Van tak op tak. De nieuwe forten Priesterlijke benoemingen Allerhande nieuws. Holland. Merlilprijzen. Hopmarkt. AELST. MEUBELS MEERSSGHEN nL-rnu M. de Bethune heeft UHEGE.il, yan denheerMinister van IJzeren wegen den volgenden brief in datum van 19 Juni ontvangen 11 Als gevolg op uwen brief van 3o Maart laatst mij een brief overmakende van den Heer Burgemeester van Okegem, heb ik de eer Ued. kenbaar te maken dat de Post voortaan tot Okegem zal toekomen om 4 ure a6 's morgens van 1 April tot 3o Septembre hetgene zal toelaten van om 6 ure i5 in plaats van 7 ure 5 de eerste uitdeeling gedurende het zomer seizoen vast te stellen. In den Winter zal dit niet toepasselijk zijn omdat het op die vroege uur te don ker is voor het veilig vervoer der post- waardens. Dendermonde. Ten allen kante in 't Vlaamsche land komt men hevig op tegen de nieuwe forten die men voorstelt te bouwen. Rond de 200 millioen franks zouden zij verslinden, gansch nutteloos volgens ons want ze zijn er niet noodig om onze onafhankelijk te bewaren. Dat men de haven van Antwerpen uit breide, ze verbetere en er de grootste haven van Europa van make dat treden wij bij, omdat het in 't belang is van handel en nijverheid en voordeelig moet zijn aan onze gansche natie. En moeten de hedendaagsche forten verdwijnen wel dat men ze maar afbreke... De Antwer penaars zullen er niet vies om zijn Ze kunnen ons toch niet redden moest een onzer machtige naburen er toe besluiten België te veroveTen. Wat nog 't ergste van al is, en men betwiste het toch nirt, 't is dat de nieuwe forten niet te verdedigen zijn, zonder ver meerdering van 't getal soldaten, dus zon der de merkelijke verhooging van het contingent. Wij zijn altijd vijandig geweest aan alle verzwaring van militaire lasten en zijn het nog. Onzes dunkens zijn er talrijke nuttige werken uit te voeren tot meerderen bloei van Landbouw, Nijverheid en Koophan del en die met ongeduld verwacht worden. Dus geene verzwaring der militaire lasten, blijve onze leus "C^TD DP - - Op Woensdag 28 en AJ* Donderdag 29 Juni zal alhier de 75® verjaring van België's Onaf hankelijkheid plechtig gevierd worden. Woensdag 28 Juni Om 7 uren 's avonds Aankondiging der feestviering door 't klokgeluid en beiaardgespel. Hijschen der nationale vlag op den Vrij- boom en de parochiale kerk. Om 7 l/a uren Concert ter Dorpplaats. Donderdag 29 Juni, van 5 tot 8 uren 's morgbnds Beiaardgespel Om 9 uren Plechtige Hoogmis en Te Teum Om 10 uren Optocht rond de Dorp plaats en vaderlandsche betooging aan den Vrijboom Om 10 uren Uitvoering door de meisjes en jongens, leerlingen der ge meentescholen, van de vaderlandsche lie deren de Vlaamsche Leeuw en de Braban9onne, begeleid door de fanfaar- maatschappij der Gemeente Om ii uren Bedeeling van broo- den aan de armen der Gemeente Om 3 uren 's namiddags Optocht met het nationaal vaandel naar al de wijken der Gemeente Om 9 uren 's avonds Schitterende verlichting van den Vrijboom en van de huizen der Dorpplaats. I>e workstnklng der met- eer» is geëindigd. Donderdag is het werk hernomen geworden. Ziehier de voorwaarden i° uitvoering der onder nomen werken tegen het oude dagloon tot 1 September. Voor andere werken oud dagloon tot 1 Augustus. Verder aanneming van het voorstel van den heer Burgemeester Gheeraerdts, namelijk, vol- kornene vrijheid van, volgens bekwaam heid en verdiensten, het loon te betalen van 20 centiemen tot 35 centiemen per uur. Dat is maar uiterst rechtveerdig, waarom zouden de min bekwamen, de kroeten, zoo goed moeten betaald worden als de bekwame en neerstige werklieden Nauwelijks was de werkstaking ont staan of de blauwen en rooden waren aan 't werk om er de politiek in te mengen. 't Orgaantje van den rooden winkel der Saskaai kondigde Zondag 11. af M. De Blieck die op dit oogenblik nog al bouwwerken laat uitvoeren heeft aan zijn meestermetser verklaard dat hij den s opslag moet geven, zoo niet dat hij hem a zelf tien metsers zou nemen en den a opslag zelf betalen...a Wat bluf toch Vooruit van Maandag 11. voegde er bij dat hij twee Aalstersche Gemeenteraads leden kende die bereid zijn den opslag te betalen. Wij herhalen wat wij Donderdag 11. schreven 't Zal geene groote opoffering zijn die de twee liberale gemeenteraads leden zich zullen getroosten, er is ten hoogste nog een tiental dagen werk voor hen met 2 werklieden. Dus arme 20 franksken opoffering ten hoogste... uit politieke berekening... 't Is grof En wil men met zulke belache lijke streken zijn burgermeesterschap be werken De Aalstcnaars zullen het uitschuifelen PAPIERNIjyERHEID. Er be staan, naar 't schijnt, op de heele wereld 4000 papierfabrieken, die jaarlijks 980,000,000 kilos papier leveren. 3oo.ooo,000 kilos worden gebruikt door de üügbladen, 191,000,000 kilos door den boekhandel, 100,000,000 door den han del, 100,000,000 door den bestuurlijken dienst der regeeringeo, 93,000,000 door de nijverheid, 85,000,000 door de scho len de rest, 101,000,000 door de bijzon dere briefwisseling. Frankrijk verbruikt jaarlijks i35,000,000 kilos papier de dagbladen gebruiken omtrent 20.000,000. Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor op S. Paulus te Gent, de E. H. Lippens, leeraar te Ronsse Bestuurder van 't Gesticht van O. L. Vr. van Deinsbtke te Sottegem, den E. H. Nachtegaele, leeraar in St.-Jorisge- sticht te Gent Leeraar te Ronsse, den E. H. Van Durme, priester der laatste wijding. STERFGEVAL. De Eerw. Paters Benedictijnen der Abdij van Affli- gem komen een groot verlies te onder gaan door het afsterven van hunnen be minden medebroeder den Eerw. Dom Betulphus Joye, in den nog jeugdigen ouderdom van 38 jaren. AALST. Zaterdag 1 Juli, daags voor onzen eersten Kermisdag, zal er hier,op 't Esplanadeplein, een Kampstrijd voor Trekpaarden en Veulens plaatsgrijpen. Voor verdere inlichtingen zie program ma. Mijlbeke. TOMBOLA. - De compagnie Singer van Brussel heeft een prachtig naaimachien geschonken als bui tengewone prijs. Eene aantrekkelijkheid te meer voor dien schoonen tombola,die meer en meer bezoekers aanlokt. Verscheidene scboone en belangrijke prijzen werden in de laatste weken ge schonken. Wij zetten nogmaals al onze lezers aan om het hunne bij te dragen voor dit zoo noodzakelijke werk vergeten wij het niet de toekomst is in onze handen, de jeugd van heden moeten wij met den christenen geest doordringen willen wij de mannen van morgen getrouw zien blijven aan 't Geloof I\'og eene overwinning. Onze vertegenwoordiger is van de volgende feiten, die hier voor 't profijt van het publiek verhaald zijn, onderricht geworden. M. Coppens, 47 Gazometerstraat, zegt ons Sedert meer dan elf jaren leed ik schrikkelijk veel van de nieren; 's avonds waren de pijnen zoo hevig dat ik mij niet te bed kon leggen dan met de hulp mijner vrouw en 's nachts was ik van alle rust beroofd alle werk was mij lastig, ik had den eetlust verloren en niettegenstaande al hetgene ik gebruikte had ik geene enkele verlichting, ik wanhoopte, toen ik de krachtdadigheid van de Foster Pillen voor de Nieren vernam, ik wilde ze beproeven en haalde er mij eene doos bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. De uitslag was zeer gelukkig, want na vier dagen bekwam ik eene zeer merkbare beternis en na eene week ondervond ik niet meer de minste pijn, ik was eindelijk genezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar temaken. De hierbovenstaande bevestiging zoo rechtzinnig in haren eenvoud getuigt dat als wanneer de nieren aangedaan zijn de rug zwak wordtmaar het is hem niet dien men er van beschuldigen moet de pijnen komen door de nieren, die aan het onderste gedeelte van den rug geplaatst zijn, voort 't is daarom dat knagende pijnen en scherpe stekingen in den rug kenteekenen zijn van nierziekten. Pleisters en pappen genezen pijn in den rug niet, want zij kunnen de nieren, die de pijn veroorzaken, niet bereiken Foster Pillen voor de Nieren bereiken de nieren zelf en zijn een bijzonder middel voor de nieren en de blaas, helpen ze om vrij en natuurlijk te werken en zij werken niet op de ingewanden. Verzekert u dat men u de Foster Pil len voor de Nieren geve, van dezelfde soort als die welke Mr Coppens ge had heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apot heek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenberg- straat te Brussel. Algemeen Depothouder voor België. Gemeente Wieze. Op 29 Juni zijnde St-Pietersdag, uitgang van een prachtige stoet en groote betooging ter gelegenheid van de vijf-en-zeventigste verjaring van 's lands onafhankelijkheid. Zooals gewoonte verwachten wij een groote toeloop van volk. ERPE. Eene koe gestolen. In den nacht van Donderdag tot Vrijdag werd uit eene weide eene koe gestolen, toebehoorende aan M. R. De Gheest-De Wolf, Brouwer onzer Stad. De wachter die om 4 uren 's morgends ter weide ging, bemerkte den diefstal en verwittigde dadelijk den heer De Gheest en deze laatste zond dan ook dadelijk zijn koe- boer naar de Gentsche merkt. Geholpen door de Gendarmerie werd de koe weldra op stal ontdekt en de dader, een deserteur van 't leger die opgezocht werd, is oorspronkelijk van Impe. Hij werd aangehouden. Verledene jaar werd nogmaals eene koe uit dc zelfde weide gestolen en de dader is tot hiertoe niet kunnen ontdekt worden. M. De Gheest komt er beter van af. EREMBODEGEM.De kermis is niet al te rustig afgeloopen. Op verscheidene plaatsen rijn er in zatte bermbertigheid gevechten ontstaan en zekere J. Mollaert bekwam een slag aan 't oog dat er waarschijneiijk zal door verloren gaan. ERONDEGEM. Een landbouwer en zijne vrouw waren Zondag naar de kennis te Lede ge gaan. de zorg van hunne 3 kinders aan hun 00:11 overlatende. Nu terwijl deze laatste een oogenblik in den stal was gegaan liep een der kinders 1 1/3 jaar oud in den mestpoel en verdronk. De ouders zijn ontroostbaar. AUDEGEM. De samenwerkende melkerij a Sinte Barbara alhier, heeft in den grooten internationalen wedstrijd van boter te Luik, eenen tweeden prijs met gouden medalie bekomen meer dan 200 Belgische en vreemde melkerijen namen deel aan den prijskamp. In het jaar 1900 bekwam dezelfde melkerij eenen eersten prijs met gouden medalie in den nationalen wedstrijd van boter te Brussel en eenen tweeden prijs met zilveren medalie in de wereldten toonstelling te Parijs. Onze hartelijke gelukwenschen voor de hooge onderscheiding. Donderdag nacht is er te Brussel, voor de tweede maal in eenige maanden, brand uitgebersten in het Zuiderpaleis, in eenen ellegoedwinkel. De winkelierster en hare winkeldochter werden gewekt door het vlammengeknetter maar toen zij wilden vluchten, was de weg hen door het vuur afgesneden. Er was geen red middel dan de groote spiegelruiten stuk te slaan en langs de venster te vluchten. Zij werden bij de buren opgenomen. De pompitrs bluschten toen het vuur, dat zeer veel schade heeft aangericht. De policie te Brussel heeft Donder dag de personen aangehouden, die sedert lang opgezocht werden voor het maken en in omloop brengen van valsche vijf frankstukken. Eerst hield men er twee aan. Een hunner verzette zich op hevige wijze, doch de policie hield de overhand. Men vond in hun bezit verscheidene hon derden franks aan valsche munt. Nadien zijn nog twee medeplichtigen, waaronder eene vrouw, aangehouden. Mad. Sommereyns, uit de Minie- menstraat te Brussel, goot Woensdag petrool in de brandende stoof de vrouw werd erg aan het gelaat en den hals ver brand. De geneesheeren vreezen dat zij het gezicht zal verliezen. De echtgenoote Demeur, Beekkant- straat te Molenbeek, goot Woensdag eveneens petrool in de stoof eene ont ploffing had plaats en de petroolkruik schoot in brand. De vrouw werd door de vlammen omringd, en, toen men haar kon ter hulp komen, had zij reeds schrik kelijke brandwonden bekomen. Een meisje van ongeveer 18 jaar, dienstbode bij mad. Lejeune, te St-Ser- vais, was alleen in huis terwijl hare mees teres op de wandeling was. Zij wilde het vuur aanwakkeren en wierp daarom petrool in het fornuis met het ongelukkig gevolg dat de vlam haar in het gelaat sloeg en zij verschrikkelijk verbrand en verkoold werd. De ongelukkige snelde naar den tuin en wierp zich luid gillend in het gras. De buren gingen dadelijk een geneesheer halen maar het was te laat zij stierf onder hevige pijnen. Dit voorval heeft eene pijnlijke ontroering in dit an ders stille stadsgedeelte gebracht. Het parket van Leuven houdt zich met eene zonderlinge zaak bezig. Een dezer nachten hoorden de wakers in de Blijde Inkomstraat hulpgeroep en zij zagen eenen persoon een huis ont vluchten, dat bewoond was door de weduwe X. en hare dochter. Zij gingen binnen en vonden de doch ter bezig met hare moeder te verzorgen. De weduwe beweert 'lat zij was aangeval len door eenen gemaskerden persoon, in wien zij zekeren Z. herkende, aan welken zij de hand harer dochter had geweigerd. Z. werd op last van het parket aange houden en geconfronteerd met de vrouw die, ondanks zijne loocheningen, hare beschuldiging tegen hem staande houdt. In de keuken vond men nieuw inbreek- gerief, een masker, eene flesch wijn en een taart. En de vrouw verzekert dat de flesch niet van haar is en dat zij geen taart in huis had. Daarenboven was in de eetzaal alles overhoop geworpen. Het zilverwerk lag over den vloer maar er ontbrak niets. Eene som geld, die in de schuif lag was ook ongeschonden. Z. heeft een alibi kunnen bewijzen en is voorloopig losgelaten. Een persoon van Kortrijk had ver scheidene brieven aan den minister van financiën te Brussel gezonden, meldend dat er in deze stad eene bende valsch- munters bestond; de briefschrijver stelde voor, de bende te verklikken, op voor waarde dat de minister hem eene som van duizend frank zou geven. Het antwoord moest gezonden worden blijvende post, te Sweveghem maar er moest eerst in het Brusselach blad XX* Siècle een be richt verschijnen, dat de minister het voorstel aannam. In 't nummer var. Dinsdag, van gemeld blad, verscheen eene aankondiging,onder de letters A. B. C. 446, n dat het ant woord naar Kortiijk gmg gezonden wor den, onder de letters C. D. F. Woens dag zond de persoon in kwestie een i5jarigen knaap, wien hij 50 centiemen gegeven had, naar het postbureel, om den brief af tc halen. De knaap werd door de policie aangesproken hij duidde den kerel aan, en deze werd op zijne beurt aangehouden. (Nadere bijzonderheden.) De zaak die eerst op eene soort van chantage- of afpersingszaak geleek, is nu veel erger gebleken en wordt eene erge zaak van valschmunterij. Het feit, den aangehoudene D. S. ten laste gelegd, is niets minder dan vervaar diging en uitgifte van valsch geld, met hulp van medeplichtigen en het is ook onder deze verdenking dat hij aangehou den is. D. S. loochent de feiten niet volstrekt hij beweert dat hij dr munt maakte, enkel uit nieuwsgierigheid en als proefneming, op aanduiding van een formuul, die hij in een gaz t had gevonden. Het on ierzoek duurt voort, want men kent m g niet de beweegredenen die den aangehoudene deden handelen, daar hij als een zeer achtbaar en welhebbend man te boek stend. Het i> zekere G. D. S., verzcl. agent en winkelier, wonende O. L. Vrouwstraat te Kortrijk. Toen hij met den jongen, dien hij naar den Post had gezonden, in 't policiebureel was, zegde hij dezen niet te kennen en zelfs nooit gesproken te hebben. De zaak wordt te Kortrijk druk bespro ken. Het getal ongelukken met doodelij- ken afloop neemt te Leuven op schrik barende wijze toe. In den tijd van 4 dagen kwamen 3 werklieden, arbeidende aan de uitbreidig van de statie, door trei nen verrast, ongelukkig aan hun einde. Dijnsdag in den morgend was zekere Jufvrouw Goyens, wonende Dagobert- strant. het ontbijt aan 't bereiden toen plo'selings een petroolvuurke dat zij voor het eerst in gebruik had genomen en waarvan zij waarschijnlijk de behandeling slechts onvoldoende kende, ontplofte, en de vlammen aan hare kleeren meêdeelde. Haar hulpgeroep werd niet tijdig genoeg gehoord en toen Je familieleden eindelijk opdaagden was zij reeds volkomen met brandwonden overdekt waaraan zij des anderendaags bezweken is. Stoutmoedige aanranding. Donderdag morgend, rond 9 1/2 uren, heeft er te Antwerpen eene aanranding plaats gehad, die van eene buitengewone stoutmoedigheid getuigt Het is jaren ge leden, dat we nog een feit te vermelden hadden, waarvan de brutaliteit deze kan evenaren. De aanranding geschiedde in de bu- reelen van de scheepvaartagenten Ken nedy Hunter, welke gelegen zijn op de bovenverdieping van het huis n. 6 der Sint-Pietersvliet. Ontegensprekelijk is het, dat de dader zijnen slag heeft voorbereid en zeer goed de gewoonten kende van den 7ojariger. kassier, M. Antonis. wonende Dambrug- gestraat, 43, die reeds 48 jaar onafgebro ken in het huis Kennedy Hunter is, en zoowel door zijne patroons als door het overige dienstpersoneel zeer geacht wordt. De dader moet dus hebben geweten dat M. Antonis eiken morgend een por tefeuille met geld gaat halen uit de brand kast, die in een verder liggend vertrek is geplaatst, en dan naar zijn bureel gaat, waardoor hij voorbij eenen doorgang moet komen. Het was op dit oogenblik dat hij zijnen slag had voorbereid. Met de gevulde portefeuille onder den arm, kwam M. Antonis voorbij den doorgang, toen hij plots werd aangevallen door eenen onbe kende, die hem eerst een grijs poeder in het aangezicht wierp, vervolgens hem eenen geweldigen stomp in de zij toe bracht, en dan naar de portefeuille greep. Ongelukkig had hij misgegrepen, want in plaats van ze geheel vast te hebben, had hij slechts eene zijde gepakt, en door zijn geweldig rukken, scheurde dezen leant er af, waardoor eene heele greep bankbriefjes te voorschijn kwam. Ziende dat hij zich had mispakt, greep hij andermaal toe en met eene handvol bankbriefjes ging hij op den loop. De kassier, half bewusteloos door deze plotselinge aanranding en den geweldi gen stomp, kon in den beginne bijna geen woord uitbrengen eerst toen de dader het feit had voltrokken, kwamen de talrijke bedienden van het huis toege- loopen maar de behendige kerel was verdwenen. M. Antonis, door het poeier in de oogen verblind, werd door dokter Van Langermeersch verzorgd. Het heeft ge lukkig niet veel kwaad aangericht, het is ook wel eene bijtende stof maar toch zoo erg niet als peper. Hetgeen nog door den kassier in de portefeuille was overgehouden, werd na gezien en er waren uit gestolen 5 briefjes van 1000 en 40 van 100 fr. De policie werd verwittigd en de adjunkt Gysen der i" wijk stelde oogen- blikkclijk een onderzoek in en heeft het signalement van den dader reeds overal bekend gemaakt. De aanrander was een nog jong uit ziende man, klein van gestalte, droeg een grijzen vilten hoed en eene dymieten broek. Spoedig was het feit dezer bijna ongehoorde aanranding in al de dicht- bijliggende bureelcn gekend en men kan licht begrijpen welke opschudding het daar teweeg bracht. Uit het onderzoek is gebleken dat het stof, waarmeê de aanrander M. Antonis het gelaat wierp, sigarenassche was. Er werd op de plaats zelf nog een ander pakske met dergelijke assche ge vonden, met het etiket van het Ameri- kaansch huis der Minderbroedcrsrui. M. Antonis, later weer tot besef van den toestand gekomen, heeft kunnen ver klaren dat de portefeuille eene zeer groote som bevatte. Hij droeg deze onder den eenen arm, terwijl hij in de andere hand het kiste met species droeg. Hoewel totaal bedwelmd door den onverhoedschen aanval heeft de 77-jarige kassier toch kunnen opmerken dat de aanrander een Engelschman moet zijn, want op het oogenblik dat hij mis pakte naar de portefeuille, liet hij een Engel- schen vloek hooren. Een man van Sichen, zekere Hac- kens, die gescheiden leefde van zijne vrouw welke hem niet meer wilde binnen laten, heeft haar huis in brand gestoken. De bewoners konden zich maar met moeite redden. Hackens is aangehouden. De rechtbank had over eenige weken de scheiding van goederen tusschen de twee echtgenooten uitgesproken. Maandag woedde boven Lommei een vreeselijk onweer. Vader Dickens was met zijne dochter aan 't hooien in a de Maat toen beiden eensklaps door den bliksem getroffen werden. De dochter een iójarig meisje bleef op den slag dood. Hare hoofdharen en kleeren waren ver brand. De vader was enkel licht getroffen, >.ij weldra herstelde. Donderdag heeft onder een overgrooten toeloop van volk de begrafenis plaats gehad van het slachtoffer. Donderdag namiddag reed Mevr. Good, van Antwerpen, met hare dochter, in den expreeit van Brunei naar Perijs. De statie van Hal voorbij sijnde, beging zij de onvoorzichtigheid, naar den eatwagen ta gaan zon der haar reisteschje, dat in het net van het eerste klis rijtuig lag meê te nemen. Dit taschje, welk eene doos juWeelen bevatte, was verdwenen, toen zij terugkwam. Dadelijk ver wittigde xij den statieoverste van Feignies, die ean onderzoek opende. Op hetzelfde oogenblik kwam de treinwachter den statieoverste ztggen, dat hij te Quévy drie personen had zien afstappen, wien uiterlijk hem verdacht voorkwam. Er werd naar Quévy getelegrafeerd en de trein wachter reed, vergezeld van den statiecommissaris op een locomotief daarheen. En te Quévy aanko mende zag de treinwachter seflëns een der drie pertonen in kwestie, terwijl deze in een trein stapte, die naar Bergen reed. Hij werd aangehouden, binnen gebracht en on dervraagd. Man vond in zijn bezit eenige papieren zonder belang en eene som van y5 fr. Hij verklaart te zijn Walvitsch Schmout, lakenkoopman te Odessa. Het onderzoek duurt voort, daar men vermoedt dat hij een valschen naam opgeeft. Dames en «Juffers die van tijd tot tijd een pilleken Depratere nemen zul len altijd een zuivere gelaatskleur hebben en moeten noch de maandstonden noch het keeren der jaren vreezen. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Drpratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothskers De Valkbnebr en Callebaut. Te Colman-Fays, eene gemeente op de Fransche grens ontstond in eene steen groef twist tusschen werklieden van ver- schillige nationaliteit. Een Franschman en een Luxemburger werden handgemeen, en de messen door ploegden beider huid met eene waarlijk barbaarsche razernij. Toen poogden de vechters elkaar te wurgen, terwijl vruch teloos de werkgezellen trachtten hen te scheiden. Eindelijk rolde een hunner dood over den grond en op hetzelfde oogenblik stortte ook een andere neder. Een ge neesheer werd geroepen en deze was slechts getuige van den doodstrijd van den tweede. Dit drama heeft in de streek, waar der gelijke gevechten tegenwoordig dage- lijksch brood zijn, veel ontroering ver wekt. Te Aarlen wierp een vrouw, wier stoof niet goed branden wilde, petrool in de stoof. De vlam sloeg nu langs onder uit, de stoof vloof in stukken, de kleeren der vrouw vatten vuur en hare drie kinderen, die mee in de kamer waren, klampten zich weenend aan hare kleeren vast. Tot overmaat van ramp had de vrouw nog de petroolstoop in de hand, en deze, welke ook brandde, deed het brandende vocht op de kleeren der kinderen stroo men. Zonder tc weten wat zij deed, nam zij het jongste kind op en liep er mee naar buiten, gevolgd door de twee anderen, die eveneens aan wandelende fakkels ge leken. Op het vreeselijk hulpgeroep snelden de geburen toe en deze doofden de vlam men uit. De moeder bezweek echter weldra aan de bekomen wonden. De twee jongste kinderen ondergingen hetzelfde lot en het oudste zal, indien het blijft leven, toch stellig het gezicht kwijt zijn. Ook te Wasmes heeft al weer eene vrouw dezelfde onvoorzichtigheid met den dood moeten bekoopen. Te Heicop, bij Leerdam, heeft Dijns dag morgend een vreeselijke moord plaats gehad. Zekere Halewyn Van den Berg heeft zijn schoonzoon Hendrik De Wit in het hooiland met een zeis zulke vreeselijke verwondingen toegebracht, dat de dood spoedig intrad* De Wit, een oppassende jonge man.die pas drij maanden was gehuwd met eene stiefdochter van Van den Berg, was met een arbeider in het land aan het gras maaien juist had hij de zeis scherp ge maakt, toen Van den Berg hel land inkwam en zonder dat er iets voorviel, de scherpe zeis nam en op zijn schoonzoon als een woesteling inhakte. De Wit viel hevig bloedend ten gronde, onder den uitroep O, ik sterfDe arbeider, die ter hulp snelde, greep juist den moordenaar, toen deze met een mes zijn slachtoffer nogmaals te lijf wilde hij rukte zich echter los liep door een sloot en ging zich verbergen. De ongelukkige De Wit gaf reeds den geest, eer hij in zijne woning was aangekomen. Men kan zich de ver slagenheid denken der jonge vrouw en verdere familiebetrekkingen. De moorde naar is later aangehouden en naar Tiel vervoerd. Men kan de oorzaak van dit vreeselijk familieleven maar niet gissen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht i5 Vrouwelijk idem 5 20 Huwelijken. F. Baeyens, espadrillenm. met M. Bie- baut, lacetmaakster. F. Vinck, tw. met H. Van der Kelen, tw. C. Cooremans, tw. met C. Bastiaens, br. J. Wageman, werkm. met M. Lambertin, z. b. M. De Rop, landb. met M. Van den Bremt, herberg. E. Van de Meerssche, brou- wersg. met M, Codde, dienstm, OVERLIJDENS. P. Van Geirt, m. De Smet, nachtw., 49j., Gasthuisstr. B. Grade, we Ni- chels, z. b. 73 j., Geeraardsbergschestr. M. Vermoesen, we De Clippel, z. b. 69 j., Gentschestr. F. Van Gysegem, m. Wauters, werkman, 73 j., Groenstr. 5 kinderen onder de j jaren. Zaterdag 24 Juni Tarwe fr. Mastel uin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil. Boter per 3 kil. Eiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk.w, igoS. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,eo 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 8,oo a 00,00 7,20 a 8,37 2,25 a 2,50 55,00 a 65,oo .0,00 a 0,00 00,00 a 00,00 Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 147,50 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. i32,5o de 5o kil. Markt vast. ANTWERPEN, a3 Juni Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 19,00 a 19,50 R°gge i5,5o a 16,00 Wintergerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 19,00 a 00,00 Haver ,8,5o a 18,75 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 21,00 a 00,00 De kuipboter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr. 0,00 a o,oo. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. 1,40 a 1,45. De aardappels per zak ia,00 a i3,oo fr. De eieren betaalde men per a5 stuk, fr. a.oo a a,a5. VEEMARKTEN, GENT, 23 Juni Getal te koopgestelde hoorenbeesten 55o Melkkoeien 29 I Vette koeien 96 1 Stieren 58 46 Magere beesten 204 5i I 6 Varkens 184 o Loopers 10 154 Viggena 445 Stieren i* kw. 0,80 a*kw. 0,70 3*kw. 0,60 Koeien o,83 0,77 o,6o Vaarzen 0,84 0,73 0,62 Ossen o,85 0,75 0,62 Varkens 0,9a 0,82 0,00 Kalveren 1,30 0,90 ó,oo CUREGHEM-ANDERL. 22 Juni Ter veemarkt werden te koop gesteld: 514 Ossen, 381 Stieren, Koeien en Veerz. 88 r Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,76 a 0,96, Stieren o,6s a o,83, Koeien en Veerzen 0,63 a 0,81. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 1080. Prijs per kilogr. fr. 0,80 0,98 a 1,08. BRUSSEL a3 Juni Kalverenm. Getal te koop gesteld 3io, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen 0,95 a 1,00, Kalveren 1,45 a i,5o. Creemboter. Markt van Zaterdag 24 Juni 1905. i65 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 328 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2620 kilogr. Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren Door uitscheiding van bedryf. OPENBARE VERKOOPING van Boerenalem, Vruchten te velde, 4 Geilen, 2 Varkens en 1 Trekhond te Hofstade', Hoogstraat. Deurwaarder Joseph DE VOS, te Aalst, zal op Woensdag 28 Juni 1905, om 1 uur stipt namiddag, ten verzoeke en ter woonst van sieur Petrus Van Caeckenberghe tn Kinderen, landbouwers, te Hofstade, Hoogstraat, over gaan tot de openbare verkooping van Meu bels, Vruchten te velde en Beestialen, zooals: Meubels tafels, stoelen, kassen, soboone kleerkas, haogende borlogie, wekker, zak- borlogie, beelden, ingelyste printen, stoof met toebehoorten, keu kon gerief, bak^ersmoe- lie met krabbers, platiunen, masleiioi platen, rokelstok, baskuul, winkelbaskuul met ge wichten, waschkuipen, vleescbkuip, enz. Boerenalem kortewagen, aalkuip, egge, pikken, zeisten, spaden, braken, rieken, gaf fels, een nieuwe beiker, handwaan, dorsch- vleugels, bookkamers, eene handkar, enz. Vruchten te velde in het Denderland, 30 aren tarwe, 30 aren aardappels, 5 aren kla- Vi-rs. Koitenboek een deel rogge, onz. Op het Wei veld een deel aardappels, enz. Alles verdeeld in koopen 't elks gerief. Bkesiialkn 4schoone Geiten, 2 Varkens, (Drijvers) en een goedeu Trekhond. Verders eenige koopen hooi, strooi en brandhout. De verkooping zal geschieden op de gewone voorwaarden en tyd van betaling mits borg stelling. Koopen onder de 10 franken moeten dade lijk betaald worden. OPENBARE VERKOOPING van te LEDK. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen I. 20 aren 90 centiaren Meersch, te Lede, Rammelhot, gekadastreerd wijk E, nummer 49. II. 22 aren 70 centiaren Meersch, als voorgaande, wijk E, nummer 5o. ZITDAGEN Instel, Woensdag 28 Juni Verblijf, id. 12 Juli ,9°5* Ten 3 uren namiddag ter herberg a Den Bonten Os te Lede, Molenstraat.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2