Zondag 21 Mei 1903 5 centiemen per nummer. S6,te Jaar 3713 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. -#! f 1 1. -•> i I .ijlf I ;ïyi - VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze Ongevallenwet. IDE IMI-ALT met den Witten Raard. Pensioenmaatschappijen Eene blauwe belofte. Werkmanslreinen. Landbouwers, opgepast Ditjes en datjes. DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan ls tweemaal ter week voor de Stad 6 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. -ar— - ClIIQUE IUUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 34e bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen. uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST. 20 MEI igo5 In artikel 17 wordt bepaald wie wette lijk de verantwoordelijkheid van den baas op zich kan nemen, wie in zijne plaats kan gesteld worden. Het zijn de erkende gemeenschappelijke kassen van verzekering tegen ongevallen en de erkende maatschappijen van verze kering tegen vaste premies. Beiden staan op denzelfden voet. Hier moeten wij eene kleine geschied kundige herinnering plaatsen De Kamer telde vele leden partijgan ger van de verplichte verzekering. De Regeering wilde ze niet aannemen. Zij ging niet door, doch de strijd was hevig geweest. Daarna wierd een tweede hevige strijd geleverd rond de vraag wie wettelijk de plaats van den baas zou kunnen innemen om zijne verantwoordelijkheid te dragen. De mutualiteiten der bazen hadden warme en overtuigde kampioenen. Schoo- ne redevoeringen zijn er uitgesproken. De Regeering stelde voor die mutualiteiten en de verzekeringsmaatschappijen op den- zelfden voet te plaatsen. Bij de eerste lezing wordt er gestemd dat alleen de mutualiteiten der bazen het voordeel der wettelijke erkenning zullen kunnen bekomen. Minister Francotte welke schitterend dit voorstel had bestre den leed de neêrlaag. Doch bij de tweede stemming kwam de Kamer op hare eerste zienswijze terug en stelde beiden op denzelfden voet. In den Senaat wierd het aangenomen lijk het door de Kamers was gestemd. Ziehier artikel 17. Art. 17. Met het oog op deze wet worden toegelaten de gemeenschappe- lijke kassen van verzekering tegen onge- vallen, door de hoofden van onderne- mingen ingesteld, alsmede de maat- schappijen van verzekering tegen vaste n premiëm die zich gedragen naar de bij koninklijk besluit in te voeren verorde- ning. De toegelaten verzekeraars zijn ver- plicht, reservefondsen of waarborgsom- men te vestigen op de wijze zooals door de verordening zal worden bepaald. Het bedrag van de reservefondsen of waarborgsommen wordt, bij voorrang, b aangewend tot de betaling van de ver- goedingen. Geene enkele bepaling van vervallen- n verklaring mag door de verzekeraars worden ingeroepen tegen hen die eene vergoeding te vorderen hebben of legen rechtverkrijgenden. Het begrijpt 4 paragraphen. Daarvan is de eerste uitgelegd. In de tweede en de derde paragraaf O 5le VERVOLG. Ford volgde den dokter naar de kleine huiskamer, terwijl de knecht van dokter Bardon de paarden en het rijtuig in de schuur stalde. Maud Cart kwam hen met tranen in de oogen tegemoet. Ik geloof dat zij al dood is, zegde de jonge predikantsvrouw. Wij hebben al het mogelijke gedaan, maar vruchteloos, zij is met tot het bewustzijn te krijgen zij moet in haren slaap gestorven zijn. Al wat men omtrent het gebeurde kon vertellen was, dat Mej. Charles den avond te voren met eene lichte verkoudheid ten tien ure te bed gegaan was en dat zij zeer vermoeid was geweest. Toen de oude vrouw 's morgéns was gekomen en haar wilde wekken, lag zij oogenschijnlijk nog vast in slaap. Vrouw Kemp had zich in den beginne daar niet ongerust over ge maakt, maar toen het alzoo later werd en de jonge organiste maar niet ontwaakte, werd zij toch angstig en ging naar de pas torij om M. Cari te roepen. Deze en zijne vrouw kwamen terstond en de predikant, die dadelijk vermoedde, dat hier iets ern stigs plaats had, zond zijnen tuinjongen naar den dokter. Terwijl Maud die aan Jaak Ford ver worden vragen van inwendige huishou ding voor de aangenomen verzekeraars beslist. Zij zijn zonder belang voor den gewonen lezer en daarom stappen wij er over na gezegd te hebben dat ook de erkende verzekeringsgestichten het capi- taal der renten zullen moeten neêrleggen. De vierde paragraaf is veel belangrij ker. Wat wil hij beduiden Hier is het oogenblik gekomen om eens voor goed tot de nijveraars w« Ike zich bij eene erkende maatschappij van verzekering tegen ongevallen mits vaste premies verzekeren, toe te roepen OP GEPAST, heeren. De mutualiteiten of anders gezegd de onderlinge verzekeringskassen tegen on gevallen hebben er belang bij zooveel mogelijk het getal en den ernst der onge vallen te verminderen zij zullen trachten elkander aan te wakkeren voorzorgen te nemen, voorzorgsmaatregelen in te voe ren zij kunnen ook gemakkelijk elkander bewaken. Zij hebben, herhalen wij, er belang bij want hoe minder renten te betalen vallen, hoe kleiner de bijdrage wordt. Doch niets belet dat de verzekerings maatschappijen ook maatregelen nemen tegen de nalatigheid van zekere patronen. Nu die maatschappijen hebben voor ge woonte geen onderscheid te maken en in de polissen menige oorzaak van verval in te lasschen, geldig voor allen, voor de goeden lijk de anderen. Daarom, nijve raars, opgelet voor de voorwaarden van de polis. Ziet toe dat die voorwaarden en oorzaken van verval net bepaald en rede lijk zijn ziet welke voorbehoudingen de maatschappij maakt en of de gansche last der vergoeding voor eene nietigheid u niet wordt op der. hals geschoven Nijve raars, ziet toe. Geene enkele bepaling van vervallen verklaring kan tegen een slachtoffer of zijne rechtverkrijgenden ingeroepen wor den, zegt de wet. Zij zijn dus altijd zeker, hun rente is in veiligheid Doch zijt gij het Kan de maatschappij tegen u geen verklaring van verval doen gelden Alles hangt af van de polis. Gij weet dat de verzekeringsmaatschappijen het recht hebben voorbehoudingen te maken. De wet op de verzekeringen van n Juni 1874 staat hun dit recht toe, name lijk de artikelen 16 en 17. Wij geven in een volgend artikel een paar zeer leerrijke voorbeelden lijk zij door den Senaat zijn opgelost. Wij zijn overtuigd dat er zonderlinge, zeer zonder linge gevallen zullen voorkomen, waarin de baas, van wien men te dikwijls eischt dat hij alles zou kunnen en overal zijn, om eene onbeduidende nalatigheid of zelfs buiten zijne wete en fout, hard, heel hard zou kunnen gestraft worden. Nota. In ons laatste artikel is een fout geslopen welke de lezer zonder twijfel zal hersteld hebben. In de eerste kolon omtrent in 't midden, staat er Daarom zijn er ONgevallen waarin de storting niet moet plaats grijpen lees Daarom zijn er gevallen enz. telde, had de dokter zich reeds naar de slaapkamer van 't meisje begeven. De minuten, die hij daar bleef, schenen Ford uren toe en toen hij eindelijk terug kwam, vroeg Maud haastig Is er nog hoop Natuurlijk is er nog hoop, zegde de dokter eenigszins kortaf en het was dui delijk aan hem te bemerken dat hij zijne bezorgdheid wilde verbergen. Ik heb aan vrouw Kemp, die eene verstandige oude vrouw is, nauwkeurig gezeid, wat zij doen moet en nu ga ik zoo spoedig mogelijk naar huis, om een geneesmiddel klaar te maken. Dezen middag kom ik terug. Ik rijd met u mede, zegde Jaak Ford mijn paard is een der snelste dravers van geheel Northshire en ik kan dus de me- decijn sneller terugbrengen dan wanneer uw knecht ze bezorgen moet. Dat is goed, M. Ford, maar doe mij dan het genoegen uw paard door mijnen knecht te laten bestijgen en kom mede bij mij in den tentwagen, ik moet u spreken. Jaak Ford zou er anders niet gemak kelijk in toegestemd hebben, zijn paard, waaraan hij zeer gehecht was, aan eenen vreemde toe te vertrouwen, maar het ge laat van den dokter stond zoo ernstig, dat hij ditmaal geen bedenkingen maakte en bij hem instapte. Toen zij weggereden waren en de knecht ver genoeg achter hen was om hun gesprek niet te kunnen verstaan, vroeg Ford A AL§T van den Catholieken Werkmanskring. Onze werklieden beginnen beter te ver staan welk groot profijt zij uit de wet over de Pensioenen kunnen trekken. De leden der sociëteit LEO XIII n stortten verleden jaar i52a fr. Voor de stortingen in igo3 gedaan hebben zij van Staat en Provincie gewillig 2000 fr. ge trokken, omtrent 600 fr. meer dan er gestort was. De Pensioenkas voor de Ouderlin gen voor de menschen in de jaren 43, 44 en 45 geboren, is in denzelfden bloei- enden toestand. Werklieden, die tot hiertoe niet opge schreven zijt, wacht niet langer meer en sluit u bij eene Pensioenmaatschappij aan gij zult ook uw deel hebben in de millioenen die ons Catholiek Ministerie ieder jaar aan de vooruitziende werkmen- schen uitdeelt. De leden die verlangen opgeschreven te worden kunnen alle inlichtingen beko men bij De',Cocker Camiel, Brusselschestraat 28. De Permentier H.Dirk Martenstraat 10. Wij hebben den armtierige zoo dikwijls gepraamd ons eenige klare en duidelijke inlichtingen te geven nopens de kwestie der pensioenen. Wij hebben, om het antwoord te vergemakkelijken, zelfs net beperkte vragen gesteld. Niets te doen wij kregen geen ant woord. Het moet zijn dat de logie nu toch eindelijk toegelaten heeft er een woorde ken mee r over te zeggen, want, zie, daar op eens krijgan wij eenige aanduidingen. Gelooft niet dat ze volledig zijn. Er valt niet over te twisten, daarvoor weten wij niet genoeg. Het is maar eene belofte om de kiezers in den pot te draaien. Hoort de liberalen beloven een pen sioen van een frank daags op 65jarigen ouderdom Dat is gauw gezegd. De groote kwestie is of er voor dat pensioen van 365 fr. 's jaars zal moeten gestort worden. Zeg eens, blauwe klepper, zal de Staat dat geven Als de werklieden er moeten voor sparen en storten, dan zeggen wij u Spotvogel, dit pensioen bestaat en zelfs meer. Men kan, als men wil, een pensioen hebben van 3oo, 400 of zelfs 5 en 600 fr. Dat wilt gij niet Dus zult gij het geven. Een frank daags op 65jarigen ouder dom. Laat ons dat nu eens oppervlakkig schatten. Aan de menschen die in nood zijn geeft ons Gouvernement 65 fr. Gij wilt 4 1/3 keeren meer geven dan nu heden. Wat is er De dokter antwoordde Luister eens goed naar mij, M. Ford, en verraad aan niemand iets, van hetgeen ik u heb mede te deelen. De arme Mej. Charles was den dood nabij en zoo M. Cart niet zoo verstandig was geweest mij terstond te laten roepen, dan zou het met die jonge dame reeds gedaan zijn ge weest. Wat deert haar Zij is vergiftigd. Vergiftigd riep Jaak Ford uit, maar wie kan dat gedaan hebben Zij had hier geene vijanden, daarvoor is zij veel te kort in Chatterly geweest. Hm, zeide dokter Bardon veelbe- teekenend, het arme meisje, dat wij dood in den trein aan de statie van Salton ge vonden hebben, had, zoover wij weten, hier ook geene vijanden. Maar..., De man die dat vreemde meisje doodde heeft op Mej. Charles een nieuwen aanslag gepleegd, viel de dokter hem in de rede. Hoe en door wien haar het ver gift werd toegediend, zullen wij later wel onderzoeken, voorloopig hebben wij er genoeg aan te doen, haar weer gezond te maken. Antimonium is een zwaar vergift, maar door een gelukkig toeval heeft men de dosis niet zwaar genoeg gemaakt of misschien is zij sterker van gestel dan het andere meisje, dat er door om het leven is gekomen. Ons gouvernement geeft er aan uit, laat ons nemen, 12 millioen fr. In wezen lijkheid is het meer doch het komt er zoo nauwe niet op aan. Dat maakt 66 millioen. Dus 66 mil lioen jaarlijks. En dat, om te beginnen En die last moet stijgen, stijgen jaarlijks. Er zullen in den beginne meer nieuwe gepensioen- neerden bijkomen dan er oude wegsterven. Hoe zouden de liberalen van 66 tot 70 millioen kunnen besteden aan de pen sioenen als men denkt dat de schooloor- log, welk hun eerste werk zal zijn, ver scheidene millioen zal verslinden Denken de geuzen nu toch dat de menschen zijn lijk zij, gek en dwaas en onbekwaam te redeneeren. Meenen zij dat hunne lezers of toehoorders niet meer gewaar worden wanneer er met spek wordt geschoten. Zeg eens Dendergalm van waar zal het geld komen Wij zouden dat willen weten. Hij heeft zijne lezers bedrogen, on- bermhertig om den tuin geleid. Dender galm, het zijn toch ook menschen Ten gevolge der voetstappen bij den Heer Minister door Baron de Bethune gedaan, heeft M. Liebaert aan onzen Volksver tegenwoordiger nieuwe en belangrijke beloften gedaan. i° Alle vrouwen reizend met werkmans coupons zullen voortaan in Brussel-Noord mogen afstappen en er den trein nemen. 20 De werklieden die den trein nemen te Cherscamp en te Lede zullen den trein mogen nemen die te Cherscamp om 5 ure 13, te Lede om 5 ure ig en te Aelst om 5 ure 26 's morgends staat om te Brussel- Noord om 6 ure 14 toe te komen. De minister heeft ook bevestigd dat hij te Brussel Turn en Taxis eene reeks treins zal inrichten die al de statiën van den ijzerenweg rond Brussel tot Brussel-Zuid en Brussel-Luxembourg zullen bedienen; die treins zullen in correspondentie zijn in de statie Turn en Taxis met de treins van Dendermonde, Aalst en Sottegem. Men ziet dat onze catholieke Repre sentanten beter den weg kennen dan de lawijdmakers die niets bekomen en de werklieden maar helpen in woorden. WET OP DE WERK ONGEVALLEN. De volgende brief is gezonden aan de heeren burgemeesters, policieambtenaren, brigade bevelhebbers der gendarmeriën van België. Mijnmeeren, Ik verneem dat verzekeringsagenten die weinig eerlijk schijnen te zijn, zich niet schamen aan nijverheidshoofden voor- Ford verweet zich in stilte, dat hij hel vertrouwen dat zijn vriend in hem gesteld had, niet verdiende. Had Cecil Monkton hem niet verzocht dii meisje te beschermen Nog was er geene week sedert het ver trek van den gewaanden M. March ver- loopen en het meisje had reeds op den rand van het graf gelegen, maar wie zou dit gevaar ook vermoed hebben, die haar nog den vorigen avond gezond, blozend en opgeruimd had gezien Het bloed verstijfde in de aderen van Jaak Ford, toen hij zich herinnerde, hoe hij zijnen vriend beloofd had, Beatrix Charles vooral tegen Reginald Chatterly te beschermen. Den vorigen dag had zij op het kasteel gemiddagmaald. Geen wonder dat Jaak Ford over al die feiten buiten zich zelve van angst was. Er moeten krasse maatregelen geno men worden, ging dokter Bardon voort. Vrouw Kemp is wel geschikt om eene zieke te verplegen, maar wij kunnen het toch niet wagen, zulk eene onontwikkelde boerenvrouw onzen argwaan mede te dee len. Zij zou niet kunnen zwijgen en het gebeurde door geheel Chatterly vertellen. Mevr. Cart is veel te zenuwachtig, er. niet vastberaden genoeg, bovendien kan haar echtgenoot haar niet missen. Waartoe zou hij haar dan moeten missen. Begrijpt ge dat niet, vroeg de oude stellen te doen uitgaande van verzeke ringsmaatschappijen die door het Staatsbestuur niet aangenomen of aanvaard zijn, zooals artikel 17 der wet van 24 December igo3 vereischt dat zij aanvaard wezen zij bevestigen dat de maatschappijen welke zij vertegenwoor digen de aanvaarding van het Staatsbe stuur bekomen hebben. Die handelwijze is niet alleenlijk van aard om grootelijks de belangen te kren ken van de nijveraars en van de land bouwers, wier goede trouw bedrogen wordt, maar ook vatbaar om in zekere omstandigheden, de kenteekenen der af- troggelarij te vervullen, 't zij door het nemen van valsche hoedanigheden, 't zij door het gebruiken van bedriegelijke handelingen. Om een einde te stellen aan dit gewetenloos of oneerlijk te werk gaan, verzoek ik Ued., Mijnheeren, dit han delen mij zonder uitstel te doen ken nen zoohaast gij er kennis van zult hebben, en eene zekere ruchtbaarheid te geven aan deze mijne bevelen. De Minister van Justicie, VAN DEN HEUVEL. Hier volgt de lijst der maatschappijen die op heden aanvaard zijn door het gouvernement, en bij wie men zich met Zekerheid mag verzekeren Compagnie Beige d'Assurances géné rales La Royale Beige De Ver- eenigde Provincie; Les Patrons Réunis; L'Assurance Liégeoise; L'Urbaine- Seine L'Abeille La Flandre La Winterthur La Zurich Royal Exchange La Générale de Perthe; La Hollandaise Les Industries Tex tiles La Mutuelle des Syndicats Reunis La Belgique Industriellle La Préservatrice L'Union des Pro- priétaires Beiges De Onderlinge Bel gische Boeren verzekering. WAT VALSCHE BELOFTEN TOCH I De geus die den armtierigen Dendergalm aaneenflanst, belooft dat de liberalen als ze eens zullen meester zijn aan de werklieden die in nood verkeeren, op 65jarigen ouderdom, een pensioen van ee-.i frank daags zullen geven. Veel beloven en luttel geven doet de zotten in vrede leven. Maar zie de men schen zijn toch zoo zot niet als hun mutsje staat. Neen, neen, men redeneert heden, armtierige geus Er zijn heden 200,000 personen die het pensioen var) 65 fr. genieten en een pen sioen van 365 fr. zou eene jaarlijksche uitgave van millioen vereischen. Waar die 72 millioen gevonden En zal er moeten gestort worden om dit pen sioen van 365 fr. te kunnen genieten Is het 't stelsel Warocqué dat ge bij treedt Zie daar zegt de geus geen woord over. dokter eenigszins knorrig. De man, die dezen duivelachtigen aanslag op het leven van het arme meisje heeft gedaan, zal wanneer hij ziet -lat zijn aanslag mislukt is, het niet bij deze eene poging laten. Wie Mej. Beatrix Charles verpleegt, moet op de hoogte zijn van het gevaar dat haar bedreigt, ten einde op alles voorbereid te De man met den witten baard. Toen Cecil Monkton of M. March, zooals hij zich nog altijd noemde Northshire verliet, had hij nog niet beslo ten wat hij doen zou. Zijne geheele ge negenheid en innigst medelijden waren opgewekt door het schoone meisje dat naar Engeland was gekomen met het eenige doel, het geheim te ontsluieren, dat den dood van hare zuster omgaf. Eene huivering overviel hem echter, als hij er aan dacht, hoe alle bewijzen aantoonden dat zijn zwager, de echtge noot zijner lieve Gertruda, de moordenaar van Nora moest zijn. en hoe weinig reden hij ook had om voor Reginald Chatterly eenige genegenheid te gevoelen, toch vreesde hij, ter wille van Gertruda, dat de misdaad van den graaf ontdekt en ge straft zou worden. Door de vertrouwelijke mededeelingen, die zijne zuster hem in het schilderijen kabinet, van Chatterly gedaan had, was Cecil Monkton tot de bijna vaste overtui- Dat M. Rens eens een bewijs geve van zijne goede inzichten, dat hij zich met de groene familie Daens, die ook een frank daags pensioen wil, versta om een wets voorstel voor testellen. De liberalen moe ten niet wachten tot dat ze meester zijn om hunne genegenheid voor de werklie den te toonen... Maar hola kadééé, een wetsvoorstel aanbieden dat is een ander paar mouwen Beloven, Ja I Tegen de bedriegers. Het Senaat beraadslaagt op't oogenblik over het wetsontwerp betrekkelijk de handels genootschappen Onder stoffelijk opzicht is dit wetsont werp een der belangrijkste welke nog door de Kamers is besproken geworden. Onze wetten op dit punt waren te wijd- loopig het bedrog was te vinnig gewor den allerlei nietswaardige aktiën worden uitgegeven en aangeprezen en vele lieden gepluimd. De nieuwe wet zal zeer streng zijn en voor de bedriegers zal het zeer moeilijk zijn om nog door de wettelijke mazen te geraken. 't Zal eene ware wet zijn van bescher ming van tal van lichtzinnige lieden die zich al te gemakkelijk door beursratten laten beknagen. GEEN GENEGENHEID. Zeer te recht zegde onze achtbare heer Woeste ter zitting der Volkskamer op 16 Mei 11. Vindt gij (liberalen) dat de vrije Scholen meer toelagen trekken dan de Gemeentescholen, waarom sticht gij dan geene vrije Beroepsscholen op uwe beurt? Doet gij het niet, dan is 't dat gij voor dat beroepsonderwijs, zoo nuttig n voor ons volk. niet de zelfde belang- stelling koesters als wij. (Zeer wel I rechts.) De waarheid is dat gij u te veel met politiek inlaatgij denkt op niets an- ders dan de Regeering omver te werpen, terwijl wij (catholieken) scholen tot stand brengen om degelijke werkers en knappe ambachtslieden op te leiden, die de kleine burgerij zoo noodig heeft. Neen, de liberalen, die manchesteria- nen, kennen slechts de werklieden om ze uit te buiten. Een protestansch leeraar der hoogeschool van Tubinge heeft na 't on derzoek der stukken van het proces Hoensbroeck, voor goed uitgemaakt dat die zoogezegde spreuk het einde wet- tigd der middelen welke de vrijdenkers pers herhaaldelijk ten laste legt van de Jesuïten, totaal valsch is, dat zij nooit door een Jesuit werd vooruitgezet of ge schreven. Diezelfde persridders kunnen echter niet loochenen dat dergelijke leerstelsels vooruitgezet werden door hunnen voor vader Voltaire. Zie hier het afschrift van het oor spronkelijk stuk, door Voltaire aan zijnen vriend Thiriot gezonden den a 1 October 1736 ging gekomen, dat de nederige dorpsor- ganiste Beatrix Charles, in werkelijkheid Beatrix Chatterly was, de rechtmatige erfgename van het kasteel met de rijke landgoederen, die daartoe behoorden. Tevens kwam bet hem volkomen zeker voor, dat haar oom niets onbeproefd zou laten om haar uit den weg te ruimen. Cecil Monkton had Mej. Charles aan geraden te wachten, maar voor zichzelven zag hij er de strikste noodzakelijkheid van in. te handelen, en wel zoo spoedig mogelijk. Hij zou Ford wel alles medegedeeld hebben, maar hij vreesde dat zijnen vriend daar Chatterly diens naaste bloedverwant was, deze schande te diep zou treffen. Hij durfde het niet wagen, zulk een vreeselijk geheim aan eenen advokaat mede te deelen. Slechts een plan scheen hem uitvoer baar toe, namelijk onder zijn waren naam als Cecil Monkton naar den graaf te gaan en er op aan te dringen dat zijne nicht in hare rechten zou hersteilen of bewijzen dat hij de ware erfgenaam was. Hij heeft mij als M. March nooit gezien, dacht Cecil Monkton. Ik weet dat Gertruda er vreeselijk angstig voor is, dat hij mijn ware persoon zal ontdekken, maar alles ingezien is het toch maar beter dat dit geschiede. Ja, ik zal Chatterly naar Parijs volgen en hem zeggen dat ik zijn schandelijk geheim heb doorgrond. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1905 | | pagina 1