Zondag 14 Mei 1905 5 centiemen per nummer. 56"* Jaar 5741 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze Ongevallenwet. ZDZEJ :MI-ATsr met den Witten Baard. 15 Mei Zondagrust. Werk der plaatsing van christelijke dienstknechten- Ditjes en datjes. DE DENDER BODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad B frankmet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschryving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE 8UUJU. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op S4" bladzijde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, i3 MEI igo5 Welke goederen van den patroon borg staan voor de uitvoering van zijne ver plichtingen tegenover het slachtoffer van een arbeidsongeval regelt en bepaalt arti kel i3 van de wet. Met luidt als volgt Art. i3. De schuldvordering van het slachtoffer des ongevals of van zijne rechtverkrijgenden is gewaarborgd door een voorrecht dat. in rangorde, onmid dellijk volgt op nr 4 van artikel 19 der wet van 16 December i85i op de voor rechten en hypotheken. In artikel 14 wordt de vraag beant woord wie is ontslagen van de verplich. ting het kapitaal der renten te storten Gij leest renten, niet waar Deze zijn toegestaan in twee gevallen a) in geval van overlijden van het slachtoffer b) in geval van voortdurende onbe kwaamheid tot werken, na htt termijn voor de herziening vastgesteld. De andere ongevallen dat is de tijdelijke onbe kwaamheid tot werken of de voortdu rende onbekwaamheid tot aan het ter mijn voor DE herziening, geven slechis aanleiding tot eer.e dagelijksche of tijde lijke vergoeding. Het is altijd eene gewichtige zaak voor een nijveraar zoo in eens een ztker kapi taal van verscheidene duizende franks te moeten storten. Daarom zijn er ongeval len waarin de storting niet moet plaats grijpen. Moeten nikt storten 1. De nijveraar verzekerd bij eene erkende maatschappij of bij eene erkende verzekeringskas. In geval de patroon verzekerd is bij eene niet erkende maatschappij oi niet erkende verzekeringskas, dan zullen die inrichtingen gehouden zijn het kapitaal te vestigen krachtens de overeenkomst (de polis) met den patroon gesloten. 2. de niet verzekerde nijveraar onder zekere waarborgen Welke zijn die waarborgen a) dat hij (de patroon) bij de Deposito- en Consignatiekas of bij de Algemeene Spaar-en Lijfrentkas titels heeft neerge legd waarvan de waarde hoog genoeg is om desnoods de neerlegging van het kapitaal der renten te verzekeren. Alle titels worden niet aangenomen slechts obligaties van de Belgische Staats schuld worden aanveerd, zegt he Konink lijk Besluit van 19 December 1904. (artikel 1.) De neerlegging kan geschieden bij een agent der Depositokas of bij de Alge meene Spaarkas te Brussel (art. 2 van het Kon. Besluit.) O 5oe VERVOLG. Wie heeft hem dan geschreven vroeg Jim. Reginald Chatterly. Jaak M. Ford 1 Zoo klonk het ontsteld en gelijktijdig van de lippen van het jonge echtpaar. Luister eens, ging Ford voort, ik kan u de zaak niet nader verklaren, maar ik weet zeker dat het is zooals ik zeg. Chatterly kan met zijne linkerhand schrij ven als met zijne rechter, maar hij maakt van deze bekwaamheid zeer zelden ge bruik. Toch heb ik eens eenen brief van hem gelezen, dien hij met de linkerhand geschreven had en ik verklaar u op mijn woord van eer, dat deze brief hetzelfde handschrift draagt. Maar hij schijnt haar juist zeer ge negen te zijn. Ford haalde de schouders op en ant woordde Daaromtrent kan ik u geene ophel dering geven misschien is het uit haat tegen M. March dat hij zich vijandig toont tegenover ieder, die vriendschap pelijk met hem omgaat. Maar Clwtterly is gedurende de b) dat hij (de patroon) de mogelijke vestiging van het kapitaal verzekerd door eene hypotheek of eene borgstelling wel ke door den Vrederechter voldoende is verklaard. In het vonnis wordt stipt bepaald op welke goederen de hypotheek wordt ge nomen of waarin de borgstelling of de pand bestaat. Het is het Gerecht welke over de weerde der waarborgen oordeelt. De waarborg waarvan hier spraak is, is dubbel. Zij kan of wezenlijk, zakelijk zijn, bij voorbeeld titels, weerden enz. of ook persoonlijk, dat is wat men gewoon lijk eene borg heet. Iemand belooft, bij voorbeeld, den last op zich te nemen wan neer de patroon in kwestie aan zijne ver plichtingen ré kort blijft. Nopens dit laatste punt zal de vrede rechter zeer voorzichtig moeten te werk gaan. De persoonlijke borg kan vervallen. Wie heden rijk is, kan morgen onvermo gend worden. Htt spreekt van zelfs dat in voorkomend geval, de schuldeischer dat is het sla htoffer of zijne rechtverkrijgende het recht zouden kebben eene verande ring in de borgstelling te vragen. Hoe wordt het kapitaal gestort waarvan hier gesproken wordt tn van dewelke wij voorbeelden bij de eerste artikelen hebben berekend De voorbeelden welke wij gaven be rusten op een voor den baas verloren kapitaal. Hij heeft echter het recht te willen dat dit kapitaal niet verloren zij. Daartoe heeft hij slechts te zorgen dat in zulks geval de intresten voldoende zijn voor de betaling der renten. Bij voorbeeld. Hij moet eene rente betalen van 600 fr. Welk kapitaal zal hij alsdan storten Aangenomen dat de Bel gische obligaties drij per honderd geven, zal dit zijn 600 3 200 X 100 20,000 fr. Zegge Twintigduizend frank. In dat geval trekt hij zijn kapitaal terug als de rente heeft opgehouden. Het besproken artikel 14 luidt als volgt; Art. 14. Het hoofd der onderneming is ontslagen van de verplichting om het capitaal der rente te storten, zoo hij bewijst dal hij, overeenkomstig artikel 8, een verzekeiaar in zijne plaats en verplich tingen stelde. Deze overdracht heeft ont heffing van het bij artikel 13 gevestigd voorrecht ten gevolge of dat hij hetuitkeeren der rente heeft verzekerd, door, overeenkomstig de bij Koninklijk Besluit te bepalen voorwaar den ter Depositokas of ter Algemiene Spaar- en Lijfrentkas titels neer tc leggen, waarvan de waarde groot genoeg is om, bij voorkomend geval, de vorming te waarborgen van het capitaal waarvan de storting niet geschiedde. geheele vorige week niet thuis geweest, hernam Jim. Jaak Ford volharde in zijn stilzwijgen. Ik vind het hoogst onaangenaam, ztgde de lieve, zachtzinnige predikants vrouw. Ik kan het niet helpen, maar ik heb eenen grenzeloozen afkeer van onge- teekende brieven en ik zie nu nog meer tegen dien Dinsdag op als te voren. Jaak Ford zag den toestand donkerder intian hij wilde laten blijken. Hij herin nerde zich het bezoek van Cecil Monkton, om Mej. Charles tegen Chatterly te be schermen, en dat Beatrix de zuster was van het vermoorde meisje, dat men op het kerkhof van Chatterly had begraven. Ook wist Jaak dat de graaf een zeer hard oordeel over dat arm meisje had uitge sproken Hij had alle mogelijke moeite gedaan de meening ingang te doen vinden, dat de vreemdeling zelfmoord had gepleegd hij had het M. March niet kvnnen ver geven, dat deze de begrafeniskosten voor zijne rekening had genomen welke re den beeft hij daarvoor gehad Het kwam hem voor, dat hij van eene ondoordringbare duisternis omgeven was en dat ontstemde hem, want hij haatte alle geheimzinnigheid. Op den terugweg van de pastorij naar Lane-House ging hij even op Copslei aan, ten einde het adres van zijnen vriend Cecil te vragen. Deze toch had beloofd, dat hij hem terstond zou schrijven, wan neer hij iets met zekerheid wist en Jaak De wereldbrief, Rerum Novarum. H'-.den viert de catholieke wereld de verjaring van het verschijnen der ency cliek a Rerum Novarum Is het dan zulk een groot feit Voorzeker. Hoe meer de tijd ons van die gebeurtenis verwijdert, des te helder der schittert in de geschiedenis de i5e Mei 1896. 't Is een feit in de wereldgeschiede nis, een feit in de geschiedenis van het christendom. Over honderd jaren was de geest die opgestaan was reeds bij het einde der mid deleeuwen, de geest van onafhankelijk heid jegens alle gezag en van individua listische vergoding, tot eene uiterste ge volgtrekking gekomen onafhankelijkheid jegens elkander in de maatschappij Individueele ondernemingsgeest Ieder voor zich I Het Humanisme der i5e eeuw bracht het in de 180 tot de afschuwelijkheid de ikzucht als bron van alle goed aanzien, en dat kwaad verkankerde h< t Catholicis- me. En de slachtoffers van het stelsel lie ten den Godsdienst varen wier meeleden ;>1 te dikwijls hen als koopwaar beschouw den, zij werden socialisten. Rome echter heeft eeuwige beloften, Rome waakte. De Rerum Novarum verscheen, leeren- de de wederzijdsche verhoudingen tus- schen de standen der maatschappij, op roepende de getrouwen, de geestelijken om tegen de onverdiende ellenden der minderen in te werken. Was daarmee echter alles beslist O neen de wereld is op geen dag veran derd en het liberalisme zat en zit vergroeid bij velen in denken en gevoelen Maar de catholieke reactie is in het leven ge roepen, is erkend en bevestigd en daar de toekomst aan de organisatie is, gaan wij met de Rerum Novarum in top, eene christenc geordende maalschappij te ge- moet Dat verhopen wij, en daarom vieren wij den dag waarop Rome ons den adel brief gaf en het plan onzer werking I De laatste dagen hebben zich echter feiten voorgedaan die op een verjaardag der Rerum Novarum noodzakelijk ieders bedenking afeischen. Vooreerst de wet op de Zondagrust. Zeker zij zal velen niet voldoen om hare al te grootc onvolledigheid maar zij heeft toch eene onloochenbare beieekenis. Velen der Catholieken die zich de sociale wet geving uit liberale begrippen vijandig toonden, hebben het duidelijk gelezen hoe de Rerum Novarum eerstens de zondag- rust een persoonlijk onvervreembaar recht verklaarde en tweedens den Staat den plicht toeschreef het anders niet te ver helpen kwaad door de wet te regelen. Wij hoorden er ook M. Woeste de ver klaring afleggen, tot groot spijt van socia listen en scliismokraten Wij gelooven oordeelde het geraadzaam, hem met den naamloozen brief in kennis te stellen. O M. Ford, zegde de oude vrouw, die het huishouden van M. March waar nam, ik ben blij dat ik u zie, ik wilde morgen juist naar Lane-House gaan om het adres van M. March te vragen. Hij beloofde dat hij het mij zou zenden, maar hij heeft het niet gedaan en nu liggen er eenige brieven voor hem, die ik wilde opzenden. Eene zonderlinge ongerustheid maakte zich eensklaps van Jaak Ford meester. Hij kende de huishoudster zeer goed zij was reeds sedert jaren bij Mevr. Hust in dienst. Wel vrouw, ik kom juist met het zelfde doel hier, zegde hij, M. March heeft ook mij beloofd dat hij mij schrijven zou, maar ik heb niets meer van hem gehoord De huishoudster zag hem angstig aan. M. March is Woensdag avond in de grootste haast vertrokken, zegde zij, en hij heeft mij gezeid, dat hij mij op het laatst Vrijdag zijn adres zou zenden. Hij heeft zoolang in Afrika geleefd, dat hij, geloof ik, vergeten heeft, hoe stipt men in Engeland op de brieven is, zegde. Jaak Ford met gedwongen lucht hartigheid. Zoodra ik bericht van ht.m heb, zal ik het u terstond komen zeggen en zou ik u intusschen nog met iets van dienst kan zijn, zeg het dan maar. Hebt gij misschien geld voor het huishouden noodig M. March en ik zijn vrienden, ook dat de tusschenkomst van de wet kan en moet aangenomen worden wanneer het bewezen is dat zij noodzakelijk is om de gebreken te doen verdwijnen. Wij nemen die .tusschenkomst niet aan wanneer zij niet noodig is. Z90 schreef Leo XIII in de Rerum No varum Dreigt de gemeenschap op afzonder lijke standen eerig nadeel, dat anders niet verholpen kan worden, dan is het de plicht van den Staat hier in te grijpen. De stemming der wet op de Zondag- rust, de eerste die eene bres slaat in het liberale stelsel dat den Staat alle tusschen komst ontzegt in den arbeid van meerder jarigen, is eene principiëele overwinning voor de Rerum Novarum. Het tweede feit dat deze verjaring ons noodzakelijk te binnen brengt is droevi ger 't is de opstand van catholieken tegen dr pauselijke sociale leiding I Dierf niet een Antwerpsch blad dat overigens vele diensten bewees neerschrij ven dat Pius X afbrook wat Leo XIII gebouwd heeft Menschen van klein geloofAlsof Pius X een wereldbrief van zijnen voorganger zou tegenspreken Neen Pius X vertegenwoordigde als Paus evenals Leo XIII de ééne leering der Kerk. En slechts lichlzinnigen kunnen zich inbeelden dat Pius Xde sociale actie vijandig is. Wij kunnen uit de beste bron verzeke ren dat het tegendeel waar is. Maar Pius X wil orde in de actie. Zonder orde is er niets te winnen. En daarom ook bouwt hij voort op de grondvesten van zijn voor ganger, op de Graves de communi. Ongelukkigen Herleest dan toch het pauselijke Motu proprio van 1904, geheel getrokken uit Rerum Novarum en Graves de communi. En bekent dat gij dwaalt Neen De Paus wil eene geordende sociale actie. Dat straalt overal in door van uit zijn eerste E supremi aposto- latus tot aan zijne encycliek van i5 April 11. Wij durven zelfs meer zeggen Pius X wil de driftige, wanordelijke groepen tot de gehoorzaamheid aan het kerkelijk gezag voeren. En eens aldus het terrein voorb-reid zoo fluistert men te Rome staan wij aan den vooravond eener tweede Rerum Novarum Op heden feest gevierd De Rerum Novarum herdacht, en zijn schrijver Leo XIII, en daarboven de Kerk Want als hoofd der Kerk schreef Leo 1 En daar boven God, de gever van alle goed F. P. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 14 Mei igo5, M. Ghysselinckx, Molenstraat. hij zal het mij niet kwalijk nemen, als ik u een bedrag voorschiet, dat wij later wel zullen afrekenen. De vrouw wees dit aanbod dankend af. Zij zegde dat alle levensmiddelen op maandrekening werden afgeleverd en dat zij nog geld genoeg had voor de loo- pende uitgaven zij maakte zich alleen bezorgd om de brieven die zij hem niet na kon zenden. Hij is anders altijd zoo nauwgezet, M. Ford, voegde zij er bij, ik geloof be paald dat hij het adres wel gestuurd zal hebben, maar dat de brief niet terecht is gekomen. 't Kan zijn, zegde Ford, hoewel hij het niet geloofde. Nu, M. Ford, wanneer ik bericht van M. Marsch krijg, dan kom ik even op Lane-House of zoo gij het voor mij ontvangt, dan wilt gij wel zoo goed zijn, het mij te komen meêdeelcn. Afgesproken. Jaak Ford ging naar huis, onder den indruk, dat in Chatterly alles ten onderste boven was gekeerd en dat het anders zoo stille, vree Izame dorp in eene atmosfeer van geheimen was gehuld. De bewoners van Lane House kwamen slechts zelden in de avondkerk en Jaak Ford had dus ruimschoots den tijd, om over al die raadselen na te denken, maar hoe hij ook peisde, hoe hij zich ook ver diepte in gissingen en onderstellingen, hij moest tot het besluit komen dat hij geene oplossing zou kunnen vinden, zoo- De Derde-Orde van den H.Franciscus van Assisië, die, volgers den geest van haren instelier en het uitdrukkelijk ver langen der Pauzen, oprecht maatschap pelijk moet zijn, heeft, bij de menigvul dige verdienstelijke werken in haren schoot reeds tot stand gebracht, op som mige plaatsen er nog een voortreffelijk bijgevoegd, namelijk Het werk der plaatsing van christelijke dienstknech ten. Het doel dezer liefdadige inrichting blijkt uit haren titel zeiven eene zoo voordeelige plaats als mogelijk is aan de talrijke jongelingen te bezorgen, die, om een eerlijk bestaan te vinden, genood zaakt zijn elder eene broodwinning te zoeken. Zeker is dit maatschappelijk werk be langrijk onder alle anderen. Het bevor dert immers de belangen der meesters, evenals dezen der dienstboden. Aan de dienstboden verschaft het eenen aanbe velenswaardige en verzekerden post, en aan de meesters, dienstknechten, wier voortreffelijkheid van alle verdenking vrij gaat. Dit werk komt op gepasten tijd en vult eene ware leemte aan. Hoe menig maal hoort men klagen dat er tegenwoor dig zoo bitter weinig goede dienstboden te vinden zijn En waarlijk, de dienst boden ontsnappen geenszins aan den geest van buitensporige onafhankelijk heid, wederspannigheid en hebzucht, welke in al de rangen der .maatschappij binnendringt. Doch met niet min waar heid moet men bekennen, dat vele mees ters voor hunne dienstboden niet meer zijn hetgeen zij vroeger waren velen aanschouwen hunne onderdanen enkel als huurlingen en niet als huisgenoo- ten, die, nagenoeg op dezelfde wijze als hun eigen kind ren, tot het huisgezin behooren. Velen bekommeren zich weinig of niet met het zedelijk, lichamelijk en geestelijk welzijn van dezen, die noch tans aan hunne corgen toevertrouwd zijn. Het werk der plaatsing van christe lijke dienstknechten heeft voor doelwit aan dien noodlottigen toestand een red middel te verschaffen immers het be voordeelt alleen de doorbrave jongelingen en verschaft ook geen dienstknechten dan aan die familiên waar het geloof en de goede zeden in eer gehouden worden waar de meesters over het zedelijk en christelijk g' drag hunner onderhoorigen waken, en hun den tijd en de vrijheid geven om hunne godsdienstige plichten nauwkeurig te vervullen. Dit liefdadig werk bestaat reeds in de vergaderingen der Derde-Orde te Gent, Eecloo en Lokeren. De schriftelijke er. persoonlijke aanvragen mogen gedaan worden a. Te Lokeren, aan den voorzitter, M. Pr. Thuysbaert, Statieplaats, of aan den geheimschrijver, M. Alois Van Doorsse- laar, Luikstraat lang zijn vriend Cecil Monkton niet op Copslei was teruggekeerd en zijne zonder linge tot dusverre slechts halve mede- deelingen zou hebben aangevuld. Jaak Ford was gewoon na het ontbijt steeds, als het weer dat toeliet, een paar uren te gaan paardrijden. Hij draafde dan ook weer den volgenden morgen om tien uren door den landweg, die van Chatterly naar Salton leidt, toen hij dok ter Bardon ontmoette, die met zijn tent wagentje in volle vaart naar het dorp reed, zoodat men kon bemerken, dat hij bij een ernstigen zieke werd gewacht. De menschen ten plattelandc stellen gewoon- woonlijk nv er belang in elkander en daarom keerde Jaak Ford danookzijr. paard om, galoppeerde een oogenblik raast het rijtuig van den dokter en riep deze toe Wie is er ztek, dokter Ei schijnt groote haast bij te zijn. Ik dacht dat gij '3 morgens om dezen tijd spreekuur voor de armen hield. Die moeten vandaag maar eens wachten, antwoordde de dokter, terwijl hij zijn paard voortdurend tot grootere snelheid aandreef, er is iets vreeselijks gebeurd. Gisteren avond was zij nog gezond en nu zegt men dat zij op sterven ligt. Wie vroeg Jaak Ford, die zag dat de dokter een zijpad, dat op de pastorij- uitkwam, instuurde. Toch niet, Mevr. Cart b. Te Gent mogen de schriftelijke aan vragen gezonden worden aan M. Ch. Flips, voorzitter, boulevard van Akker- ghem, 61 de persoonlijke aanvragen moeten gedaan worden, 's zondags, om 11 ure, op het bureel van het werk Lokaal der Derde-Orde, Oude Violetten- lei, 8 c. Te Eecloo mogen de schriftelijke en persoonlijke aanvragen gedaan worden aan M. Alois Smits. Raamstraat. De plaatsing geschiedt ganach koste loos. De kosten der briefwisseling worden door de welwillendheid der aanvragers gedekt. ^^Verscheidene liberale ofte maconnieke uapiaapfl houden mordicus staan dat de mensch van den aap afstamt. Gelukkiglijk zijn er nog vele blauwen die het niet aan nemen kunnen en, moeten wij het zeg gen, wij ook nemen het niet aan. Maar van den anderen kant moeten wij nog- thans zeggen dat er bij de schrijvelaars van den armtierigen Dendergalm man ner. moeten geteld worden die van den Chimpanzé moeten afstammen daar ze niets anders dan apenverstand bezitten te oordeelen aan de goddelooze dommig heden die zij aan hunne lezers wekelijks opdisschen. Drankhuizen te Aalst. Het cadastraal inkomen bebouwd en onbebouwd der huizen dienende tot slij terij van gegiste en ongegiste dranken beloopt tot A voor de huizen bewoond door eigenaars fr. 27,951,00 B voor de huizen bewoond door huurders fr. 81,161,48 Tesamenfr. 109,112,48 Het getal voor de soort A is 158 en dit der soort B 707 Te samen 865 Drankhuizen I 1 I Het rooken van chrysanthemum. In eene vergadering te Manchester werd onlangs door een van de genees kundige autoriteiten het rooken van chrysanthemumbladen aanbevolen, als zeer aangenaam en onschadelijk. Het 6chijnt dat in den rook van chrysanthe mum een geneeskrachtige werking ver borgen ligt. Er was iemand, die i5 jaar lang een slachtoffer was geweest van eene z.kere ziekte, ontstaan ten gevolge van slechte spijsvertering. Dadelijk na zijn eerste pijp chrysanthemum bespeurde hij beterschap, en een jaar later kon hij zich haast weer bewegen als een gewoon mensch, zonder vrees voor toevallen. Hij meende, even als de arts, die de zaak ter sprake had gebracht, dat de werking zeer gunstig is. Neen, de jonge organiste, Mej. Charles. Bij het hooren van deze woorden over viel Jaak Ford eene vreeselijke ontstel tenis. Cecil Monkton had het meisje in zijne bijzondere bescherming aanbevolen en Jaak was zelfs eenigszins verwonderd geweest over de bnitei gewone bezorgd heid, die zijn vriend voor de vreemde linge toonde. Nu had hij haar den vorigen avond nog frisch, gezond en welgemoed gezien en nu vernam hij, dat zij op sterven lag bij wist niet wat er van te denken. Zijn besluit was snel genomen. Ik rijd met u mede naar huis, dok ter, zegde hij, terwijl hij naast het rijtuig van dokter Bardon voortdraafde. Het arme meisje heeft hier geene familie, en mijne moeder heeft eene oprechte gene genheid voor het meisje opgevat. Ik weet zeker dat zij onmiddellijk bereid is om naar Elm-Cottage te gaan, wanneer hare hulp daar vereischt wordt. Ik geloof dat Mevr. Cart er al is, zegde de dokter, ten minste de predikant heeft mij later, roepen, maar hij vergat er bij te laten zeggen wat er eigenlijk met Mej. Charles is voorgevallen. Inmiddels hadden zij dank aan de snelheid hunner paarden, Elm-Cottage reeds bereikt. Vrouw Kemp deed open. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1905 | | pagina 1