in het oog der liberalen, zulke, die zich niet met politiek bezig houden. Welnu.de geleerde professor is er verre nevens. Er zijn wel eenige goed»; pastoors wel te verstaan van liberaal standpunt beschouwd. Immers, wie zou er durven kwaad zeg gen van Fonteyne, van Daens, van Renard, van Charbonnel, ge zoudt de liberalen hooren uitvallen En die heeren bemoeien zich immers niet met politiek Komaan, dat men maar gauw de kooien bestelle, om die rare vogels op te sluiten. (Handelsblad). Honden en jachtwachters. Er wordt, nu dat het buiten wonen meer en meer toeneemt, door tijdelijke bewoners van villas nog al eens geredetwist over het feit, of een jachtwachter den hond van eenen burger ja of neen mag neérschieten. De Gazet van Hasselt bevat hierover een nieuwske, dat met die zaak in verband staat, en de eerzame burgers gerust stelt. Een schoone Griffon liep te Lommei door de Stevensvennen al snuffelende door het wild. De jachtwachter zag hem van uit de verte en speelde hem de poets, zijn ge weer op hem af te schieten, zoodat het beestje hals over kop neêrtuimelde. Vervolgd voor den politierechter van Peer hield de jachtwachter" vol dat hij den hond mocht neérschieten terwijl hij jagende was, om zijns meesters goed te verdedigen. De politie echter oordeelde anders niets bewees dat de hond de gewoonte had zonder meester rond te dwalen de jachtwachter kon proces verbaal opma ken, maar mocht zijn eigen recht niet doen en den hond niet dooden. Die poets kost den jachtwachter voor waardelijk vijf frank boete. Gister Dijnsdag heeft Pilatus Daens de heer Minister geinterpelleerd over den maatregel waarbij toegang tot de statiën van Brussel en voorsteden wordt ontzegd aan de geabonneerde werklieden. Pilatus herhaalde al wat hierover in Werkman en Land van Aelst is versche nen. Volgens hem zijn de maatregelen om de groote statie Brussel-noord te ontlas ten ontijdig en slecht genomen... Natuur lijk hij die do les aan allen zonder onder scheid voorspelt, zou het beter weten te regelen, maar zie hij wacht zich wel te zeggen of voor te stellen wat er zou moe ten gedaan worden. Ware woordenkra men voldoende, 'tzou wel gaan. De heer Minister antwoordde dat de groote werken die ter noord-statie ver richt worden, en die op verre na niet geëindigd zijn reeds uitslagen opleveren die men beter zou gewaar worden, zoo dit jaar een gewoon jaar was. Dit jaar zullen de jubelfeesten, samenvallend met de Luiksche tentoonstelling, een aanzien lijk getal reizigers naar Brussel lokken om de verwarringen en ontreddering te vermijden, die in 1886 ontstond, moest hij besluiten tot verbrokkeling van het verkeer. Zoo werden de geabonneerde werklieden verzocht ter Havenstatie in en uit te stappen. Die maatregel werd sedert maanden aangekondigd en nie mand verzette er zich tegen. Pilatus zou de werklieden naar Schaer beek willen zenden, doch dan zouden ze te klagen hebben. Ten slotte, zegde de heer Liebaert dat de regelmatige dienst ter noord-statie giinsch het land aanbelangt, want die statie is de levensknoop van ons net en iedere moeilijkheid, die daar ontstaat, is van invloed op de 3ooo treinen, die iede- ren dag op Staatslijnen loopen. Dus meent hij niet het verwijt te verdienen, dat hij zonder vooruitzicht en zonder krachtda digheid heeft gehandeld. Maar hoe dit uitgelegd Eenige maan den geleden voegde de familie Daens hare stem bij die der blauwen en rooden om maatregelen te eischen ter ontlasting der noord-statie die zij het gat of hol des doods noemden en nu dat er maatregelen ter ontlasting zijn genomen geworden, deugt het weêr al niet... Groene Pie herhaalde een zijner deun tjes en M. Rens trad bij al wat Pilatus zegde. Zou het anders kunnen zijn MELDERT.Zilveren Jubel feest. Op Zondag 21 Mei aanst. viert de E. H. B. De Clippele zijn 25 jarig Jubelfeest als Herder der Parochie. Daar elk de verdienste kent van onzen E. II. Pastor, zal heel de Parochie dien dag wedijveren om den verschuldigden dank aan dien ijvervollen Priester te be wijzen. Wij zullen het programma der feesten van dien dag in zijn geheel meê- deelen Zondag toekomende. Vooralsnu bepalen wij ons met eenige punten aan te wijzen. Om 10 uren solemneele Hoogmis door den Jubilaris opgedragen. Om 3 uren 's namiddags uitgang van een stoet waar in de voornaamste sociale werken door den E. H. Pastoor gesticht, zullen ver tegenwoordigd zijn. Onmiddelijk na de aankomst van den stoet op -bet dorp Feestcantate (woorden van den E. H. Roegiers, Pastoor van 't Hospitaal te Aalst muziek van den E. H. Pastoor Cooreman) uitgevoerd door de Xave- rianen. Vrouw Van Hauwermeiren, van Hofstade, was Donderdag avond naar boven gegaan, om hare jongste kinderen slapen te leggen, terwijl een ander, een jongsken van 6 jaar, in de keuken op een stoel was ingeslapen. Boven zijnde, hoor de de moeder eensklaps een pijnlijk hulp geschreeuw. Zij snelde naar beneden en vond het kind, dat van den stot-1 was gevallen, in den kokenden koeiketel, die daar naast stond. Toen de ongelukkige moeder het jongsken uit het kokende vocht kon halen, had het reeds opgehou den te leven. Geeraardsbergen. Zaterdag namiddag waren twee werklieden de genaamden Willem Van Ruyskensvelde en Jan Leirens, aan 't meten van planken tegen den muur geplaatst, toen deze omvielen en beiden er onder be dolven werden. Van Ruyskensvelde werd een been gebroken en Leirens b- kwam ernstige inwendige verwondingen. De eerste werd naar huis gevoerd en de tv/eede naar 't hospitaal. Oultre. Zekere Souffriau, peer- denknecht ter hofstede van M. Pieter Van der Schueren, heeft terwijl hij aan 't inspannen was, van een der peerden eenen hoefslag gekregen zoo gewei iig dat hij op drij meters afstand, tegen een muur botste. Een uur nadien werd hij bedwelmd liggend door voorbijgangers ontdekt. Een zijner beenen is zoo deerlijk verwond dat men vreest het te zullen moeten af zetten. De toestand van den verslagene is hoogst zorgwekkend hij is gehuwd en vader van verscheidene kin- ders. Een genaamde Constant S. die te Wetteren straatschandaal maakte en te vens zijnen broeder voor diens woning met een groot mes bedreigde, als hij durf de buiten komen, werd aangehouden en in de gemeentegevangenis opgesloten. Een uur nadien zag men uit het ven ster der gevangenis eene dikke rookwolk opstijgen, terwijl eene stem riep Hulp brand Twee politieagenten snelden toe en vonden S. half verstikt op den grond. Hij werd bewusteloos buiten gebracht en heropgewekt, terwijl het vuur, dat hij had aangestoken gebluscht werd. Het parket van Dendermonde doet een onderzoek. In den nacht van donderdag tot vrijdag laatsleden, hebben te Wetteren dieven gepoogd in de lokalen van de jon gensgemeenteschool (centrum) te dringen. Zij hadden leeds een gedeelte van eenen muur, waarin de schuif des slots van een achterpoortje dat rechtstreeks toegang lot de lokalen geeft, weggebroken, toen zij in hun misdadig werk moeten verhinderd geworden zijn. Het zullen waarschijnlijk dezelfde die ven geweest zijn, welke over eenige da gen in de gemeenteschool van Massemen zijn binnengedrongen, waar zij het stel- stel van tinnen maten en koperen gewich ten gestolen hebben. Bij den wisselagent Schosffer, Zui derlaan te Brussel hebben dieven, terwijl de bewoners afwezig waren, eene brand kast komen open breken, om er 100,000 fr. uit ie rooven. Van de dieven geen spoor. Meer dan dertig duizend personen hebben Zondag de koninklijke serren van Laken bezocht. Zondag waren een vijftal metsers bezig met nieuwe ovens te bouwen op de steenfabriek van M. De Doncker, te Boom, toen eensklaps de stellingen in stortten en de vijf metsers meê naar bene den vielen. Twee van hen werden met gebroken been opgenomen, terwijl de drie anderen min erge kwetsuren hadden be komen. Dr R. Somers heeft de gekwetsten de eerste zorgen toegediend. De echtgenoote D., te Ieperen die eene boodschap moest gaan doen, liet hare twee kleine kinderen onder de hoede ven haar twaalfjarig neef achter. Tijdens hare afwezigheid, nam de knaap een ge weer en niet wetende dat het geladen was, haalde hij den haan over. Het oud ste der kinderen D., 2 jaar oud, werd in de borst getroffen en was schier onmid dellijk een lijk. Het jongske kreeg eenige loodkorrels in het aangezicht en zal den kelijk het gezicht verliezen. De onvrij willige dader is gevlucht en tot hiertoe r.og niet teruggezien. - Paniek in eene hoofdkerk. Zondag voormiddag, onder de hoogmis na de consecratie had er eene ontploffing plaats voor de kapel der H. Barbara, in de hoofdkerk te Sint Nicolaas. Het was een knal als van een pistoolschot en een rook ging er in de hoogte als komende uit een wietrookvat. Er werd geroepen eene bom Eene paniek ontstond onder het volk en verschillige parochianen vlucht ten naar buiten. M. Gustaaf Van Wassen- hoven, de organist, trok evengauw al de registers van het groot orgel open en speelde eene prelude dat de kerk daverdé; dit stelde het volk gerust waarvan dan het grootste deel in de kerk bleef. Men heeft een jongen uit de kerk zien loopen die nog niet gekend is en op wie men ver moedens heeft. De Suisse was langs de andere zijde der kerk en heeft hem niet kunnen aanhouden. Het ontplofte voor werp moet een soort van fusée of zoo iets geweest zijn. BRUGGE. De H. Bloedpro cessie. De vermaarde H. Bloedpro cessie is ondanks een wankelbaar en zelfs zeer dreigend weder, kunnen uitgaan. De vreemdelingen waren ontelbaar er is bestatigd dat hun getal van jaar tot jaar toeneemt. Het was Z. D. H. de apostolieke nun- cius van Brussel, die om 9 ure de pause lijke mis zong in de hoofdkerk ter eere van de onschatbare relikwie van het Bloed des Zaligmakers. De groote basiliek was proppensvol. Het was 11 ure wanneer de stoet, die voorafgegaan en gesloten was door troe pen van het 3° landers en het ne linie, zich in gang zette. Steeds bewonderens- weerdig is het godsdienstige deel om den rijkdom en de frischheid van zijne groe pen. Maar het bijbelsche gedeelte, dat zooals men weet sedert vijf jaar is bijge bracht en dat de bijzonderste gebeurte nissen van het leven Onzes Heeren ver beeldt. wordt van jaar tot jaar aantrekke lijker daar men gedurig dit gedeelte ver betert en nieuwe groepen bijvoegt. Het voorbijtrekken van deze afwisse lende, levende groepen het leven van Christus verbeelde en vergezeld van keurige en machtige choorzangen, brengt een diepen indruk teweeg eene ware tooneelverbeelding op straat, geheel ge schikt en wonderwel toegepast op den H. Bloeddag waarop Brugge zijne ver eering betoont jegens de onschatbare relikwie, die Diederik van den Elzas als pand van zijne heldhaftigheid in het H. Land van den patriark van Jerusalem ontving en aan de hoofdstad van zijn graafschap schonk. De relikwie werd gevolgd door Z. H. de pauselijke nuncius, de bisschoppen van Brugge en van Menevia (Engeland), de 32 leden der Edele Confrérie van het H. Bloed en de groep der overheden, opgeleid door MM. den gouverneur en den burgemeester. Om 1 1/4 ure werd op de onde Burg plaats door den pauselijken nuncius den laatsten zegen gegeven aan de neerge knielde menigte die op 5o,ooo personen wordt geschat deze plechtigheid, in het grootschn midden van deze oude praalge- bouwen en met vergezelling van de krijgs eer, terwijl de zegeklok bromt en de beiaard den zegenenden kerkzang bege- eidt, brengt een onuitwischbaren indruk teweeg op al degenen die haar bijwonen. Eenige personen, die vroeger met Vooruit aanspanden, doch nu aan de deur gezet waren, hebben te Ronsse eene anti-socialistische meting komen geven. Doch de zaal was met aanhangers van Vooruit gevuld, zoo dat men wel kan denken, welke liefelijkheden er gewisseld werden. Men hoorde onder andere «Gij zijt nog geld schuldig aan Vooruit op den verkoop van gazetten en het ant woord volgde Kom ze maar thuis ont vangen, maar geef me dan de stuivers terug, die gij twaalf jaar lang op mijn loon hebt afgeperst Een bedelaar, die zich te Doornik om zich te warmen, op eenen kalkoven te slapen had gelegd, werd des morgends dood gevonden. Hij was door verstikking gestorven. Men weet dat bij de laatste trekking hel groot lot der Luiksche tentoonstelling gevallen is op zekeren M. Deppé, be ambte van het provinciaal bestuur te Brussel. Maar het is ook merkwaardig te weten, in welke omstandigheden hij zijn briefken in bezit kreeg. Over eenige dagen kwam hij met eene groep vrienden in een koffihuis van den Leuvenschensteenweg en zagen daar nummers van de tombola te koop hangen. M. Deppé en zijne vrien den waren juist met tienen. Zij besloten dus elk tien centiemen te geven en dan het lotje onder het tiental gezellen te ver spelen. Er werd gedaan zooals beslist was en M. Deppé was winner van het lotje uitgekomen met eenen prijs van 100,000 fr. In den nacht van Vrijdag op Zater dag zijn te Hoevenen dieven binnenge broken bij den koopman en winkelier Louis Cornelissens. Zij hebben het groot ste deel van het ellegoed, enz., voor meer dan 1000 fr. waarde, meêgenomen. Zeker is het dus dat zij bij zich een rijtuig heb ben gehad. Ook bij eenen anderen win kelier Jac. Clarys, had men een gat in de slagvenster geboord om aldus de spie te kunnen losmaken. Beide winkels staan opeen druk bezochte baan, den steenweg van Hoevenen naar Capellen. Bij Corne- issens lag, zoo men meldt, een hond onder den winkeltoog, die zeer waakzaam is tn thans niet het minste geluid heeft gegeven, zoodat de hujêgenooten niets gehoord hebben. Een man van Stabroeck, J. Verbist, die 's morgens vroeg met duivenkevies van Stabroeck naar de Cappelsche static reed, bemcikte dat er op den steenweg goed geslodderd was, en zag spoedig wat er was gebeurd. Hij is de lieden gaan wak ker kloppen. Een brutale diefstal heeft Zondag morgend plaats gehad te Hoevenen in de van oud gekende herberg Den Hoed, op den steenweg van Putte naar Calmpt- hout, bij de wed. Polen. Tijdens de hoogmis zijn 2 mannen binnengekomen, vroegen aan de oude moeder, die alleen thuis was een glas bier en sloten haar in den kelder op, als zij ging tappen. Zij maakten zich daar meester van 700 fr. Het is dus zeker dat er eene goed inge richte deugenietenbende in de gewesten heerscht, die beurtelings alle dorpen brandschat. Mocht men de kprels vatten. Sedert eenigen tijd woonde te Couil- let, in de rue de Villers, de genaamde J. Vandervelde met zekere Marie Vrans- wyek. Deze laatste was van haren man, zekere Vandeputte, wonende te Montig- nies, gescheiden. Vrijdag nacht drong Vandeputte, die in het geheim naar Couillet gekomen was, op de kamer van het koppel door, na eene ruit uitgesneden te hebben. Vandervelde lag in een bed te slapen, terwijl de vrouw op een strooizak lag met hare twee kinderen. Vandeputte loste twee schoten op Van dervelde, die doodelijk getroffen, eenige stonden later overleed. Vandeputte heeft zich gevangen gege- De scheiding van Kerk en Staat. Niet meer dan in een derde der departe menten hebben de algemeene raden zich uitgelaten over het wetsontwerp tot schei ding van Kerk en Staat, en van dat een derde hebben zich ongeveer evenveel raden voor als tegen het ontwerp ver klaard. Uit deze uitspraken valt dus geenszins op te maken, of het land gunstig of ongunstig over deze scheiding denkt. Toch hecht de Temps eenige betee- kenis aan deze uitspraken, en wel in het bijzonder aan den gematigden toon van de uitspraken, die vóór de scheiding zijn gegeven. Maar het blad wil zich niet verdiepen in deze weinige uitingen der departementale raden het beste zou zijn, het volk zelf te raadplegen. Hoe het volk er overdenkt weet men niet, want hel algemeen stemrecht is niet geraadpleegd hieromtrent. De Temps raadt do kamerleden, zich in de vacantie te verge wissen van de mec-ning der bevolking, ook in hun eigen belang, want als de scheiding tot stAnd kwam tegen den zin der natie, dan zouden de voorstemmers zeker niet herkozen worden in 1906. Een schipper van Norden vaarde met zijne twee, 3 en 5 jaar oude zoontjes in een bootje op het kanaal nabij den dijk aldaar kenterde het vaartuigje. De man stond tot aan de borst in bet ijskoude wateren kon noch voor noch achteruit. De oudste jongen was op zijnen schouder geklommen, den jongste hield hij in zijne armen. Lang stond hij daar aldus en riep vruchteloos om hulp. Niemand was in de nabijheid. Eindelijk kwam heel toevallig de herbergier Haak .laar voorbij en be merkte de in doodsgevaar verkeerende groep. Snel nam de man eene boot en roeide uit alle krachten naar de plaats des onheils, waar hij het geluk smaakte uilen te kunnen redden. Te Penzance is Zaterdag een paartje het huwelijksbootje ingestapt, zooals er vroeger denkelijk nooit «en is geweest. De bruidegom namelijk, Francis Russell Vincent, is 86 jaar oud en de bruid, Annie Harvey, 96 jaar. Beide zijn echter flinker dan men van hunne jaren zou verwachten. Beide zijn vroeger tweemaal getrouwd geweest. Zij kenden elkander slechts sedert eenige weken De policie-constable Carter, van Otley, Yorkshire, was dezer dagen tot Folice Sergeant bevorderd en dat schijnt den man naar het hoofd te zijn geslagen. Eene week geleden zord rreuhem naar het Menstongesticht, maar de dokter al- daaar vond dat hij geheel in orde was en zond hem naar huis. Zondag morgend rond halftien, kwam zijne vrouw buiten geloopen met eene groote wonde in hate keel. In de keuken vond men de drij kinderen met ingeslagen hoofd en afgesneden keel dood liggen en Caster zelf was bezig zich de keel af te snijden. Man en vrouw zijn naar het gasthuis gebracht. Men denkt dat beiden zullen herstellen. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 11, 12 en i3 Mei igo5 TARBOT de kil. fr. 4,00 TABBOTTI\8 i.oo, 2,5o, 4,00 HEILBOT fr. i,5o Kabeljauw, fr. 0,75 Griet fr. 1,00, 2,00, 3,00 Tonden (koppel) fr. 1,00, 2,00, 3,00 Pladijs't stuk fr. 0,70 i,5o, 2,00 Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo Rougets fr. i,5o 2.00 tot 2,5o Schelvisch fr. Makreelen 'tstuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00, 7,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. o,6o Hollandsch Haring 0,10 1 vaatje Beste Klaring 2,5o Melkers Haring 0,20 Tongen, groote, midden en klein soort.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2