Verloochend.— S* Denderhautem. Priesterlijke benoemingen 0. L. V. VAN LOURDES OnwpHprq van Vriidae en AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk- SAINT CREPIN Slerklprijzen. Hopmarkt. Winstgevende bediening goed perceel Meersch L a n dbou wersalem, Z|A AIL A N DE N paard gegaan aan de feestelijkheden ter viering van de 73»w verjaring onzer onafhankelijkheid, van de stichting des Vaderlands. Te dezer gelegenheid waren meest al de huizen met de driekleur berlagd. De monstering der Burgerwacht, Pompierskorps en Pupillenschool des legers liep met de meeste orde af. Om 11 1/3 uren werd ter hoofdkerk van Sint- Martinus een Te Deum gezongen door de gansehe Geestelijkheid onzer Stad. Bestuurlijke Overheden, Officieren der Burger wacht en van 't Leger, Ambtenaren, openbare Be sturen talrijker dan gewoonlijk, vergaderden ten Madbuize en begaven zich stoetgewijs met het lationaal vaandel en de ianfaar van 't Pompiers- korps aan 't hoofd ter kerk. Men bemerkte ook de maatschappij van gedeco reerde werklieden met vaandel. Het Pompierskorps en eene afdeeling leerlingen der Pupillenschool vormden in de kerk de haag om aan de Overheden den weg te banen naar het koor en bewezen de militaire eer. Eene talrijke menigte woonde de godsdienstige plechtigheid bij. Na de godsdienstige plechtigheid keerde men in 't zelfde orde ten stadhuize en bracht men een be zoek aan het hersteld gedenkstuk in den hoi opge richt ter nagedachtenis van de Aalstersche Strijders welke, in 1830, hun leven offerden om 's lands on afhankelijkheid te veroveren. Twee liberale controleurs, MM. LeveauenDe Blieck schitterden door hunne afwezigheid. Deze godsdienstige plechtigheid was, dank de bijna algemeene deelneming, eene overheerlijke betooging van vaderlandslievende gevoelens. De Fakkeltocht ingericht door de Pupillen school verwekte even als vorige jaren de algemeene bewonderingorde en betooverende sierlijkheid gingen gepaard. Algemeen is men er Colonel Berg en zijne Officieren dankbaar voor. MAANDAG voormiddag had, ter gToote feest zaal van 't stadhuis, de gebruikelijke uitreiking plaats der prijzen van orde en reinheid in de wer- kersgezinoen ender voorzitterschap van den- heer Gheeraerdts, Burgemeester,omringd van de heeren Schepen, Gemeenteraadsleden en Leden van het Armbestuur. Bij de opening der zitting sprak de heer Burge meester eene korte maar wel doordachte redevoe ring uit in de welke hij vooreerst den dank van het Stedelijk Bestuur toestuurde aan al de Heeren en Dames welke den last hebben willen op zich nemen van de behoeitigen ten huize te bezoeken en hen in bunnen nood bij te staan. Verder drukte de heer Burgemeester er op dat de reinheid de beste voorzorg is tot behoud eener goede gezondheid die aan allen en bijzonderlijk aan de werklieden zoo noodzakelijk is. Eindigende wenschte hij de overwinnaars geluk. Bij de uitreiking der prijzen vereerd* onze Koninklijke Harmonie de prijswinnaars met een fraai aria. Ten slotte werd het Vaderlandslied, de Brabanjonne gespeeld.... Het Banket der oudjes. Om 13 1/3 uren ving ten lokale van den Cath. Werkmanskring het banket aan door het Stadsbestuur den ouderlingen in onae Gestichten verblijvende, aan deze welke het ouderdomspensioen genieten en den ouderdom van 75 jaren hebben bereikt, aangeboden. Het College van Burgemeester en Schepenen zat voor. Verder waren genoodigd den Z. E. H. Roe- landts, Pastoor-Deken, den Bevelhebber der pupil lenschool, de Voorzitters der Godshuizenen van 't Bureel van Weldadigheid, de Bevelhebber van ons Pompierskorps. De heer Voorzitter der Gods huizen was afwezig. Van de a5o ouderlingen welk* hadden aanveerd, zijn er slechts 183 opgekomen. De dienst was goed ingericht, de bediening liet niets te wcnschen over en de spijzen konden niet beter bereid zijn. Ook lieten de oudjes het zich wel smaken. Om hunne wezens stonden genoegen en vreugde te lezen en hier en daar stond er eene der vrouwtjes recht om, ondanks hare verstijfde knokken, een flikkert je te slaan.... Aan 't nagerecht stuurde de heer Burgemeester tot de ouderlingen 't volgende toe Mannen I Vrouwen I Wij vieren heden de 75» verjaring onzer Bel gische onafhankelijkheid. Gij meer dan anderen moogt u verheugen want gij hebt 73 jaren onzer onafhankelijkheid beleefd Gij moogt u verheugen in de 75 jaren vrede die gij hebt genoten Gl) moogt u verheugen in den voorspoed die ge durende deze 75 jaren hier geheerscht heeft... En dit alles hebben wij te danken aan 't wij* beleid onzer koningen en daarom roepen wij allan 1 Leve 't Vaderland I Leve de Koning I Handgeklap en Leve den Koning I dreunden door de zaal. Het symphonische orkest 't welk gedurende het feestmaal de vrolijkste arias had ten gehoore ge geven, hiei het Vaderlandsch lied aan onder de toejuichingen der dischgenooten. Dan verscheen voor de eeretafel Mej. Trinette Callebaut, een oude werkster der firma Eliaert- Cools, vereerd met het eereteeken van verdienste en gaf lazing van de volgende dankbetuiging Achtbaren Heer Burgemeester, Wy kunnen niet nalaten U hertelyk te bedanken voor net schoon onthaal dat ons heden te beurt valt. Wv roemen ook den Koning Leopold II, die dat zelf heeft geschikt van al da ouderlingen uit te noodigen op een banket. Daarmee heeft hy aan het jong geslacht willen toonen dat hy den ouderdom respecteert. Wy pryzen ook ons katholiek Gouvernement, dat ons dat schoon pensioen heeft geschonken en geene moeyte spaart om het te vermeerderen. Daarom roepen wyLeve de Koning 1 Leve het Gouvernement 1 Leve de Burgemeester 1 en moge God waken over ona dierbaar BelgeDland Aalst, 3 July 1905. Trinette Callebaut Dan was het de beurt aan den heer Jozef Lom- baerta welke, iD naam van allen, het Stadelijk Be stuur van herte dankte over het leest hen aangebo den te gelegenheid der 75® verjaring onzer onaf hankelijkheid. Eindelijk werden koffie, cognae en sigaren be diend. En of de vrouwtjes zinnen hadden in 't potteke koffie I En toen ze aan 't drinken waren dan hoorde men niets dan: Wat goeden koffie! zoo drooken wij er nog nooit 1 En een cognacske daarna 't waa een olietje 1 's Anderdaags hoorden wij in 't voorbijgaan twee oudjes het smakelijk feestmaal en den overheer- lijken koffie roemen. De oudste der vrouwen is ga jaren en de oudste der mannen in zijn 89e jaar. Om 3 1/3 uren was het feest geëindigd en trokken allen wel gemoed huis waarts. DE MONSTERING der stedelijke officieeleen aangenomen» scholen is, dank aan de goede inrich ting door M. Van Sinay, Bestierder der Joogeas- schoolNoi, geholpen door de professen der an dere scholen allerbest, gelukt geweest.'t Was geene geringe zaak die 4000 leerlingen ai te richten. De stoet gansch beschrijven zou ons te verre Iden. Bemerken wij dat hij door drij muziek corpsen werd opgeluisterd, namelijk de fanbar der Pupillenschool,deze van den Turnclub «Willen is Kunnen u en De Jonge Aalstenaren. Twaalf banderollen werden in den stoet gedragen met de opachriften i83o 1905. België onafhankelijk Hulde aan de stichten onihr onafhankelijkheid. Hulde aan Leopold I. Liefde tot het Vaderland. Gehechtheid aan het Koninkdom. Getrouwheid aan de Grondwet. Hulde aan Leopold II, onzen geliefden Koning. Vooruitgang door het onderwijs. Uitbreiding van handel en nijverheid, 't Onderwijs veredelt het volk. Leve België I Leve ons Vorstenhuis I Leve Prins en Prinses Albert wiië hoop ia de toekomst. Al de kinder» droegen driekleurige strikjes of bandjes velen droegen Nationale en Congoleesche vlaggen en vlagjes. Van op het kiosk ter Keizerlijke Plaats alwaar de Overheden vergaderd waren em het défilé bij te wonen, leverde de eindelooze stoet den betoove- rendsten aanblik op. Da pen kan onmogelijk den indruk, de aandoe ningen beschrijven welke al dezen aangrepen die het betooverend schouwspel bewonderden. En dan schaarden zich al de groepen met de meeste orde op de opene plaats tusschen het kiosk en de Nieuw- straat. Wanneer alles in orde was, werd een lied gezongen, Het Vaderland, op de wijze der Bra- banfoone met begeleiding door het fanfaarkorp* van Willen is Kunnen. Jammer dat al dia kin derstemmen overheerscht waren door het getptl der fanfaar. Dat gedeelte alleen laat iets te wenschsn over. Een quatuor te midden der kiDders geplaatst had voldoend# geweest. Hiermeé was de kinderfeest ten einde en trokken de groepen in orde naar de wederzijdsche school lokalen alwaar een tombola plaats greep. Allen be kwamen een prijs. Deze overheerlijke kinderfeest zal onuitwisch- baar bewaard blijven in 't geheugen van al dezen die ze bijwoonden. Dijnsdag had ter Feestzaal van 't Stadhuis de plechtige Prijsuitreiking plaats aan de leerlingen der Academie van Schoone Kunsten. Dees jaar viert onze Academie de honderate verjaring harer stich ting «n de Tentoonstelling te dezer gelegenheid der kunstwerken van leeraars en oudleeraars, van leerlingen en oudleerlingen, mag als hoogst merk- weerdig gehouden worden. Namelijk men is ver wonderd zooveel meesterstukken te ontmoeten. Een der voorwerpen is gestolen geworden iets waar de eigenaar veel prijs aan hecht, namelijk een oud werkje over meetkunde door een gewezen leerling. Mocht de dief ontdekt worden. De Volksfeest Dijnsdag avond in den hof van den Casino, is ter oorzake van den regen tot mor gen Zondag uitgesteld geworden niettegenstaande het concert en ae danspartij hebben plaats gehad. Onze foore is vooral des avonds druk bezocht geworden. Woensdag avond lokte het concert der fanfaar van de Pupillenschool eene talrijke menigte ter Keizerlijke Plaats welke hare toejuichingen niet spaarde aan de jeugdige muzikanten. Onze Koninklijke Harmonie gaf Donderdag ter zelfde plaats een luisterrijk concert 't welk bewees dat zij, onder 't bestier van M. R. Lenssens, voor uitgang doet op de baan welke naar roem leidt. Sorgeloos idem. Petrus Pycke idem. Frans De Cock; idem. Gustaaf Lobijn. De twee bijzondere prijzen geschonken door den Eere-Voorzitter van den Bond i° voor de 4 schoonste Geiten van ééne wijk, behaald door den wijk Vondelen. 2° voor de 2 schoonste Geiten van éénen stal, behaald door Casimir De Leenheer. ganen, tot zelfs de kleine heihondjes roe pen ons na dat we M. Woeste hebben verloochend en dit wel omdat wij zijne zienswijze niet deelen betrekkelijk de nieuwe forten rond Antwerpen. Wij zijn altijd anti-militarist geweest en wanneer wij dus de nieuwe forten en bijgevolg vermeerdering der militaire lasten afkeuren, dan blijven wij aan onze overtuiging, aan ons verledene getrouw. Wij zijn dus, met onzen achtbaren ver tegenwoordiger, op dit puntni't 't accoord en hierom zouden wij hem, volgens de liberalen en hunne groene sleepdragers, den steen moeten werpen. En dat zouden we, om de liberale scri benten te behagen, moeten doen... Maar zijn de liberale scribenten wel in deze zaak 't accoord met de liberale gekozenen Loopt naar den duivel, uw patroon... Als we M. Woeste verloochenen dan verloochent Le Bien Public onzen eersten Minister, graaf de Smet-de Naeyer, dan verloochent «Le Patriotb», Le XX* Siècle de catholieke gekoze nen van 't Arrondissement Brussel die vijandig zijn aan 't militaire ontwerp. In alle geval wij zijn in goede com pagnie. De liberale schrijvelaar krijten ons uit als het orgaan te zijn van M.M. Woeste en de Bethune. Moeten wij het herhalenWij zijn 't orgaan van niemand, van niemand in 't bijzonder. Denken de liberale scriben ten dan toch dat we tot die categorie be- hooren van zekere liberale organen, die, wanneer men in de ma^onnieke logiön aan 't koordeken trekt, dadelijk aan 't spartelen zijn Neen, wij liggen aan den band niet lijk zekere liberale helhon den 1 Plaatselijke Keuring der Geiten van a Sint Agatha's Gilde en Stichting van een Kweeksyndicaat. Zij had plaats op Sint Pietersdag opperbest gelukt ruim i5o Geiten wier der. aangeboden veel volk: men vierde de 75*verjaring der Onafhankelijkheid. Geestelijke en burgerlijke Overheden waren aanwezig, verder bemerkte men den E. H. Van der Schueren, $phrijver van de Landbouwcommissie van het Arrondissement Aalst, den heer advocaat Cosyns, Voorzitter van de Cantonale Landbouwcommissie van Meerbeke, den heer Burgemeester van Welle, enz. Denderhautem bezit het puik van het Geitenras. Dit was het oordeel der leden van den Jury E. H. Cobbautvan Aalst, den heer Pyffer, Staatslandbouwkundige te Dendermonde en den heer Ruffin Staels, Voorzitter van de Geitenverzeke ring van Aalst-Schaarbeek. Z60 uitmuntend was de hoedanigheid der Geiten met 8 tanden dat de Jury 4 eerste prijzen heeft moeten toekennen. Deze dag was eervol voor den Bond en de uitslag is eene aanmoediging voor al dezen die zich op de gemeente met de verbetering van de Koe van den Werkman bezighouden. Ziehier de bijzonderste prijzen I. Jonge Geiten. Met hoornen 1® prijs Adèle De Win ter 2* prijs Weduwe Van Rossen. Zonder hoornen i* prijs Adolf Ver- leysen 2* prijs Gustaaf De Schryver. II. Geiten met 4 en 6 tanden. Met hoornen. j® prijs René Moock; ae prijs Amand Buyl. Zonder hoornen te prijs Casimir De Leenheer 2® prijs Adolf Verleysen. III. Geiten met 8 tanden. Met hoornen: 1® prijsDesiréD'hondt 2® prijs Weduwe Schollaert. Zonder hoornen i* prijs Constant Kiezingen voor (le Ilnn- dels-IXechltmnk van Aelat. Op 3 Juli 1905 heeft het Hoofdbureel de esnige voorgestelde lijst van kandida ten als verkozen uitgeroepen, te weten Als Voorzitter: M. De Naeyer Theodoor. nijveraarjals Rechter: M.Van Steenwinkel Hubert, handelaar-drogist als plaatver- vangende Rechter M. Borrcman Albert, nijveraai. Hun mandaat zal met October aanstaande aanvang nemen. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft be noemd Eerekanunnik van S' Baafs, den Z. E. H. Joos, bestuurder der bisschoppelijke normaalschool van S' Nicolaas en wer kend lid der koninklijke Vlaamsche Aca demie Onderpastoor op Tereecken te S' Nico laas, den E. H. De Wolf, leeraar te Aalst. BELGISCHE BEDEVAART naar ingericht door het Katholiek Verbond, onder de geestelijke leiding van den E. H. BUE- LENS, pastoor der parochie van het H. Hart, te Brussel. i*® Trein, van den 33 tot den 31 Augusti rechtstreeksche reis heen en weer. ad® Trein, van den 33 tot den 31 Augusti stil houdende te Parijs en te Bordeaux. Deze twee treinen zijn uitsluitend samengesteld uit wagons met doorgaande gangen van den Belgischen Staat. 3de Trein, van den 33 Augusti tot den i September stil houdende te Paray-le-Monial, te Lyon en te Marseille (de gemakkelijke rijtuigen der C'® Parijs- Lyon-Middelandsche zee zullen ons in België ko men halen en gansch de reis zal geschieden «onder verandering van rijtuig). De eerste trein gaat dus rechtstreeks naar Lour- des en keert op dezelfde manier terug. De tweede trein houdt stil te Parijs van den a3 Augusti, te 6 u. i3, tot den 34 Augusti, rond de iu. 3o 's avonds. Den 24", om 7 uren, Mis in de erk van N. D. des Victoires te io u. Hoogmis met sermoen te Montmartre. Den a5 Augusti, te 6u. 's morgens, Mis te Bordeaux. 5 uren stilstand. De derde trein brengt de bedevaarders naar de Heiligdommen van Paray-le-Monial, O. L. V. van Fourvière te Lyon, O. L. V. der Wacht te Mar seille. met logement te Lyon en verblijf van den a3, te 3 u. namiddag, tot den 34 Augusti, te 3 u. namiddag, en logement te Marseille met verblijf van den 34 Augusti tot den a5, om 7 u. 30 's avonds. I* Trein. Prijs voor vertrek uit Brussel t® kl. 146 fr. 3® kl. 94 ff. 3® kl. 63 fr. Gent 148 96 64 Inbegrepen de taks voor het gebruik van wagons met doorgaande gangen. II® Trein. Prijs voor vertrek uit Brussel 1® kl. 149 fr. 2® kl. 97 fr. 3® kl. 65 fr. Gent i5i 99 66 Inbegrepen de teks voor het gebruik der wagon» met doorgaande gangen en de stilstand te Bordeaux. III® Trein. Prijs voor vertrek uit Brussel 1® kl. 171 fr. 2® kl. 114 fr. 3® kl. 78 fr. uit Gent i« kl. i73 fr. 20 kl. 116 fr. 3® kl. 79 fr. Op aanvraag der deelnemers zullen wij ons ge lasten met de verblijfkosten, aan de volgende voor waarden I. Rechtstreeksche trein 1® kl. 90 fr. a® kl. 68 fr. 3» kl. 55 fr. II. Trein, met stilstand te Parijs en te Bordeaux, t® kl. 100 fr. 3* kl. 75 fr. 3® kl. 60 fr. behelzende voituur bij aankomst en vertrek te Pa rijs en te Lourdes, eenen ganschen dag in rijtuig te Parijs, en ven 7 tot 10 ure in rijtuig te Bordeaux. III. Trein, met stilstand te Paray-le-Monial, Lyon, Marseille, Lourdes. 1® kl. ia5 fr. 3® kl. 90 fr. behelzende voituur bij aankomst en vertrek te Lyon, te Marseille en te Lourdes, nachtverblijf te Lyon, te Marseille en te Lourdes en al de eetmelea onderweg en bij de stilstanden. De aanvragen om inlichtingen en de inschrijvinr fin mogen gezonden worden® aan M. Alfred 'rancois, Bestuurder der Catholieke Vereeniging, 45, Noordlaan. te Brussel, of aan M. C. Van de Pufte, Uitgever van De Denderbode te Aalst. UIIWCUCIÖ Dijnsdag nacht. In onze omstreken en het land van Aalst zijn geheele koornvelden verweest geworden. Van verscheidene zijden wordt gemeld dat de oogst dit jaar slechts het derde gedeelte van andere jaren zal op brengen. Te Hekelgem viel de bliksem op de hoeve van den landbouwer Meert en stak ze in brand. In de stalling kwa men zes schoone melkkoeiën om. De schuur weid ook vernield. Op het gehucht» Veldeken te Ninove sloeg de bliksem op het dak van een huisje en geheel het huisje viel ineen. Op den steenweg van Geeraardsbergen tus schen Aalst en Ninove werden een twin tigtal boomen door den bliksem en den wind omvergeworpen. De baan was op vele plaatsen gestremd. Te Heldergem sloeg de bliksem in het huis van een alleenwonend landbouwer. De man werd gedood en het huis in brand gestoken. Geburen moesten het lijk uit het hjiis weghalen om het niet te laten verbranden. De slagregen heeft alles plat gelegd wat er na de vorige onweeren was blijven reebt staan. De trein van den buurtspoorweg Ninove-Schepdael-Brussel heeft den hee- len dag niet kunnen rijden er lagen wel honderd boomen over den weg. Te Godveerdegem, waar het kermis was, staat geen enkele danstent meer recht. In eene derzeive werd een orgel, dat 5oo kilos weegt, omgeworpen op vier mannen, die er achter lagen. Een hunner was op den slag dood. De drie ander zijn doodclijk gekwetst. De gendarmerie heeft te Idegem, Schen- delbeke en Santbergen de optelling der omgeworpen boomen gedaan. Zij i i er 264 Te Denderwindeke viel een windmolen om. Te Geeraardsbergen eveneens een in steen gebouwden molen. In dezelfde stad viel een zware boom op een huis en ver brijzelde het dak. In eene weide werden alle koeien ge dood. Langs den steenweg van Geeraardsber gen naar Edinghen zijn er 400 boomen uitgevlogen of afgebroken. Op den steenweg van Assche zijn de peerden van twee groenselboeren, die naar Brussel reden, vóór de karren dood gebliksemd. De voerliê bleven ongedeerd. Voornamelijk rond Lessen, heeft het onweer echter deerlijk gewoed. Te Lessen •zelf zijn twee huizen, door het water ondermijnd, ingeBtort. De ontwortelde boomen zijn niet te tellen. Creemboter. Markt van Zaterdag 8 Juli igo5. 167 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 3i2 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2490 kilogr. AALST. Op de Foore, Groote Merkt. The Edison cinérnatograaf, heeft dagelijks grooten bijval met zijne zoo wonderbare als uitstekende vertoo ningen van levende lichtbeelden. Alle avonden om 8 uren, buitengewone voorstelling met verandering van werk zaamheden. Prijzen der plaatsen aange kondigd aan het bureel. MEN WORDT VERZOCHT NA TE SPOREN. Het volgende verslag is door eenen inwoner van Aalst gedaan en daar het de mogelijk heid bied vele pijnen in de stad te lenigen, zouden deze, die belang hebben nasporingen te dien op zichte te doen hebben, goed verrichten zulk» te Eene onverwachte verlichting. Zeer lange jaren lijden. Een middel dat geneest, ziedaar in weinige woorden het onderstaande geval. Mm« Celestine Lebon, 8, Hoogevesten te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij jaren leed ik van de nieren ik kon er niet van slapen ik had de slaap bewogen, zweetingen en stond altijd ver moeid op aanhoudend leed ik aan zoo hevige be dwelmingen, dat ik eenen steun moest zoeken mijn water was troebel niettegenstaande al de genomen middelen bekwam ik geenen uitslag, toen men mij aanraadde gebruik te maken van de u Fos ter Pillen voorde Nieren» die ik bij M. De Valke neer, apotheker, te Aalst haalde. Zulks was mijne genezing, want na tien dagen waren de pijnen verdwenen en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik verklaar het bovenstaande waar en machtig u het kenbaar te maken. Verzekert u dat men u de Foster Pillen geve van dezelfde soort al» die welke Madame Lebon gehad heeft. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 f. 50 de doos of 19 f. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 5o-52 Coudenbergstraat te Brussel, Algemeen Depothou der voor België. DENDERHAUTEM. Maandag morgen, rond acht ure, zich naar eene verkooping begevende, vond de Heer Notaris Van Oudenhove, tegen den muur van het kerkhof een zorgvuldig toegebon den pak. Het geopend hebbende, was hij niet weinig verwonderd er het lijkje in te vinden van een pas geboren kind. Spoedig gaf hij kennis van zijnen droevi- gen vond aan den Heer Burgemeester, die het parket verwittigde. Een eerste onderzoek heeft tot geenen uitslag geleid, zoodat men met reden mag veronderstellen, dat het lijkje daar is neer gelegd door iemand vreemd aan de ge meente. JUBELFEEST. Woensdag 1.1. vierde men te Oordegem het gulden Jubelfeest van den E. H. Pastoor als 5o jaar priester en 25 jaar pastoor der paro chie. De achtbare jubilaris heeft den ouderdom van 75 jaren bereikt. Om 10 uren werd eene Mis van dankzegging gecelebreerd en een prachtige stoet door wandelde de bijzonderste straten, Brand. 1600 fr. papierengeld in de vlammen. Maandag namiddag is te Smetlede brand ontstaan in de wo ning van Alfons Janssens, koopman in boter en eieren. Men heeft de deur moe ten instampen daar de inwoners niet t'huis waren. Slechts eenige meubels zijn gered eene groote hoeveelheid boter en eieren is in den brand gebleven eene kas, die niet is kunnen gered worden, bevatte 1600 fr. in papierengeld. Huis en meubelen zijn verzekerd. Brand. Maandag is te Letter- hautem een huis met schuur en stalling afgebrand toebehoorencje aan August Goossens, het meerendeel der meubelen is er in gebleven. Oorzaak onbekend. René Blicquet, van Letterhautem, die zich onderscheidde in het blusschen, is bijna het slachtoffer van zijnen moed ge worden. Hij heeft een uur buiten kennis gelegen. Tweewoonst afgebrand. Zater dag 1 Juli, op 't middaguur, is te Sint- Lievens-Houtem, op de wijk «Hoeksken» brand uitgeborsten in de huizen bewoond door Watté Fonck en Fonck-Lateur.Daar de woningen en aanpalende stallingen met strooi gedekt waren, is alles op kor ten tijd de prooi der vlammen geworden. Eer.ige huismeubelen en gerief zijn in den brand gebleven. Alles is door verzekering gedekt. Oor zaak onbekend. Jan-Baptist Van Audenhove die op de wijk Nieuwegen, te Elene, woont,was zondag naar de kermis van Leeuwergem gekomen, 's Avonds was hij in de herberg van TheofielVan Audenhove,op het dorp. Er ontstond twist en de baas verdocht de twisters zijn huis te verlaten, waaraan zij gevolg gaven. J.-B. Van Audenhove ging naar huis, maar werd achtervolgd door drie mannen van Leeuwergem. Toen zij hem wilden mishandelen, trok hij zijn mes en heeft van Je drie gestoken. Het slacht offer is getroffen in den buik. De genees heer van Velzicke verzorgt hem. Dijnsdag is het parket ter plaats geweest. Het slachtoffer is zekere Omer De Perre. De policie heeft te Brussel de hand gelegd op eene heele familie van valsch munters. Eerst vielen de gebroeders S. in hare handen een derde broer, die deze aanhouding vernam, verliet de stad, maar werd na slimme maatregels der policie van Antwerpen,in deze stad bij den kraag gepakt. Een vierde broer is te Parijs achter de tralies, ook voor valschmunterij. Om lang te leven is het genoeg zich soms het bloed en de spijsorganen te zuiveren door een pilleken Depratere het is het zachtste purgeermiddel dat be staat. Ontelbare getuigschriften bewijzen het en een enkele proef zal u overtuigen. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkbnbrr en Callebaut. Een droevig ongeluk had Donder dag plaats te Mechelen, op den Antwerp- schei-steenweg nabij 't oefeningsplein. De genaamde Voet, metser, woonachtig te Waelhem, beging de onvoorzichtigheid van den tram te springen wanneer deze nog niet stil hield. De ongelukkige werk man viel met het schrikkelijk gevolg dat de wielen hem het been vermorselden. Hij onlving ter plaatse de eerste verzor gingen door M. Vereist, geneesheer, waarna hij in een bedenkelijke toestand naar het gasthuis werd gevoerd. Hij is vader van vijf kinderen. De zoon van Alois Vercauteren, schoenmaker, in de Daalstraat, te Sint- Nicolaas, oud 14 jaar, wilde de stoof met petrool aanmaken. Ongelukkiglijk sloeg de vlam omhoog en bracht hem hevige brandwonden toedoch zijn toestand is niet levensgevaarlijk. In een restaurant der tentoonstelling te Luik, zaten eenige bedienden te mid dagmalen. Om eene grap tr. doen nam een der tafelgenooten de flesch bock van zijnen gebuui weg. Zij werd van hand tot hand voortgegeven tot zij eindelijk, denkelijk door het schudden, ontplofte en een der gar^ons de stukken glas in het gelaat kreeg. Men heeft den sukkelaar naar het gasthuis moeten brengen. DE SCHEIDING GESTEMD. Maandag 3 Juli, hernam de fransche Kamer het beraad over de afschaffing van liet ccnkordaat en de scheiding van Kerk en Staat. De bespreking was zeer gewel dig. De heer Lerolle riep uit, dat de wet bcteekeude ongerechtigheid, tyranie en verarming. Over artikel 37 ontstond eene geheele reJetwisting. Ten slotte werd de bespreking gesloten en de stemming begonnen. De scheiding werd aange nomen door 341 stemmen tegen 233. De wet moet nu naar het Senaat gaan. Worden de liberalen en socialisten in Belgir meester, wij mogen ons aan 't zelfde verwachten, BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk idem i5 OVERLIJDENS. M. De Biock, vr. De Neef, zb. 60 j. Moor»el- »cheb.— H. Van de Meerssche, W. Van de Meers- «che, «b. 86 j. Kloosterstr. A. Verbestel, w. Lambertin, zb. 76 j Lange Ridderstr. R. Com merman, xb. 17 j. Binnenstr, M. Van Geem, m. Van der Spiegel, sehrijnw. 26 j. Koolstr. L. Van Audenhove, landb. 45 j. Langestr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Schapen 2 I Varkens i53 Lammeren 0 Loopers 00 Kalveren I4I Viggens 538 Stieren 1® kw. o,85 a#kw. 0,75 3®kw. o,6J Koeien 0,80 0,70 O.êJ Vaarzen 0,90 0,80 0,70 Ossen 0,88 0,76 0,60 Varkens 0,90 0,82 o,oe Kalveren i,3o o,g5 0,00 SOCIÉTÉ ANONYME AL O 6 T LeConseil dradministration A l'honneur de porter A la connaissance de MM. les actionnaires que, conformément A l'arti- cle 11 des statuts, l'assemblée générale ordinaire se tiendra, au siège de la société, Mardi 18 Juillet igo5, A 10 heures du matin. ORDRE DU JOUR Bilan, compte de profits et pertes, Pour assister A l'assemblée, MM. les actionnaires sont priés de se conformer A l'article 12 des statuts. Zaterdag 8 Juli igo5. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Mastelpin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,o* Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 9,00 a 00,00 Boter per 3 kil. 7,65 a 8,37 Eiers de 25 2,00 a 2,09 Viggenen,per koppel 40,00 a 55,00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kil, volgk. w, 00,00 a 00,00 Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 145,00 a 147 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 127,50 de 5o kil. Aalsterhop igo5, levering October-No vember fr. 77,5o de 50 kil. Markt kalmer. GENT 7 Juli. Tarwe, per 100 kilos, fr. 17,00 a 00,00 Rogge i5,oo a oe.oo Haver I7iOO a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,52 a 2,97 Eiers per 26, 2,25,a 2,34 ANTWERPEN, 7 Juli Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100kil.fr. 19,00 a 19,25 Rogge i5,75 a 16,00 Wintcrgerst 00,00 a 00,00 Zomergarst 19,00 a 00,00 Haver 18,5o a 18,75 Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 20,5o a 00,00 VEEMARKTEN, GENT, 7 Juli Getal te koopgestelde hoorenbeesten 424 Melkkoeien 24 Vette koeien 81 Groote ossen 2 Stieren 87 Jonge ossen 43 Magere beesten toi Vaarzen 48 I CUREGHEM-ANDERL. 6 Juli Ter veemarkt werden te koop gesteld: 428 Ossen, 293 Stieren, Koeien en Veerz. 887 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,75 a 0,98, Stieren 0,64 a o,8s, Koeien en Veerzen 0,64 a o,83. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 117e. Prijs per kilogr. fr. 0,75 0,99 a 1,07. BRUSSEL 7 Juli Kalverenm. Getal te koop gesteld 313, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen o,g5 a i,o5 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen o,g5 a 1,00, Kalveren 1,45 a i,5o. aan alle eerlijke en werkzame persoon. Urbaine de Bruxeiles, verzekering brand, ongevallen vraagt overal agenten. Groot commissieloon. Opzichter zal op hoogte brengen. Kosteloos ingelicht. Vragen stu renMercelisslraat,23, Brussel OPENBARE VERKOOPING van een te Eroudegem. De Notaris EEMAN te Erpe, sal namens wien het behoort, in 't openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Meersch, gelegen te Eronde- fem, in den Edele-meersch of Kleinen Meule- auter, bekend bij kadaster wijk B, nummers 687b en 688a, met eene grootte van 20 aren, 20 centiaren, palende ten ooste de rede, ten zuide mevrouw Van Wichelen, ten weste de heek en ten noorde de weduwe en kinderen Standaert. Op te leggen boomprijs fr. 450. Gebruikt door de eigenaars kinderen D. De Boeck, te Ottergem. In gebrniktreding met de betaling van den koopprijs. Enkele Zitdag Maandag 24 Juli 1905, om 3 uron van den avond, te Ottergem, aan de Dorpplaats, ter herberg dor kinderen van wjjlen Dominicus De Boeck. Om uit onverdeeldheid te soheiden. OPENBARE VERKOOPING van "allerlei BEESTIALEN en Vruchten te velde, te OUergem en Erondegem. l)e Notaris EEMAN te Erpe, zal namens en ton hove van de kindereu van wijlen den heer Dominicus De Boeok, te Oltergem, aan de Dorpplaats, op Maandag 17 Juli 1905, om 1 uur nanoen, in het openbaar verkoopen Landbouwkrsalem, als dry wielkarre, aal stuk met berrie, kruiwagen, kleine ploeg, 2 eggen, ruapmolen, wanmolen, 3 aansohy- nen met kettingen, 2 koeigareelen.karrereep, schuppen, braken, pikken, haken, zeisen, mestliaken, rieken, roeken, gaffels, dorsch- vlegels, landdraad, melkkuip en keern, stee- nen melktobbens en teelen.bras- en aalkuipen, ijzeren marmiet, wilgen en eiken planken, eone hooveelheid mest en brandhout,Ongeveer 1000 kilogr. hooi en.meer andere voorwerpen. Brkstialbn, als 2 jonge en goede trek- koeien, waarvan eene onlangs van kalf be vallen en eene bekalfde,2 schoone ossen (jaar lingen), jonge stier, 2 vette varkens, 40 hoen ders en haan. Vruobikn te vki.dk op eeue party land te Erondegem, Edelemeersch a. 19 aren, 20 centiaren masteluiu b. 21 aren aardappels c. 19 aren, 20 centiaren klavers (2* snede). Op eene partij land te Erpe, Rinkeling (aan het Lindeken) 17 aren rogge Op eene partij land te Meire, Bundel 21 aren, 52 centiaren rogge. Op eene partij land te Ottergem, Laput 10 aren, 14 centiaren rogge. Op eene partij land te Ottergem, Perre. a. 12 aren, 29 centiaren tarwe b. 15 aren, 37 centiaren masteluin. Op eene partij land te Ottergem, Hoogen- weg a. 14 aren, 75 contiaron tarwe b. 6 aren, 76 centiaren aardappels. Op een perceel land te Ottergem, Seskens kauter a. 12 aren, 30 centiaren betera ven b. 12 aren,30 centiaren aardappels; 0. 4 aren, 20 centiareu klavers (2® snede). Op eene partij land te Ottergem, Seskens- kauter 9 Aren, 22 centiaren aardappels. Vereeeld in koopen 't elks gerief. De verkooping zal geschieden op de ge wone voorwaarden mits het gewoon ongeld en met tijd van betaling behalve goede borg. OPENBARE VERKOOPING van Tuin en Meersch TE IMPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een perceel Land. gelegen te Impe., Puttinck, genaamd et Rot, bekend bij kadaster wyk B, nummer 59, groot aldaar 9 aren, 10 centiaren, palende ten ooste do Kinde ren Govaert, ten zuide M. Philemon De Backer, ten weste Vr. D'haese en ten noorde de Kinderen De Prez en voornoemden M. Philemon De Backer. Tweede koop. Een perceel Land gelegente Impe, Puttinck, gekadas treerd wyk B, nummer 52b, groot 9

De Denderbode | 1905 | | pagina 2