VOLLEN AFLAET Tram.-Aalst-Ninove.- Rechterlijke kronijk. Weervoorzeggers. AELST. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Frankrijk. Zwitserland. Merklprijzen Hopmarkt. goed perceel Meersch doen, gelijk de Fransche loges gedaan hebben, om de aanstaande kloosterwet voor te bereiden. De Belgische liberale dagbladen spreken reeds lang, niet van het één milliard, maar van de vele milli ards der Belgische kloosters. In 1884reeds wilden de liberalen een officiéél onder zoek instellen over de kloosterrijkdom men, en dat zou zeker gebeurd zijn, ware de kiezing ten hunnen voordeele uitge vallen. Bovenstaande onderzoek is dus door liberalen en vrijmetselaars over eeni- gen tijd begonnen bij name te Brugge en te Antwerpen. Eenvoudige klooster zusters hebben zich laten bedriegen, maar in een mannenklooster vloog die mou- chard buiten en de andere kloosters wer den gewaarschuwd, Catholieken Wij zijn dus gewaar schuwd I... Maar of het in België zoo gemakkelijk gaan zou dan in Frankrijk dat is eene andere kwestie. Voorzeker zouden er banden van de kuip springen EIEREN VOOR KINDEREN. Een Oostenrijksch geneesheer roept de aandacht op de waarde van ongekookte eieren als voedsel voor opgroeiende kin deren. Van al de zelfstandigheden die men in het dierengestel aantreft, schijnt eiwit dat te zijn dat meest in betrek staat met het verschijnsel van den groei en de ontwikkelng. Zijne waarde als voedsel is betrekkelijk groot, en wordt niet genoeg zaam naar waarde geschat In de kunstmatige voeding van kinde ren moet dat in het oog gehouden wor den. Het wit van rauwe eieren is de meest genietbare vorm waarin wij eiwitstof kun nen aantreffen en het zou moeten gebruikt worden in de bereiding van meestal de spijzen voor kinderen. Nadat het kind gespeend b is zal men bij de melk, die het kind regelmatig neemt, rauwe eieren voegen. Vrij eiwit stof is eene der zelfstandigheden die het gemakkelijkst verteren en het wordt spoe dig benuttigd door de spiercellen. Het is een goed voedsel voor jongelingen zoo wel als voor kinderen, en zou mild moeten gegeven worden in alle gevallen van kwijning, voortkomende uit ziekte, uit putting, of ouderdam. CON GO. Het verslag der commissie van het onderzoek in Belgisch- Congo zal, naar men verzekert, in de tweed helft van Augustus openbaar ge maakt worden. Werklieden onthoudt dit. De liberale Gazette van Bergen, b sprekende van 't gene waarmede de volks vertegenwoordigers in de laatste jaren bezig waren, riep uit Hoeveel voikswerken De catho lieken hebben België op den eersten rang gesteld der volkeren, die vastberaden het maatschappelijk vraagstuk hebben aan gevat. B Le Pbuple, socialistisch volksblad, sprekende tot de liberalen, snauwde hun toe u Wat hebt gij voor den werk man gedaan gedurende 60 lange jaren Niets b Vooruit van Gent schreef Wat hebt gij (liberalen) voor den werkman gedaan? Niet het minste De verbeteringen die gekomen zijn ten voordeele van het werkvolk, zijn het werk van het catholiek bestuur. De socialist Destrée zegde in de Kamer: Ah heerkens liberalen I Dat heet klappen, niet waar. d Noemt uwe voikswerken, uwe hospi talen, uwe liefdezusters, uwe werkmans woningen, uwe scholen. b Valschaards 1 Voor uwe kinderen kiest ge goede catholieke scholen voor u en de uwen loopt ge achter paters en nonnen, en dat alles tracht ge te ont nemen aan den werkman en aan zijn kind b De Peuple schreef den 17 Juni 1905 Indien wij toekomend jaar de cleri- kalen omverwerpen, zal het voor het profijt der doctrinairen niet zijn... Die mannen zijn onverbeterlijk en de werklieden hebben niets van hen te verwachten... Weken lang heeft men de begrooting van nijverheid en arbeid be sproken en geen eDkele liberaal heeft de socialisten ondersteund, a De Peuple drukte wederom den 6 Juli 1905 In de bespreking der begrooting van den arbeid hadden de liberalen geen enkel woord te zeggen. Zij bleken meerdere achteruitkruipers dan de cleri kalen, in de bespreking der wet op de zondagrust. Velen socialisten stellen zich de vraag of Destrée geen gelijk had, toen hij zeidelaat ons snel de wet der tien uren stemmen, want als de libe ralen meester worden, zal het niet meer mogelijk zijn. b De catholieken hebben spaarkassen, pensioenkassen, ziekenkassen, werkmans woningen, vakvereenigingen... alles voor den werkman. Zij vragen niet aan den werkman, de ruiten te gaan breken der tegenstrevers, zij doen hem niet paradeeren als kloef- wacht, maarzij stellen voor hem in, wer ken die hem moeten veredelen, liefde werken die hem moeten opbeuren. Gedurige Akanbidkling en in de Kerk van het Gasthuis, BINNEN DE STAD AELST. Den 29 Juli, Vollen Aflaat, toepasse lijk aan de geloovige Zielen in het Vage vuur, voor alle die gebiecht en gecommu- niceert hebben, zullen in de voornoemde Kerk bidden volgens de gewoonlijke intentie van onze Moeder de H. Kerk. De eerste Mis ten 6 ure de Plechtige Mis ten 7 ure ten 5 ure 's namiddags, Sermoen en Lof. Alles tot meerder eere en glorie Gods in het H. Sacrament des Autaers. Hoe staat het langs Denderhautem met den Tram Aalst-Ninove Men hoort er niets meer over. Slaapt men op beide ooren Zoo ja 't is tijd van te ontwaken en te werken. Die lijn is bijzonderlijk belangrijk voor Denderhautem, derde landelijke gemeente van ons Arrondisse ment door de bevolking, die in nijverheid en handel met Lede en Erembodegem om prijs mag dingen en deeenigste gemeente van België, bijna 5ooo duizend zielen tellende, die niet bediend is door spoor weg, tram of wel ingerichte postdienst. Mijns erachtens zou men in 't leggen van den tram Aalst Ninove moeten volgen den Gceraardsbergsche steenweg tot de hoogte van het dorp Haeltert, waar de lijn naar Steenhuyzen enz. zou splitten en dan over 't Eiland, Vondelen, Dael, Borreken, dorp Denderhautem,Terlinden waar men de kassei op Ninove zou vol gen. Misschien heeft iemand een beter ge dacht of plan. De groote zaak is van te werken en niet te slapen. Wij rekenen ook op de krachtige medewerking van onze catholieke Senators, Volksvertegen woordigers, provinciale Raadsleden en op onze vrienden van Denderhautem, enz. X. Ze noemen of logenaar blijven. Sieur Pie Daens, in de Volkskamer geslopen door 't achterpoortje der afkeurlijke middelen of kiesbedrog, wacht zich wel onze uitdrukkelijke uitda ging te beantwoorden, namelijk, van de persoon of personen te noemen die hem voorstellen van verzoening en vrede, in naam der catholieke Vereeniging onzes Arrondissements gedaan heeft of hebben. Wij noemen u dus vlakaf Gemeene logenaar en met recht. Overigens 't is de eerste maal niet dat gij en de uwen op politiek gebied van logentaal zij t over tuigd geworden. Maar zeg eens, Sieur Pie Daens, aan schouwt ge wellicht als voorstellen van verzoening en vrede, het bezoek dat de E. P. Broeckaert, op raad van een eerw. heer priester, in den paaschtijd, bracht in de buurt van Chipka, om zekere lieden tot meer godsdienstiever, tot meer onder werping aan de christene wetten en tucht aan te sporen Is het die Eerweerde Pater welke gij als de vredebode aanschouwt Deze Eerweerde Pater oefende slechts zijne godsdiedstige zending uit en wij aanzien hem als wel duizend maal te ernstig om, zonder eenige opdracht, in naam van 't catholieke kiezerskorps te willen handelen... Die ganschen zaak van verzoening en vrede is door u, Pie Daens, verzonnen, uit uwen duim gezogen. Voorzeker is het niet zonder eenige politieke berekening die eindelijk toch wel eens aan 't daglicht komen zal Wat er dan ook van zij, onbetwistbaar is 't dat de groenen hun zieltje veil hou den voor 't oordje en dikwerf tot verach telijke middelen hunne toevlucht nemen. Dus ze noemen of logenaar blijven in deze zaak. KIES Wij verzoeken verder dat zekere heeren ons voortaan met wat meer aandacht zou den lezen. Louis Van Impe, 18 jaar oud, van Meire, die den 6 Februari den herbergier Camiel Raas, zelfde gemeente, een mes steek in den rechter schouder toebrachr, is door de boetstraffelijke Rechtbank van Dendermonde tot 8 maanden gevang en 100 fr. boet veroordeeld. Zijne onmiddel lijke aanhouding werd bevolen. Er is regen te verwachten als De honden gras eten. De ooievaar den bek onder de vleugels wegsteekt. De eenden en de ganzen hunne plui men strijken. De haan in den namiddag zingt, zon der oorzaak, of zijne hennen naar 't kot terug leidt. De kerkkraai onophoudelijk met de vleugels slaat, zonder zichtbare reden De groene kikvorsch, zonder ophouden gedurende den dag kwaakt De spinnekop hare pooten onder 't lijf trekt of een spinneweb met dichte mazen weeft Zekere bloemen, de leeuwentand onder andere, hunne kelken 's morgens niet ontluiken. De roode morgenlucht, de kleurlooze zonondergang de mist die opstijgt, zijn doorgaans voorboden van regen. Men mag goed weder verwachten als De zwaluwen en de leeuwerikken hoog stijgen De Vledermuizen 's avonds rondvlie gen De kikvorschen 's avonds of na regen kwaken De spinnekoppen hunne pooten zoo ver mogelijk uitsteken of spinnewebben weven met groote mazen. De lijkkevers (goudsmeden) over wegen loopen en als de mist daalt. De roode zon op of ondergang kondi gen ook dikwijls een helder weder aan. Creemboter. Markt van Zaterdag 22 Juli 1905. 170 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer en 296 klonten boter ter markt gebracht, wegeade tc samen 236o kilogr. Worden gevraagd 1 voerman voor winkelwaren met goed gedrag. Vragen werk Een magazijnier of bediende voor twee of drij dagen per week. x kuiper. 1 smedersgast (16 jaar.) Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van De Den der bode i. Aangiften van arbeidsongeval, Model A, en Geneeskundig getuigschrift, Model B. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden op Zondag 23 Juli 1905, om 11 */a ure, op het kiosk ter Groote Markt, door de Fanfaar der Pupil lenschool van 't leger, onder de leiding van M. Vanderlinden. 1. Les saltimbanques, marche Ganne. 2. Ouverture de concert Baumann. 3. La chanterelle, polka Ressels. 4. Stradella, fantaisie Flotow. 5. Vers l'avenir Gevaert. Expansion Beige. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Markt, op Donderdag 27 Juli 1905, om 8 1/a ure 's avonds, door de Koninklijke Harmonie onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Marche de Cavalerie, R. Eilenberg. 2. Ouv. de l'Op. La Bohémienne M. W. Balfe. 3. Mascarade, Air de ballet, A. Cortège, B. Arlequin Colombine, C. Polichinelle. D. Les Mandolinistes. P. La Cóme. 4. Scène dramatique de l'op. Les Hugenots b Meyerbeer. 5. Chinoiserie, Polka originale par P. Gevaert, Arr. par F. L. V. d. Bogaerde. AALST. De openbare prijs kampen onzer Stedelijke Muziekschool zullen plaats grijpen ter Groote Feestzaal ten Stadhuize. telkens om 9 uren 's voor middags Donderdag 27 Juli Snaarspeeltuigen. Vrijdag 28 b Klassen van piano. Zaterdag 29 b Koperen en houten Blaasspeeltuigen. D OO D RIJDERS KRO N IJK.— Verschrikkelijk ongeluk te Vüerzele- Paepegem. Gister Vrijdag namiddag deden de leerlingen var. 't Geslicht der Dames van Maria onzer stad Aalst, te ge legenheid van den nationalen feestdag, een uitstap per tramtrein langs Oordegem. Bij den terugkeer wachtten zij den tram trein af aan de stopplaats Paepegem. De kleintjes hielden zich aan den kant van den gracht terwijl de grooteren op de zijbaan in groep stonden. Een automo biel kwam aangereden en eenige leerlin gen die het bemerkten riepen Pas op een automobiel komt aan Nauwelijks was die verwittiging uitgesproken of de auto rijdt in snelle vaart op 't groepje juf fers en eene wordt ijselijk verminkt aan de beide beenen, anderen werden maur lichtelijk gekwetst, of hunne kleederen verscheurd. De autorijder reed in den gracht, vloog wel 6 meters verre 't veld in en bekwam ook verwondingen. Zijne broek pijpen werden afgerukt. De ongelukkige juffer werd in de halt gedragen en later naar de hoeve te Paepegem gevoerd. De geneeskundige hulp werd dadelijk ingeroe pen der heeren Verstraeten van Vlierzele en De Ryck Oordegem. De heer Claus, geneesheer verwittigd vertrok dadelijk per rijtuig. Doch ondanks de biste zorgen is het juffertje aan de gevolgen overleden. De leerlingen zijn per tramtrein teruggekeerd en weenden overvloedig. Men kan zich geen gedacht vormen van de verslagenheid die in 't Gesticht der Dames van Maria heerscht. Naar 't schijnt is 't ongeluk ver oorzaakt door een onklaar komen eens deels van den auto. De auto was gevoerd door den eigenaar, een jonge heer van voren in de twintig jaren oud welke ver klaarde dat hij de gansche verantwoorde lijkheid op zich nam, zwerende aan der. auto vaarwel te zeggen. Wij vernemen later dat de auto op een eik der baan is geloopen en gansch ontredderd in den gracht ligt. 't Wordt tijd dat er ernstige maatrege len worden genomen tegen de doodrij ders. Herdersem. Dees jaar viert men te Herdersem de vijftigste verjaring der stichting van 't Genootschap des H. Vin- centius k Paulo, doch de dag is ons onbekend. Denderleeuw. Zondag namiddag zijn ter wijk Leeuwbrug vijf werkmans huizen de prooi der vlammen geworden. Aan blusschen viel er niet te denken bij gebrek aan bluschgerief en water. Met groote moeite werd eenig klein vee ge red doch twee schapen, eene geit en een verken kwamen in den brand om. Er bestaat verzekering. Schade nog al be langrijk* Maandag werd te Liedekerke met luister de diamanten bruiloft gevierd van de echtgenooten Van Molle-De Bronse laer. Klokkengelui en kanongeschut kon digden de feestelijkheden aan. De ge meentewas schoon versierd, Ten 10 uren werd in de parochiale kerk eene plechtige mis van dankzegging gecelebreerd. De jubilarissen en hunne familie, vergezeld van geheel het dorp, werden met de fan faar De Hoppebloem b aan het hoofd, stoetsgewijs naar de kerk geleid. Na de Mis hield de E. H. pastoor eeneschoone aanspraak, die al de aanwezigen tot tra nen toe bewoog. De jubilarissen werden vervolgens door de bijzonderste straten en onder een schoonen triomfboog door, naar hunne woning geleid eene menigte bloemtuilen worden het gelukkig paar aangeboden, 's Namiddags ten 3 uren vereenigden zij en hunne kinderen en kleinderen, 105 i.. getal, zich aan een lekker maal. 's Avonds werd eene schoone serenade aan de ge achte echtgenooten Van Molle-Bronse- laer gebracht. De prijskamp van peerden, welke het landbouwcomice van Herzele aldaar zondag laatstleden met de welwillende medewerking van het gemeentebestuur ingericht had, is onder alle opzichten wel gelukt. In twee woorden saamgevat Een groot getal verdienstelijke peerden en veel volk. Ook was de taak van den Jury heel moeilijk en kiesch. De heeren Provincieraadsleden O. Van der Haegen enj. DeVuyst, hebben den prijskamp met hunne tegenwoordigheid vereerd. Geeraardsbergen. Noodlottige vergissing. Dijnsdag morgend zou Victor Van de Casseye, een glasje lever traan laten nemen door zijn eenig kindje 18 maanden oud, doch hij nam bij ver gissing een fleschje iode tinctuur. Het kindje is overleden. De ouders zijn on troostbaar. Prijsdeelingen In 't Collegie Sinte- Catharina te Geeraardsbergen, Woensdag 2 Oogst, om 9 uren. In 't Collegie S'-Antonius k Pailua te Ronsse, Donderdag 3 Oogst, om 9 uren. Dijnsdag morgend rond 4 uren, is er brand outstaan in het huis van August Van Liefferinghe, op den Buizemont, te Geeraardsbergen. Het vuur was ontstaan op de zoldering. Men heeft het grootste deel der meubels kunnen redden. De meubels zijn niet verzekerd. In de kiekenkweekerij van den landbouwer Spiessens te Londerzeel, heeft 's nachts een vreemde hond io3 jonge kiekens dood gebeten. De lotelingen van 1905, die sol daat moeten worden, zullen binnengaan die van 't peerdenvolk, het geschut en den trein, den 3 October die van 't voet volk, op 3 November en die van de genie op 1 December. Er is alweer een onderzoek geopend, wegens de herhaalde aanslagen tegen spoortreinen op de lijn Brussel-Aalst. Over eenige dagen lag een zware dwars balk over de spoorbaan en Maandag werd een trein nabij Ternath met steenen ge bombardeerd. Een treinwachter werd hierdoor zoo ernstig gewond, dat hij zich te Denderleeuw moest laten verzorgen. De voorbijgangers waren Woensdag in de Onderwijsstraat te Brussel, getuigen van een vreemd tooneel. Een meisje viel en raakte onder het paard eener huur koets. De koetsier kon het dier inhouden, en het paard, dat op het punt was met een der hoeven het hoofd van het kind te raken, hield den poot opgelicht tot een aanwezige 't meisje had weggetrokken. Donderdag namiddag, rond 4 uren, is te Vloersegem een schrikkelijk ongeluk voorgevallen. Terwijl Juliaan De Nauw op het dak van Leo De Ro, landbouwer, bezig was met pannen te bezetten, waren zijn zoontje, 6 1/2 jaar ond, en het zoon tje van De Ro, 9 jaar, in het zelfde huis aan 't spelen. Toen rond 4 uren, terwijl vrouw De Ro in den kelder hoar werk verrichtte, een schot afging. De Nauw en vrouw De Ro, die het schct gehoord hadden, kwa men haastig toegeloopen en zagen het zoontje De Nauw met een geweer in den arm en het hoofd gansch verscheurd, ten gronde liggen. Het was een lijk. De droefheid van den vader was onbe schrijfelijk. De oorzaak van dit schrikkelijk onge luk is nog niet juist geweten, het geweer hing geladen aan den muur, nu het zoon tje van De Ro, verklaart dat hij zich op het oogenblik van het gebeurde niet in huis bevond. -- Prijs van het vleesch. Eene on onlangs afgekondigde statistiek bestatigt dat de prijs van het vleesch, vergeleken bij dien van verleden jaar, als volgt is voor de markt van Brussel Ossen vleesch, fr. 1,40 (min dan verle den jaar, 7 centiemen); jong ossenvleesch, idem. stier, fr. i,3o (hetzij 8 centiemen min)jong stieren vleesch, id. kalf, fr. 1,70 (verschil in min, 2 centiemen) koei, fr. i,3o (verschil in min, 7 centiemen) ram, schaap, fr. 1,54 (verschil in min, 9 centiemen); varken, fr. 1,24 (verschil in min, 10 centiemen). De beenhouwers hebben nogtans de prijzen niet verminderd. Waarom Modelpatroons. De drukkerij Brismée deze waar al de omzendbrie ven, plakkaten enz. der socialistische hoofdmannen van Brussel gedrukt wor den heeft twaalf veroordeelingen on dergaan. wegens overtreding der maat schappelijke wetten. Minderjarige kinderen werkten er 14, i5 en 17 uur daags. 't Is reeds de tweede maal in één jaar, dat bet huis Brismée veroordeeld wordt. Eerst de bakkerij van den gentschen Vooruit. Nu de drukkerij der brusselsche socia listen. En 't zijn die zelfde heeren, dewelken verklaren dat de wetten tot bescherming der werklieden a fa^adewetten b zijn Zou men haast beginnen begijpen waar om die heeren zulke wetten bestrijden Was er wel ooit een misdadiger die het strafrecht goedkeurde In den nacht van dinsdag tot woens dag zijn er te Maldegem dieven ingebro ken in het kasteel van den burgemeester M. Rotsaert de Hertaing. Zij zijn langs een keldergat binnengedrongen en hebben eenen rooster moeten uitbreken om in den kelder te geraken, in den eersten kelder vonden zij niets van weerde, dan hebben zij het slot van eenen tweeden kelder opengebroken, hebben er alles doorsnuffeld en al wat eenige weerde had, zilverwerk of goudwerk, ingepakt óp eene tafel. Zij hebben ook nog eene andere deur, die op het gelijkvloers uitkwam, opengebroken. Daar hebben zij eene kaars aangesto ken en op het einde van den trap gezet, voor de deur der kamer waar de burge meester sliep. Aan de laatste deur die zij opengebroken hebben was een planksken op den grond gevallen en daardoor is de burgemeester wakker geworden. Hij heeft seffens geschoten. De dieven zijn op de vlucht gegaan en hebben niets kunnen mededragen. Een diefis per velo geweest en in de richting van Brugge gereden. De schelmen hebben een spekelboor ach tergelaten. De policie van Maldegem doet een streng onderzoek. Eene reeks brandstichtingen. Woensdag avond rond 10 ure brak er een geweldige brand uit bij den landbouwer Karei Levrouw, rechtover de kerk te Ledeghem. De schuur, die 20 meters op 7 groot was, is met al de wagens, karren en rijtuig de prooi der vlammen gewor den. De verkoolde muren ervan alleen staan nog recht. Ruim zestig hennen zijn versmacht. De schade is aanzienlijk. Rond 10 ure had de dochter des huizes, zich te bed begevend, mannenstappen op 't hof gehoord zij dacht dat het de melk- kooper was en gaf er geen acht op tien minuten later kraaide de roode haan op de schuur. Terwijl deze brand volop woedde, brak er een andere uit bij de kinders Decuy- pere. een kilometer van bovengemelde hofstede de bewoners en eenige dienst willige geburen waren evenwel spoedig het vuur meester. Eenige stonden nadien is op het grond gebied van Rolleghem-Capelle, op eenige honderde meters van de kinders De Cuy- pere, eene tweewoonst afgebrand, alsook de schuur van den molenaar De Cruye- naere, Een begin van brand ontstond ook nog op de hofstede van Honoré Foulon, op 2 kilometers van de eerste branden, te Wynckel-St-Eloy Rond 2 ure 's r.achts brandde het op «le hofstede in gebruik door Verhulst, en allei werd vernield, met heel den inhoud, 7 koeibeesten en al het landbouwgerief. Men vermoedt kwaad willigheid. Geheel de streek is ongerust. De gendarmerie is in de drie gemeenten ter plaats een streng onderzoek komen openen men denkt op het spoor van den vermoedelijken brandstichter te zijn. Het parket van Kortrijk kwam donder dag namiddag ten 3 1/2 ure ter plaats om het onderzoek voort te zetten. Het schijnt dat een briefke op de poort van molenaar De Cruyenaere, te Rolleghem-Capelle, vast gehecht was, luidend als volgt: «Van dezen nacht 8 branden, maar morgen 12.» Bij de kinders Decuypere, Ledeghem, is maar de helft der schuur afgebrand, dank aan de moedige burgers Scheldeman Vic tor, Verloo Achille en nog anderen. Wocnsdig morgend gebeurde te Rousselaere in de fabriek Delbeke een pijnlijk ongeluk vrouw Vanhoorn, ge huwd en moeder van twee kinderen, wo nende in de Rumbeekstraat, die in de kaarderij der fabriek werkzaam was, wilde met eenen borstel het getuig kuischen, toen zij den rechterarm tusschen de ma- chien gevat en letterlijk afgerukt werd. De eerste zorgen werden haar door dok- toor Demonie toegediend, waarna zij per rijtuig naar het hospitaal gebracht werd, waar men in den namiddag lot de afzet ting moest overgaan. Het slachtoffer is slechts 24 jaren oud. Haar man is in Frankrijk werkzaam in den oogst. Schaliedekkers zijn sedert eenige dagen bezig met de daken te herstellen van het klooster der Zusters Redempto- ristinnen (roode nonnen), Bleekstraat te Mechelen. Woensdag middag bij het uit scheiden van het werk, deed een der werklieden die van het dak kwam, een misstap en viel van eene hoogte van ver scheidene meters op den grond in den hof van het klooster. Spoedige hulp werd bijgehaald. Doktor Kennis diende het slachtoffer de beste zorgen toe, doch vruchteloos. De ongelukkige werkman heeft nog slechts eenige oogenblikken ge leefd. Het is zekere Jan Verhaegen, 18 jaar oud, schaliedekker, wonende Zeel straat, 37. Hij had eene gapende wonde aan het hoofd en eene in de zijde. Zijn lijk werd naar het doodenhuis gebracht. Een hevige strijd is ontstaan tusschen de talrijke onlangs nieuwe bloed zuiverende geneesmiddelen. Maar on danks alle namaakaels mogen onze lezers overtuigd zijn dat de sinds lang beroemde pillen Depratere het beste purgeermiddel blijft dat te gelijkertijd werkt op het hart, de maag en de blaas. i,5o fr. de groote doos bij den apothe ker Depratere, te Oostende, die in de provincie verzendt op aanvraag Ook te Aalst, bij de apothekers De Valkbneer en Callebaut. In eene steengroef te Lessen had de meestergast het vuur gestoken aan de lont eener mijn onder eene rots. Willende omhoog klimmen, viel hij van eene hoog te van 5o meters en werd op den slag gedood. Een oogenblik later sprong de mijn en het lijk werd door de ontploffing vermorzeld. Men moest de overblijfsels in een linnendoek wikkelen. Vijf huisgezinnen te Seraing zijn vergiftigd door het eten van varkenskop, die door eene winkelierster bij eenen beenhouwer was aangekocht en door haar voortverkocht werd. Vier dokters hebben de menschen sterk tegenvergif toegediend en thans zijn allen buiten gevaar. Een onderzoek wordt gedaan. Op de maandelijksche paardenmarkt te Binche Dinsdag gehouden, waren een goed duizendtal paarden te koop gesteld. De prijzen gingen van 1,000 tot 1,200 fr. De goede melkkoeien werden gemiddeld 45o fr. betaald en de vaarzen 325 frank* Te Verviers bestaat een policie- reglement, waarbij aan de orgeldraaiers opgelegd wordt, eiken morgend naar het policiebureel te komen. De orgeldraaiers moeten een deuntje spelen in tegenwoor digheid "van den policiecommissaris. Speelt een der orgels valsch, dan mag de eigenaar er niet meer mee rondgaan, vooraleer de tonen in akkoord gesteld zijn. Te Jemappes is een 26jarig meisje, dat, zooals gebruikelijk is in deze streek, het weik van metserdiener verricht, van eene balcor. gestuikt, waar de ballustrade nog niet aan was. Zij bleef dood op den slag. Het arme meisje moest voor hare oude moeder en een jong kind werken. Luchtvaart. M. Santos-Dumont zal weldra zijne luchtvaartproeven her nemen. Hij heeft nu een ballon laten maken, N° 14, die zoo klein mogelijk is. Hij heeft slechts 200 kilos hefvermogen en daar het gewicht van den ballon, het schuitje enz. er moet afrekenen, mag hij die er meê opstijgt niet zwaar wezen. M. Dumont weegt slechts 5o kilos. Reeds heeft hij het evenwicht van zijn ballon beproefd en het zeer voldoende bevonden. Ongeluk in de Alpen. Eene kara vaan, bestaande uit M. en Mad. Van den Branden, van Brussel, en drie Parijze- naars, wilden op den gletscher van den Mont-Blanc van den gebaanden weg af wijken, maar M. Van den Branden gleed uit en viel in eene kloof. Zijne gezellen hadden de grootste moeite van de wereld om er hem uit te halen. De toestand van het slachtoffer is erg. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem 8 Huwelijken. J. Gils, verwer met A. Van Geert, slik- ter. D. Van der Spiegel, kleerm. met P. De Pauw, zb. P. Strickx, zeeldr. met L. Van den Breml, zb. E. De Brucker, tw. met E. Van Cauteren, tw. C. Meganck, tw. met N. Schollaert, tw. C. Meert, treinwachter, met A. Pilate, landb. overlijdens. M. Van den Brempt, vr. Van den Brempt, zb. 38 j. Erambodegemstr. M. Jacobs, w* Steenhaut, zb. 86 j. Klei nen Bolleweg.L. Rombaut, m. Franck leurder 72 j. St. Camielstr. J. Van den Bossche, m. Van Cauwenbergh, tw. 60 j. Hoogevesten. C. Van der Borght, m. Rimbaut, stoker aan sp. 33 j. Pieter Coec- kestr. F. Iliano, m. Scheerlinck, visch- handelaar, 43 j. Geeraerdsb.stw. M. Tombeur, kantw. 71 j. Stoofstr. 8 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 22 Juli igo5. Tarwe fr. 00,00 a Masteluin 00,00 a Rogge 00,00 a Garst 00,00 a Haver per 100 kil. 00,00 a Aardappelen de 100 kil. 9,00 a Boter per 3 kil. 8,82 a Eiers de 25 2,07 a Viggenen,per koppel 40,00 a Vlas. de 3 kil. 0,00 a Ajuin de 100 kil, volgk. w, 00,00 a 00,00 00,00 00,00 00,00 00,00 10,00 9,«S 2,25 55,00 0,00 00,00 Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 127,50 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be schikbaar, fr. io5,oo de 5o kil. Aalsterhop igo5, levering October-No vember fr. 65,00 a 70,00 de 50 kil. Markt kalm. GENT 21 Juli. Tarwe, per 100 kilos, fr. 17,00 a 00,00 Rogge i5,oo a 00,0e Haver t7,oo a 17,50 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,79 a 2,97 Eiers per 26, 2,16 a 2,34 VEEMARKTEN, GENT, 21 Juli Getal te koopgestelde hoorenbeesten 408 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen 1 Vette koeien Stieren 46 Magere beesten 5! Schapen 3 j VarkenB 128 Lammeren 1 1 Loopers 4 Kalveren «1.1 Viggens 447 Stieren i*kw. 0,85 2®kw. 0,75 3®kw. o,65 Koeien 0,80 0,70 0,60 Vaarzen 0,84 0,73 0,62 Ossen 0,90 0,80 0,70 Varkens o,g5 0,86 0,60 Kalveren i,3o 0,90 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 20 Juli Ter veemarkt werden te koop gesteld: 498 Ossen, 377 Stieren, Koeien en Veerz. 1070 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,75 a o,g5, Stieren 0,64 a 0,80, Koeien en Veerzen 0,64 a 0,82. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 982, Prijs per kilogr. fr. 0,75 0,90 a 1,07. BRUSSEL 31 Juli Kalverenm. Getal te koop gesteld 365, per kilogr. op voet fr. o,85 a 1,12. Huidenmarkt Ossen o,g5 a 1,00 stieren 0,80 a o,85, Koeien en Veerzen o,g5 a 1,00, Kalveren 1,45 a i,5o. OPENBARE VERKOOPING van een te Eroadegem. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namen8 wien het behoort, in 't openbaar verkoopen Eenige Koop. Een perceel Meersch, gelegen te Eronde- fem, in den Edele-raeersch of Kleinen Meule- auter, bekend b(j kadaster wijk B, nummers 687b en 638a, met eene grootte van 20 aren, 20 centiaren, palende ten ooste de rede, ten znide mevrouw Van Wichelen, ten weete de heek en ten noorde de weduwe en kinderen Standaert. Op te leggen boomprijs fr. 450. Gebruikt door de eigenaars kinderen D. De Boock, te Ottergem. In gebruiktreding met de betaling van den koopprijs. Enkele Zitdag Maandag 24 Juli 1 905, om 3 uren van den avond, te Ottergem, aan de Dorpplaats, ter herberg dor kinderen van wijlen Dominica» De Boeok,

De Denderbode | 1905 | | pagina 2