EEN EN ANDER. Ongelooflijk.-^-- Kerkelijk nieuws. Belgie's Onafhankelijkheid. Stad Aalst.-Werkbeurs AAA WE li V I A G AELST. Allerhande nieuws. Een liberale oud-secretaris van het Armbureel op het pijnbanksken. Hier laten wij ter inlichting het verslag van een proces volgen dat ons toont hoe gewetensvol zekeren liberalen oud-secre taris van het Armbureel van Charleroi, tijdens zijn ambt, het geld van de armen uitdeelde. In Juli verecheen voor de Boetstraffe lijke Rechtbank van Charleroi de ge naamde Gaston Faniël, de oud-secretaris van het Armbureel van het liberale Char leroi. Ilij werd in Frankrijk aangehou den, en overgeleverd om 8000 franken ontvreemd te hebben ten nadeele van de armen. Dertig getuigen werden gehoord. De rechter Dereine verklaarde dat er meer dan 100 vervalschingen gebeurden, waar van zeventig bewezen werden. De gezamenlijke mandaten werden, geteekend door het bestuur der armbu- reelen, aan Faniël afgeleverd. Deze schrabte uit de boeken noch de afgestor venen, noch hen die geen recht op onder stand meer hadden. En hij de geldaf- leveringen, vond men gewillige getuigen om oningevulde papieren te teekenen. Daarenboven waren de boeken slecht ge houden. Faniël verklaarde 3,600 frs. achterge houden te hebben om een stukje grond aan te koopen het overige had hij aan prullen verbrasd. De achtergehouden sommen beliepen op acht duizend frs zelfs kan deze som aanzienlijker zijn, vermits de boeken om ter slechtste gehouden waren. Mm* Faniël heeft 3,600 frs. reeds terug gegeven. Maar er vallen nu nog 4,400 fr. terug te vinden. M. Dourlet, lid van het bestuur van het armbureel, getuigt dat hij een schrij ven van Faniël ontvangen heeft, waarin deze zich plichtig verklaart, en vergiffenis afsmeekt. M. No£l, ontvanger, getuigt daarna. M. Michel Lefèvre ook bestuurlid, ver klaart dat hij de mandaten eens per jaar, in Januari oningevuld teekende. De Voorzitter doet hem opmerken dat dit ongeoorloofd is, dat hij ze alle maan den moest teekenen. Maar, zegt hij, gij hadt een blind vertrouwen, en zaagt niets na. Had uw bestuur wijselijk gehandeld dan zouden deze feiten geene plaats heb ben gegrepen. Het gerecht veroordeelt daarna Faniël tot zes jaar en negen maanden gevang, tot zes-en-negentig boeten van zes-en-twintig fr. en tot vijf jaren opschorsing zijner burgerrechten. Muggen. Men vraagt ons een mid del om de muggen te verjagen. Wij ken nen er geen beter dan Eucalyptus, of, wat nog beter is, geest van de Eucalyptus die men noemt de Eucaliptole. Men giet daarvan een paar droppels op zijn kussen en men is zeker van 's nachts niet door de plezante diertjes geplaagd te worden. Men mag gerust de Eucalyptole op het gezicht en de handen wrijven. In de Brusselsche duivenliefheb- berswereld heeft een feit zonder voor gaande plaats gehad. De maatschappij Bruxelles-Centre had een gewestelijken wedstrijd naar Etampes ingericht, uitsluitelijk voor lief hebbers, binnen eene omgeving van 10 kilometers wonend. Bij dergelijke wedstrijden verzendt de begeleider onmiddellijk na de loslating eene depeche, het uur derzelve vermel dend. Die depeche is gewoonlijk een uur nadien te Brussel, en, daar de duiven doorgaans 4 uren tijd noodig hebben om van Etampes naar Brussel te vliegen, kunnen de meedingers den tijd berekenen op welken zij hunne duiven mogen ver wachten. Nu was verleden Zondag, 't zij door de schuld van den geleider, 't zij door de schuld van het telegraafbestuur, de depe che met aanzienlijke vertraging verzon den, zoodat vele liefhebbers niet thuis waren toen hunne duiven aankwamen, terwijl dezen van buiten de stad, die ge woonlijk van die depcchen geen kennis krijgen, en voortgaan op het vermoedelijk uur van loslating, op wacht stonden, en al de eerste prijzen weghaalden. Het comitcit ontvangt klacht op klacht. Men wil den prijskamp vernietigen, doch het reglement verbiedt dit. Zegt t Het Handelsblad namen wij over een paar dagen, onder voorbehoud, een nieuwsken over uit den Fetit Bliu, Waarin spraak was van een man, vader Van acht kinderen, die uit zijne woning gezet, met zijrn huisgezin onder eene tent had verbleven en eindelijk ellendig omge komen zou zijn, na vruchteloos verschil- lige pogingen te hebben gedaan, om in het gasthuis opge nomen te worden. Dat de socialistische bladen van dit nieuws gebruik maakten om _op de wan toestanden der samenleving te spoken, is natuurlijk. En daarom heeft het Journal de Bruxelles ten onderzoek gedaan over de zaak, door die bladen Het schandaal van Machelen genoemd. De man in kwestie, B. genaamd, was ijzer- en kopermoeleerder en kon, daar hij handig was, wanneer hij werkte goed zijn 5 fr. daags verdienen. Maar hij werkte weinig of niet en deed liever boodschappen voor eenen gebuur, die hem daarvoor den kost gaf en eenig drinkgeld. En dat drinkgeld gebruikte hij goed, want nooit kwam een stuiver er van in handen van zijne vrouw, die dus alleen voor de acht kinderen den kost moest winnen. B. bewoonde een huizeken in een werk- manswijk te Haeren.Sedert 10 jaar had hij geen penning huur betaald. Toen de fabriek moest vergroot wor- dvsn, gaf de maatschappij de bewoners dezer wijk twee maanden tijd om een ander heenkomen te zoeken. Allen ver huisden, behalve B.. zoodat men hem moest buiten zetten, a buiten werpen, zegt de Peuplb. Toen de statieoverste van Haeren het huisgezin een zeil leende om eene tent te maken, zette B. zijn lui leven voort. Toen hij ziek werd, vroeg hij in 't gast huis van Vilvoorde een onderkomen, welk hem daar geweigerd werd en hij stierf ellendig niet verre van zijn verblijf. Onloochenbaar moet hier eene bestuur lijke fout gepleegd zijn. Maar dat men al zijne ellende op de kap van de eigenaars moet schuiven, is ook niet waar. Wij zouden willen zien wat Vooruit zou doen, met een dronkaard, die in 10 jaar geen huishuur had betaald. Sint-Martenskerk, Aelst. Zondag aanstaande 27 Augusti om 4 uren plechtige wijding van eenen Kruis weg die zal geplaatst worden in den pand van de HBarbara. Daarna Lof met Sermoen door den Eerw. Pater Robert, capucien uit het klooster van Bergen. Al de leden van den Wekelijkschen Kruisweg worden vuriglijk verzocht deze plechtigheid te komen bijwonen. In de mis van 11 uren zal er een Fransch Sermoen gepredikt worden door den Eerw. Pater Robert. 7ÏJe jaar van Te verkrijgen ten bureele van dit blad al degeillustreerd briefkaarten van 's lands onafhankelijkheid. Te Deum 10 kaarten. Historische stoet 3o id. Vaderland, feesten te Laeken 20 id. Vlaggenstoet 20 id. Steekspel (Tournoi) 40 id. L uchtballenfeest 10 id. Feestelijkheden Poelacrtplaats 20 id. De Koning de eerste steen leg gende van 't Coloniaal In stituut te Tervuren 4 id. Défilé der Scholen. 12 id. Te samen 166 id. die voor onze Lezers franco tegen postbon van fr. 8.3o zullen geleverd worden. De prijs is anders 16.60 zijnde to centiemen 't stuk. Worden gevraagd Een bureel bediende. Een kleermaker. Drij schrijnwerkers. Een smeder, halve gast. Vragen werk Een goede daglooner of magazijnier. Ministerie van Spoorwegen, Poste rijen en Telegrafen. In September 1905, worden door het Beheer van Spoorwegen een Vlaamsch en een Fransch vergelijkend examen uit geschreven, voor de aanwijzing van 48 candidaten-KLERK, te verdeelen tusschen de diensten van Spoorwegen, van Poste rijen en van Telegrafen. Jongelieden, die de voorwaarden van toelating tot die examens verlangen te kennen, gelieven de berichten te lezen, die in de spoorwegstatiën en in de post en telegraafkantoren aangeplakt zijn. Die berichten vermelden ook de over heid, aan dewelke de aanvragen voor eene bediening moeten gezonden worden uiterlijk op 3i Augustus 1905. JAARLIJKSCHE BEDEVAART naar het Heiligdom van den H.Jozef te Leuven, den 11 September 1905. Voor nadere inlichtingen wende men zich ten bureele van het blad of tot Madame Teurrekens, Vrijheidstraat, Aalst. VLAANDERENS BEDEVAART naar 't verre Lourdes.86 Pelgrims tocht, goedgekeurd en gezegend door Mgr. den Bisschop van Brugge. Heenreizen uit Kortrijk den 5" Sep tember, rond middag; Terug den i3" Sep tember. Te Lourdes, groote feesten met O.-L.- Vrouw Geboorte (8n September). Mgr. Meerschaert, Oostvlaamsche Bisschop uit Amerika,heeft het Voor zitterschap aanveerd en bedevaart meé. Voorwaarden en inlichtingen bij 't Be stuur te Kortrijk, Beggijnhofgtraat, 22, of bij den E. H.Van Beveren, onderpastoor op St-Joseph, te Aalst, Creemboter. Markt van Woensdag 23 Oogst 1905. 180 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3, io tot 0,00 ptrkil. |pHpT" Ongevallenwet. Te verkrijgen ten Bureele van De Dender- bode Aangiften van arbeidsongeval, Model A, en Geneeskundig getuigschrift, Model B. PROGRAMMA van 't Concert 't welk zal gegeven worden ter Groote Markt, op Donderdag 24Augustus 1905,0m 8 ure 's avonds, door de Koninklijke Harmonie onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1. Art et Travail, marche, Mertens. 2. Maritana, ouverture, Wallace. 3. Prélude et Marche nuptiale de Lohengrin R. Wagner. 4. Hansel et Gretel, fantaisie de l'Opéra.arr.par Maeck Humperdinck. 5. Czardas, ballet Der Geist der Wouwoden Grossmann. AALST. In den nacht van vrijdag tot zaterdag werd binnengebroken in het kasteel De Roozerij, Brusselschen steenweg, bewoond door Dame WB Ba ronnes de Bethune, welke op 't oogenblik afwezig is. De bewaker was dien nacht ook afwezig. De dief moet dit geweten hebben. Een bronzen kunstwerk vroeger door de Officieren onzer Burgerwacht den heer major baron de Bethune uit herken- telijkheid opgedragen en verder eenige voorwerpen al te samen 1000 fr. weerd werden geroofd. Waarschijnlijk zal de schelm door 't eene of 't andere gerucht zijn verjaagd geweest. Zou de bende die reeds verschillige kasteelen bezocht hier soms aan't werk geweest zijn Aalst. Vooral des zaterdags 's nachts loopen hier eene sooit van wil demans rond, die geen ander doel hebben dan kwaad tc stichten en schade toe te brengen. Zoo braken zij zaterdag nacht 11. de balie af aan een meersch te Hofsta- de, en joegen er dan de peerden van af. Des morgends vroeg vond men de peer den in Kerrebroeck. Onze heer Burge meester eigenaar der weide en van de peerden werd dadelijk verwittigd. De schelmerij moet na vier uren gepleegd zijn want op dit uur zag de baanwachter van den ijzerenweg de peerden nog in de weide loopen. Zondag wierp op den weg van Zele naarDendermonde, een automobiel eenen voorbijganger om en snelde, volgens doodrijders gebruik, weg, alsof er niets gebeurd was. De gekwetste werd twee uren later door voorbijgangers gevonden en in eene herberg gebracht. Zorgen baatten niet meer. De ongelukkige stierf Maandag morgend. Het slachtoffer, de 5ojarige Van Mele, was getrouwd en huisvader. De doodrijder is onbekend gebleven* Twee maanden lang werden de winkels van Brussel geëxploiteerd door eene bende jonge dieven, die niets lieten liggen dan wat zij te heet of te zwaar vonden. Nu een dag of acht geleden werd een hunner betrapt en gevat, terwijl zijne makkers, die op den loer stonden, op den loop gingen. De aangehoudene weigerde twee dagen lang, te spreken, maar ten slotte kwam het er toch uit dat hij deel maakte van eene bende bestaande uit negen jonge kerels, die nu eindelijk, na neerstige op zoekingen, allen in banden zijn gevallen. Allen beschuldigen elkander van de ergste feiten en zoo zijn er reeds meer dan zestig diefstallen aan het licht gekomen. De bende heeft daarenboven niet min der dan een-en-twintig verhelers, onder welken een aantal juweliers. Een dezer laatsten betaalde voor negen zilveren parapluekrukken, die samen 85 fr. weerd waren, de som van fr. 4.50. Al die eerlijke lieden zijn nu ook aan het gerecht bekend gemaakt. De Gazette van Gent verneemt dat de militaire overheden, bezorgd over 't aangrociën van het getal soldaten die ziekten opgedaan hebben in zekere kroegs- kens, strer.ge maatregelen zullen nemen. Klachten zijn gedaan aan het gerecht verscheidene dier huizen zullen gesloten en van meer dan zestig andere zal het bezoek den soldaten streng verboden worden. Binnen de drie laatste maanden is in het militaire-hospitaal 't getal solda. ten, door ziekten aangetast, verdubbeld Een persoon van Sinte-Anneken (Vlaamsch-Hoofd), moet een paard van de weide gestolen hebben. Dit paard heeft de dief op 't Vlaamsch-Hoofd verwisseld tegen een ander van minder waarde, mits opleg. Een burger van 't Vlaamsch- Hoofd heeft den kerel het paard zien ver wisselen. De dief zou er mede naar Lokeren ge trokken zijn doch de man, die hem kende heeft het bekend gemaakt aan de gendar men, die den kerel met het paard aange houden hebben te St-Nicolaas. Zij heb ben het paard gestald in de gendarmerie. Intusschen had de burger die het bekend gemaakt had, dm persoon herkend die het gestolen paard gekocht had met ver wisseling en opleg voor het zijne die man heeft het gestolen paard afgeleverd en het zijne teruggenomen. De eigenaar van het gestolen paard die Zwijndrecht bewoont en het al overal had bekend ge maakt heeft na een onderzoek zijn paard teruggekregen. Of hij het geld van den opleg terug geeft, dat is nog niet ge weten. De dief is naar Dendermonde gevoerd. Dubbele moord te Rymenam. Aanhoudingen. Bekentenissen. Toen men deze schrikkelijke misdaad meldde schreef men dat er zware vermoe dens rustte-; op een inwoner van Ryme nam, die in garnizoen ligt te Doornik. Om het werk van 't parket niet te verhin deren, bepaalde men zich bij deze mel ding, want gewoonlijk worden de plich- tigen, die op vrije voeten loopen, maar al te gemakkelijk ingelicht over de opspo ringen, die naar hen worden gedaan en zij kunnen dan ook gemakkelijk hunne ontsnapping voorbereiden. De verdenkingen waren gegrond en daar de misdadiger thans volledige be kentenissen doet, mogen wij al de bijzon derheden over de misdaad meêdeelen. Het was bewez.m dat de genaamde Louis Ventose, 24 jaar oud, soldaat in garnizoen te Doornik, na een verlof, in zijn garni zoen slechts Vrijdag 's morgends om 11 uren was aangekomen, ofschoon hij Don derdags om 10 uren in de kazerne moest zijn. In plaats van op 10 Augusti te Boort- mcerbeeck te vertrekken, had hij daags nadien 's morgens den trein genomen te Capellen-op-den-Bosch, om zich langs Mechelen naar Doornik te begeven. Ook werd hij den avond der misdaad door vrouw Ceuppens in de nabijheid der wo ning van de slachtoffers gezien. Ventose werd aangehouden en naar Mechelen gebracht. Er werd bevonden dat de sporen op het veld achter de plaats der misdaad, die waren van den ver dachte. Het onderzoek dat Zaterdag te Rymenam plaats had, gaf den besten uitslag. Rond 1 uur namiddag werd Ventose in een rijtuig met twee gendarmen naar het gemeentehuis gebracht, teiwijl het parket met den trein van Mechelen aankwam. M. Torsin, rechter, deed den dienst van onderzoeksrechter. De vader van den ver dachte werd bij zijnen zoon toegelaten en smeekte hem, toch de waarheid te zeg gen. Hij kreeg voor antwoord u Vader, ik heb het niet gedaan. Daar de ouder, ling aandrong begon de zoon te weenen. De magistraten begaven zich met den verdachte achter de ouderlijke woning, waar hij den weg moest aanwijzen dien hij had gevolgd den avond der misdaad. Middelerwijl was gansch de bevolking van Rymenam te been en hadden de gen darmen en de brigadier veldwachter Cor nells de grootste moeite om het volk op afstand te houden. Toen men de woning naderde,kwam de moeder van Ventose te voorschijn en riep: Ach Louis, ik smeek u, indien gij het gedaan hebt, zegt het toch. Hierna viel de arme vrouw in onmacht. Ventose hier door getroffen, zegde tot de magistraten lk kan de ellende mijner ouders niet langer zien. Welnu, ik zal alles beken nen. Ik heb het gedaan, doch ik heb niet gemoord, ik heb slechts gestolen en de wacht gehouden.'t Is Edmond Vermeylen, onze knecht, die de misdaad heeft be dreven. Onnoodig te zeggen dat Vermeylen, die 21 jaar oud is, onmiddellijk werd aange houden, doch deze loochende. Ventose legde vervolgens uit hoe de moord werd beraamd. Hij had niet ver van de plaats der misdaad in een boschje geslapen, waar zijn meèplichtige hem moest komen roepen, 't Was om half elf dat de misdaad werd bedreven. Ventose moest de wacht houden buiten, terwijl Vermeylen, bij middel eener ladder, langs het bovenvenster in de woning kroop. Op zeker oogenblik kwam deze hem zeggen a Ik moet gaan doorwerken, zij worden wakker. 't Was alsdan dat Vol gens Ventose de misdaad met een kapmes werd gepleegd. Hij beweerde voor zijn aandeel slechts 2 stukken van 5 fr. van Vermeylen te hebben ontvangen en nog wat geld bij en dat er overeen was ge komen, verleden Zondag, elkaar te Brus sel te ontmoeten om de opbrengst van den verkoop der gestolen voorwerpen te deelen, bestaande uit eene gouden ketting, dito ring, een paar gouden oorbellen, een gouden hart met diamantsteenen. Ondanks de bekentenissen van Ventose loochende de landbouwersknecht de mis daad te hebben bedreven. Er werd een landkapper in beslag genomen waarmeê Vermeylen werkte. Vooraleer deze beken tenissen werden gedaan, bevond hij zich tusschen het volk dat het gebeurde besprak en zegde alsdan a Dit heeft Louis niet gedaan maar wie dit bedreven heeft,moest door Ons Heer gestraft worden. Zoodra het volk van Rymenam vernam, dat Ventose bekentenissen had gedaan, ontstond er eene groote opgewondheid en de gendarmen hadden de grootste moeite 0111 de twee aangehoudenen aan de woede van het volk te onttrekken. Men was ver plicht te telegrafeeren om versterking van gendarmen in te roepen. Om 5 uren werden de twee verdachten geboeid naar de gevangenis van Mechelen gevoerd. Tijdens zijne ondervraging zegde Ven tose tot de magistraten a Ik zal nog meer zaken uitbrengen. Louise Ventose, die de tweede is van 7 kinderen, heeft een zeer slecht verleden, nooit heeft hij willen deugen. Hij werd reeds veroordeeld tot 1 jaar gevangenis, voer een dreigbrief om 2oofr.te bekomen! Maandag moest hij met twee andere kerels voor de correctioneele rechtbank ver schijnen voorjachtmisdryven. Het tweede slachtoffer Rosalia Jans- sens, dat in het t asthuis van Mechelen wordt verzorgd, bevindt zich nog altijd in den zelfden toestand. Een boer van Ganshoren reed met zijne zwaar geladen hondenkar naai de markt. De hond was zoo uitgeput, dat hij niet meer voort kon. Dit maakte den boer zoo razend, dat hij het beest half dood stampte en het toen met messteken heel en al doodde. Voorbijgangers hebben den hondenbeul eene welv.rdiendt ramme ling gegeven en hem toen aan de policie geleverd, die proces-verbaal tegen hem opmaakte. Wij spraker. reeds over 't walgelijk insect, dat in die streek van Vlaanderen ziekten verspreidt en haar schier onbe woonbaar maakt. 't Is een klein blauwachtig insect, lang- vleugeligen gelijkend op een vliegende mier. De minste aanraking met de huid verwekt gezwellen en bloedopdrang, die reeds doodelijk waren. Talrijke werklie den weigeren in de streek te arbeiden. Men ziet er kinderen, de beenen en armen bedekt met diepe litteekt ns en vreeselijke verzweringen, voortkomend van vergif tigde beten. Talrijke personen zijn bedlegerig en te Calken heerscht er thyphus op bestendige wijze. Iedere week stipt men nieuwe ge vallen aan en onlangs bezweken drie personen, tengevolge van de schrikkelijke ziekte. Een raadslid van Dendermonde, zegt een blad, deelde de zaak mee aan de regeering en voegde erbij hoe de zaak te verhelpen is. Daartoe behoorde enkel de oude arm der Schelde, ongeveer 5 kilometers lang te worden gevuld. Des zomers, bij lage tij, ligt dit slijk droog. Rompen van hon den, katten spoelen eraan bij hooge tij en liggen in de zon te ontbinden. In dit pestveld woekeren de insecten op verba zende wijze voort en verspreiden zich over de streek. 't Is eene ware plaag, welke noodzake lijk dient bestreden te worden. In het fabriek St-Joseph te Couvin, is een hevigen brand uitgebersten, die in eenige uren tijd alles vernield heeft. Hel dienstpersoneel en de regiment school van Mariëmbourg, konden niets doen tot bestrijding der ramp. Al de gefa- brikeerde waren verglaasd ijzer, gegoten stoven en keukengerief, zijn verloren en 400 werklieden zijn broodeloos. De stof felijke schade bedraagt een half millioen. Het ballonfeest van Luik lieett al niet meer geluk gehad dan dat van Brussel. Hier ook werd het door het onstuimig weder erg bemoeilijkt en ten slotte uitge steld. Daarenboven werd het gekenmerkt door een ongeval dat een ballon kost. Men was namelijk bezig, vier ballons te vullen. Een derzelven raakte door eenen ruk wind los en steeg in de hoogte. Een oogenblik later kwam hij terug naar be neden, doch een nieuwe rukwind deed hem andermaal opstijgen, alleen beladen met twee zakken zand, elk van i5 kilos. Toen de ballon ongeveer 3oo meters hoog was, viel een der zandzakken hij kwam te recht op een net van telefoon draden, waarvan omtrent een twaalftal gebroken werden. Toen viel de zak op het dak van een houtmagazijn, dwars door de pannen en het latwerk, terwijl de ballon aan den horizon verdween. De douaniers ontdekten te Bergen in eenen wagon met kolen geladen, drie balen tabak, die zeer netjes waren gebor gen. De wagon werd naar bestemming, Maubeuge, gevoerd, en daar bespiedde men degenen, die hem kwamen lossen. Toen de smokkelaars, twee handelaars van Maubeuge, de tabak wilden overladen werden zij aangehouden, ondanks hunne beweringen dat zij onschuldig waren en ondanks een aanbod van 7.500 frank borgstelling. Te Charleroi is niet anders spraak dan van een drama, dat een groot deel der bevolking in opschudding brengt. Een meisje van St-Jans-Molenbeek had kennis aangeknoopt met eenen jon gen inboorling van Charleroi, student in geneeskunde en zoon van eenen nederigen brievendrager. Zij waren voornemens te trouwen. Maar de vader van den student, kwam daartegen op, bcweerende dat zijn zoon eene betere partij kon doen. Alle pogingen om hem tot betere ge voelens over te halen leden schipbreuk en het meisje kwam zelfs in persoon naar Charleroi om het hart van den brieven drager te roeren. Hij wees haar aan de deur. Door wan hoop vervoerd liep zij naar de Samber en sprong er in. Voorbijgangers hadden groote moeite om haar uit het water te halen. Toen dit gelukt was, brachten zij de drenkelinge in hel huis van den brievendrager, die weigerde, het meisje te ontvangen. Men bracht haar nu bij den brugwach ter, die haar liefderijk ontving en ver zorgde. Het meisje hield niet op, te zeggen dat men haar niet had moeten redden en dat zij toch zou herbeginnen. Daarom werd zij nauwkeurig bewaakt, terwijl men hare moeder verwittigde. Toen zij wat kalmer werd, bracht men haar naar een hotel, waar weldra ook de moeder afstapte. Wie beschrijft haren schrik toen men haar de kamer van de dochter binnen latende, deze ledig vond. Alle opzoekingen die gedaan werden om haar terug te vinden, bleven vruch teloos. Ongetwijfeld heeft zij toch aan haar besluit gevolg gegeven. Zij heeft geen geld op zich en is enkel gekleed met reni0c kleeren, die men haar had aange geven, toen men haar uit het water had gehaald. Algemeen beklaagt men de ouders van het meisje, die waarlijk met hunne kin deren geen geluk hebben. Een hunner zonen stierf over eenige maanden in den dienst van den CopgQStaat.

De Denderbode | 1905 | | pagina 2