Zondag 2 Juli 1905 5 centiemen per nummer. 56ste Jaar 5755 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. - Onze Ongevallenwet. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. 3DE IMULTST met den Willen Baard. Schande over hem Quid non mortalle pectora cogis, AURI SACRA FAMES DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden^ dag. De prijseer van is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. AALST, i JULI igo5 Wij zijn thans aan het 3d® hoofdstuk der wet welk handelt over de burgerlijke aansprakelijkheid. Hier wordt de verantwoordelijkheid vastgesteld ie als het ongeval met opzet is teweeggebracht en 2° als het door derde personen, zelfs onvrijwillig, is veroor zaakt. Artikel 21 luidt als volgt Er wordt in geenen deele afgeweken van de algemeene regelen betreffende de burgerlijke aansprakelijkheid, wanneer het ongeval opzettelijk is teweeggebracht door het hoofd der onderneming. Met uitzondering van dit geval, geeft de schade, voortspruitende uit arbeidson gevallen, ten laste van het hoofd der onderneming en ten voordccle van het slachtoffer of zijne rechtverkrijgenden, enkel en alleen recht op de bij deze wet vastgestelde vergoedingen. Schade en interesten kunnen in geen geval te gelijk met deze vergoedingen worden gevorderd. Onafhankelijk van de rechtsvordering die uit dtze wet voortspruit, behouden het slachtoffer en de rechtverkrijgenden tegen andere aansprakelijke personen dan het hoofd der onderneming of zijne werk lieden en aangestelden, het recht, over eenkomstig de regels van het gemeene recht, vergoeding van de geleden schade te eischen het hoofd der onderneming wordt, bij voorkomend geval, van de hem opgelegde verplichtingen ontslagen, tot het bedrag van de toegekende schadeloos stelling. De rechtsvordering tegen de derde aan sprakelijke personen kan zelfs door het hoofd der onderneming, op zijn risico, worden ingesteld in de plaats van het slachtoffer of de rechtverkrijgenden, zoo déze verzuimen van dat recht gebruik te maken. Wat gebeurt er als de baas moedwillig, met opzet een ongeluk veroorzaakt Alsdan kan niet de ongevallenwet toe gepast worden, maar wordt het burger lijk wetboek, in zijne artikelen van i382 tot i385, ingeroepen. De baas moet de gansche schade betalen. Doch het slachtoffer of zijne rechtheb bende mogen én burgerlijk wetboek én ongevallenwet niet te zamen inroepen. Zij moeten zich bepalen bij het ern of andere. Niet een nijveraar zal zoo dwaas wezen zijn werkman met opzet te doen veronge lukken. Dit geval zal zich dus in werke lijkheid nooit voordoen. Niettegenstaande blijft het in de wet voorzien. Wat gebeurt er als het ongeluk door derde personen, vreemd aan de onder neming, veroorzaakt wordt. Die personen zijn, volgens het burger lijk wetboek, verantwoordelijk. Zij zullen CLIIQUE BlillM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3*® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen bandschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. 56e VERVOLG. Hij zegde op kalmen toon tot zijne tante, dat hij hier voorbij moest op weg naar de statie te Salton, waarheen hij zich begaf, om eenige gasten af te halen, en dat hij daarom even op Elm-Cottage had laten stilhouden om naar den toestand van Mej. Charles te vragen. Mevr. Edith was verwonderd en zoo gunstig gestemd over dit blijk van belang stelling, dat zij bijna boos werd op Jaak, toen deze zijnen neef schier geenen groet gunde. Zij volgde getrouw de voorschriften van den dokter en daarom wachtte zij er zich wel voor zich een woord over ver giftiging te laten ontvallen zij zegde dat Mej. Charles wel ernstig ongesteld was, maar er toch veel hoop was haar te redden. Men vertelde op het kasteel, dat zij reeds op sterven lag, zegde Chatterly ernstig.Dat heeft ons te meer verwon derd, daar zij gisteren, toen zij bij ons middagmaalde, nog volkomen gezond was. Zij heeft een oogenblik in levens gevaar verkeerd, antwoordde Mevr. Edith de aangerichte schade moeten vergoeden, volkomen herstellen. Wie mag ze doen vervolgen Eerst en vooral het slachtoffer of zijne rechthebbenden. Doen zij het, dan hoeft de nijveraar er maar tusschen te komen als de toegestane vergoedingen het bedrag niet bereiken van hetgeen in de ongeval lenwet is voorzien. Zijn zij er gelijk aan, dan heeft de nijveraar niets te betalen. Gaan zij er boven, zij zijn ten voordeele van 't slachtoffer of zijne rechthebbenden. Volgens de uitslagen der statistieken in Duitschland opgemaakt, zijn er op 100 ernstige ongevallen, bijna zeven te wijten aan de onvoorzichtige tusschenkomst van derde personen. Als het slachtoffer van zulk ongeval of zijne rechthebbenden verkiezen of geraad zaam vinden de oorzaak van het ongeval niet te vervolgen, dan staat het de belang hebbende nijveraar vrij van dit recht ge bruik te maken. Hij doet het op zijn risico. Krijgt hij vóór het gerecht gelijk, te beter voor hem; krijgt hij ongelijk, hij heeft de onkosten van een proces aan zijn been- Dus verzint eer gij begint. Art. 22. Het luidt als volgt De bij deze wet bepaalde vergoedin gen zijn niet verschuldigd wanneer het ongeval door het slachtoffer opzettelijk is teweeggebracht. Geene vergoeding hoegenaamd is ver schuldigd aan dengene der rechtverkrij genden die het ongeval opzettelijk heeft teweeggebracht. Het slachtoffer of zelfs zijne rechtheb benden heeft of hebben niets als het slachtoffer MET OPZET zich het ongeval op den hals haalde. Dat is te begrijpen. Het slachtoffer pleegde misschien zelfmoord of poogde het. Als het ongeval wordt veroorzaakt door een der rechthebbende erfenaars, dan heeft die rechthebbende it geen recht meer. Hij pleegde moord of moordpoging en kan dus van zijn slachtoffer niet erven. Art. 23. Liet luidt Elke met de bepalingen van deze wet strijdige overeenkomst is van rechtswege nietig, n De nijveraars en de werklieden kunnen, zelfs vrijwillig, geene overeenkomsten sluiten welke met eenige bepaling dezer wet zouden tegenstrijdig zijn. By voorbeeld. De werkman slachtoffer mag geene kleinere vergoedingen aanne men dan déze die door de wet zijn voor zien. Hij mag ook niet aannemen dat op zijn loon afhoudingen gebeuren om de kosten der verzekering te dekken. Die overeenkomsten zouden onwettig zijn en kunnen dus voor het gerecht niet ingeroepen worden. Men weet, gewoonlijk anders overeenkomst is wet. maar nu is zij beter, en de dokter is er van overtuigd dat hij haar spoedig zal genezen. En heeft zij nu alles wat noodig is Is er niets wat wij haar kunnen zenden Dank u. Gertruda heeft mij een mandje drui ven voor haar meegegeven, voor het geval zij daar begeerte naar mocht heb ben. Chatterly zette een klein mandje op tafel. Eensklaps vroeg Jaak, die nog geen woord had gesproken Hoe is het met Gertruda Ik heb haar sedert haren terugkeer nog niet gezien. Gertruda is zeer wel, antwoordde Chatterly. En nu moet ik weg. Wees zoo goed, tante Edith, wanneer gij iets voor de zieke noodig hebt, naar het kasteel te zenden. Met deze woorden ging hij heen en Mevr Edith zegde tot haren zoon Nu zou ik toch nooit willen geloo- ven, dat Chatterly zoo voorkomend wezen kon, Jaak antwoordde niet, hij was bezig de druiven die zijn neef medegebracht had, in papier te pakken, alsof hij ze wilde medenemen en het ledige mandje bij Mej. Charles achterlaten. Jaak, mijn zoon, wat doet gij daar vroeg Mevr. Edith verbaasd. Ik zal dokter Bardon vragen of hij Drijdubbele schande over den verra der hij verricht het werk van Judas. Deze leverde zijnen meester aan de beu len, gene levert zijne geloofsgenooten aan hunne vijanden. Priester Fonteyne geeft in Holland meetingen ten voordeele van den socialist Van Kol, den Hollandschen Anseele Wij lezen in De Telegraaf van 20 juni 1.1. (Avondblad, tweede Blad, iebl. i® kol.) Priester Fonteyne preekt einde dezer en begin volgende week te Enschede, Hengelo en Glauerburg om de verkie- zing van Van Kol te bevorderen. Dat is waarlijk wraakroepend. Een catholieke priester zoogezegd wel te verstaan gaat voor een socialist mee tingen geven, een socialist die niets anders beoogt dan het verval, den ondergans van den catholieken Godsdienst Een socialist welke de hevigste tegen strever is der godsdienstige vrijheid en alleen er op denkt om, dank aan de staatsmacht, de Kerk, de Roomsche Kerk te kunnen verdrukken Een socialist welke aan de Catholieken hc r chtzou willen ontzeggen te geloo- ven en God te aanbidden in openbare plaatsen Een socialist die vijandig is aan al de uiterlijke oefeningen van het catholieke Geloof Een socialist die, even als in Frank rijk, de kloosterlingen wil verjagen en den oorlog de geestelijkheid wil aar, doen! En die man, M. Fonteyne, beweert nog altijd een weerdige priester te zijn Tegen wie gaat hij, Priester Fonteyne, meetingeeren Tegen de Regeering van Dr Kuyper 1 Die R-gering is samengesteld uit Catholieken en geloovige Protestanten. Zij beoogt bijzonderde godsdienstige vrijheid zij laat ieder vrij in zijne overtuiging eerbiedigt ieders recht. Die Regeering heeft zich door haren breeden vrijheidszin onderscheidenzij heeft aan de Catholieken recht laten weer varen in zake, bij voorbeeld, van onder wijs. De Catholieken hebben onder het bestuur van Dr Kuyper eeuwenoude on- rechten zien verdwijnen waaronder zij altijd hadden te lijden gehad. Dr Kuyper geeft een sprekend bewijs zijner verdraagzaamheid met dien vreem deling te laten bemoeien met Hollandsche zaken. Hij laat doen. Dat M. Judas Fonteyne, de Antwerp- sche biertapper der Ossenmarkt, eens beproeve naar Frankrijk te gaan politieke meetingen geven tegen de Regeering Hij vloog er builen, buiten onmiddelilk zonder een enkel woord te hebben ge sproken. Bewijst de uitdrijving van een priester uit den Elzas dat niet duidelijk genoeg En die priester kondigde geene meeting aan tijdens de Kiezingen, neen, die druiven eens onderzoeken wil, ant woordde Jaak Ford op zonderlingen toon, mij bevallen die vruchten niet. Zij zijn niet te Chatterly gegroeid er is ook geen wijngaard op het kasteel en onze neef zal wel niet veel verstand van fruit hebben, zoodat de koopman hem wel bedriegen kon. Jaak Er lag zooveel droefheid als verwijt in de stem van Mevr. Edith. Zij was veel te scherpzinnig om zich door dat voorwend sel te laten misleiden en zij begreep, zoo goed alsof Jaak het met ronde woorden had gezegd, dat hij zijnen neef verdacht. -Ik zou voor geen geld van de wereld Mej. Charles een enkele van die druiven geven, voordat dokter Bardou ze onder zocht heeft. Jaak Zijne stem beefde toen hij voortging Het was miju voornemen niet het u te zeggen moeder. Zoo iets moogt ge niet denken, her nam Mevr. Edith. Chatterly is wel geen braaf mensch maar het is slecht en on rechtvaardig, hem van eenen moordaan slag te verdenken, daar hebt ge toch het recht niet toe. Luister eens, moeder. Beatrix Char les gelijkt op mijne overleden zuster. Zie haar eens goed aan en gij zult nog meer bemerken hare oogen en hare haren gelijken op die van mijne grootmoeder, van wie eea portret opLane-house hangt. hij ging eene wetenschappelijke voordracht, geven Die priester heet E. H. Delsor en het feit gebeurde den 7 januari 1904 Het is bewezen het zijn slechts de christelijke Regeeringen die zich breed en verdraagzaam toonen de magonnieke, die naar het hert van M. Fonteyne, handelen anders zij zetten hunne tegen strevers over de grenzen. Terwijl M. Fonteyne in Holland zijn best doet om ecne magonnieke Regeering aan 't roer te brengen, welke door gezel Van Kol, de Hollandsche Anseele, ge steund zal worden in haren rampzaligen oorlog tegen den Godsdienst en tegen de godsdienstige vrijheid, huilt en tiert zijn weerdige collega als een Brusselsch blad hem beschuldigt de terugkeer der geuzen en vrijmetselaars in onze ministeries in de hand te werken. In zijne schoone, sierlijke taal roept hij om te barsten van het geweldGij liegt en gij weet dat ge liegt Wat toupet en hoe pyramidaal groot Het is onbetwistbaar, de daensisten zijn bereid de rol van Judas te spelen en de geloovige, brave kiezers aan het kartel over te leveren. Zij willen karteleeren. Op die lijst zullen staan geuzen, socialisten en daensisten. De geus wordt gekozen en zal het geuzenministerie helpen. Was het an ders te Dendermonde, een Combist geko men, een held der kerkvervolging Er was een akkoord, zegde men M. Van Damme zou 3 jaren, en M. Planc- quaert een jaar zetelen I Dit beweerde Judas. Doch M. Van Damme zegde het contrarie en M. Judas zweeg, een bewijs dat hij ongelijk had. Dus zullen waarschijnelijk in de toe komst ook de zetels niet verdeeld worden. Neen, de geuzen weten het beter. Zij ken nen de ziel van Judas en weten den weg om tot zijn hert te komenI 3° Regelmatige vervoerdienst per auto mobiel a) door de straten der stad wordt goed gekeurd. b) van Aalst naar Geeraardsbcrgt verworpen 4° Ontwerp van waterleidingen. M. de Bethune. Het Schepencollege heeft va.. de Maatschappij Intercommunale samengesteld uit de voorsteden van Brussel, en welke levert aan de ingezetenen dier voorsteden vraag ontvangen, aangezien die waterleiding toch tot Gent, Blankenberghe en Oostende moet "door gelegd worden, om te Aalst ook eene waterleiding te mogen stichten. De vraag is grondig bestudeerd geworden in "t Schepencollege aenvaard. Daarom heeft den heer Burgemeester van Sint Gillis, die in deze zaken allerbest 't huis hoort, ontboden. Deze heer heeft aan het college, ln een zijner zittingen, bij de twee uren inlichtingen verschaft. Ziehier de twee voorstellen a) De exploitatie door de stad. Deze zou van de Stad groote uitgaven eischen. De kosten van installatie zouden ongev miljoen franken beloopen en de Stad minste voor 600,000 franken moeten in deelnemen, en daarom zou men tot eene leening gaan. De concessie zou 90 jaren zijn, de exploitatie zou aanvang nemen den eersten der volgende maand der in gangzetting. Het geleverd worden met eene pres sing van 5 atmosfeeren. De stad zou verplicht zijn dagelijks 1500 cubieke meters water te nemen fr. 0,10 de cubieke m< haar techniek personeel, onzen dienste stellen. De Maatschappij z i ingenieurs enz., t Of zoude nu gaan gelooven dat ze voor de blauwe oogen, van geuzen werken of voor een lachje der socios 't Ware te kindsch Zitting van don Gemeenteraad van Zaterdag 24 Juni igo5. De zitting wordt geopend om 5 1/4 uren, onder hei voorzitterschap van M. Gheeraerdts, Burge- De Stad zou ook eene waarborg van één millioen en half moeten storten welk aan x °/0 met amortis- sement jaarlijks ongeveer 35,000 fr. zou uitmaken. De Stad zou den verkoopprijs van 't water aan de bijzonderen geleverd, bepalen, maar winsten verliezen voor hare rekening. Indien de Stad de exploitatie zou aanveerden zou zij nog veel grootere kosten oploopen. Ten eerste zou men de leidingen en eeD watertoren dienen te bekostigen,hetgeen oneveer 200,000 fr. zou wezen Ten tweede eene inrichting van bureel, werkhuis met bedienden en werklieden bestendig behouden. Mijns dunkens kan de Stad die exploitatie niet voordeelig uitbaten, het ware veel beter de exploi tatie aan de Maatschappij te laten. b) Exploitatie door de Maatschappij. De Maatschappij zou beginnen met 5ooo meters buizen te leggen voor eene proef en meer later in dien de onderneming zou lukken. De prijs van het water zou zijn als volgt Water voor brand gratis. openbare diensten o, 10 fr. per hectoliter. Voor bijzonderen dienst (in huizen der burgerij) 35 frs. per jaar voor 5oo hectoliters en o,o5 fr. hectoliter meer gebruikte water. Afwezig MM. Meert, De Gheest, De Clippele, De Wolf, Geeroms, en De Blieck. De zaken 1° Gemeentegoederen. Verkoop van Bouwgrond aan den Gentschen Steenweg, aan M. Van der Heyden, en inde Hertshage aan M. 2° Buurtspoorweg Aalst-Ninove. Stu diekotten worden aangenomen. Houdt gij het voor mogelijk, dat eene vreemdelinge te gelijk de trekken van uwe moeder en van uw kund heeft Maar mijn kind toch Ik was nog een kind toen neefThorn stierf, maar ik herinner mij nog zeer goed dat er geruchten liepen van een geheim huwelijk dat hij te Parijs moest gesloten hebben. En ge meent Ik meen dat dit meisje zijne dochter is en de rechtmatige erfgename van Chat terly is en ik geloof ook zeker dat Regi nald het weet. Jaak waarom hebt gij mij dat niet vroeger gezegd Ik wist het zelf niet, die gelijkenis is mij eerst dezer dagen opgevallen, nadat ik genoeg over Reginald gehoord had om te weten, dat hij een doortrapte schurk is. Voordat Cecil Monkton van hier vertrok, zegde hij mij, dat het vermoorde meisje, dat op het kerkhof van Chatterly rust, dé zuster is van Mej. Beatrix Charles. Hij liet mij plechtig beioven, dat ik haar tegen Chatterly zou beschermen. Ik dacht toen dat hij waanzinnig was, maar nu geloof ik dat ik hem beter begrijp. In elk geval ik heb beloofd baar te beschermen en daarom mag zij niets gebruiken wat niet door den dokter is gezien. Terwijl hij sprak had hij de druiven zorgvuldig ingepakt en thans zegde hij zijne moeder vaarwel om naar doktor Bardon te gaan vervolgens naar Lane- per Voor nijvtrheid en huishouden te gelijkertijd, 5ofr. per jaar voor i5oo hectoliters eo 3 en half centiemen voor iederen hectoliter meer. Voor nijverheidsinrichtingen alleen, 5o fr. per jaar voor aooo hectoliters en 3 en half centiemen per hectoliter meer. Voor werkmanshuizen die geene personeele con tributie betalen 6 fr. per jaar voor 3.S0 hectoliter», 0,01 fr. meer per verbruikten hectoliter. Voor bouwwerken a5 fr.te bepalen volgens t ge tal hectoliters water noodig per cubieken meter metselwerk. Het water zou van de Bocqvallei hier gebracht worden. Dit zijn de beste conditiën en mij dunkt dat men deze zou kunnen aannemen daar zij de voordeeligste zijn voor de Stad. Er dient bijeevoegd dat de concessie ook voor 90 jaar zou zijn, doch de Stad zal het rechthebbende exploitatie over te nemen van af het tiende jaar. Deze zal zich ook het recht voorbehouden alle 1100- dige wijzigingen aan het uitvoeren van het contract te brengen indien het noodig zou zijn. Zij zal aan de Maatschappij voorstellen haar recht van over name te verlecnen alle vijf jaren van af het tiende jaar de Stad zal ook vragen om deel te maken van de Intercommunale. Te Gent, Biankenberghe en Oostende is men reeds 't accoord met de Vlaat- House, waar hij eenige brieven moest schrijven, die hij met de avondpost wilde verzenden. Mevr. Edith hield hem nog een oogen blik terug. Mijn zoon, zegde zij ernstig, ik wcnschte wel dat Cecil Monkton hier ware, in het belang van die arme Gertruda mag hij niet langer M. March blijven. Deze vreeselijke argwaan zal ten slotte toch bekend worden en dan zal het voor haar een troost zijn te weten dat haar broeder in de nabijheid is om haar te beschermen. Moeder, hierachter steekt een nieuw geheim. Cecil Monkton is Woensdag naar Londen vertrokken en heeft aan zijne huishoudster beloofd, dat hij haar Vrijdag zijn adres zou zenden, maar tot heden is er nog niets van ontvangen. Mevr. Edith sidderde. Het scheen haar toe dat er nooit een einde aan deze gehei men komen zou. Zij was echter eene vastberaden vrouw, die er met al hare krachten toe wilde meewerken, om die raadsels op te lossen, en daarom deed zij een voorstel waaraan tot dusverre nog niemand had gedacht. Jaak, schrijf aan Paul Verity wij moeien eenen rechtsgeleerde hier hebben, die ons met zijnen raad kan bijstaan, zegde zij. Maar ik ken hem ternauwernood, zegde Jaak, hij is wel een vriend van Jim en de broeder van Mevr. Cart, maar ik schappij. Te Brugge nog niet daar men denkt dit zonder vermeerdering van belastingen niet te kun nen doen. M. V an der Schueren. Zeker is eene water leiding in eene stad als Aelst wenschelijk, men zou veel besmettelijke ziekten voorkomen tevens wil ik den heer Burgemeeeter doen opmerken dat men in de Brabantstraat eenen put zou dienen te sluiten waarvan het water geheel onbruikbaar is. Spreker stelt verder voor de taks van 10 iranks op de afleidingen der beirputten in de stadsgoten af te schaffen. M. db Burgemeester zegt dat er zal voor gezorgd worden en de put gesloten worden indien na onderzoek aulks noodig bevonden wordt immers wijst de gezondheidscommissie ons onophoudend putten aan die dadelijk gesloten worden. Verleden jaar zijn er 7 gesloten. Wat de afschaffing der taks door M. Van der Schueren voorgesteld betreft, 't hooger Bestuur zou er zich tegen verzetten, in 't belang der zuiverheid ven 't water des Denders. M. Leteau. Aan de nieuwe Vischmarkt is een waterput die zeer goed water geeft, ware het niet mogelijk er eene pomp op te stellen, die groote gebuurte heelt water te kort. e Burgemeester. Er staat reeds eene pomp op dien put van binnen in de Vischmijn, indien de put water genoeg geeft, dan zal er nog ecne tweede pomp op geplaatst worden. M. Claus. Zouden dia werken kunnen ge schieden zonder de contributién te vermeerderen, 'ien er nieuwe lasten moeten geheven worden men dit voorstel niet kunnen aanvaarden. I. de Bethune. Gij lijt zooals de Brugge lingen, maar aangezien da Maatschappij der water- laiding voor hare eigen rekening zal uitbaten, is eene nieuwe belasting hier niet noodig. M. Bauwens. 'l Ware wenschelijk voor onze Stad dat men hier goed gezond water kreeg, men eel besmettelijke ziekten voorkomen. Meestal liggen de waterputten dicht bij beirputten, die. als de waterputten niet goed gecimenteerd zijn, het water bederven. '1 Is daaruit dat ziekten zooals typhus en andere voorkomen. Het is dus in 't belang der openbare gezondheid dat men zoo spoedig mogelijk deze werken uit- De Raad stemt met eenparigheid de exploitatie door de Maatschappij. 5. Stichten van de Aalbrechtlaan. Lastencohier voorde voltrekking der aardewerken. 6. Oprichting van een kunsthekwerk rond de Sint Martenskerk. Kerkfabriek van Sint Jozef. Borg tocht van den nieuw aangestelden Schatbewaarder 8. Bureel van Weldadigheid. Verkoop «n land te Schoonaarde. 9- Burgerlijke Godshuizen, Verpachting »n eene hofstede op Sint Job. 10. Staats Middelbar* Scholen.— Rekening an het beheer van M. Reyntens als tijdelijke S*- aris-Schatbewaarder. Academie van Schoone Kunsten. Rekening 1904. 12. Muziekschool. Rekening 1904. Deze punten worden allen goedgekeurd en aan genomen zonder eenige opmerking. 13. Toelagen gevraagd voor het Congres van laamsche Geneesheeren en voor de Tentoonstel lingen der Hofbouwmaatschappij Vooruit door Studie en Samenwerking- M. de Burgemeester. - Er is ons een schrijven toegekomen van wege het Bestuur van het Congres van laamsche Geneesheeren te houden te Aalst den 33 en 24 September aanstaande, vragende eene toelage van 5oo fr tot het dekken der menigvul- a? ver "en Wdk* hel houden V4n dit Congre» M. Bauwens geeft lezing van den brief, gerieht door het Comiteit der Aalstersche Geneesheeren aan den Gemeenteraad en doet het nut van dit Congres uitschijnen, Op dit Congres wordt er telkenmale een belangrijk punt uiteengezet en be- «tudeerd. Reed3 hebben zulke Congressen door talrijke V laamsche Geneesheeren bijgewoond plaats gehad te Brussel en Antwerpen. heb hem slechts een enkele maal gezien. Hij is de notaris van M. March en een oud-bekende der familie van Gertruda. Zeg hem, dat zijn kliënt die hij slechts onder den naam van March kent, in wer kelijkheid Cecil Monkton, de sedert lang doodgewaande broeder der gravin van Chatterly is, dan zal hij wel zeker belang in deze aangelegenheid stellen. Ik zal hem van avond nog schrijven. Telegrafeer hem liever, zegde Mevr Edith. Hare stem beefde en zij zag er zoo ontsteld uit, dat Jaak ongerust vroeg Wat deert u, moeder Jaak, zegde zij, ik ben eene oude vrouw, ik kan de toestanden niet meer zoo helder inzien als vroeger, maar ik vrees, dat er met Cecil Monkton iets ge" beurd is. Jaak Ford verwijderde zich om te gaan doen wat zijne moeder had voorgesteld. Hij reed naar het telegraafkantoor en liet daar het volgende telegram oversei nen Paul Verity Streetham, Londen. Uwe zuster zeer welvarend, maar ik heb uwen raad noodig als rechtsgeleerde, kom zoo mogelijk, terstond naar Salton. FORD. Jaak Ford bleef op het telegraafkantoor het antwoord wachten dit kwam en luidde Kom Dinsdag 9ure 25 voormiddag. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1905 | | pagina 1