Rechterlijke kronijk. AELST. Allerhande nieuws. Holland. Duitschlaud. /EE VISCH HANDEL U. Arys-Ue Paepe. verschillige straten onder stonden en de kelders eveneens. Door de groote hagel- steenen, die er vielen, zijn talrijke ruiten in de buizen, op glazen daken en school gebouwen uitgeslagen De grootste schade in de omstreken der stad is te zien op het land, waar het vlas en de aardappelen door den hagel bijna vernield zijn. Ook in den omtrek van Dender- monde moet het onweêr veel schade heb ben veroorzaakt. Te Blankenberghe. Men schrijft uit Blankenberghe Hier heerschte een schrikkelijk onweèr dat twee uren lang duurde en de bewoners verklaarden dat «ij zulk schouwspel in 14 jaren niet meer hadden beleefd. Het was onmogelijk zich op het strand te houden, gansch de Kerk- straat stond onder water en maakte allen doortocht onmogelijk, de plankvloeren, die zich voor de koffiehuizen en hotels bevinden, werden weggespoeld en talrijke huizen leden groote schade. De visscherssloepen werden verschrik kelijk heen en weer geslagen, doch men had gelukkiglijk geene rampen te be treuren en het was dan ook niet zonder een hevige strijd tegen de woedende na tuur te leveren dat eenige booten konden binnen varen. Al de manschappen waren volkomen afgemat. De Abah komt toch te Brussel. De minister van buitenlandsche zaken heeft officieel bericht gekregen dat de shah tij- dans zijn verblijf in België, in de eerste dagen van Augusti, Brussel en Luik zal bezoeken. Door een slag zot geworden. In den avond van 8 Mei 1904, verliet de genaamde Emiel Verleye, eene herberg van Stalhille hij werd onmiddelijk ge volgd door verscheidene personen uit de zelfde herberg komende. Er had geen twist plaats gehad. Eenige stonden na dien werd Verleye aangerand en mishan deld hij had onder anderen een hevigen doffen slag waarschijnlijk een vuistslag op het hoofd bekomen. Des anderendaags diende Verleye eene klacht in tegen ze keren Polier, metser, die hem de eerste aangerand en den slag op het hoofd zou toegebracht hebben, alsook tegen drie andere jongelingen die vervolgens bijge sprongen waren en hem mishandeld had den. Drie dagen na de aanranding werd Verleye zinneloos de ongelukkige moest in een krankzinnigengesticht opgesloten worden. Een geneeskundig onderzoek stelde vast dat Verleye zinneloos gewor den was tengevolge van den slag op het hoofd. Verleye had den 11 Meert voor 't ge recht getuigd tegen Potier die gestraft werd daarom werd hij met een kwaad oog aanzien, Potier werd bijgevolg be schuldigd, met voorbedachtheid gehan deld te hebben. Hij loochende den slag te hebben toegebracht. Slechts een ge tuige, Monbalin, had de aanranding zien gebeuren, maar in de duisternis was het hem onmogelijk geweest een der aanval lers te herkennen. Potier, plichtig bevon den zijnde aan slagen en wonden, die eene ziekte veroorzaakt hebben, schij nende ongeneesbaar te zijn, doch niet met voorbedachtheid gepleegd, werd door de rechtbank van Brugge veroordeeld tot 2 jaar gevangenis en 200 fr. boet of a maanden. Hij werd aanstonds aange houden De drie andere betichten werden vrij gesproken. Heden zag men hem daar zitten ter S' Martenskerk, onder de Mis ran 10 uren. Men zag hem bidden, zich op de borst kloppen en ik zegde tot mijn eigen Die ongehoorzame zit daar te bidden. Maar kan 't gebed verhoord worden van hem die met de ergste vijanden van God samenspant, die met de helsche machten samenwerkt om zijn Rijk hier op aarde te verdelgen, om in ons vaderland den godsdienstoorlog te doen woeden Ik verwijderde mij, mompelende On gelukkige verdwaalde toch Heeft de wraakzucht uwe zinnen zoo zeer bene veld dan dat ge het nimmer begrijpen kunt En wat later vernam ik dat hij ook den kruisweg doet. X |M|KLCreemboter. Markt van Woensdag 7 Juni igo5. [;jy J 80 kilogrammen ter markt, *59^* Prijs fr. 2,70 tot 0,00 per kil. Aalat-Mijlbeek. Maandag 11. tus- schen 1 en 2 uren namiddags is er brand ontstaan in de Driasstraat; 4 werk manswoningen zijn de prooi der vlam men geworden het waren dicht bijeen- staande woningen mit strooi gedekt toe- behoorende aan De Gols Benedict, De Petter Serafien en De Smedt Benedict. Het vuur is ontstaan in een ledig staande huis. Aan blusschen viel er niet te denken alhoewel de afdeelmg Pompiers der wijk vlug ter plaats was om hulp te bieden. De gebouwen en de meubels van De Smedt Benedict, eigenaar van zijne wo ning, zijn verzekerd bij de Maatschappij Vereenigde Eigenaars. Het mobilair van Lintbout is gansch gered geworden en het slaapgeritf van Van Beneden is gansch in den brand gebleven. Schade ongeveer i5oo fr. Twee der geteisterden hebben van den heer Burgemeester oor lof verkregen om eene omhaling te doen iade «tad. Lebbeke. Inhaling van het vaandel der catholieke Jonge Wacht. Zondag werd het prachtig vaandel der Jonge Wacht ingehaald. Gansch de gemeente was in feest. Om 9 1/2 uren werd er eene solemneele Mis opgedragen tijdens dewelke het vaandel gewijd werd, een gelegenheidssermoen door den eerw. heer Rutten, waarna Tb Deum. Te 3 1/2 uren stelde een stoet van een veertigtal maatschappijen zich'in bewe ging tusschen dewelke wij aantreffen al de catholieke maatschappijen van Den- dermonde, benevens de jonge wachten van St-Nicolaas, Wetteren en Gent, met hunne prachtige vaandels. Na den optocht hield den heer volksvertegenwoordiger De Bruyne eene prachtige aanspraak die dapper toegejuicht wierd. Nadien gaf elke maatschappij hare puikste stukken op de verscheidene kios ken ten gehoore, niettegenstaande het wankelbaar weder verdrong zich eene talrijke menigte in de straten. Te 8 1/2 uren werd er een prachtig vuurwerk afge stoken. Maandag morgend te 7 1/2 uren, alge- meene brooddeeling aan den armen. Kortom puik feest dat opperbest gelukt mag genoemd worden. Hulde aan onze catholieke vrienden van Lebbek* 1 Leve de catholieke Jonge Wacht van Lebbeke I De onverdraagzaamheid der geuzen. De terugkeer der catholieke maatschap pijen van Lebbeke is in eene bloedige botsing ontaard Hoor de verregaande onverdraagzaamheid der geuzen. De catholieke wacht van Wetteren kwam al zingend Leven de Calotten en de Vlaamsche Leeuw naar de statie Drar gekomen gaat er opeens een gefluit en getier op door eenen groep geuzenheerkens aan een café der statie gezeten. Van daar woordenwisseling die steeds in hevigheid toenam door de tastende houding van een liberalen cx-candidaat volksvertegenwoordiger en de aankomst van een liberaal muziek dat onze vrien den ten lijve viel, waarop een gevecht in regel ontstond. Men vocht met al wat men onder de handen kreeg. De liberalen trachtten de vlag in te sluiten en te bemachtigen. Dit ziende, sprong de Catholieke Gilde van St-Nico laas, benevens Het Volk, van Gent, onze vrienden ter hulp en onze blauwtjes wer den tot tegen de huizen geslagen zij hebben daar eene harde noot te kraken gekregen. De policie was onmachtig de vechters te scheiden. Men moest de hulp der soldatenwacht en het personeel der statie inroepen die er na groote moeite, in gelukte onze vrien den binnen de statie te krijgen. De libe rale helden hun ziende vertrekken, ver dubbelden hun ges .-breeuw en getier, 't was al van 't ongediert der papen dat men hoorde. Het plein geleek waarlijk een slagveld niets dan bloedvlekken, bebloede zakdoe ken, gebroken stokken en regenschermen, geblutste speelluigen, afgebroken vlagge- stokken, de piek met de medaliekrans eener maatschappij van Wetteren. Een policieagent in burgerskleeding is in het gevecht deerlijk aan het hoofd gekwetst. Op den steenweg van Sint-Gillis, ont stond er een gevecht tusschen de liberale fanfaren van Lebbeke, die van 't onge diert der papen speelden, toen zij de ca tholieke gilde van St-Nicolaas bemerkte, die 't ongediert der geuzen aanhief. Daar ook leverde men een gevecht in regel een kerel der liberale fanfaren van Lebbeke werd met het been op 2 plaatsen gebroken opgenomen. Gansch de steen weg lag bezaaid met gebroken stokken en diergelijken. Donderdag morgend, rond 8 ure, wilde te Opwijk, de vrouw Verheyden- Sanders, geholpen door hare 24-jarige dochter de beesten op stal zetten. Eene der koeien echter wilde niet mee, werd woedend, sprong op de vrouw toe en gaf haar een vreeselijken hoornsloot in den buik, zoodat de vrouw achterover viel buiten kennis. Het woedende dier keerde zich dan naar de dochter en deze zou hetzelfde lot on dergaan hebben, hadde zij niet in den koestal kunnen vluchten. De vader en de 2 zonen kwamen op het geschreeuw der dochter toegeloopen. Seffens werden priester en geneesheer geroepen. Het slachtoffer Joanna Sanders, oud 62 jaar, is twee uren nadien in de schro- melijkste pijnen bezweken. Het woedende dier liet zich later van zelf nemen, vroeger was het dier nooit woedend geweest. Eenige honderden meters voorbij de statie te Cherscamp is Vrijdag eenen balk van merkelijke zwaarte op de riggels gelegd. Do machinist van den eerstko- menden trein bemerkte het gevaar en kon gelukkig in tijds stoppen. Men verwacht het parket. Twee geburen van Wolverthem droegen elkaar een doodelyken haat toe, die zich tot nu toe slechts uitte in scheld woorden en schimpscheuten. Nu echter ontmoetten beiden elkaar in eene herberg de een, den anderen bij 't uitgaan afwach tend, viel deze te lijf, overlaadde hem met stokslagen en wierp hem in eene gracht, waar hij des Zondag morgens bewusteloos en bebloed gevonden werd. Hij duidde zijnen aanrander aan, maar deze laatste loochent, eene hand naar hem uitgestoken te hebben. De toestand van den gekwet ste is zeer gevaarlijk. Sinds eenigen tijd vinden nachtrid ders te Dendermonde hun vermaak met de ramen der uitstallingakassen van den boek- en muziekhandelaar D. Grootjans te verbrijzelen. Donderdag was zulks weer het geval, doch dezen keer bekwam het hun slecht. De heer onderzoeksrech ter Pardoen had hunne schelmerij ontdekt en achtervolgde hen. De kerels namen ijlings de vlucht, doch dank aan de hulp van twee burgers, vielen zij weldra in handen en werden aan de policie overge leverd. De kerels loochenden eerst, maar moesten eindigen met bekentenissen te doen. De straatschenders, snotjongens van 19 tot 20 jaar, zekere Goossens, Ducaju an Van Soen, zullen er niet goed koop van afkomen. De veldwachters van heel de pro vincie Oost-Vlaanderen zullen den 18 Juli, dag van het bezoek des Konings, allen te Gent vergaderd zijn. M. de volks vertegenwoordiger Maenhaut zal her. dien dag een vaandel ten geschenke geven. Het spoorwegbestuur heeft aanzeg ging ontvangen van het aanstaande be zoek eener groep van 2200 Engelschen. Zij vertrekken uit Londen ten 6 ure des avonds en komen naar Brussel, gedeelte lijk langs Calais en gedeeltelijk langs Oostende. Des morgends rond 5 ure. zul len zij allen te Brussel zijn. Rond 8 1/2 ure reizen zij in drie bijzondere treinen, ieder van ruim 700 man, naar Luik. Rond 6 ure verlaten zij de tentoonstelling, om des anderdags, rond 5 ure des morgends weer te Londen aan te komen. Eene ple zierreis is dat juist niet. De thans verbeterde baan van Brussel naar Gembloers, wordt meer dan ooit het renperk van automobiel-, velo- en motocycletterijders. Dit maakt dat het verkeer er ze*r druk, en, de passie van hard te rijden in aan merking nemende, ook zeer gevaarlijk is. Donderdag kwam een automobiel van Brussel, en drie motorijders in tegenover gestelde richting komende, ontmoetten elkander aan den omdraai van de kerk van Overijssche. Daar botste heel die rommel op elkan der en het mag een mirakel heeten, dat enkel de machienen ir. gruis vlogen en de menschen er zoo goed als heelhuids af kwamen. De toenemende diefstallen op den buiten bewijzen dat het dringend noodig is, een einde te stellen aan het talmen met de hervorming der buitenpolicie. Zaterdag nacht werd er te Linth bin nengebroken bij den winkelier Vande- raudera.die naar beneden kwam geloopen en vier kerels de vlucht zag nemen, hun nen buit in winkelwaar meêvoerend. Onderweg kwamen die dieven den veldwachter tegen, die op ronde was en hun den weg wilde versperren. Een der kerels loste nu een revolverschot, dat den ongelukkigen champetter in volle gelaat trof, zoodat hij als een steen neêrviel. De kogel is echter op het kaaksbeen afge schampt en nabij het oor uitgekomen, zoodat de wonde niet levensgevaarlijk is. Het parket is Zaterdag namiddag te Linth geweest, om een onderzoek in te stellen. De dieven zijn kunnen ontsnnappen. Onze lezers herinneren zich nog de gruwelijke misdaad, gepleegd te Heerne, waar over eenige maanden de kinderen Bauwens, geholpen door hunne moeder, den vader in zijnen slaap vermoordden en het lijk op eene kar naar Galmaarden brachten, om het op den spoorweg in stukken te laten rijden. Vier der moordenaars werden aange houden en, indien de onderzoeksrechter ook de moeder niet deed opsluiten, dan was het, omdat zij hare pasgeboren twee lingen te verzorgen had... Sedert de dood des vaders ziet de hoeve er erbarmelijk uit. Het vee wordt niet meer verzorgd, alle3 is vuil en vervallen, de schuur stort in puin en er heerscht de volslagenste wanorde. Kortom, de ellende drukt op wat er van dit ontaard huisgezin nog overblijft, en dat reeds, om te kunnen leven, het beste der twee paarden heeft moeten verkoopen. De dochters doen wat en loopen waar zij willen, miskennen het gezag der moeder, slaan haar, blijven des nachts uit en levan als wilden. Karel-Louis, de oudste der zonen, de artillerist, die den eigenlijken moord pleegde, heeft dat alles in zijne gevange niscel vernomen. Hij weet nu dat de ondergang nadert en begrijpt hoe noodig de strengheid des vaders was, die hen zoo verbitterde. Maar het is te laat. Hij heeft reeds meer maals zijne vrijlating onder borg gevraagd om orde in de zaken te gaan stellen on- noodig te zeggen wat antwoord hij krijgt op deze vermetele vraag. Men verwacht dat zijne zaak in Juli voor den krijgsraad zal worden opgeroepen. o Twee der nog 't huis wonende kinde ren zijn verleden week nog de slachtoffers van een ongeluk geweest. Cyrille, een jongen van 12 jaar en zijne i8jarige zuster reden met het eenige paard dat hun nog overbleef, om veevoeder. Onderweg ging het beest op den loop en voorthollende, wilde het met de kar eene hoogte opklimmen. De kar viel om op de inzittenden, en men vond Cyrille met zware wonden aan het hoofd en in wendige wonden en Josefien met gebro ken voet en heel het lichaam gekneusd langs den weg liggen. Beiden zijn bedlegerig. Etoile. BOOM.— Werkitaking. Woe lingen. Maandag namiddag, bij den afloop eener meeting te Rumpst, had er eene samenscholing plaats van mannen en vrouwen in de Visscherstraat. Gezien het bevel van den burgemeester alle samenscholingen van meer dan vijf per sonen verbiedende, werd de groep ver- zoi ht uiteen te gaan. Twee gendarmen waren daar van dienst, en daar de menigte weigerde te gehoorzamen, nam een der twee zijn zak boekje, om de namen op te nemen der personen die hij in overtreding vond. Terwijl hij schreef, wierp zich de menigte echter op hem, sloeg en stampte, trok hem met geweld het geweer van den schouder en eenige heethoofden vluchten weg, geweer en koolbak meenemende. Daarop sprong de tweede gendarm onmiddellijk zijnen gezel ter hulp, doch hem ook werd het geweer ontrukt. Daarop waa de verdediger der orde verplicht twee revolverschoten in de lucht te lossen. Dinsdag morgend sprak een dagblad reeds van schoten op de werkstakers gelost en van verschillige gekwetsten. Daar is volstrekt geen schijn of gedacht van. Er zijn geene gekwetsten, tenzij de twee gendarmen, die erg zijn mishandeld en waarvan de eene maar slecht gesteld is. 't Is maar nadat beide gendarmen door de oproerige menigte ontwapend waren, dat er twee revolverschoten in de lucht zijn gelost. Het parket is, iu gevolge dien opstand tegen de openbare macht, maandagavond te Rumpst aangenomen en heeft doen overgaan tot de aanhouding van twee werklieden, de genaamde Constant Ver- ceycken en Emile Verspreeuwen. Beiden zijn Maandag nog naar Boom overgebracht en Dinsdag morgend naar Antwerpen overgevoerd. Ook te Terhagen hadden Maandag avond eenige wanordelijkheden plaats. Eene groote samenscholling had zich ge vormd en de gendarmen waren verplicr.t deze uit elkander te jagen. Er werd met steenen naar de gendarmen geworpen. Later werd eene ruit uitgeworpen bij M. Camille Van Bulck, burgemeester, en in het lokaal van Mad. Wed. De Bruyn. Mad. Van Bulck, die juist in den gang was, kreeg den steen op het hoofd en werd gekwetst. Een dier steenwerpers, een genaamde VinckLeon, is insgelijks aangehouden en ter beschikking van M. den procureur des konings gesteld. Maandag morgend hebben eenige werk stakers van Terhagen zich begeven naar de fabrieken, gelegen op Boom tegen Eyckerveld grensscheiding van Boom en Terhagen, ten einde er de aan den arbeid zijnde werklieden ook tot staking te bren gen. Er werd zelfs, naar hei schijnt, geweld gebruikt, eeno kleine vechtpartij ontstond en verslag werd er over geseind naar het parket van Antwerpen, welk bevel gaf de aanleiders voor aanslag op de vrijheid van den arbeid in hechtenis te Ingevolge dit bevel werden Dijnsdag morgend, door den heer policiecommis- nris van Boom en de gendarmen, in hunne woningen aangehouden de ge naamde Storms Leon en Denutte Frans, beiden wonende op Boom en Vi nek Frans, van Terhagen. Alle drie zijn getrouwd, en 't was droef om zien hoe vrouwen en kinderen bij het wegvoeren hunner mans en vaders, hui lend en schreeuwend de rijtuigen achterna liepen. In eene meeting Maandag in Het Volkshuis te Rumpst gehouden, hebben de tegenwoordig zijnde werklieden eenen poll gevormd en met overgroote meerder heid besloten de werkstaking voort te zetten. Niettemin was er Dijnsdag mor gend eene lichte herneming van 't werk te bestatigen. Te Rumpst bij de familie Tobback gingen Maandag 10 en Dijnsdag nog 4 steenmakersploegen aan den arbeid, bij M. Van Monfort hernamen twee ploegen het werk. Ook te Terhagen hebben twee ploegen, bij M. Constant Dewit, het werk h< rvat. Benevens dit, zijn op verschillige fabrie ken eenige inzetters begonnen met het vullen der ovens. Niettemin blijft de toe stand over het algemeen niet goed. - De Oude Major, die het weder in Mei daaromtrent met juistheid voor spelde, verzekert ons dat wij gedurende de maand Juni goed, warm weder zullen hebben, nu en dan afgewisseld door regenvlagen en onweders. Ziehier zijne voorspelling van 1 tot 10 schoon en warm met hier en daar onweder van x 1 tot 18 verkoeling en overtrokken lucht; van 19 tot 25 regenvlagen met stortbuien en onweders van 26 tot 3o schoon, zeer warm, met onweders. Ongeval met een automobiel te Mechelen. Maar al te dikwijls klaagt mar. over de verbazende snelheid met dewelke de automobielenrijders dooi de stad vliegen. Van die gegronde klachten wordt er door de belanghebbende ge- ne rekening gehouden en een van hen heeft dan ook verleden nacht zijne onvoorzich tigheid duur moeten bekoopen. Rond half een kwam een automobiel bliksem snel door de Leopoldstraat gereden. Juist over de statie keerde eensklaps het rijtuig rechts, vóór dat het de straat uit was en botste met een schrikkelijk geweld tegen den muur van het Hotel de l'Europe. Een hevig gekraak gevolgd van eene ont ploffing ontstond. De twee voorwielen braken en M, en Mevr. de L. werden met twee leden hunner familie op de steenen geworpen. M. H. Klonten, houder van het Hótel de l'Europe p wekte onmid dellijk gansch zijn personeel en de vier gekwetsten werden opgenomen en in het hotel gedragen, waar men hen de beste verzorgingen toediende. M. Peeters, ge neesheer, werd spoedig ontboden en be- statigde den ergen toestand der gekwet sten, die aan het hoofd, aan de armen en aan de schouder» gewend waren. De beste hulpmiddelen werden hun toege diend en wij vernemen dat hun toestand thans eenigzins is verbeterd. Eene ware hulde komt toe aan M. Klonten die zich gedurende den nacht op zulke mensch- lievende wijze wist te onderscheiden. Dat de bescherming der vogelen in de gemeenteschool van Nevele hare ware toepassing vindt, bewijst wel het volgen de feit In de hoogste en middelste klas zijn twee paar roodstaartjes druk bezig met hun nestje te bouwen. De lieve diert jes vliegen onbeschroomd gedurende speeluren en lessen boven de hoofden van meesters en leerlingen de klassen in en uit. Eene bedevaart van Rechheim stak de trambaan van Lanaeken-Maaseik over, toen een trein er dwars doorreed. Eene vrouw, in zwaren rouw gekleed, die van de processie deelmaakte raakte onder de locomotief en werd, onder de oogen van hare dochter en andere reisgenooten in stukken gereden. Eene jonge vrouw heeft zich te Charleroi Maandag avond met haar kind in de Samber willen verdrinken. Zij wer den er door eenen mijnwerkar uitgehaald. De vrouw verklaarde zich te willen doo- den, omdat zij, ongetrouwd zijnde, sedert de geboorte van haar kind werd miszien door hare bloedverwanten. Uit Charleroi komt het bericht dat de glasblazers Zaterdag besloten hebben terug aan den arbeid te gaan, aan de voor waarden gesteld door de patroons. Er zullen geene slachtoffers gemaakt worden. Een man van Haine-Saint-Paul heeft in een aanval van jalouzie, zijne vrouw met een houweel op het hoofd ge slagen. Daarna heeft hij zichzelven met een scheermes eene snee in den hals toe gebracht. De toestand van beiden is zeer gevaarlijk. De gravin van Vlaanderen was maandag morgend met een expresstrein uit de Noordstatie naar Luik vertrokken, om de tentoonstelling te bezoeken. Deze trein is ontspoord in de nabijheid van Waremme. 6 rijtuigen zijn buiten de baan geloo pen, doch ongevallen deden zich niet voor. Insteê van vóór 12 ure te Luik aan te komen, is H. K. H. daar eerst om 3 ure aangekomen. In eene herberg tc Bois-de-Breux (Luik) rakten drie mannen in twist. Een der drie werd zoo woedend, dat hij den genaamden F. N. eenen dolksteek in 't hoofd toebracht, waaraan de getroffene korts nadien overleed. De twee anderen zijn aangehouden. Te Landscauter hoorden eenige per sonen in een korenveld kindergeschrei. Zij gingen zien en vonden een jong meisje bezig met haar pas geboren kind te wur gen. om het vervolgens daar te begraven. Het wichf was reeds dood. De moorde nares is aangehouden. Het lijkje had aan den hals schrammen van nagels en sporen van verwurging. Over verschillige plaatsen in Neder land heeft een zwaar onweer gewoed. Te Maastricht sloeg de bliksem in de kapel van de R. K. begraafplaats. De kap van de kapel brandde geheel af. Te Eindhoven worden vier vrouwen, onder een boom staande, door den blik sem tegen den grond geslagen. Eene was dood, de anderen kwamen met den schrik vrij. Tusschen Bentheim en Nordhorn heeft een hevige boschbrand gewoed. Ongeveer 200 morgen zijn afgebrand. Te Durlach, in Baden, is vrijdag avond om half elf een ernstig spoorweg ongeluk gebeurd. In de nabijheid van dte statie, waar reeds in 1870 op dezelfde plaats een groot spoorwegongeluk is voor gekomen, liep een goederentrein in de flank van een personentrein uit Pforz heim. Twee reizigers kregen ernstige won den. Een stoker werd gedood, een andere stoker zwaar en een conducteur licht ge kwetst. Onder de reizigers ontstond eene paniek. Twintig rijtuigen werden uit het spoor geworpen en voor een deel zwaar gehavend. Er zijn troepen heen, om den wrakhoop op te ruimen. Het ongeluk is te wijten aan den ma chinist van den goederentrein, die niet lette op het onveilige signaal en doorreed. De schuldige is gevangen genomen. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 8, 9 en 10 Juni igo5. TARBOT de kil. fr. i,5o TARUOTTIHI8 i,oo, 2,5o HEILBOT fr. 1,25 Kabeljauw, fr. 0,70 Griet fr. 0,70, 1,00, 2,00 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 Pladijs't stuk fr. 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, a,5o tot 3,00 Rougets fr. i,5o 2.00 tot 2,5o HollandscheSchelvisch.grooten fr.i,5o Makreelen 'tstuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4>°° Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring 0,10 i vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,5o Melkers Haring 0,20 Tongen, groote, midden en klein soort. Nieuwe Schotsche superior Haring.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2