ONS PROCES. Eene genezing te Lourdes Huldebetoog De Clippele naar het Heilig Land. Z W E M D O K Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws M. J. DEBLIECK tegen DE DENDERBODE. Wy gelooven het voor 't oogenblik niet noodig het historiek meè te deelen van 't proces door M. J. De Blieck, brou wer en koopman in hop, tegen ons, inge spannen dat zal voor wat later zijn. Men zal zich herinneren dat d* Recht bank van Dendermonde ons WEGENS LASTER, veroordeeld heeft tot duizend franks schadeloosstelling, twee afkondi gingen van 't vonnis in ons blad, afkon digingen in drij dag- of weekbladen ten beloope van 325 franks en verder de intresten en de proceskosten dit alles be- loopende tot fr. 1507,62. M. De Blieck deed dit vonnis uitvoeren ondanks er beroep was ingeslagen. Over een veertiental dagen werd de zaak gepleten door M. Joseph Eeman, advocaat onzer stad, en wij zullen op tijd en stond zijne gansche afdoende pleitrede meédeelen. Zaterdag 11. sprak het Hof zijn arrest uit, 't welk verklaart dat het aangeklaagd artikel NIET LASTERLIJK IS doch SLECHTS SCHADELIJK het vonnis van Dendermonde wordt veranderd en wij worden verwezen tot eene enkele af kondiging van 't arrest. Wat de proces kosten betreft wordt de helft ten laste gelegd van M. De Blieck en de andere helft voor ons. Het Hof beveelt eindelijk dat M. De Blieck ons al de sommen moet terug- keeren die wij hem betaald hebben met de legale intresten van 5 ten honderd. Dus tot later. Bij de Belgische bedevaart, die van 1 tot 9 Mei laatstleden te Lourdes is ge weest, had eene genezing plaats die pas over eenige dagen in de bladen en slechts met weinige woorden gemeld werd. Men heeft zich voor nadere inlichtingen be geven naar het dorpje der genezene Veulen bij Borgloon, in Limburg. De genezene is de genaamde Angelina Ma laise, oud 32 jaren, bij haar vader woon achtig. Een jaar na hare eerste communie had Angelina een langdurig ziek zijn het vliegende jicht, eene erge kwaal, hield haar maanden lang bedlegerig. Zij was doorgelegen, en behield aan eene zijde van haar lichaam zeven of acht loopende wonden, en het linkerbeen merkelijk kor ter dan het andere, zoodat ze lam gaat. Door de weldadigheid van de familie graaf de Ribeaucourt, van Perck, kon men de zieke inschrijven voor den zieken wagen die de reis van Lourdes vergezelde. Doch het was niet zonder vrees, dat men haar die lange reis liet ondernemen. In de laatste tijden bijzonder was zij erg verzwakt. Een paar maanden voor hare bedevaart naar Lourdes, werd haar door den dokter alle hoop op genezing ontno men u hoogstens nog een paar jaar had ze te leven. Sedert deze verklaring was zij ontroostbaar, dagelijks weende zij overvloedig, en voortaan was al hare hoop op God alleen. Veulen ligt zeventien minuten van den tram Arey-St-Truiden de zieke werd per koets tot Heers gevoerd in 't uitstappen der koets overviel haar eene bezwijming die niet weinig hare familie en den Eerw. Pastoor verontrustten. Te Lourdes werd ze naar 't gasthuis gebracht, en zij verbleef er twee volle dagen zij kon het gasthuis enkel verla ten met behulp van de ziekenverplegers. Jufvrouw de Ribeaucourt was hare ver pleegster. Eens bij een bad in de mirakuleuze wa teren, had zij weer eene lange bezwij ming. Den derden dag 's morgens voelde zij zich opgeruimd en \ol vreugde, en 't docht heur dat zij aan 't genezen was. Den Vrijdag, den eersten Vrijdag der maand Mei, voelde zij zich zoo goed dat zij haar stootwagentje verliet en aan de Grot alleen begon rond te wandelen. Voor haar vertrek uit Lourdes kon zij reeds goed eten en rustig slapen hare wonden begonnen zoo goed te genezen dat zij hare doekjes en windels aflietook gedurende de reis voelde zij zich sterker en zij voel de geenc vermoeienis. De Eerw. Pastoor wilde nochtans, de genezing geheel geheim houden, totdat men met volle zekerheid kon zeggen dat er volledige genezing was. Maar de paro chianen van Veulen waren in groot getal de bedevaarders tot Heers aan den tram gaan af halen, de gansche parochie had negen dagen gebeden voor de zieke en in hun eenvoudig betiouwen gingen zij zien of Angelina genezen was groot was dan ook hunné blijdskhap, toen zij Angelina blij- huppelend uit den tram zagen sprin gen, al roepende <1 Ziet ge wel dat ik genezen ben ik had het u wel gezegd Van Heers was ook veel volk aan den tram om de andere bedevaarder af te ha len en al die menschen van Veulen en Heers, een tweehonderdtal, omringden Angelina en den Eerw. Heer Pastoor, en de eene vraag volgde de andere, totdat de Herder stilte vroeg en aan de warme, lang ingehouden gevoelens van zijn hart lucht gaf, en de genezing verhaalde en Maria en God bedapkte. Dan hief hij het A vb Maria van Lourdes aan, en de gan sche menigte, met hem en Angelina Ma laise voorop, trok al zingende en God lovende op Veulen aan. Weldra was geheel het dorp te been, de klokken werden geluid en allen volg den den Eerw. Pastoor naar de kerk. Daar kwam er bijna geen einde aan de gebeden en lofzangen en de ijverige Her der moest, niet tegenstaande de vermoei nissen der reis, de nieuwsgierigheid zij ner parochianen voldoen, en in 't lang en 't breed de reis en de genezing verhalen, 't Was bij tien ure 's avonds toen men de kerk verliet. 's Anderendaags morgens was de gene zene de eerste in de kerk, en 's avonds in 't lof begon zij met hare dorpsgenooten eene novene opdat de genezing zou voort duren. Meer dan een vreemdeling, onder wel ke de familie Desmaisières, de Ribeau court en dokter De Jongh, van St. Trui den, is sedert dien haar komen bezoeken en allen hebben de volledigste genezing kunnen vaststellen: de wonden zijn schoon toe en genezen regelmatig, en de genezene die twee en twintig jaar heur bed nau welijks had verlaten, kan reeds de zwaar ste werken doen. Eere aan God en lof aan Maria OP i JUNI 1905 Programma der feesten welke te dezer gelegenheid zullen plaats hebben. Om 9 1/2 ure 's morgens. Vergadering der betoogers in het lokaal der Konink lijke Maatschappij van Harmonie Al Groeiend Bloeiend Nieuwstraat. Om 9 3/4 ure. Afhaling van den Jubi laris te zijnen huize, Keizerlijke plaats, Nr 29. Men zal zich van daar stoetsge wijze met muziek aan het hoofd naar de St-Martenskerk begeven. Om 10 ure. Plechtige Mis van dank zegging. Om 11 ure. Terhandstelling van het portret, ter zaal (gelijkvloers) van het Landbouw-comice, Keizerlijke plaats. Aanspraken. De stoet zal de volgende straten door trekken. VERTREK.Koninklijke Harmonie, Keizerlijke Plaats,KorteZoutstraat, Lange Zoutstraat, Groote Merkt, Kerkstraat. TERUG.Kerkstraat, Groote Merkt, Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats, (Land- bouwcomice.) Om 1 ure namiddag. - Feestmaal. (Ge durende het feestmaal opvoering van muziekstukken voor symphonie,) Om 8 ure s avonds. Muziekfeest door de Koninklijke Harmonie-Maatschappij en prachtige verlichting der Keizerlijke Plaats. DE INWONERg dezer straten worden vriende lijk verzocht het nationaal vaandel aan hunne huizen te laten wapperen. NAMENS HET BESTUUR De Voorzitter, K. Van Vreckem, Senator, De Secretaris, E. Glénisson, Advocaat. Ofïicieéle liefdadigheid. Van de 100,000 fr. door den provincialen raad van Braband gestemd voor de jubelfeesten van 1905, zal er eene som van 2,5oo fr. overschieten, en de provinciale feestcom missie heeft nu woensdag namiddag be sloten, die ontzaglijke som uit te deelen als onderstand aan de armen. Zij zal ver deeld worden tusschen de gemeenten van min dan i5oo inwoners, die er 10 centie men per inwoner zullen bijvoegen. Hoe veel onderstand zullen de armen dan wel bekomen te gelegenheid der jubelfeesten Wij zouden dat wel eens willen weten. En dan durven liberalen en socialisten den spot drijven met de catholieke regee ring, die aan de arme ouderlingen een pensioen van 65 frank geschonken heeft. Dat telt voorzeker toch meer dan de centiemen, die de provinciale raad hun eenen enkel keer ter gelegenheid van het jubiléwil geven. BEDEVAART Vertrek van Marseille den 17 Augustus. Terugkomst den ao September. Het werk der Belgische Bedevaarten naar Palestina, in 1899 goedgekeurd en gezegend door Z. E. den Kardinaal- Aai tsbi6schop en II.H. Hoogwaardig heden de Bisschoppen van België, is in het kommissariaat van het Heilig Land te Gent gevestigd. Voor den 17 Augus tus aanstaande wordt er, met de medehulp van Mgr. Potard, Iluisprelaat van Z. H. Pius X, en bestuurder der bedevaarten van den H. Ludovicus te Parijs, eene volledige bedevaart ingericht naar de Heiligdommen en merkweerdige plaatsen van Judea en Galilea. Men zal stilhouden te Napels. Athenen, Constantinopel en Egypte bezoeken. Tot deze bedevaart, in de beste voorwaarden ingericht, wor den niet alleen de geestelijken maar ook de wereldlijken van beider geslacht, in beperkt getal uitgenoodigd. Reis Marseille, Napels, Athenen, Constantinopel, Smyrna, Valhy, Bey routh, Caïffa en de Carmelusberg, Naza reth, Cana, Tiberias, de Berg Thabor, Samarië, Jerusalem, Bethléem, de Jor- daan, de doode Zee, enz. Port Said, Cairo, de Pyramiden, Matarich, Alexan- drie, Marseille. Prijs der Bedevaart van Marseille tot Marseille Eerste klas 990 franken. Tweede klas 760 franken. Derde klas 550 fran ken. Voor programma en inlichtingen, kan men zich wenden tot den E. Pater Daniël Lappan, Algemeene kommissaris van het Heilig Land, Oude Violettenlei 8 te Gent. STAD AEL8T. Er wordt kenbaar gemaakt, dat van 5D Juni de Zwemdok open is alle dagen der week van zonsop- tot zonsondergang. De toegang tot het zwemdok is koste loos des zaterdags van 7 uren 's avonds en des zondags van 6 uren 's morgens tot 's middags. Steken van vliegen en dazen (hor zels). Men weet welk gevaar het is dat paarden of hoorngedierte door vliegen of dazen (horzels) gestoken worden. De zenuwachtige paarden worden daardoor opgehitst en doen dikwijls ongelukken gebeuren het hoornvee op de weide ver keert in een voortdurenden angst, welke de uitwerksels van de voeding zeer bena- deeligt. Afkooksels met notenbladeren worden met goed gevolg tegen de steken aange wend. Ziehier nog eenige behoedmiddelen welke moeten toegediend worden 1' Tabakbladeren, 100 grammen op 1 liter water 20 Aloë, 5 gr. op 1 liter water 3' Assa fcetida (duivels drek), 60 gr., azijn, 50 gr., water, 200 gr.; 4° Petrool, 5 gr., olijfolie, 100 gr. Afkooksels van a datura stramonium (bladeren en takjes van steekappelboom, drie deelen water en een deel planten) en van doornappels zijn ook heilzaam. Eindelijk lukken ook altijd inentingen van geneverbessen (i5 gr. in 1 liter water gedurende ee half uur.) Al deze middelen zijn weinig kostbaar en niet moeilijk om te gebruiken. Zij worden door den Staat aanbevolen. Wij achten het dus van nut deze mid delen kenbaar te maken. Worden gevraagd 2 smeders (halve gasten) 1 kleermaker boekbinder, (halve gast of leerjongen), kleermaker, (halve gast) 3 witters en dakwerkers 1 magazijnier voor ijzerma gazijn 1 kleermaker. Vragen werk 2 bedienden-magazijniers 1 hoveniers- gast 1 kuiper 1 koetster van zeer goec gedrag1 kleermaker, volle gast, voor binnen of buiten de stad. Creemboter. Markt van Woensdag 3i Mei igo5 80 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,70 tot o, 00 per kil PROGRAMMA van 't Concert't welk zal gegeven worden op Donderdag i" Juni 1905, om 11 */e ure, op het kiosk ter Groote Markt, door de Fanfaar der Pupillenschool van 't leger, onder de lei ding van M. Vanderlinden. 1° Marche des Régimentaires. Vanderlinden 2° Ouverture du jeune Prince, Vanderlinden. 3° Polka pour petite flilte, Vanderlinden. 40 Valse sur un thème A Demand, Svanovici 5° Vers l'avenir (l'expansion beige) nouveau chant national, Gevaert. Gevaarlijke vond. Eene melk verkoopster van Zwijndrecht heeft op den steenweg van 't Vlaamsch Hoofd een pakje gevonden, dat niets minder dan 12 dynamietkardoezen bevatte. Ditgevaarlijk goedje is aan de gendarmerie van 't Vlaamsch Hoofd overgebracht. Deze stelt nu met de krijgoverheid een onderzoek in,om te weten hoe dit pakje daar op den steenweg is geraakt. - Vreeselijk ongeluk. Een acht jarig knaapje, het zoontje van Frans Naert, wonende in de Statiestraat te Maldegem, sprong Vrijdag avond in de Prins Boudcwyn-Lippcnsstraat, op den laatsten waggon van den aanstoomenden buurttr.im van Maldegem naar Breskens. Het kind viel er af en kreeg een zoo ge weldigen stoot, dat zijne borst verpletterd en zijne ruggegraat gebroken werd. Het arme knaapje bezweek een vijftal minuten later. De droefheid zijner ouders is hart verscheurend. Er werd te Brussel eene loopkoers gehouden van omtrent 10 kilometers, voor mannen, die meer dan 100 kilos wogen. En dat bij eene warmte van 23 graden Dat idiotenfeest had veel gapers gelokt. De zwaarste meedinger woog i5i kilos. Een der deelnemers aan der. loop- koers van 100 kilos te Brussel, een vee boer van Keyen, werd Zondag op de Re gentlaan in zulken staat van afmatting gevonden, dat zijne geestvermogens ge krenkt waren. De politie is verplicht ge weest hem naar het gasthuis te brengen. Door een alarmsignaal opgeroepen, reden Zondag morgend de pompiers te Brussel uit, om eenen brand te blusschen, die ontstaan was in de Wiegstraat. Hun wagen, waarop verscheidene manschap pen zaten, kwam op den hoek der Spa- straat in botsing met een rijtuig van den electrieken tram en al de pompiers wer den op de kasseiën geworpen. Verschei- denen hunner werden gekwetst en nog al ernstig. Daarenboven is er ook nog veel stoffelijke schade. Zonderlinge wraak.Het parket van Brussel is naar Goyck geroepen voor het volgende feit Vijf boeren hadden 's avonds kaart ge speeld en een hunner, die tegenspoed op tegenspoed had, verloor niet alleen zijn geld, omtrent 5o frank, maar ook zijn horlogie met ketting. Toen werd hij kwaad en eischte dat men hem het verlorene zou terug geven. Men voldeed hem in wat het horlogie en ketting betreft, maar het geld kreeg hij niet. Daarop ging elk naar huis. Doch den morgend van den volgenden dag zag men op zekere hopvelden al de planten uitge trokken en vernield. Daar dit alleen ge beurd was bij de boeren, die des avonds te voren het geld van hooger genoemden persoon hadden gewonnen, vielen daar door de vermoedens op hem. De schade was natuurlijk zeer groot en daarom was het parket geroepen. Het onderzoek deed ontdekken dat de ver moedelijke pleger gele strepen in de han den had, teekens die het plantensap na laat bij al degenen, die aan de hop werken en die men niet kan wegwasschen. Dat was zijn ongeluk. Toch blijft hij hardnekkig loochenen. Te Koekelberg waren de lib' rale vereenigingen Zondag bijeengeroepen, om te minifesteeren tegen de oprichting der Basiliek. MM. Hymans,Lambiotte en Buyl zou den het woord voeren. De stoet die door de gemeente trok, telde geen 1000 deelnemers. Deze riepen nu en dan a bas la basilique Geen van de drie sprekers nam deel aan de betooging. In hunne redevoeringen vaarden de sprekers uit tegen de regeering, de kloosters, de Kerk en ten slotte heeft men aangekondigd, dat aanstaande gou vernement het algemeen stemrecht zal invoeren. Een der bijzonderste incidenten was het volgende Een der deelnemers ontrukte eenen heer, die op den boulevard Leopold II aan een koffiehuis zat, zijnen wandelstok en een catholiek dagblad. De heer eischte zijn eigendom terug. Daarop volgde een gewoel, in welk de liberalen eenige andeve verbruikers be- leedigden. Toen nu van uit een bovenvenster een emmer water op de vechtende groep werd geworpen, stoof de liberale bende naar binnen en zette daar den boel overhoop. Er werden in het gewoel nog al veel personen gekwetst. --Nuttige dieren.De spreeuwen voeden zich het liefst met insecteneieren en zuiveren het vee van het ongedierte. De mees, die ieder jaar driemaal nes telt, heeft voor het opkweeken van elk broedsel, 120,000 wormen en insekten noodig. De zonnekever voedt zich met boom luizen. De pad zuivert den hof van slakken en mieren. De vledermuis verdelgt vlinders, kevers, muggen en motten. De zwaluw vervolgt onophoudelijk vliegen en tal van andere insekten. De nachtuilen en steenuilen verrichten als muizenvangers 't werk van een dozijn katten. Spitsmuizen en mollen verdelgen de aardwormen. De mol is hinderlijk in den hof, tusschen groeten en bloemen. Daar moet men ze dus verdrijven. Een plaats waar de mollen wel goed maar geen kwaad doen, is de boomgaard. Ze daar te verdelgen is dus verkeerd. Het liefste voedsel van den koekoek is de langharige en venijnige rups, die men niet zonder gevaar kan aanraken. Grasmusschen en pimpelmeezen maken gestatig jacht op wespen en duizend- pooters. De musschen pikken wel eens een enkel graankorreltje, maar zuiveren tevens de akkers van de insekten, die het graan ver woesten. Bij den onderzoeksrechter. Dit om te toonen hoe roekeloos sommige personen iets vertellen, waar zij niet eens den rechten draad van kennen. Eene vrouw uit de tweede wijk te Ant werpen, kreeg verledene week eenen bloedopdrang naar de hersens, op het oogenblik dat zij de trappen harer woning afdaalde. Zij stortte naar beneden. De zoon snelde zijne moeder ter hulp en ver zorgde haar voorloopig op de opc-ne plaats. Een gebuur had des zoons handel wijze uit de verte opgemerkt. Deze ging 's avonds als naar gewoonte, in eene her berg der straat eenige vrienden vervoegen en vertelde daar, onder meer, dat zoon X., wij zullen hem zoo noemen, zijne moe der vermoordde. De kameraden maakten eene muis een olifant en deden zoo wel, dat het feit ter oore der politie kwam. Een onderzoek werd geopend eD men ging zoon X onderhooren. Hij vertelde iet voorgevallene er bij voegende, dat toen zijne moeder op de koer eenigszins tot bezinning gekomen was, hij haar naar haar bed droeg, waar zij aan de gevolgen der kwaal bezweek. Denk nu niet dat wij dien uitleg als waarheid gaan aannemen, zegde de po litie. De jongen begon op die woorden na te denken en mompelde Als die zaak mij maar geene moei lijkheden berokkent.... Dat was de bekentenis het gezegde werd als dusdanig aanzien, waarop men wachtte. Een ellenlang proces-verbaal werd opgesteld, en de zaak werd in han den van een onzer onderzoeksrechters ge geven. De magistraat, na kennis genomen te hebben van het politieverslag, vond dat de zaak zeer wonderlijk in een zat. Een dokter, ook van de tweede wijk, werd in het kabinet ontboden. Gij hebt vrouw X, verzorgd was de vraag. -Ja- En is zij den natuurlijken dood ge- storven Geheel en al. Zij kreeg eenen bloed- opdrang en viel van de trappen. Wie heeft u dat gezegd Zij zelf, toen de verdooving, door den val veroorzaakt, vèrminderd was. In het huis nr 43, Scheldestraat, te - Antwerpen, bewoond door de weduwe i Discry-Casiers, is brand uitgebroken op de bovenste verdieping, die verdeeld was in 7 mansardekamers. Het vuur breidde zich snel uit, hetgeen de redding der tal- rijke bewoners van de mansardekamers moeilijk maakte. De monteerder Leopold Stillemans, 46 jaar, vluchtte langs het dakvenster verder op het dak van den apotheker Van de Weyer. De man kreeg zoo brandwonden aan de planken der voeten. Een ander j bewoner, Carneel Van Put, 68 jaar, werd aan den rechter voorarm verbrand. Bei den zijn in voornoemde apotheek ver zorgd, waarna de eerste naar het Sinte- i Elisabethgasthuis werd overgebracht. De pompiers, onder luitenant Posch en fourier Basteleer, inmiddels ter plaatse gesneld, hebben omtrent een drie kwaart uurs moeten werken eer alles was uitge doofd. Een viertal mansardekamers en een gedeelte van het dak is de prooi der vlammen geworden, een 25tal duiven j vonden den dood in het vuur. De schade wordt gerekend op 5 a 6000 fr. en is door verzekering gedekt. Dat het gebeurde veel opschudding te weeg bracht in deze buurt, laat zich ge makkelijk begrijpen en eene massa volks was- weldra ter plaatse, De ordedienst werd verzekerd door de politie onder den adjunct De Coninck en een piket solda ten der Prekerskazerne. Een achttienjarig jongeling, beste deling uit Antwerpen en woonachtig Schoutestraat te Mechelen, beging Maan dag namiddag de onvoorzichtigheid te zwemmen in de Vrouwvliet achter het gemeentekerkhof, op eene zeer gevaarlijke j plaats. Hij geraakte in een draaikolk en verdronk. Zijn lijk werd naar het dooden- huis gebracht. Met plechtigheid is Zondag te Wygmaal het standmaal onthuld van den grooten stijfselfabriekant, wijlen M. Remy, of papatje Ameldonck n, zooals men hem tijdens zijn leven noemde. In de Nieuwstraat te St-Nicolaas, op den hoek van eene dreef woont de weduwe Maes met hare kinderen. Er stonden op den grond twee kaarsen te branden tegen de schouw. De dochter, Antoinette, 19 jaar oud, vroeg eenen voorschoot aan hare moeder, die haar 't gevraagde gaf met dien aan te doen, vatte deze van onder vuur aan de kaarsen en weldra schoten boven- en onderkleeren in volle vlam hare zuster die haar wilde helpen, had ook reeds vlam aan de klee- ren, doch kon die weldra uitdooven. Antoinette liep al brandende op straat. Petrus Van Havermaat en LazareWeyens metsers, en brigadier Van den Hende snelden haar ter hulp. De gebuur Bulteel die er recht over woont, wierp eene sargie door het venster, waar de redders haar inwikkelden en de vlam uitdoofden. In huis gebracht, werden de verbrande lappen van hare klceren uitgetrokken, j terwijl dokter George De Cock haar ver zorgde en de berechting aanbevcol. De eerw. hh. Schoorisse en Palms, onder- pastoors der O. L. Vrouwkerk, snelden eveneens ter plaats. De eerw. h. Palms hoorde hare biecht en diende haar de HH. Sacramenten toe. Het meisje is verbrand van aan de voeten tot op de borst en verkeert in levensgevaarlijken toestand. Dit voorval heeft geheel Jc volkrijke straat in opschud ding gebracht. Een pijnlijk ongeluk is Zaterdag namiddag, in de gist- en spiritusfabriek te Brugge voorgevallen. Een werkman der fabriek, Alfons Fockedey, 38 jaar oud. moest eene spleet stoppen die ont staan was in een kleinen vergaarbak, j dienende om alcool te stoken Fockedey naderde met een brandende lampje om dit werk te verrichten, toen eensklaps, door de aanraking van de vlam met alcooldampen i die in den bak waren gebleven, eene ont ploffing plaats greep, zoo geweldig dat zij een half uur ver werd gehoord. Men kwam aanstonds toegcloopen en vond I Fockedey in erbarmelijken toestand lig- gen. Een zijner beenen was gebroken en bovendien was hij erg gekwetst over gansch het lichaam. De toestand van het slachtoffer, dat naar het hospitaal is overgebracht, is zeer bedenkelijk. Moerd om een worst. In eene herberg op de Heirnisse te Brugge, had Zondag eer. vreeselijk drama plaats. Een sauciesenverkooper kwam daar met zijne waar leuren en een aanwezige, zekere B., nam eene der worsten en beet er in. Dit maakte den koopman zoo woedend 1 dat hij een mes nam en het B. in den j buik stak. De getroffene werd naar het gasthuis I gebracht, waar hij een kwaart uurs later j overleed. De pleger is aangehouden

De Denderbode | 1905 | | pagina 2