Correspondentie. Van tak op tak. Groene Pie Rechterlijke kronijk. AELST. Zondagrust. Allerhande nieuws. Holland. Mek vraagt eene goede strijkster ter werkhuis J. Doy et _fils, Sint Jo zefstraat, Aalst. AVIS IMPORTANT. HOE WONDER De liberalen vallen lijk helhonden uit legen den Leu- ver.schen Boerenbond. Dc landbouwers worden er gestroopt en dezen die aan 't hoofd staan, strijken woekerende win sten op. Woekerende winsten I Gezeever waar dig van groene Pis. Immers indien de Boerenbond zulke groote winsten doet moet hij duurder verkoopen dan anderen. De liberalen moeten dus onze landbou: wers als dom genoeg aanschouwen om het niet te bemerken, zoo dom dat zij zich door den Boerenbond laten beetne men... Maar zoo dom zijn onze landbou wers niet. Maar zie, zekere liberalen, vinden toch nog iets goeds in de Boerenbonden. Ons Blad, het orgaan van papenvreter Buyl, spoort de landbouwers aan ontijdige, of liever, liberale boerenbonden te stichten. Maarholakadééééde landbouwers lachen dc liberalen uit die niets dan spot en lastering voor hun over hebben Werkerspensioen. Wat waar lijk bespottelijk mag genoemd worden, is het deuntje der liberalen over werkers pensioenen. Wij willen den werkman een frank daags gunnen wij willen dit, wij willen dat... Waarom geen twee frank Waarom geen drij frank Toen de wet ter Volkskamer gestemd werd, stemde een enkel liberaal er voor, M. Flechet van Luik. Waarom stemden de anderen met hem niet meê om een begin te maken. Waarom stelden zij dan niet voor van meer te geven Waarom omdat zij er tegen zijn. De liberale Journal de Bruges schreef immers op 12 April igoo Het ministerie had beter gedaan de belastingen met 12 millioen te vermin deren dan dit geld te besteden aan de pensioenen der oude werklieden. Zelfs een liberale volksvertegenwoor diger van Leuven, wijlen M. Bauduin, Burgemeester van Thienen, durfde die schoone menschlievende wet afkeuren, a Zij is. zegde hij, een kluchtspel zoo s kostelijk voor de schatkist als wan- n hopend voor de toekomst. Dus, de liberalen foppen de werklieden als ze hem een pensioen van 1 fr. daags beloven. Aan een Fransch catholiek blad werd de vraag gesteld Gelooft gij dat de droom der socialisten noch rijken, noch armen allen gelijk kans heeft in 1905 verwezenlijkt te worden Het blad antwoordt daarop: Vooraleer tot die gelijkheid te komen, zouden de menschen moeten zijn 0 i° Allen gelijk in gezondheid; 20 allen gelijk in verstand 3° allen gelijk in behendigheid 4* allen gelijk in matig heid 5° allen gelijk ir. arbeidslust 6° allen gelijk in deugd. Onnoodig te bewijzen, dat men nog lang zal wachten vooraleer de volkomene gelijkheid op al die punten zal hestaan. Niet alleen het jaar igo5 maar ook het jaar 2000 zal voorbijgaan, zonder zo ver wezenlijkt te zien. ztju tegen denGodtt- «liniht niet! VóorSinxen hebben H.H. de Bisschoppen van België pries ters gewijd. Ziehier wat het Laatste Nieuws - daarover zegt Wie zal ons eens van die zwarte plaag verlossen, van die exploiteurs der menschelijke domheid en van het fana tisme Nietwaar, de liberalen zijn tegen den Godsdienst niet Aan God gelooven en zijne geboden onderhouden, heeten zij domheid en fanatisme I GEEN VERTROUWEN. In de beraadslaging van den Senaat wer den Woensdag, tusschen een drietal leden, de volgende woorden gewisseld M. Finkt.Zoolang er geen Luxem burger aan 't hoofd van het ministerie van landbouw zal staan, zal de boschteelt verwaarloosd worden. M. Dumont. Wacht uwe beurt af. (Gelach). M. Finet. Als mijne beurt zal ge komen zijn zal ik groote gebreken heb ben, onder andere dit ik zal dood zijn. (Nieuw gelach.) M. Wiener. Weet gij dan niet dat het toekomend jaar gaat veranderen M. Finet. Toekomend jaar Ho! ho(Gelach.) Uit die samenspraak blijkt dat de libe rale senators aan de voorspellingen der dagbladen hunner partij, aangaande de girrootc liberale zegepraal van 1906, niet meer belang hechten dan... het Laatste vuil Nieuws zelf. Middel tegen schoorsteenbrand. Als de kalk, die gebezigd wordt voor het bouwen van den schoorsteen, met zout wordt vermengd, en ook de binnenvlakte van den schoorsteen met zulke kalk wordt bestreken, kan zich geen roet aanzetten schoorsteenbranden zijn zoodoende niet mogelijk. Aelst, den 12 July 1905. Mijnheer de Uitgever van De Denderbode. Ik lees in uw geërd blad van q July 1905, n° 3/3Ó. Het banket der oudjes Waren genoo- digd, de Voorzitters der Godshuizen en de heer Voorzitter der Godshuizen was afwezig. Om aan de waarheid niet te kort te blijven had Ued. er moeten bijvoegen dat de Voorzitter der Godshuizen, alléén, tusschen gemelde personen mondelings, door eenen politieagent uitgenoodigd wierd, slechts dertig minuten voor het banket, zoo was de Voorzitter der Godshuizen verplicht afwe zig te zijn. Ik verzoek dc inlassching dezer, volgens de wet en bied Ued. Mijnheer de Uitgever, mijne groeten. De Voorzitter der Godshuizen. A. CALEWAERT. Indien wij goed zijn ingelicht dan is in deze zaak slechts ccn onachtzaamheid te betreuren, die onge lukkiglijk op 't laatste oogenblik werd bestatigd. Het opstaan der vogelen. Een fransche kenner van vogels zegt, dat men ten onrechte denkt dat de leeuwerik het vroegst ontwaakt van alle vogels. Vol gens hem, is het niet de leeuwerik, maar wel de groenvink die eerst opstaat. Deze lustige gezel begint reeds tus schen éen uren en half en 2 uren in den morgend te zwatelen. Een ure later opent de grasmusch haren bek, om ook haar vroolijk morgengezang aan te heffen. Rond 4 ure beginnen bijna alle ar.dere vogels samen te ontwekken. De musch en het meezeken ontwaken toch laatst. Groote jnarlijksche Re devaart naar Sittard. De Bedevaart uit Erembodegem, Gent, Sant bergen, Vlaanderen en Brabant, zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag 5 en Woensdag G September. Er zal een exprestrein uit Gent, vertrekkende inge richt worden, welke ons met den middag lot Sittard zal aanbrengen. Dusvolgens zal men gansch den namid dag tot Sittard kunnen overbrengen en zelfs een uitstapje voor de liefhebbers in Duitschland doen.Den Woensdag 2d® dag, zullen wij langer tot Sittard verblijven en de Bedevaart gedaan zijnde, zullen wij d'expositie van Luik gaan zien. Wij zul len daar aankomen, nogmaals per expres- trein, rond 9 1/2 uren. Zoodus dat iedereen de gelegenheid zal hebben verscheidene uren in d'Expositie over te brengen. Verdere inlichtingen over de Bedevaart en d'Expositie van Luik zullen binnen kort verschijnen. Alles doet voorzien dat er dit jaar een buitengewoon groot get3l personen aan de Bedevaart zullen deel nemen ingezien de voordee- lige voorwaarden van voor denzelfden prijs, terzelvertijd d'Expositie van Luik te1kunnen zien. Den Bestuurder, J. T. christelijk Ministerie Kuyper is gevallen, daar het op geene meerderheid meer steu nen kan. De rechterzijde van de nieuwe Tweede Kamer zal samengesteld zijn uit 25 catho- lieken, i5 anti revolutionairen en 8 histo rische Christen, samen 48 leden. De lin kerzijde zal bestaan uit 20 gematigde liberalen, 14 progressisten, n radikalen en 7 socialisten, te samen 52 leden. Er is dus in de Hollandsche Tweede Kamer geene christelijke Meerderheid meer, maar er is ook geene liberale-radi- kale 48 tegen 45. Indien de liberalen willen 't bewind in handen nemen zal het bestaan vaneen liberaal ministerie gansch afhangen van de 7 socialisten. En om de medewerking der socialisten te verkrijgen zullen de liberalen velen hunner leerstel sels moeten opofferen. Ongetwijfeld zul len de rooden hunne medewerking zoo duur mogelijk willen verkoopen... De toestand die heden in Holland heerscht zal onbetwistbaar ook in België heerschen moesten de anti-catholieke, tot ongeluk des vaderlands, in de aanst. Mei- kiezingen de meerderheid veroveren. FEESTEN DER ACADEMIE. Toen er over een achttal maanden spraak was der viering van de honderdste ver jaring der stichting onzer Academie van schoone kunsten, schreef men in 't Land van Aelst, dat men in 't belang van 't welgelukken, de Commissie moest ver kiezen in de verschillige partijen. Wel licht had Groene Pie gehoord dat zulks het inzicht was van ons Stedelijk Bestuur. Verscheidene wel gekende liberale hee- ren werden tot leden der Commissie be noemd en zij aan veerden. En wat gebeurde er Die liberale heeren zagen naar niets om, ze vaagden er, in plat Vlaamsch gezegd, volkomen hunne botten aan en weigerden zelfs hunne werken naar de tentoonstelling te zenden. Mag men hieruit niet besluiten dat ware het in hunne macht geweest zij de feesten zouden hebben doen mislukken ONGEVALLENWET. Het ge meentebestuur van Brussel heeft, namens den raad van het godshuizenbestuur aan de ministers van justicie en van arbeid inlichtingen gevraagd aangaande de toe passing der wet op de werkongevallen, namelijk in wat de geneeskosten betreft. De wetgeving voorziet twee toestanden: Het hoofd eener onderneming heeft, uitsluitelijk ten zijnen laste, een genees kundigen dienst ingesteld. In dat geval hoeft het slachtoffer niet zijne toevlucht te nemen tot derden voor de noodige zorgen Ofwel heeft het hoofd der onderneming geen geneesdienst ingericht en in dat geval heeft de gekwetste werkman den vrijen keus des geneesheers. Maar bet is zeker, dat in de meeste gevallen de meeste werklieden naar de gasthuizen worden gebracht. Daar nu in de wet geen spraak is van gasthuiskosten, is het te voorzien dat daar berwistingen uit voort zullen komen. Wien bevallen de gasthuiskosten, in geval de patroon een eigen geneesdienst heeft A Bescherming der insec- tenvretende vogelen. De goede burgers moeten het ter hertc nemen de vogels niet te ver nielen, maar integendeel hunne verme nigvuldiging te begunstigen. Als de grond met sneeuw overdekt is, vangt ze niet met strikken of vallen, en schiet ze niet met het geweer. Door ze te beschermen zullen de land bouwers langzamerhand de insecten en het slecht kruid zien verdwijnen. Het vangen van nuttige vogels is streng verboden, en de wet schrijft zware straf fen uit tegen al wie hare bepalingen over treedt. Een meestergast uit de bakkerij van Vooruit te Gent had te verantwoorden voor het gerecht, omdat in de bakkerij de wet op de kinderarbeid overtreden werd. Er zijn drie getuigen M. Fabri, arbeidopzichter, en twee jongens. Deze twee laatsten zeggen dat ze inderdaad van van 4 uren 's morgends aan het werk stonden om taarten te bakken voor de Eerste Communie. Ook waren zij niet voorzien van het door de wet voorschreven werkboekske. De meestergast werd veroordeeld tot 2 maal 5 fr. boet. Het moest eens bij eenen fabrikant ge beuren dat men voor Eerste Communie taarten te bakken kinderen zoo liet werken.Dat ware voor Vooruit eene aan leiding om uit te varen tegen de bour geoisie en tegen den godsdienst samen. Creemboter. Markt van Woensdag i5 Juli igo5. 170 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 274 klonten boter ter markt gebracht, wegende Ie samen 2190 kilogr. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, Zondag 16 Juli 1905, Van Caelenberg, Leopoldstraat. Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van u De Dender bode Aangiften van arbeidsongeval, Model A, en Geneeskundig getuigschrift, Model B. AALST. De Concerts ter Groote Merkt, dijnsdag door de fanfaar «Willen is Kunnen en donderdag door het mu ziekkorps van ons Vrijwillig Pompiers- korps hebben aldaar eene talrijke menigte verzameld. Willen is Kunnen heeft doen bestatigen dat de leden meikelijken voor uitgang hebben gemaakt; zij hebben 't be wijs geleverd van wat men door vlijt, studie en eendracht vermag. Wat het muziekkorps onzer Pompiers betreft on der de leiding van M. Gustaaf Pape is zijn lof niet meer te verkonden altijd roemweerdige uitvoeringen. Het 4d* Lanciers komt hier heden Zaterdag logeeren tot maandag morgend. De verdeeling der logementen wordt nog al beknibbeld en of er reden toe zijn dat valt te onderzoeken door wien 't behoort. Programma der Concerten dewelke zullen gegeven worden door het Muziekkorps van liet 4rfe Regiment Lan siers, onder het bestuur van M. Th. Cou- telier, op den kiosk ter Groote Markt. Zaterdag i5 Juli, om 9 u. 's avonds 1. Cordialenunt, marche militaire Perpignan. 2. Guillaiime Teil, ouverture Rossini. 3. Bergère Vatteau, mazurka du concert soliste Mr Van Melle Coibin. 4. Faust, grande fantaisie Gounod. arrangée par Coutelier. 5. Suite de valse. Morel de Weisgaver. 6. Rondo pour flute, Donjon. solist-; Mr Michiel. 7. Tannhauser, fantaisie Wagner. arrangeé par Kessels 8. Le moulin de la forèt noire. Eelenberg. Zondag 16 Juli. om 6 u. 's avonds. 1. Marche militaire, Th. Coutelier. 2. Le Roi Guillot, overture, Wilkin. 3. Premier bonhtur, gavotte, Salabère. arrangée par Coutelier. 4. Hamlet, fantaisie, Strauwen. arrangée par Ambroise Thomas. 5. Le Chant des Beiges, ouverture, Litolf. 6. Air varié. pour clarinette, Closée. soliste M. Ru mes. 7. Ballet de Faust, Gounod, 8. Valse interrompue, L. Montagne. Welsprekende bevestiging.Dit verslag is door eenen Aalstenaar ge daan. Indien het verslag u eenigen twijfel inboezemt, die gij wenscht te ver drijven, moet gij daarom noch uw land noch zelfs uwe stad verlaten, 't Is geen langdradig verhaal van eenen persoon eenen duisteren en onbekenden hoek des vastelands bewonende. 't Is het getrouw verslag door eenen inwoner van Aalst, voor profijt der be volking van die stad gedaan. M. Louis Spaens, 5i St-Pelrus Coeck- straat le Aalst, zegt onsSedert meer dan eene maand had ik vreeselijke nier- pijnen ik kon mij niet meer buigen voor wat het ook zij mijn water was troebel en ik had teenemaal den eetlust verloren ik verkwijnde en was mistroostig, al de genomen middelen bleven nutteloos, als dan hoorde ik zooveel goeds zeggen van de Foster Pillen voor de Nieren n aanstonds nam ik er eene doos bij M. De Valkeneer, apotheker te Aalst. Ook welke vreugde toen ik na er gedu rende drij dagen van gebruikt te hebben, mij reeds veel beter gevoelde na eene week dier verpleging waren de pijnen gansch verdwenen. Ik verklaar het boven staande waar en machtig u het kenbaar te maken. Hebt gij ooit vermoedt dat uwe nieren de oorzaak uwer ongesteldheid waren Hebt gij pijn in den rug, in het hoofd of in de nieren Hebt gij rheumatiek, zwakte van het hart, of zijt gij waterzuchtig Komt er te veel of te weinig urine met graveel of bezinksel Zijt gij altijd moe, afgemat, zenuwachtig Overweegt. Verzekert u dat men u de Foster Pil len voor de Nieren geve, van dezelfde sooil als die welke M* Spaens gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 dozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan de Engelsche Apot heek van Ch. Delacre, 5o-5a Coudenberg- straat te Brussel. Algemeen Depothouder voor België. EDijnsdag uamiJJag beerde «e Nimve de landbouwer Gardoen van den aka<_i terug met eene paardenkar, waaraan hij eene slede gespannen had, waarop een ploeg lag. Een klein meisje, Irma De Leu, die de kar volgde, beging de on voorzichtigheid op de slede te klauteren. Bij eenen schok verloor zij het evenwicht en rolde op het scherpe ploegmes, dat haar zoo erg verwondde dat zij weldra een lijk was. Zoo had de voerman, zon der het zelf te weten, reeds een heel eind het doode kind meêgevoerd, toen einde lijk voorbijgangers zagen wat er gebeurd was. De straten der stad Brussel zien er echt feestelijk uit. Het vlaggen en versie ren der gevels is algemeen. Overal ziet men Belgische, Hollandsche, Fransche, Duitsche, Beietsche en Congoleesche vlaggen. De St-Huibrechtsgalerij is eene wert Idgalerij geworden, want er is geene natie, welker vlag er niet vertegenwoor digd is, De stad voltooid haren opschik in 't vooruitzicht van den ommegang van morgen Zondag. Een plechtige dienst zal op 20 Juli plaats hebben in de koninklijke kerk van Laken, voor de zielen der afgestorven leden van Je koninklijke familie. De bur gerwachten van Laken, Schaarbeek en Sint-Joost-ten-Noode en het leger zijn mst de orde- en eerediensten gelast. M. Terlinden, student en zoon van M. Terlinden, advocaat-generaal bij het verbrekingshof, te paard eene wandeling doende te Hever, is, door het steigeren van het dier, met het hoofd tegen de kas seien gevallen. Hij werd met gebroken schedel opgenomen. Bij eenen vrachtvoerder te Vil voorde stierf een peerd in den stal. De eigenaar verkocht de romp aan een in woner van Scmpst. welke niets beters vond dan het vleesch, als goed bruikbaar te verkoopen. Verschillige personen, die daarvan gegeten hadden, zijn nu ziek ge worden en de dokter, dia hen verzorgde, verklaart dat zij vergiftigd zijn Het onderzoek in zake der brand kasdiefstal in eene brouwerij den 5 Juli te Brussel gepleegd, heeft een goeden stap gedaan. Drie verdachten waren reeds kort na het feit aangehouden. Eenige dagen later viel zekere F... bijgenaamd Nolle den diep, ook in handen van de Parijzer policie. Door slukken en brok ken van bekentenissen beeft men thans de zekerheid, dat de aangehoudenen de echte dieven zijn. Onder dezen zijn een vroegere meestergast en een nachtwaker van de brouwerij. Deze twee hebben zich echter, zoodra zij de aanhouding der an deren vernamen, van een deel der gesto len voorwerpen ontmaakt, door die in de vaart te werpen. De werkstaking vermindert in de Gentsche katci nnijverheid. In vele fabrie ken keeren de werklie terug en in anderen duren de onderhandelingen voort. Tusschen den werkman R. en de cchtgenooten B. te Steenhuffel heerschte een bloedige haat, die reeds meer dan eens tot rechterlijke vervolgingen en zelfs tot veroordeelingen aanleiding had gege ven. Nu Zondag avond was R. eenigzins dronken zijnde, bij B. binnengekomen. De vrouw was alken thuis, R. wilde haar met eene zaag die hij daar vond onthoof den. B. kwam onder de worsteling binnen en R. moest vluchten doch hij bleef niet lang weg Toen man en vrouw B. aan de deur stonden, kwam R. terug en twee schoten lossend met een geweer, dat hij had mee gebracht, deed hij beiden op den grond tuimelen. B. die nog kracht genoeg had, om zich op te richten, haalde binnen een revolver en betaalde R. met dezelfde munt. Deze ook werd getroffen in de borst. De toestand van alle drie de gekwetsten is zeer zorgwekkend. Moord te Boom. Donderdag morgend heeft in deze gemeente eene gruwelijke misdaad plaats gehad. Een genaamde Arthur de M..., een jongen van 25 jaar, zoon vaneenen met sersbaas, heeft een meisje, met 't welk hij, tegen de goesting der ouders wilde trou wen, in hare woning, Wipstraat, den hals afgesneden. Daarop is hij op den vlucht gegaan, de personen, die hij ontmoette, toeroe pende, dat bij het meisje der. hals had afgesneden, doch dat hij niet wist of zij dood was. Hij werd door de gendarmen aange houden en verklaarde dat hij het mes daags te voren opzettelijk gekocht had. Het feit heeft niet weinig opschudding onder de bevolking gemaakt. (Nadere bijzonderheden.) De moordenaar had in eene herberg van de buurt het oogenblik afgewacht dat de ouders van het meisje het huis ver laten hadden om naar de markt te gaan. Het meisje, genaamd Josefien Van den Dries, was nu alleen, met een zeer klein kind van de familie. De kerel moet dan binnen gekomen en het meisje te lijve gevallen zijn, en met het mes, een groo- ten lierenaar, beginnen te kerven zoodat het hoofd nog slechts met eenige lappen aan het lijf hangt. De misdaad is gebeurd in de tweede kamer de eerste is de gelagkamer (de ouders houden herberg) en daardoor heb ben willicht de geburen niet eerder ge. rucht gehoord, Toen zij iets hoorden, meenden zij een kind te hooren schreeuwen en gingen binnen. De M. was toen juist zijn mes aan 't afkuisschen. Hen ziende binnen komen, ging hij op den loop en de geburen zagen toen in de tweede kamer Josefien liggen in eenen plas bloed, en naast haar, het kindje. Terwijl nu de geneesheeren Arthur Van Reelh en Jules Meyers geroepen werden, hield een voorbijganger. M. Van Kerck- hoven, den moordenaar aan, en bracht hem alleen naar het gemeentésecretariaat, waar M. Gobbers hem eene eerste onder vraging deed ondergaan. De M. is, zooals wij zegden de zoon van eenen metsersbaas. Hij is soldaat ge weest, maar, daar zijn gedrag nog al te wenschen liet, verboden de ouders Van den Dries hem den toegang tot hun huis. Op de vraag van den gemeentesecretaris, waarom hij de misdaad had gepleegd, zegde hij niets anders dan Het is hun schuld, de schuld van de ouders. En is het meisje dood was de weer vraag. Ja, ja, dat zal wel I antwoordde hij met de grootste koelbloedigheid. Dit is echter niet zoo. In den namiddag leefde het slachtoffer nog en had zij zelfs het bewustzijn niet verloren De geneesheeren, die de vreeselijke wond toenaaiden wij zouden eerder kunnen zeggen die het hoofd terug aan het lichaam naaiden verklaren dat er geen hoop is, liet meisje in het leven te houden. Rond half 2 is het parket a ingekomen Het is samengesteld uit MM. Maffei, onderzoeksrechler Godenir, substituut en Vander Cruyssen, griffier. Het brengt een bezoek aan het slachtoffer en gaat daarna in het vredegerecht den moorde naar en de getuigen onderhooren. De moordenaar heeft alles bekend en rnet de grootste onverschilligheid heel de toe dracht der zaak uitgelegd. Hij werd om 6 1/2 ure per rijtuig en vergezeld van een paar gendarmen r.aar Antwerpen overge voerd. Heel de Antwerpschcstraat stond vol volk en wanneer de moordenaar weg reed steeg een akelig ahoertgeschreeuw uit de menigte op. Het gedrag van den moordenaar liet veel te wenschen. 't schijnt zelfs dat hem sinds een 8-tal dagen dc ouderlijke wo ning was ontzegd. Over het slachtoffer willen wij niets zeggen,alléén medelijden uitspreken bij de schrikkelijke gebeurte nis, die heel de gemeente in opschudding heeft gebracht. N. B. Het is niet de gemeente secretaris, maar de commissaris van poli cie, die den moordenaar eene voorloopige ondervraging deed ondergaan. De moordenaar is een jongen van 25 jaar c-n zijn slachtoffer een meisje van nauwelijks 17 1/2 jaar oud. Beiden had den sinds geruiinen tijd liefdebetrekkingen met elkander, doch daar de ouders hier tegen waren, had het meisje die afgezegd. Opgewonden door dit schrijven zou de jongen besloten hebben, zijn lief van kant te maken. Een i8jarig meisje, Margaretha Rapt, van Malvelange, bij Aarlen, wilde het vuur aanwakkeren, door er pelrool op te gieten. Dit had dc gewone gevolgen de vlam sloeg naar buiten en het meisje stond in een oogwenk van het hoofd tot de voeten in brand. Haar neef snelde haar ter hulp, maar ook hij onderging hetzelfde lot. Toen de geburen eindelijk het vuur konden uitdooven, was de jongen reeds dood en het meisje lag te sterven. Ri'ëivo Al de proeven in de hospi talen hebben bewezen dat de princiepen der pillen Depratere de best gekende purgeermiddels zijn die het lichaam zui veren zonder krampen en het versterken zonder regiem. Duizenden getuigschriften kunnen geraadpleegd worden. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Maandag avond om 7 3/4 ure, is de genaamde Hubert Spitaels, jachtopziener van M. den markies d'Yve de Bavay, te Bois-de-Lessines, door een gemaskerden wildstrooper overvallen en door twee ge weerschoten getroffen. Het eerste schot verbrijzelde hem den rechter arm en twee ribben het tweede trof hem, mits hij zich omkeerde, van achter in den rug, en op 5 meters afstand afgevuurd, vormde de hagel zich tot een bal, die eene gapende wonde veroorzaakte. De jachtopziener, algemeen geacht en vader van familie, verkeert in wanhopi- gen toestand. Hij was nochtans in staat, aan het parket, bij het eerste onderzoek breedvoerige inlichtingen te geven. Hij zelf echter kent het gevaar van zijnen toe stand en verklaart zich tot sterven bereid. De opschudding en de verontwaardi ging zijn groot hier in de streek immers sinds korten tijd is het de derde soort ge lijke misdaad die hier in de streek bedre ven wordt. Jan Vlassenroodt, landbouwer, va der van vijf kinderen, voerde te Moerzeke eene driewielkar. Opeens verschrikte het paard en ging op hol, de landbouwer werd ten gronde geworden. De ongeluk kige, die den toom niet losgelaten had, werd met het hoofd tegen een boom ge worpen en botste terug onder de hoeven van het hollend paard. Het slachtoffer kreeg een geweldigen stamp op de borst en bleef op den slag dood. Het lijk werd nog verscheidene honderden meters voort gesleept, vooraleer landbouwers er in ge lukten, het paard tegen te houden. -- Op het gehucht Rombrouck, eene grensgemeente in het arrondissement Kor- trijk kwam zekere Verfaille in de woning van den werkman Vandenheede, waar hij de vrouw alleen thuis vond. Deze Verfaille, welke onlangs eene straf van 3 jaar gevangenis had uitgedaan, vroeg een stuk lijnwaad om zijnen ge kwetsten voet te omwinden. Maar toen hij dit gekregen had slak hij dit in den zak en deed de vrouw schandelijke voor stellen. Vrouw Vandenheede nam den stoof- haak cn ranselde den rekel de deur uit. Drie kwaait uurs later keerde hij terug en ditmaal greep hij de vrouw bij de keel en wierp haar op den grond. Nu ontstond een verwoed gevecht, in 't welk de aan rander de arme vrouw met den hiel op het gelaat stampte zoodat hare tanden verbrijzeld werden. Dc tegenstand van liet slachtoffer was echter zoo hevig dat de misdadiger op nieuw buiten moest vluchten, ditmaal in de richting van Aalbeke. Geburen hebben dan den deugniet aan gehouden. Hij verklaart dat hij de vrouw wilde dooden, om niet door haar verra den te worden. Door een paard gebeten. Een peerdenkoopman van Dinant was gewaar schuwd, dat twee paarden in den stal aan 't vechten waren. Hij wilde ze bemeeste- ren, maar werd in den arm gebeten met zulk een kracht dat de pols gebroken en den voorarm vermorzeld werd. Zijn toe stand is zeer erg. Maandag begaf zich een jongeling van Jandrain naar Huppaye, waar hij trouwen moest. Met te haastig uit den trein te stappen, viel hij onder de wielen en bleef op den slag dood. Kinder in isba ndeling. In eene afgezonderde villa te Groes- beek wonen de echtgenooten B. De vrouw is eene ex-ziekenverpleegster in tweede huwelijk verbonden met B., die uit zijn eerste huwelyk een nu löjarige dochterko heeft. Eene der beide op do villa dienende dienstboden had bespeurd, dat in een der kelders van dat gebouw het eeni ge dochterke van den eigenaar zat opgesloten en daar van vuil, kommer en gebrek by na verging. Reeds om trent twee jaren zou die gevangen schap geduurd hebben. Het dienstmeisje sprak daarover ten huize harer ouders, waarop haar va der, een rijksveldwachter, naar aan ried bij een geschikte gelegenheid het kind te bevryden en het rechtstreeks naar Arnhem te vervoeren, om het meisje en hare belangen aan de zorgen van het gerecht toe te vertrouwen. Daar het huis en den omtrek des nachts steeds door een byzonderen nachtwaker, een ontslagen policie- agent,bewaakt werden, zoogezegd om toezicht te houden op de veiligheid van huis en landerijen,heeft de diénst bode het ontvluchtingsplan overdag moeten uitvoeren. Zij is in haar opzet geslaagd. Het meisje werd inderhaast eenige klee- ren aangetrokken en tonder tydver- lies met wasschen of toilet maken, Dam de dienstbode met haar de wyk naar Arnhem, vermoedelijk onder be gunstiging en hulp van den rQkspo- ficiebeambte, haren vader. Het kind zag er meêlijwekkend uit onbeschrijflijk vervuild met afge knaagde vingertoppen en lippen,bleek en zwak, was het uitzicht dat ze bood diep droevig. De verontwaardiging keert zich min der tot B., die een*wiJJoos man schynt te zijn, dan tot de stiefmoeder, die reeds lang een kwaden naam schijnt te hebben. Het meisje bezit een eigen fortuin, dat bij haar overlyden den vader iou vervallen.Daarin zoekt men de reden der mishandeling. Het parket van Arnhem doel een onderzoek.Men verzekert dat de vader reeds uit zyne voogdy is ontzet en dat de getuigenissen tegen de vrouw zeer bezwarend zijn. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. P. Goris, werkm. aan spoorw. met E, Van der Veken, br. P. Aerts, schoen maker met A. Boone, kleerm. F. Ver- lée, schoenm. met R. Troch br. overlijdens. M. Geerons, vr. De Mette, zb. 62 j. Kte St-Jorisstr. J. De Leeuw, we Po- devyn, zb. 73 j. Binnenstr. M. De Schryver, vr. Do Trogh, zb. 20 j. Korte Ridderstr. J. Van Essche, m. De Neef landb. 75 jaar, Dompelstr. 2 kinderen onder de 7 jaren. 18 Mest te koop, omtrent 8 karren, vich te bevragen ter StatiK Aalst-Noord, of losstatie. On ctierclie Alost ou aux envi rons, un instituteur qui prendrait en pen sion du ir Aoüt au 15'Septembre, un gar- 90ns de 11 ans et lui apprendrait le flamand. S'adresser k Mr De Bruycker Flori- mond, k Lede. A reprendre k Gand ancienne maison négoce et fabrication, trois chevaux, ca mions, voiture. Prix moderé. On offre rester un an k la disposition pour gaiantir chiffre affaires ou entrer en association, laissant capital engagé et crédit ouvert, ce afin de répartir les attri butions, étant surchargé Répondre lettres signées aux initiales B. R Gand-Bourse.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2