Zondag 13 Augusti IVJ03 36s,e Jaar 3580 5 centiemen per nummer Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Onze Ongevallenwet. IDE met den Witten Baard. Te onthouden! Ditjes en datjes. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- fc ning van den volgenden dag. De prijs ervan istweemaal ter wi ek voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 vt or zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE 8UIIM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3d® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Hoeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele v*n dit blad. AALST, 12 AUGUSTI igo5 Wie is bevoegd om de overeenkomsten tusschen de belanghebbenden vast te stellen en te bekrachtigen of de betwiste zaken te beslissen Het is de vrederechter van de plaats waar hel ongeval gebeurt. Bij voorbeeld in een ongeval te Haeltert is het de heer Vrederechter van Herzele. Onze wetgevers hebben gedacht dat alzoo de zaken zonder verwijl of uitstel, zoo snel mogelijk zouden geregeld wor den ook zonder groote kosten daar de getuigen zich weinig of niet moeten ver plaatsen. Mag men na de uitspraak van den Vrederechter in beroep gaan Neen, als het bedrag niet boven de 3oo fr. gaatja, als de som hooger is dan 3oo fr. Wat gebeurt als het ongeluk in den vreemde voorvalt Tot welken Vrede rechter moet men zich richten Dit punt is beslist door de wet van 25 Maart 1876 het is de vrederechter van de plaats waar de verweerder woont. De verweerder is hier de verantwoordelijke patroon. De patroons kunnen zich in gemeen schappelijke klassen vereenigen en in de standregels inlasschen dat in den schoot van het verbond eene scheidsrechterlijke keurraad zal saamgesteld worden. Zijne bevoegdheid is die van den Vrederechter; hij oordeelt dus in hoogsten aanleg tot 3oo fr. in eersten aanleg gelijk voor welke som. De wet wil dat de werklieden van dit feit worden onderricht. Hoe die scheidsrechterlijke keurraad moet saamgesteld worden, om geldige uitspraken te doen leert ons de text van het artikel 26 welke wij als oorkonde over schrijven Art. 26. Alleen de vrederechter van het canton, waar het ongeval heeft plaats gehad, is bevoegd kennis te nemen van de rechtsvorderingen betreffende de ver goedingen die, uit kracht van deze wet, aan de werklieden of hunne rechtverkrij genden zijn verschuldigd alsmede van de eischen tot herziening van deze vergoe? dingen hij doet uitspraak, in hoogsten aanleg, tot een bedrag var. 3oo frank, en, in eersten aanleg, tot welk bedrag de eisch ook moge gaan. Is het ongeval in den vreemde voorgekomen, dan wordt de territoriale bevoegdheid van den vrede rechter bepaald zooals in zake van roe rende goederen. 62® VERVOLG. Jaak Ford had besloten, Parijs niet te verlaten, voordat hij zijnen vriend zou kunnen meênemen en hoe hij er ook tegen opzag, hem alles te vertellen wat er te Chatterly was voorgevallen, toch was hij den dokter erkentelijk voor zijne toestem ming, want er lag eene uitdrukking in de oogen van Cecil Monkton, die aan Jaak Ford zegde dat het hem onmogelijk zou zijn, hem met ontwijkende antwoorden op zijne vragen af te schepen. Cecil begon Hoe hebt gij mij gevonden De dagbladen hadden Paul Verity op uw spoor gebracht en hij zegde het mij, antwoordde Jaak Ford. Hij is een brave jongen, Cecil. In den ergsten tijd van uwe ziekte is hij bij u geweest. Eerst eene week na den aanslag op uw leven kon ik Northshire verlaten. Weet Gertruda er van Spreek niet zooveel, dit zou u kun nen schaden, beval Jaak Ford. Ik zal u alles vertellen en wanneer ik geëindigd heb, dan moogt ge mij drie vragen doen, meer niet. Chatterly is 's Maandags nadat hij Frankrijk had verlaten, door zelfmoord gestorven, maar een gelukkig toeval heeft gewild, dat de jury zijnen dood aan de gevolgen van een ongeluk toeschreef. Dikson en Paul Verity hebben de bewij zen verzameld, dat Mej. Beatrix Charles Wat betreft de ondernemingen,dir zijn aangesloten bij toegelaten gemeenschap pelijke kassen van verzekering, kunnen de statuten van deze kassen bepalen dat de beslissing over de geschillen zal wor den opgedragen aan eene scheidsrechter lijke commissie deze doet uitsprajk, hetzij in hoogsten aanleg, hetzij behou dens hooger beroep voor de rechtbank van eersten aanleg der plaats waar de kas haren zetel heeft, overeenkomstig de regelen in het vorige lid vastgesteld. Deie bepaling wordt ter kennis gebracht van de werklieden, op de wijze door de statu ten vast te stellen. De scheidsrechterlijke commissie wordt samengesteld uit een magistraat, vooi- zitter, te dien einde aangewezen door den eersten voorzitter van het hof van beroep, :n uit een gelijk getal hoofden van onder nemingen en werklieden. De inrichting der commissie en de rechtspleging voor het scheidsgerecht worden door de statu ten vastgesteld, oviie nkomstig de bepa lingen van de bij artikel 17 dezer wet voorziene verordening. Voegen wij hierbij dat de bevoegdheid van den vrederechter eene buitengewone is en slechts voor de gevallen bestaat op welke de ongevallenwet is toepasselijk. Zij houdt op van het oogenblik dat in zake van verantwoordelijkheid het gemeen recht moet ingeroepen worden. Aitikel 27 geeft aan den werkman het recht den werkgever rechtstreeksch voor den vrederechter te roepen. Is deze verze kerd bij eene erkende maatschappij dan zal deze de plaats van den patroon inne men tn in zijne plaats veroordeeld wor den. In dit geval kan or geen spraak zijn van voorrecht in zake der schuldvorde ring van het slachtoffer. De betaling der vergoeding is verzekerd. Is' de patroon verzekerd, bij eene niet erkende maatschappij of niet verzekerd dan bestaat er een voorrecht voor de schuldvcrd "ring. Art. 27 luidt als volgt Zelfs in het geval van overdracht, voorzien bij artikel 10, lid. 2, van deze wet, staat het den werkman of zijnen rechtverkrijgenden altijd vrij, het hoofd der onderneming rechtstreeks te dagvaarden, behouden het recht van dezen om den verzekeraar in de zaak te betrekken. Het slachtoffer of zijne rechtverkrijgen den hebben, in elk geval, eene recht- streeksche vordering, zelfs tegen den toe gelaten verzekeraar hunne schuldvorde ring heeft een voorrecht op alles wat door hem aan het hoofd der onderneming wegens de verzekering verschuldigd mocht zijn. de eenige dochter is van den overleden burggraaf Thorn van Chatterly, en bijge volg de wettige erfgename van het kasteel en de daartoe behoorende goederen. Zij hebben al hunnen tijd en moeite aan deze zaak besteed en de nagedachte nis van Reginald Chatterly is door ons allen beter behandeld dan hij het ver diend had. Niemand heeft laten blijken, dat de graaf geweten heeft, dat zijn broe der kinderen heeft nagelaten en dat hij die kinderen willens en wetens in hunne rechten te kort deed. En, vroeg Cecil Monkton met zwakke stem, terwijl hij naar het verband van zijne wonde wees, heeft niemand eenig vermoeden, wie dit gedaan heeft Neen, mijn vriend, er is alleen uit gemaakt dat het signalement van den man met den witten baard nauwkeurig sloot op dat van den man, die met de arme Nora heeft gereisd. De justicie is van meening, dat die mis daden moeten worden toegeschreven aan eenen vreemdeling, die door eene soort van bloed.lorstigen waanzin is aangetast en de policie zoekt nog steeds naar hem. Wij behoeven echter niet te vreezen dat zij iets vinden zal. En Beatrix Zij weet thans alles en zij heeft hare wraakplannen opgegeven. Mij heeft zij opgedragen u te zeggen dat zij u dank baar is voor de heerlijke begrafenis, die gij aan de arme Nora verschaft bebt. En Gertruda Gertruda heeft, evenals gij, op den rand van het graf gr leger, en zelf nu nog is zij zoo ernstig ziek, dat dokter Bardon nog niet voor hare genezing durft in staan. Mijne moeder gelooft dat de eenige Wal betreft de rechtsvorderingen tegen de niet toegelat :n verzekeraars ingesteld, wordt niet afgeweken van de gewone regelen der bevoegdheid. Art. 28 zegt Partijen hebben het recht vrijwillig voor den vrederechter te verschijnen, ten einde hun akkoord aan gaande de vergoedingen die moeten ver leend worden ten gevolge van ongevallen, te doen vaststellen. Het afschrift van het proces verbaal, waarbij dit akkoord is vastgesteld, wordt uitvoerbaar verklaard. Merke de uitdrukkingen op. Dit akkoord moet gesteund zijn op de bepalingen van de wet. Wij hebben vroeger gezien dat de over* komsten tegenstrijdig met hare eischen nietig zijn. Doch ieder ongeval moet daarom met geen proces eindigen. Werkman en pa troon kunnen overeenkomen nopens den duur der onbekwaamheid tot den arbeid, nopens het cijfer van het loon, enz. Zij doen eenvoudig alsdan dit akkoord als echt verklaren voor den vrederechter. In de werkhuizen waar patroon en arbeider elkander kennen en wederzijds genegen zijn, zal dit akkoord, hopen wij, den regel uitmaken. Daarom roepen wij op dit artikel de aandacht, der bazen en der werklieden. Men kent de bepalingen van de wet en men stelt zich t'akkoord nopens de rech ten eenerzijds en de verplichtingen ander zijds. De werkman geniet alsdan onmiddeiijk zijne vergoeding de patroon is de last der proceduur en de kosten van een pro ces gespaard gebleven. En daarenboven werkman en patroon blijven elkander achten. Op 3^ juli jl. hield de Stedelijke Raad van Gent eene vergadering die heel leer rijk en te onthouden is. Er moest onder andere uitspraak wor den gedaan over een voorstel van het liberaal Schepencollege om, zooals voor- gaandelijk, een crediet toe te staan ten einde de ziekelijke leerlingen der officieele gemeentescholen toe te laten, tijdens de vacantie, aan 't zeestrand of op den bui ten te gaan overbrengen tot herstel hu,-.- ner gezondheid. Dit crediet werd gewoonlijk toegestaan door de vereenigde stemmen van liberalen en socialisten. Doch decs maal bestond dit accoord niet en werd het voorstel ver worpen met 20 stemmen tegen 14. mogelijkheid om haar weer gezond te maken, zal zijn,dat zij thans voor eenigen tijd Chatterly verlaat. Zij heeft mij ge schreven dat zij met uwe zuster en Phillis naar Tourquay is gegaan Beatrix heeft haar vergezeld. Het lijdt niet den min sten twijfel meer of zij zal binnen een of twee maanden openlijk erkend worden als erfgename van Chatterly. Het verheugt mij dat ik rijk ben, zegde Cecil Monkton in gedachten ver diept. Gertruda zal niet weigeren de hulp van haren broeder aan te nemen, ik kan gelukkig toereikend voor haar en Phillis zorgen. Gij zult misschien zelf eene vrouw nemen, waarvoor gij te zorgen hebt,zegde Jaak Ford. Op beslisten toon antwoordde Cecil Monkton Ik zal nooit trouwen. Luister eens naar mij, hernam Jaak Ford op eenen toon van gezag. Gij moogt u niet in het hoofd stellen, dat gij terwille van uwe zuster verplicht zijt nooit te trouwen. Gertruda zal wel de laatste zijn om te willen dat ge u voor haar opoffert en mijne moeder heeft haar en Phillis even lief als ze mij lief heeft.... De graaf van Chatterly liet geen testa ment na. Jaak Ford en Cecil Monkton werden door de overheid, op hun eigen verzoek, tot voogden over de kleine Phillis Chat terly benoemd. Daar zij voor den rechter verklaarden dat zij de wettigheid der aan spraken hunner nicht Beatrix Chatterly erkenden, verzette zich niemand tegen de erfopvolging van laatstgenoemde en met Paschen had het kasteel Chatterly eene En dit gebeurde ondanks de liberalen hel en aarde en de logie hadden bewogen om de socialisten, hunne vrienden, nog maals te overhalen. Twee socialisten lieten zich overtuigen doch de overigen bleven hardnekkig weigeren. Waarom weigerden de socialisten hunne ondersteuning aan de liberalen Ondanks onze geachte lezers het reeds weten willen wij het herhalen Omdat de liberalen geen twee Schepen sluiers aan de socialisten willen afstaan. Wij zijn de talrijkste groep van den 1 Raad, bemerken de socialisten, en wij hebben bekwame mannen wij hebben a dus recht in 't College vertegenwoordigd te zijn. Dat men ons twee zetels afsta Maar de liberalen die aan betaalde postjes houden, weigeren hardnekkig en van daar de botsing. Die toestand is voor de liberalen van 't grootste gewicht omdat zij ook nimmer op de ondersteuning der catholieken rekenen mogen. Voortijds ondersteunden zij de liberalen tegenover de socialisten in zaken van bewarenden aard doch sedert dat de liberalen door allerlei par tijdige maatregelen en beslissingen de catholieken judassen, hebben deze laat- sten besloten niet langer de gefopten te blijven. Het Journal de Bruxellbs bespreekt het conflikt van Gent en onderzoekt tevens de mogelijkheid van een liberaal ministerie gesteund op eene meerderheid samengesteld uit liberalen en socialisten. Onze groote Brusselsche Confrater oor deelt daarover als volgt M. Braun, liberale volksvertegen woordiger van Gent, behoort tot dezen die gelooven aan de mogelijkheid van eene liberaal-socialistische regeering. Hij heeft die mogelijkheid in de Kamer verklaard, met een zelfvertrouwen dat scheen zekeren indruk te maken op de collega's die hem omringden. M. Braun is immers burgemeester van Gent en het liberaal bestuur dezer stad slaagt erin zich staande te houden zonder te beschikken over eene eigene meerderheid, steunende op de medewer king der andere partijen. Waarom dan zou hetgeen te Gent mogelijk is sedert i8g5 niet mogelijk zijn in de Kamers, eens dat de catholieke Regeering zou om- vergeworpen zijn Alzoo redeneerde M. Braun. Doch de gebeurtenissen zijn hem eens te meer komen bewijzen dat hij zich deerlijk heeft vergist. Hetgeen Maandag laatst heeft plaats gehad is de moeite waard verhaald te worden. Er was spraak van toelagen te doen stemmen voor de schoolcoloniën en, sedert verscheidene maanden, waren er nieuwe meesteres. Mej. Beatrix was nu de rijkste cn aanzienlijkste jonge dame van geheel Northshire. In het begin van de lente vertrokken Cecil Monkton en zijne zuster met een zeilschip naar Australië, daar de dokter tot herstel van Gertruda eene lange zee reis had voorgeschreven. Gertruda en haar broeder bleven lan ger dan een jaar weg en toen het koren ten tweede male, sedert den dood van graaf Reginald begon te rijpen, keerden beiden te Chatterly terug, waar zij als gasten hunnen intrek op Lane-House namen. Daar bekende Jaak Ford op zekeren dag aan de eenige vrouw, die hij ooit had bemind, dat het leven zonder haar hem zoo dor en ledig voorkwam. Ik zal nooit hertrouwen,antwoordde Gertruda. En ik zal nooit eene vrouw nemen, ten zij gij van gedachte verandert, zegde Jaak. Ik ben te oud voor u, hernam Ger truda, ik ben twee-en dertig jaar, maar ik voel mij zoo vermoeid en afgeleefd als eene oude vrouw. En ik ben veertig jaar. Ik had vroeger altijd gedacht, zegde Gertruda treurig, dat Phillis nog eenmaal uwe vrouw zou worden. Wel, ik zal al over de vijf ig zijn wanneer zij eerst twintig jaar is. 11 dan er wel een jonger en passender ech'genoot voor uwe dochter gevonden worden.Neen Gertruda ik wil geene weigering van u aannemen, of ge moet zeggen dat ge mij niet lief hebt. En dat kon Gertruda niet. Mevr. Edith wenschte het jonge paar door de doktrinairs pogingen aangewend bij de vooruitstrevers, om hun dc ge vraagde credieten te doen tot-staan. Na tuurlijk was er daarvoor op de catholieke raadsleden niet te rekenen zij moesten stemmen tegen de toekenning van toela- g<n uitsluitend bestemd voor de leerlin gen di-r officieele scholen, hetgeen zij dan ook werkelijk gedaan hebben. Het is, inderdaad, voor niemand een geheim dat, onder haar menschlievend uithangbord, die coloniën ingericht zijn als een middel van reklaam ten voordeele der officieele scholen cn dat men zoekt de vrije scholen ten voordeele der eerstge noemde te ontvolken, door de kinderen en de ouders te verl kkeren op een verblijf op den buiten of aan den zei oever, gedu rende het schoolverlof. Dus, de catholieke raadsleden stem den tegen de toelagen Maar de socialisten Moest hun anti-clerikalism in dit geval niet overeenstemmen met het anti- clerikalism van M. Braun en zijne liberale collcgas Voorzeker, in princiep, ja... Maar, in praktijk gaan de zaken anders. Indien de socialisten veel genegenheid hebben voor de arme kinderen, toch hebben zij er nog meer voor de schepenen-sluiers. Maandag scheen het oogenblik hun gekomen om opnieuw, in de samenspraken die de zitting voorafgingen, hun dol verlangen te doen kennen de sluiers of geene toela gen voor de schoolcoloniën Het toeval wil nu dat M. Braun, die geen vijand is van toegevingen aan de uiterste linkerzij 1 wij zullen later zien I), een onverzoenbare vijand is van deze toegeving. Hij weigerde de sluiers die men hem vroeg de socialisten weigerden de toelagen te stemmen welke M. Braun hun vroeg en M. Braun zat.... tusschen twee stoelen in de asch Alzoo werd te Gent de onmogelijkheid van den blok bewezen. Nu, wat te Gent heeft plaatsgehad is zeer leerrijk. Indien, desnoods, een sche pencollege min of meer moeilijk kan voortleven, zelfs wanneer het de meerder heid van den raad tegen hem heeft, is het niet waarschijnlijk dat een ministerie op dezelfde wijze voortleven kan. Het bestaan van eene regeering zon der meerderheid kan afhangen van hon derd voorvallen die zich niet voordoen in eenen gemeenteraad,samengesteld uiteen klein getal leden, aan welke men zeer gemakkelijk, al ware het ten persoonlijken titel, allerhande toegevingen kan doen. En wanneer eene regeering verlaten wordt, zooals M. Braun, hoofd van het ministerie in den Gen tichen gemeente raad, Maandag verlaten weid, dan blijft er haar niets over dan eruit te trekken en plaats te maken voor anderen. hartelijk en verheugd geluk, toen zij zich als verloofden aan haar voorstelden. Zij zegde tot Gertruda dat zij al sedert maan den er ii: stilte naar verlangd had, haar nog eens dochter te mogen noemen. De kleine Phillis was verrukt over het nieuws, maar in hare blijdschap bracht zij eenigen van de aanwezigen in groote verlegenheid. Ik vind het heerlijk, zegde zij tot Jaak, want ik geloof wel, dat gij goed voor moeder zult zijn, maar het zal mij moeite kosten papa trgen u te leeren zeg gen ik vind het zoo gek, ik heb mij altijd verbeeld, dat gij mijn groote broêr waart. Oom Cecil zal moeder erg missen, hij moest nu ook maar trouwen en dan zou hij geene betere, geen schooner, geen lievere vrouw kunnen nemen dan nicht Trix. Mej. Beatrix verliet haastig en met hoogrood gekleurd gelaat het vertrek. Het was Zondag toen Phillis deze schalksche opmerking deed, en daar Bea trix, als zij te Chatterly was, voor haar genoegen nog altijd het kerkorgel be speelde en Cecil Monkton weer lid van het koor geworden was, waren zij in de middagkerk, verscholen achter 't groene gordijn van het orgel, bij elkaar. Toen de godsdienstoefening geëindigd was, speelde zij nog eenige minuten voort en verliet de kerk toen zij geheel ledig was. Niet weinig verschrikte zij, toen zij in den gang Cecil Monkton ontmoette, die op haar gewacht had. Zwijgend liepen zij naast elkaar voort en eerst toen zij halverwege Lane-House /waren, zegde Cecil eensklaps Beatrix, gij zijt thans eene rijke M. Braun was zeer fier op de kracht van zijne bewijsvoering. Men zou thans moeten zien waar zijne fierheid zich gaat verschuilen.... In afwachting is het bewijs geleverd dat zijne redennering geene pruim tabak waard is en dat in den man van wij zullen later zien juist de stof niet voor handen is waarvan men staatsmannen maakt. f\PIE DE LOGENAAR. Nog altijd hebben wij 't recht sieur P. Daens- Mayart toe te roepen Ge zijt logenaar en ge zult logenaar blijven tot den dag dat gij de naam of dc namen zult veropenba ren van den persoon of personen die u, in naam der catholieken van 't Arrondis sement van Aalst, voorstellen van vrede deden. In den Werkman van 1 Oogst jl. gewaagt gij van schandaligste leugens. Gij besluit uw artikeltje met de vraag Wat roept Ons Heer van uit zijn Evan gelie de Pharisëers toe En gij ant woordt Gij zijt bezetenen van den duivel der leugentaal. Dit is u toepasselijk, Groene Pie, tot den dag dat ge onze uitdaging onbeant woord laten zult. Logieslaven. Wil men de libe ralen gelooven, dan zijn wij, catholieken slaven van Rome die onder den lei band van de Bisschoppen en Pastoors loopen en in alle openbare zaken het ordewoord van Z. H. den Paus ontvan gen. Nu, geene grootere slaven zijn er dan de liberalen. Meest allen zijn logiebroers en geen logiebroêr mag naar eigen oor deel en inspraak van zijn geweten, het openbaar mandaat vervullen dat hem wordt toevertrouwd door het kiezerskorps. Ze moeten dansen lijk de groote chefs der secte schuifelen. Duidelijk blijkt dit uit een document van den Groot-Oosten van België, waarin 't volgende voorkomt a Een candidaat-vrijmetselaar moet, in het ressort, waar de kiezing plaats heeft, vooraf aan den Groot-Oosten ter aanveer- ding worden voorgesteld, en vervolgens aan de Br.der omschrijving opgedrongen. a Bij de kiezing, 't zij het eene wetge vende, provinciale of gemeentelijke kie zing zij, zal de toestemming van den Groot-Oosten insgelijks vereischt zijn. Ieder vrijmetselaar zal zweren, dat hij al zijnen invloed zal gebruiken om de aangenomen candidatuur te doen lukken. d De gekozene der vrijmetselarij zal verplicht zijn in de loge eene geloofsbe lijdenis af te leggen, waarvan akte zal opgemaakt worden. erfgename, maar toch zou ik u wel iets willen zeggen. Indien gij niet de aanzien lijkste dame van Northshire waart, dan zou ik u al lang gevraagd hebben mijne vrouw te worden. Zij zag hem met hare schoone oogen vrijmoedig aan en antwoordde Gecil, dat ik lijk en aanzienlijk ben, heb ik alleen aan u te danken er kan dus tusschen ons geene kloof bestaan. Gij moet niet denken aan hetgeen ik voor u deed,Beatrix. Ik zou niet willen dat gij mij uwe hand schonkt als eene belooning. Neen, Cecil, dat zou ik ook niet doen, haver verliet ik heden nog het kasteel Chatterly, dat mij lief geworden is en deed ik afstand van al mijnen rijk dom, dan dat ik eenen man zou toe- hooren, die ik niet beminde. En wilt gij mij toebehooren, Bea trix Ja, Cecil, met geheel mijn hart. Zij legde hare hand in de zijne. I11 de volgende maand was het kasteel Chatterly in feestdos gehuld en in de slotkapel werden door Jim Cart twee huwelijken ingezegend, dat van Jaak Ford met Gertruda Monkton en dat van Cecil Monkton met Beatrix Chatterly. Cecil zou met toestemming der overheid, den naam aannemen van Chatterly.opdat het familiedometn niet zou overgaan in handen van eenen landheer, die eenen anderen naam droeg dan dien van het roemvollegesiacht, welks laatste manne lijke afstammeling cr bijna een bloedige smet op geworpen had. EINDE,

De Denderbode | 1905 | | pagina 1