Viering van de 75* Verjaring van 's Lands Onafhankelijkheid Onze Processie van het H. Sacrament.^0tbku/f7» UT In de Werkman Leening van fr. 1,649,000 Kerk der P.P. Jezuïeten. Priesterlijke benoemingen AELST. Allerhande nieuws. LIKEURFABRIEKEN Zondagrust. SAINT CREPIN Merklprijzen. Hopmarkt. AARDEWERKEN KCNSTHEKWERK Z»A AILANDE N HOFSTEDE HOFSTEDE M. Van d«b Schusren, is van meening dat, daar sulk* zaken hun nut afwerpen, da toelage van 5oo franken mag toegestaan worden. MBaao.s de Bethune. Dit jaar zoudt gij op uw Congres over het nut der waterleiding kunnen handelen en doen uitschijnen dat zij van allerhoogst belang is voor de openbare gezondheid en het voor komen van besmettelijke ziekten. Kene toelage'van 3oo fr. wordt dus voor dit Con- gres toegestaan. M. de Burgemeester.Er is ons nog een twee de schrijven toegekomen van wege de Hofbouw- maaitschappij u Vooruit door Studie en Samenwer king o dezelfde toelage vragende als verleden jaar. M. Van der Schueren. Deze toelage mag ook aan deze zoo nuttige Maatschappij toegekend wor den, daar zij voorzeker reeds veel vooruitgang heeft gedaan in hofbouw enz. Eene toelage van 200 fr. gelijk el. Ik zou ook voorstel[en de kaatsers geene toelage meer toe te staan, ik heb dit reeds al zoo dikwijls gevrasgd. De maatschappij van 't Kaatspel op de Houtmarkt, krijgt jaarlijks too fr. en misschien meer van 't verhuren van banken ontvangen zij bovendien nog een duizend franks. Zij geven nagenoeg voor 200 tr. prijzen en hebben weinige kosten Alleen wat drukwerk. M. Claus. M. Verbestel mag niet vergeten dat boven de kosten van drukwerk er nog vele andere zijn. Reizen om de vreemde partijen te gaan uitnood igen. ballen die kostelijk zijn en veel andara nietig schijnende zaken, die ook veel uitgaven ver gen.Ik weet wat ervan is: ik heb ook met dan bal gespeeld en deel gemaakt des bestuura van 't kaats spel. Ik denk dus dat er niat veal van hun geld overschiet. De zitting eindigt om 6 3/4 uren 't ging er zeer rustig toe, M. De Blieck was afwezig. In geheime zitting is M. E. Van den Panhuyzen, leeraar van kunittcnildering in onze Academie be noemd. 8TAD AALST. De heerschouwing van de Burger wacht, het stedelijk gewapend Pompiers korps en de School van de Kweeke- lingen van het Leger zal geschieden ZONDAG 2 JULI, om 10 1/3 uren voormiddag, ter Keizer lijke Plaats. Een Te Deum zal gezongen worden in St-Martenskerk om 11 1/2 uren. DE LICHTSTOET ingericht door de Pupillenschool des Legers, om 9 uren 's avonds zal de volgende straten door wandelen Graanmerkt, Kapellestraat, Groote Merkt, Lange Zoutstraat, Korte Zout- straat, Keizerlijke Plaats, Nieuwstraat, Groote Merkt, Leopoldstraat, Esplanade plein, Statiestraat, Albert-Liénartstraat, Vaartslraat, Bisschopstraat, Molenstraat, Rosmarijnstraat,Brusselsche straat, Vrou wenstraat, Hoogstraat, Nazarethstraat, Lange Zoutstraat, Groote Merkt. MAANDAG 3 JULI Om io 1/2 uren, Uitreiking der prijzen van reinheid en orde aan de werkersge zinnen uitgeloofd door het Bureel van Weldadigheid, ter groote feestzaal van het Stadhuis. Om 12 uren, Noenmaal door het Stads bestuur aangeboden aan de ouderlingen verblijvende in de Gestichten der Burger lijke Godshuizen en aan dezen welke het ouderdomspensioen genieten en den ouderdom van j5 jaren bereikt hebben. Er zullen ongeveer z5o dischgenotcn zijn. SPIJSKAART. Soep, Vleeschpas- triljes (Vol au vent), Saucics met bloem- koolen (alias kiesbedrog), Kalfsvleesch met erwten, Gebak, Fruit, eene Flesch Bier, Koffie en Cognac en een Sigaar voor de mannen. Het noenmaal zal opgediend worden ten lokale van den Cath. Werkmans- kring, het eer.ig bestaande lokaal groot genoeg en waar de oudjes gelijkvloers kunnen instappen. Optocht der leerlingen van de scholen. Vergadering op het Esplanadeplein, om 2 1/2 uren namiddag. De stoet zal geleid worden langs de volgende straten Statiestraat, Statieplaats, Albert-Lié nartstraat, Vaartstraat, Bisschopstraat, Werf, Molenstraat, Groote Merkt,Lange- en Korte Zoutstraat, Keizerlijke Plaats (linker kant). Monstering door de Overheden aan den kiosk en uitvoering der Brabangonne. Volgorde 1. Muziekkorps der Pupillenschool van het leger. 2. Jongensschool der Vrijheidstraat. 3. Jongensschool der Binnenstraat. 4. Jongensschool der Moorselbaan. 5. Jongensschool der St-Camielstraat. 6. Fanfaar: Turnclub Willen is Kunnen. 7. Jongensschool der Meuleschettestraat. 8. Meisjesschool der Schoolstraat. 9. Meisjesschool der Moorselbaan. 10. Fanfaar De Jonge Aalstenaars. 11Meisjesschool der St-Jozefstraat. 12. Meisjesschool der Langestraat. 13. Meisjesschool derGeerardsbersche str. 14. Meisjesschool der Onderwijsstraat. In al de straten van de Stad worden de inwoners aanzocht de huizen te bevlaggen den Zondag en Maandag 2 en 3 Juli. gij allen welke nog eerbied hebt voor den Godsdienst, ja, gij allen hebt voorzeker onze Processie bewonderd.En inderdaad, ze moest bewondering verwekken im mers statiger, prachtiger en sierlijker was ze nog nooit... Ons inzicht is niet al de groepen te beschrijven, het zou ons te ver leiden, doch, bestatigen wij eens te meer dat ze door ons Stedelijk Magistraat werd gevolgd. Hebt ge een enkel liberaal gemeenteraadslid bemerkt Maar ook gaan zc allen nog ter kerk hooren ze nog Mis Zondags?... Bestatigen wij ook de eerbiedige houding der menigte welke zich op haren doortocht verdrong en dat de huizen versierd, verlicht en bevlagd waren. Er waren bijna geene uitzon deringen. Maar, Medeburgers, Catholieken geeft er acht op dat zoo de liberalen en socialisten meester worden in België het weldra met processiën en andere gods dienstige betoogingen zal gebeld zijn. Wij willen herhalen wat wij hierover meêdeelden in ons nr van iS Juni 11. GEEN PROCESSIËN MEER. Le Petit Bleu zou de processiën afschaffen en het luiden der klokken verbieden, natuurlijk uit geest van. verdraagzaamheid. LTndépendance. nog een zoogezegd gematigd geuzenorgaan, zoo voor 'toogen- blik zoover niet gaan. De processiën, zegt dit blad, zijn verouderde en eenigzins ongerijmde politieke betoogingen. Er bestaat noch tans geen'- reden om ze te verbieden, zoolang zij geene aanleiding geven tot spijtige gebeurtenissen, a Men ziet bet, de eerbied voor, en de verdraagzaamheid jegens den godsdienst stralen in die woorden door. Verouderde en eenigzins ongerijmde politieke betoogingen Welke heerlijke vinding En dan die spijtige gebeurtenissen 1, welke eene reden zouden zijn om de pro cessiën te verbieden wat wordt daarmeê bedoeld 't Is niet noodig zich 't hoofd te kwellen om het te raden, 't Zijn de tegenbetoo- gingen der... verdraagzame antikleri kalen, die men hier op 't oog heeft. En de helsche machten zouden er vlug een handje aan toesteken. Immers, voor de geuzen zijn de pro cessiën uitdagingen ten opzichte der vrijdenkers 't zijn schuwende inbreuken op hun onzijdig geweten zij hebben dus het recht zich daartegen te verzetten, ook met geweld. En dan, dan is er woeling, oproer, en de verdraagzame gcuzer.be- sturen, om zulks te voorkomen, verbieden de politieke betoogingan, die men processiën heet. en in Het Land van Aelst bevestigt Pie Daens dat er rond Paschen hem zij lings door mannen van gezag der ca- tholieke partij, voorstellen van accoord, of liever, van vrede zijn gedaan geweest. Wij hebben inlichtingen genomen bij al de mannen van gezag, bij al de leiders onzer catholieke Partij, binnen en buiten onze stad, en niemand, ja niemand weet er iets van. Wij dagen Pie Daens uit die mannen van gezag te noemen, ze in zijne organen te doen kennen. Wij zeggen hem dat zoo lang hij de namen dier zoo gezegde man nen van gezag niet zal veropenbaren wij hem met volle recht als leugenaar zullen uitkrijten. 't Woord is aan u, Pie Daens.,.. STAD AALST. (19 9 1.) 28* Trekking. 26 Juni igo5. Obligatiën van 5oo fr. uitbetaal baar aan pari, te rekenen van 1 Augusti iqo5, 242 3g8 607 762 799 979 i3i7 1459 2195 2279 3o88 3i6g Feesten van Zaligverklaring. Zondag, i5 Januari laatstleden, was St-Pieterskerk, te Rome, met de weelde rigste pracht opgetooid. Het waren de feesten tot verheerlijking van drie Hon- gaarsche martelaren door Z. H. Pius X gelukzalig verklaard Marcus CRISIN, Kanunnik van Gran, Stephanus CON- GRACZ, en Melchior GRODECZ, bei den priesters van het Gezelschap van Jezus. Zij werden in de eerste dagen van September 1619 te Kaschou door de ket ters ter dood gebracht, na de schrikke- lijkstc pynen voor hun geloof met eene wonderbare vroomheid te hebben uitge staan. Ter eere van die gelukzalige martelaars zal eene driedaagsche plechtigheid plaats hebben in de kerk der P.P. Jezuïeten. Vrijdag 7 Juli, Zaterdag 8 Juli, te 5 1/2 uren, Mis met zang 's avonds te 8 uren, plechtig Lof en lofrede der Gelukzaligen door den E. P. Van Sull. Zondag 9 Juli, te 5 1/2 uren, Mis met zang; 's avonds te 5 uren, Lofrede der Gelukzaligen door den E. P. Van Sull plechtig Lof, Te Deum. De zoo godsdienstige bevolking van Aalst zal voorzeker in groot getal die schoone plechtigheden bijwonen. CATHOLIEKEN, snijdt dit uiten bewaart het. Het zijn de uren der Missen na 8 uren, inde verschillige kerken van Luik, des Zondags. Wij deelen het meê voor degenen die des Zondags de tentoon stelling gaan bezoeken. Ten 8 uren Mis in de hoofdkerk, in Ste-Foy, in St-Jan, in St-Nicolaas,in Ste- Catherina (paters Kanonikken van La- tranen). in St-Lodewijk (paters Jesulten), in St Pascal, Hesbayestraat (Minder broeders), in de kerk der Redemptoristen, Hors-Ch&teau, in het H. Sacrament (Bou levard d'Avroy), in St-Lambertu-i (paters Oblaten). Ten 8 1/2 uren, Hoogmis in het Heilig Kruis. Ten 9 uren, Hoogmis in al de paro chiale kerken,(uitgenomen in het H. Kruis en in Ste-Maria). gelezene Mis in de hoofdkerk. Ten 9 i/a uren, Hoogmis in Ste-Maria en in de kerk der Salesianen. Ten 10 uren, Hoogmis in de hoofd kerk, gelezen Mis in Ste-Catherina, in St-Lodewijk (nabij Londoz),in St-Pascal. Ten 10 1/2 uren,gelezen Mis in St-Vin- centius, in St-Denis, bij de paters Re demptoristen. Ten 11 uren, gelezene Mis in Ste-Foi, Ste-Maria, St-Martinus, St-Nicolaas, St- Remakel, St-Servasius, Ste-Vcronica, St- Lambertus. Ten 11 1/2 uren, gelezen Mis in St-An- tonius, St-Bartholemeus, St-Christofel, H. Kruis, St-Denis, St-Jacobus, St-Jan, Ste-Margaretha, St-Vincentius. Verscheidene dagbladen kondigen aan dat de Ca tholieke Partij van het Arrondissement Aalst aan de herren Daens voorstellen gedaan heeft, tot doel hebbende met deze laatsten een verbond aan te gaan en bij de aanstaande kiezingen de tweede plaats op de catholieke lijst aan den heer P. Daens voor te behouden nog meer, zouden die voorstellen niet aanveerd ge worden zijn. Het Burpel van 'e catholieke Vereeni- ging van het Arrondissement Aalst loo chent dit op de stelligste wijze. Die zoogezegde voorstellen zijn loutere uitvin ding en niemand hoegenaamd is er mede gelast geworden er zulke of andere uit te drukken. (Medegedeeld.) Kring De Vriendschap. Maandag 3 Juli. Groote Prijsschie- ting met de Bol, naar prachtige prijzen, voor de Lrden en hunne Huisgenoten. VooRurr: Een prachtige Regulateur. Inschrijving van 4 tot 5 ure namiddag. Buurtspoorweg Holte gem-fliinove. Onze Volksver tegenwoordiger, Mr B0B de Bethune, heeft den volgenden brief ontvangen Ik heb de eer Ued. te doen kennen dat op 10 Juni de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen, bericht ontvangen heeft dat haar ontwerp van buurtspoor weg van Sottegem naar Ninove van wege het Staatsbestuur in grondbeginsel tot geene opwerping aanleiding geeft. Men heeft haar gevraagd eene beschrij vende memorie met begrooting van uitgaven in te dienen, om toe te laten, de zaak te regelen der tusschenkomst van den Staat in vorming van het Kapitaal. Zijne Hoogw. den Bmchop heeft benoemd Paitoor te Watervliet, den E. H. Verbraeken, pastoor te Baardegem te Baardegem, den E. H. Rodts, onderpastoor op St-Martinus te Gent. Proost te Wippelgem,den E. H. Staessens, onder pastoor op St-Jan-Baptist te Gent. Onderpastoor op St-Jan-Baptist te Gent, den E. H. Segers, onderpastoor op Sl-Pieters-Buiten, te Gentte Mariakerke, den E. H. Verbraeken, onderpastoor te Kemseke ,- te Kemseke, den,Jv, H. De Braekeleer, coadjutor aldaar te Hamme, den E. H Heyvaert, onderpastoor te Meirelbekete Meirelbeke, den B. H. De Keersmaeker, oud- leeraar ie Mater, den E. H. Taragola, onderpas toor te Watervliette Watervliet, aen E. H. Le- houcq, coadjutor aldaar. Leeraar in St-Jorisgesticht te Gent, den E. H. Goubert, priester der laatste wijding in St-Marti- nusgesticht te Aalst,den E.H. Last,oud-surveillant. Creemboter. Markt van Zaterdag 1 Juli 1905. i85 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 33o klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 263o kilogr. Ter oorzake onzer Kermis feesten zal 1 DE DEitlDEHBODE Boiulerdtig stanst. 6 -Inli als gebruike lijk niet verschijnen. Aan ons nummer 37SS be hoort het mengelwerk Iwein van Aelst, aleook de vertrekuren der treinen, als bijvoegsels. PROGRAMMA van 't Concert welke zal gegeven worden op Woensdag 9 Juli igo5, om 9 uren 's avonds, ter Keizerlijke Plaats, door de Fanfaar der Pupillen school van 't leger, onder de leiding van M. Van der Linden. 1Les saltimbanques, marche, Ganne, 2. La joyeuse cigale, overture, Lardeur. 3. Emilie, polka pour piston, Van der Linden. 4. Les dragons de villars, fantaisie, Maillard. 5. Fifi, divertissement pour 2 petites flutes, Van der Linden. 6. Potpourri, sur divers operas, Van der Linden. Het Bestuur van het Stedelijk Hulpfonds tegen de Werkeloosheid brei gt ter kennis van de belanghebben den, dat het bedrag van den bijleg voor de maand Juli 1905, vastgesteld is op vijf en dertig per honderd (35 p. #/0). Deze bijleg zal slechts vijf en twintig per hordeid (25 bedragen voor vrouwen en leerjongens. Daar het Bestuur beschikbare mid delen bezit, zullende vergoedingen voor langdurige werkeloosheid insgelijks uit betaald worden. (Reglement van inwen dige- en dienstorde, art. 43 tot 53). Van her Beheer van Staatsspoor wegen is verschenen De Kleine Reis gids voor Juli igo5. Prijs 10 centiemen. AALST.Brandramp.Woens dag avond is er opnieuw brand ontstaan te Mijl beek, Driesstraat, ter hofstede Van Caeckenberghe, gelegen rechtover de puinen van de tweewoonst Maandag 1.1, door 't vuur verslonden. Slechts een ge deelte van de stalling of schuur met strooi gedekt is vernield geworden dank zijde dadelijke hulp der toegesnelde geburen. De schade is betrekkelijk gering, 't Is de 3" brandramp in een jaar, in de Dries straat er. naar 't schijnt zijn ze toe te schrijvcu aan kwaadwilligheid. Ook zou men op 't speur zijn van den brand stichter. AALST. Gister Vrijdag' avond heeft er weer een onweder over onze streek gewoed, 't Was ecu gedurig weer lichten doch geene geweldige donder slagen En regenen, neen, 't was niet regenen maar water gieten gepaard met uiterst geweldigen wind. Merschen die ter merkt kwamen, zeggen ons dat de oogst en de boomen fel geleden hebben langs Herzele, Borsbeke, Burst Zonne- gem. Erpe, enz De oogst ligt plat ter aarde gestieken. Naar zijne opsporingen. Eenige inwoners van Aalst kunnen u zeggen waar het te vinden is. Indien gij aan eene huid- jeuking, aan «en prikkelend eczema of speea lijdt, tracht gij eenige verlichting te vinden en gij zoekt een middel tegen die ouderwetsche ziekten ont dekt. Zij spreken er van. Leest. Medame Esther Van Mieghem, 3 Esplanadeplein, te Aalst, zegt ons Sedert een jear was ik van het speen, waardoor ik soms vreeselijk leed aangetast het was mii onmogelijk te zitten en ik wanhoopte, bijzonder daar vele gebruikte middelen nutteloos bleven, toen ik bij geluk van de Foster's Zalf hoorde spreken ik haalde er spoedig een pot bij M. De Vaickeneer, apotheker te Aalst. Ik was terecht gelukkig over den uitslag en mag u zeer rechtzinnig bevestigen, dat ik na eene ver pleging van tien dagen niet meer leed, die ver vloekte kwaal was eindelijk verdwenen. Ik ver klaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. De huid is eene der wijzen door dewelke onzui verheden uit het lichaam gevoerd worden, maar de huid is aan bijzondere ongesteldheden, die haar werk beletten of tegenhouden onderhevig en deze moeten in het bijzonder behandeld worden. Eenige van deze ziekten zijn Eczema, Speen, Roos, Dauwworm, Schurft, enz... Foster's Zallis een bijzoader middel voor al de jeukende huidziekten men heeft se gebruikt en hare kostbare waarde in duizende gevallen bestatigd Verzekert u dat men u de Foster's Zall geve van dezelfde soort als die welke Madame Van Mieghem gehad heelt. Men kan ze in alle apo theken bekomen tegen 3 f. 50 de pot of 19 i. de 6 potten of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothou der voor België. MOORSEL. Het Vuurwerk dat Donderdag verleden, ter oorzake van liet slecht weder is moeten uitgesteld worden, zal heden Zondag 2 Juli, om 9 uren 's avonds plaats hebben. (Medegedeeld.) zonder materiaal noch geld voorschot ten. Overgroote winsten eenvou dige bereiding in ieders bereik voor Bakkers, Kurideniers, Brauwers, Schrijven aan Armand Massin, Stoker-Likorist, Mont-sur Marchien ne, (Haies). INSTELLING Eene goede belooning aan al die zou kunnen bewijzen dat tegen gal, zuur, slijmen en verstoptheid of opdrang van bloed naar het hoofd er eene betere remedie bestaat dan de pillen Depratere. sinds lange jaren wereldberoemd zij alléén werken zonder krampen. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkbnker en Callsbaut. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 2 Juli igo5, M. Ghysselinckx, Molenstraat. SOCIÉTÉ ANONYME A L O 8 T LeConseil d'administration A l'honneur de porter k la connaissance de MM. les actionnaires que, conformément k Parti ele 11 des statuts, l'assemblée générale ordinaire se tiendra, au siège de la société, Mardi 18 Juillet igo5, A 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR Bilan, compte de profits et pertes. Pour assister k l'assemblée, MM. les actionnaires sont priés de se conformer k l'article 12 des statuts. Rprinht Wij brengen ter kennis DC1 ILIll. d?r belanghebbenden, dat er ons den 2n Juli zal aankomen uit Hon- gariën, eene lading Poneys en Cobs, van alle grootten, welke zullen verkocht wor den ter trouw en met gemak vin inspan nen. Voor verdere inlichtingen verzoeken wij zich te wenden tot Emile Burny et Cnh, Hotel de Flandke, Statieplein, 3, Aalst. "burgÈrlij kestanddÊÏT STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht zo Vrouwelijk idem 10 20 Huwelijken. M. Cercelet, beheerder van goederen, met L. De Blieck, bez. A. Braeckman, werk- tuigk. met P. Boterberg, z. b. C. Marckx, dienstb. met R. De Wolf, vellenbew. C. Vinck, eapadrillenm. met A. Cortbals, zijde bewerkster, OVERLIJDENS. O. De Roeck, vr. Hendrickx, z. b, 64j., Stoofstr. J. Ringoir, m. Donckers, voerm. 36 jLange Ridderstr. C. De Loose, m. De Smeilt, bakker, 32 j., Brabantstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. BERICHT. Gedurende de Kermisdagen zal bet Bareel des Burgerstands open zijn van 8 tot 9 uren voormiddag. Zaterdag 1 Juli igo5. Tarwe fr. 00,00 a Masteluin 00,00 a Rogge 00,00 a Garst 00,00 a Haver per 100 kil. 00,00 a Aardappelen de 100 kil. 9,00 a Boter per 3 kil. 6,75 a Eiers de 25 2,i5 a Viggenen,per koppel 55,00 a Vlas. de 3 kil. 0,00 a Ajuin de 100 kil.volgk.w, 00,00 a 00,00 00,00 00,00 oo,oo 00,00 11,00 8.37 2,3o 65,co 0,00 oo,oo Aalslerhop 1904 beschikbaar fr. 147,50 a i,5o de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be- schlkbaar, fr. i3o,oo de 5o kil. Aalsterhop igo5, levering October-No- veinber fr. 79,00 de 50 kil. Markt vast. CUREGHEM-ANDERL. 29 Juni Ter veemarkt werden te koop gesteld: 472 Ossen, 356 Stieren, Koeien en Veerz. 971 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,76 a 0,96, Stieren 0,6s a o,83, Koeien en Veerzen 0,62 a 0,81. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld gg5. Prijs per kilogr. fr. 0,86 0,92 a 1,18; BRUSSEL 3o Juni Kalverenm. Getal t_ koop gesteld 331, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen o,g5 a 1,00, Kalveren 1,45 a i,5o. Sla<l Aelst. OPENBARE AANBESTEDING tot voltrekking van de Albrechtlaan. Het College van Burgemeester en Schepenon der Stad Aelst, zal op Maandag 24 Juli 1905, om 11 ure voormiddag, ten Stadhuize tor ge wone Zittingzaal, in het oponbaar overgaan tot de opening der aaubiedingan voor de Aar dewerken tot voltrekking van de Albrecht laan. De Aanbesteding zal geschieden naarv.d- gens de voorschriften van bet lastencohier berustende op het Gemeentesecretariaat al waar men alle werkdagen van 9 uren 's mor- gends tot 's middags ervan kennis kan nemen. De aanbieding op zegel geschroven zal he- handigd worden nan M. den Burge neester der Stad ten dage en op de uur hierboven gesteld of wel hem onder aan de Post aanbevolen om slag gestuurd in dit laatste geval moet zij den Zaterdag 22 Juli in de Post z(jn gelegd en de omslag het opschrift dragen Aanbie ding voor de Ondernoming van Openbare Werken De werken zullen onraiddeljjk moeten aan gevangen worden na de ontvangst van het schriftelijk bevel door het Gemeentebestuur hiertoe te geven Zij moeten voltrokken we zen na honderd dagen. Aelst den 26 Juni 1905. De Burgemeester en Schepenen M.-L. GHEERAERDTS. De Socretaris, Oscar REYNTENS. Stad Aelst. OPENBARE AANBESTEDING der Opriohting van een rond de St.~Martenskerk. Het College van Burgemeester en Schepenon der Stad Aelst, zal op Maandag 24 Juli 1905, om 11 ure voormiddag, ten Stadhuize ter gewone Zittingzaal in het openbaar overgaan tot de opening der aanbiedingen voor de Oprichting van oen Kunsthekwerk rond de St-Martenskerk. De onderneming is verdeeld in twee loten de Metsel- en Steeubouweiswerken, waarvan de begrootingsslaat bedraagt 7,940.23 Franken, en de ijzerwerken geschat op 9,180 Franken. Er worden twee afzonderlijke biedingen gevraagd. Deze moeten op zegel geschreven, onder aan de Post nanbevolen omslag gestuurd woi - den aan M. den Burgemeester dor Stad. Zij moeten ten laatBte den 21 Jnli in de Post zijn gelegd en gezonden worden onder dubbelen omslag waarvan de uitwendige de melding moet dragen Aanbieding voor de onderne ming van Openbare Werken. De Aanbesteding zal geschieden naarvol- gens de voorschriften van het lastencohier en de aanduidingen van plans en hst bestek be rustende op het Gemeentesecretariaat alwaar men alle werkdagen van 9 uren 's morgends tot '8 middags ervau kennis kan nemen. Aelst den 26 Juni 1905. De Burgemeester eo Schepenen, M.-L. GHEERAERDTS. De Secretaris, Oscar REYNTENS. openITreTerkx^ino"" Tuin en Meersch TE IMPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in liet openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Impe., Puttinck, genaamd net Rot, bekend bij kadaster wijk B, nummer 59, groot aldaar 9 aren, 10 centiaren, palende ten ooste de Kinde ren Govaert, ten zuide M. Philemon De Backer, ten weste Vr. D'liaese en ten noorde de Kinderen De Prez en voornoemden M. Philemon De Backer. Tweede koop. Een perceel Land gelegen te Impe, Puttinck, gekadas treerd wijk B, nummer 52b, groot 9 aren, 10 centiaren, palende ten ooste M. Veremond Blonaeel, ten zuide M. Alfons Jooris, ten weste de Kipderen Govaert en ten noorde de Kinderen Van Paemel. Derde koop. Eene partij Land. gelegen te Impe, Molennoek, kada straal bekend wijk B, nummer 313d met eene grootte van 18 aren, 70 cen tiaren, palende oost M. Pieter-Jan De Kerpel, zuid M. Désiré De Graecker, west M.Eugeen Do Landtsheer en ten noorde de Kinderen Landuyt. Vierde koop. Een perceel Tuin, gelegen te Impe, Dorp, bekend bij kadaster wijkB, nummers 167en 177b, te samen groot 12 aren, 70 centiaren, palende ten oosto de Kinderen Petit en M. Camiel Van Caelenbergh, ten zuide de Kerkfabriek van Impe, ten weste de Kinderen Van Leuven en ten noor de Jufvr. W" Frans Prat t. Vijfde koop. Een perceel Meersch gelegen te Impe, Kerkmeersch, geka dastreerd wijk B, nummer 135c, groot 6 aren, 30 centiaren, palende ten ooste Mr Pieter Jan De Kerpel, ten zuide de Kerkfabriek van Lede,ten weste Jufv. We Van Paemel en ten noorde M. Frans Parmentier. Al de voorschreven goederen zijn gebruikt zonder termijn door M' Ca miel Van Caelenbergh te Impe. ENKELE ZITDAG ZATERDAG 5 OOGST igo5, om 2 uren nanoen, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde li IV LAND, TE MOORSEL, Rijgerstraat. De Notaris EEMAN te Erpe zal, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen Eene behuilde Hofstede en Land, gestaan en gelegen te Moorsel Rjjger- straat, bekend bij kadaster wijk D, nummers 593b, 594b, 594a/2 en 596b, aldaar groot te samen 7-1 aren, 50 cen tiaren en volgens meting groot 72 aren, 99 centiaren, palende ten ooste de erven Van den Steen, ten zuide do Ransbeek, ten weste de Avouéstraat en ten noorde de Rijgerstraat. Onmiddellijk ingebruiktreding.- Laatst bewoond en gebruikt door wylen M. Benedictus De Smedt. Verdeeld in 4 koopen. Eerste Koop. 20 aren 77 centi aren Land oostwaarts der partij, pa lend ten ooste aan de Erven Van den Steen, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rijgerstraat. Twhede Koop. 20 aren 77 centi aren Land, gelegen nevens voorgaan de palende ten ooste het goed onder koop 1, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rygerstraat. Derde Koop. Eene behuisde Hof stede met Schuur, Stalling en Grond, gelegen nevens voorbaanden koop, groot volgens meting 15 aren 75 cen tiaren, palende ten ooste koop 2 hier- voren, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rijgerstraat. Vierde Koop. Een deel Grond met de heropstaande gebouwen van Hoppehast, groot volgens meting 15 aren, 75 centiaren, palende oostvoor- gaanden koop 3, zuid de Ransbeek west de Avouéstraat en noord de R(j- gerstraat. ENKELE ZITDAG ZATERDAG 22 JULI igo5. Om 2 uren nanoen te Aalst, ter Zit tingzaal van Vredgerecht. BIJ STERFGEVAL. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde Zaailanden en (Bosschen te ERPE V LIERZELE. De Notarissen EEMANte Erpe en TEIR- LINCK, te Wynkel, zullen ten verzoeke van de erven van Pbtkub Dk Swakf, op de hier- nagemelde zitdagen, met gewin van palmsla genen gelagen, openbaar te koop bieden, de volgende goederen, te weten GEMEENTE ERPE. Eerste koop. Eene Hofstede, bestaande uit Woonhuis, Stallingen, Boomgaard on me- degaande Land, gestaan en gelegen te Erpe, wijk Zevekoot, kadestraal bekend sectie D, nummerB 389, 390, 391 en 392a, met eene grootte van 39 aren, palende noord Edouard De Bruecker, oost de wednwe Henri Peeters- üauneboom en do Weduwe en Erven Domien De Swaef-De Nys, zuid Jan-Baptiste Van Her- reweghe-Van Wesemaol en kinaeren, west den Veldweg. Boom- en haagprijs 250 fr. Bewoond en gebrnikt door Jan-Baptist De Smet, tot Korsmisavond toekomonde, aan 155 fr. 's jaars, zondorde lasten. Tweede koop. Een perceel Land, gele gen alsvorente Ei pe, op den Grooten Bosch- kauter, kadastraal bekend sectie A, nummer 263a, met eene grootte van 17 aren 10 centia ren, palende noord Jan Vau de Velde, oost Casimier De Nys-Rasschaert en Dominica Van Droogenbroeck, zuid Domien De Geyter-Lie- ven8, Domien De Smet-De Meerleer, Philo- inena De Swaefen Frans DeSwaef-Van Droo- senbroeck en kinderen, weet Jan Van de Velde voornoemd. In pacht bij Joannes Claus, te Erpe, tot !v< rsmisavoud aanstaande, aan 35 fr. 's jaars, zonder de lasten. Derde koop. Een perceel Land, gelegen alsvoren, te Erpe, op deu Erondegemkauter, kadastraal bekend suctie D, nummers 568 en 569, met eene grootte van 41 aren 90 centia ren, palende noord de wednwe Frans Mabille- De Coninck, oost de zelfde, Jozef Walchien en de weduwe Jozef Van Achter-Scbelkens, zuid de zelfde en de weduwe en Kinderen Jan Mabille-Cobbaut, west de weduwe Jan-Bap tiste J>e Mil-De Smet, de weduwe en kinderen Jan ^Irtbillc-Cobbaut voornoemd, de wednwe en kiuderen August Van Moorter-Van der Straetuu en Frans Teerlinck-Van Laethem. In pucht bij Amand Wymeersch en Isidoor De Wolf, te Erpe, tot Kersmisavond toeko mende, aan fr. 80,25 's jaars, zonder de las ten.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2