Een pastoorsantwoord. EEN KM A MD Kit. Onweêr. AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. /.EEVISCH HANDEL II. Arys-üe Pae\>e. Hopmarkt. Openbare verkooping. Een pastoor, voorzitter van een lijf- rentmaatschappij,heeft aan den Patriots het volgende antwoord gezonden op de aanvallen door M. Buyl, in de Kamer zitting van Vrijdag, gericht tegen de priesters die zich bemoeien met de ouder domspensioenen en lijfrentkassen Het is mij onmogelijk zonder een verontwaardigd verzet de woorden te laten voorbijgaan welke M. Buyl Vrijdag in de Kamer heeft uitgesproken. Volgens het Beknopt Verslag (zitting van 2 Juni, bladz. 657) Z0M hij gezegd hebben Aangaande de ouderdomspensioenen zal ik doen opmerken dat de inneming der geestelijkheid in de toekenning dezer pensioenen van dag tot dag stoutmoediger wordt. Te Wetteren heeft het schepenen college een plakkaat doen aanplakken waarin aan de werklieden werd gezegd dat zij, om het pensioen te bekomen, zich tot de geestelijkheid moeten wenden. Verder voegt hij erbij Merk wel op dat dit stelsel in l ijna alle dorpen in gebruik is. Maar, wie zou er zich dan op het dorp met de ouderdomspensioenen en met de lijfrentkassen bemoeien, indien de pastoor het niet deed Bij wien ontmoet men deze christelijk en onbaatzuchtige liefde, die maakt dat men zich aan 't hoofd stelt van eene beweging voor het algemeen welzijn der samenleving In het dorp zijn de onderwijzer en de pastoor gewoon lijk de eenige personen die studiën ge daan hebben. De onderwijzers zijn christen of zij zijn het niet. Als zij het niet zijn bezitten zij de kostelooze liefde niet M. Buyl neme 't niet kwalijk want de kostelooze liefde is uitsluitend christen. Die onderwijzers dan die zoo goed betaald worden door de catholieke regeering, denken aan niets anders dan die goede melkkoe, die «regee ring heet, te bestrijden, van de welwil lendheid der gemeenteraden gebruik te maken om verlofdagen en verlengingen der vakanciën te bekomen. De maatschap pelijke werken, de werkerspensioenen zijn de minste der bekommeringen van die schoolmeesters naar het hart van M. Buyl. De christene onderwijzer houdt zich. te zamen met den pastoor, bezig met de maatschappelijke werken, doch alleen zal hij niets doen, omdat vooreerst de tijd hem ontbreekt, aangezien hij zijnen plicht gewetensvol vervult en, vervolgens, omdat hij zou vallen onder den spot der lieden gelijk M. Buyl. Het is dus noodig dat, wel te verstaan op den buiten, de geeste lijkheid zich met de maatschappelijke werken bemoeie. Zonder de geestelijkheid zou men niet overal die bloeiende lijf- rentmaatschappijen zien, zelfs in de dorpen van ons arm Luxemburg. Maar dat M. Buyl wel wete dat de geestelijk heid daar niets anders in vindt dan eene vermeerdering van werk en dat zij daar voor geene andere belooning verwacht dan de voldoening het goede gedaan te hebben. Zou M. Buyl nog zijne candidatuur stellen in de kiezingen, zou hij nog zijn verstand doen bewonderen, dat zoo vol is van denkbeelden met alle sausen toebe reid doktrinaire, tradikale en socialisti sche indien er de 4,000 ballekens niet aan vast waren Ik wacht op het ant woord. Een Pastoor, Voorzitter eener lijfrentkas. Het laatste tijdstip dat de zonnevlekken hun maximum bereikten was het jaar 1893 en het laatste minimum was in 1901. Het moet ons dus niet verwonderen dat, na sedert 1900 bijna geen zomer meer gehad hebben, wij nu eene periode van warme jaren zijn ingetreden die ons na 1904 voor 1905 en 1906 nog wat zweet beloven af te tappen. Een standbeeld. Uit alle hoeken des lands waren socialisten saamgestroomd om de onthulling bij te wonen van het standbeeld, opgericht te Frameries aan Alfred Defuisscaux. Defuisseaux was een slachtoffer der klassenjusticie. Hij was vroeger advocaat, maar hij werd te Bergen veroordeeld en van de lijst der balie geschrapt, voor om- kooperij van getuigen en toen werd hij socialist. Men weet welke rol hij in de roode par" tij speelde. Hij trok, om de straf der veroordeeling te ontgaan, de grenzen over, toen in 1886, door zijne aanhitsingen de onlusten ont stonden, die moord en brand voor gevolg hadden. Als men voor zulke heldendaden een standbeeld verdiend, dan kennen wij er hier te Aalst aan wien later ook deze eer te beurt kan vallen. IN VOORUIT van Gent zijn de Aalstersche roode leeperikken aan 't roe ren om hier werkstaking te doen ontstaan onder de metsers en katoenbewerkers. Of men luisteren zal weten wij niet, maar wat wij weten 't is dat de opstokers geen ander doel beoogen dan hunnen winkel te doen draaien die in zijnen draai erg verflauwd is.... Algemeen bakkerijcongres te Luik. In een vorig nummer hadden wij reeds de gelegenheid le handelen over dit con gres dat onder de bescherming der regee ring den 18, 19 en 20 Juni te Luik wordt gehouden. In het landelijk congres zal gehandeld worden i° over den algemeenen toestand van het bakkersbedrijf in België 20 over de toepassing der mekanieken in de bak kerij 3° over de nieuwe wet op de werk ongevallen 40 over de inrichting van het vak onderwijs 50 over de onderlinge brand- en levtnsverzekering. Op (ie dagorde van het internationaal congres zijn de volgende punten inge schreven Engeland, wat de vereeniging er heeft gedaan voor het vak'; Nederland de coöperatie en hare gevolgen Fran krijk, de broodtaks Spanje de gemeente lijke bakkerijen, enz. Van dit alles zal een zeer volledig ver slag gemaakt worden, waarvan al de con gresledeneen exemplaar ontvangen zullen. De algemeene schrijver van dit congres is M. Gustaaf Dhont, bestuurder van het vakblad De Bakkerij, te Brugge. Wat zou daar achter zitten De Gentsche Volksbank heeft hare leden bij een geroepen verleden Maandag, om te beslissen over de ontbinding der maat schappij. Dit nieuws wekt niet weinig verbazing bij talrijke cliënten dezer credietmaat- schappij, al te maal kleine burgers die, steunende op den laalsten bilan, in den waan verkeerden dat de maatschappij in allerbloeiendsten toestand verkeerde. De bank telt i523 leden, allen kleine burgers. De voorzitter is M. Mechelynck, liberaal volksvertegenwoordiger van Gent. Warme zomer». Tot hier toe heeft het jaar 1905 ons niets gegeven dan wat men schoone dagen mag noemen en heeft voor dat deze regelen geschreven worden, dan nog geen teeken van leven gegeven, dan is de tijd toch daar om le vend te worden. Op hoop mogen wij toch altijd leven en daar, terwijl ik dit neer schrijf, de zoo zeer gevreesde rosse maan zich geweerdigd heeft ons voor elf maan den vaarwel te zeggen, zoo zullen wij de volgende al maar begroeten met het toe lachend gedacht dat zij ons betere dagen zal gunnen. Nu als wij tot heden over het jaarge tijde hebben te klagen gehad en het ons niet toeliet den winterfrak aan den kap stok te hangen, dan mogen wij er ons toch aan verwachten kortelings te mogen klagen dat wij 't in de hemdsmouwen nog te warm zullen hebben. Inderdaad, verleden zomer ging een parijzer dagbladschrijver, die fel door de hitte geplaagd was, den gunstig gekende sterrekundige Camille Flammarion on dervragen over de voor hem vermoede lijke oorzaken der stikkende luchtgestel tenis. Een dezer oorzaken en deze waaraan de geleerde deskundige de meeste belang rijkheid toekende, was de invloed der vlekken die op de zon voorkomen. Het is tegenwoordig wetenschappelijk bewezen dat deze vlekken voortkomen uit het ontstaan van gaz-uitwerpende kraters op de oppervlakte der zon en die eene onberekenbare hoeveelheid hydro- geengaz uitwerpen. De studiën die sedert eenige jaren des- aangaande gedaan werden hebben toege laten vast te stellen, dat er een nauw ver band bestaat tusschen die vlekken en de weerverachijnselen op den aardbodem. De vlekken der zon verminderen of nemen in uitgebreidheid toe volgens een afwisselend maar regelmatig wederkee rend stelsel dat nog niet geheel is uitge legd maar tot wetenschappelijk erkend en vastgesteld is en dat alle elf jaren zijne omwenteling volbrengt. AALST. Het onweder dat maandag 11. over onze streek heeft gewoed, veroor zaakte hit ren daar schade. Rond 1 1/2 uren werden hier twee geweldige donder slagen gehoord. De weerlicht en de slag waren op 't zelfde oogenblik zonder de minste tusschenpoos. Idereen vroeg zich beangstigd af waar mag de bliksem geval len zijn, zullen wij van geen malheuren hooren Weldra vernam n\en dat hij was binnengediongen langs de voordeur bij M. Joseph Van Mespelgem, pastei- en broodbakker, Lange Zoutstiaat. De elec- rieke bel en waaier der deur werden licht beschadigd. De bliksem verliet het huis langs het dak. Ook zou de bliksem geval len zijn cp 't huis bewoond door M* W* Van Eyck en Kinderen, Keizerlijke Plaats, zonder merkelijke si hade te veroorzaken. Het onweder heerschte het hevigst langs Dendermonde, Lebbeke, Moerzeke, Baes- rode enz. Het regende en hagelde er geweldig en er is groote schade veroor zaakt aan de veldvruchten en vooral aan de aardappels, waarvan het loof letterlijk is afgekapt zoo verzekerde ons een oog getuige. Het is niet één onweer, maar eene onaf gebroken reeks onweeren, die over ons land woedt en nu hier, dan daar schade en ongelukken aanricht. Te Ledeberg sloeg de bliksem in de woning van den deurwaarder, M. Cous- sement, trof de dienstmeid, die zich naast hare meesteres bevond, en verliet het huis langs een venster, dat vernield werd. De meid en Mev. Coussement werden slechts bedwelmd. Eene hoeve is, wegens het inslaan van den bliksem, bijna volkomen door brand vernield. De streek van Iseghem, Roeselaere en Rumbeke is zwaar geteisterd geworden de te velde staande vruchten en gewassen zijn gansch vernield en op verschillende plaatsen bemerkt men boomen, door den bliksem ontworteld gespleten of afgebro ken. Te Ieperen zouden eene vrouw en drie kinderen door den bliksem gedood zijn. Te Gent werd veel schade aangericht en eene 46jarige vrouw werd aan den arm lam geslagen door den bliksem. Ook in 't Walenland heeft het nog al erg gespookt. Men verhaalt het volgende uit Verviers Een jonge koopman in gevogelte wandelde Zondag morgend, ofschoon de lucht met onweer dreigde, in het open veld in eenen weg, die met doorn- draad wa; afgesloten. Eensklaps zon der dat het een druppel regende, klonk een vervaarlijke donderslag. De wande laar draaide als een top rond en viel dood neer.Zijne kleeren waren van het lichaam- gescheurd. De bliksem was hem in den nek gevallen en had de ruggegraat ge volgd, op de huid eene blauwachtige streep latend. Over het onweer dat verleden weck te Gheel en omtrek woedde, lezen wij in het Nieuwsblad van Gheel, dat daar de bliksem op meer dan zeventig plaatsen is gevallen. Ziehier bijzonderheden over het dooden eener vrouw te Holven Daar stond de landbouwer Jan Gilis tijdens het onweer buiten, vóór zijn huis. Op eens klonk een vreeselijke donderslag, en Gilis zag een handvol strooi van den nok van het dak vliegen. Op hetzelfde oogenblik stond geheel het dak in vuur. Gilis sprong binnen, en zijne vrouw kwam hem te gemoet geloopen, schreeuwende onze Colet is dood Dan viel zij in bezwijming. De dochter Colet, 25 jaar oud, is gehuwd met Alfons Mannaerts, die werkzaam is in de tentoonstelling van Luik, maar woont nog bij hare ouders in. Zij zat, toen de bliksem haar trol, op hare kamer niet haar kind op den schoot; het kind bleef ongedeerd. Zij werd be wusteloos, even als hare moeder, naar een naburig huis gebracht. Dan sneden de overige huisgenooten het vee los in den stal en dreven het buiten. Dit was alles wat er van den inboedel der aanzien lijke boerderij kon gered worden. Nog bleef een schaap in de vlammen, en eene koei kreeg zulke erge wonden, dat zij is moeten afgemaakt worden. Men berichtte Alfons Mannaerts per telegram het ongeluk. Daags nadien kwam hij hier aan. Toen was zijne vrouw dood zij was ten 3 ure 's nachts in ijse- lijke pijnen gestorven. De droefheid van den ongelukkigen echtgenoot was hartver scheurend. Ziehier nog eenige ongelukken, door den bliksem op verschillige punten des lands veroorzaakt Te Dottenys viel de bliksem op eene kleine woning, en veroorzaakte brand' wonden aan eene vrouw, terwijl zij aan haren wasch arbeidde. Te Gontrode werd een herbergier in zijn veld door den bliksem doodgeslagen. Te Reckem werd een kind, dat a een venster speelde, door den bliks< neergeslagen. Te Oost-Roosebeke werd eene hoeve in brand gestoken en vernield, met uitzon dering van het vee. Ook in de Polders heeft het onweer zijr.e woede gebotvierd. Bij de onweersbui van den eersten Sinksendag is te Oud-Lillo de genaamde Eysackers, een braaf oppassend werkman, getrouwd en vader van drie kinderen, in zijne woning doodgebliksemd. 40 Un jour d'été fantaisie Creemboter. Markt van Woensdag 14 Juni 1905. 75 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,75 tot 0,00 per kil. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Markt, op Donderdag i5 Juni 1905,0m 8 l/a ure 's avonds, door de Koninklijke Harmonie •nder het bestuur van Mr R. Lenssens. i° Marche de Concert, Ruelle. 20 Maritana, ouverture, Wallace. 3° Fantaisie sur l'op. Samson et Dalilaa Sl Saëns. Norwège, grande Wilmers. 5° L'hirondelle. bluette pour flüte, so liste Mr A. Breynaerts, Gobbaerts. AALST. Merkt van kiekens en gevogelte. Naar men ons verzekert, zouden de poeleniers besloten hebben allen naar de Zalerdagsche Merkt onzer Stad terug te keeren. Geldbeugel gevonden. Een geldbeugel houdende eene som gelds is Zaterdag ter Vl?eschmerkt gevonden ge worden en berust ten Bureele van Politie alhier, alwaar de belanghebbende hem kan terugbekomen. Aanslag tegen de zeden. Pro cesverbaal is door onze Stedelijke Politie opgesteld tegen Van Nuffel Petrus, bede laar, bijgenaamd Floere Pie overtuigd van aanslag tegen de openbare zeden ten opzichte van minderjarigen, gepleegd in de wijk Osbroeck. Een soldaat van het treinregiment, die le Oudenaarde zijn meisje voorstelde, met hem naar het buitenland te vertrek ken en op die vraag een weigerend ant woord kreeg,heeft haar vijf revolverkogels in het lichaam geschoten. Zij is niet dood, maar hare wonden zijn gevaarlijk. De plichtige heeft de vlucht genomen. Het slachtoffer is het meisje Van Malsackel 18 jaar oud. De diensttijd van den sol daat was uit en de jongelieden zouden binnen kort irouwen. Het meisje Van Malsacke had 200 fr. aan haren verloofde gegeven, om den huisraad te koopen. In plaats van dat te doen, had de soldaat bijgeteekend voor twee jaar en wellicht het geld verteerd. Heden was hij in ver lof gekomen en had zijne verloofde ont moet. Deze hoorende dat hij bijgeteekend had. wilde haar geld terug hebben. Een twist is ontstaan en De Cocker, wordend geworden zijnde, heeft geschoten. Op 3o September zal in de gothische al van het stadhuis te Brussel, een groot banket plaats hebben, om de eerste zitting van het voorloopig gouvernement te herdenken, die gehouden werd op 3o September i83o. Het is op dit feest, dat de koninklijke familie zal uitgenoo- digd worden. De wedstrijd voor Belgische kweek- paarden te Brussel, had groote beweging gelokt naar de hal van het Verjarir.gs- park. De bekroonden zijn meestal kwee kers uit de Waalsche en Waalsch Bra- ban'.sche streken Eenigen zijn er ook uit West-Vlaanderen en Limburg. Het was minister van der Bruggen die, in afwe zigheid des konings de overwinnaars hunne premiën sommen van 100 lot 1000 fr. overhandigde. Behalve talrijke Duitschc kooplieden waren daar afge vaardigden uit Croatië, uit Elzas-Lotha- ringen, de secretaris van het Amerikaan- sche stub boor, de bestuurder der stoeterij van Darmstadt, talrijke Franschen, enz. Om te bewijzen hoezeer onze paarden rassen in het buitenland gezocht worden, zij gemeld, dat in het Duitsche keizerrijk meer dan 1200 B< lgische hengsten voor den kweekdier.st officieel zijn aangeduid. Ook zijn de prijzen voortdurend opklim mend. Vrijdag avond zijn te Brussel vijf aanhoud;ngen gedaan, die betrekking heb ben met de koffrefort diefstallen ten na- deele van M. Vandeuhcuvel en den wis selagent Schaffer gepleegd men weet dat bij den eerste i5,ooo fr. en bij den tweede 10,000 fr. werden gestolen. Bij de ouders van een der aangehoudenen, die te Erbs- Querbs wonen, werd vrijdag eene huis zoeking gedaan deze leverde geen uit slag op, doch het schijnt dat de zoon een uur vóór de magistraten 't huis gekomen was en eenige minuten later met een pak was vertrokken. Aan het festival vang Juli teBrussel nemen 38o muziek- en zangmaatschap pijen deel. Deze tellen te samen ongeveer i5,ooo uitvoerders. Bij het opvullen van eenen ballon te Sint-Joost-ten-Noode is de luchtreiziger Leroy bijna versticht door 't ontsnapte gaz, langs een lek, dat in den ballon ont staan was. Het heeft de dokters veel moeite gekost, om hem het bewustzijn terug te geven. Te Ger.t schijnt eene werkstaking in de katoennijverheid op het punt san uit te bersten. De werklieden, aangehitst door de socialistische syndicaten, vragen de tusschevkomst van den burgemeester, om verhooging van loon te vragen, daar zij zelf die niet bekomen, zelfs onder bedrei ging van werkstaking. De burgemeester heeft beloofd tusschen te komen om eene samenkomst te bewer ken tusschen het syndicaat der palroons en eenige afgeveenligde werklieden van elke fabriek of de secretarissen der vak bonden. De midden federatie der textielwerkers is vijandig aan de staking. Daar de beweging uitsluitend sociali stisch is, vragen de burgers zich af uf het niet hun hoofddoel is, beweging uit te lokken tegen den 18e", dag waarop da na tionale feesten gevierd worden, opgeluis terd met de tegenwoordigheid des ko nings. Er wordt gezegd dat men op het spoor is van den dader, die over eenige jaren het kruisbeeld te Bergenkruis zou in brand gestoken hebben. Kostbare twistbeslechting.--Don- derdag avond wilde de genaamde J. Michielsen, in de Deurnestraat te Ant werpen, een gevecht slechten dat tusschen zijnen gast en eenen onbekende aan gang was. Hij werd toen door twee vrienden van dezen laatste aangevallen en toen deze verdwenen waren, bestatigde Mi chielsen eerst, tot zijne niet geringe ver bazing, dat zijn geldbeugel met 2900 fr. verdwenen was. De policic, die van deze zaak verwittigd is, zoekt de drie kerels op. Men weet dat de gravin van Vlaan deren dezer dagen "t onaangenaam avon tuur had, op den spoorweg vertraging te ontmoeten en dus te laat op hare bestem ming aan te komen. De koning heeft die gevallen ook al eens gehad, niet zoo erg als de gravin van Vlaanderen. Maar eens toch maakte hij hierover opmerkingen aan den inge nieur, die de leiding van den trein had. 't Is de mist, sire, zegde de inge nieur. Wat moet men dan in Engeland doen wedervoer de koning. Een statieoverste had het echter gevon den om alle opmerkingen van den koning weg te cijferen. Wanneer een trein, waar op de koning zich bevond, in vertraging was, zette hij een leer aan de statieklok en draaide de wijzers op het reglementaire uur. Eens dat de trein een halve minuut te vroeg binnenreed, betrapte de koning hem aan dia zonderlinge operatie. Z. M. zegde niets, maar pinkte en lachte met den slimmen chef. Men zal zich het ongeluk herinne ren met den Duiischen militairen lucht ballon, die over een paar jaren te Zwijn- dreoht, nabij Antwerpen, door een hevig orkaan uit den koers gedreven, in zulke dramatische omstandigheden neêrkwatn, dat een der officieren-luchtreizigers het leven er bij inschooi. Een dergelijk drama gebeurde zaterdag bijna te Verviers. Ter wijl een hevig onweêr woedde, bemerktt men boven de stad, op eene hoogte van omtrent 400 meters, een luchtballon, dij van links naar rechts werd geslingerd, en ten slotte met vervaarlijke snelheid neêr- daalde in de weide van Mont-Dison. He. is een wonder dat er geene ongelukken, gebeurd zijn. De luchtbal was bemand door twee Duitsche officieren van 't kamp- van Elsenborn, die gestegen waren om proefnemingen te doen. Zij hebben dei huid van den ballon moeten opensnijden, om de daling te bevorderen, en niet op de huizen der stad neêr te komen. Drie personen kwamen teMontigny sur Sambre in eene herberg, waar zij weigerdrn hun verteer te betalen. Eer andere verbruiker, die de verdediging van de herbergierster op nam bracht eenen der drie, zekeren Hens, eenen messteek in de keel toe. welke waarschijnlijk de dood van den getroffene zal veroorzaken, Daze is getrouwd en vader van twee kin deren. Te Andoye is meer dan 3o hectarenj mastenbosch afgebrand. Heel de bevol-i king, de pastoor inbegrepen, was in de weer om de uitbreiding van den brand! tegen te gaan. De brand heeft gewoedj van 2 tot 5 uren 's namiddags. Te Virion werkte een metser aar het toppunt der 42 meters hooge schouw! van eene metaalfabriek. Een ander werkman was bezig op eenjj hoogte van 2ometersaan dezelfde schouw.] Door men weet niet welke oorzaak,' verloor de man, die op het hoogste punt arbeidde, het evenwicht en viel in de; ruimte en hij moet in het vallen den la-i ger staander, werkman instinctmatig bfl de kleeren hebben kunnen grijpen er meêsleepen. Dit vermoedt men, daar de andere werklieden, kort nadien, de twee onge lukkigen met verbrijzelde lidmaten op de binnenplaats der fabriek vonden liggen. Het ongeluk was gebeurd tijdens het rust-i uur der fabriekwerkers. De een was reedt dood, toen de dokter kwam. De andere stierf korts nadien. Beiden waren ge trouwd en huisvaders. Monsterbruiloft.— Te Sérignac heelt dezer dagen eene monsterbruiloft plaats gehad, ter gelegenheid van het huwelijk der dochter van den maire met den klerkj van den notaris. Er waren meer dan duizend genoodig-t den. Zij namen plaats op een veld, aait rustieke tafels, gevormd dgor loopgraven, in den grond. Twee karren met paarden: bespannen,,reden tusschen de tafels om ht t brood uit tc deelen. Talrijke vata app-1 wijn en veertien vaten wijn werden gedronken zeventien ossen, tallooze kal veren, schapen en pluimdieren werden, verorberd. De barden van de streek verleenden, hunne hulp. Het feestmaal duurde var, half drie tot zeven ure. De;i volgenden dag werd door de jong-i gehuwden een feestmaal gegeven voor de| armen. Na het feestmaal opende de bruidi het bal met den oudste bedelaar. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen 'voor i5 16 en 17 Juni igo5. TAItBOT de »/i kil. fr. i,5o TAItBOTTINS 1,00, 2,5o IIEILH<»T fr. i,25 Kabeljauw, fr. 0,70 Griet fr. 0,70, i,oo, 2,00 Tongen (koppel) fr. o,5o, 1,00, 2,00 Pladijs't stuk fr. 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,o0 Rougets fr. i,5o 2.00 tot 2,5o HollandscheSchelvisch.grooten fr.i,5o Makreelen 'tstuk fr. 0,60 0,80 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring 0,10 r vaatje Beste nieuwe Haring, fr. 2,!>o Melkers Haring 0,20 Tongen, groote, midden en klein soort. Nieuwe Schotsche superior Haring. Aalstcrhop 1904 beschikbaar fr. 145,00 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904,be schikbaar, fr. i35,oo de 5o kil. Markt vast. van 61 koopen allerbeste Hooigras, te Aalst (Tngel) en te Hofstade, op den Bocht, aan den Watermolen, in den B&kehnk, in de Keikemeersche.n, in het Denderland en op de Beekdijken. Op Maasdag 19 Juni igo5, om 2 uren stipt namiddag. Te beginnen aan den mecrsch van den heer Prosper Hendrickx, aan den Tragel, vervolgens op den Bocht aan de meer- schen van den heer Emiel Van den Bossche, enz. Door het ambt van Deurwaarder Jozef DE VOS, en onder het bestuur van Frans CRICK, Gemeentesecretaris van Hof- stade.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2