beroemd Proces Zilveren Jubelfeest van Kunstwerken. Groote Prijskamp Allerhande nieuws. Merklprijzen. Ressegem Morgen Zondag 14 Mei f Vaandelfeest derOudwapenbroed Stoet om 3 uren. 39 korpsen nemen er aan deel.Groot muzikaal Concert Naar RESSEGEM «SEDERT achttien eeuwen,schrijft H. Taine, is het christendom in alle werelddeelen de schutsgeest der zeden. Overal en altijd predikt het de zuiverheid, de zachtmoedigheid, de menschelijkheid, de eerlijkheid en de rechtveerdigheid. Noch het eergevoel, noch de burgerlijke wetboeken, noch de openbare besturen kunnen in dit opzicht het Evangelie vervangen. KRUIS. Er zijn menschen die meenen, dat de liberalen en socia listen hier in België niet zouden durven doen wat zij in Frankrijk tegen den Godsdienst en zijne gebruiken aanvangen. Te Koekelberg-bij-Brussel komen zij te toonen, dat wij van hen evenveel ge- metne en hatelijke streken te verwachten hebben. Zij hebben daar het kruisbeeld reeds doen verwijderen uit de gemeente scholen en zullen natuurlijk niet achter uit gaan voor andere daden van den zelfden aard. De kiezers zijn dus reeds ingelicht. En zeggen dat priesters Daens en Fonteync, Groene Pie enz. die beweren christelijker, catholieker te zijn dan wie ook, met daad en woord meêwerktn om het catholiek Ministerie pogen omverre te werpen ten voordeele van geus en socialist I... En dat gaat dagelijks den kruisweg I.. En dat zit in de kerk te bidden dat hunne tanden vlassen 1... Is het schijnheilig heid En dat schimpt, liegt en lastert om dezen aan 't bewind te helpen, die, zoo ze meestér zijn, de kloostergoederen zul len rooven, de kloosterlingen uit 't Land verbannen.de kerken en bidplaatsen slui ten en de Bisschoppen en Priesters judassen 1 Hoe heeft de woedende wraak de zin nen van die groene baatzuchtige poli tiekers dan toch verbijsterd 1... Goed nieuws voor de wielrijders. Men verzekert ons uit goede bron, dat op verzoek van 't pro vinciaal Bestuur van Oost-Vlaanderen, de Afgevaardigden der 9 Provinciën te Brussel zullen vergaderen op Maandag x5 Mei aanst. en dat M. R. Eeman, Lid der Bestendige Deputaiie, voornemens is aldaar voor te stellen de taks in geheel het land met de helft te verminderen. Dit nieuws zal door de wielrijders met genoegen onthaald worden. Wij deelen het bovenstaande bericht eene tweede maal meè omdat,bij drukfeil, de vergadering te Brussel op 9 Mei is aangekondigd geworden. Morgen Zondag 14 Mei ALGE MEEN E VERGADERING der wiel rijders, om 3 uren 's namiddags bij M. Jan D'Haese, Groote Merkt te Aalst. Al de wielrijders op post Onverdachte hulde. De roode senateur Picard, door een dagblad onder vraagd over den tegenwoordigen toestand van België, antwoordde onder ander Het is klaarblijkelijk dat België tegenwoordig een tijdstip beleeft van buitengewone ontwikkeling op alle ge- a bied van onze nationale bedrijvigheid. 1» In de kunsten, wetenschappen en nijverheden geniet het de gevolgen van eene innerlijke kracht, die waarlijk op- merkenswaardig en hoopgevend is. d Overal heeft men eigenaardige en krachtdadige inspanningen op te mer- ken. De blauwe, roode en groene penne- knechten kunnen daar nu, met ds com plimenten van socialist Picard, een puntje aan lokken. STAD AALST. I Cath Werkmanskring Tooneelkundig en Muzikaal FEEST, VIaandag22Mei,om 4 '/tu. een wereldberoemd drama in 6 bed. j IN CONGO. Als wetenswaar digheid geven wij hieronder het Onze Vader en het Wees gegroet in Congo- leesche taal Onze Vader. Tatu wetu, udi mu dinlu, dina diebe ditumbe, bumvue bukanlenge buebe bakuitabe.badi pashi bitabe mu diyi diebe bu midi muitable badi mulu. Utusetuetu tshia kudia lelo, tutekel bietu mu tudi tulekela bakwambo, kulekedi mutshima we u ateketshele malu mabi, utumbishe bintu bibi. Amen. Wees Gegroet. Mogo Maria, wakatamba kutambula grasia, Mfidi Mukuli udi ebeng, bimpe udi utamba bakashi bonso, wakonsa bimpe ne Jesu muana wa munda mwebe. Maria sancta.baba a Mfidi Mukuli, tusam- bile tudafi fa kufwa. Amen. BIJ DE INHULDIGING van etn< brug, sprak de Fransche apos taat C mabes verleden Zondag eene groote politieke redevoering uit, waarin hij weeral wierook brandde voor zijn eigen beheer. Hij pochte er onder andere op, duizen den zijner medeburgers uit 't land gedre ven, of, zooals dat heet, t over de gren zen geworpen te hebben en niet min dan 17000 scholen, die in vollen bloei waren, te hebben gesloten. Wat hadden die medeburgers misdaan zal men vra gen en wat haperde er aan die scholen Die medeburgers droegen een kleedsel, waar apostaat Combes en de antiklerikale dweepers, die hem gelijken, eenen hekel aan hebben. Die scholen, volgens de eigen verklaring van Combes a, hielden zich bezig met den geest der jongere geslachten te maken voor de verslaving van vroeger eeuwen In het Vlaamsch wil dat zeggen die scholen gaven aan dt leerlingen eene godsdienstige opvoe ding. En dAt, namelijk aan de jeugd eene christelijke opleiding geven, dat is in de oogen van de antiklerikalen de grootste misdaad, die er bestaan kan. Men vergete niet dat onze Belgische blauwen en rooden den apostaat Combes bewonderen en tot in hunnen derden geuzenhemel verheffen, en niets beters wenschen hier in België zijn voorbeeld te kunnen navolgen. Dus blauwen en roode geholpen door de groenen boven, school- oorlog en godsdienst-vervolging aan de deur 1 WIJ kunnen natuurlijk al den lof niet mededeelen, dien België door de vreemde pers wordt toegezwaad en na melijk van America, Frankrijk,Engeland, Duitschland, Holland, enz. Wij bepalen ons bij de twee volgende aanhalingen, die des ie beteekenisvoller zijn, daar zij ont leend werden aan twee liberale en pro- testantsche organen Het School Journal van New-York schreef het volgende Het kleine België is bijzonder bloei end door zijne finanties en zijne nijver heid, grootendeels ten gevolge van de groote uitbreiding, welke hot onderwijs in de laatste jaren genomen heeft. De Chicago Daily News getuigt als volgt In België kunnen 80 t. h. der men schen boven de acht jaren lezen en schrijven men vindt dat in geen enkel ander land, zelfs niet in deze, waar het onderwijs meest geroemd wordt. Wat zullen de leugenaars, in dienst der loge, we! inbrengen tegen die getuigenis sen, die regelrecht in strijd zijn met hunne dagelijksche aanvallen tegen de catholieke Regeering des Lands Geen heildronk aan den Koning meer. De Ami de l'Ordre van Namen maakt de volgende opmerking In den Bond der Catholieke Kringen en Vereenigingen heeft men eenen heil dronk ingesteld aan den Faus en aan den Koning. De Catholieken drinken, als Catholie- ken, aan hun Opperhoofd, den Paus, Stadhouder van Jesus-Christus, en als Belgische Burgers, stellen zij eenen heildronk in aan hunnen Koning,trouwen bewaarder der nationale instellingen. In den Bond der Liberale Jonge Wach ten. die zijne vergaderingen hield te Charleroi, gedurende de Paaschdagen, heeft men niet willen of niet durven drin ken op de gezondheid des Konings. De jonge liberalen, uit vrees voor hunne bondgenooten, de republikeinsche en revolutionnaire socialisten zijn afge weken van een gebruik dat in eer is bij alle ware vaderlanders. Ziedaar hoe ver die fiere liberale partij gekomen is Zij ondersteunt het konink- dom gelijk de koord den gehangene onder steunt. Wat zou er gebeuren indien het liberaal-socialistisch verbond ooit het bewind moest in handen krijgen Verkeerde wereld. Tot nu toe heeft het weêr ons reeds menige poets gespeeld regen met oosten-, en helder weêr bij westenwind, en andere dergelijke onwaarschijnlijkheden Maar nu gaat het over zijn hout nu wordt het warm op de feestdagen der a ijsheiligen. Ja, ja, de wereld springt op krukken. Een daeneist die zicli bekeert. Onder dezen titel verta len wij uit Le XX* Siecle Wij lezen in 't Getrouwe Maldegem a het democratische catholiek weekblad uit gegeven door M V. De Lille. c Een der eerste democraten van 't Land van Aalst, M. Pieter Van Scbuylen- bergh, is te Maldegem bij ons gekomen a na den eersten brief van Cardinaal a Merry del Val. Hij ontmoete er Priester Mervillie, en het gekout liep over het a werk van dezen laatste betrekkelijk het a leven van Z. H. Pius X. Vredelievend maar op grondige wijze, hebben wij den a toestand besproken, en M. Van Schuy- a lenberg heeft er zelf het besluitsel van b afgeleid dat liet niet meer zijn kon. M. Van Schuylenbergh die heden hoofdopsteller is van Klokke Roeland a het orgaan dat het meest de beweging a heeft ondersteund in de omstreken van a Aalst en Ninove, is een dezer dagen te a Maldegem terug gekomen hij had a Klokke Roeland a van over 12 jaren a herlezen, zegde hij, en die schoone en a waardige artikels lezende, begreep hij adat wij er moesten naar terugkeeren. Naar terugkeeren, 't is te zeggen, a volgens zijne uitdrukking, de waardige 0 volkstrant of stijl, en hij voegde er bij, wij mogen het wel zeggen, de stijl wel- a ken 't Getrouwe Maldegem ten allen tijde heeft weten te bewaren, a Klokke Roeland zal dus opgesteld wor den volgens den geest en karakter van 't Getrouwe en te Maldegem gedrukt wor den. Wij zullen het afwachten. In alle geval te oordtelen naar het eerste nr te Malde gem gedrukt zal Klokje Roeland blijven wat zij altijd is geweest, tegenstreefster der Cath. Vereer.iging in ons Arrondisse ment. Dat men aan schrijftrant zal veran deren nemen wij gereedelijk aan en zich de straatleiren- en vischwijven taal zal ont zeggen van Pilatus cn Groene Pie. M EX DERT van den E. H. B. DE CLIPPELE, Pastoor der parochie, op Zondag 21 Mei igo5. Om 10 uren, plechtige Hoogmis door den Eerzamen Jubilaris Om 2 uren vorming van den Stoet, bestaande uit 32 groepen. Na de aan komst van den stoet klein danklied door de ouderlingen der jaren 3o en vervol gens uitvoering eener groote Feest cantate. Om 5 uren, Concert door de Konink lijke Harmonie in den hof der Pastorij. Om 9 uren 's avonds, Vuurwerk. Maandag 22 Mei. Om 8 uren, plechtige Mis van dankbaarheid en Brooddeeling aan de armen. STAD AELST. Tentoonstelling Er wordt de deelnemers aan de tentoon stelling herinnerd dat om aan de bijzon dere commissie hitrmede gelast de plaats aanwijzing te vergemakkelijken, zij aan zocht worden hunne werken in te zenden ten lokale van de Academie, S'-Martens- plaats, te rekenen van 2e Juni aanstaande en toch altijd voor den 20® Juni alle weik- dagen van 5 tot 7 ure namiddag. Degenen die kunstwerken bezitten van Oud-leeraars of oud-leerlingen der Aca demie worden uitgenoodigd ten Stadhuize Gemeentesecretariaat te doen kennen dag en uur waarop deze ten hunnen huize mogen afgehaald worden. Nogmaals wordt er aangedrongen bij eenieder om mede te weiken tot het wel- gelukken van de tentoonstelling. Eene algenieene vergadering zal gehouden wor den Zondag 21 Mei eerstkomende, om 10 1/2 ure voormiddag in de zittingzaal van den Gemeenteraad. Stad Aalst. Esplanadeplein niet den dikken Bal 325 F R PRIJZEN F R 325 tusschen 12 groote partijen van België Aanvang Zondag 14 Mei om 2 uren namiddags. Spelende partijen Edinghen (Pletinckx.) Etterbeek (Pelote Ciub). Brussel- Zavel (Latour). Aalst (Spaens.) De kampstrijd zal gebeuren in 8 spelen. 10 minuten rusttijd na iedere strijd. Prijzen der plaatsen Canapés 15 cen tiemen banken eerste rang 10 cen tiemen, tweede rang 5 centiemen. En dit gebeurde ook. De krijgsraad van Henegouwen daagde als getuigen, een half escadron jagers, een bevelheb ber, een geneesheer en barbiers. De officier van het openbaar ministerie vroeg een jaar correctiestraf 1 De krijgsraad veroordeelde den soldaat tot 28 dagen arrest. Volkskamer. Mrw®ed°,°r Baardegem. Den 28 Maart ver klaarde den heer Minister ten opzichte der halte Baerdegem, dat de beslissing over het beginsel te onlangs is genomen om er gevolg te kunnen aan geven moet dit antwoord niet worden verstaan in dezen zin dat het departement van spoor wegen eerst de gronden moet aankoopen, er zich meê bezighoudt, cn dat, is een maal deze aankoop gedaan, de werken der halte zullen worden aangevangen Deze vraag zal Dijnsdag aanst. beant woord worden. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd 2 smeders (halve gasten) 1 kleermaker; boekbinder, (halve gast of leerjongen), kleermaker, (halve gast). Vragen werk 2 bedienden-magazijniers 1 hoveniers- gast j kuiper 1 koetsier van zeer goed gedrag 1 kleermaker, volle gast, voor binnen of buiten de stad. Rechterlijke kronijk. Een vonnis. Een vonnis dat velen zal verwonderen, is door de Rechtbank van Hasselt geveld. Bij gelegenheid der benoeming van eenen armendokter, had de XXe Siècle doen opmerken dat een der postulanten, dokter X... een sectaris, een ongeloovige was. De dokter in kwestie spande een proces in tegen het blad en de XX* Siècle werd veroordeeld tot 3oo fr. schadever goeding. Moesten onze vrienden, als er kwestie is van benoemingen.eiken keer processen inspannen wanneer zij uitgescholden worden voor pastoorknecht, clerical farouche a en andere lieflijkheden, waar de liberalen een bijzonder woordenboek voor houden, dan zouden de Rechtbanken werk hebhen. Op zijn Pruisisch. Den 4 April gaf de bevelhebber van een escadron ruiterij te Bergen, aan zijne onderoffi cieren, ondanks de hevige koude die er heerschte, bevel de manschappen het haar te doen mijden, heel kort, bij mid del der TONDEUSE. Een der soldaten, die denkelijk geen vertrouwen had in den barbier van het regiment, liet die operatie bij eenen coif- fc-erder in de stad verrichten. Hij liet zich, volgens de verklaring van da beide bar- bi rs het haar zeer kort snijden. De bevelhebber was hier niet meè tevreden en beval htm, bet hoofd kaal te laten scheeren. Dit weigerde hij nu vlak weg, verkla rende dat hij zich nog liever voor den krijgsraad liet dagen. Priesterlijke benoemingen Zijne Hoogweerdigheid heeft surveil lant benoemd te Ledeberg, den Heer De Smet, diaken in 't Seminarie. Miilheke tombola. - ill IJl IJL RC. De tentoonsteijing der bijzonderste prijzen is sinds weinige dagen geopend bij M. Frans De Bruyn, Moorselbaan i36, dicht bij de Kerk. Wij zetten onze lezers aan ze eens te gaan bezichtigen aldus zal elkeen genegen zijn om het zijne bij te dragen tot het welgelukken van het schoone werk, waar toe de Tombola ingericht werd. Reeds zijn er meer dan twee honderd prijzen aangewonnen, waaronder een prachtig Christusbeeld in koper geschonken door Z. H. Mgr Stillemans. AELST. Creemboter. Markt van Zaterdag i3 Mei igo5. 192 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,70 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 38o klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 3040 kilogr. Aalst is goed voorzien. Een bewijs zooals het volgende brengt eenige aanhangers bij, waarvan de be vestiging zich bij de reeds bestaande bij voegt. M. Gustave Palsterman, 4 Lange Zout- straat te Aalst, zegt ons Sedert meer dan vijftien jaren had ik vreeselijke nierpij- nen 's nachts was ik dikwijls genood zaakt het bed te verlaten, zoo leed ik ik ruste nooit ik kon mij bijna niet meer bewegen en alle werk was mij lastig en pijnlijk niettegenstaande menige midde len en zorgen bleef mijn toestand den zelfden, het verdriette mij, me zoo te zien ik wilde mij met de Foster Pillen voor de Nieren waarvan men zooveel goeds zeide verzorgen ik haalde er dus eene doos bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. Ik mag u zeer rechtzinnig bekennen, dat ik mij, na de pillen gedurende eenige dagen genomen te hebben, reeds veel be ter gevoelde en weinigen tijd later is mijn toestand zoo van dag tot dag ver beterd dat ik heden niet meer de minste pijn gevoel. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. De hierbovenstaande bevestiging zoo eenvoudig en zoo rechtzinnig getuigt van de krachtdadigheid der Foster Pillen voor de Nieren zij zijn een onfeilbaar middel tegen al de nier- en blaasziekten alsook voor hunne eerste kenteekenen zooals de pijnen, de zwakte en stijfheid des rugs, de opstopping, het niet behou den van het water, het gruis in het water, de rugpijn door eene verkoudheid ver oorzaakt, de verdrukking der nieren en der blaas, de ontsteking, enz. en al de daaruit voortspruitende ziekten zooals de suikerpisbloem, waterzucht, verlies van eiwitstof, de onzuiverheden des bloeds, enz. Dus vermijdt de ziekte met de ken teekenen te bestrijden zoohaast zij zich voordoen. Verzekert u dat men u de Foster's Pillen voor de Nieren geve, van de zelfde soort als die welke M. Palsterman gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Cou- denbergstraat, te Brussel, Algemeen De pothouder voor België. AALST. Het dochtertje Maria van zekere Boulangcr, wonende Gentsehen Steenweg, is dijnsdag ter woon harer ouders van de trappen gevallen. Het slachtoffer werd met geborsten schedel opgenomen en overleed weinig tijd na het ongeval. Nieuwerkerken. Velo ongeluk. Zondag 7 Mei heeft een ongeluk plaats gehad dat waarschijnlijk erge gevolgen zal hebben. Zekere V. H. kwam per velo gereden om te zien of er nog geen duiven waren op 't gehucht Bremt. Aan een om draai der straat botste bij op den genaam- den Jozef Ottoy, kloefmaker, een man van 75 jaren. Het slachtoffer viel bewusteloos ten gronde, men droeg hem onmiddelijk binnen, toen het avond was had hij het bewustzijn noch niet teruggekregen. Men vreest een noodlottigen uitval. Erpe. Dezen laatsten nacht zijn de hoenders gestolen van Jan De Backer en Francies Van Gyseghem, Kleine Steen weg. De champetter onderzocht al de kevies en zakken die bij de poeliers wet* den te koop geboden. De merkt aan de Vijfhuizen verflauwt zichtbaar. DENDERHAUTEM. Hoor eens, ventje die met de centen van mijnen lie ven Onderpastoor nog altijd onderzit, De Denderbode trekt geen enkel woordje in van zijn verslag over de betooging-De Backer. Ge zijt gram, ventje, maar wat is 't Slechts de waarheid, is kwetsend I SOTTEGEM.Woensdagnamid dag is de trein naar Kortrijk ontspoord aan de vertakking der banen naar Gee- raardsbergen en Kortrijk. De locomotief en rijtuigen waren zwaar beschadigd. Geene persoonlijke ongelukken. Aan de riool werken van de Jules Maloulaan, te Etterbeek had, toen de uitgraving eene diepte van vijf meters be reikt had, eene instorting plaats, door het bezwijken der schoorplanken. Een der werklieden werd dood en een andere met gebroken beenen van onder de aard massa gehaald. Donderdag rond 11/2 ure, ging de heer Jozef van Pottelsberge de la Potterie, eigenaar te Melle, eene wandeling doen in zijne bosschen. Hij bemerkte er twee mannen, ging er naartoe en gebood het bosch te verlaten waar niemand mag in gaan. Denzelfden namiddag, rond 6 ure, waren dezelfde personen wederom in het bosch, elk met een geweer. M. van Pot telsberge zag hen weder, liep om zijn geweer naar huis en achtervolgde die kerels. Zij vluchtten weg. Ziende dat zij ingehaald werden, keerde een dier gasten zich om en loste een schot. M. van Pot telsberge liet zich ten gronde vallen en was niet getroffen. Hij stond op en zette de vluchtelingen wederom achterna. Op het punt van wederom ingehaald te wor den, schoot de tweede ook zijn geweer af en trof M. van Pottelsberge aan de mid- denlinkervinger, zonder hem evenwel veel pijn te veroorzaken. De daders dier laffe daad zijn tot nu toe onbekend. Dames en «lulfei-s die van tijd tot tijd een pilleken Depratere nemen zul len altijd een zuivere gelaatskleur hebben en moeten noch de maandstonden noch het keeren der jaren vreezen. i,5o fr. de doos bij den apotheker De pratere te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij De Valkeneer, en Callebaut. Het is bijna niet gelooflijk hoe de echtscheidingen, welke bij de Rechtbank te Gent aangevraagd worden, vermeerde ren. Voor het oogenblik staan er niet min dan zes-en-zeventig op den rol. Allen hebben den pro-deo gevraagd, om kosteloos te mogen pleiten. Men oordeelt dat er misbruik gemaakt wordt van het toestaan van pro-deo en ware men wat moeilijker om de kostelooze rechts- pleging toe te staan, velen zouden terug deinzen voor de kosten welke eene echt scheiding vergt. De kinderen Hermans te Oomber- gen speelden Dinsdag morgend met het vuurwapen van hunnen vader, terwijl hunne ouders naar de maikt waren ge gaan. Eensklaps weerklonk een schot en het elfjarig zoontje Herman werd doode- lijk getroffen. De droefheid der ouders bij hunne thuiskomst deed pijn om aan te zien. Den 28 Mei aanstaande, zullen groote feestelijkheden plaats hebben in de werkhuizen van Wygmaal, bij Leu ven, ter gelegenheid der onthulling van een standbeeld, opgericht aan den stichter van die belangrijke werkhuizen, den menschenvriend Edward Remy, schoon vader van M. De Becker Remy, catho lieken volksvertegenwoordiger. Dat wel geslaagd standbeeld, een der schoonste werken van den beeldhouwer Lagae, zal opgericht worden op het voorplein der werkhuizen,die sedert eenige jaren gansch heropgebouwd er. vergroot zijn en ver tegenwoordigt Edward Remy, neerzit tend, gekroond Joor de nijverheid. De feesten zullen eindigen met een monster- banket van ongeveer 1100 dischgenoo- ten, 't is te zeggen voor al de werklieden der werkhuizen en vooral de bedienden van het huis, zoowel in den vreemde als in België verblijvende. Reintje de vos speelde te Tongeren sedert lang zijne leelijke parten in de kiekenkoten. Verleden week zijn de jachtwachters van M. N. Pieper er in gelukt, de ouden en een gansch nest te vangen. Dijnsdag namiddag rond 5 ure draaide een wiel heet van eenen der waggons van den sneltrein uit Oostende die St-Pietersstatie binnenstoomde. De waggon werd afgehaakt om op een zij spoor gebracht te worden. Bij het achter- uitstoomen botste de trein met groot geweld op de stootblokken der kaai. Een der wagons drong door den schok in de keuken van een salonrijtuig. Al het keukengerief van den trein werd gebro ken. Men heeft getracht de twee waggons uit elkander te trekken, doch men is hier niet in gelukt. Bij den schok werd een löjarig meisje aan het hoofd gekwetst. Eene bende deugnieten stelt sedert eenigen tijd de gemeente Tollembcek in rep en roer. Weinige dagen geleden brak op het gehucht St-Leonard een gevecht uit tusschen eenigen hunner en landbou wers. Verscheidene revolverschoten wer den van beide kanten gelost, doch er waren gelukkiglijk geene ernstig gewon den. Zondag, Ier gelegenheid der kermis van de wijk Pausselingen, trad eene bende in de heiberg van M. Alexandre. Een lid der bende, zekere Th. Hugo,sprong naar den herbergier en zocht hem met een dolkmes te treffen. De zoon Alexandre kwam echter bij gesprongen en loste drie revolverschoten op den aanvaller zijns vaders. Deze werd driemaal getroffen en zakte badend in zijn bloed ineen. Men bracht hem naar zijne woning, doch de gendar men zijn hem daar 's anderdaags komen halen om hem in de gevangenis van St- Gillis op te sluiten. Een tamelijk erge brand heeft het koepeldak van den Kursaal te Namen ver nield. De pompiers en de manschappen der genie overmeesterden het vuur maar het dak heeft zooveel geleden, dat men het geheel zal moeten afbreken. Ook is het gebonw van binnen zwaar bescha digd, daar de plafonds instortten, onder het gewicht van het water en de vallende balken. De zaal der voordrachten en ban ketten heeft 't meest geleden. Een jong meisje van Gembloers, P. Masson geheeten,die aan een touwfabriek te Grand-Manil arbeidde, verliet haren zetel om een voorwerp op te rapen. Doch haar hoofdhaar verwarde zich aan eene schroef van een machiendeel dat draaide en de ongelukkige werd letterlijk gescal peerd. D' Lefevre gaf zijne zorgen aan het slachtoffer, die onder hevige pijnen en gezien haar ergen staat naar een hos pitaal van Brnssel vervoerd werd. Holland. Te De Krim onder Ambt-Harden- berg had Donderdag middag een treurig ongeluk plaats. Het kind van den arbei der Jager geraakte al spelende te water. De moeder, die het kind zag vallen, ijlde toe en sprong in het water, om haar kind te redden, maar hare krachten schoten te kort. De dochter, die haar moeder in ge vaar zag, ging ook te water, met het nood lottig gevolg, dat alle drie verdronken. De toestand van den man en vader is niet te beschrijven. CONVOCATION. Ccmpagnie anglo-belge de marbrerie Garston, frères, Société Anonyme a Alost. Messieurs les actionnaires sont convo- qués A l'assemblée générale ordinaire et extraordinaire pour le Lundi 29 Mai igo5, A i5 heures, qui sera tenue en l'étude du Notaire Bauwens, A Bruxelles, 14, Place du Petit Sablon. ORDRE DU JOUR I. Bilan et comptè de profits et pertes approbation. II. Réduction du nombre des admi nistrateurs. III. Nomination d'administrateurs. IV. Nomination dun commissaire. V. Fixation de la rémunération de l'administrateur délégué. VI. Ratification de la résiliation du contratde Bruylandt. VII. Divers. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 16 2g Vrouwelijk idem 12 Huwelijken. T. Aelbrecht, ijzerdr. met L. Van Renterghem, br. L. De Haeck, tw. met M. Hellinckx, br. A. Mattheus, landb. met J. De Leeuw, landb. F. De Trogh, tw. met M. De Schryver, tw. C. Bosman, tw. met M. Vonck, br. A. Roelandt, vellenb. met M. Rogge man, tw. C. De Schrijver, tw. met H.' Arys, tw. OVERLIJDENS. F. Borms, m. Pontseéle,landwerkman, 63 j. Breedestr. C. Delrue, m. Pottie, z. b 56 j. Pieter Coeckestr. J. Gijs- brecht, wr De Bock, metser, 68 j. Sint Jobstr. J. De Noose, br. 14 j. Kalfstr. A. Van Nuffel, m. Van Driessche, leurder, 3ij. Papenrodedries. 4 kinderen onder de 7 jaren. Tomatplanten komen bij de W® Podevyn. Zaterdag i3 Mei Tarwe fr. Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk.w, igo5. 00,00 i 00,00 00,00 i 00,00 s 00,00 9,00 s 6,3o i 1,80 55,oo 0,00 i 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 10,00 7.83 1,98 65,00 0,00 00,00 Hopmarkt. Aalstcrhop 1904 beschikbaar fr. i3o,oo de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 120,00 de 5o kil. Markt kalm. GENT 12 Mei Tarwe, per 100 kilos fr. 17,00 a 00,00 Rogge 19,00 a 00,0e Haver 18,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo 2,34 a 2,52 Eiers per 26 1,80 a 1,98 ANTWERPEN, 12 Mei Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 17,a5 a 17,50 Rogge 14,50 a i5,oo Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 19,00 a 19,25 Haver i8,25 a i8,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 2t,25 a 21,5o De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,3o a 1,40. De aardappels per zak 7,40 tot 8,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuk, fr. 1.75 a 2,oo. VEEMARKTEN, GENT, 12 Mei Getal te koopgestelde hoorenbeesten 529 Melkkoeien Groote ossen 29 Vette koeien 71 1 Stieren 85 35 Magere beesten 175 Vaarzen 39 Schapen 10 Varkens 156 Lammeren 2 Loopers 6 Kalveren i33 Viggens 405 Stieren i® kw. 0,90 2®kw. 0,80 3®kw. 0,70 Koeien 0,82 o,74 o,65 Vaarzen 0,9* 0,87 0,73 Ossen o,g5 o,85 0,70 Varkens o,g3 0,82 0,00 Kalveren r.35 1,00 0,00 Ter veemarkt werden te koop gesteld: 547 Ossen, 351 Stieren, Koeien en Veerz. 762 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,78 a 0,98, Stieren 0,64 a 0,87, Koeien gn Veerzen 0,64 a o,83.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2