-j- Overlijden. Kerk der Theresianen. Allerhande nieuws. Holland. Duitschland. Hopmarkt. L a n dbou wersalem, goed perceel Meersch ZAAILANDEN HOFSTEDE KERMIS. Zondag 9 Juli. De opstijging van den luchtbal op 't Esplanadeplein, heeft zoo als voor- gaandelijk, weer eene talrijke menigte onzer buitenwijken en van de naburige gemeenten gelokt. Uit vrees van een dreigende onweder, heeft men het luchtgevaarte om 4 u. 45 laten vertrekken, dus eene uur vroeger dan besloten was. Men zegt dat hij gevallen is te Duffel, meer weten wij er niet van. Het feest in den Casino, zou zoo men voorzag nogmaals mislukken uit hoofde van onweder, doch de lucht klaar de op en werd door eene talrijke menigte bijgewoond. De verlichting van deNieuw- straat en den Hof was prachtig en hoogst bekoorlijk ondanks ontelbare lampioenen ten gevolge van den regen niet konden branden. "t Is waarlijk spijtig geweest. Inkomgeld van 10 centiemen ten voor deele der armen heeft opgebracht Dijnsdag 4 Juli fr. 105.50 Zondag 9 fr. 3oi,oo Te zamen fr. 406.50 Volgens de artisten van Dxn Dender- galm was het feest des Dijnsdags een ware fiasco. Slechts eenige personen had den het feest bijgewoond terwijl het in Concordia krioelde van volk, van volk De ontvangst van Dijnsdag bewijst dat, ondanks het ongunstig weder meer dan duizend betalende personen in den Casino zijn geweest. Nu dit cijfer moet ten minste op 1400 <L i5oo gebracht wor den als men de personen meêrekent die vrijen ingang hadden. Wij wisten sedert lang dat allerhande artisten hunne domme proza in Den Dendbrgalm uitkramen, maar onbetwist baar mag men zeggen Nog nooit waren er ellendiger en on- noozelere ploerten aan 't werk dan heden. Waarlijk 't is om medelijden te hebben met de liberalen heeren die bijdragen om 't armtierige orgaantje in 't leven te houden. Solemnele Octaaf en Volle Aflaat bij wijze van Pontiuncula, te beginnen van den i5n Juli, om 2 uren namiddag, tot zonsondergang van den 16" Juli vooralle geloovigen ieder maal zij de voorgemel de kerk bezoeken, na gebiecht en gecom municeerd te hebben en er bidden volgens de inzichten van Zijne Heiligheid. De Goddelijke diensten als volgt Zaterdag i5 Juli, om 2 uren namiddag uitstelling van het Allerheiligste. Ten 5 uren, solemneel Lof. Zondag i6n Juli, ten 5 uren, de eerste Mis. De plechtige Mis om 8 uren. 's Na middags ten 5 uren plechtig Lof.Vlaamsch sermoem en Te Deum. Zondag, a3 Juli. De eerste Mis ten 5 uren. De plechtige Mis om 8 uren. 's Na middags, ten 5 uren, Lof en Vlaamsch Sermoen. Men meldt ons uit Geer- aardsbergen het godvruchtig overlijden, in den gezegenden ouderdom van 89 jaren van den van ouds gekenden koop man in wijnen, den heer Pieter Van Wymersch. De eerzame overledene was een overtuigde catholiek, een der strijders van het eerste uur, wanneer ons Arron dissement nog onder de verdrukkende maconnieke klauwen lag. Vrijdag gebeurde te Erembodegem bijna een erg ongeluk. Eenige knapen, waartusschen het zoontje van Hippoliet De Greve, schilder, wonende te Erembo degem, waren, toen zij van de school huiswaarts keerden, op den kant van het water gaan zitten. Opeens verloor de klei ne de Greve het evenwicht en stuikte in 't water. Het 9 jarig zoontje van den veld wachter Felix redde het kind van eene gewisse dood. Zulke daad van moed en zelfopoffering verdient voorzeker beloond te worden. Maandag hebben de echtgenooten Charles Larcher en Joanna Janssens, te Aesche-Ten-berg, hunne gouden bruiloft gevierd. Beiden zijn nog kloek en gezond en flink te been de man is 77 jaar en de vrouw 75 jaar oud. Om 9 ure werd in de parochiekerk eene plechtige mis gezongen, bijgewoond door de jubilarissen, hunne kinderen, kleinkin deren en familieleden. Na de Mis werden de feestelingen in de dekenij op een mor genmaal vergast. In de buurt der jubila rissen waren schoone feesten ingericht. Maandag avond rond 6 uren zagen voorbijgangers in de Drootbeekstraat te Laeken, een man aan eenen boom opge hangen. Zij sneden de koord door. De wanhopige leefde nog men droeg hem in een naburig huis waar men erin ge lukte hem tot het bewustzijn terug te brengen. Nauwelijks was hij terug te been of hij liep bet huis uit, klauterde in den top van een boom en poogde zich opnieuw op te hangen. Opeens verloor hij het evenwicht en viel op den grond. Men nam den ongelukkige in beklagens- weerdigen toestand op. Een arm en een been waren gebroken en over gansch het lichaam had hij erge kneuzingen be komen. Men heeft den onbekende in wanhopigen toestand naar het gasthuis gevoerd. De policie is er in gelukt, den ge- naamden Everaert aan te houden, die in Februari te Vorst eene moordpoging pleegde op zijne minnares en in de vlucht ook schoten loste op de personen, die poogden, hem aan te houden. Hij had zich tot hiertoe in Frankrijk schuil ge houden, maar was nu zijne zuster komen bezoeken. Een dronken onderofficier, vergezeld van twee even dronken soldaten, zeilde in de richting der Sinte-Elisabethkazerne te Brussel. Eene vrouw ontmoetende, hiel den zij die tegen, en daar zij zich tegen hunne beleedigingen verzette, werd de onderofficier kwaad en sloeg haar. Voor bijgangers snelden toe en stonden de vrouw bij. De dronken soldaten gingen op den loop en de onderofficier, zich over mand ziende door de burgers, ging er met getrokken sabel op los. Dat maakte de zaak nog erger. Hij werd nu ontwapend en zoo ongenadig afgeranseld, dat men hem naar Sint-Jansgasthuis en vervolgens naar het militaire gasthuis moest brengen. Twee personen, die door hem met den sabel gewond waren, hebben klachten tegen hem ingediend. De electricien F., te Spa, had, na geëten te hebhen, het deksel van zijn porte-manger onachtzaam op een electrieken draad gelegd. Toen hij het later wilde wegnemen, werd hij op den slag gedood eene lading van 6000 volts was hem door het lichaam gegaan. F., die slechts 24 jaar oud was, laat eene weduwe met een kind achter. De gendarmerie van Gavere heeft te Heurne een Gentenaar, zekere Julien Verhoustraete, aangehouden. De kerel was vertrokken met het meisje Leontine Van Laere, 9 jaar oud, die hij over enkele weken te Gent opgelicht had. Het meisje is naar eene weldadigheidsschool gezon den. Ten huize van den senateur Hou- tart, te Cortenberg, zijn dieven gekomen die de brandkas hebben weten te openen; zij stolen er uit eene kostbare verzame ling oude munten, zilverwerk, juweelen het alles eene weerde vertegenwoordigend van 100,000 fr. De dieven zijn slim ge noeg geweest, een pak obligatiên, die door hen toch niet verhandeld had kun nen worden, onverlet te laten. Dezen vertegenwoordigden eene weerde van 800,000 fr. Een fabriekwerker te Steenhuffel, die met zekere zijner geburen in twist was, is zondag avond in hunne woning gedrongen en vond er de vrouw alleen t' huis. Hij zou haar bij middel eener zaag erge verwondingen aan den hals toe gebracht hebben. Andere geburen, Jaak Bettens en zijne vrouw, kwamen toege sneld, en de man loste een schot om den aanvaller schrik aan te jagen. Deze schoot op rijne beurt en Bettens en zijne vrouw werden beiden gekwetst, gendarmerie heeft den fabriekwerker aan gehouden, die ook door een kogel in de borst getroffen was, doch niet erg. De andere gekwetsten zijn erger gesteld, doch hun toestand levert ook geen gevaar op. Het parket heeft maandag een onderzoek ingesteld. Zondag namiddag rond half 5 uren, heerschte een schrikkelijk onweder boven Mechelen. De bliksem viel in eene wo ning der Augustijnenstraat op het oogen- blik dat vrouw Louisa Vermeulen aan 't strijken was. Zij werd op het aangezicht en aan de handen op eene afgrijselijke wijze verbrand. De ongelukkige die moe der is van 5 kinderen werd in een wan hopigen toestand naar het gasthuis over gebracht en stierf Dijnsdag morgend.Ook te Waalhem had men een slachtoffer te betreuren. Een man werd op den steen weg door den bliksem getroffen en viel dood neer. Een schrikkelijk ongeluk is te Lokeren, zaterdag namiddag gebeurd op de wijk Boxlaar. Daar woont de familie Jacobs, goed gekend in den geheelen om trek als vervaardigers van landbouwwerk tuigen. Er werd eene nieuwe dorschma- chien beproefd, het werktuig werd in be weging gebracht door een naphtemotor. Coor de groote snelheid van den motor werd een klein wiel in gegoten ijzer los gerukt en het sprong stuk. De brokken ijzer vlogen rechts en links en troffen de moeder en den jongsten zoon aan het hoofd een oudere broeder, die dicht bij het werktuig stond, bekwam niet minste letsel. De twee ongelukkigen werden opgeno men met schrikkelijke wonden drie ge- neesheeren, in allerijl ontboden, verleen den hun de beste zorgen en zoo slecht was hun toestand dat zij onmiddelijk moesten berecht worden. .De laatste be richten melden dat beiden stervend zijn. Dit ongeluk heeft in de stad eene felle ontroering teweeg gebracht. Zondag namiddag, rond 5 uren, is eene vlaag over de stad Sint Nicolaas losgebarsten. De bliksem sloeg op een der vier vergulde koepeltorentjes onder het kolossaal Mariabeeld. Vandaar sloeg hij op de uurplaat langs den kant der Waassche Volksbank en verbrijzelde eene ijzeren lat van het kruisijzer, waarmede de uurplaat aan den toren vast was. Opeens stonden de vier uurwijzers van den toren stil. Het is nu te weten of er van binnen in den toren schade zal zijn aan het electriek uurwerk. Een van de korte donderpinnen die het koepeltje be kronen staat krom gebogen. Heiligschendende baldadigheid. Op het (i Stokt te Turnhout, staat een kapelleken aan de H. Maagd toege wijd. Zaterdag nacht hebben onbekende schurken er vermaak in gevonden, deze kapel te bestormen. Nabij deze plaats is eene groote hoe veelheid steenen aangebracht voor het metsen der riolen. De schurken hebben zich hiervan bediend om de ruiten, de schouw en een gedeelte van het dak te verbrijzelen. De politie heeft een onder zoek ingesteld. Het feit moet gepleefd zijn tusschen 2 en 3 uren. Vrijdag middag had op de vaart tus schen Desschei en Moll, ter streke De Dook een smartelijk ongeluk plaats. De schipper KareiWagemans, van Tuin..-: lag met zijne schuit, die met steen gela den is, in de vaart. Toen hij 's middags 't eetmaal wilde bereiden, beging hij de onvoorzichtigheid petrool op het vuur te gieten. Eene ontploffing volgde. Het vuur deelde zich meê aan de kleeren van Wa gemans, die weldra aan eene fakkel ge leek. Zijn broeder, die ook op het schip was, wierp het slachtoffer in 't water der vaart, zoodat de vlammen spoedig uitge doofd waren. Niettemin had Wagemans zeer erge brandwonden op geheel het lichaam bekomen. Terug aan boord getrokken, werd hij verzorgd door den geneesheer M. Matthé, van Rethy. Ver volgens werd hij naar zijne woning te Turnhout gedragen. Zijn toestand is on rustbarend. Men schrijft uit Stabroeck Zater dag rond 5 uren, is er andermaal een verschrikkelijk onweêr, vergezeld van plasregens over de gemeente en omlig gende losgebarsten. Het duurde meer dan eene uur. Eene koei van de weduwe A. Verhaert werd in de weide, nabij den Watergang doodgebliksemd, nog is de bliksem gevallen op de woning van den luitenant der douanen Jacquet, langs de schouw. Heel het huis was vol roet en een begin van brand ontstond, dat door naast- wonende douanen dadelijk werd uitge doofd. Op het oogenblik der ramp was niemand 't huis. In den Dankaertschen weg werd een boom uitgerukt en in deu Polder ligt het grran tegen den grond ge slagen. In de gemeente Longvilly was een zinnelooze, zekere Rolling, sedert eenige dagen vermist. Vrijdag avond keerde hij terug, terwijl zijn 75jarige moeder aan de deur harer woning aardappels schilde. Hij greep de oude vrouw vast en poogde haar te wurgen. Toen hij zag dat geburen toesnelden om de moeder bij te staan, stak hij een mes in hare borst en nam de vlucht. De oude vrouw stierf na eenige dagen. De moordenaar is niet verant woordelijk voor zijne daad. Tusschen de spoor baan werkers van twee staties, Stockem en Fouches, heerscht sedert lang eene bloedige vijandschap, die tot nu toe slechts tot bestendige twis ten aanleiding gaf. Doch dezer dagen kwamen twee mannen, R. en B., van de groep Aarlen, door de gemeente Stockem, waar zij de werklieden van Fouches ont moetten. Er werden eerst beleedigingen en vervolgens slagen gewisseld. Toen kwamen er ook de mannen van Stockem tusschen en r.u werd hel gevecht zoo bar- baarsch, dat een genaamde Michel zoo danig met knuppels geslagen werd, dat hij voor dood bleef liggen. Een anderen, Louis T., werd de schedel te bersten ge slagen en deze is ook den dood nabij. Daarenboven zijn verscheide vrouwen, welke hunne mans kwamen beschermen, er ook niet heelhuids van afgekomen. Van eene der vrouwen is eene wang opengescheurd. Het parket van Aarlen doet een onderzoek. Zaterdag voormiddag had te Chaud- fontaine bij het verlaten van den tunnel eene botsing plaats, tusschen eenen goe derentrein en den express 694, die naar Luik reed. De locomotief van den express werd uit de sporen geworpen drie wagons ont- riggelden, en werden in stukken gewron gen. Geen enkel reiziger bekwam eenig let sel doch zeven personen, behoorende tot het dienstpersoneel werden gekwetst. De machinist is het ergst getroffen, zijne ruggraat is gebroken. De zes ande ren zijn minder erg gekwetst. Onweer. Zondag en Maandag heb ben over Holland insgelijks zware onwe- ders gewoed. In Den Haag en Scheve- vingen is door den regen veel schade aangericht. Hier en daar is de bliksem ingeslagen en heeft brand gesticht. Te Zeist is eer, soldaat dooor den bliksem ge dood. Een paar menschen werden ook door den bliksem gewond. Als in een sprookje. Men leest in het Nbl. van Sliebrecht en om streken De landbouwer B. te Gijbeland (Alblas- serwaard) heeft een echt buitenkansje gehad. Toen hij een oude en bijna ver molmde secretaire tot brandhout hakte, viel uit een geheim laadje een stuk lei, waarop nog duidelijk leesbaar gegriffeld stond Soek in de hoek van de kelder.» B., die van deze woorden eerst niets begreep, ging zijn gewonen gang en stapte, toen het slaaptijd werd, naar bed. Slapen ging echter niet hij dacht maar steeds aan de woorden "Soek in de hoek van de kelder. Eindelijk ging hem een licht op. Er kon wel eens geld in den kelder verborgen liggen. Hij kleedde zich aan, stak een stallantaarn aan en begaf zich naar den kelder. In den eersten den besten hoek dien hij onderzocht, door een paar sieenen los te maken, ontdekte hij een ijzeren plaat, en toen hij nog tien steenen weggenomen had, bleek hem, dat het een ijzeren luik was met een ring eraan. Niet zonder moeite lichtte hij het luik op, hield zijn lantaarn in de hoogte en zag toen in eer, diep gat, een ruw gemetseld kelderke, waarin op zij, onder aan, weer een deurke was. B. liet zich in het kelderke zakken, opende gemakkelijk het deurke, en zag eenige steenen trap pen,die naar een nog lager gelegen kelder voerden. Niet zonder moeite ging hij naar omlaag de lucht was hier duf, maar de wand en de vloer waren kurkdroóg.Er lag vermolmd hout op den vloer en in een hoek stonden negen steenen kan- nekes, die alles tot boven toe gevuld waren met oude gouden munten. Men zegt, dat deze schat een waarde ongeveer gl. 5o,ooo vertegenwoor digt. - De gestolen Frans Hals. Het Vanderl. schrijft Het moet wel een zeer geroutineerde dief zijn geweest, die de schilderij van Frans Hals uit het Mauritshuis zaterdag wegstool. Zeer waarschijnlijk heeft de dief er dagen aan besteed om de schilde rij van den muur af te lichten en de vier groote draadnagels wat meer om te bui gen, waarmeê het schilderstuk zelf in de lijst was bevestigd. De lijst, het eenige wat de dief achterliet, berust thans bij de politie. Onjuist is, wat eerst gemeld werd, dat een der zaterdag morgend in het Maurits huis aanwezige bezoekers werd aange houden. Het stuk, dat in 1898 voor 5ooo gl., voor het museum werd aangekocht, wordt thans op een 25,000 fr. geschat. Van den diefstal worden twee vreem delingen verdacht. Deze beide personen bezochten gedurende drij dagen achtereen en ook den 7 Juli het Mauritshuis en dwaalden daar den geheelen dag rond. Zij maakten op het personeel belast met het toezicht, een hoogst ongunstigen in druk. Door het Rijk wordt eene som van 5oo gl. uitgeloofd, voor dengene die het por tret vindt en den dader weet aan te wij zen. Vreeselijk treurspel. Uit Metz wordt gemeld dat maandag avond zekere Kanzier zich naar zijne schoonouders begaf in de rue Pontifroy,om zijne vrouw terug te halen, die zijn huis was ontloo- pen wegens mishandelingen door haren man. Zij weigerde echter hardnekkig naar Kanzier te luisteren, waardoor een twist ontstond, die de tusschenkomst van den schoonvader uitlokte. Kanzier greep toen zijn revolver en loste een schot op zijnen schoonvader die dood neerviel. Toen kwetste hij zijne vrouw, die vol schrik door het venster sprong en bij haren val beide beenen brak. De schoonmoeder, door het gerucht aangelokt, snelde toe en kreeg insgelijks een kogel in het lichaam, die haar gevaar lijk kwetste. Toen kwam een policieagent, zekere Bach. Er ontstond een gevecht tusschen hem en Kanzier, maar de agent werd ontwapend en met zijn eigen sabel door den woestaard doodgestoken. Weer klonk een revolverschot en Kanzier viel dood op de lijken zijner slachtoffers. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van allerlei BEESTIALEN en Vruchten te velde, ie Ollergem en Erondegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens en ten hove van de kinderen van wijlen den heer DomiDicus De Ëoeck, te Oltergemaan de Dorpplaats, op Maandag 17 Juli 1905, om 1 unr nanoen, in het oponbaar verkoopen Landbouwkrsalkm, als drijwielkarre, aal- stnk met berrie, kruiwagen, kleine ploeg, 2 eggenraapmoienwanmolen8 aanscbij nen met kettmgen, 2 keeigareelen.karrereep, schappen, braken, pikken, haken, zeisen, mesthakeD, rieken, reeken, gaffels, dorsch- vlegels, landdraad, melkkuip en keern, stee nen melktobbens en teelen,bras- en aalkuipen, ijzeren marmiet, wilgen en eiken planken, eene hoeveelheid mest en brandhout,ongeveer 1000 kilogr. hooi en meer andere voorwerpen. Bkkstialkn, als 2 jonge en goede trek- koeien, waarvan eene onlangs van kalf be vallen en eene bekalfde,2 schoone OBsen (jaar lingen), jonge stier, 2 vette varkens, 40 boen ders en baan. Vruchten tb velde - op eene partij land te Erondegem, Edelemeersch a. 19 aren, 20 centiaren masteluin b. 21 aren aardappels c. 19 aren, 20 centiaren klavers (2* snede). Op eene partij land te Erpe, Rinkeling (aan het Lindeken) 17 aren rogge Op eene partij land te Meire, Bundel 21 aren, 52 centiaren rogge. Op eene partij land te Ottergem, Laput 10 aren, 14 centiaren rogge. Op eene partij land te Ottergem, Perre. a. 12 aren, 29 contiaren tarwe b. 15 aren, 37 centiaren masteluin. Op eene partij land te Ottergem, Hoogen- weg a. 14 areD, 75 centiaren tarwe b. 6 aren, 76 centiaren aardappels. Op een perceel land te Ottergem, Seskens kauter a. 12 aren, 30 centiaren beternven b. 12 aren,30 centiaren aardappels; 0. 4 aren, 20 centiaren klavers (2* snede). Op eene partij laDfl te Ottergem, Seskens- kauter 9 aren, 22 centiaren aardappels. Vereeeld in koopen 't elks gerief. De verkooping zal geschieden op de ge wone voorwaarden mits bet gewoon ongsld en met tijd van betaling behalve goede borg. OPENBARE VERKOOPING van een te Erondegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, in 't openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Meersch, gelegen te Erondo- ;em, in den Edele-meersch of Kleinen Menie- canter, bekend bij kadaster wijk B, nummers 687b en 688a, met eene grootte van 20 aren, 20 centiaren, palende ten ooste de rede, ten zuide mevronw Van Wichelen, ten weste de lieek en ten noorde de weduwe en kinderea Standaert. Op te leggen boomprjjs fr. 450. Gebruikt door de eigenaars kinderen D. De Boeck, te Ottergem. In gebrniktreding met de betaling van den koopprijs. Enkele Zitdag Maandag 24 Juli 1905, om 3 uren van den avond, te Ottergem, aan de Dorpplaats, ter herberg der kinderen van wijlen Dominicu8 De Boeck. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 142,50 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. 125,00 de 5o kil. Aalsterhop igo5, levering October-No vember fr. 75,00 tot 77,5o de 50 kil. Markt kalmer. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal met tusschenkomst zijns ambtsgenoots Meester DE VUYST, Notaris te Bors- beke, op Maandag 24 Juli en des noods den volgenden dag, te beginnen om 8 uren 's morgens, overgaan tot de openbare verkooping van Meubels, Zilverwerk en roerende Voorwerpen ten sterf huize van wijlen Dame Weduwe Polydore Min- naert-Van Cromphaut, te Aalst, Korte Zoutstraat, 47. OPENBARE VERKOOPING van Tuin en Meersch TE IMPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Impe., Puttinck, genaamd het Rot, bekend by kadaster wyk B, nummer 59, groot aldaar 9 aren, 10 centiaren, palende ten ooste de Kinde ren Govaert, ten zuide M. Philemon De Backer, ten weste Vr. D'haese en ten noorde de Kinderen De Prez en voornoemden M. Philemon De Backer. Tweede koop. Een perceel Land gelegen te Impe, Puttinck, gekadas treerd wyk B, nummer 52b, groot 9 aren, 10 centiaren, palende ten ooste M. Veremond Blonaeel, ten zuide M. Alfons Jooris, ten weste de Kinderen Govaert en ten noorde dè Kinderen Van Paemel. Derde koop. Eene party Land. gelegen te Impe, Molenhoek, kada straal bekend wijk B, nummer 313d met eene grootte van 18 aren, 70 cen tiaren, palende oost M. Pieter-Jan De Kerpel, zuid M. Désiré De Graecker, west M. Eugeen De Landtsheer en ten noorde de Kinderen Landuyt. Vierde koop. Een perceel Tuin, gelegen te Impe, Dorp, bekend by kadaster wijkB, nummers 167en 177b, te samen groot 12 aren, 70 centiaren, palende ten ooste de Kinderen Petit en M. Camiel Van Caelenbergh, ten zuide de Kerkfabriek van Impe, ten weste de Kinderen Van Leuven en ten noor de Jufvr. "We Frans Pr act. Vijfde koop. Een perceel Meerscl felegen te Impe, Kerkmeersch, geka- astreerd wyk B, nummer 135c,groot 6 aren, 30 centiaren, palende ten ooste Mr Pieter Jan De Kerpel, ten zuide de Kerkfabriek van Lede,ten weste Jufv. We Van Paemel en ten noorde M. Frans Parmentier. Al de voorschreven goederen zijn gebruikt zonder termyn door M' Ca miel Van Caelenbergh te Impe. ENKELE ZITDAG ZATERDAG 5 OOGST ig05, om 2 uren nanoen, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde EI* LAMD, TE MOORSEL, Rijgerstraat. De Notaris EEMAN te Erpe zal, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in net openbaar verkoopen Eene behuisde Hofstede en Land, gestaan en gelegen te Moorsel Ryger- straal, bekend bij kadaster wyk D, nummers 593b, 594b, 594a/2 en 596b, aldaar groot te samen 74 aren, 50 cen tiaren en volgens meting groot 72 aren, 99 centiaren, palende ten ooste de erven Van den Steen, ten zuide de Ransbeek, ten weste de Avouéstraat en ten noorde de Rygerslraat. Onmiddellijk mgebruiktreding. Laatst bewoond en gebruikt door wijlen M. Benedictus De Smedt. Verdeeld in 4 koopeh. Eerste Koop. 20 aren 77 centi aren Land oostwaarts der party, pa lend ten ooste aan de Erven Van den Steen, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rijgerstraat. Tweede Koop. 20 aren 77 centi aren Land, gelegen nevens voorgaan de palende ten ooste het goed onder koop 1. ten zuide de Rar.sbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rygerstraat. Derde Koop. Eene behuisde Hof stede met Schuur, Stalling en Grond, gelegen nevens voorgaanden koop, groot volgens meting 15 aren 75 cen tiaren, palende ten ooste koop 2 hier- voren, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rijgerstraat. Vierde Koop. Een deel Grond met de heropstaande gebouwen van Hoppehast, groot volgens meting 15 aren, 75 centiaren, palende oost voor gaanden koop 3, zuid de Ransbeek west de Avouéstraat en noord de Ry gerstraat. ENKELE ZITDAG ZATERDAG 22 JULI igo5. Om 2 uren nanoen te Aalst, ter Zit tingzaal van Vredgerecbtf

De Denderbode | 1905 | | pagina 2