Zondag 6 Augusti 1903 3 centiemen per nummer 36ste Jaar 3584 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze Ongevallenwet. ID IE IMI-ATT met den Witten Baard. g Het milliard der Fransche kloosterlingen De blauw-roode vlag. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee lt ening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE SlIUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3de bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota* rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele v*n dit blad. AALST, 5 AUGUSTI igo5 Wij eindigden ons schrijven Zondag laatst met de beloften uit een te zetten op welke wijze men alle verantwoorde lijkheid zoowel die welke op ons zou kunnen wegen voor de ongevallenwet als die van het burgerlijk wetboek. Wij herhalen het de ongevallenwet is niet toepasselijk op kleine herstellings werken, aan deuren, vensters, dak enz. Bijgevolg moeten alle ongevallen welke zouden kunnnen gebeuren niet vergoed worden volgens de princiepen in die wet opgenomen. Maar in die gevallen is het burgerlijk wetboek altijd van toepassing. De eigenaar is verantwoordelijk voor de gansche schade, indien hij in fout is. Wie moet die fout bewijzen Dat is de plicht van het slachtoffer. Bij voorbeeld Gij hebt een metser een dak doen herstellen en gij steldet te zijner beschikking ecne vermolmde ladder, vol strekt niet sterk genoeg om een man te dragen. De metser valt er door en bezeert zich. Als hij tegen u een proces inspant, zult gij voorzeker veroordeeld worden om de geheele schade te betalen. Hij zal be wijzen dat het door het breken der ladder is dat hij zich heeft bezeerd. En alsdan is de zaak klaar. Wat doen om zelfs de verantwoorde lijkheid van het burgerlijk wetboek af te weren Het is gemakkelijk. Gij laat de herstel ling per entre-prise, bij onderneming doen. Bij voorbeeld Uw dak moet hersteld worden. Gij laat den timmerman of den metser den stielman die het werk kan verrichten roepen en gij maakt met hem een akkoord voor het geheele werk. Gij kunt het zelf min of meer schatten wat het u kosten zou gij kent dus nage noeg den prijs. Gij haspelt als het gee- nen hoogen prijs betreft, de zaak afin tegenwoordigheid van twee getuigen. Gaat het boven een zekere som, dan doet gij het per geschrift. Gij wilt u een waterput laten maken, sluit met den metser een overeenkomst van zooveel of zooveel per voet diepte. Gij moet uwen boomgaard doen ver zorgen, uwe boomen doen snoeien. Laat den snoeier komen en gij bedingt met hem wat er te betalen valt per boom. Is dit niet gemakkelijk Gij weet reeds door vroegere ondervinding wat dien stielman zoo al deed per dag. Welnu rekent daar naar op hoeveel het per boom komt en gij zult nooit bedrogen zijn. Gij zijt alsdan nooit verantwoordelijk. 61 O VERVOLG. Jaak Ford drukte haar dankbaar de hand. Ik dank u, zegde hij op innigen toon, ik ben u meer verplicht dan ik u kan zeggen. Ik zal uwe edelmoedigheid nooit vergeten, Beatrix, en zoolang ik leef, zult gij in mij eenen vriend, in mij eenen broeder hebben. En zoudt ge mij nu iets van de arme mevr. Chatterly willen vertellen vroeg Beatrix. Zij is helaas ernstig ziek geworden. Het schijnt dat de schrik over den dood van haren gemaal en het bewustzijn dat hij door eigen hand stierf, hare kracht en moed te boven ging. Zij lijdt aan zenuw koortsen en doktor Bardon maakt zich ernstig ongerust. Beatrix weende. Op droevigen toon ging Jaak voort De uitspraak van de geneeskun digen, belast met de gerechtelijke lijk schouwing luidde sterfgeval door onge luk. De jury heeft buitengewoon mild geoordeeld zij verklaarde dat de graaf van Chatterly bij vergissing eene te sterke dosis van een slaapmiddel heeft inge nomen en dientengevolge overleden is. Hij is heden begraven, en, dank zij de gunstige uitspraak van de jury, waren wij in staat hem aan de zijde van zijnen vader jn den familiekelder bij te zetten. Thans Voor al wat gebeurt staat de stielman zelf in. Hij bereddert het werk naar zijn goesting gij hebt alleen nog te zeggen wat er te doen valt. Gij zijt dus zonder kommer, zonder zorg en dat is ook iets weerd. Die wijze van handelen is niet slecht voor u en ook niet slechter voor den ambachtsman. Klaagt over den goeden tijd van vroe ger niet, lieve lezer. De wereld draait en wij draaien meê. Alles verandert.Waarom dan klagen Andere zaak. Er is niet altijd spraak van herstellingswerken aan gebouwen die reeds bestaan. Er moeten er ook nieuwe gebouwd worden. En alsdan Ja, hier hangt alles van de omstandig heden af. Het kan zijn dat de ongevallen wet van toepassing wordt alhoewel gij geen ondernemer zijt in den waren zin van 't woord. Gij wilt, gij beoogt geene winsthet is waar maar niettemin heeft minister Francotte gezegd dat soms de ongevallenwet kan ingeroepen worden. Wij zeggen soms. Dat hangt af. Als de werklieden arbeiden onder uw beslier, onder uwe leiding dan is de wet toe passelijk. Immers alsdan ook is de wet van io Maart 1900 op het werkkontrakt toepasselijk. Bijgevolg ook de ongevallen wet. Anders is zij het niet. Bij voorbeeld Gij wilt u een huis bouwen en laat een plan maken.Gij roept schrijnwerker en metser; gij toont, gij geeft hun dat plan en ge zegtVrienden, dat huis gaat gij maken in daghuur. Alles is gereed. Gij maakt het volgens uw goedvinden. Die stiel mannen kunnen dus den eenen dag komen en den anderen misschien elders gaan. De ongevallenwet is niet toepasselijk. Die stielmannen zijn inzekerenzin onder nemers vermits zij het werk verrichten, laat ons zeggen een weinig lijk het hun lust. Toch om niet te moeten vreezen is het nog beter het huis heelemaal in onderne ming te laten bouwen door ergens een meester metser, timmerman. Gij komt overeen voor het gehe 1, het gansche werk met den sleutel op de deur voor dien op dien prijs, te bouwen in dien of dien tijd, in die of die voorwaarden. Dat wordt tegenwoordig reeds veel ge daan en dat is heel goed. Hier moet de overeenkomst per geschrift gebeuren. De eigenaars moeten ook zorg dragen de hoedanigheid der materialen goed te bepalen, ook de afmetingen goed vast te stellen, en desnoods op voorhand een onpartijdigen scheidsrechter aanduiden. Men zal het zich nooit beklagen alles heel stipt te hebben bepaald. Wij weten bij ondervinding hoe er soms door oneer lijke lieden wordt te werk gegaan. nu gij weer in zooverre hersteld zijt, zou ik gaarne willen, dat mijne moeder weer naar huis kwam. De kleine Philis is bij ons op Lane-House en 't arme kind heeft behoefte aan afleiding. En wie is er bij de ongelukkige gravin Mevr. Verity,die uit Londen is over gekomen. Zij kende haar en had haar lief, toen zij nog een kind was. Zij had haar gedurende haar geheel huwelijk niet gezien, en wij geloofden allen, dat, wan neer Gertruda weer tot bewustzijn komt, er meer hoop op haar herstel zal zijn, als zij het gelaat van eene goede oude bekende riet, die haar lief had, toen zij nog een gelukkig meisje was in de pas torij van haren vader. En haar broeder Zoolang er leven is, is er hoop, zegde Jaak zacht.Ik wilde eerst dit onder houd met u hebben om daarop naar Parijs te vertrekken en hem te gaan be zoeken. Ik kan u niet zeggen welke eene innige verknochtheid ik jegens Ceeil Monkton gevoel, ofschoon ik hem nog slechts zeer kort ken. Beatrix zag hem smeekend aan en zegde M. Ford, ik bid u, laat mij met u medegaan. Beatrix 1 Ik kan hier niet langer blijven,ging zij opgewonden voort. M. Cait is een goede mensch, hij zal mij wel laten ver trekken. O 1 M. Ford, kunt gij mij dan niet begrijpen Mijn werk in Northshire is volbracht, ik heb hier niemand, die mij kan lie!hebben. Reeds binnen eenige Wij kunnen thans tot ons onderwerp terugkeeren en de ongevallenwet verder uitleggen. Toen de Fransche vrijmetselaars de haatvolle wetten aan 't smeden waren, die geen ander doel hadden dan de uit drijving der Kloostergemeenten en den roof harer goederen, verzekerden zij dat deze laatsten schatten bezaten die tot verscheidene milliards beliepen. Van die milliards zou ten minste een naar de Staatskas gaan en van daar naar den zak der werklieden. Velen trokken die bewering in twijfel en de uitslag van den roof der klooster goederen bewijst dat de twijfelaars gelijk hebben. De milliards der kloosters zijn als damp vervlogen immers de schatkist verre van er voordeel uit te trekken heeft reeds een millioen en half aan proceskosten verkist- kast. Magere uitslag voorwaar Nu het zijn de Fransche catholieke dagbladen alleen niet die dezen uitslag doen kennen. Dezer laatste dagen deed t L'Action een der razendste godsdiensthatende or ganen hem ook kennen. La Revue ma^onnique het orgaan der logiên besprak dien uitslag op hare beurt en schreef 0 Wij zijn thans ver van het berucht t milliard, dat de likwidatie van de goe- deren der paters moest schenken aan de wt rkerspensioenen. De openbare schat- kisi heeft reeds meer dan een millioen en half voorgeschoten voor de aan gang zijnde processen,'t is te zeggen, voor de advocaten en de pleitbezorgers en het is zelfs niet zeker dat zij geheel dat voor- schot zal terugkrijgen, benevens de andere voorschotten welke zij nog, voor datzelfde ras van verbruikers, zal te doen hebben. Men bemerke wel dat de vrijmetselaars die zoo spreken de zelfden zijn die overal over de daken deden uitbazuinen dat het berucht milliard in werkerspensiocnen zou uitgedeeld worden. Helas de roof der kloostergoederen is voltrokken, de Fransche werklieden blij ven naar 't beloofde pensioen wachten, de schatkist is uitgepompt en niemand heeft er profijt uilgetrokken dan eenige maconnieke of liberale deurwaarders, pleitbezorgers en advocaten. Dat is voor zegd geworden. Men overwege het wel moesten de liberalen en socialisten geholpen door de groene volksfoppers hier meester worden, onbetwistbaar zouden zij 't voorbeeld van dagen, als de menschen de waaiheid kennen, dan zullen zij mij haten omdat ik de lieve Philis tot eene onterfde heb gemaakt. Jaak Ford sprak tot haar, zooals men een kind toespreekt. Niemand haat u, zegde hij, mijne moeder heeft u lief, van ganscher hart. Zij zegt dat gij haar herinnert aan mijne overleden zuster. Wanneer de arme Ger truda nog herstelt,dan zal zij u niet alleen niet haten, maar zij zal zelfs alles doen om u die achttien jaren van ontbering te vergelden. Wat de kleine Philis betreft, zij is nog veel te jong om het verlies van haren rijkdom te betreuren, integendeel, ik geloof dat de dood van haren vader voor dit kind eerder als eene weldaad te beschouwen is. Neem mij meê, bleef Beatrix aan dringen. Zou ik hier alleen bleef, dan zou ik niets doen dan over het verledene peinzen. Mijne moeder wilde u meênemen naar Lane-House, ging Ford voort, maar ik heb het haar afgeraden. Het kwam mij voor dat gij, zelfs indien gij voor de we reld 't geheim der misdaad wilt bewaren, toch de dochter van den misdadiger zult moeten haten. Philis haten I riep Beatrix op ver wijtenden toon, neen, dat zou ik nooit kunnen. Zij is zulk een lief, bevallig schepseltje en zij gelijkt eenigszins op Nora. Mevr. Edith, die meende dat het ge sprek nu lang genoeg geduurd had,kwam thans binnen en zegde tot haren zoon Gij hebt Beatrix vermoeid, Jaak hunne Fransche logiebroers navolgen en zou hier ook de godsdienstoorlog weldra woeden. Ja, men oveiwege het wel Protesteert niet, lieve liberalen, het is zóó pn het blijft nu toch zóó. Anseele had u immers reeds voorzegd Ge zult de roode vlag volgen of ge zult niets meer zijn. O ja, vroeger, vroeger zouden die hoog moedige trotsche Geuvernemenlsman- nen zich geschaamd hebben met eenen Demblon, eenen Smeets op straat te ko men maar nu... ha nu loopen zij arm aan arm achter die roode vod, nu schreeu wen en huilen zij met dat gepeupel meê dat zich sociast heet. Onlangs te Brussel, in eene meeting, beklom een liberaal het verhoog en kraam de onder andere woorden van verbroede ring de volgende uit. Wij zweren het den dag waarop de roode vlag in de straat zal wapperen zullen wij maken, dat de blauwe vlag haar volgen zal. Een langdurige ovatie wordt den spre ker toegebracht door de talrijke liberalen die de vergadering bijwoonden. De liberale bladen verre van dien spre ker te verloochenen, bekrachtigen zijne woorden zoo lezen wij in L'Indépen- dance Les libéraux et les socialistes doivent se prêter réciproquement appui. Ook zien wij in Namen, in Turnhout en honderd andere plaatsen die libe ralen, die mannen van de Wet met een dikke vette W een liefelijk accoord aangaan met de socialisten, die mannen van oproer en revolutie, ten einde samen te strijden in 1906. Neemt het euvel, fijne, lieve, voor zichtige liberalen, maar liberaal betee- kent heden niets minder of niets meer als revolutieman. Smeets riep onlangs uit te Luik Het gepeupel moet meester zijn in België La Parole est la rue Gij doet er bij meê, ge' zijt dus geen liberalen meer, maar echte revolutieman nen. Op eene andere vergadering, riept hij daar niet het zelfde uit, weigerende op 's Konings heil en gezondheid te drinken? Arm liberalism, hoe laag zijt gij ge zonken Doch wat wilt g'er aan doen De burgemeester eener groote stad, M. Braun de liberale burgemeester van Gent, ver klaarde het immers recht uit Het 'Catholiek Ministerie maar van kant t Komt er niet op aan op wat manier I Ons lieve Heer, behoede België van zulke blauwe-roode revolutiemannen, want het ware misschien voor altijd ge daan met lands vrede en welvaart en gij hadt er aan moeten denken dat zij nog niet geheel hersteld is. Gij moet haar meê naar Lane-House nemen, moeder 1 riep Jaak uit, zonder op het verwijt van Mevr. Edith te antwoor den. Beatrix heeft mij beloofd, dat zij de nagedachtenis van Chatterly zal sparen ter wille van zijne vrouw en zij schijnt te vergeten, dat Philis zijn kind is. Philis gelijkt dan ook in geen enkel opzicht op haren vader, zegde Mevrouw Edith. Zeker niet, stemde Beatrix toe. De oude dame greep thans met moe derlijke teederheid bare hand en hernam Beatrix, mijn lief kind, gij weet reeds dat ik hier niet langer kan blijven, anderen hebben mijne hulp noodig, maar toch zou ik er niet toe kunnen besluiten, u hier op Elm-Cottage alleen achter te laten. Wilt ge met mij meê naar Lane- House gaan Ja, mevrouw, Gij moet thans tante tegen mij zeggen, Beatrix. Lieve, lieve tante. De twee vrouwen vielen met vreugde tranen in de oogen in elkanders armen. Een oogenblik iater reed Mevr. Edith met haren zoon naar huis. Beat :ix bleef nog op Elm-Cottage, maar slechts voor weinige uren, den tijd dien Mevr. Edith noodig had om eene kamer voor haren gast in gereedheid te brengen. Toen kwam Jaak Ford haar met het rijtuig zijner moeder afhalen. Beatrix was nog zeer zwak en zoodra Mevr. Edith haar op de sofa had ncêrge- legd, verwijderde zij zich om verster- La Chronique, van Brussel, een blad dat effenaf goddeloos is, steekt den draak met de liberale helden die, uit menschelijk opzicht, wanneer zij eenen lijkstoet vergezellen, niet in de kerk dur ven binnentreden. Wij kunnen niet nalaten te glim lachen, zegt het geuzenorgaan, wanneer het gebeurt dat wij statige vrijdenkers heldhaftig aan de kerkdeur zien blijven staan, welke ook de omstandigheden zijn, die hen tot binnengaan zouden kun nen aanzetten. 1 Zooals de liberaal, die den gods dienst voor zichzelven beoefent, tegen de logiek handelt zoo geeft hij, die belache lijke betoogingen houdt,blijk van engheid van geest... Eene daad van verdraagzaamheid en waar liberalism is hel, de godsdien stige lijkplechtigheden bij te wonen van eenen vriend, die in de volheid zijner godsdienstige overtuiging gestor ven is Wij kennen in onze stad ook van die kleingeestige liberalen, welke den moed niet hebben, hunne overleden vrienden tot in de kerk to vergezellen. Hun libe ralism duit niet, dat zij in het huis Gods binnentreden, tenzij om de laatste over blijfselen te begeleiden van den eenen of anderen rijken bloedverwant, die hun in zijn testament is gedachtig geweest. De rol der Catholieke Kerk. Volgens de Flandre lirérale heefteen Fransche schrijver, Yves Guyot, de vol gende stelling ontwikkeld ii De rol der Catholieke Kerk is altijd noodlottig geweest. Meester Yves Guyot is zeker niet heel serieus Immers,wie heeft er Europa beschaafd, wie heeft er gemaakt dat het sedert eeu wen aan het hoofd der wereld staat 't Is wel de Catholieke Godsdienst en de Catholieke Kerk. Alle uitvindingen,van demiddeleeuwen tot r.u toe, werden gedaan in Europa, door het Christendom beschaafd. In China en Japan bleef de beschaving, eeuwen lang, op hetzelfde standpunt we weten hoe het met de beschaving staat bij de negers van Congo en Midden- Afrika, bij de Indianen in Amerika, die van de kennis van het Christendom ver stoken bleven. En dan komt M. Yves Guyot vooruit- zetten dat de rol der Catholieke Kerk altijd noodlottig is geweest, n Het zijn enkel onverzoenbare gods diensthaters en bekrompen weetnieten die zulke pillen kunnen slikken. MILITARISM. De liberalen staan den persoonlijken militairen dienst voor. kende middelen voor haar te halen. Zij had de deur opengelaten en een oogenblik later sloop eene kleine gestalte naar binnen. Philis Chatterly naderde de sofa, waar op hare nicht lag. Ik ben zoo ongelukkig, fluisterde zij, terwijl zij zich vertrouwelijk tegen de borst van Beatrix aanvlijde. Mijne moe der is zeer ziek en M. March is ver van hier vertrokken. Er is niemand meer, die zich met mij bezig houdt. Tante Edith en neef Jaak houden veel van mij, maar zij hebben het zoo druk. Ik houd ook veel van u, Philis, zeg de Beatrix. Wilt ge trachten mij ',lief te hebben Gaarne, ik heb u reeds lief, Mej. Charles. Mijn lieveling, weet ge wel dat ik uwe nicht ben Ge^moogt mij voortaan alleen Trix noemen. En gij mij Phil, net als moeder en tante Edith. De kleine Phil kuste haar vol teerder- heid op het schoone gelaat en toen Mevr. Ford kort daarop met bouillon en eene flesch oude bordeaux binnen kwam lag de dochter van den moordenaar in de arme der zuster van het slachtoffer. Eene reine, zusterlijke liefde was ont staan tusschen de rechtmatige erfgename en het kind, dat van haar geboorte-uur af geleerd had dat zij eenmaal die plaats zou bekleeden. De goede.oude dame droogde de oogen toen zij die jonge, lieftallige wezens zag en bedacht daarbij hoe treurig de toe komst voor Philis zou geweest zijn,indien Hoe verstaan ze dat La Gazette van 3 Mei zegt het ons Men moet wel overtuigd zijn dat het land den persoonlijken dienst niet zal i) aannemen, zonder de afschaffing van de loting en daaruit volgt de alge- meene soldatendienst. Dus worden de liberalen meester, Bel gië zal eene uitgestrekte kazern worden. Duitschland waarborgt onze onafhankelijkheid.Dijnsdag der ver ledene week heeft de Duitsche Colonie van Antwerpen ft is te zeggen de Duit- schers, over 't algemeen groote hande laars, die te Antwerpen gevestigd zijn) zich aan een banket vereenigd ter gele genheid der jubelfeesten onzer onafhan kelijkheid. Op dat feest waren aanwezig en voer den het woord, graaf von Wallwitz, Duitsche gezant te Brussel; M. Schol- laert, voorzitter der Kamer M. H. Albert von Bary. die sprak namens de Duitsche Colonie M. de Smet de Naeyer, hoofd van het Ministerie en M. J. Van Rys- wyck, burgemeester van Antwerpen. De redevoering van den Duitschen gezant, graaf von Wallwitz, was bezonder belangrijk. Hulde brengende aan de werkzaamheid en den ondernemingsgeest der Belgen, zegde hij, onder andere Ja, de Belgen mogen er op roemen, van hun land, bijna van den eenen dag tot den anderen, een der eerste pro- ductiemiddens van den aardbodem en n het voorbeeldige land van wereldex- pansie te hebben gemaakt. 't Is als goede gebuur, met belang- n stelling en sympathie, dat Duitschland dezen vooruitgang gade sloeg. Onze a sympathie is verworven, want strekt zij a niet tot hetzelfde doel als onze belan- gen Wij wenschen een sterk België, zoo onder politiek als onder handels- oogpunt. Tusschen haakjes mag ikzeg- a zeggen dat voor ons, Duitschers, het behoud van het waarborgverdrag, bij n de geboorte van België geteekend, eene soort staatkundig axioma is, waaraan niemand raken mag zonder den ergsten misslag te begaan. Deze verklaring is een klinkend ant woord aan degenen die beweren dat het traktaat,waarbij onze onzijdighen en onaf hankelijkheid worden gewaarborgd, geen vertrouwen verdient. De Duitsche gezant acht het behoud van het onafhankelijk België noodzake lijk, niet zoozeer voor de politieks als wd voorde handelsbelangen van Duitsch land. Daardoor krijgt de uitbreiding der haven stellig een voorrang op die der versterkingswerken, over welke dan ook, op het banket,geen woord werd gerept. Vrijheid van Onderwijs. Laurent is de volmaakste liberaal bij is het toonbeeld van het liberalismus. haar vader was blijven leven en reken schap van zijne euveldaden had moeten geven. Zij bad in stilte om vergiffenis voor den misdadiger. BESLUIT. In eene afzonderlijke kamer van een groot hospitaal te Parijs, kwam Cecil Monkton, na weken lang tusschen leven en dood gedobberd te hebben, eindelijk weer tot het bewustzijn. Ook zijn geheugen was thans terugge keerd zijne hersens, die al dien tijd dof en ontzenuwd geweest waren, werden weer helder en konden weer denken de geneesheer, die hem behandelde, zegde tot Jaak Ford, dat de lijder thans de vra- gen van zijnen vriend zou kunnen beant woorden Als gij hem slecht nieuws hebt mede te deelen dan zal het hem thans veel min der schaden, dan wanneer hij weer sterker was en in staat zou zijn. er weer over na te denken, zegde de hospitaaldokter. Op het oogenblik is zijn leven buiten gevaar en ik hoop dat hij weer gezond zal wor den, maar hij heeft een zwaren strijd om leven gestreden en meer dan eens heb ik er aan getwijfeld of hij wel genezen zou. Veel tijd was er verloopen sedert den aanslag, dien Cecil Monkton bijna het leven had gekost. Kerstmis was voorbij en het nieuwe jaar reeds eene week oud. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1905 | | pagina 1