Catholieke Grondwettelijke Ver- eeniging van het Arrondissement van Aalst. LANDBOUW. VOLLEN AFLAET AELST. Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Hopmarkt. HOFSTEDE Z»A AILANDEN Openbare Verkooping HUIZEN LAND en MEERSCB VELDVRUCHTEN HOFSTEDE Het Midden Comiteit der Catholieke Grondwettelijke Vereeniging van het Ar rondissement van Aalst vergaderde te Aalst, Maandag 34 Juli, oma1/* uren, onder het Voorzitterschap van Mijnheer K. Van Vreckem, Senator. Een vijftigtal Afgevaardigden vertegen woordigende de vijf Cantons, zijn aan wezig. Al de heeren catholieke Senators en Volksvertegenwoordigers van ons Arron dissement wonen de vergadering bij. Na eene korte aanspraak door den heer Voorzitter, de eendracht tusschen de Catholieken aanbevelende, wordt de be spreking van het wetsontwerp der haven werken en vestingen van Antwerpen aan gevangen. Na grondige beraadslaging, wordt op voorstel van Mijnheer R. Eeman, Lid der Bestendige Deputatie het volgende dagorde met eenparigheid aangenomen Het Midden-Comiteit van het Arron dissement van Aalst Gezien de uitleggingen gegeven door 0 het Goevernement en onze catholieke Senators en Volksvertegenwoordigers waaruit blijkt dat geen persoonlijke lasten noch eenige enkele nieuwe belas- 0 ting zullen moeten ingevoerd worden 0 Verwerpt andermaal het gebiedend mandaat (mandat impératif). Verder de persoonlijke zienswijze 0 van ieder zijner leden voorbehoudende 0 wat het wetsontwerp van Antwerpen 0 raakt 0 Verklaart volle vertrouwen te stellen in zijne catholieke Senators en Volks- vertegenwoordigers En overtuigd dat dezen geen mili- tair maatregel zullen stemmen, welke niet zou vereischt zijn door de belangen van het land. Gaat tot de dagorde over. De Vergadering houdt zich nadien be zig met de economische wetten zij drukt den wensch uit dat er verbeteringen gebracht worden, bijzonderlijk wat betreft de wet op het vergunningsrecht, de hop- kwestie, die der ge weefsels, alsook de wegenissen. HET CONTRACT voor de inrichting der waterleiding te Oostende, door de Société des eaux du Bocq, is bepaald goedgekeurd. De werken, die een uitgave vergen van 3 millioen, moeten binnen drie jaren vol tooid zijn. De fruitoogst in Limburg. Men schrijft uit Loon De eerste verzen dingen peren poires d'élite et de la mois- son koolstokken en présent-peren ge noemd, hebben einde der week plaats gehad. Daar de fruitoogst zoo mislukt is, hebben die peren fabelachtige prijzen opgebracht en zijn dezelven hier ingela den en in ontvangst genomen aan den prijs van 35 tot 40 frank de 100 kil. Kon trakten voor deCampine-peerzijn gesloten rond St-Truiden tegen 3o fr. de 100 kil. en de Reines-Claudes pruimen, ook mis lukt, brengen 75 fr. op. Mond en klauwzeer. Uit Pest wordt bericht dat een bacterioloog uit Greifswald, professor Loffler, de ontdek ker van de kroepmicrobe, er in geslaagd is een voorbehoedmiddel tegen mond- en klauwzeer te vinden. Op het internatio naal congres voor veeartsenijkunde, dat weldra te Pest wordt gehouden, zal de geleerde over zijne ontdekkingen meedee- lingen doen. Het is duidelijk dat deze, wanneer zij werkelijk een middel tot bevrijding van het vee is, hoogst belangrijk zou zijn voor de veeteelt, maar ook voor den inter nationalen veehandel. Gedurige Aanbidding en in de Kerk van het Gasthuis, BINNEN DE STA D AELST. Den 29 Juli, Vollen Aflaat, toepasse lijk aan de geloovige Zielen in het Vage vuur, voor alle die gebiecht en gecommu- niceert hebben, zullen in de voornoemde Kerk bidden volgens de gewoonlijke intentie van onze Moeder de H. Kerk. De eerste Mis ten 6 ure de Plechtige Mis ten 7 ure ten 5 ure 's namiddags, Sermoen en Lof. Alles tot meerder eere en glorie Gods in bet H. Sacrament des Autaers. Creemboter. Markt van Woensdag 26 Juli igo5. 72 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Worden gevraagd 1 voerman voor winkelwaren met goed gedrag. Vragen werk Een magazijnier of bediende voor twee of drij dagen per week. 1 kuiper. 1 smedersgast (16 jaar.) Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van u De Dender- bode 1. Aangiften van arbeidsongeval, Model Aen Geneeskundig getuigschrift, Model B. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Markt, op Donderdag 27 Juli 1905, om 8 '/a ure 's avonds, door de Koninklijke Harmonie onder het bestuur van Mr R. Lenssens. I. Marche de Cavalerie, R. Eilenberg. a. Ouv. de l'Op. La Bohémienne 0 M. W. Balfe. 3. Mascarade, Air de ballet. A. Cortège, B. Arlequin Colombine, C. Polichinelle. D. Les Mandolinistes. P. La Cóme. 4. Scène dramatique de l'op. Les Hugenots 0 Meyeibeer. 5. Chinoiserie, Polka originale par P. Gevaert, Arr. par F. L. V. d. Bogaerde. AALST. Collegie der E.E. P.P. Jesuïten. Plechtige Prijsuitdceling, Dijnsdag 1 Oogst igo5, om 8 '/turen. Gent, 29 Juni 1905. Heer uitgever van Denderbode, In uw nummer van 22 Juni 11. behan- delt gij de werkstaking der metsers en 1» dienders van Aalst. Gij spreekt over een 0 toespraak van op den Kiosk, van 't drinkgeld, dat er geen stakers te zien waren den zondag en maandag, dat er nauwelijks een twintigtal te Aalst ge- huisvest zijn, dat de werklieden den 0 dinsdag het voorstel des heeren burge- meesters wilden aanveerden en ik tot voortzetting aanspoorde, dat de aarde- 0 werkers op de stoppelen loopen enz. 0 Daar uw artikel mij persoonlijk raakt 0 verzoek ik u, krachtens het recht dat de 0 wet mij toekent, het volgende in uw eerstkomend nummer op te nemen. Wij zijn den Vrijdag, 16 Juni. bij de 1 stakers gekomen. Op ons voorstel werd 0 den heer burgemeester gevraagd de bazen bijeen te roepen op 't landhuis den volgenden dag, om 11 ure. De werklieden zouden er ook zijn en onder- handelen. Dus een bewijs dat wij met 0 vredelievende gevoelens bezield waren en door die onderhandelingen tot eene onmiddelijke oplossing wilden komen. 0 De meesters schreven een brief dat zij 0 niets zouden toegeven en volstrekt wei- n gerden met hunne werklieden tespreken. 0 Daarom aanzagen wij het als onzen 0 plicht de werklieden krachtdadiglijk aan te zetten den loonstrijd vol te hou- 0 den. Het loon der werklieden is immers het eenige wat zij bezitten en volgens onze bescheidene meening zoo eerbied- waardig als de belangen der meesters. 0 De enkele werklieden welke op drink- 0 geld mochten roemen zeggen dat zij b liever hun dagloon hebben. Zooveel te 0 meer dat dit stelsel in de toekomst na- deelig zou zijn voor de vergoeding (half- loon) die de nieuwe Werkongevallenwet 0 aan de verongelukte werklieden toekent. daarop het drinkgeld, niet ingeschreven zijnde als loon, geene vergoeding zou gegeven worden. b Waar is het dat de stakers geen lawijd 0 gemaakt hebben en na h nne vergade- 0 ringen deftig en stil naar huis gegaan 0 zijn. Ook hebben de heer burgemeester, 0 de politie en de inwoners met lof over 0 hunne waardige houding gesproken. 0 Onder de 170 stakers waren 120 Aalster- 0 sche werklieden. Wij kunnen u bewij- zen met namen en adressen. Den dinsdag hadden de meesters 0 laten weten dat zij te rekenen van 1 September een opslag wilden geven van 5 centimen per twee uren en dat aan de 0 werklieden die het zouden verdienen. 0 De stakers hebben die voorstellen, 0 eerst in komiteit en vervolgens in nlge- 0 meene vergadiring met algemeene 0 stemmen verworpen. Dan hebben wij 0 de volgende nieuwe voorstellen voorge- 0 dragen Op de werken die in gang zijn, zal te 0 rekenen van 1 September een alge- meene opslag gegeven worden van 0 5 centiemen per twee uren op al de 0 werken die na het einde der werksta- n king beginnen, zal te rekenen van 0 1 Oogst, een algemeene opslag gegeven 0 worden van 5 centiemen per uur. 0 't Zijn die voorstellen, welke in de 0 vergadering van den woensdag morgen, 0 tusschen meesters en werklieden, op 0 't landhuis gehouden,aangenomen wer- 0 den mits toegeving aan de meesters, 0 dat zij, aan eenige min bekwamen, den 0 opslag naar goeddunken zouden mogen 0 geven of weigeren. 0 Ik kan u ook verzekeren dat geen 0 enkel aardewerker op de stoppelen 0 loopt. Die werklieden zijn maar één 0 dag in staking geweest. Toen wij tus- 0 schen kwamen waren zij reeds, buiten 0 twee of drij, aan den arbeid. 0 Wat de metsers en dienders, voor 0 wie wij gestreden hebben, betreft, ik 0 magu verzekeren, als zij vijf centiemen 0 per uur meer zullen hebben, zij het wel 0 zullen kunnen bezigen. Wij die den 0 onderstand bedeeld hebben, en deelden 0 per kind, weten welk een talrijk kroost 0 de werkmenschen uwer streken moeten grootbrengen. Wij hebben ze geholpen 0 in hunne rechtveerdige eischen, wij 0 hebben gestreden voor de belangen 0 onzer werkbroeders en de zaak gewon- nen. Wij zijn er fier op omdat wij ge- handeld hebben volgens recht en plicht, «Aanvaard, Heer Uitgever, mijne be- leefde groeten. 0 (Geteekcnd)G. Gabriël. 0 Secretaris van het Nationaale Verbond n der Christene Bouwwerkers Zetel in 0 het Volk, Oudburg, 341, Gent. Indien v. ij an 't eerste schrijven van onzen correspondent geen gevolg lubben gegeven, dan is 't alleenlijk omdat er geene rekening was gehouden der voor schriften van 't dekreet op de drukpers en der bestaande rechtsleer, 't gene ons vreemd voorkwam van wege een dagblad schrijver. Wat den tweeden brief betreft, hoe konden wij gevolg geven aan een schrij ven dat ons niet is besteld geworden Men zal toch niet beweren dat we altijd thuis moeten zijn om de aanbevolen brieven te ontvangen van hen die, met reden of zonder reden, willen gebruik maken van het recht van antwoord Wie niet wil gevaar loopen dat de postbode den uitgever niet thuis vinde, moet zich tot den deurwaarder wenden lijk onze correspondent het deed. Voor 't overige denken wij dat 't sop de kooien niet weerd was om er fr. 11,42 enz., aan te besteden. Maar wat is 't de deurwaarders moeten ook leven. Wij vernemen dat onze stadsgenoot M. Jul Schelfhout zijn exaam, 3° proef, als docter in geneeskunde met onder scheiding komt af te leggen. In de meerschen, tusschen Sinte- Maria Audenhove en Nederbrakel, is Zondag nacht een wildstroopersdrama gebeurd.Gendarmen die op ronde waren, botsten op eene groep wildstroopers. Deze schoten, maar zonder te treffen. De gendarmen gaven vuur terug. Een schrikkelijk gehuil steeg uit de groep stroopers, die in alle richtingen uiteen liepen. De gendarmen gingen vooruit en von den drie gekwetsten, waaronder een zeer erg. Het parket van Oudenaarde kwam ter plaats. Wat er vermist en gebroken werd na hel burgemeestersbanket in het justi- ciepaleis te Brussel, heeft een dagblad schrijver aan den ondernemer, M. Ch. Smedt gevraagd. Ziehier het antwoord 1046 glazen, 530 tellooren, zS moeskom men, 18 salaadschotels, i5 sauskommen, 3i mostaardpotten, 29 zoutvaten, 100 koe verten en 89 servetten. Dat is ontzaglijk maar men moet de groote haast in aan merking nemen, met welke men heeft moeten werken, en dat in een lokaal, dat' voor zulke zaken hoegenaamd niet ge schikt is, vooral met het oog op het tweede banket, dat daags nadien in dezelfde zaal voor de burgerwacht moest plaats hebben. Op mandaat van het Gentsche par ket, heeft de policie te Rijsel aangehou den, den genaamden Roelants, van Somergem, als betrokken in den moord op het kind van Sidonie Claeys, die be kent dat het op raad van Roelants was, dat zij het wicht in een bosch, gedurende eenen kouden nacht, achter liet, om het daar van honger en kou te laten sterven. Een woeste kanonnier werdZaterdag te St-Nicolaas, door de gendarmen naar zijne kazerne gebracht en aan zijne over heden overgeleverd. Hij was zonder ver lof naar huis gekomen en deed zijne oude moeder, die haar brood verdient met aan de gemakken te staan in de statie van den Staatsspoorweg, gedurig last aan om haar geld af te persen. De vrouw, weduwe,kan nauwelijks den kost voor haar eigen win nen. Daar zij hem antwoordde geen geld te bezitten, sloeg hij den huisraad in stuk ken cn geheel het vensterraam uit. De geburen gingen den agent Arens roepen die er niet ver vandaan was deze had moeite om den kerel te bedwingen. De handen en polsen van den ontaarden zoon waren vol wonden en bloed van de glasscherven, zoodat hij de kleeren van den agent bevlekte. Deze zond om dokter Burghgrave die ze verbond. Nauwelijks lagen er de windels op, of de kerel rukte ze er af. Dan heeft men hem in een rijtuig gestoken en naar den amigo gevoerd, waar de dokter, geholpen door agenten, hem de windels onder bedwang terug aangedaan heeft. Er wordt uit Oostende gemeld dat M. Henri Crombez aan den koning, voor 4 millioen de duinen van Lpmbartzijde beeft verkocht. De koning zou de gron den,die eene kunstlengte van 3 kilometers hebben, voor groote werken willen benut tigen. Een bombardement in vredestijd- Een zonderling ongeval is Zondag namiddag te Oostende voorgevallen aan boord der Duitsche torpedoboot D. 6, die tot geleide dient aan het jacht Meteor cn in de kleine visscherskreek gemeerd ligt. Aan eene groep vreemdelingen, die het vaartuig bezochten, werd ook de bewer king uiteen gedaan der kleine kanonnekes die op het dek staan. Opeens ging een schot af. Het kanon was slechts met los kruid geladen maar het deksel dat erop zat, werd met zulk geweld vooruit geslin gerd dat het de ruiten verbrijzelde van een houten kotje nabij de zeestatie, op ongeveer i5o meters afstand, terwijl het een hotelbediende die er tegen stond zoo erg kwetste aan den arm dat deze zal moeten afgezet worden. De gekwetste is een Doitscher, Maas genaamd. Men schrijft uit Koewacht aan de Midd. Ct. De smokkelhandel van vee behoort in deze streek zoo goed als tot het verledene. Van het bedrieglijk invoeren van vee in België bespeurt men bijna niets meer. Geene bijeenkomsten van smokkelaars meer 's avonds of 's nachts, in eene her berg van waaruit de gevaarvolle tocht zal ondernomen worden geen geloop meer bij dag langs straten en wegen van die personen met een of meer koeien naar de plaats, waar gestald werd, maar evenmin drinkgelagen en verteeringen, en, tenge volge daarvan, geene minder schoone tooneeltjes meer dit is voorzeker een van de lichtzijden. De oorzaak van het langzamerhand ver dwijnen van den smokkelhandel, of zou het slechts een tijdelijke stilstand zijn? moet vooral gezocht in het nauw afzet ten der grenzen door de douanende kans om door te komen 0 wordt daardoor ge ringer en de geldschieters en handelaars houden uit vrees voor verlies hunne beurs gesloten. De echtelingen Joris, van La Lou- vière, hadden aan hunne i5jarige dochter den omgang met zekeren Goossens verbo den. Zij straften haar hierom en dit maakte het meisje wanhopig, zoo dat zij in het kanaal den dood wilde zoeken. Een ge naamde Leon Beige sprong haar achterna, weldra gevolgd door gezegden Goossens. Het meisje werd gered, doch de jonge ling, die denzelfden ouderdom had, ver dronk. Het kasteel van Bouvignes, bewoond door M. Amand, burgemeester der ge meente, is bezocht door dieven die er verscheidene duizenden franks zil verwerk en eene som geld stolen. De burgemeester was naar de feesten van Brussel. Drama. Na afloop van de mis heeft zondag morgend, ten 10 1/t uren, een vreeselijk drama plaats gehad in Bleyberg (dicht bij de grens van Zuid- Limburg). Om een kleinigheid kreeg zekere i4jarige Lambert Aussems ruzie met den i6jarigen Hubert Roggeman. Eerst was 't twisten, daarna vechten en vóór iemand had kunnen tusschenbeide komen, had Aussems zijn mes den or>ge- lukkigen Roggeman in 't hart gestoken. Men bracht den gewonde ters ond naar dokter Broeder, bij wien hij vijf minuten later bezweek. Spoedig was 't parket ter plaatse en toen dokter Crijns de lijkschou wing had gedaan, bleek dat het hart op drie plaatsen doorboord was. Aussems de jonge moordenaar, een zoon van eerlijke hands werklieden, die men algemeen voor een beetje onnoozel aanzag, is na ondervraagd te zijn, op be vel van den magistraat op vrije voeten gesteld. (L. K.) De begrafenis der gebroeders Pierre en Charles Durand, de twee priesters, zonen van eenen rechter van Chaumont, die, zooals wij meldden, hun leven verloren toen zij een kind uit de Marne wilden redden, heeft aanleiding gegeven tot eene indrukwekkende betooging. Meer dan 5ooo personen woonden ze bij, waaronder generaals, de prefect, de maire, de rechtbank, veel priesters en de bisschop van Langres. Deze laatste heeft eene dieproerende lijkrede uitgesproken en betoogde dat deze plechtigheid een rouw en een triomf was tevens. Ook te Riaucourt, waar de abbé Char les pastoor was en te Viéville, waar de begrafenis pla its had, was de betooging grootsch. De jongelingen van de patronage droe gen zelf het lijk van hunnen bestuurder. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 120,00 a 122,5o de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be- schikbaar, fr. 92,50 de 5o kil. Aalsterhop igo5, levering October-No vember fr. 60,00 a 62,5o de 50 kil. Markt kalm. OPENBARE YERKOOPING van eene behuisde EN LAND), TE MOORSEL, Rijgerstraat. De Notaris EEMAN te Erpe zal. met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in net openbaar verkoopen Eene behuisde Hofstede en Land, gestaan en gelegen te Moorsel Rijger straat, bekend bij kadaster wijk D, nummers 593b, 594b, 594a/2 en 596b, aldaar groot te samen 74 aren, 50 cen tiaren en volgens meting groot 72 aren, 99 centiaren, palende ten ooste de erven Van den Steen, ten zuide de Ransbeek, ten weste de Avouéstraat en ten noorde de Ry gerstraat. Onmiddellyk ingebruiktreding. Laatst bewoond en gebruikt door wijlen M. Benedictus De Smedt. Verdeeld in 4 koopen. Eerste Koop. 20 aren 77 centi aren Land oostwaarts der partij, pa lend ten ooste aan de Erven Van den Steen, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rijgerstraat. Tweede Koop. 20 aren 77 centi aren Land, gelegen nevens voorgaan de palende ten ooste het goed onder koop 1, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rygerstraat. Derde Koop. Eene behuisde Hof stede met Schuur, Stalling en Grond, gelegen nevens voorgaanden koop, groot volgens meting 15 aren 75 cen tiaren, palende ten ooste koop 2 liier- voren, ten zuide de Ransbeek, ten weste de volgenden koop en ten noor de de Rijgerstraat. Vierde Koop. Een deel Grond met de heropstaande gebouwen van Hoppehast, groot volgens meting 15 aren, 75 centiaren, palende oost voor gaanden koop 3, zuid de Ransbeek west de Avouéstraat en noord de Rij gerstraat. TWEEDE ZITDAG ZATERDAG 5 OOGST igo5. Om 2 uren nanoen te Aalst, ter Zit tingzaal van Vredgerecht. OPENBARE VERKOOPING van Tuin en Meersch TE IMPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen, de navolgende goederen, te weten Eerste koop. Een perceel Land,! gelegen te Impe., Puttinck, genaamd1 het Rot, bekend bij kadaster wijk B, nummer 59, groot aldaar 9 aren, 10| centiaren, palende ten ooste de Kinde ren Govaert, ten zuide M. Philemon De Backer, ten weste Vr. D'haese en ten noorde de Kinderen De Prez en voornoemden M. Philemon De Backer. Tweede koop. Eon perceel Land gelegen te Impe, Puttinck, gekadas-j treerd wyk B, nummer 52b, groot 9| aren, 10 centiaren, palende ten ooste M.Veremond Blonaeel, ten zuide M. Alfons Jooris, ten weste de Kinderen Govaert en ten noorde de Kinderen Van Paemel. Derde koop. Eene partij Land, gelegen te Impe, Molenboek, kada straal bekend wijk B, nummer 313d met eene grootte van 18 aren, 70 cen tiaren, palende oost M. Pieter-Jan De Kerpel, zuid M. Désiré De Graecker, west M.Eugeen De Landtsheer en ten noorde de Kinderen Landuyt. Vierde koop. Een perceel Tuin, gelegen te Impe, Dorp, bekend bij kadaster wijkB, nummers 167en 177b, te samen groot 12 aren, 70 centiaren palende ten ooste de Kinderen Petit er, M. Ca mi el Van Caelenbergh, ten zuide de Kerkfabriek van Impe, ten weste de Kinderen Van Leuven en ten noor de Jufvr. We Frans Prat t. Vijfde koop. Een perceel Meereen felegen te Impe, Kerkmeersch, geka- astreerd wijk B, nummer 135c,grool 6 aren, 30 centiaren, palende ten ooste Mr Pieter Jan De Kerpel, ten zuide de Kerkfabriek van Lede,ten weste Jufv. We Van Paemel en ten noorde M. Frans Parmentier. Al- de voorschreven goederen zijn gebruikt zonder termijn door M' Ca- miel Van Caelenbergh te Impe. ENKELE ZITDAG ZATERDAG 5 OOGST igo5, om 2 uren nanoen, ter Zittingszaal vai het Vredegerecht, te Aalst. Door verandering van woonst van Schoone Meubels, Herberggerief, Engel- schen biljart, Wijnen enz. te Aelst, Hop markt n° 4, ter herberg, Den Zwarter Leeuw, 0 gehouden door Dame weduwt August Kieckens-De Backer, op Maandag 3i Juli igo5 om 1 uur stipt namiddag-. Door ambt van Deurwaarder DE VOS te Aalst. Op de gewone voorenwaarden en tegen dadelijke betaling. OPENBARE VERKOOPING van XE AALST, TE HOFSTADE en BAEVEGEM. De Notarissen DE GHEEST en Dl PAUW, te Aalst, zullen in het openbaai verkoopen I. Een Husi, te Aalst, Esplanadestraat getetkend nr 2, bewoond door den heet Nicolaas Van Mieghem. II. Een Huis, te Aalst, Nieuwe Brug straat, geteekend nr 5, bewoond door Jo- sephus Verhofstadt. III. Land en Mccrsch, groot 23 are: 20 centiaren, te Hofstade, op den Kers- driesch, gebruikt door de W® De Smet. IV. Meersch, groot 16 aren 20 centia ren, te Baevegem, op den Langenkauter, gebruikt door de W® Casteds. DERDE ZITDAG Dijnsdag 1 Augusti 1905, ten 4 uren namiddag, ter herberg ge' naamd Sint Eloi, 0 bij Madame Meert, te Aalst, Esplanade. VEN DITIE VAN on IVagrstH, TE AALST, Zoutstraatpoort, aan dfl ten verzoeke van den heer Gustaaf Van de Meerssche-De Biuyn, op Maandag 3l Juli 1905, ten 8 uren's morgens, dooi het ambt van den Notaris DE GHEEST,; te Aalst. N. B. Men zal vergaderen ter her berg van den heer Alfons Matthys, Zout straatpoort. Zie verders de plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING van eene TE LEDE, Dries. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen Eene Hofstede, te Lede, Dries, groot 18 aren 70 centiaren, wijk F, nummers.; 526 en 527A, verdeeld in 2 deelen. ZITDAGEN Instel Donderdag ,3 u Verblijf Donderdag 27 ten 3 uren namiddag, ter herberg In St Pieter, te Lede, Dries.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2