Dood van P. Nackers. AELST. Allerhande nieuws. ZAAILANDEN Welnu, besluit hoogleeraar Ohr, M. Hoensbroech heeft alles bijeengebracht, wat hij maar vinden kon om zijne bewee ring te staven. Daar niemand beter dan hij in staat kan zijn om de schriften der Jesuïten te kennen, mag men zeggen dat hij alles heeft samengebracht wat er uit die schriften ten bewijze zijner stelling te putten is. Zijn zijne uittreksels onvoldoende geweest om te staven, wat bij beweerde te bewijzen, dan is men gerechtigd te zeggen, dat de leering, die men de Je suïten toedicht, nergens in hunne schrif ten bestaat. i Om kort te gaan de Jesuïten hebben nooit geleerd, dat het einde de middelen wettigt. Het proces heeft ons bewezen, dat men zich in 't anti-clerikale kamp niet altijd van deftige wapens bedient 1 Pakt vast. anti-clerikale lasteraars, die welverdiende kaakslag, u toegediend door een uwer partijgenooten 1 Inden nacht tusschen i3d"" en I4d,n Augustus is hier ter stede in den Heer ontslapen de Eerwaarde Pater Hippol iet Nackers, oud-Rector der huizen van Doornik, Charleroi, Aalst en Namen, en in de laatste jaren, Prefect der Studiën te Aalst. Hippoliet Nackers werd den 7a#n Mei 1848 te Moorsel geboren, deed schitterende studiën in ons Sint- Jozefscollege, trad op zeventien jari gen leeftijd in het Gezelschap van Jezus en kwam korten tijd daarna als professor naar Aalst terug. Al hoewel zwak van gezondheid, wijdde hij zich gedurende zes jaren met hart en ziel aan de vorming van den geest en het karakter zijner leerlingen, en wist hun achting en genegenheid zoo te winnen, dat zij hem in hun man- nejaren nog begroetten als den har te lijksten meester en den trouwsten leidsman. Na te Leuven zijn philosophische studiën voltrokken te hebben, werd hij als Minister naar het college van Doornik gezonden en nam er wel dra de plaats in van den afgestorven Rector. Sedert dien tijd tot drie jaren vóór zijn dood,stond hij aan het hoofd zijner kloosterbroeders hij bestuurde ze met een zachtmoedig heid, die hem aller harten, met een wijsheid, die hem ieders vertrouwen, met een deugd, die hem de alge- meene achting wonnen. Van in zijn kamer, waar hij zich meestal opsloot,, oefende die een voudige, zwakke, maar wijze, moe dige en godvruchtige kloosterling den grootsten invloed uit op de stad, waar hij zich in bevond. Een aantal bezoekers, die om raad of troost kwamen, een menigte briefwisselaars, die over de verscheidenste en ge wichtigste zaken zijn meening vroe gen, de studenten, die hij moest op beuren, zijn onderdanen, die een leiding begeerden, ontroofden hem dagelijks al zijn tijden toch ontving hij eenieder, als haddehij geen werk, maar nog vele ledige uren gehad. Hoe zijn teer lichaamsgestel jaren lang aan dien arbeid heeft weder- staan, was allen, niet het minst den geneesheeren, een raadsel. In liefde en arbeid, in eenvoudige godsvrucht en, eilaas, ook in veel lijden heeft hij zijn leven doorge bracht. Aan zijn lijden stelde een zachte en heilige dood een einde zijn verdiensten zijn reeds bekroond in den hemel. Priesters en leeken heeft hij een groot voorbeeld gelaten; hij heeft getoond, wat een mensch. met een bijna krachteloos lichaam vermag, als hij door het gebed on dersteund wordt en verteerd door en ijver der zielen. Lijkdienst in de kapel van 't Col- legie, Donderdag 17 Oogst, om 9 uren, waarna Begrafenis te Moorsel. H. R. I. V. Rechterlijke kronijk. Valsche reiskaarten. De krijgsraad van Oost-Vlaanderen hield zich Vrijdag met die zaak bezig. Men had op den spoorweg bevonden dat spoorwegkaartjes, die men van sol daten ontvangen had, nagemaakt waren en de zaal- en treinwachters werden ver zocht, een oog in 't zeil te houden. Op 8 Juni, gaf kaporaal Hendrickx, van het 1' linie, in garnizoen te Gent. een kaartje en een verlofpas aan den zaal wachter Lippens van Gent-Zuid,dat deze dadelijk voor valsch herkende. Ziende dat hij ontdekt was, ging Hen drickx op de vlucht. Hij werd ontdekt en aangehouden. Hij zegde den koepon en het verlof gekregen te hebben van kapo raal Priem. Deze bekende 8 valsche koe pons Jen 8 valsche verlofpassen gemaakt te hebben. Op de verlofbrieven zette hij een onlees baar handteeken, en een valschen stem pel, dien bij zelf gesneden had, t-n die maar grof was.' Hij bezigde die valsche stukken om van Gent naar Ath te rijden waar bij woont. Het kwam nog uit dat de soldaat Jan Jacobs, een Brusselaar, ook eens een valsche koepon en een valsche verlof brief heeft gehad. Hij heeft er echter geen gebruik van gemaakt. Deze wordt vrijge sproken. Priem wordt verwezen tot 10 maal iS dagen gevangenis en 10 maal 26 fr. boet of 10 maal 18 dagen. Hendrickx 8 dagen en 26 fr. boet of 8 dagen, voorwaardelijk. Kerkerlijk nieuws. Bedevaart naar O. L. Vrouw van Lourdes, van 23 tot 3i Augusti 1905. i* Trein, rechtstreeksche reis. ae Trein, oponthoud te Parijs en te Bordeaux. Deze beide treinen bestaan uit Bel gische rijtuigen met doorgang. 3* Trein, Paray-le-Monial, Lyon, Mar seille. Zich te wenden tot M. C.Van de Putte- Goossens, Bureel De Denderbode, Aalst, of tot M. Francis, bestuurder van u l'Alliance Catholique, n Noordlaan, 45, te Brussel, welke bereidwillig de inlich tingen zal verschaffen nopens de vertoo ningen betrekkelijk het drama der Passie te Nancy. TOMBOLA .""hoV!'vTn d'Hertshage. -- Wij vernemen dat Zijne Hoogw.de Bisschop van Gent een prach tig kruisbeeld komt te zenden aan onzen Eerw. Deken voor de Tombola. Er zijn ook verschlllige prijzen toegekomen uit de vreemdelanden, namenlijk, uit Enge land, Azia en Afrika, onder andere een ivoorer. gaanstok en een rijk geborduurd tafeltapijt verveerdigd in Oost-Indië, als ook een schoon vel van een leopard,pijlen en andere zeldzaamheden uit den Congo. De prijzen mogen gezonden worden naar de dekenij. De Tentoonstelling zal plaats hebben in September. Toekomende maand zal men de loten ten huize komen aan bieden. JAARLIJKSCHE BEDEVAART naar het Heiligdom van den H.Jozef te Leuven, den 11 September 1 9 o 5 Voor nadere inlichtingen wende men zich ten bureele van het blad of tot Madame Teurrekens, Vrijheidstraat, Aalst. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een bakkersgast, leerjongen. Een kleermaker, leerjongen. Daglooners. Breisters, Vragen werk Een smeder, halve gast. Een kruideniersgast Schrijnwerkers, (halve en volle gasten). Creemboter. Markt van Woensdag 16 Oogst igo5, 85 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,oo tot 0,00 per kil. 78' gaar van Belgie's Onafhankelijkheid Te verkrijgen ten bureele van dit blad al degeillustreerd briefkaarten van 's lands onafhankelijkheid. Te Deum 10 kaarten. Historische stoet 3o id. Vaderland, feesten te Lacken 20 id. Vlaggenstoet 20 id. Steekspel (Tournoi) 40 id. Luchtballenfeest 10 id. Feestelijkheden Poelaertplaats 20 id. De Koning de eerste steen leg gende van 't Coloniaal In stituut te Tervuren 4 id. Défilé der Scholen. ia id. Te samen 166 id. die voor onze Lezers franco tegen postbon van fr. 8.3o zullen geleverd worden. De prijs is anders 16.60 zijnde ic centiemen 't stuk. Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van De Dender bode Aangiften van arbeidsongeval, Model Aen Geneeskundig getuigschrift, Model B. AALST. Stads-Jongensschool N° 1. Plechtige Prijsuitdeeling, Maandag a 1 Oogst aanst. om 9 4/2 uren ter Schouw burgzaal. Een Bruss-lsche reporter, Casimir noemt hem de Courrier de Bruxellbs, had het zich in den koker gestoken, eens te onderzoeken hoe de huurkoetsiers zoo al handelen met de vreemdelingen en, met toestemming van zijnen bestuurder deed hij zich voor Engelschman passee- Aan de Noordstatie sprak hij eenen koetsier aan en gelastte hem, met een Engelschen tongval, de stad rond te rijden en de merkwaardigheden te laten zien. Goed, stap maar in, M. Casimir, zegde de koetsier. Ontgoocheld droop Casimir af en sprak wat verderditmaal in gebroken Duitsch een anderen koetsier aan. Stap maar in, M. Casimir, was weer het antwoord. Toen beproefde hij met een Italiaansch gehakkel bij eenen derde en alweer volgde hetzelfde antwoord Stap in, M. Casimir. Dat was te veel. Zijn reportersfaam was naar de maan, te meer omdat de twee vorige koetsiers hem van verre gevolgd waren en lachten. Zoöt riepen zij nu alle drie. De jaarlijksche ajuinmarkt zal plaats hebben te Gent, Dok. Op Zondag 10 September igo5, om 9 uren 's morgens, plechtige uitreiking der diplomas. De volgende prijzen zijn te winnen 1Voor den schoonsten en best gekweek- ten Ajuin in trossen i®, i5 fr.; 2e, 10 fr. 2. Voor de grootste hoeve lheid Ge- trosten Ajuin iB, i5 fr 2®, 10 fr. 3. Voorde schoonste en grootste hoeveel heid Ongetrosten Ajuin ie, 15 fr. 2* 10 fr. 4* Voor de sehoonste en groot ste hoeveelheid Op te leggen Ajuin i®, 15 fr. 2e 10 fr. 5. Voor de schoonste hoeveelheid Sjailotten, ten minste 100 ki- logr. Eenige prijs, 5 fr. Onder de- met- bekroonde tentoon ilellers zullen 3 prijzen verlot worden van 5 fr. ieder. Op Maandag 11 September 1905.Ajuin- markt, bijzondere schikkingen Geen plaatsreckt te betalen. Men behoeft zich op voorhand niet te laten inschrijven. Verdere inlichtingen te bekomen bij M Frans De Coster, Dok, 9, of tot Vital Spriet, Oude Vest, 4. Zondag io September om 5 1/2 uren, «root concert, door de Gentsche Post- harmonie. Des avonds om 7 i/a uren. algemeene verlichting. Den Maandag, om 5 1/2 uren, concert door de Weesjongens. Vrijdag namiddag liep het gerucht te Mechelen dat een dubbele moord te Rymenam was gepleegd. 't Is in diezelfde gemeente dat in den loop der maand November laatstleden eene bejaarde vrouw werd vermoord, zon der dat men er in gelukte den dader te ontdekken. 't Is in eene hoeve achter het dorp, na bij den steenweg van Muysen dat de moordenaars hunne afgrijselijke, misdaad hebben verricht. De hoeve is bewoond door twee ge zusters Rosalia Janssens, 52 jaar en Joan na Janssens. die reeds den ouderdom van 87 jaar heeft bereikt. Deze lieden gingen door als zeer welhebbende ofschoon ze slechts genoeg hadden om stil aan te leven. Zij hadden zelfs geene dienstboden bij hen inwonen Eene vrouw uit di gemeente bood zich Vrijdag morgend rond half 7 aan om princessen te komen plukken en was verwonderd alles ge sloten te vinden. Dit verwekte ernstige achterdocht want de gezusters Janssens, ofschoon bejaard, waren gewoonlijk zeer vroeg op.Zij begaf zich onmiddellijk naar den opperveldwachter M. Cornelis die een familielid is van de ouderlingen Deze verwittigde op zijne beurt M.Schuer- mans, burgemeester, en men kwam spoe dig onderzoeken wat er gebeurd was. De voordeur was nog altijd gesloten kloppen was vruchteloos en men ging langs de schuur binnen waarvan de deur los was. Een afschuwelijk schouwspel vertoonde zich in de kamer van Joanna. Deze lag dood op haar bed uitgestaekt, doch in welke gesteltenis, het bebloed aangezicht onkennelijk door de schrikkelijke wonden haar toegebracht. Eene ware slachterij, die slechts door barbaren-handen bij middel van een scherp werktuig kan ge pleegd geweest zijn. In de kamer van Rosalie vondt men deze insgelijks op eene si hrikkelijke wijze aan het hoofd en het aangezicht gewond, doch men bestaligde dat zij nog leefde. De moordenaars hadden haar waarschijnlijk voor dood aanzien. Spoe dig werd M. Roeckx, geneesheer te Keer bergen, «ntboden, die de ongelukkige vrouw de beste zorgen toediende. Hij bestatigde dat haar toestand uiterst be denkelijk was, doch wanhoopte niet haar tot het bewustzijn te kunnen brengen. Middelerwijl snelde de zoon van Cornelis naar de stad om het parket de gendarmen te verwittigen. M. Schuer- mans, burgemeester, bijgestaan door den opperwachter, deed onmiddellijk een eerste onderzoek alle mogelijke opspo ringen werden gedaan en in twee wonin gen ging men tot eene huiszoeking over, Om 2 uren kwam het parket ter plaats. Het was samengesteld uit; MM. Aerts, prokureur des konings;ridder de Warpny, onderzoeksrechter Mousset, griffier en Louveaux, wetsdokter. De magistraten begaven zich onmiddellijk naar het huis der misdaad en na de wettelijke besta- tigingen gingen zij over tot een breed voerig onderzoek. Bij hunne aankomst gaf de toestand van het tweede slachtoffer eenige hoop tot beternis. Rosalie had reeds de tegen woordigheid erkend van den opperveld- wachter Cornelis en deze met den naam kunnen noemen, doch hare gesteltenis was niet voldoende genoeg om eene on dervraging te kunnen onderstaan. De geneesheeren hopen dat dank aan eene volstrekte rust de gemartelde vrouw hare geestesvermogens zal terug bekomen. Het is stellig dat beide slachtoffers in hunnen slaap zijn verrast geweest. Ner gens zijn er sporen van bloed te vinden, wat doet veronderstellen dat er geene worsteling tusschen moordenaars en slacht offers heeft plaats gehad. Er werd weldra bcstatigd dat diefstal de drijfveer dezer verschrikkelijke mis daad is geweest. In een houten kaske bewaarden de gezusters Janssens hun geld, bestaande in eenige bankbiljetten. Bij het onderzoek werd dit kaske open gevonden, doch het geld was verdwenen. Het parket, alsook MM. Schuermans, burgemeester, en Cornelis, opperveld- wachter, legden allen mogelijken iever aan den dag in het onderzoek en de opsporingen en niets wordt verwaarloosd om tot de ontdekking der daders te ge raken, Zaterdag hebben de magistraten het onderzoek voortgezet en zijn de wets dokters tot de lijkschouwing van het eer ste slachtoffer overgegaan. Gansch de gemeente Rymenam is door die schrik kelijke misdaad in verslagenheid ge bracht. Hopen wij dat Rosalia welhaast hare geestvermogens moge terugkrijgen om de moordenaars te kunnen aan duiden. Het parket van Brugge h< eft zich naar de naburige gemeente Sysseele be geven om een onderzoek in te stellen over eene erge zaak. Een gemeenteraadslid, M.Timmermans, is Donderdag nacht in 't naai huis gaan door vier personen aan gerand en doe del ijk gewond door hamer slagen, op het hoofd toegebracht. Het schedelbeen is gebroken. Twee der da ders. Wauters en Huyghe genaamd, zijn aangehouden en zouden bekentenissen gedaan hebben. De twee anderen zijn vrij gelaten. Naar 'l schijnt z<>u tr eene polideke wraak in 't spel zijn. Sedert lang werd al wat treffelijk en eerlijk is te Sysseele door de modder ge sleurd door een bende van 5 of 6 kerels. De hoofdman is zekere W. die een libe raal blad van Brugge tot spuwbak ge bruikte van de laagste en gemeenste persoonlijke aanvallen, dewelke den walg van alle eerlijke menschen verwekten. Nu, Donderdagavond was het zitting van den gemeenteraad. Na de zitting, die ze er kort was, en daar de vergadering niet in getal was, gingen verscheidene leden een glas bier drinken op het dorp. Zij werden gevolgd door bedoelde ruzie makers. W. en zijne gezellen overlaadden de gemeenteraadsleden met de ergste en vuilste scheldwoorden die bewijs leveren van eene bedorvene inbeelding. De ge meenteraadsleden antwoordden niet enkel deden zij de gebruikte scheldwoor den aanstippen, om vervolgingen in te spannen, zooals geschied is. Daar de gemeenteraadsleden zoo kalm bleven, vermeerderde zulks nog de woede van hunne beleedigers.Op zekeren oogen- blik zag men W. iets in de ooren vezelen van zekeren Camiel Huyghe. Deze kwam zich uitdagend nevens M. Bencdiktus Timmermans, gemeenteraadslid, plaat sen, te midden van het gezelschap, waartoe hij niet behoorde. Daarop vroeg de bur gemeester die ook aanwezig was, aan Huyghe hen met rust te laten. Huyghe riep dreigend wij zijn van niemand be vreesd De burgemeester en Timmermans ver lieten de herberg, terwijl W., Huyghe en nog anderen zich naar huis begaven 't is waarschijnlijk dan dat zij den verra derlijken aanslag beraamd en zich gewa pend hebben. Wanneer M. Timmermans rond mid dernacht alleen naar huis ging, werd hij door W. en Huyghe aangerand, die hem geweldig op het hoofd sloegen met eenen stoofhaak en eenen smidshamer. Zijn schedelbeen werd op verscheidene plaat sen verbrijzeld. Dan trokken de wree daards den ongelukkigen over de gracht, waar zij hem nog met stampen overlaad den. Gelukkig is de toestand van het slacht offer verbeterd. Er is hoop op redding. Deze laffe manslag heeft in gansch de streek eene groote opschudding veroor zaakt. Wel besteed. Nog altijd laten personen zich beetnemen aan het dieven- spel pijken aas. Donderdag middag, kwam een land bouwer van Zwevegem, die een paard verkocht had, voor geld spelen bij de bedriegers met de drie kaarten op den regenscherm. Op korten tijd had hij zes honderd frank verloren. Daarna trokken de valschspelers af. Ten slotte werd de verliezer nog uitge lachen. (Land van Oudenaarde.) Op het grondgebied der gemeente Gistel is Donderdag een erg automobiel- ongeluk gebeurd. Aan den draai eener baan, kwam een auto in volle snelheid, toen eensklaps een wiel losging. De auto, waarin drie personen van Duinkerke zaten, kantelde om en de eigenaar ervan werd door het glazen beschot van het rijtuig, op den kant der baan geworden. De man werd erg gekwetst en is naar Oostende, van waar zij kwamen, terugge voerd. De andere inzittenden kwamen er met den schrik van ai. - Zekere Victor Arick, een West- Vlaming, kleermaker en laatst te Char leroi gewoond hebbende, was zich over ligen tijd te Gent, op het Klein St- Pietersplein, met eene vrouw en twee kinderen komen vestigen, Arick had een deelingske van 400 fr. gehad en nam de herberg Café des Voyageurs over. Het kon er niet meer op. 't Was altijd maar drinken en daarvan kwam ruzie in 't Bebelsch huishouden. De policie moest dikwijls tusschenkomen. Deze weck had de vrouw eene wollen sargie van 14 fr. waarde aan eene oud- kleerpoopster van St-Pielers voor 7 fr. verkocht. Daarover ontstond weer twist. Arick ging Vrijdag namiddag de sargie bij de oud-kleerkoopster terugeischenDe vrouw gaf de sargie terug maar kreeg geen geld. Toen 's avonds hare zoons te huis kwa- men en kennis van het gebeurde kregen, trokken zij naar't Klein St-Pietersplein. Men ging aan 't vechten. De vrouw van Arick goot met vitriool en een jongen werd erg verbrand in den hals. Een andere, die daar omtrent stond, werd aan 't oog en een meisje aan 't haar verbrand. Men sloeg met een half kilo grams gewicht naar het hoofd van Arick en raakte hem lichtjes. Zaterdag liep Arick weer dronken. Op Sint-Pietersplein werd hij om 2 ure na middag door een drietal mannen aange vallen. Men moest zelfs een hunner een flesch afnemen of zij zouden hem dood geslagen hebben. Hij had niettemin eene wonde aan het voorhoofd, het bloed stroomde over zijne wangen. /KEVISCH HANDEL II. Arijs-De Paepe. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 17, 18 en 19 Oogst igo5 1ARBHT de kil. fr. a,oo TA.I*0«VTTirVÖ 1,00, a,5o IIFILBHT fr. i,a5 Kabeljauw, fr. 0,70 Griot fr. 0,70, 1,00, a,oo Tongen (koppel) fr. 1,00, a,oo Stour - Eaiurgeon fr. a,a5 Pladijs't stuk fr. o,5o 0,70 i,5o Nieuwe Landolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, a,5o tot 3,00 Rougets fr. HollandscheSchelvisch.grooten fr. Makreelen 'tstuk fr. Kreeften fr. a,oo, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 1 vaatje Beste nieuwe Haring, fr. a,5o Melkers Haring nieuwen o,5o Tongen, groote, midden exi klei» soort. Hopmarkt. Aalsterhop 1904 beschikbaar fr. 90 de 5o kil. POPERINGHER Stadhop 1904, be- schikbaar, fr. 65,00 de 5o kil. Aalsterhop igo5, op levering October- November van fr. 55 tot 57,5o de 50 kil. Markt kalm. Te koop. Een Velo voor stu dent, zoo goed als 2° Drij groote palmiers. Zich te be vragen ten bureele van Den Denderbo de. ni. ON DEMANDE pour Bruxelles Ménage sans enfants ou enfants placés, la femme bonne cuisinière, le mari domes- tiquo d'intérieur connaissant son service. Fas d'autres sujets, service tranquille de 2 personnes. 's Adresser avec références au Bureau du Journal. 110 lifim vraaert een goede bureelbe- ïtieu vi aagi diende zich te be_ vragen teii bureele dezer. 109. OPENBARE VERKOOPING van LAND en MEERSCH, gelegen te ERPE. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in liet openbaar verkoopen, de volgende goe deren, gelegen te Erpe. I. 2 hektoren 7 aren 3o centiaren Land en Meersch op den Nederbroek nabij den Gentschen Steenweg, gekadastreerd wijk D, 11. 72A en 721». Verdeeld in 8 loten volgens het grond plan op den plakbrief. II. 57 aren 20 centiaren Land op den Na vaal, ook nabij den Gentschen Steen weg gekadastreerd wijk A, n". 3o8, 3og, 310, 3ua en 3iib. Verdeeld in 4 loten. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 5 September - Verblijf 19 '9°3' Ten a uren namiddag ter herberg ge naamd Den Hert bij den heer Guil- laumc De Clercq, te Erpe aan den Gent schen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING van guoJe TE EB PE. De Notaris DE GHEEST, te AalBt, zal met gewin van palmslagen en gelageu in het open baar verkoopen Gemeente Erpe. Eerste koop. Een perceel land gelegen op den Hersinckauter, gekadastreerd wyk B, nummer 44 met eone grootte van 39 aren 20 centiaren, palendo ten ooste aan den heer Gnataaf i'e Boeck, ten znide a in de kinderen van Ridder Schellekens-De Clercq, ten weste aan den heer Louis De Coninck en ten noorde aan den heer Donatns Roelandt en d'erven van den heer Frans Van Droogenbroeck. GeJJruiker Carolus-Ludovicus Schollaert. Twesde koop. Een perceel land, gelegen op den Moor boom, gekadastreerd wyk B, nummer 140a met eene grootte van 16 aren 40 centiaren, pal< nde ten ooste aan het wel dadigheidsbureel van Erpe, ton zuide, over den eg aan den beer David Parewyck, ten weste aan d'erven De Decker en ten neorde aan du heeron Van der Eist en De Boeok en jufvrouw Maria Van der Schneren. Gebruiker Franciscus De Decker. Derde koop. Een perceel land gelegen ter plaats gezegd Twintig jaren gekada streerd wyk B, nummer 576 met eene grootte van 38 aren 30 oentiaren, palende ten ooste aan de heeren D' De Boeck en Van de 8ype,

De Denderbode | 1905 | | pagina 2